Sierpniowe Panny Młode cz.III - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-01, 07:05   #391
jusztyska
Zadomowienie
 
Avatar jusztyska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 623
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
Właśnie wróciłam. Na szczęście udało mi się wyrwać na półtorej godzinki na "chwilę relaksu". Ale musiałam jeszcze wrócić Z jednej strony nie lubię tego siedzenia po nocach, z drugiej mogę robić to, co tylko się wyrodzi w mojej łepetynie. Łącznie z pocztówkami świątecznymi bakteryjnymi .
Co do kieliszków - jedyny szeroki wzór, jaki widziałam to tzw. krokus. Nam się nie podobał do końca, bo trochę oklepany, a poza tym drogi. Ponad 100 zł same kielichy. Nasze wyszły 60 razem z przesyłką. A jeszcze je będziemy dekorować cyrkoniami i wstążkami (oczywiście muszą być połączone ). Będą śliczne
No właśnie, mnie też się te krokusy średnio podobają, ale tak jak mówisz, jedyny szerszy wzór ale ze względu na TŻ pewnie się na nie zdecydujemy
a jesli nie to mogłabyś mi namiary na allegro na tego pana co Wasze robił podać? to ten z Jedlicza?

Cytat:
Napisane przez agnes 20 Pokaż wiadomość
Miałam dzisiaj koszmara ślubnego Śniło mi się, że fotograf nie przyjechał bo nie potwierdziłam że zawarta umowa jest dalej aktualna i pojechał na inny ślub. A ch ta moja wyobraźnia
ojj, faktycznie niemiły sen... ale co tam koszmary ponoć na odwrót się sprawdzają
ja dziś miałam jakies przyjemne sny coś z obrączkami to pewnie po moim wczorajszym zachwycie :P

Kochane a dziś Dzień Dziecka Wszystkiego najlepszego Dziewczyny
jusztyska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 07:13   #392
fitalasa
Raczkowanie
 
Avatar fitalasa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 144
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

dzięki i nawzajem

a propo snów to i mi się coś ślubnego śniło a mianowicie zaproszenia, że miałam problem z ich rozdaniem czy coś ale to pewnie ze względu na to, że wczoraj się nimi zajmowałam
__________________
szczęśliwa żona
fitalasa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 07:33   #393
sanderek5
Raczkowanie
 
Avatar sanderek5
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 249
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Cytat:
Napisane przez kasikkkkka Pokaż wiadomość

sanderek fryzurka wygląda fajnie
Cytat:
Napisane przez Almariel Pokaż wiadomość
Ładnie, no i jak się tak super w niej czujesz, to najważniejsze.
Cytat:
Napisane przez dhalii Pokaż wiadomość
Super masz włoski, zawsze chciałam mieć takie loczki niestety moje włosy są proste jak druty
Cytat:
Napisane przez jusztyska Pokaż wiadomość
sanderek - bardzo ładna fryzurka!
Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
Nie mój styl, ale bardzo fajnie zrobione . Taki miszmasz ale uporządkowany Zazdroszczę podatności włosów. Moje po godzinie są proste jak druty
Cytat:
Napisane przez thea2 Pokaż wiadomość
Bardzo fajna ta fryzurka I najważniejsze, że jesteś zadowolona
Cytat:
Napisane przez blueberry88 Pokaż wiadomość
Mnie się podoba Będziesz farbować włoski jeszcze?
Cytat:
Napisane przez Kinga_20 Pokaż wiadomość
Fajna fryzurka i wydaje mi się, że jest bardzo wygodna Ja mam swoją próbną w sobotę to też wrzucę jakieś fotki
Cytat:
Napisane przez aga-6 Pokaż wiadomość
Bardzo ładna fryzurka, podobna do tego co ja planuje
Dzięki dziewczyny za opinię Właśnie miał być taki koczko-artystyczny nieład włosy ogólnie mam ni to proste, ni to kręcone... takie falowane, ale jak mi się zrobi loczki, to się ładnie trzymają chociaż teraz mam już długie włosy bardzo i są odrobinę ciężkie... lepiej loczki mi się trzymały, jak miałam krótsze ;P po ślubie ścinam jakieś 20cm co najmniej muszę je sobie odregenerować... blueberry - nie farbuję całych włosów, pasemka mam jaśniejszy blond niż moje naturalne i do ślubu sobie odrosty tylko zrobię a fryzura bardzo wygodna


Cytat:
Napisane przez agnes 20 Pokaż wiadomość
całkiem możliwe że to nasz proboszcz tak sobie wymyślił- na kartce jest napisane tak:"spowiedź przedślubna-przygotowując się do Sakramentu Małżeństwa narzeczeni są zobowiązani odbyć dwukrotnie spowiedź:
1)po zgłoszeniu zamiaru zawarcia małżeństwa(trzy miesiące przed planowanym ślubem)- powinna to być szczera spowiedź z całego życia(podkreślone jak w oryginale).Przystępując do konfesjonału należy powiedzieć spowiednikowi: przystępuję do pierwszej spowiedzi przedslubnej
2) przed ślubem- z okresu od pierwszej spowiedzi przedślubnej. małżenstwo katolickie powinno być zawierane w stanie łaski uświęcającej. Spowiednikowi należy powiedzieć : przystępuję do drugiej spowiedzi przedslubnej
Ale proboszcz u męża wyspowiadał nas jak przy normalnej spowiedzi, a znając mojego proboszcza to trzymałby nas po godzinie
Jeżeli chodzi o tą pierwszą spowiedź, to u nas nie pisze, że z całego życia, tylko "zgodnie ze stanem penitenta" :P


A co do dekoracji Kościoła, to my mamy w cenie księdza:P Kościółek jest mały, więc właściwie jedyne dekoracje, to będą kwiaty pod ołtarzem głównym i bocznym i czerwony dywan ;P Ale z niego wolałabym zrezygnować, bo mi się nie podoba A śluby u mnie w parafii są bardzo rzadko jeden był w marcu, jeden teraz 18 czerwca (idę na niego, mimo, że nie znam tych osób, żeby podejrzeć, jak to wszystko jest technicznie rozwiązane :P bo zawsze myślałam, że będę brała ślub w dużym kościele (tam, gdzie byłam chrzczona i bierzmowana) i miałam inne wyobrażenie wszystkiego, więc idę podpatrzeć :P i "przesłuchać" organistkę, bo na ślubach inna śpiewa, niż zwykle na mszy...), a następny ślub dopiero nasz - 20 sierpnia
__________________
Zaręczeni od 17.08.2009
Szczęśliwi małżonkowie od 20.08.2011
sanderek5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 08:00   #394
monia_ch
Raczkowanie
 
Avatar monia_ch
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 420
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Cytat:
Napisane przez kasikkkkka Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ---------


Właśnie dziewczyny, myślałyście już czym będziecie jechały do ślubu??
Bo ja jakoś nie mam koncepcji póki co

sanderek fryzurka wygląda fajnie
Ja myślę o samochodzie brata - Opel Insignia tyle ze kombi. ale nie będziemy wydawąc jeszcze dodatkowych pieniązków na smaochód. A Opelek na pewno bedzie sie pięknie prezentował w przybraniu

Jeśli chodzi o nazwisko, korciło mnie dwuczłonowe. Ale ostatecznie będzie nazwisko TŻ. zresztą po ślubie będziemy mieć takie same inicjały, co mi sie bardzo podoba - M.M. - takie M&M -sy, które w kulki lecą :P
__________________
20 sierpień 2011

W chwili, gdy poczujesz w sercu miłość i doświadczysz jej głębi, odkryjesz, że dla Ciebie świat nie jest już taki sam, jaki był do tej pory, jest o niebo piękniejszy.

My
monia_ch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 08:01   #395
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Mama dziś dzwoniła, by złożyć mi życzenia - jak to powiedziała ostatni raz jestem dla wszystkich dzieckiem - za rok już będę tylko dla niej.

O co chodzi z tym zabieraniem obrączek przez TŻtów?

No widzę, że nie tylko ja chce złoty kolor - wciąż szukam inspiracji do dekoracji - macie coś upatrzone?
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 08:20   #396
thea2
Zadomowienie
 
Avatar thea2
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 252
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Cytat:
Napisane przez blueberry88 Pokaż wiadomość
Mama dziś dzwoniła, by złożyć mi życzenia - jak to powiedziała ostatni raz jestem dla wszystkich dzieckiem - za rok już będę tylko dla niej.

O co chodzi z tym zabieraniem obrączek przez TŻtów?

No widzę, że nie tylko ja chce złoty kolor - wciąż szukam inspiracji do dekoracji - macie coś upatrzone?
A mi jeszcze nikt nie złożył życzeń
U mnie z obrączkami chodziło o to, że cały czas chciałam je oglądać, przymierzać, ciągle nad nimi wzdychałam i K. nie wytrzymał psychicznie, powiedział, że popsuję i zabrał do siebie... I odda dopiero 27 sierpnia

Ja mam właśnie problem z tym naszym złotym kolorem, bo większość dekoracji chcemy z kwiatów (kościół, samochód) a złotych kwiatów niestety nie ma Ale zdecydujemy się na kremowe kwiaty z dodatkiem herbacianych, bo to takie prawie złote, może do tego jakieś złotawe wstążki, zapytam jeszcze kwiaciarki, jak by to widziała A co do sali to dekorację mamy w cenie- najprawdopodobniej będzie taka ecru-złota (w tamtym roku taka była, mam nadzieje, ze nie zmienią dopytam się w lipcu ). Tańce natomiast będziemy mieć na zadaszonym tarasie, który chyba sobie jakoś przyozdobimy, ale jeszcze nie wiemy czym
__________________
Nasz kochany Synuś
thea2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 08:39   #397
fitalasa
Raczkowanie
 
Avatar fitalasa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 144
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

no ja też bukiet ślubny chcę w kolorze ecru i herbaciane róże, samochód do ślubu mamy złoty zaproszenia złote i ecru, naklejki na alkohol też w tych kolorach. Dekorację kościoła i sali oraz kotyliony też chcę w tych kolorach ale jeszcze tego nie uzgadniałam. Nie wiem co jeszcze ale na pewno wszystko będzie jakoś powiązane z tymi kolorami
__________________
szczęśliwa żona
fitalasa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-01, 09:04   #398
jusztyska
Zadomowienie
 
Avatar jusztyska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 623
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

mój też zabrał obrączki bo się nad nimi rozpływałam zachwycałam i cały czas o nich gadałam:P poza tym babcia moja zjawiła się na to wszystko i mówi żeby TŻ zabrał obrączki, bo ja nie dam im spokoju:P a poza tym, to Pan Młody powinien trzymać obrączki i w dniu ślubu przekazać świadkowi, który ma się wtedy nimi zaopiekować :P takie babcine gadanie ale może to i dobrze
jusztyska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 09:09   #399
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Mój TŻ też obrączki schował w bezpiecznym miejscu, żeby mnie nie kusiło zbyt częste oglądanie ich. Ale pociesza mnie fakt, że wkrótce będę ją miała na palcu.
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 09:21   #400
Karenw
Wtajemniczenie
 
Avatar Karenw
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 679
GG do Karenw
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

A może mi któraś napisać dokładnie jak wygląda procedura w UC. Coś się tam wypełnia? Co trzeba ze sobą zabrać? Co się mówi?
Jakoś na dniach wybiorę się po akt chrztu i bierzmowania. No i potem ten protokół w kościele spisać. A co w urzędzie?

Edytowane przez Karenw
Czas edycji: 2011-06-01 o 09:35
Karenw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 09:30   #401
fitalasa
Raczkowanie
 
Avatar fitalasa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 144
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

o dobre pytanie ja też się chętnie tego dowiem, bo to jeszcze przede mną
__________________
szczęśliwa żona
fitalasa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-01, 10:20   #402
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Cytat:
Napisane przez Karenw Pokaż wiadomość
A może mi któraś napisać dokładnie jak wygląda procedura w UC. Coś się tam wypełnia? Co trzeba ze sobą zabrać? Co się mówi?
Jakoś na dniach wybiorę się po akt chrztu i bierzmowania. No i potem ten protokół w kościele spisać. A co w urzędzie?
Potrzebne są dowody osobiste i akty urodzenia. U nas to szybko poszło, Pani wklepała dane, zapytała się o nazwisko po ślubie, podpisaliśmy się i tyle w sumie. Płaci się jeszcze za sporządzenie aktu małżeństwa.No i dostaje się 3 zaświadczenia do księdza.

Edytowane przez Almariel
Czas edycji: 2011-06-01 o 10:23
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 10:41   #403
Karenw
Wtajemniczenie
 
Avatar Karenw
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 679
GG do Karenw
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Cytat:
Napisane przez Almariel Pokaż wiadomość
Potrzebne są dowody osobiste i akty urodzenia. U nas to szybko poszło, Pani wklepała dane, zapytała się o nazwisko po ślubie, podpisaliśmy się i tyle w sumie. Płaci się jeszcze za sporządzenie aktu małżeństwa.No i dostaje się 3 zaświadczenia do księdza.
A jaka to jest opłata? A akt urodzenia ona zabiera czy do kościoła trzeba zanieść?
Karenw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 10:44   #404
nynka87
Zakorzenienie
 
Avatar nynka87
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Grodzisk - Podlasie :D
Wiadomości: 4 201
GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Cytat:
Napisane przez Almariel Pokaż wiadomość
Potrzebne są dowody osobiste i akty urodzenia. U nas to szybko poszło, Pani wklepała dane, zapytała się o nazwisko po ślubie, podpisaliśmy się i tyle w sumie. Płaci się jeszcze za sporządzenie aktu małżeństwa.No i dostaje się 3 zaświadczenia do księdza.
my jak byliśmy u księdza zgłosić ślub to nie powiedział nam jak to jest w usc bo sam dokładni nie wiedział kazał nam przyjść ok 10 lipca i mieć już za sobą jedną spowiedź czy wtedy właśnie muszę mieć już za sobą usc żeby zanieść coś do księdza? bo ja nie wiem jak to w końcu

a tak w ramach wzajemnej pomocy to dziewczyny powiedzcie co myślicie o takie etolce do sukni ślubnej zamiast bolerka?? mam problem z kupnem bo nie da się kupić byle jakiego bolerka bo suknia jest koronkowa, a oryginalne w salonie kosztuje sporo a to mi niepotrzebne za bardzo przypominam jak wygląda suknia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kate1.jpg (36,8 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ETOLATIUL.jpg (27,1 KB, 22 załadowań)
__________________
nynka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 11:00   #405
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Cytat:
Napisane przez Karenw Pokaż wiadomość
A jaka to jest opłata? A akt urodzenia ona zabiera czy do kościoła trzeba zanieść?
Opłata 84 zł, w kasie urzędu płaciliśmy. Akty zostają w USC, dostaje się 3 zaświadczenia, które daje się księdzu. Podczas ślubu się je podpisuje, 1 zabiera ksiądz, 1 dostaje Para młoda, a 1 ksiądz dostarcza do USC. Potem odbiera się akt małżeństwa w USC, już po ślubie.

Cytat:
Napisane przez nynka87 Pokaż wiadomość
my jak byliśmy u księdza zgłosić ślub to nie powiedział nam jak to jest w usc bo sam dokładni nie wiedział kazał nam przyjść ok 10 lipca i mieć już za sobą jedną spowiedź czy wtedy właśnie muszę mieć już za sobą usc żeby zanieść coś do księdza? bo ja nie wiem jak to w końcu

a tak w ramach wzajemnej pomocy to dziewczyny powiedzcie co myślicie o takie etolce do sukni ślubnej zamiast bolerka?? mam problem z kupnem bo nie da się kupić byle jakiego bolerka bo suknia jest koronkowa, a oryginalne w salonie kosztuje sporo a to mi niepotrzebne za bardzo przypominam jak wygląda suknia
Co do tych zaświadczeń, to pewnie od księdza zależy, nam kazał je już w lipcu dostarczyć.
Etola bardzo ciekawa, choć ogólnie mi się nie podobają takie okrycia, to ta jest bardzo ładna. No i sądzę, że powinna pasować.

Edytowane przez Almariel
Czas edycji: 2011-06-01 o 11:01
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 11:17   #406
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Cytat:
Napisane przez nynka87 Pokaż wiadomość
my jak byliśmy u księdza zgłosić ślub to nie powiedział nam jak to jest w usc bo sam dokładni nie wiedział kazał nam przyjść ok 10 lipca i mieć już za sobą jedną spowiedź czy wtedy właśnie muszę mieć już za sobą usc żeby zanieść coś do księdza? bo ja nie wiem jak to w końcu

a tak w ramach wzajemnej pomocy to dziewczyny powiedzcie co myślicie o takie etolce do sukni ślubnej zamiast bolerka?? mam problem z kupnem bo nie da się kupić byle jakiego bolerka bo suknia jest koronkowa, a oryginalne w salonie kosztuje sporo a to mi niepotrzebne za bardzo przypominam jak wygląda suknia
My też mamy przyjść w połowie lipca i mamy mieć ze sobą dokumenty z USC. Nie za bardzo mi to pasuje do tej sukni.


A z obrączkami to już rozumiem. Zabierają je i sobie sami oglądają cały czas, przymierzają...
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 11:18   #407
Karenw
Wtajemniczenie
 
Avatar Karenw
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 679
GG do Karenw
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

A żeby spisać protokół to trzeba mieć już te zaświadczenia? Czy jak?
Karenw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 11:29   #408
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Cytat:
Napisane przez Karenw Pokaż wiadomość
A żeby spisać protokół to trzeba mieć już te zaświadczenia? Czy jak?
Nie trzeba.
Na spisanie protokołu poszliśmy z dowodami, odpisami chrztu z adnotacją o bierzmowaniu, zgodą z naszej parafii, świadectwami religii oraz zaświadczeniami o odbyciu nauk przedmałżeńskich.
Resztę donosi się później. Wtedy też będziemy ustalać szczegóły liturgii.
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 11:33   #409
Karenw
Wtajemniczenie
 
Avatar Karenw
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 679
GG do Karenw
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

hehe zakręciłam się ...
do USC akty urodzenia i dowody a na protokół odpis chrztu - a to nie to samo? odpis chrztu w kościele gdzie się miało chrzest a akt urodzenia?
Karenw jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-01, 11:51   #410
jusztyska
Zadomowienie
 
Avatar jusztyska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 623
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Cytat:
Napisane przez nynka87 Pokaż wiadomość
a tak w ramach wzajemnej pomocy to dziewczyny powiedzcie co myślicie o takie etolce do sukni ślubnej zamiast bolerka?? mam problem z kupnem bo nie da się kupić byle jakiego bolerka bo suknia jest koronkowa, a oryginalne w salonie kosztuje sporo a to mi niepotrzebne za bardzo przypominam jak wygląda suknia
takie etole są bardzo ładne, ale jak dla mnie tylko na zdjęciach
nie wiem czy mierzyłaś coś w tym stylu? ja mierzyłam, i dla mnie to jest strasznie niewygodne, bo co ruszysz ręką, to etola się przesuwa i juz nie jest tak ładnie ułożona jak na początku. Zresztą widziałam ostatnio PMkę w takiej i na początku suuuper, ale zaczęła się ruszać, a to tzreba wstać, a to ukleknąć, a to coś innego zrobić i ta etola się jej obkręcała, zapięcie w koncu na ramieniu było:P świadkowa co chwila jej poprawiała. Jak dla mnie po prostu niezbyt to praktyczne :P

Cytat:
Napisane przez Karenw Pokaż wiadomość
hehe zakręciłam się ...
do USC akty urodzenia i dowody a na protokół odpis chrztu - a to nie to samo? odpis chrztu w kościele gdzie się miało chrzest a akt urodzenia?
akty urodzenia z USC w miescie w ktorym się urodziłaś, jesli się urodziłaś w miescie w ktorym jest ślub to nie musisz wybierac aktu urodzenia, za akt urodzenia opłata 22 zł

natomiast zaświadczenie o chrzcie to z parafii, w której byłaś chrzczona, a jesli byłaś chrzczona w parafii w której bierzecie ślub nie musisz nic wybierać i tu różnie z opłatą ja np nie płaciłam nic za swój odpis ze chrztu, ale to zależy od parafii, dziewczyny podawały na forum różne kwoty
jusztyska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 12:09   #411
Karenw
Wtajemniczenie
 
Avatar Karenw
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 679
GG do Karenw
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Cytat:
Napisane przez jusztyska Pokaż wiadomość
akty urodzenia z USC w miescie w ktorym się urodziłaś, jesli się urodziłaś w miescie w ktorym jest ślub to nie musisz wybierac aktu urodzenia, za akt urodzenia opłata 22 zł

natomiast zaświadczenie o chrzcie to z parafii, w której byłaś chrzczona, a jesli byłaś chrzczona w parafii w której bierzecie ślub nie musisz nic wybierać i tu różnie z opłatą ja np nie płaciłam nic za swój odpis ze chrztu, ale to zależy od parafii, dziewczyny podawały na forum różne kwoty
o teraz już wszystko rozumiem Dzięki
Karenw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 13:07   #412
jusztyska
Zadomowienie
 
Avatar jusztyska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 623
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Cytat:
Napisane przez Karenw Pokaż wiadomość
o teraz już wszystko rozumiem Dzięki
ciesze się, że pomogłam
jusztyska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 14:33   #413
Karenw
Wtajemniczenie
 
Avatar Karenw
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 679
GG do Karenw
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Dziewczyny a co z poduszeczkami na obrączki?
To chyba zbędne prawda? No chyba że jakieś dzieci idą z tym do ołtarza. Bo obrączki dawane są księdzu tuż przed ceremonią ślubną prawda? I daje je świadek pana młodego? Mam racje?
Karenw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 14:53   #414
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Cytat:
Napisane przez Karenw Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co z poduszeczkami na obrączki?
To chyba zbędne prawda? No chyba że jakieś dzieci idą z tym do ołtarza. Bo obrączki dawane są księdzu tuż przed ceremonią ślubną prawda? I daje je świadek pana młodego? Mam racje?
Tak mi się wydaje, że świadek je księdzu zanosi. W każdym razie my też nie będziemy mieć tej poduszki, dla mnie to tez zbędne.
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 15:49   #415
jusztyska
Zadomowienie
 
Avatar jusztyska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 623
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Cytat:
Napisane przez Karenw Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co z poduszeczkami na obrączki?
To chyba zbędne prawda? No chyba że jakieś dzieci idą z tym do ołtarza. Bo obrączki dawane są księdzu tuż przed ceremonią ślubną prawda? I daje je świadek pana młodego? Mam racje?
u nas też nie będzie poduszeczki
i dokładnie obrączki zaniesie do księdza przed ceremonią nasz świadek chcemy też żeby świadkowie podpisali się od razu wtedy na dokumentach, a w czasie mszy już tylko my
jusztyska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 16:12   #416
JennyAniolek
Zakorzenienie
 
Avatar JennyAniolek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 21 726
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Cytat:
Napisane przez Karenw Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co z poduszeczkami na obrączki?
To chyba zbędne prawda? No chyba że jakieś dzieci idą z tym do ołtarza. Bo obrączki dawane są księdzu tuż przed ceremonią ślubną prawda? I daje je świadek pana młodego? Mam racje?
dla mnie poduszka jest zbędna.
obrączki będą na tacy
__________________
My / "Tak" / Ślub

Wiktor - 28.05.2013
Lilka & Emilka - 16.05.2015
Antoś - 12.02.2017
JennyAniolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 16:39   #417
martitaw
Raczkowanie
 
Avatar martitaw
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 313
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Cytat:
Napisane przez fitalasa Pokaż wiadomość
tak papier tłoczony, jak to nazwała jedna z wizażanek taka tapeta wszystko fajnie z tymi zaproszeniami tylko kokardki muszę wiązać sama i jakoś mi to fikulaśnie wychodzi ale dam radę
trzymam kciuki tylko sobie paluszka nie przywiąż

Cytat:
Napisane przez monia_ch Pokaż wiadomość
Ja myślę o samochodzie brata - Opel Insignia tyle ze kombi. ale nie będziemy wydawąc jeszcze dodatkowych pieniązków na smaochód. A Opelek na pewno bedzie sie pięknie prezentował w przybraniu

M.M. - takie M&M -sy, które w kulki lecą :P

jeśli chodzi o autko, to u nas będzie albo autko mojego P. albo drużby.. no chyba, że mój Luby ma inną wizję, którą nie zdążył się jeszcze podzielić

Cytat:
Napisane przez blueberry88 Pokaż wiadomość
O co chodzi z tym zabieraniem obrączek przez TŻtów?
nie wiem ale mój tez zabrał... musiałam go prosić żeby mi pokazał ale o zmierzeniu nie było mowy i nie wiem nawet czy dobra.. :|

Cytat:
Napisane przez thea2 Pokaż wiadomość
Ja mam właśnie problem z tym naszym złotym kolorem, bo większość dekoracji chcemy z kwiatów (kościół, samochód) a złotych kwiatów niestety nie ma Ale zdecydujemy się na kremowe kwiaty z dodatkiem herbacianych, bo to takie prawie złote, może do tego jakieś złotawe wstążki, zapytam jeszcze kwiaciarki, jak by to widziała A co do sali to dekorację mamy w cenie- najprawdopodobniej będzie taka ecru-złota (w tamtym roku taka była, mam nadzieje, ze nie zmienią dopytam się w lipcu ). Tańce natomiast będziemy mieć na zadaszonym tarasie, który chyba sobie jakoś przyozdobimy, ale jeszcze nie wiemy czym
a może dodaj jeszcze jakieś żółte kwiatuszki albo coś co ma żółty środek? ewentualnie jakieś gałązki, trawki, patyki... malowane na złoto??

Cytat:
Napisane przez Karenw Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co z poduszeczkami na obrączki?
To chyba zbędne prawda? No chyba że jakieś dzieci idą z tym do ołtarza. Bo obrączki dawane są księdzu tuż przed ceremonią ślubną prawda? I daje je świadek pana młodego? Mam racje?
u nas poduszki nie będzie, być może chrześnica mojego TŻ będzie niosła obrączki na tacy przed nami i tez się zastanawiałam co potem z nimi miałaby zrobić.
__________________
od 27.08.2011 jestem ŻONĄ SWOJEGO MĘŻA
http://s8.suwaczek.com/20110827290217.png
martitaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 16:57   #418
aga-6
Raczkowanie
 
Avatar aga-6
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 118
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Cytat:
Napisane przez martitaw Pokaż wiadomość
Ja sobie właśnie ucięłam pogawędkę z Parą, która ma ślub w tym samym dniu w tym samym kościele, myślałam, że może zrobimy wspólnie dekorację do kościoła lub złożymy się na coś.. i NIE MYŚLELI JESZCZE O TYM... a ja miałam pójść w czerwcu do Pani z kwiaciarni i potwierdzić termin i dogadać szczegóły, a u innej 2 miesiące temu już nie było mowy o robieniu większych dekoracji typu kościelne.. Czy Wy robicie coś wspólnie z innymi parami? Czy macie dekorację w cenie??
Cytat:
Napisane przez Almariel Pokaż wiadomość
My właśnie myślimy o tym, żeby dogadać się co do dekoracji z inną parą, ale dopiero na początku lipca będziemy to ustalać.
Cytat:
Do nas już w kwietniu jedna para dzwoniła, w sprawie ubioru kościoła i umówiliśmy się jakoś na lipiec a jeszcze niedawno dowiedziałam się, że koleżanka szwagierki też ma w tym samym dniu ślub, więc dochodzi jeszcze jedna para
Ja jestem na etapie prób kontaktu z parą, która ślubuje tego samego dnia. Nasz proboszcz przekazał nam informację kto ślubuje ale i dodał, że jest jeszcze czas oby ktoś się zgłosił
Cytat:
Napisane przez monia_ch Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o nazwisko, korciło mnie dwuczłonowe. Ale ostatecznie będzie nazwisko TŻ. zresztą po ślubie będziemy mieć takie same inicjały, co mi sie bardzo podoba - M.M. - takie M&M -sy, które w kulki lecą :P
fajnie zabrzmiało
Cytat:
Napisane przez Karenw Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co z poduszeczkami na obrączki?
To chyba zbędne prawda? No chyba że jakieś dzieci idą z tym do ołtarza. Bo obrączki dawane są księdzu tuż przed ceremonią ślubną prawda? I daje je świadek pana młodego? Mam racje?
Cytat:
Napisane przez Almariel Pokaż wiadomość
Tak mi się wydaje, że świadek je księdzu zanosi. W każdym razie my też nie będziemy mieć tej poduszki, dla mnie to tez zbędne.
Nie wiem jeszcze kiedy i komu przekazuje się obrączki, ale poduszki i u nas nie będzie. Dzieci są nieduże i raczej się zestresują niż poniosą obrączki, zresztą zawsze miałam czarna wizję, że obrączki spadają i turlają się wprost do kratki powietrznej (czy jak to się tam nazywa)
aga-6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 19:13   #419
martitaw
Raczkowanie
 
Avatar martitaw
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 313
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

hmm właśnie się dowiedziałam, że mój Luby jednak myślał o poduszce i zaczęłam poszukiwania.. i te chyba najbardziej mi się podobają.. ale płacić za coś, co użyje się tylko raz.. i nie wiadomo czy obrączki się z tego nie zsuną.. no nic.. dla zainteresowanych wrzucam link
http://allegro.pl/poduszka-na-pod-ob...643684321.html
__________________
od 27.08.2011 jestem ŻONĄ SWOJEGO MĘŻA
http://s8.suwaczek.com/20110827290217.png
martitaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 19:13   #420
88natka
Zadomowienie
 
Avatar 88natka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Belfast
Wiadomości: 1 591
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Witam i ja przyłączę się do sierpniowych PM. Ślub mamy 13 sierpnia. Jesteśmy na etapie poszukiwania obrączek, początkowo bylismy za obrączkami z białego złota ale jednak kupimy tradycyjne. Mamy dylemat ja mam sukienke o kolorze smietankowym i nie wiemy jaką koszulę i krawat wybrać do stalowego garnituru. Wiecie czym sie kierować? Na forum przeczytałam że jeśli koszula jest biala to sukienka o ciemniejszym odcieniu bedzie wygaladla jak przyżółkła
88natka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:27.