Proszę o pomoc w ważnym wyborze. Chodzi o edukację. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-02, 11:01   #1
Maciej123321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3
Exclamation

Proszę o pomoc w ważnym wyborze. Chodzi o edukację.


Witam serdecznie wszystkie emigrantki i emigrantów tu obecnych.

Zdobyłem się na odwagę tu napisać ponieważ mam dość poważny problem. Ostrzegam,że w pierwszej chwili może on się wydawać nieco małostokwy i dziwny,aczkolwiek myślę,że przy bliższym poznaniu nie będzię. Mam taką nadzieję .

Jestem uczniem 1 klasy technikum,niestety przez problemy zdrowotne i długie pobyty w szpitalach obawiam się,że nie uda mi się zaliczyć tego pierwszego roku.
Problem jednak dotyczy tego,co mam zrobić po nieukończeniu klasu?
Moje myśli wędrują między wyborem Liceum a znów Technikum.
Jednak piszę na forum dla emigrantów z uwagi na ważny czynnik w całej tej sprawie.
Mianowicie po ukończeniu szkoły chciałbym wyjechać za granicę.
Rozważam Anglię lub Niemcy.
Ważny jest jednak w tym wyborze wybór szkoły po tym roku.
Chodzi o to,że w przypadku ponownego wyboru Technikum(prawdopodobnie zdecydowałbym się na profil elektornika) po ukończeniu go miałbym już niespełna 21 lat i w tym wieku chciałbym już zdobywać pierwsze doświadczenie zawodowe w wybranym zawodzie. W przypadku wyboru Liceum miałbym lat niespełna 20 i to też całkiem późno,lecz aby coś osiągnąć musiałbym iść na studia, natomiast nie wiem,gdzie miałbym je zacząć,czy w ojczyźnie czy jednak za granicą.
W wyborze pomiędzy Anglią a Niemcami decydującym czynnikiem jest przechylność pracodawców do tego typu ludzi,jak ja.
Po skończeniu technikum(przypominam elektronika,jeśli ma to jakieś znaczenie) posiadałbym już jakieś kwalfikacje zawodowe,jednak chciałbym zdobywać większe za pomocą studiów.
Moje pytanie jest więc takie : co mam wybrać,jaki typ szkoły i w jakim kraju z wyżej wymienionych przechylniej i chętniej patrzą na tego typu osoby z taką sytuacją jak opisałem powyżej,czyli ze skończonym technikum?

Prosiłbym o szczegółowe odpowiedzi i poważne podejście do tematu.
Za odpowiedzi i rady oczywiścię dziękuję serdecznie Państwu.
Dodam,że jest to dla mnie ważne,gdyż od tej decyzji prawdopodobnie zależeć będzie mój dalszy los.
Pozdrawiam.
Maciek
Maciej123321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 10:26   #2
EveL0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 60
Dot.: Proszę o pomoc w ważnym wyborze. Chodzi o edukację.

Nie przejmuj sie tak bardzo wiekiem... Tutaj (W Anglii) ludzie zaczyna studia kiedy maja na to ochote albo w ogole ich nie zaczynaja Czy bedziesz mial 20 lat czy 21 czy 25.... mozesz rozpoczac studia kiedy tylko Ci sie zachce. Jednak wiedz, ze studia w Anglii sa platne (£9000 semestr!) i trzeba sie postarac, zeby sie dostac (zdana matura na 70% conajmniej 2 rozszerzenia i potwierdzenie znajomosci jezyka np. TOELF)
Niemcy czy Anglia? W obu krajach znajdziesz prace, tylko ktory jezyk znasz lepiej?
Wg mnie lepiej isc do technikum w Twoim przypadku jesli chcesz od razu zaczac prace niz do liceum i na studia (sczegolnie za granice..)

Ale decyzja jest Twoja
powodzenia
EveL0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 16:23   #3
Maciej123321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3
Dot.: Proszę o pomoc w ważnym wyborze. Chodzi o edukację.

Dziękuję za odpowiedź.
Lepiej znam oczywiście angielski, jednak nie w jakiś porywający sposób, niemieckiego dopiero się ucze od tego roku, ale właśnie poprzez w miarę najszybszy wybór kraju mógłbym skupić swą uwagę na tym konkretnym języku.
Co do pójścia do technikum, tak jak mówiłem przeszkodą psychiczną byłby dla mnie wiek, 21 lat i potem ewentualne studia skończone w wieku lat 26 to późny czas, jak na zaczynianie kariery zawodowaej, dlategoż właśnie chciałbym po (ewentualnym) technikum łączyć jednocześnie pracę ze studiami i nie wiem właśnie, w którym kraju jest to lepiej postrzegane i oczywiście bardziej możliwe do spełnienia.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
Maciej123321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 16:57   #4
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Proszę o pomoc w ważnym wyborze. Chodzi o edukację.

chyba tylko w Polsce wiek gra role jesli chodzi o studia prace itd..ja skonczylam 36 lat i wlasnie skonczylam studia w Nimczech ja bym wybrala technikum, mialbys juz "zawod"..kto wie co za kilka lat bedziesz mial ochote robic... ja studiowalam, pracowalam, w miedzyczasie robilam praktyki zwiazane ze studiami i podorozwalam po swiecie, zalozylam rodzine, mam dwojke dzieci...jak najbradziej postrzegane jest to pozytywnie...wNiemczech nie tyle chodzi o skonczenie studiow w jak najszybszym czasie tylko o doswiadczenie zyciowe i co sie ze swoim zyciem robi...
zycze powodzenia

Edytowane przez ogorekpazurek
Czas edycji: 2012-12-03 o 17:00
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 21:47   #5
pawciania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 244
Dot.: Proszę o pomoc w ważnym wyborze. Chodzi o edukację.

na twoim miejscu wybrałabym technikum, po nim bedziesz miec zawod i skupisz sie na tym co lubisz, w liceum bedziesz miec mase rzeczy ktore i tak nie przydadza ci sie w zyciu, pozatym po liceum nie masz nic. Na studia mozesz isc zawsze, wiek naprawde nie ma znaczenia, skup sie na tym co lubisz, ze masz scicle okreslony cel, powodzenia!
pawciania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 11:16   #6
wizmod
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 116
Dot.: Proszę o pomoc w ważnym wyborze. Chodzi o edukację.

zdecydowanie wiek tutaj sie nie liczy .

swoja droga, mamy poczatek grudnia. powaznie nie dasz rady zaliczyc juz tego roku? jestes obecnie na elektronice czy na czyms innym?
wizmod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 14:09   #7
Maciej123321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3
Dot.: Proszę o pomoc w ważnym wyborze. Chodzi o edukację.

Wlasnie z tego wzgledu uprzedzalem, ze temat moze wydawac sie lekko dziwny
Ze wzgledu, jak juz napisalem i brak regularnego tybu chodzenia do szkoly wydaje mi sie, ze jednak nie uda mi sie go zaliczyc.
Semestr konczy sie 1 stycznia i jestem nieklasyfikowany z 3/4 przedmiotow, dodam ze material jest naprawde trudny jesli chodzi o nauke samodzielna, lecz nie tak do konca nie wykonalny.
Jesli nie zalicze 1 semestru, aby zdac caly rok bede musial wiec wyciagnac oceny na minimum 4, co przy dzisiejszym tybie funkcjonowania jest naprawde nielada wyzwaniem.
Obecnie jestem na informatyce, jednak niejest to kierunek ,,moich marzen" i zdecydowanie uwazam, iz byl to zly wybor i niestety dostrzeglem to dopiero po fakcie dokonanym
Mysle wiec przyszlosciowo nad elektronika.
Maciej123321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-05, 18:53   #8
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Proszę o pomoc w ważnym wyborze. Chodzi o edukację.

Skup się na nauce tego, co cię interesuje i realizacji swoich celów, a o wiek się nie martw. Myślę, że technikum to dobry wybór, skoro się interesujesz elektroniką i planujesz pracować w tym zawodzie, liceum jest lepsze dla niezdecydowanych.
To tylko teraz ci się wydaje, że 26 lat to późno na zaczynanie kariery Zresztą i tak pewnie będziesz musiał zaczynać zdobywać pierwsze doświadczenia wcześniej, bo bez praktyki to raczej nikt nie chce przyjmować. Dla pracodawcy liczy się, co umiesz, a wiek to działa na niekorzyść jak się ma ponad 50. Akurat dla pracodawcy to żadna różnica czy masz 24 czy 28, chyba ze chcesz się złapać na jakiś program dla młodych czy coś. technikum a potem praca ze studiami to bardzo dobry pomysł.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:38.