Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-26, 20:15   #2611
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Beather Pokaż wiadomość
witajcie dziewczyny!
z racji tego, że niestety przedłużałam i przedłużałam zamówienie na ZSK zabrakło masła kakaowego organicznego.. a chciałam zrobić balsam do ciała z masłem shea, masłem kakaowym, lanoliną i oliwą z oliwek.
Czy mogę użyć takiego rafinowanego, jak to jest z zapachem? czy pachnie czekoladą?
I w koncu ostatecznie chciałam Wam przedstawić listę moich zakupów, może coś mi jeszcze doradzicie, tudzież odradzicie
1. Aloes zatężony 10-krotnie(do toniku do twarzy i ciała)
2. Olej awokado naturalny ( buzia i ciało)
2. Masło Shea rafinowane(ciało i włosy)
3. Olej kokosowy organiczny(włosy)
4. Olej konopny naturalny
5. Mocznik, mam jeszcze pytanko co do mocznika, mianowicie mam krem z Rossmanna z 5% i szczerze mówiąc nie widze żadnych spektakularnych efektów na dłoniach, pomijając to, że mam bardzo mocno przesuszone. Może doradzicie mi coś innego?
6. Kwas hialuronowy roślinny
7. Olejek z drzewa herbacianego
8. Spirulina
I to chyba tyle na razie.
Może krótki opis mojej cery:
1. twarz -odwodniona, z zaskórnikami, miejscowymi pryszczami, podskórnymi białymi grudkami.
2. ciało-wymagające dobrego nawilżenia tak samo jak włosy

Na razie planuję zakup tylko na ZSK, ale z racji tego, że nie mogę się tam dodzwonić w sprawie masła kakaowego, będę chyba musiała zamówić na allegro. Co o tym myślicie?
Pozdrawiam serdecznie
Nie widzisz efektów mimo mocznika ? Może powinnaś dodać jeszcze trochę ?


chciałam zamówić serum dla mamy (ma 40 lat), które wg was będzie lepsze ? serum anty-aging czy serum 10 % sap ?
Dodam, ze na twarzy ma przebarwienia (moim zdaniem hormonalne).
Liczę na waszą pomoc.
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 19:09   #2612
makki
Raczkowanie
 
Avatar makki
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 78
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Niedawno przyszła paczka z ZSK, no więc zabrałam się za robienie tego toniku BHA :
http://www.zrobsobiekrem.pl/?bezalko...-alantoina,159
pominęłam alantoinę
Mam problem z uregulowaniem pH... w przepisie jest podane kilka kropli kw mlekowego, dodawałam po kropli i nic pH jak było zasadowe tak jest (niebieski papierek), w sumie dodałam już kilkanaście kropli kwasu mlekowego. Nie wiem co robię nie tak Korzystał ktoś z tego przepisu?
makki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 19:30   #2613
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez makki Pokaż wiadomość
Niedawno przyszła paczka z ZSK, no więc zabrałam się za robienie tego toniku BHA :
http://www.zrobsobiekrem.pl/?bezalko...-alantoina,159
pominęłam alantoinę
Mam problem z uregulowaniem pH... w przepisie jest podane kilka kropli kw mlekowego, dodawałam po kropli i nic pH jak było zasadowe tak jest (niebieski papierek), w sumie dodałam już kilkanaście kropli kwasu mlekowego. Nie wiem co robię nie tak Korzystał ktoś z tego przepisu?
A nie sypnęłaś sody za dużo, albo/i mocznika? Bo to one maja wys. pH, alantoina ma neutralne.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 21:21   #2614
makki
Raczkowanie
 
Avatar makki
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 78
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
A nie sypnęłaś sody za dużo, albo/i mocznika? Bo to one maja wys. pH, alantoina ma neutralne.

Starałam się trzymać przepisu, ale teraz jak tak sobie pomyślę to może jednak troszkę za dużo mocznika. Dobra, to spróbuję to wyregulować kw mlekowym, zobaczymy co z tego wyjdzie
makki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 08:36   #2615
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Wczoraj wyciągnęłam z szafki mój balsam z liposomami na rozstępy i zauważyłam, że w środku zrobiły się białe grudki, czym to może być spowodowane ?
Prócz liposomów do balsamu dodawałam mocznik, kofeinę farmaceutyczną i oczywiście FEOG.
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 17:34   #2616
alekk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Czy status zamówienia "ZREALIZOWANE", oznacza, że paczka została już wysłana?
alekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 17:42   #2617
RougeAddict
Raczkowanie
 
Avatar RougeAddict
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 62
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Chyba tak, ja po mailu o zmianie stanu zamówienia na zrealizowane nie dostałam kolejnego o wysłaniu paczki tylko od razu paczkę.
RougeAddict jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-09, 17:47   #2618
alekk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Aha, czyli od razu następnego dnia po zmianie statusu na zrealizowane otrzymałaś paczkę?
alekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 18:50   #2619
RougeAddict
Raczkowanie
 
Avatar RougeAddict
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 62
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Tak dzień albo dwa po mailu miałam paczkę.
RougeAddict jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 19:21   #2620
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

"Zrealizowane" znaczy "wysłane". Ja nigdy nie dostałam żadnych maili o statusie poza "pakujemy paczkę" i "zrealizowane". Na drugi dzień po mailu "zrealizowane" przesyłka była zazwyczaj u mnie

Właśnie czekam na majową dostawę. Będę testować:
- olej z czarnuszki
- olej z pachnotki
- olej z kiełków pszenicy
- olej Tamanu
- hydrolat oczarowy

Hurra, nie mogę się doczekać!
Będę majstrować kremiki do twarzy i pod oczy, bo nadal szukam czegoś przeciwzapalnego, antybakteryjnego i wysoce odżywczego na noc dla atopika. Możecie spodziewać się kolejnych relacji z bananowego laboratorium.
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.

Edytowane przez banana split
Czas edycji: 2011-05-09 o 19:31
banana split jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 20:49   #2621
RougeAddict
Raczkowanie
 
Avatar RougeAddict
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 62
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ja bardzo lubię ZSK-owy hydrolat oczarowy W zapachu zakochałam się zaraz po otwarciu. Poza tym nie podrażnia i nie wysusza.
RougeAddict jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-10, 14:30   #2622
alekk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dzisiaj przyszła do mnie paczka. Gratis dostałem olej z wiesiołka, bo chyba skończył im się mocznik. Zdjęcia w załączniku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P4260404.jpg (91,4 KB, 86 załadowań)
alekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 12:30   #2623
Hanka301
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 17
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Beather
Ja rozwiązałam swój problem przesuszonych dłoni i skórek (skórki są boskie i nie widać ich nawet jak przedłuży mi się czas nic z nimi nie robię). Zrobiłam metodą prób i błędów krem do rąk. Jeszcze go trochę udoskonaliłam, bo mama prosiła żeby jej trochę rozjaśnić przebarwienia (tu akurat niewiele daje, ale na to cytrynka) i żeby się skóra na dłoniach wygładziła (tu efekt jest fajny). przepis:
faza wodna
mleczan sodu 4% 8 gr 10,6 ml
D-pantenol 75% 2,5% 5 gr 5,8 ml
Allantoina 1% szczypta
witamina B3 2% 4 gr 7,3 ml
woda/hydrolat 51% 102 gr 102,0 ml
faza olejowa
masło żurawinowe / shea 2,5% 5 gr 7,1 ml
macerat z nagietka 10% 20 gr 21,8 ml
macerat z morszczynu pęcherzykowatego 10% 20 gr 22,2 ml
macerat z marchwi 3% 6 gr 6,7 ml
lanolina 6% 12 gr 13,3 ml
wosk pszczeli 4% 8 gr 20,0 ml
emulgator GSC 2% 4 gr 7,1 ml
alkohol cetynowy 2,5% 5 gr 12,5 ml

I powiem Wam, że ja jestem zachwycona. Krem jest troszkę ciężkawy, więc robię też wariacje zmieniając proporcje olejów (więcej) do wosków (mniej), wtedy krem jest troszkę milszy przy smarowaniu. Ogólnie pozbyłam się twardych wysuszonych skórek i smaruję dłonie rzadziej a itak są nawilżone.
Do znawczyń - jeśli macie jakies uwagi (to mój pierwszy własnoręcznie sklecony przepis) - to po proszę.

Zapomniałam jeszcze o kilku kroplach olejku eterycznego (według uznania) i konserwant (ja daję FEOG)

Edytowane przez Hanka301
Czas edycji: 2011-05-13 o 13:59
Hanka301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 13:16   #2624
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Hanka301 Pokaż wiadomość
Beather
Ja rozwiązałam swój problem przesuszonych dłoni i skórek (skórki są boskie i nie widać ich nawet jak przedłuży mi się czas nic z nimi nie robię). Zrobiłam metodą prób i błędów krem do rąk. Jeszcze go trochę udoskonaliłam, bo mama prosiła żeby jej trochę rozjaśnić przebarwienia (tu akurat niewiele daje, ale na to cytrynka) i żeby się skóra na dłoniach wygładziła (tu efekt jest fajny). przepis:
faza wodna
mleczan sodu 4% 8 gr 10,6 ml
D-pantenol 75% 2,5% 5 gr 5,8 ml
Allantoina 1% szczypta
witamina B3 2% 4 gr 7,3 ml
woda/hydrolat 51% 102 gr 102,0 ml
faza olejowa
masło żurawinowe / shea 2,5% 5 gr 7,1 ml
macerat z nagietka 10% 20 gr 21,8 ml
macerat z morszczynu pęcherzykowatego 10% 20 gr 22,2 ml
macerat z marchwi 3% 6 gr 6,7 ml
lanolina 6% 12 gr 13,3 ml
wosk pszczeli 4% 8 gr 20,0 ml
emulgator GSC 2% 4 gr 7,1 ml
alkohol cetynowy 2,5% 5 gr 12,5 ml

I powiem Wam, że ja jestem zachwycona. Krem jest troszkę ciężkawy, więc robię też wariacje zmieniając proporcje olejów (więcej) do wosków (mniej), wtedy krem jest troszkę milszy przy smarowaniu. Ogólnie pozbyłam się twardych wysuszonych skórek i smaruję dłonie rzadziej a itak są nawilżone.
Do znawczyń - jeśli macie jakies uwagi (to mój pierwszy własnoręcznie sklecony przepis) - to po proszę.
Bogaty
Widać cenisz swoje ręce
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 10:26   #2625
Aventia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 41
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Kompletuję kolejne zamówienie i mam już kilkanaście rzeczy w koszyku. Mam zamiar wzbogacać toniki (więc niacynamid, d-pantenol), zrobić sobie balsam do ust i większe masła do ciała (więc zamówiłam kakaowe, shea i mango) oraz wosk pszczeli żółty, zamówiłam kilka olejów (arbuzowy, śliwkowy i kokosowy) i akcesoriów (miarki, pojemniczki, słoiczki i przede wszystkim airless do mojego żelu HA).

Mam pytanie - czy prezenty wymienione na stronie ZAWSZE zostają dodane do zamówienia? Bo mam ochotę na olej ze słodkich migdałów i usunęłam go z koszyka, licząc właśnie na to, że przyjdzie jako prezent. Zdarzało się Wam, ze coś z listy było zastąpione innym towarem?
Aventia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 10:29   #2626
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Aventia Pokaż wiadomość
Kompletuję kolejne zamówienie i mam już kilkanaście rzeczy w koszyku. Mam zamiar wzbogacać toniki (więc niacynamid, d-pantenol), zrobić sobie balsam do ust i większe masła do ciała (więc zamówiłam kakaowe, shea i mango) oraz wosk pszczeli żółty, zamówiłam kilka olejów (arbuzowy, śliwkowy i kokosowy) i akcesoriów (miarki, pojemniczki, słoiczki i przede wszystkim airless do mojego żelu HA).

Mam pytanie - czy prezenty wymienione na stronie ZAWSZE zostają dodane do zamówienia? Bo mam ochotę na olej ze słodkich migdałów i usunęłam go z koszyka, licząc właśnie na to, że przyjdzie jako prezent. Zdarzało się Wam, ze coś z listy było zastąpione innym towarem?
Ale zakupy
Mnie też raz zależało na jednym gratisie, więc napisałam w uwagach do zamówienia, że gdyby się coś zmieniło, to proszę o kontakt, bo wtedy zamówię ten produkt normalnie. Dostałam jako gratis.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 10:34   #2627
Aventia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 41
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

O, super, na wszelki wypadek też do nich napiszę.

Najbardziej w tych zakupach cieszy mnie to, że mam tyle rzeczy w koszyku, zrobię z nich mnóstwo fajnych produktów (mam zapas hydrolatów, więc zrobię ze dwa różne toniki, balsamy do ust dla mnie i siostry, preparaty do ciała i stóp) , akcesoria już zostaną na dłużej, a za tę cenę kupiłabym JEDEN krem jakiejś renomowanej marki, który niekoniecznie by mi służył

To skorzystam z okazji i jeszcze zapytam o jedną rzecz. Będę sobie robiła błyszczyki na bazie gotowego zestawu z kolorówki. Chciałabym, żeby ładnie pachniały i zastanawiam się czy nie zaszkodzi im dodanie np. jednej kropli olejku eterycznego (wrzuciłam do koszyka pomarańczowy, będę dodawać do kąpieli ), lub chociaż jakąś niewielką ilość oleju np kokosowego lub śliwkowego? Jeśli tak, to ile? Też kropelkę? Więcej? Pytałam na wątku o kolorówce, ale nikt nie odpowiedział
Aventia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 11:44   #2628
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ja dodaję olejki eteryczne do mieszanek olejów, które stosuję na twarz i do mazideł do ust i jest ok, daję kilka kropli.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 11:52   #2629
Aventia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 41
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dzięki Ci dobra kobieto!

Edytowane przez Aventia
Czas edycji: 2011-05-14 o 12:09
Aventia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-14, 11:55   #2630
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Jak na twarz, to nie cytrusowe=min. 12 godz. przed ekspozycją na słońce można takich używać.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 15:31   #2631
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

chciałabym wykonać tonik oczyszczający, na zsk znalazłam taki przepis :

Tonik oczyszczający - by Lorri

Składniki dla porcji 50 ml
74% hydrolat różany 37 ml
12% kwas mlekowy 5.0 ml
10% wyciąg z aloesu 4.9 ml
4% witamina B3 3.6 ml


Jak myślicie, czy zamiast wit B3 mogę dać All-in-one, a hydrolat różany zamienić na geraniowy i używać ten tonik rano, podczas gdy wieczorem stosuję tonik aspirynowy ?
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 15:47   #2632
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
chciałabym wykonać tonik oczyszczający, na zsk znalazłam taki przepis :

Tonik oczyszczający - by Lorri

Składniki dla porcji 50 ml
74% hydrolat różany 37 ml
12% kwas mlekowy 5.0 ml
10% wyciąg z aloesu 4.9 ml
4% witamina B3 3.6 ml


Jak myślicie, czy zamiast wit B3 mogę dać All-in-one
Raczej nie, "Odczyn produktu powinien być od neutralnego do lekko alkalicznego, nie nadaje się do produktów z kwasami hydroksylowymi. "
Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline
a hydrolat różany zamienić na geraniowy i używać ten tonik rano, podczas gdy wieczorem stosuję tonik aspirynowy ?
Mozesz, tylko bedziesz musiała zmierzyć pH i ewentualnie dostosować do takiego jakie jest zalecane (chyba że geraniowy tez dobrze buforuje, ale nic mi o tym nie wiadomo).
Pamietaj o filtrach
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 16:16   #2633
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Mam do Was ogromną prośbę. Powiedzcie mi z jakim hydrotalem najlepiej zrobić tonik przy użyciu flawanonów mięty? I co do niego jeszcze dodać, jeśli w ogóle dodać? Mam cerę suchą, wrażliwą, naczynkową.
Generalnie zbieram się na zakupy olejowo-masłowo-hydrolatowe. Z ZSK chciałam hydrolat geraniowy, melisowy, z róży stulistnej, z nasion słodkich migdałów. Do tego olej z nasion malin, z ogórecznika lekarskiego, z orzechów laskowych, z pestek moreli, z pestek śliwki, z wiesiołka. A na dodatek masło shea i masło kakaowe.
I nie wiem co wybrać dobrego dla mojej skóry...
Za dużo tego!
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 17:13   #2634
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Mam do Was ogromną prośbę. Powiedzcie mi z jakim hydrotalem najlepiej zrobić tonik przy użyciu flawanonów mięty? I co do niego jeszcze dodać, jeśli w ogóle dodać? Mam cerę suchą, wrażliwą, naczynkową.
To nie ma większego znaczenia - w kazdym sie rozpuści, hydrolat wybierz pod kątem swojej skóry
Cytat:
Napisane przez Kretka666
Generalnie zbieram się na zakupy olejowo-masłowo-hydrolatowe. Z ZSK chciałam hydrolat geraniowy, melisowy, z róży stulistnej, z nasion słodkich migdałów. Do tego olej z nasion malin, z ogórecznika lekarskiego, z orzechów laskowych, z pestek moreli, z pestek śliwki, z wiesiołka. A na dodatek masło shea i masło kakaowe.
I nie wiem co wybrać dobrego dla mojej skóry...
Za dużo tego!
Moze zamiast aż tylu rodzajów olejów i hydrolatów, weź pantenol - bedzie ładny tonik z hydrolatu, mięty i pantenolu. Pantenol to świetna rzecz dla alergików (nie słyszalam o przypadkach uczulenia)
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 17:23   #2635
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
To nie ma większego znaczenia - w kazdym sie rozpuści, hydrolat wybierz pod kątem swojej skóry

Moze zamiast aż tylu rodzajów olejów i hydrolatów, weź pantenol - bedzie ładny tonik z hydrolatu, mięty i pantenolu. Pantenol to świetna rzecz dla alergików (nie słyszalam o przypadkach uczulenia)
Dziękuję za pomysł z pantenolem Używam z nim kremów, ale już gotowych, ze sklepu. Mam nadzieję, że nie sknocę nic i nie dodam za dużo. Niezbyt dobry ze mnie chemik, naprawdę
Na pewno wezmę hydrolat, dodatki do toniku i masło shea.
Olej chciałam jako dodatek do kremów, których używam. Bo solo się u mnie nie nadaje chyba, wysusza.
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2011-05-23 o 17:31
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 20:59   #2636
mmmajeczkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 51
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

hej zrobiłam wczoraj moje pierwsze zamówienie oto i one:
- Mocznik
- Algi morskie - spirulina
- Ekstrakt z wierzby bialej
- Biosiarka
- Witamina B3
- Ekstrakt przeciwtradzikowy
- Macerat z marchwi
Mam cerę trądzikową i skłonną do zapychania.może podpowiedziałybyście mi co mogę z tego zrobić? Ze spiruliny wiem,że maseczkę, z wierzby może tonik.Liczę na podpowiedzi doświadczonych biochemiczek
PS Czy któraś z Was używała podobnej mieszanki na trądzik?
mmmajeczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 21:24   #2637
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mmmajeczkaaa Pokaż wiadomość
hej zrobiłam wczoraj moje pierwsze zamówienie oto i one:
- Mocznik
- Algi morskie - spirulina
- Ekstrakt z wierzby bialej
- Biosiarka
- Witamina B3
- Ekstrakt przeciwtradzikowy
- Macerat z marchwi
Mam cerę trądzikową i skłonną do zapychania.może podpowiedziałybyście mi co mogę z tego zrobić? Ze spiruliny wiem,że maseczkę, z wierzby może tonik.Liczę na podpowiedzi doświadczonych biochemiczek
PS Czy któraś z Was używała podobnej mieszanki na trądzik?
Te pogrubione mozesz użyć do zrobienia toniku (np. coś w tym stylu http://www.zrobsobiekrem.pl/?tonik-z-siarka,193)
Te dwa ostatnie możesz np. dodawać do gotowców, na dłoni.
Wydaje mi sie że moższ tez spróbować dodać ekstraktu do toniku, tylko pH musi być zgodne z zaleceniami dla liposomów; liposomy nie powinny sie "rozłożyć"
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 09:56   #2638
Aventia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 41
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Zaczynam przystosowywać się do planowanego toniku. W chwili obecnej testuję mieszankę hydrolatu z niacynamidem, żeby sprawdzić, czy będzie mi służył. Póki co, odpukać, jest super. Za kilka dni robię bogatszą wersję z 2% niacynamidu, 2% pantenolu i 10% ekstraktu z aloesa. Chyba na hydrolacie ze słodkich migdałów. Albo z róży? Hmmmm. W każdym razie jestem ciekawa efektów.
Aventia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 15:41   #2639
BlueBerrie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cześć dziewczyny
Dopiero od niedawna korzystam z tego forum, więc wybaczcie jeśli mój wątek powtórzy się.
Ostatnio zaczęłam korzystać z ZSK i zrobiłam sobie z zestawu lekki krem nawilżający do cery tłustej, krem z ekstraktem przeciwtrądzikowym i tonik oczyszczający z kwasem mlekowym.
Ogólnie mam cere tłustą skłonną do wyprysków, od około tygodnia stosuje te kremy i tonik, i na początku zauważyłam, że cera mi się jeszcze bardziej pogorszyła, wysypało mnie i skóra zaczęła się bardziej tłuścić:/. Dopiero teraz zauważyłam poprawę, zaczerwienienia znikają i żadne nowe krostki nie wychodzą, więc nie wiem czy czasem to nie był etap oczyszczania się skóry (chyba ze względu na kwas mlekowy - tak mi się przynajmniej wydaje). Może któraś z Was też tak miała?
Moja prośba do Was jest taka, że chciałabym troszkę zmienić skład tego kremu nawilżającego na dzień (http://www.zrobsobiekrem.pl/?203,lek...ikowej-3-x-50g), bo jak dla mnie on nadal jest za tłusty, a chciałabym nadać mu właściwości matujące
Byłabym wdzięczna jakbyście mi coś doradziły, bo za dużego doświadczenia w mieszaniu kosmetyków nie mam

Pozdrawiam Was wszystkie
BlueBerrie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 09:40   #2640
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez BlueBerrie Pokaż wiadomość
Moja prośba do Was jest taka, że chciałabym troszkę zmienić skład tego kremu nawilżającego na dzień (http://www.zrobsobiekrem.pl/?203,lek...ikowej-3-x-50g), bo jak dla mnie on nadal jest za tłusty, a chciałabym nadać mu właściwości matujące
Byłabym wdzięczna jakbyście mi coś doradziły, bo za dużego doświadczenia w mieszaniu kosmetyków nie mam

Pozdrawiam Was wszystkie
Chyba najlepiej bedzie jak napiszesz maila z tym pytaniem do właścicielki.
Tak na mój rozumek to mogłabyś dodac z 5% silikonów do fazy wodnej, ewentualnie odjąc z 2-3% oleju, zwiększając przy tym ilośc fazy wodnej.
Wiem że do kremów dodaje sie rózne składniki mineralne, żeby nadać matowe wyskończenie, np. krzemionka, jakieś glinki, weglany, czasem tez organike jak skrobia, ale nie wiem jak sie je dodaje żeby było ładnie (skrobie chyba trzeba najpierw w wodzie rozpuscic na żel)
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-05-26 o 09:41
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:47.