USG 3d/4d - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-07, 20:31   #1
inciak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 50

USG 3d/4d


Cześć Dziewczyny
Przeszukałam forum,ale nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie ostatnio pytanie...
Sprawa wygląda tak. Jestem w 12 tc. Mąż namawia mnie (a jego z kolei znajomy ginekolog) na badanie USG 3d. Podobno można je już zrobić w 13 tc. Naczytałam się o zaletach tego badania, ale nigdzie nie znalazłam informacji jak ono wygląda... Czy to jest badanie przez powłoki brzuszne, czy przez pochwę? Wiem, że w bardziej zaawansowanej ciąży robi się je przez brzuch, ale jak to wygląda w 13 tygodniu?
Może pytanie nieco głupie, ale mąż koniecznie chce być przy tym badaniu, a nie wiem, czy będę się bardzo komfortowo czuła w jego towarzystwie, jeśli lekarz zarządzi jednak tę mniej przyjemną drogę badania
inciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 20:50   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: USG 3d/4d

Brzuszne.
W wyjątkowych sytuacjach, gdy np. dziecko mooocno śpi i nie chce się obudzić (moja córa ) lekarka przeszła wówczas na chwilę na USG TV, a potem znowu brzuszne. Ale spokojnie, nawet usg TV jest zjadliwe dla faceta, założysz sukienkę i gwarantuję - nic nie widać z reguły wówczas leżysz nogami do lekarza, ekran na przeciwko a mąż koło głowy twojej i nic nie widzi
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 20:53   #3
inciak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 50
Dot.: USG 3d/4d

Uffff... Nawet nie wiesz jak mi pomogłaś
Wiem, że to może trochę głupie, bo nie powinnam się wstydzić swojego faceta, ale jakoś tak niezręcznie... Przy porodzie zresztą też nie chcę go widzieć, ale to już z trochę innych powodów
inciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 07:07   #4
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: USG 3d/4d

Roznie robia. Spotkalam sie i z usg przez brzuch i dowcipnym ale raczej przez brzuch bedzie.
Ja to nawet w szpitalu w 30/31 tyg ciazy mialam robione usg dowcipne
Ale co to znaczy ze nie wiesz czy bedziesz sie komfortowo czula przed mezem ?? nie rozumiem tego....to przy sexie i rozbieraniu sie przy mezu czujesz sie komfortowo a przy usg dowcipnym juz nie ???? smieszne to dla mnie bardzo! Bo przeciez maz bedzie sie patrzyl w monitor a nie tobie w krocze jak ci lekarz bedzie wkladal sprzed do srodka
Ja to sie bardziej krepowalam tego lekarza a nie meza! Ale to tylko w 1 ciazy i na poczatku. Zreszta maz w 1 ciazy wchodzil ze mna do gabinetu na kazda wizyte i ogladal usg dowcipne i przez brzuch i nawet badanie na fotelu i bylo to dla niego normalna rzecza...
I naprawde tutaj nie ma nic krepujacego !!! Ubierzesz sukienke czy dluga tunike i nikt nic nie widzi jesli juz tak bardzo wstydzisz sie meza choc dla mnie to niezrozumiale jest.
No i wlasnie maz siedzi kolo twojej glowy albo obok lekarza a nogi sa w dole i nikt ci tam patrzyl nie bedzie napewno
Maz golil mi tez krocze w obu ciazach jak juz mi brzuch przeszkadzal. Byl tez przy porodzie pierwszym bo drugi to cc

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2012-07-09 o 07:12
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 09:01   #5
alli78
Raczkowanie
 
Avatar alli78
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: 100lica/PTB/Cz-wa
Wiadomości: 182
Dot.: USG 3d/4d

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
Bo przeciez maz bedzie sie patrzyl w monitor a nie tobie w krocze jak ci lekarz bedzie wkladal sprzed...."
wybaczcie,nie mogłam się powstrzymać Ja co prawda jestem w 6 miesiącu ale mąż już mi powiedział że jak nie będę w stanie to golić też będzie bo wie że nie lubie zbędnego zarostu, chyba że na głowie Co do USG to zabrałam go raz na echo serca płodu żeby zobaczył że to córa będzie a resztę badań daruje, bo po 1 czasu nie ma i rzadko kiedy jest w domu jak ja mam wizyty a 2 nie widzę takiej potrzeby. Tak czy siak nie rozumiem kobiet które się wstydzą własnego TŻ-a.
alli78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 19:29   #6
inciak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 50
Dot.: USG 3d/4d

Ja wiem, że to może jest dziwne, że nie chcę, żeby mnie oglądał przy badaniu, zwłaszcza, że dokładnie wie jak wyglądają wszystkie moje szczegóły anatomiczne. Dla mnie badanie ginekologiczne jest sytuacją bardzo intymną i nie chcę, żeby był przy tym ktokolwiek. Przy porodzie też nie chcę go widzieć, bo nie uważam, żeby tam było jego miejsce. Zresztą może gdybym to badania miała u mojego gina, czułabym się jakoś lepiej, ale to znajomy męża... A to już nie jest dla mnie komfortowa sytuacja ;p
Jeśli dla Was jest to dziwne, trudno. Ja nie chcę "dowcipnego" USG w towarzystwie dwóch kolegów. I nie ma znaczenia fakt, że z jednym z nich sypiam
inciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 11:31   #7
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: USG 3d/4d

Cytat:
Napisane przez inciak Pokaż wiadomość
Ja wiem, że to może jest dziwne, że nie chcę, żeby mnie oglądał przy badaniu, zwłaszcza, że dokładnie wie jak wyglądają wszystkie moje szczegóły anatomiczne. Dla mnie badanie ginekologiczne jest sytuacją bardzo intymną i nie chcę, żeby był przy tym ktokolwiek. Przy porodzie też nie chcę go widzieć, bo nie uważam, żeby tam było jego miejsce. Zresztą może gdybym to badania miała u mojego gina, czułabym się jakoś lepiej, ale to znajomy męża... A to już nie jest dla mnie komfortowa sytuacja ;p
Jeśli dla Was jest to dziwne, trudno. Ja nie chcę "dowcipnego" USG w towarzystwie dwóch kolegów. I nie ma znaczenia fakt, że z jednym z nich sypiam
A to tylko ten kolega w mieście ma możliwość wykonania takowego usg?
Moim zdaniem sama sobie robisz problem - jak wstydzisz się iść do kumpla na to badanie, to nie idź wcale...
W życiu bym nie poszła pokazywać się "tam" koledze, nawet, jakby był najlepszym lekarzem na świecie.
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-10, 13:35   #8
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: USG 3d/4d

Cytat:
Napisane przez inciak Pokaż wiadomość
Ja wiem, że to może jest dziwne, że nie chcę, żeby mnie oglądał przy badaniu, zwłaszcza, że dokładnie wie jak wyglądają wszystkie moje szczegóły anatomiczne. Dla mnie badanie ginekologiczne jest sytuacją bardzo intymną i nie chcę, żeby był przy tym ktokolwiek. Przy porodzie też nie chcę go widzieć, bo nie uważam, żeby tam było jego miejsce. Zresztą może gdybym to badania miała u mojego gina, czułabym się jakoś lepiej, ale to znajomy męża... A to już nie jest dla mnie komfortowa sytuacja ;p
Jeśli dla Was jest to dziwne, trudno. Ja nie chcę "dowcipnego" USG w towarzystwie dwóch kolegów. I nie ma znaczenia fakt, że z jednym z nich sypiam

No ale popatrz:
Jestes w stanie zgodzic sie zeby kumpel meza gapil ci sie w krocze ale juz zeby maz ci sie gapil to sie krepujesz ???
Dla mnie to byloby chyba odwrotnie! Krepowalabym sie pokazac temu kumplowi meza a nie mezowi. Wiec tu nie ma roznicy czy jest jeden czy oboje. Jesli sie nie krepujesz tego kumpla to meza tymbardziej nie powinnas.
Ale naprawde nikt ci sie gapil nie bedzie gin zalozy gumke na "sprzet" luknie tylko jednym okiem gdzie ma wlozyc i tyle gapienia sie bedzie z jego strony
No ale raczej na 90% bedzie to usg przez brzuch. Zreszta niech maz tego kumpla gina zapyta wczesniej

A jesli maz bardzo chce byc to nie odbieraj mu tego bo wkoncu to tez jego dziecko i chce brac w tym udzial! Co innego gdyby nie chcial!
Poszukaj innego gina ktory zrobi to usg i niech maz bedzie jesli nie chcesz aby byl maz i jego kumpel gin jednoczesnie....

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2012-07-10 o 13:51
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:25.