jakie polecacie ogrzewanie ? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-11, 11:30   #31
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Cytat:
Napisane przez bob_glazurnik Pokaż wiadomość

To, że oni mają cały czas zimno w domu to nie znaczy, że przy ogrzewaniu gazowym nie może być ciepło.
Ależ oczywiście że może być cieplej ale to wiąże się ze zwiększonymi kosztami
Tak samo nasza księgowa z pracy płacze, mieszka od wieeelu lat w bloku w którym jest ogrzewanie gazowe i jest zatrwożona rachunkami za ogrzewanie :/ A teraz ta akcyza jeszcze :/

Cytat:
Generalnie wybór systemu ogrzewania jest trudnym tematem i chyba nie ma idealnego rozwiązania tego problemu.
Dokładnie.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 22:41   #32
madalena83
Zadomowienie
 
Avatar madalena83
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 065
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Ależ oczywiście że może być cieplej ale to wiąże się ze zwiększonymi kosztami
.
Dokładnie - dlatego każdy ogrzewanie dopasowuje do siebie.
Mnie wystarczy te 19,5 stopnia (i nie chodzę w polarze ) i z tego się cieszę, bo gdybym musiała mieć w domu np. 23 stopnie to miała bym dwa wyjścia - albo płacić wyższe rachunki w obecnym domu, albo wybudować dom o połowe mniejszy i rachunki byłyby na tym samym poziomie co płacę teraz

Co do automatyki - tak jak pisze bob_glazurnik - dobrze dobrana potrafi zmniejszyć rachunki za ogrzewanie
__________________


"Nie da się żyć byle jak ani nawet tak sobie. Trzeba żyć perfekcyjnie"

Jan Lubiński
madalena83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 13:27   #33
bob_glazurnik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 60
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Zapomniałem napisać o kominie.
Niestety komin do pieca węglowego musi być wykonany ze specjalnie do tego przewidzianych materiałów. W przypadku nowo budowanego budynku nie jest to jakiś duży problem ale jeżeli ktoś miał piec gazowy i komin przewidziany do takiego pieca to niestety do pieca węglowego taki komin się nie nada a przeróbka będzie kosztowała kilka tysiączków.
bob_glazurnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 17:03   #34
monix0
Zakorzenienie
 
Avatar monix0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 612
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Dziękuje wszytskim za odpowiedzi!
Póki co zrobiliśmy:
ogrzewanie węglowe ( mamy stary piec, z którego się niestety dymi);podłogówkę na pół łazienki;kominek w salonie, ciepło rozprowadzamy rurkami pod sufitem do łazinki i sypialni, podwieszony też jest jakiś wentylator który to ciepło popycha.
Finasowo nie stać nas już w tym roku na docieplenie i nowy piec.
Kominek wydaje mi się, najlepszym rozwiązaniem z tych trzech, ale wcale nie jest ciepło od tego kominka w pozostałych pomieszczeniach
Cytat:
Napisane przez mankaaa Pokaż wiadomość
nawet najlepsze grzewanie nie spowoduje, że rachunki za prąd spadną jeżeli nie mamy dobrze docieplonego domu... no właśnie, czym docieplaliście dom??
dom nie jest docieplony
Cytat:
Napisane przez wisienka_7 Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o kolektory sloneczne to jest to fajne roziązanie ale najlepiej jest jest zakładać od razu przy budowie domu ,a nie później dostosowywać do nich instalację. Choć słyszałam też głosy ,że w naszych warunakach klimatyczny kolektory się nie opłacają. Ogrzewanie podlogowe polecam w najbardziej w łazience. Miło chodzić po ciepłej podłodze. Ja mam ogrzewanie łączone, czyli piec olejowy (super wygoda) i kominek z rozprowadzeniem na pokoje. Generalnie polecam. Plusem jest to ,że nie trzeba mieć na działce tego okropnego zbiornika na gaz.
Możesz mi powiedzieć jak ciepło z kominka rozprowadziliście na pokoje?
Cytat:
Napisane przez bob_glazurnik Pokaż wiadomość
Zapomniałem napisać o kominie.
Niestety komin do pieca węglowego musi być wykonany ze specjalnie do tego przewidzianych materiałów. W przypadku nowo budowanego budynku nie jest to jakiś duży problem ale jeżeli ktoś miał piec gazowy i komin przewidziany do takiego pieca to niestety do pieca węglowego taki komin się nie nada a przeróbka będzie kosztowała kilka tysiączków.
co to za materiały?Teraz to mnie zszokowałeś
__________________
[COLOR="Navy"][B]
cel I 59 - 5.08.2013
cel II 55
monix0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 19:49   #35
arenika
Zadomowienie
 
Avatar arenika
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 476
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

My mamy dom 120 m2 piętrowy, ogrzewany piecem z podajnikiem na miał, węgiel, drewno. Dla mnie to najlepsze i tez najtańsze rozwiązanie. W domu mamy ciepło a roczny koszt ogrzewania to około 2000.

Zdecywodanie natomiast nie polecam gazu, miałam w wynajowanym mieszkaniu - koszty okropne, teściowa ma u siebie i też oszczędza jak może bo strasznie drogo wychodzi.
arenika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 17:08   #36
monix0
Zakorzenienie
 
Avatar monix0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 612
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Cytat:
Napisane przez arenika Pokaż wiadomość
My mamy dom 120 m2 piętrowy, ogrzewany piecem z podajnikiem na miał, węgiel, drewno. Dla mnie to najlepsze i tez najtańsze rozwiązanie. W domu mamy ciepło a roczny koszt ogrzewania to około 2000.
.
W jakiej cenie jest taki piec? Bo jedyny o jakim słyszłam z podajnikiem to był na ekogroszek
__________________
[COLOR="Navy"][B]
cel I 59 - 5.08.2013
cel II 55
monix0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 17:45   #37
arenika
Zadomowienie
 
Avatar arenika
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 476
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Cytat:
Napisane przez monix0 Pokaż wiadomość
W jakiej cenie jest taki piec? Bo jedyny o jakim słyszłam z podajnikiem to był na ekogroszek

Nasz kosztował 8000 ale robiony był w małej prywatnej firmie w małym mieście więc ceny gdzie indziej mogą być różne.
arenika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-02, 17:52   #38
monix0
Zakorzenienie
 
Avatar monix0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 612
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

dziękuję za odpowiedź
__________________
[COLOR="Navy"][B]
cel I 59 - 5.08.2013
cel II 55
monix0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 13:39   #39
doris144
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 581
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Ja mam kominek z płaszczem wodnym, czyli ogrzewa mi koloryfery i podlogi w łazienkach. Mam tez butlę z gazem, ale praktycznie z niego nie korzystamy, bo wychodzi strasznie drogo, będziemy z niego rezygnowali. Kominek z tym płaszczem sprawdza się dobrze, ale tylko dlatego, ze ja jestem w domu, taką mam pracę myślimy nad czym jeszcze, bo z gazu zrezygnujemy ale ba takie podtrzymanie temperatury nad ranem cos by sie przydało, albo jak sie wyjezdza. Myślimy nad piecami akumulującymi.
doris144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 15:31   #40
PaniMalinowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 45
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Zgadza się ale potem już nie ma wydatków typu gaz, eko groszek czy inne .wszystko się szybko zwraca,moi znajomi mają i są zachwyceni. nie musisz sie o nic martwić
PaniMalinowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 11:27   #41
EwaMariaAnna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Warto policzyć ile ciepła potrzebujemy do ogrzania naszego domu. Trzeba przeliczyć ilość zużytego paliwa i przemnożyć przez wartość kaloryczną danego paliwa. To wszystko można znaleźć w internecie. Wtedy będziemy wiedzieć ile jakiego opału potrzebujemy aby ogrzać nasz dom. Niestety docieplanie domu jest bardzo drogie. Mój dom po wstępnym ocieplaniu i tak pożera dość duże ilości energii cieplnej. Dlatego kupiłam najnowocześniejszy piec na wiele paliw stałych i opalam drewnem oraz węglem brunatnym i oszczędzam ogrooooooomne sumy. Wcześniej ogrzewałam olejem opałowym i z powodu ceny w domu było zimno: 18-19 stopni. Teraz wydaję tylko jedną czwartą tego co przedtem i mam w domu o kilka stopni cieplej oraz mnóstwo gorącej wody. Jest to niesamowity kocioł genialnie skonstruowany i w każdej chwili mogę dokupić palnik na pelet albo eko-groszek. Najtaniej jednak jest odpadami drewna. Teraz nawet nie opłaca się docieplać dalej domu. Oczywiście jest trochę przy tym pracy fizycznej, ale dzięki temu oszczędzamy na fitness, a zdrowie się polepszyło. Nie ma nic równie seksownego jak mężczyzna rąbiący drewno i kobieta pilnującego ogniska domowego.
EwaMariaAnna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-16, 23:10   #42
shiva25
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 49
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Cytat:
Napisane przez EwaMariaAnna Pokaż wiadomość
Warto policzyć ile ciepła potrzebujemy do ogrzania naszego domu. Trzeba przeliczyć ilość zużytego paliwa i przemnożyć przez wartość kaloryczną danego paliwa. To wszystko można znaleźć w internecie. Wtedy będziemy wiedzieć ile jakiego opału potrzebujemy aby ogrzać nasz dom. Niestety docieplanie domu jest bardzo drogie. Mój dom po wstępnym ocieplaniu i tak pożera dość duże ilości energii cieplnej. Dlatego kupiłam najnowocześniejszy piec na wiele paliw stałych i opalam drewnem oraz węglem brunatnym i oszczędzam ogrooooooomne sumy. Wcześniej ogrzewałam olejem opałowym i z powodu ceny w domu było zimno: 18-19 stopni. Teraz wydaję tylko jedną czwartą tego co przedtem i mam w domu o kilka stopni cieplej oraz mnóstwo gorącej wody. Jest to niesamowity kocioł genialnie skonstruowany i w każdej chwili mogę dokupić palnik na pelet albo eko-groszek. Najtaniej jednak jest odpadami drewna. Teraz nawet nie opłaca się docieplać dalej domu. Oczywiście jest trochę przy tym pracy fizycznej, ale dzięki temu oszczędzamy na fitness, a zdrowie się polepszyło. Nie ma nic równie seksownego jak mężczyzna rąbiący drewno i kobieta pilnującego ogniska domowego.
Pochwal sie jaki masz ten piec i ile zapłaciłaś?
Ja właśnie myślę nad zmiana kotła bo nasz... no cóz... niedomaga
My mamy na oku taki http://www.kotly-witkowski.pl/ekw-raps-plus
jest na ekogroszek , pellety , miał no i można jak u ciebie palić drewnem i węglem jeszcze
wygląda bardzo estetycznie no i full automat
dla mnie to ważne bo mąz wyjeżdża często i sama muszę się z tym "bawić"
shiva25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 11:05   #43
shiva25
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 49
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Cytat:
Napisane przez Jagoda1980 Pokaż wiadomość
ważne pamietajcie, zeby dobrać odpowiednie grzejniki do pieca, bo nawet najlepszy piec nie nagrzeje dobrze jesli grzejniki beda zle
Bardzo cenna uwaga
Ja chciałam w salonie zamontować taki chromowany ładny ale instalator powiedział że to porażka, bo bardzo słabo grzeje - mało oddaje ciepła czy jakoś tak , dokładnie nie pamiętam
shiva25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 16:27   #44
bryzka19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Moi znajomi mają zamontowane w domu ogrzewanie na pellet. Największą oszczędnością jest oszczędność czasu. Korzystając z pieca z podajnikiem nie trzeba podchodzić za często by dokładać pellet , oraz ze względu na to że pellet wytwarza bardzo mało popiołu rzadko czyści się piec. W razie czego popiół można wywalić na ogródek , jest on dobrym nawozem. Tona dobrego pelletu to koszt ok 800-900 PLN.
bryzka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 13:52   #45
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Hej kochane ekspertki
W temacie ogrzewania jestem raczej zieloniutka, wiec podlacze sie z pytaniem o rade.
Obecnie grzejemy pradem, mieszkanie na poddaszu, stare budownictwo, dwa poziomy razem ca. 70m2 powierzchni.
Zima rachunki dobijaja do 600-700 pln z woda, latem spadaja do 100-200. Grzejemy glownie na nocnej taryfie, pomiedzy 22 i 6 rano.
Chcielismy przejsc na gaz, ale z tego, co czytam, to moze byc zamienil stryjek siekierke na kijek...
Co byscie doradzily? Zostawic, zmienic na gazowe, na inne?...
__________________
Iza
Diablicja
Lilo
Kubulek
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 21:52   #46
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Stosunkowo mało płacisz.
Gazem chyba nie wyjdzie specjalnie taniej (dolicz opłaty stałe, przesyłowe, itd.)

Masz wogóle instalację wodnego ogrzewania i grzejniki wodne, czy grzejesz bezpośrednio promiennikami?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 08:16   #47
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Stosunkowo mało płacisz.
Gazem chyba nie wyjdzie specjalnie taniej (dolicz opłaty stałe, przesyłowe, itd.)

Masz wogóle instalację wodnego ogrzewania i grzejniki wodne, czy grzejesz bezpośrednio promiennikami?
Grzeje bezposrednio - jakimis przedopopowymi grzejnikami, ktore nagrzewaja sie w 2 minuty i stygna rownie szybko
__________________
Iza
Diablicja
Lilo
Kubulek
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 20:04   #48
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Czyli musiałabyś, prócz kosztów gazu, doliczyć koszt wybudowania systemu c.o. w mieszkaniu.
Rury, grzejniki, piec, dokumentacja projektowa, pozwolenie na budowę.

Jeśli chcesz grzać w II taryfie, lepsze byłyby elektryczne grzejniki akumulacyjne, które wolno oddawałyby ciepło w dzień.
W II taryfie masz dodatkowo chyba 2 godzinki w ciągu dnia.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2012-07-23 o 20:10
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 08:38   #49
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Dzieki Elfir tak wlasnie pomyslslam i tak chyba zrobimy
__________________
Iza
Diablicja
Lilo
Kubulek
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-01, 12:52   #50
indiewa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 93
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

a czemu ten kominek i solary nie od razu?
indiewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 15:49   #51
Agiiii211
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 15
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Ja mam ogrzewanie CO - mam piec z podajnikiem, więc użytkowanie żadnych problemów nie sprawia - że tak powiem powiem piec niemalże sam się obsługuje. :P Mam piec Witkowskiego - KMB RP. Mieszkam sama, także szukałam czegoś bezawaryjnego, i ten piec, na szczęście, taki jest, żadnych problemów nie ma z nim od 6 lat. Jeżeli chodzi o opał, to kupuję kamienny albo groszek, koszta nie są duże.
Agiiii211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 18:32   #52
ddiana
Zakorzenienie
 
Avatar ddiana
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 7 388
GG do ddiana
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Wszyscy narzekacie na ogrzewanie gazowe,ale macie chyba na mysli te z butli?ja mam ogrzewany dom ok 180m2 gazem ziemnym(ogrzewanie domu,ciepła woda,gotowanie) zimą płacę rachunki 1300zł na 2 m-ce,więc nie jest to jakaś wielka kwota,dodam,że takie rachunki tylko zimą.Teraz dostałam za ciepła wodę i gotowanie 330zł/2 m-ce.Mieszkam z mężem i dwójką dzieci,czujnik temp.ustawiony na 20/21'C do kąpieli wieczorem zwiększam na 22/23'C,dom ma już 11 lat jest ocieplony 10cm styropianem.
Zero kurzu,węgla,pilnowania ognia i wołania kominiarza

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

Wcześniej miałam olejowe,ale zbyt drogo i smród był
__________________
Proszę odpisz,nikt nie lubi być lekceważony


moje flaszki
ddiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 13:58   #53
Kalina12_9
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 21
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Dziewczyny, a gdzie kupujecie ekogroszek? U jakiegoś lokalnego dostawcy czy gdzieś za granicą bo słyszałam że i czeski i ruski można kupić ? Zmieniliśmy właśnie piec i przymierzam się pierwszy rok do palenia ekogroszkiem ale zupełnie nie wiem gdzie kupic , najlepiej tani i dobry i z transportem
Kalina12_9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 14:33   #54
Cheban
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Ja polecam do ogrzewanie domu pelletem.
Pellet jest to paliwo z biomasy całkowicie ekologiczne
Cheban jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 09:02   #55
kasiazabrze
Raczkowanie
 
Avatar kasiazabrze
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 397
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

My w mieszkaniu 60 m2 mamy położoną wszędzie podłogówkę( na węgiel). Minus - kafle w całym mieszkaniu. Ale grzejemy kiedy chcemy i ile chcemy. Za zeszłą zimę zeszło 1,5 tony węgla. A czasami było aż za ciepło. Fakt, jest piecyk , jest brud, jest kominiarz trza węgiel z piwnicy przynieść. ale tanio jest. W przyszłym domu też będzie podłogówka.
Aha, mamy też położone elektryczne podłogowe na pierwsze mrozy.Zanim zaczynamy palić w piecu elektryczne wystarcza, tylko tyle by podłoga była ciepła co ważne przy dzieciach. ( a i kota kocha ciepłą podłogę)
kasiazabrze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 15:44   #56
bobek6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Cytat:
Napisane przez 17zakrecona Pokaż wiadomość
ja mam ogrzewanie podłogowe i baaardzo sobie chwalę, tylko ze dlugo sie nagrzewa. zaby podloga byla calkiem ciepla, potrzeba ok 2 godziny( w sumie to zalezy od wielkosci pomieszczenia) ciepelko dlugo trzyma i przyjemnie grzeje nóżki tylko ze podlogowka nie powinna byc kladziona w sypialniach i pod panelami. ja w sypialniach mam kaloryfery, a w kuchni, lazienkach i salonie podlogowke. naprawde suuuper sprawa
Nie prawda. Nie wiem, skąd się wzięło to przekonanie, że nie należy stosować ogrzewani podłogowego w sypialni. Oczywiście, że można. Co więcej, jest to zdrowsze rozwiązanie, niż w przypadku tradycyjnych grzejników (m. in. mniejsza cyrkulacja kurzu). Dzięki termostatom w nowoczesnych instalacjach, nie trzeba się też przejmować za wysoką temperaturą w trakcie snu.
bobek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 19:06   #57
xemkax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

My mamy zintegrowane ogrzewanie firmy Makroterm, czyli kominek z płaszczem wodnym, kocioł gazowy i do tego jeszcze kolektory. Myślę, że to bardzo dobre rozwiązanie.
xemkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 22:09   #58
Dorotii83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 280
Dot.: jakie polecacie ogrzewanie ?

Hej

Pytanie z innej beczki do uzytkowników mieszkań z centralnym ogrzewaniem. Czy uruchomienie dostaw ciepła jest zależne od czegoś konkretnego? Kto wyznacza ten termin? Czy może temperatura za oknem (w co wątpię, bo na różnych dzielnicach grzać zaczynają w różnich terminach).
Jesli ten termin jest wyznaczany przez kogoś, oznacza to, że równie dobrze można to uruchomić tydzień lub m-c wcześniej albo wogóle nie wyłaczać. Dobrze rozumiem?
Dorotii83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:52.