Co robić Wigilia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-22, 20:18   #1
koniecswiatam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 9

Co robić Wigilia


Mam problem z Wigilią, moją mamą i moim mężem...
Mąż zaprosił mnie do swoich rodziców na kolację wigilijną, wcześniej muszę zjeść kolację z moją mamą, która zawsze robi ok godz. 16, do męża jestem zaproszona na godz. 20, więc spokojnie mogłabym być i tu i tu...
Powiedziałam mamie jaki ma plan mój mąż, mama zdenerwowała się i cały czas dogryza mi, że chcę iść do teściów na kolację, krytykuje moją decyzję etc...jestem niechętna, aby tam pójść, ale zrobię to dla męża...
Co mam robić, iść i wiedzieć, że mama obrazi się śmiertelnie na mnie, czy nie iść i zrobić przykrość mojemu mężowi...z mężem nie będę o tym rozmawiała i tłumaczyła co i jak, nie mogę a nie chcę mówić dlaczego...
Pomóżcie mi jakoś rozwiązać niby prostą a jednak zagmatwaną sprawę...
koniecswiatam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 20:20   #2
fast_n_furious
Przyczajenie
 
Avatar fast_n_furious
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 16
Dot.: Co robić Wigilia

Cytat:
Napisane przez koniecswiatam Pokaż wiadomość
Mam problem z Wigilią, moją mamą i moim mężem...
Mąż zaprosił mnie do swoich rodziców na kolację wigilijną, wcześniej muszę zjeść kolację z moją mamą, która zawsze robi ok godz. 16, do męża jestem zaproszona na godz. 20, więc spokojnie mogłabym być i tu i tu...
Powiedziałam mamie jaki ma plan mój mąż, mama zdenerwowała się i cały czas dogryza mi, że chcę iść do teściów na kolację, krytykuje moją decyzję etc...jestem niechętna, aby tam pójść, ale zrobię to dla męża...
Co mam robić, iść i wiedzieć, że mama obrazi się śmiertelnie na mnie, czy nie iść i zrobić przykrość mojemu mężowi...z mężem nie będę o tym rozmawiała i tłumaczyła co i jak, nie mogę a nie chcę mówić dlaczego...
Pomóżcie mi jakoś rozwiązać niby prostą a jednak zagmatwaną sprawę...
No chyba żartujesz. 4 godziny u mamy (minus ewentualny czas na dotarcie do teściów) to absolutnie wystarczający czas, zwłaszcza że to Twój MĄŻ, nie chłopak/kolega/przyjaciel. Wg mnie - iść tu i tu.
fast_n_furious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 20:22   #3
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: Co robić Wigilia

A czemu mama się obrazi? Czemu dogryza, że do teściów na kolację? Ona twojego męża nie zaprasza?
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 20:23   #4
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Co robić Wigilia

jacyś jesteście niedogadani.

Dlaczego nie możecie spędzić wigilii razem jednych rodziców a 1szy dzień świąt u 2gich rodziców? Twoja mama nie zaprosiła Twojego męża?
Np wigilia u Twojej mamy a 1szy dzień świąt u teściów. A Wielkanoc odwrotnie.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 20:23   #5
megustastu
Raczkowanie
 
Avatar megustastu
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: sri lanka
Wiadomości: 190
Dot.: Co robić Wigilia

Ty i Twoj maz tworzycie rodzine. W swieta rodzina powinna byc razem. Skoro macie skomplikowana sytuacje, to do mamy idziesz sama na kilka h, potem do tesciow i meza. ( Tak, wiem, ze mama to tez rodzina, ale nie powinna Cie zmuszac do spedzania tego dnia bez meza, prawda?)
__________________
Mówić o pensji brutto to tak, jakby mówić o długości penisa razem z kręgosłupem.
instagramy spamy
megustastu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 20:23   #6
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Co robić Wigilia

Cytat:
Napisane przez koniecswiatam Pokaż wiadomość
Mam problem z Wigilią, moją mamą i moim mężem...
Mąż zaprosił mnie do swoich rodziców na kolację wigilijną, wcześniej muszę zjeść kolację z moją mamą, która zawsze robi ok godz. 16, do męża jestem zaproszona na godz. 20, więc spokojnie mogłabym być i tu i tu...
Powiedziałam mamie jaki ma plan mój mąż, mama zdenerwowała się i cały czas dogryza mi, że chcę iść do teściów na kolację, krytykuje moją decyzję etc...jestem niechętna, aby tam pójść, ale zrobię to dla męża...
Co mam robić, iść i wiedzieć, że mama obrazi się śmiertelnie na mnie, czy nie iść i zrobić przykrość mojemu mężowi...z mężem nie będę o tym rozmawiała i tłumaczyła co i jak, nie mogę a nie chcę mówić dlaczego...
Pomóżcie mi jakoś rozwiązać niby prostą a jednak zagmatwaną sprawę...
Dorosła, zamężna kobieta i takie dylematy, serio? Nie jesteś już małą córeczką mamusi. Czemu niechętnie pójdziesz do teściów, jakiś patolski dom czy po prostu toksyczna mamuśka?
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 20:25   #7
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Co robić Wigilia

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Dorosła, zamężna kobieta i takie dylematy, serio? Nie jesteś już małą córeczką mamusi. Czemu niechętnie pójdziesz do teściów, jakiś patolski dom czy po prostu toksyczna mamuśka?
Też mam lekką załamkę jak takie rzeczy czytam.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-22, 20:28   #8
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Co robić Wigilia

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Też mam lekką załamkę jak takie rzeczy czytam.
No i jeszcze do tego autorka, bez męża, MUSI zjeść kolację z mamą. Rozumiem, że mama pana męża nie akceptuje do tego stopnia, że do stołu wigilijnego nie zaprosi? Ja bym się na taką rodzinę wypięła (no, mam to za sobą ), mąż w zdrowym związku powinien być na pierwszym miejscu przecie.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 20:29   #9
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Co robić Wigilia

Zrób tak jak TY chcesz. Chcesz iść do rodziców męża po wigilii z mama, powiedz mamie ze tak zdecydowałaś, po prostu z nią pogadaj. Nie chcesz iść do rodziny męża- jak wyżej tylko z mężem pogadaj. Święta Bożego Narodzenia sa długie, na pewno mozna je dobrze rozplanować.


Wysłane za pomocą Tapatalk.
__________________
Cytat:
Napisane przez ananasova Pokaż wiadomość
moja ciotka zwykła mawiać: doceń chłopa bo zrobi to inna.

(...)

staraj się kobito bo samo nic z nieba nie spadnie. wierność męża też.
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 20:33   #10
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Co robić Wigilia

Skoro mama sie "na smierć" obrazi a tego nie chcesz to sprawę masz rozwiązana. Wigilie spędzasz z mama bez męża i teściów. Sprawa rozwiązana.

A tak serio... To albo jest cos nie tak z mama, z mezem, tesciami albo z Toba. No bez przesady, dorośli ludzie - ba, MAŁŻEŃSTWO - a takie cyrki ...
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 20:35   #11
cud nie kobieta
Ante Pante
 
Avatar cud nie kobieta
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 198
Dot.: Co robić Wigilia

No właśnie, dlaczego nie możecie razem pójść najpierw do twojej mamy, a potem do jego rodziców?
__________________
chill
cud nie kobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 20:39   #12
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Co robić Wigilia

A na wigilii u mamy bedziesz tylko ty? Czy takze inni czlonkowie rodziny? Bo jesli twoja mama mialaby zostac calkiem sama, to faktycznie troche nie ladnie. To znaczy ja bym mezowi w takiej sytuacji wyjasnila, ze sa swieta i matki samej nie zostawie w wigilie. Jest jeszcze pierwsze i drugie swieto wiec wtedy moglabys sie do tesciow wybrac. Swoja droga mama zaprosila tylko Ciebie bez meza?
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 20:43   #13
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Co robić Wigilia

Koniecswiatam nie sprecyzowała swojej wypowiedzi wiec jak ktokolwiek ma pomoc jak nawet nie wiemy czy wigilia z mezem czy bez itd
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 21:00   #14
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Co robić Wigilia

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Też mam lekką załamkę jak takie rzeczy czytam.
czyli nie jestem sama

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:59 ----------

a tak poza konkursem to nie można zabrać mamy do teściów na wigilię?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 22:00   #15
koniecswiatam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 9
Dot.: Co robić Wigilia

wiem, że problem wydaje się błahy, ale mając na jednej szali mamę i męża sytuacja znacznie komplikuje się...
Jestem osobą dorosłą mam swój rozum, ale co robić w tej sytuacji po prostu nie wiem i pytam jak nastolatka
Logistycznie dam radę ogarnąć dwie wigilię, problem jest w mojej mamie...
Odpowiem na Wasze pytania, moja mama moje męża zaprosiła w pierwszy dzień świąt do siebie, mamy nie mogę zabrać do teściów, mama zje kolację tylko ze mną, mieszka sama...
Tu jest problem z toksyczną mamą i teściową...
koniecswiatam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 22:07   #16
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Co robić Wigilia

Niestety dalej nic z tego nie wiem

Czemu maz nie moze isc z Toba na wigilie do mamy ?
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 22:09   #17
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Co robić Wigilia

Cytat:
Napisane przez koniecswiatam Pokaż wiadomość
wiem, że problem wydaje się błahy, ale mając na jednej szali mamę i męża sytuacja znacznie komplikuje się...
Jestem osobą dorosłą mam swój rozum, ale co robić w tej sytuacji po prostu nie wiem i pytam jak nastolatka
Logistycznie dam radę ogarnąć dwie wigilię, problem jest w mojej mamie...
Odpowiem na Wasze pytania, moja mama moje męża zaprosiła w pierwszy dzień świąt do siebie, mamy nie mogę zabrać do teściów, mama zje kolację tylko ze mną, mieszka sama...
Tu jest problem z toksyczną mamą i teściową...
I Ty się na to godzisz? Matka Ci mówi: przyjdź na wigilię bez męża a Ty na to: tak mamo?
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 22:18   #18
koniecswiatam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 9
Dot.: Co robić Wigilia

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Niestety dalej nic z tego nie wiem

Czemu maz nie moze isc z Toba na wigilie do mamy ?
Tż kończy pracę ok 18...


Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
I Ty się na to godzisz? Matka Ci mówi: przyjdź na wigilię bez męża a Ty na to: tak mamo?
Mama ma prawo zapraszać do swojego domu kogo chce, tym bardziej niezbyt lubianego męża swojej córki...tż pierwszy zaprosił mnie na wigilię do swoich rodziców, normalne jest, że ja go do siebie zapraszam w inny dzien...
koniecswiatam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 22:21   #19
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Co robić Wigilia

Cytat:
Napisane przez koniecswiatam Pokaż wiadomość



Mama ma prawo zapraszać do swojego domu kogo chce, tym bardziej niezbyt lubianego męża swojej córki...tż pierwszy zaprosił mnie na wigilię do swoich rodziców, normalne jest, że ja go do siebie zapraszam w inny dzien...
What? Nie, nie ogarniam. Dorosła kobieta, zamiast lojalnie trzymać się swojego MĘŻA, spełnia zachcianki mamci. Ty się ogarnij, pępowinę odetnij, najwyższa pora! Może sobie mamuśka zapraszać kogo chce ale Ty nie masz żadnego obowiązku się na to zgadzać
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 22:24   #20
Lunola
Raczkowanie
 
Avatar Lunola
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 443
Dot.: Co robić Wigilia

Czemu nie możecie zorganizować wspólnej Wigilii szczególnie, że od Ciebie będzie tylko mama?
__________________
"Ostatecznie jestem kobietą... i bardzo mnie to cieszy!"
Lunola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 22:34   #21
koniecswiatam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 9
Dot.: Co robić Wigilia

Cytat:
Napisane przez Lunola Pokaż wiadomość
Czemu nie możecie zorganizować wspólnej Wigilii szczególnie, że od Ciebie będzie tylko mama?
Na Wigilii u męża będzie ok 20 osób a my mamy tylko mieszkanie, nie mamy nawet dużego stołu i nie pomieścimy się wszyscy...
koniecswiatam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 22:37   #22
Dyniowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 66
GG do Dyniowa
Dot.: Co robić Wigilia

Jednego nie rozumiem - czemu planujesz wszystko sama? Masz męża, powinniście pogadać, wspólnie zaplanować Święta.
Dyniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 22:40   #23
Lunola
Raczkowanie
 
Avatar Lunola
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 443
Dot.: Co robić Wigilia

To Wigilia i Twój mąż zna Twoją sytuacje może nich pogada ze swoją rodziną byś przyjechała z mamą, nawet jak jest jakiś konflikt to takie święta są dobrym momentem aby o nich zapomnieć...
__________________
"Ostatecznie jestem kobietą... i bardzo mnie to cieszy!"
Lunola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 22:43   #24
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Co robić Wigilia

Cytat:
Napisane przez koniecswiatam Pokaż wiadomość
Na Wigilii u męża będzie ok 20 osób a my mamy tylko mieszkanie, nie mamy nawet dużego stołu i nie pomieścimy się wszyscy...
Dziwne to wszystko jest.

Powiem ci tak - w analogicznej sytuacji kiedyś samotna mama mojego partnera została zaproszona na Wigilię do mojej, dużej rodziny. Z zaproszenia postanowiła nie korzystać (to starsza osoba, powodem nie były żadne antypatie) - w związku z tym spędziliśmy Wigilię we troje, a po kolacji pojechaliśmy do mojej rodziny.

Nie rozumiem, dlaczego mama nie może jechać do rodziny twojego męża, albo nie możecie spędzić Wigilii we 3, a do rodziny męża pojechać później, po 20tej.


Nie bardzo też mimo wszystko wyobrażam sobie zostawienie mamy w Wigilię absolutnie samej.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 22:45   #25
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Co robić Wigilia

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość


Nie bardzo też mimo wszystko wyobrażam sobie zostawienie mamy w Wigilię absolutnie samej.
Ja nie bardzo sobie wyobrażam zaproszenie na wigilię dziecka bez męża. niezły tupet. A autorka nie widzi w tym nic zdrożnego. Przerażające.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 22:48   #26
fast_n_furious
Przyczajenie
 
Avatar fast_n_furious
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 16
Dot.: Co robić Wigilia

Mąż kończy pracę o 18. Od 16 do 18 spędzasz wigilię u mamy, mąż po Ciebie przyjeżdża, łamie się opłatkiem z Twoją mamą, zjadacie razem symbolicznie barszczyk i jedziecie we 2 do jego rodziców (jeśli Twoja mama nie jest zaproszona, lub we 3, jeśli jest mile widziana). Co tu roztrząsać? :O
fast_n_furious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 22:51   #27
koniecswiatam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 9
Dot.: Co robić Wigilia

Mąż nie wyrobi się czasowo pogodzić dwóch wigilii...a mamy do rodziny męża nie zabiorę, bo skoro rodzina męża nie uznaje mojej rodziny to nic na siłę...

Nie proszę o ocenę podjętych przez nas decyzji tylko o radę jakich użyć argumentów, żeby przekonać mamę lub męża...

Jak ja nienawidzę świąt to obecna sytuacja przekonuje mnie w tym stwierdzeniu....
koniecswiatam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 22:57   #28
fast_n_furious
Przyczajenie
 
Avatar fast_n_furious
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 16
Dot.: Co robić Wigilia

Cytat:
Napisane przez koniecswiatam Pokaż wiadomość
Mąż nie wyrobi się czasowo pogodzić dwóch wigilii...a mamy do rodziny męża nie zabiorę, bo skoro rodzina męża nie uznaje mojej rodziny to nic na siłę...

Nie proszę o ocenę podjętych przez nas decyzji tylko o radę jakich użyć argumentów, żeby przekonać mamę lub męża...
No to po prostu pojedź do rodziny męża po kolacji spędzonej we 2 z Twoją mamą. Jakiego argumentu poza "on jest moim mężem, jesteśmy rodziną i spędzamy razem wigilię" potrzebujesz, aby po 2 godzinach zmyć się od Twojej mamy i pojechać do teściów? Przecież nie zostawiasz jej samej jak palec na całe święta. Tysiące rodzin co roku mają dwie wigilie, jedną wcześniej, drugą później, i godzą to bez problemu.
fast_n_furious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 23:02   #29
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Co robić Wigilia

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Ja nie bardzo sobie wyobrażam zaproszenie na wigilię dziecka bez męża. niezły tupet. A autorka nie widzi w tym nic zdrożnego. Przerażające.
A tak było? Bo zrozumiałam, że mąż nie może przyjść, bo o 18 kończy pracę.
Oczywiście doczytałam też, że mama za mężem nie przepada, ale nie przepadać za kimś a wprost nie zaprosić go na Wigilię to dwie różne sprawy.

---------- Dopisano o 00:02 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:59 ----------

Cytat:
Napisane przez koniecswiatam Pokaż wiadomość
Mąż nie wyrobi się czasowo pogodzić dwóch wigilii...a mamy do rodziny męża nie zabiorę, bo skoro rodzina męża nie uznaje mojej rodziny to nic na siłę...

Nie proszę o ocenę podjętych przez nas decyzji tylko o radę jakich użyć argumentów, żeby przekonać mamę lub męża...

Jak ja nienawidzę świąt to obecna sytuacja przekonuje mnie w tym stwierdzeniu....
Czyli kto tu kogo nie lubi? Mama męża, czy mąż mamy, czy rodzina męża nie lubi twojej rodziny, w tym mamy? Gdzie jest źródło tego konfliktu?

Nikt nie każe obskakiwać dwóch Wigilii. Możecie być na jednej (np. u Twojej mamy, zacząć koło 18, a nie o 16), a do rodziny męża przyjechać PO Wigilii, na wieczór.

Czy twoja mama wprost powiedziała, że nie chce widziesz twojego męża? Czy twoja mama będzie na Wigilii całkiem sama jedna, bez nikogo?

Przecież to nie jest przymus, że koniecznie co roku każde z was musi z własnymi rodzicami Wigilię spędzić, bo to jest niewykonalne (no chyba że będzie jedna wspólna Wigilia, ale piszesz, że to niemożliwe).
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 23:03   #30
koniecswiatam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 9
Dot.: Co robić Wigilia

Cytat:
Napisane przez fast_n_furious Pokaż wiadomość
No to po prostu pojedź do rodziny męża po kolacji spędzonej we 2 z Twoją mamą. Jakiego argumentu poza "on jest moim mężem, jesteśmy rodziną i spędzamy razem wigilię" potrzebujesz, aby po 2 godzinach zmyć się od Twojej mamy i pojechać do teściów? Przecież nie zostawiasz jej samej jak palec na całe święta. Tysiące rodzin co roku mają dwie wigilie, jedną wcześniej, drugą później, i godzą to bez problemu.
Chciałabym tak zrobić, ale słyszę od mamy teksty typu: "teściowa cię wyprosi", "chcesz iść do domu, w którym nie będziesz miała z kim porozmawiać?", "jeśli pójdziesz to będzie znaczyło, że masz mnie w *****", wiem to jest chore każda próba rozmowy kończy się awanturą...

Z rodziną męża mam dobry kontakt, nikt nic do mnie nie ma, jestem lubiana, teściowa zaczami ma muchy w nosie...

Edytowane przez koniecswiatam
Czas edycji: 2014-12-22 o 23:04
koniecswiatam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-04 15:09:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:32.