Początki z makijażem - makijaż dla początkujących i nie tylko - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-11, 08:44   #511
Angelisia666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1
Dot.: Jak się malować? Co zmienić?

Witaj moja droga,

no z makijazem nie jest tak prosto jakby sie wydawalo. osobiscie nie wyobrazam sobie dnia bez tapety chociaz i moja pozostawia wiele do zyczenia. z konturowaniem tez nie umialam sie do tej pory zaprzyjaznic. jedyna rzecz, ktora polecam to rozswietlacz nad rozem. nadaje skorze i wygladowi swiezosci. uwielbiam takie akcenty. na codzien maluje sie bez cieni. jedynie kreska nad okiem i delikatna pod. cieni uzywam od swieta. by makijaz sie wyroznial. jasniejszy od srodka cieniejszym wydluzam oko. poczym lekko rozcieram zeby nie bylo widac granic. w sam koncik mozna dac lekko jakiegos jasnego z polyskiem. nadaje oku blasku.

pozdrawiam
Angelisia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-11, 11:14   #512
agnefis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 55
Dot.: Jak się malować? Co zmienić?

Moim zdaniem kreski eyelinerem nie bardzo ci wychodzą (3 zdjęcie), musisz bardziej poćwiczyć.

Ewentualnie możesz rysować kreskę kredką - daje bardziej delikatny, rozmyty efekt i nie widać aż tak niedociągnięć, które przy "ostrej" kresce eyelinerem są bardzo widoczne. To też pozwoli ci bardziej wyćwiczyć rękę.

Brwi na 1szym zdjęciu wyglądają najlepiej, bo są najdelikatniejsze. Sam kolor ok, ale mam wrażenie, że zaznaczasz je trochę za mocno i za bardzo je pogrubiasz, to widać najbardziej na trzecim zdjęciu.

Jak używać bronzera? Jak to z każdym kosmetykiem trzeba trochę poćwiczyć na początku, żeby go "wyczuć", samym oglądaniem filmików się nie nauczysz. Znajdź chwilę w jakiś wolny dzień i próbuj.

Najlepiej nabrać go niewiele, potem strzepnąć pędzel z nadmiaru. Lepiej dokładać po trochu, niż od razu zrobić sobie plamę. Ja to robię tak, że robię "dzióbek" i lekko zasysam policzki. I mniej więcej tam, gdzie jest dołek, nakładam bronzer. Więcej przy uchu i potem blenduję do środka twarzy, przy końcu lekko go "podwijam" do góry (już samym pędzlem, bez dokładania produktu), żeby nie była to prosta krecha do ust (to dodaje ostrości rysom).
agnefis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-12, 00:04   #513
yolcia1
Rozeznanie
 
Avatar yolcia1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 716
Dot.: Jak się malować? Co zmienić?

Cytat:
Napisane przez apsikapsik Pokaż wiadomość
Załącznik 7230171Załącznik 7230176Załącznik 7230181Cześć dziewczyny chciałabym coś zmienić, jednak nie wiem co (typowa baba). Na co dzień używam korektora pod oczy i na blizny, pudru, tuszu do rzęs oraz kredki i cieni do brwi. Chciałabym zacząć malować się cieniami, ale mam wrażenie, że żadne ciemne kolory mi nie pasują, zmniejszają mi oczy i wyglądam jak pobita. Nie wiem też, co podkreślać w makijażu, a czego unikać. Co byście zrobiły na moim miejscu?
Proszę przy okazji o opinie, czy nie robię sobie przypadkiem za ciemnych brwi

Ach, no i jeszcze ten nieszczęsny kontur... No nie umiem używać bronzera. Oglądałam filmiki, czytałam, ale wciąż nie wiem dokładnie, w którym miejscu go nakładać i do którego miejsca go przeciągnąć...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brwi zdecydowanie za ciemne. Spróbuj kredką tak jakbyś "dorysowywała" sobie brwi małymi kreseczkami i bardziej rozetrzyj od wewnętrznej strony.

Zdecydowanie poprawiłabym kreskę. Dodałabym jeszcze jasną, neutralną kredkę na linię wodną, ona działa moim zdaniem cuda. Przygodę z cieniami zacznij może z jasnymi kolorami, które mocno będziesz rozcierać. Na koniec eyelnier, ale kreskę zrobiłabym cieńszą.

Jeśli chodzi o róże i bronzery to świetne wyjaśnienie we wpisie powyżej.

Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza Nie zrażaj się od razu
Życzę ciekawej przygody z makijażem.
yolcia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-13, 10:27   #514
aloeVera96
Przyczajenie
 
Avatar aloeVera96
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 15
Dot.: Początki z makijażem - makijaż dla początkujących

hehe to śmieszne, ale mam 20 i dalej nie wiem jak zrobić oczko na imprezę

Jakieś propozycje ? łatwy i nie śmieszny mam w palecie 4 cieniew tonacji ziemi
__________________
Cytat:
"carpe diem"
aloeVera96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 11:19   #515
natalli1017
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4
jak skompletować swoją pierwszą kosmetyczke w wieku 26 lat?:)

Dziewczyny ratujcie!
Mam 26 lat i nigdy się nie malowałam bo po 1 nie umiem (wolałam się nie malować niż malować i wyglądać jak debil) a po 2 nie było mnie stać na kosmetyki i te wszystkie potrzebne do tego rzeczy. Ale teraz moja sytuacja się trochę zmieniła i postanowiłam że spróbuje.
Chce podejść do tematu poważnie i nie kupować pierwszych lepszych kosmetyków tylko po kolei i rozważnie. Zaczynam od korektora. Ale w internecie jest tyle informacji że się gubie
Możecie mi coś polecić? Coś sprawdzonego i naprawde dobrego?
Prawdopodobnie potrzebuje rozświetlającego pod oczy bo mam problemy z sińcami. Tak po za tym nie mam raczej żadnych innych problemów skórnych. A skóre mam normalną, lekko w strone suchej.
natalli1017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-07, 13:39   #516
AgnieszkaSchuchart2004
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 15
Jaki mam kolor oczu ?

Chodzi dokładnie np. Jasnoszare z obwódką itp

I jak je malować i sie ubierać by podkreślić ich kolor? PILNE
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20171107_105946.jpg (33,7 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20171107_105938.jpg (30,3 KB, 32 załadowań)
AgnieszkaSchuchart2004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-08, 10:16   #517
KarolinaWisniew099
Przyczajenie
 
Avatar KarolinaWisniew099
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 22
Dot.: Początki z makijażem - makijaż dla początkujących

Dziewczyny jaką bazę pod podkład polecacie? Po 2h nie mam już śladu po nim używam Rimmel lasting finish
KarolinaWisniew099 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-14, 09:44   #518
Martensik90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 1
Pierwszy makijaż po depresji

Hej!
Mam 27 lat, właśnie wychodzę z depresji, zaczęłam już sporo zmieniać w swoim życiu i nadszedł czas również na zmiany wizualne. Otóż od 4 lat miałam jakąś tendencję spadkową w każdej dziedzinie życia, doszło do tego że przestałam dbać o siebie, pominę całą resztę bo to dlaczego do tego doszło pozostawiłam terapeucie. Dlaczego tu zajrzałam? Chciałabym w końcu zacząć się ładnie malować, chciałabym wyglądać świeże i promiennie, po tych kilku latach uwierzcie mi że jestem do tyłu ze wszystkimi trikami i technikami malowania się. Chodzę do drogerii ale ciężko, naprawdę ciężko dobrać mi coś pod siebie. I nie chcę tego robić sama zatem moej pytanie...czy istnieje taka możliwość żeby kogoś profesjonalnego namówić/zapłacić komuś aby pokazał mi jak się ładnie malować? Żeby poszedł ze mną i dobrał odpowiednie kosmetyki. Zaczęłam obserwować kanały na youtubie ale wydają mi się takie tendencyjne oraz wiadomo-sponsorowane. Proszę o pomoc.
Martensik90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-15, 15:51   #519
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Pierwszy makijaż po depresji

Myślę, że powinnaś poszukać wizażystek w swoim mieście, opisać im swój problem i napisać, czego oczekujesz. Być może któraś prowadzi coś w rodzaju "warsztatów" i co nieco pokaże (oczywiście nie ma co się spodziewać, że nauczy Cię makijażu weselnego i zdradzi wszystkie sztuczki, ale na co dzień wystarczy).
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-23, 20:06   #520
Kanashi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 8
Pomoc w makijażu oczu.

Witam drogie Panie Jestem nowa w temacie makijażu, coś tam już kombinuje ale to dopiero początki. Moją największą zmorą są oczy, a dokładnie trwałość (?) cieni. Maluje oko, coś mi wychodzi, jestem zadowolona z efektu ale po w miare krótkim czasie (pół godziny , może godzina) patrze a wszystko zmieszane w jedną całość, wszystkie kolory zmieszane w jeden i klapa ;/ Czego to wina? Czy ja coś źle robie, złe cienie czy co? Dziękuje za wszystkie rady
Kanashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-23, 21:49   #521
kaskowataa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 1
Którą paletkę wybrać

Witam
Stosunkowo niedawno rozpoczęłam moją zabawę z makijażem oka. Chciałabym nieco poeksperymentować no i trochę podszkolić swoje umiejętności.
Mam problem z wyborem palety, a dokładniej jestem rozbita między dwoma wariantami:
http://www.ezebra.pl/product-pol-602...YCH-CIENI.html
http://www.ezebra.pl/product-pol-248...?rec=101002104
Chętnie usłyszę wasze porady, bo być może miałyście z którąś z nich do czynienia.
Mam świadomość, że nie są one wybitnej jakości, ale na początek zależy mi na czymś tanim, w miarę znośnym, do poćwiczenia makijażu wieczorowego, bądź lekkiego na uczelnie
kaskowataa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-24, 14:13   #522
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Pomoc w makijażu oczu.

Stosujesz bazę pod cienie? Dobra baza pomoże utrzymać cienie na swoim miejscu- nie będą spływały z oka, nie będą się w nich robić dziury itp. Ze swojej strony polecam bazę z Inglota w czarnej tubce. Może wydawać się droga (chyba 49 zł), ale jest meeega wydajna. Swoją mam od ponad roku i jeszcze nie zużyłam, póki co mnie nie uczula i nie widzę, żeby się zestarzała, a używam jej codziennie.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-24, 18:21   #523
palinek
Przyczajenie
 
Avatar palinek
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 21
Dot.: Jak dbać o cerę?

A ja polecam pić czystek i oczyszczać organizm od wewnątrz
palinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-06, 17:43   #524
Karina_beau
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 11
Dot.: Pomoc w makijażu oczu.

Jeśli mogę coś polecić, to ja zaczynałam od Zoevy! Świetne kosmetyki i poczatkująca sobie poradzi - genialny pigment i fajna konsystencja...ja mam smokey, ale szykuje sie na cocoa blend
Karina_beau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 22:32   #525
Wrapigi
Raczkowanie
 
Avatar Wrapigi
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 34
Dot.: Początki z makijażem - makijaż dla początkujących

Cześć
Już raz tu pisałam, ale jakoś tak wyszło, że... Nic z tego mojego malowania się nie wyszło.
Więc zaczynam z makijażem jeszcze raz. Co chciałabym zrobić?
1. Wyrównać koloryt twarzy + nosa. Na nosie mam małe zaskórniki, chciałabym żeby nie były widoczne. Kupiłam sobie krem BB z Garniera, ale okazał się totalną porażką... Na tym nosie jedna wielka skorupa się robi, na kilometr widać że jest czymś "przykryty", nawet jak tym kremem smaruje twarz, nie wygląda to dobrze. Co zamiast niego? Inny BB (jaki?) a może jakiś podkład? Chodzi mi o jak najbardziej naturalny efekt, przykrycie lekkich zaskórników i kilku czerwonych punktów na twarzy.
2. Oczy - chciałabym je podkreślić. Ale tu mam zero doświadczenia poza tuszem do rzęs. Eyelinerem dalej nie potrafię się obsłużyć, z tymi moimi nieudolnymi próbami bardziej przypominam wiedźmę ) I kolor czarny jest też dość mocny. Z kredką jest trochę lepiej, malowałam tę kreskę z 10 minut, ale jako tako wyszła. Tylko zastanawiam się, czy ten czarny nie za mocny, czy nie lepiej jakiś brąz.
I kupiłam cienie. Ale za nic nie wiem, jak tego używać, jak nakładać. Po prostu jeden cielisty kolor na powiekę, czy jakoś mieszać?
Proszę, doradźcie z tymi oczami, jak je delikatnie ładnie podkreślić?
3. I trzeci maleńki punkcik - jak lekko optycznie zmniejszyć nos, przy jak najbardziej naturalnym efekcie?
Z góry dziękuję za pomoc
Wrapigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-18, 13:54   #526
OlciaBur
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 14
Dot.: Początki z makijażem - makijaż dla początkujących

Co do kwestii podkreślania oczu, może zamiast cieni, zabaw się rzęsami? To nie takie drogie a może dać nam super efekt. Ja z koleżankami biorę całe zestawy stąd - <reklama> Czy to rzęsy czy kleje, wszystko w jednym miejscu :P

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2017-12-18 o 14:11
OlciaBur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 16:43   #527
elka766
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 9
Dot.: Jak dbać o cerę?

Odpowiednia dieta i nawadnianie organizmu to bardzo ważna sprawa, dużo daje również regularne oczyszczanie skóry twarzy. Ja korzystam z peelingu enzymatycznego 3w1 od eveline z kwasami AHA i enzymem z papai. Bardzo dobry i niedrogi produkt, smiało mogę go polecić, jest delikatny, ale dobrze złuszcza i nawilża skórę.
elka766 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 00:28   #528
98801a4949b6e7be72628005159534798f7205e7_60b418f2c2c00
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 109
Niekobieca twarz

Mam męską, niedelikatną twarz. Jak się malować, aby się ukobiecić?
98801a4949b6e7be72628005159534798f7205e7_60b418f2c2c00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-07, 17:58   #529
doda69
Przyczajenie
 
Avatar doda69
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 21
jakie bledy robie w makijazu?

problemy:
- rozmazujacy sie liner i kredka
- waleczki podkladu na powiekach
-suche obszary na skorze
- blyszczenie korektora
- zbrylanie sie pudru w zmarszczkach
- osypywanie sie cieni

używam:
- podklad vichy dermablend
- korektor loreal true match
-liner sephora/inglot
-kredka make up forever
- puder loreaal true match
-cienie bourjois, kobo, inglot, lovely (najlepsze)


Hej dziewczyny moze mi poradzicie co robie zle bo juz nie mam sily testowac nowych kosmetyków. Niektóre laski pomaluja sie czymkolwiek i wygladaja jak gwiazdy a ja zawsze mam jakis problem ;/ napisze po kolei co robie i czekam na ewentualne uwagi. 1) myję twarz specyfikiem do twarzy, nakładam krem.
2) chwile czekam i nakładam podkład na całą twarz
3) nakładam cienie pedzelkiem z naturalnego wlosia
4) rysuję kredkę u góry linerem i u dołu kredką. czasami pociągnę ją jeszcze czarnym cieniem dla trwałosci.
5) nakladam korektor (mam worki i cienie).
6) nabieram pudru, strzepuje nadmiar i delikatnie omiatam nim twarz
7)potem traktuje sie jeszcze rozem i brazem ale to akurat nie sprawia mi problemu.

efekt: korektor pod oczami i tak sie blyszczy, po kilkukrotnym mrugnieciu jesli nie naloze cieni mam waleczki podkladu na oczach, chwile po namalowaniu kresek w kaciku przysrodkowym robia mi sie prostopadle cienkie kreseczki, a dolne zwyczajnie sie rozmazuja. Cień kobo to chyba najgorszy cien jaki w zyciu mialam- czarny kolor mialam az na kosciach policzkowych, teraz po zmianie czasami mam kilka grudek pod kreska. korektor jakby wazyl mi sie pod oczami, szczegolnie gdy potraktuje go pudrem. czasami na koniec stosuje fixer ale nie jestem fanka.
co do stanu mojej skory: nie wiem jaki mam typ cery. cale zycie myslalam ze sucha, bo po myciu zawsze byla sciagnieta i musialam sie smarowac, natomiast kiedys w drogerii pani zlapala mnie z takim ustrojstwem i stwierdzila ze mam cere mieszana... stosuje krem do cery wrazliwej nivea- jest to jeden z niewielu kremow ktore moge uzywac bo albo mnie szczypia, albo nic nie robia, albo wlasnie mam te suche obszary o ktorych pisalam. obecnie kupilam sobie krem nacomi na noc i wlasnie po nim na policzku mam sucha plame z malymi grudkami (ale nie ropnymi). Dzięki jeśli komuś chce sie to czytać i dorzucic cos od siebie
doda69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-08, 13:40   #530
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: jakie bledy robie w makijazu?

Cytat:
Napisane przez doda69 Pokaż wiadomość
problemy:
1.rozmazujacy sie liner i kredka
2. waleczki podkladu na powiekach
3. suche obszary na skorze
4. blyszczenie korektora
5. zbrylanie sie pudru w zmarszczkach
6. osypywanie sie cieni

używam:
- podklad vichy dermablend
- korektor loreal true match
-liner sephora/inglot
-kredka make up forever
- puder loreaal true match
-cienie bourjois, kobo, inglot, lovely (najlepsze)


Hej dziewczyny moze mi poradzicie co robie zle bo juz nie mam sily testowac nowych kosmetyków. Niektóre laski pomaluja sie czymkolwiek i wygladaja jak gwiazdy a ja zawsze mam jakis problem ;/ napisze po kolei co robie i czekam na ewentualne uwagi. 1) myję twarz specyfikiem do twarzy, nakładam krem.
2) chwile czekam i nakładam podkład na całą twarz
3) nakładam cienie pedzelkiem z naturalnego wlosia
4) rysuję kredkę u góry linerem i u dołu kredką. czasami pociągnę ją jeszcze czarnym cieniem dla trwałosci.
5) nakladam korektor (mam worki i cienie).
6) nabieram pudru, strzepuje nadmiar i delikatnie omiatam nim twarz
7)potem traktuje sie jeszcze rozem i brazem ale to akurat nie sprawia mi problemu.

efekt: korektor pod oczami i tak sie blyszczy, po kilkukrotnym mrugnieciu jesli nie naloze cieni mam waleczki podkladu na oczach, chwile po namalowaniu kresek w kaciku przysrodkowym robia mi sie prostopadle cienkie kreseczki, a dolne zwyczajnie sie rozmazuja. Cień kobo to chyba najgorszy cien jaki w zyciu mialam- czarny kolor mialam az na kosciach policzkowych, teraz po zmianie czasami mam kilka grudek pod kreska. korektor jakby wazyl mi sie pod oczami, szczegolnie gdy potraktuje go pudrem. czasami na koniec stosuje fixer ale nie jestem fanka.
co do stanu mojej skory: nie wiem jaki mam typ cery. cale zycie myslalam ze sucha, bo po myciu zawsze byla sciagnieta i musialam sie smarowac, natomiast kiedys w drogerii pani zlapala mnie z takim ustrojstwem i stwierdzila ze mam cere mieszana... stosuje krem do cery wrazliwej nivea- jest to jeden z niewielu kremow ktore moge uzywac bo albo mnie szczypia, albo nic nie robia, albo wlasnie mam te suche obszary o ktorych pisalam. obecnie kupilam sobie krem nacomi na noc i wlasnie po nim na policzku mam sucha plame z malymi grudkami (ale nie ropnymi). Dzięki jeśli komuś chce sie to czytać i dorzucic cos od siebie
Napiszę porady, które nie wiążą się ze zmianą kosmetyków czy kupnem nowych (typu baza pod podkład), najpierw spróbuj zadziałać z tym co masz
1. Albo zły, mało trwały produkt albo na przykład zła aplikacja - ja na przykład nie toleruję kredek na linii wodnej. Drażnią moje oczy, nie zastygają (nawet jeżeli według wszystkich makijażowych guru to robią), powodują łzawienie oczu - w rezultacie się rozmazują. Albo masz wrażliwe oczy, które na przykład łzawią (rozmazywanie w kącikach może na to wskazywać. Tu niestety dużo się nie zrobi poza rezygnacją z malowania linii wodnej i na przykład trochę wyższą aplikacją eyelinera w kąciku zewnętrznym czy aplikacja na przykład od połowy oka żeby nie wchodzić za nisko do kącika wewnętrznego). Albo zła baza, która może wpływać na trwałość i drażnienie oczu (patrz punkt następny).
2. Nakładanie podkładu na powieki oraz skórę pod oczami to błąd. Po pierwsze skóra pod oczami i na powiekach różni się od tej na reszty twarzy, więc naturalnym jest, że kosmetyk w tą okolicę musi mieć inną specyfikę. Po drugie prawie żaden producent nie testuje wpływu podkładów na oczy/skórę wokół oczu (większość zastrzega na opakowaniu żeby ich tam nie używać). Po trzecie generalnie jest to za ciężki rodzaj specyfiku na ta skórę, może ją obciążać, źle wyglądać, źle się zachowywać (wałkować, zmniejszać trwałość innych kosmetyków, drażnić oczy) ale i przyspieszać starzenie. Traktuj skórę powiek tak samo jak tą pod oczami - korektorem (niewielką ilością - im więcej tym większa szansa, że się zbierze, utrwalić to możesz jasnym cieniem albo pudrem)
3. Tu podstawą jest dokładne nawilżenie skóry, dobrze dobrana pielęgnacja w zależności od jej typu i potrzeb (na przykład skóra mieszana w tłustej strefie T oraz ta bardziej sucha na policzkach może mieć zupełnie inne potrzeby).
4. Spróbuj go porządnie utrwalić pudrem. Ja to najbardziej lubię robić sypkim i mokrą gąbką, ale możesz spróbować na przykład mniejszym pędzelkiem (takim do oczu), na który nałożysz większą ilość pudru, wtłoczysz ją (wciśniesz) w korektor, zostawisz na jakiś czas, a dopiero później zmieciesz nadmiar pudru. Podobny trik możesz zastosować utrwalając podkład w zmarszczkach mimicznych (punkt 5). Dodatkowo w miejscach, w których lubi ci się zbierać podkład nakładaj go po prostu mniej.
6. Zmiana bazy na powiekach z podkładu na korektor (utrwalony korektor) może naprawić problem z trwałością. Jeśli chodzi o osypywanie: z własnego doświadczenia przede wszystkim ważne są pędzle (ich jakość, to ile nakładają produktu) oraz jeżeli masz twardą rękę w nabieraniu i tendencję do osypywania przy aplikacji to strzepywanie pędzla i nakładanie jak najmniejszej ilości produktu, a potem ewentualnie wzmocnienie efektu kolejna warstwą cienia. Jeżeli nie masz wprawy to osypywanie się cienia nie jest dobrym wyznacznikiem jego jakości ponieważ jeżeli osypie ci się duża ilość słabo napigmentowanego cienia to zapewne prawie tego nie zauważysz, jednak już niewielkie osypanie tego mocno napigmentowanego (czyli jak by nie patrzeć - lepszego) może zrobić masakrę na twarzy. Dodatkowa zmień kolejność makijażu. Albo najpierw maluj oczy, a później rób twarz (nawet jeżeli coś ci się osypie to i tak podkład i korektor będzie czysty) albo po nałożeniu podkładu i korektora utrwal go pudrem i dopiero wtedy przejdź do oczu (nawet jeżeli coś się osypie to nie przyklei się do mokrego produktu i będziesz mogła to strzepnąć bez większej krzywdy).
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-16, 14:53   #531
biorka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 31
Jak zrobić v w kąciku oka

Mam opadającą powiekę. Jak namalować to tzw. odwrócone V w kąciku oka, nie wiem jak to się fachowo nazywa.
Na razie to tyle ;-)
biorka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 17:20   #532
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Jak zrobić v w kąciku oka

Poszukuję niedrogiej bazy pod cienie, ale na bazie wody (jeśli takie w ogóle istnieją).
Po co? Otóż mam cienie Golden Rose Liquid Eyeshadow, które nie trzymają się na gołej powiece, a zaaplikowane na bazę z inglota spływają raz-dwa. Podejrzewam, że baza z inglota jest na silikonie (chociaż nie mogę znaleźć nigdzie składu), a ze składu cieni wyczytałam, że są na wodzie, stąd też może tak słabo się trzymają.

Ewentualnie jakaś inna baza, która się dogada z takim cieniem, ale nie chcę nic drogiego, bo rzadko je stosuję i szkoda wywalać kupę kasy.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 16:30   #533
Mentolada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Doradźcie kosmetyk "quick fix" do twarzy

Dziewczyny, poszukuję dla siebie kosmetyku, co do którego mam specyficzne wymagania, a że nie znam się na makijażu oraz na co dzień go nie używam (! ale chciałabym to zmienić), to liczę, że pomożecie mi, bo znacie wiele produktów i będziecie wiedzieć, co może być dla mnie odpowiedniego.
Powiem, czego szukam ogólnie, a potem wymienię kryteria

Chodzi mi o kosmetyk do makijażu twarzy, dla kogoś, kto nie lubi bardzo widocznego, ani nawet wyczuwalnego makijażu. A więc coś w stylu make up'u "no make up", naturalnie wyglądającej buzi, czegoś co mogę używać na co dzień, żeby cera wyglądała świeżo. Taki "must have" w kosmetyczce kogoś, kto ma w niej dosłownie kilka produktów.
Podkład to raczej coś za ciężkiego. Nie wiem, może krem bb, lub co uważać będziecie za odpowiednie?

Kryteria:
- cena. Produkt z niższej półki cenowej. Najchętniej "perełka" drogeryjna
- produkt, który będę mogła stosować solo. Czyli nie chcę stosować pięciu kosmetyków do pełnego makijażu, np. baza+podkład+korektor+pud er itd., tylko coś, co będzie mogło grać rolę dobrego minimum
- produkt typu "quick fix" dla twarzy. Mam 5 minut do wyjścia, nakładam palcami i wyglądam w miarę świeżo. Do tego dodaję tylko tusz do rzęs, może odrobinę cienia lub pudru i tyle, mogę wyjść z domu.

Dla wskazówki, podam dwa produkty, które mi się spodobały, gdy przekopywałam internet, ale ponieważ są dla mnie za drogie, odpadły Ale może polecicie mi właśnie coś w tym stylu, co mogłoby być tanim zamiennikiem.

1) Veil Illuminating Complexion Fix -baardzo mi się spodobał
Tutaj widać go w akcji na filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=FXxY0pkgcNw&t=110s

2) IT Cosmetics Your Skin But Better
Efekt zaobserwowany tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=Rp8SvTrcH90&t=100s

Będę wdzięczna za Wasze podpowiedzi na mój wymarzony fixer

Mentolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 20:37   #534
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Początki z makijażem - makijaż dla początkujących

Cytat:
Napisane przez Mentolada Pokaż wiadomość
Dziewczyny, poszukuję dla siebie kosmetyku, co do którego mam specyficzne wymagania, a że nie znam się na makijażu oraz na co dzień go nie używam (! ale chciałabym to zmienić), to liczę, że pomożecie mi, bo znacie wiele produktów i będziecie wiedzieć, co może być dla mnie odpowiedniego.
Powiem, czego szukam ogólnie, a potem wymienię kryteria

Chodzi mi o kosmetyk do makijażu twarzy, dla kogoś, kto nie lubi bardzo widocznego, ani nawet wyczuwalnego makijażu. A więc coś w stylu make up'u "no make up", naturalnie wyglądającej buzi, czegoś co mogę używać na co dzień, żeby cera wyglądała świeżo. Taki "must have" w kosmetyczce kogoś, kto ma w niej dosłownie kilka produktów.
Podkład to raczej coś za ciężkiego. Nie wiem, może krem bb, lub co uważać będziecie za odpowiednie?

Kryteria:
- cena. Produkt z niższej półki cenowej. Najchętniej "perełka" drogeryjna
- produkt, który będę mogła stosować solo. Czyli nie chcę stosować pięciu kosmetyków do pełnego makijażu, np. baza+podkład+korektor+pud er itd., tylko coś, co będzie mogło grać rolę dobrego minimum
- produkt typu "quick fix" dla twarzy. Mam 5 minut do wyjścia, nakładam palcami i wyglądam w miarę świeżo. Do tego dodaję tylko tusz do rzęs, może odrobinę cienia lub pudru i tyle, mogę wyjść z domu.

Dla wskazówki, podam dwa produkty, które mi się spodobały, gdy przekopywałam internet, ale ponieważ są dla mnie za drogie, odpadły Ale może polecicie mi właśnie coś w tym stylu, co mogłoby być tanim zamiennikiem.

1) Veil Illuminating Complexion Fix -baardzo mi się spodobał
Tutaj widać go w akcji na filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=FXxY0pkgcNw&t=110s

2) IT Cosmetics Your Skin But Better
Efekt zaobserwowany tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=Rp8SvTrcH90&t=100s

Będę wdzięczna za Wasze podpowiedzi na mój wymarzony fixer

Podkład może być lekki,np.
https://www.rossmann.pl/Produkt/Bour...ml,426193,7166
podkład Inglot AMC
https://inglot.pl/podklady/96-podklad-do-twarzy-amc
tańsza Celia style-hydro-cover
mój ostatnio ulubiony Kiko BB
https://www.kikocosmetics.com/pl-pl/...M0010110500144
Trzeba tylko nakładać ostrożnie, wielkość grochu.
korektor Dax
https://sklep.dax.com.pl/korektor-rozswietlajacy-p260

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2018-02-17 o 20:46
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 08:29   #535
Patrycja1756555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 2
Dot.: Początki z makijażem - makijaż dla początkujących

Jakie kosmetyki polecacie jeśli chodzi o sucha skórę by nie robiły się zacieki
Patrycja1756555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 15:46   #536
bigtrouble
Raczkowanie
 
Avatar bigtrouble
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 33
Jak nauczyć się ładnie malować?

Witam
Nie wiem czy napisałam w dobrym miejscu - jeśli nie, proszę o przeniesienie.
Mój problem polega na tym, że moja samoocena nie jest zbyt wysoka. Walczę z tym i coraz częściej łapię się na tym, że jest coraz lepiej... Ale nie do końca. Gdy jestem w domu i się umaluję to myślę sobie, że jest spoko a gdy wychodzę na ulicę i widzę dziewczyny to łapię doła. Duży wpływ ma na to makijaż, którego nie umiem robić mimo, że maluję się już od jakiś 7 lat. Oczywiście, jest dużo lepiej niż na początku mojej przygody z makijażem ale ciągle to nie jest to. Teraz do sedna. Raz na rok chciałabym umieć się przepięknie umalować (chodzi o mocny makijaż) jak na przykład tutaj:
https://ikonamody.pl/wp-content/uplo...mblr-girls.jpg
lub tutaj:
https://img.styl.fm/resize/c600x315/...itled-2-13.jpg

Jednak zaaaawsze gdy się maluję, nie ważne czy chodzi o makijaż na co dzień czy o jakieś duże wyjście wychodzi mi coś takiego:
https://www.zeberka.pl/img/c/469_6.jpg
lub:
https://doktormakeup.files.wordpress...4&h=384&crop=1

Używam podkładu, korektora, bronzera, pudru, eyelinera, tuszu do rzęsa a brwi reguluję i nakładam na nie cienie do brwi. Mimo oglądania jakiś tutoriali makijażowych nie ma powalającego efektu A naprawdę chciałabym raz na jakiś czas poczuć się piękna na jakieś duże wyjście. Jakieś rady? Jak nauczyć się ładnie malować, żeby efekt był powalający?
__________________
Miłość
bigtrouble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 18:08   #537
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: Jak nauczyć się ładnie malować?

myślę że ta kwestia potrzebuje czasu i polotu trochę
to tak samo jak z kreskami linerem, nie od razu da się zrobić idealną kreskę, potrzeba wprawy
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 19:21   #538
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Jak nauczyć się ładnie malować?

W moich makijażach olbrzymi przeskok jakościowy dało zainwestowanie w dobre pędzle - szczególnie do oczu, a później też do pudru, bronzera, rozświetlacza. Jakbym nagle, po kilku latach próbowania bez większych efektów, nauczyła się malować w jedno popołudnie.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 19:31   #539
201803050937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 669
Dot.: Jak nauczyć się ładnie malować?

Treść usunięta
201803050937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 21:03   #540
xaxp28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 2
Dot.: Jak nauczyć się ładnie malować?

Ja nauczyłam się malować oglądając tutoriale z makijażem, pracuj dużo z cieniami, porozglądaj się za dobrym podkładem, możesz też popatrzeć w internecie, jakie kolory cieni, pomadek pasują do Twojego typu urody, czy jaki kształt brwi pasuje do Twojego kształtu twarzy bo odpowiednio dobrane są podstawa dobrego makijażu i przede wszystkim ćwicz dużo w wolnym czasie, powodzenia
xaxp28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-11 08:54:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:31.