OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-14, 19:18   #1471
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Maybelline to nie czyste minerały
Popatrz na forum mineralnym: EDM, Lily Lolo, Pixie, Lucy Minerals, Meow i wieele innych
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 19:21   #1472
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Cynamonkaa Pokaż wiadomość
kurczę narobiłaś mi ochoty na wypróbowanie jakiegoś podkładu mineralnego a czy mogłabyś polecić jakiś podkład który u Ciebie się sprawdził? jakąś firmę?Maybelline z tego co kojarze ma chyba jakiś w swojej ofercie?
Polecić Ci mogę: Lili Lolo, Everyday Minerals (EDM), Pixie Cosmetics, Meow - te testowałam i używam. Na plus jest ilość kolorów podkładów, np. Pixie ponad 50 ich ma;-). Wejdź na jakiś wątek o EDM, Lily Lolo poczytaj i popatrz swatche w necie...

A takie firmy jak: Loreal, Rimmel, Maybelline wcale NE MAJĄ MINERALNYCH KOSMETYKÓW. To jest chwyt marketnikowy jednego z koncernów (matki: Loreal, pozostałe to jej dzieci). Bazują sobie oni na naszej niewiedzy i naiwnie wykorzystują to do wciskania nam kosmetyków...

Aby kosmetyk mógł się nazywać "mineralny" wystarczy jedynie mała zawartość minerału (np. tlenku czy miki) liczona podobno nawet w 0,001% w składzie!!!a by zgodnie z ustawami można było nazwać kosmetyk ineralnym. Loreal to wykorzystuje bo dosłownie wszystkie ich podkłady oraz marek będących własnością Loreala mają tak ohydny skład (kilka parabenów, masa silikonów, konserwantów, zapychaczy), że ten malutki dodatek minerału nie powinien być w ogóle wymieniany, a tym bardziej podkład nazywamy mineralnym

O tym, co mineralne, a co nie jest u Cathy: http://kosmetykimineralne.blogspot.c...-faq_2677.html
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 19:35   #1473
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Mam róż 'mineralny' z Maybelline: na drugim miejscu chyba ma silikon
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 19:42   #1474
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
A takie firmy jak: Loreal, Rimmel, Maybelline wcale NE MAJĄ MINERALNYCH KOSMETYKÓW. To jest chwyt marketnikowy jednego z koncernów (matki: Loreal, pozostałe to jej dzieci). Bazują sobie oni na naszej niewiedzy i naiwnie wykorzystują to do wciskania nam kosmetyków...

Aby kosmetyk mógł się nazywać "mineralny" wystarczy jedynie mała zawartość minerału (np. tlenku czy miki) liczona podobno nawet w 0,001% w składzie!!!a by zgodnie z ustawami można było nazwać kosmetyk ineralnym. Loreal to wykorzystuje bo dosłownie wszystkie ich podkłady oraz marek będących własnością Loreala mają tak ohydny skład (kilka parabenów, masa silikonów, konserwantów, zapychaczy), że ten malutki dodatek minerału nie powinien być w ogóle wymieniany, a tym bardziej podkład nazywamy mineralnym

O tym, co mineralne, a co nie jest u Cathy: http://kosmetykimineralne.blogspot.c...-faq_2677.html
Hehe, święte słowa. Sama kiedyś się dałam na te bajki nabierać. Całe szczęście nauczyłam się czytać składy
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 19:44   #1475
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
Mam róż 'mineralny' z Maybelline: na drugim miejscu chyba ma silikon
O matko... no to przykład ewidenty. Ja zaczęłam przygodę z minerałami od kupna ich podkładu ;-), a że schizy mam i skłdy analizuję to w domku, na spokojnie z netem olśnienia doznałam i znalazłam w końcu to co jest prawdziwie mineralne.... i jeszcze potem się dowiedziałam, M. jest włsnością Loreala to pożegnałam się już całkiem z tym podkładem ;-)
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 19:49   #1476
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja jestem lepsza: kupiłam kiedyś ich podkład mineralny, myśląc ze to puder ale szybko oddałam na targowisku chyba

zaraz nas jakiś Mod za OT upomni!
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 20:08   #1477
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja się tak nabrałam z sephorą chociaż ta jeszcze takiego strasznego składu nie ma. Kupiłam wersję w tubce.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-14, 21:14   #1478
mistymixx
Raczkowanie
 
Avatar mistymixx
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

No świetnie, ja właśnie mam Loreal i się dziwie, ze nie widze na skorze nic nadzwyczajnego :| Dzięki Wam zacznę czytać skład produktów!

Co do mojego OCM to już jakiś tydzień stosuję wieczorem. Wyskakują mi co jakiś czas pod skóra takie czerwone gulki, na szczęście na razie w miejscach mniej widocznych. Szczególnie na linii żuchwy. Gdyby nie to byłabym zachwycona...

Stosowałyście może emulsję Olay Complete do cery tłustej i mieszanej? Czy ona nie zatyka porów? Właśnie zakupiłam, ale trochę się boję jej używać, bo wydaje mi się tłustawa. Producent obiecuje, że nie zapycha.
__________________
Za mną: 65 -->59, cel: 55

http://motylembede.pl
mistymixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 21:23   #1479
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Misty, ja emulsji nie znam, wiec nie pomogę, ale moja rada jest taka, żeby wierzyć bardziej skladowi, a mniej obietnicom producenta

Moja buzia po OCM z wodą zagotowaną->
Mam nadzieję, ze w końcu uda mi sie pożegnać z zamkniętymi zaskornikami na policzkach :/
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 21:35   #1480
mistymixx
Raczkowanie
 
Avatar mistymixx
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
Misty, ja emulsji nie znam, wiec nie pomogę, ale moja rada jest taka, żeby wierzyć bardziej skladowi, a mniej obietnicom producenta

Moja buzia po OCM z wodą zagotowaną->
Mam nadzieję, ze w końcu uda mi sie pożegnać z zamkniętymi zaskornikami na policzkach :/
Ja chyba też spróbuję z zagotowaną. Na pewno jest lepsza dla skóry . Parę dni temu odkryłam fajny domowy sposób na maseczkę peel off. Możesz spróbować, u mnie było widać parę zaskórników, które wylazły, więc działa

Do małego kieliszka wlewasz odrobinę mleka i dosypujesz żelatynę, tak, że po wymieszaniu powinno być konsystencji budyniu. P{otem podgrzewasz albo w mikrofali albo w większym pojemniczku z gorącą wodę i jak zrobi się gęstsze to wyjmujesz, ostudzasz i nakładasz pędzelkiem na twarz. Zastygnięte się zrywa i już
Jeśli chcesz spróbować, to postaram się znaleźć na YT linka do tego przepisu
__________________
Za mną: 65 -->59, cel: 55

http://motylembede.pl
mistymixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 21:43   #1481
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Przepis znam, nawet dzisiaj miałam zamiar ją zrobić, ale okazało sie, ze zelatyna sie skończyła poza tym ona chyba lepiej działa na już otwarte zakorniki, a tych moich nawet parowka nie otwiera :/ niemniej dziękuję za zainteresowanie )
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-14, 21:51   #1482
mistymixx
Raczkowanie
 
Avatar mistymixx
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

ja dopiero odkrywam masę świetnych porad tu na wizażu i na YT. Żałuję, że wcześniej wszystko testowałam na sobie, zamiast najpierw poczytać opinie innych dziewczyn
__________________
Za mną: 65 -->59, cel: 55

http://motylembede.pl
mistymixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 23:34   #1483
vouge13
Zadomowienie
 
Avatar vouge13
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: zagranico
Wiadomości: 1 492
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
jejku myślałam, że w jednym zdaniu to wytłumaczę... ja czasem nakładam 1-2 warstwy, przy innej firmie aż 5, a jeszcze inna to maks 4 warstwy.
o rany, nie miałam pojęcia, że tak to wygląda. jakbym miała nakładać filtr, a potem 1-5 warstw podkładu to chyba bym się pochlastała

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
Moja buzia po OCM z wodą zagotowaną->
Mam nadzieję, ze w końcu uda mi sie pożegnać z zamkniętymi zaskornikami na policzkach :/
lepiej oczyszcza?
__________________
67,7 67 66 65 64 63 62 61 60
vouge13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 11:27   #1484
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez mistymixx Pokaż wiadomość
Ja chyba też spróbuję z zagotowaną. Na pewno jest lepsza dla skóry . Parę dni temu odkryłam fajny domowy sposób na maseczkę peel off. Możesz spróbować, u mnie było widać parę zaskórników, które wylazły, więc działa

Do małego kieliszka wlewasz odrobinę mleka i dosypujesz żelatynę, tak, że po wymieszaniu powinno być konsystencji budyniu. P{otem podgrzewasz albo w mikrofali albo w większym pojemniczku z gorącą wodę i jak zrobi się gęstsze to wyjmujesz, ostudzasz i nakładasz pędzelkiem na twarz. Zastygnięte się zrywa i już
Jeśli chcesz spróbować, to postaram się znaleźć na YT linka do tego przepisu
Ja tylko zagotowaną daję. Taką bardzo gorącą, ale do wytrzymania. Dzięki gorącej wodzie nie muszę trzeć buzi szmatką, żeby olej zmyć.

A dziś zrobię doświadczenie z olejem z pachnotki
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 11:47   #1485
mistymixx
Raczkowanie
 
Avatar mistymixx
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

mangha, aż zaczęłam szukać co to takiego ta pachnotka i z tego co czytam działanie ma prawie magiczne . Napisz koniecznie jakie efekty
__________________
Za mną: 65 -->59, cel: 55

http://motylembede.pl
mistymixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 13:24   #1486
sasia73
Zakorzenienie
 
Avatar sasia73
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Down Under
Wiadomości: 4 330
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Jestem po pierwszym razie OCM i ze zdziwieniem stwierdzam, że jest świetnie
__________________


sasia73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 12:15   #1487
XoXJuSsStYnKaXoX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 70
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej Dziewczyny mam pytanko: czy można zrobić mieszankę do OCM z olejku myjącego z biochemii urody i oleju rycynowego? Czy to musi byc jakiś inny olej?
XoXJuSsStYnKaXoX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 13:04   #1488
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

wydaje mi się, że nie. Olejek z BU ma emulgator, a do OCM potrzeba raczej czystych olejków
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 14:42   #1489
ania smerfetka
Raczkowanie
 
Avatar ania smerfetka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 325
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
wydaje mi się, że nie. Olejek z BU ma emulgator, a do OCM potrzeba raczej czystych olejków
Chyba że do mieszanki nie doda emulgatora
Poza tym ten temat był już przerabiany więc można sobie przeszukać wątek.
__________________
Piłam pokrzywę i drożdże.
Olejuję włosy od 30.08.2011
Stosuję pielęgnację a'la CG, choć jestem SG
Owsiankę jem regularnie od 10.10.2011
Od zawsze się ODCHUDZAM
ania smerfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-16, 15:14   #1490
Cynamonkaa
Cytrynka
 
Avatar Cynamonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 840
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
Polecić Ci mogę: Lili Lolo, Everyday Minerals (EDM), Pixie Cosmetics, Meow - te testowałam i używam. Na plus jest ilość kolorów podkładów, np. Pixie ponad 50 ich ma;-). Wejdź na jakiś wątek o EDM, Lily Lolo poczytaj i popatrz swatche w necie...

A takie firmy jak: Loreal, Rimmel, Maybelline wcale NE MAJĄ MINERALNYCH KOSMETYKÓW. To jest chwyt marketnikowy jednego z koncernów (matki: Loreal, pozostałe to jej dzieci). Bazują sobie oni na naszej niewiedzy i naiwnie wykorzystują to do wciskania nam kosmetyków...

Aby kosmetyk mógł się nazywać "mineralny" wystarczy jedynie mała zawartość minerału (np. tlenku czy miki) liczona podobno nawet w 0,001% w składzie!!!a by zgodnie z ustawami można było nazwać kosmetyk ineralnym. Loreal to wykorzystuje bo dosłownie wszystkie ich podkłady oraz marek będących własnością Loreala mają tak ohydny skład (kilka parabenów, masa silikonów, konserwantów, zapychaczy), że ten malutki dodatek minerału nie powinien być w ogóle wymieniany, a tym bardziej podkład nazywamy mineralnym

O tym, co mineralne, a co nie jest u Cathy: http://kosmetykimineralne.blogspot.c...-faq_2677.html
dziękuję bardzo za tak wyczerpującą i dokładną odpowiedź
Przeglądam ten wpis i będę naprawdę zastanawiać się nad zamówieniem dobrego mineralnego podkładu. Dziewczyna opisuje to w sposób naprawdę świetny i z pewnością ułatwi mi to poszukiwania

Jak tam stany Waszych cer? U mnie lekki wysyp ale to chyba "zasługa" @... Dziś zmieniam moją mieszankę, zakupiłam oliwę z pestek winogron i już czeka na mnie mikstura, efekty opiszę wieczorem
__________________


Cynamonkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 16:52   #1491
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez ania smerfetka Pokaż wiadomość
Chyba że do mieszanki nie doda emulgatora
Poza tym ten temat był już przerabiany więc można sobie przeszukać wątek.
No tak, bez emulgatora oczywiście można a Justynka pytała chyba o gotowy, wymieszany olejek z BU (bo jakby nie patrzeć, bez emulgatora to jest tylko mieszanka olejków, a nie olejek myjący ).

U mnie znaczne poprawienie stanu cery (ale pomógł tez chyba tomik octowy, którego używam). Skończyła mi sie mieszanka, a następna zrobię dopiero w środę jak wrócę do Krakowa, bo tam mam wszystkie oleje :/
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 19:23   #1492
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez mistymixx Pokaż wiadomość
mangha, aż zaczęłam szukać co to takiego ta pachnotka i z tego co czytam działanie ma prawie magiczne . Napisz koniecznie jakie efekty
Pachnotkę używam do masażu buzi, trochę mało jednak nawilża, więc do masażu zużyję malinę, a do OCM pachnotkę. Na razie jest git
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 19:39   #1493
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

hej, czy do mycia ocm wystarczy taka sciereczka z mikrofibry np z biedronki? bo tam tez chcialabym kupic olej lniany, nie wiem czy tam dostane ale jak sie uda to mialabym prawie wszystko w jednym miejscu
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 07:08   #1494
aasiaa1109
Rozeznanie
 
Avatar aasiaa1109
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 667
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

wydaje mi się, że można bo dziewczyny używają ja sama używam ściereczki z mikrofibry, ale nie wiem skąd ;p
__________________

aasiaa1109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 13:05   #1495
Cynamonkaa
Cytrynka
 
Avatar Cynamonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 840
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Czerwony wysyp nad i pod ustami oraz na czole
niech to już minie..
__________________


Cynamonkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 14:53   #1496
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
hej, czy do mycia ocm wystarczy taka sciereczka z mikrofibry np z biedronki? bo tam tez chcialabym kupic olej lniany, nie wiem czy tam dostane ale jak sie uda to mialabym prawie wszystko w jednym miejscu
Może być, a nawet powinna... Większość z nas ma właśnie niebieską ściereczkę z biedronki

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Cynamonkaa Pokaż wiadomość
dziękuję bardzo za tak wyczerpującą i dokładną odpowiedź
Przeglądam ten wpis i będę naprawdę zastanawiać się nad zamówieniem dobrego mineralnego podkładu. Dziewczyna opisuje to w sposób naprawdę świetny i z pewnością ułatwi mi to poszukiwania

Jak tam stany Waszych cer? U mnie lekki wysyp ale to chyba "zasługa" @... Dziś zmieniam moją mieszankę, zakupiłam oliwę z pestek winogron i już czeka na mnie mikstura, efekty opiszę wieczorem
A niech na zdrowie tyle wiedzy ;-)
Ja już po kilku miesiącach nie mam żadneych wysypów, coś tam w okolicy okresu się zdarzy, ale szybko znika i jest niewielkie, w prównaniu z tym co miałam kiedyś...

Cytat:
Napisane przez XoXJuSsStYnKaXoX Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny mam pytanko: czy można zrobić mieszankę do OCM z olejku myjącego z biochemii urody i oleju rycynowego? Czy to musi byc jakiś inny olej?
Można, ale bez dodawania emulgatora. Jeśli masz już wymieszane wszystkie skłądniki - nie możesz. I polecam patrzeć też na składy, co jest w np. tym olejku z iochemii jk tylko rozpakowaujesz paczkę (same oleje, witamina, i olejek eteryczny - czyli wszystko co się używam w OCM;-).

Cytat:
Napisane przez vouge13 Pokaż wiadomość
o rany, nie miałam pojęcia, że tak to wygląda. jakbym miała nakładać filtr, a potem 1-5 warstw podkładu to chyba bym się pochlastała
5 warstw jest przy najmniej kryjącej formule, gdy robię makijaż, na ekstremalne warunki;-), albo akurat mam duuuużo do ukrycia na twarzy.

Cytat:
Napisane przez mistymixx Pokaż wiadomość
ja dopiero odkrywam masę świetnych porad tu na wizażu i na YT. Żałuję, że wcześniej wszystko testowałam na sobie, zamiast najpierw poczytać opinie innych dziewczyn
Kochana ja Cię pocieszę, bo przygodę ze zdrowym odżywianiem zaczęłam gdy internet był dostępny jedynie w kawiarenkach interentowych, a za godzinę się pałciło 5 zł jeszcze!!
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 16:12   #1497
Cynamonkaa
Cytrynka
 
Avatar Cynamonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 840
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
A niech na zdrowie tyle wiedzy ;-)
Ja już po kilku miesiącach nie mam żadneych wysypów, coś tam w okolicy okresu się zdarzy, ale szybko znika i jest niewielkie, w prównaniu z tym co miałam kiedyś...
Chciałabym żeby u mnie też tak było muszę dać sobie czas, niestety jak sie nie ma pięknej cery od paru dobrych lat to w ciągu paru dni to się na pewno nie zmieni.

Zamieniłam wczoraj BD na olej z pestek winogron i albo mi się wydaje albo mniej mi on służy
__________________


Cynamonkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 17:04   #1498
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Cynamonkaa Pokaż wiadomość
Chciałabym żeby u mnie też tak było muszę dać sobie czas, niestety jak sie nie ma pięknej cery od paru dobrych lat to w ciągu paru dni to się na pewno nie zmieni.

Zamieniłam wczoraj BD na olej z pestek winogron i albo mi się wydaje albo mniej mi on służy

Wiesz opórócz OCM to ja mam całą kampanie dbdania o zdrowie i pewnie te kilkadziesiąt rzeczy razem wzięte dało u mnie tak szybki i widoczny efekt.... samo OCM pewnie niewiele by zdziałało. Za Ciebie trzymam kciuki i się nie poddawaj. Ja olejek BD mam dopiero w planach kupić, jak nie będzie się do OCM dla mnie nadawał pewnie pójdzie na pielegnację włosów, albo na olejek do kąpieli, labo jako balsam po prostu..
A winogronowy czemy Ci niby mniej służy?
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 17:28   #1499
Cynamonkaa
Cytrynka
 
Avatar Cynamonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 840
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
Wiesz opórócz OCM to ja mam całą kampanie dbdania o zdrowie i pewnie te kilkadziesiąt rzeczy razem wzięte dało u mnie tak szybki i widoczny efekt.... samo OCM pewnie niewiele by zdziałało. Za Ciebie trzymam kciuki i się nie poddawaj. Ja olejek BD mam dopiero w planach kupić, jak nie będzie się do OCM dla mnie nadawał pewnie pójdzie na pielegnację włosów, albo na olejek do kąpieli, labo jako balsam po prostu..
A winogronowy czemy Ci niby mniej służy?
Ja właśnie chciałabym zmienić dietę tak aby moja skóra jak najwięcej mogła czerpać z niej dobrego. Oprócz tego przydałaby się mała zmiana trybu życia, bo wiadomo, więcej ruchu wpływa dobrze na wszystko. Poza tym tak jak wspominałam chciałabym zmienić kosmetyki do twarzy (w sensie kolorówkę) na te mineralne, które nie będą zatykać mi porów. Regularnie chce też robić peelingi i maseczki.
Zawsze na drugi dzień moja skóra po BD była nawilżona a po winogronowym była jakby taka szorstka, przesuszona. Poza tym BD jakoś tak łagodził mi niedoskonałości zaraz po umyciu, sprawiał że są mniej zaczerwienione, po winogronowym tego efektu niestety póki co nie zauważyłam. Zobaczymy dzisiaj
__________________


Cynamonkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 17:39   #1500
Gryzeldaa
Raczkowanie
 
Avatar Gryzeldaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 427
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dopiero od kilku dni stosuje OCM, więc nie nadrobiłam jeszcze całego wątku a mam pewien problem. Czy jak już zmywam olej zimną wodą, to mogę za parę minut zrobić to ciepłą wodą? robię to pod prysznicem, więc chcąc nie chcąc, ciepła woda kapie mi na twarz. Czy przez to znowu rozszerzam pory i powinnam tego zaniechać?
Bardzo proszę o pomoc
__________________

if you were happy with the wrong one
just think how happy you will be when

the right one comes


od 01.02. olejuje włosy
13.10 - pokrzywa
Gryzeldaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:28.