Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 2014 cz.2 - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Jaki tytuł powinna mieć III część wątku?
Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3 25 40,98%
Rosną nam zdrowo i kopią nas mocno maluchy co mają rodzić się WIOSNĄ - Mamusie III/IV 2014 cz. 3 3 4,92%
Jesień za oknem, liście z drzew spadają, a nasze maluszki się ujawniają - Mamusie III/IV 2014 cz. 3 2 3,28%
Coraz większe nasze brzuszki, a w nich kopią już maluszki - Mamusie III/IV 2014 cz. 3 15 24,59%
Z kompletowaniem wyprawki urwanie głowy- czy o tym będzie nasz wątek nowy?- Mamusie III/IV 2014 cz.3 0 0%
Półmetek za nami, wiosną będziemy mamami - Mamusie III/IV 2014 cz. 3 16 26,23%
Głosujący: 61. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-09-24, 14:20   #601
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

cześć dziewczyny
Ale piszecie, nie daję rady Was nadrobić


Cytat:
Napisane przez barankosia1 Pokaż wiadomość
Witam przejrzałam wątek , bo chociaż to moja druga ciąża to jednak pytania się piętrzą jakby to była pierwsza
Mam 30 lat, 5 leniego syna i spodziewam się teraz bliźniąt Są dwujajowe, dwuowodniowe i dwukosmówkowe. Wczoraj według kalkulatora ciążowego zaczęłam II trymestr. Czuje śie zupełnie inaczej niż w pierwszej ciazy więc mam nadzije że trafiła się mi przynajmniej jedna dziewucha
Jeju, gratulacje, pierwsze bliźniaki
I polecam Ci ten blog http://polaherbaciane.blogspot.fr/
Jest tam dwójka starszych i biźnięta i tutaj, ajk się dowiaduje o bliźniętach, fajnie się czyta
Cytat:
Napisane przez Tequillla Pokaż wiadomość
Moja córeczka nie może się doczekać rodzeństwa. Ma 4 lata i baaardzo chce dzidziusia. Trwa w podekscytowaniu, odkąd pokazałam jej test z dwoma kreseczkami i wytłumaczyłam co to znaczy. Mimo to też się obawiam, jak to będzie, czy nie rozczaruje sie keidy dziecko juz będzie na swiecie i to będzie jednak "coś wiecej" niż mięciutka słodziutka maskotka do przytulania
Wymyśla imiona i mówi do mojego brzucha, żeby szybko się urodziło i ciągle snuje plany, jak to ona będzie się dzidziusiem opiekować
Uwielbia oglądać zdjęcia z USG (ostatnie z 9 tygodnia, prawie nic nie widać) i wypytuje ciągle, jaki jest teraz dzidziuś na wielkość, czy już ma rączki, oczka itp...
Wszystko jednak okaże się "w praniu". Ja jestem jedynaczką, wcale nie cieszę się z tego powodu.

Wczoraj byłam umówiona na USG genetyczne - 1 dzień 12 tygodnia, ale sie nie udało. Mam silne tyłozgięcie i dzidziuś się wcisnął w najdalszy możliwy zakamarek. Nawet nie wiedziałam że to możliwe, ze takie dziecko może się nie pozwolić zbadać i już . Kolejne podeśjcie za tydzień w środę, może się troszkę ośmieli do tej pory
hehe, cudnie córcia reaguje. Dziewczynki tez mają chyba trochę instynkt macierzyński
Mój Antek jeszcze w błogiej nieświadomości Oczywiście mu mówimy, że będzie rodzeństwo, że u mamy w brzuchu jest dzidziuś (i nie można mi po brzuchu skakać... ), był nawet na usg, ale bardziej go interesowały guziczki
No ale ma prawo, jeszcze nie ma półtora roku

Liczę trochę na to, że dzięki tej małej różnicy wieku, ni będzie u niego takiej świadomej zazdrości i że trochę naturalnie przyjmie drugie małe Inna sprawa, że możemy trafić na bunt dwulatka i będzie wesoło

Cytat:
Napisane przez marima Pokaż wiadomość

Było o TŻtach, najpierw u nas było tak, że po slubie jako osoba bezrobotna sama zajmowałam się domem, gdy zaczęłam pracować wymuszałam na TŻcie pomoc w obowiązkach domowych, na poczatku w weekendy, bo w tygodniu pracował po 12 h więc nie miałam sumienia go męczyć, jak zmienił pracę to pomaga mi więcej, także u nas nie ma problemu z podziałem obowiązków. ale z kolei moja siostra naucyzła męża że sama wszytsko najlepiej robi, więc teraz mając dwójkę dzieciaczków i dom na głowie nie ma dla siebie czasu. także jeśli mój TŻ nie kwapiłby się do pomocy, po pracy położyłabym się do łóżka, nie ugotowała obiadu, nie wyprała i nie wyprasowała i niech sobie chłopina radzi sam, może się nauczy

No i mój TŻ wyjeżdża na 9 miesięcy, będzie wracał na weekendy, ale troszkę mi smutno bo może go nie być przy porodzie, i potem przez 3 miesiace będę z malcem sama, no ale jakoś sobie na pewno poradzimy sami.
To ważne jest właśnie, żeby nie "robić wszystkiego lepiej" niż faceci. Te teksty przy dziecku typu : "daj, źle go trzymasz", "jak ty mu zmieniasz ta pieluchę"...itd itd są niestety bardzo typowe. Wiem, bo mnie tez kusiło czasem, żeby tak powiedzieć (zwłąszcza gdy wracał z pracy - a ma fajną pracę - ja byłam zmęczona całym dniem z dzieckiem, jeszcze w hormonach poporodowych. i on tak niezgrabnie do tego dziecka. No i wtedy kusi, żeby mu pokazać kto tu jest ekspertem.)
Warto w każdym razie ugryźć się w język, nie zniechęcać, chwalić, bo to procentuje potem

Cytat:
Napisane przez nadzwyczajna Pokaż wiadomość
Ja powiedziałam ze zapisze TZtowi na kartce imie dziecka zeby glupoty nie zrobil
Dobry pomysł
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 14:23   #602
opka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 11
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez Ela87 Pokaż wiadomość
Większym niebezpieczeństwem dla dziecka jest stan zapalny, próchnica niż znieczulenie
Ja w 6 tygodniu musiałam wyrwać zęba z podwójnym znieczuleniem, a wszystko jest OK
To mnie pocieszyłaś dentystka coś mi wspominała.że na następnej wizycie trzeba dać podwójne znieczulenie,bo jedno nie wystarczyło,a ja prawie wyłam
opka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 14:35   #603
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez mmhym Pokaż wiadomość
[/COLOR]A, i, Ela, mnie też rozpruło jak przewidywałam. Trzy nowe kreski na udkach mam. A Tobie gdzie wylazło?
Na boczkach po prawej stronie. Po lewej jeden widzę, a po prawej ze trzy nie są mocne i wyraźne, ale ja je widzę może jakbym nie smarowała, to bardziej by było widać.
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 14:39   #604
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez mmhym Pokaż wiadomość
Czemu strach ze znieczuleniem? Przecież na pewno dentysta daje Ci takie dozwolone w naszym stanie ale rozumiem Cię doskonale, też miałam strasznego cykor przed wizytą, ale okazało się, że nic nie ma do roboty.

---------- Dopisano o 15:08 ---------- Poprzedni post napisano o 15:04 ----------

A, i, Ela, mnie też rozpruło jak przewidywałam. Trzy nowe kreski na udkach mam. A Tobie gdzie wylazło?
Co wy dziewczyny? Już was "rozpruwa"
Bidulki

Ja też się tego boję

Cytat:
Napisane przez Ela87 Pokaż wiadomość
Większym niebezpieczeństwem dla dziecka jest stan zapalny, próchnica niż znieczulenie
Ja w 6 tygodniu musiałam wyrwać zęba z podwójnym znieczuleniem, a wszystko jest OK
Przekonujesz mnie żeby iść i się zarejestrować na leczenie
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 14:45   #605
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Odp: Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/I

Cytat:
Napisane przez pola_m
To ważne jest właśnie, żeby nie "robić wszystkiego lepiej" niż faceci. Te teksty przy dziecku typu : "daj, źle go trzymasz", "jak ty mu zmieniasz ta pieluchę"...itd itd są niestety bardzo typowe. Wiem, bo mnie tez kusiło czasem, żeby tak powiedzieć (zwłąszcza gdy wracał z pracy - a ma fajną pracę - ja byłam zmęczona całym dniem z dzieckiem, jeszcze w hormonach poporodowych. i on tak niezgrabnie do tego dziecka. No i wtedy kusi, żeby mu pokazać kto tu jest ekspertem.)
Warto w każdym razie ugryźć się w język, nie zniechęcać, chwalić, bo to procentuje potem
Oj tak - moja kolezanka bardzo zaluje tego ze tak krytykowala meza i wolala robic to sama zeby sie nie denerwowac, bo teraz on juz nic przy dziecku nie robi... Nie ma tez szans zostawic dziecka samego z tata bo on sie zwyczajnie boi zostawac sam z dzieckiem.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 15:42   #606
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Co wy dziewczyny? Już was "rozpruwa"
Bidulki

Ja też się tego boję

Przekonujesz mnie żeby iść i się zarejestrować na leczenie
Ja do dobrego stomatologa mam 15 km i na pewno nie mam po drodze ale chyba muszę w końcu iść. Bo na pewno coś mam. Ja zawsze mam
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 15:45   #607
uparta8210
Raczkowanie
 
Avatar uparta8210
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: cztery ściany i nic więcej
Wiadomości: 332
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

nadrobiłam wątek ale nic więcej nie napiszę bo mi już w brzuchu burczy więc uciekam do kuchni ....

bliźniaki
uparta8210 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-24, 15:57   #608
Enia_
Zadomowienie
 
Avatar Enia_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 685
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez uparta8210 Pokaż wiadomość
nadrobiłam wątek ale nic więcej nie napiszę bo mi już w brzuchu burczy więc uciekam do kuchni ....

bliźniaki
Witam się i ja na nowym wątku
Podobnie jak uparta doczytam później a teraz zmykam na kebaba
__________________
Nasza Kochana Córeczka
http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv730y6j3jyp.png
Nasze drugie szczęście
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b8iikt8hcg0od.png
09.09.2009
Enia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 15:58   #609
baja_86
Zakorzenienie
 
Avatar baja_86
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 6 947
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez Ela87 Pokaż wiadomość
Ja się nie orientuję, ale nasze dzieci w zimie będą już jeździły w spacerówkach? nie mam pojęcia w październiku moje dziecko będzie miało 7 miesięcy, to już spacerówka?
Nie będą mieścić się w gondoli, a poza tym jak już dziecko potrafi siedzieć to bardzo buntuje sie by kłaść go na leżąco na spacerachNiby można podnieść oparcie, ale to na dłuższą mete nie wystarcza

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Jutro jadę do szpitala i jeszcze jutro lub w środę będą robić mi amniopunkcję. Oby tam było WiFi, bo się zanudzę
Trzymajcie za mnie kciuki
trzymam aby wszystko było ok
baja_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 16:06   #610
magduś2
Wtajemniczenie
 
Avatar magduś2
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 066
GG do magduś2
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez baja_86 Pokaż wiadomość
Nie będą mieścić się w gondoli, a poza tym jak już dziecko potrafi siedzieć to bardzo buntuje sie by kłaść go na leżąco na spacerachNiby można podnieść oparcie, ale to na dłuższą mete nie wystarcza

a na jak długo wystarcza ten pierwszy fotelik samochodowy?
__________________

21.04.2012

18.03.2014 Agatka
magduś2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 16:12   #611
baja_86
Zakorzenienie
 
Avatar baja_86
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 6 947
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez magduś2 Pokaż wiadomość
a na jak długo wystarcza ten pierwszy fotelik samochodowy?
nie wiem, może wątkowe mamusie odpowiedzą
baja_86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-24, 16:42   #612
Wróżka_Dzyńdzyńdzyń
Zadomowienie
 
Avatar Wróżka_Dzyńdzyńdzyń
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 019
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Oj tak - moja kolezanka bardzo zaluje tego ze tak krytykowala meza i wolala robic to sama zeby sie nie denerwowac, bo teraz on juz nic przy dziecku nie robi... Nie ma tez szans zostawic dziecka samego z tata bo on sie zwyczajnie boi zostawac sam z dzieckiem.
Dokładnie. Ja mężowi kazałam robić wszystko przy małej już w szpitalu. U nas odwiedziny są możliwe na sali gdzie przebywają mamy z maluszkami, więc on przychodził, a ja spokojnie mogłam iść np. pod prysznic. Nie ma tłumaczenia, że facet się boi, że nie wie jak. Ja też byłam przerażona przez kilka pierwszych dni. Wiadomo, że kobieta szybciej nabiera wprawy, bo spędza z dzieckiem cały czas ale tata jeśli się angażuje może nauczyć się wszystkiego bardzo szybko. Także drogie Panie trzeba gonić tatusiów do pomocy, bo (takie jest moje zdanie) to procentuje w przyszłości, również w relacji tata-dziecko.

A ja się pochwalę, że byłam dzisiaj na wizycie. Wszystko u nas w porządku i lekarz jest na 100% pewien, że będzie druga dziewczynka
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają ale mogą sprawić, że w całym twoim nieszczęściu będziesz żyła niezmiernie komfortowo."
Clare Boothe Luce

Jeśli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu nierodowodowych zwierząt -> Zajrzyj

STOP OKRUCIEŃSTWU - klik
Wróżka_Dzyńdzyńdzyń jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 16:57   #613
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez nadzwyczajna Pokaż wiadomość
Moja mama wczoraj zwariowała. Kupila w sh kurteczke różową z kapturkiem z uszkami. Jest sliczna. Powiedziala sama o sobie ze jest glupia ale nie mogla sie powstrzymac
A przecież my nie znamy płci.
Ach te babcie
No więc moje dziecko ma pierwsze ubranko. Tylko jak to chłopiec to ja nie wiem heh
Może jakieś przewidywania?

Cytat:
Napisane przez 111kicia111 Pokaż wiadomość

A my wczoraj zaczęlismy powoli wybierac imie dla naszego maluszka. I każdy ma oczywiście inne typy. Córcia sie upiera na Leona, mąz na Kacperka a mi sie bardzo podoba Nataniel lub Tymonek. Oj cięzko będzie wybrać. Powidziałam ze z racji że to ja będę rodziła to mam dwa głosy!!!
Kacper,Tymek, Leon - Ok
Cytat:
Napisane przez barankosia1 Pokaż wiadomość
Witam przejrzałam wątek , bo chociaż to moja druga ciąża to jednak pytania się piętrzą jakby to była pierwsza
Mam 30 lat, 5 leniego syna i spodziewam się teraz bliźniąt Są dwujajowe, dwuowodniowe i dwukosmówkowe. Wczoraj według kalkulatora ciążowego zaczęłam II trymestr. Czuje śie zupełnie inaczej niż w pierwszej ciazy więc mam nadzije że trafiła się mi przynajmniej jedna dziewucha
Witaj
mamy bliźnięta

Cytat:
Napisane przez mona1 Pokaż wiadomość



niby tak, ale jak my się z mężem spieramy o imię, to on mówi, że i tak ojciec idzie po porodzie do urzędu zgłosić dziecko i imię on podaje, także ostateczna decyzja będzie należeć do niego hahaha cwaniaczek
Chyba 20 lat temu
Cytat:
Napisane przez Wróżka_Dzyńdzyńdzyń Pokaż wiadomość

A ja się pochwalę, że byłam dzisiaj na wizycie. Wszystko u nas w porządku i lekarz jest na 100% pewien, że będzie druga dziewczynka



Dzień dobry dzisiaj na szybko nadrobione
__________________
Mikołajek
26.02.2014



Obudził mnie trzepot skrzydeł
Wyjrzałam przez okno
Na parapecie zostało
Białe piórko -
Pamiątka po Tobie
Mój Aniołku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 17:09   #614
maggie123
Zakorzenienie
 
Avatar maggie123
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 248
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

witajcie dziewczyny
nie dam rady nadrobić.
od pt byłam na szkoleniu.
7 godzin za kierownicą w jedną stronę skutecznie mnie nadwyrężyły. brzuch zaczął pobolewać. chyba czas zwolnić tempo...

gratuluję pierwszych wątkowych bliźniaków
Cytat:
Napisane przez magduś2 Pokaż wiadomość
a na jak długo wystarcza ten pierwszy fotelik samochodowy?
my mamy fotelik 0-13 kg. Zuzanka skończyła 13 mcy i nadal jeszcze w nim jeździ. waży dopiero 9kg. w ciągu 2 tygodni kupujemy drugi 9-18 kg.
nie ma co ukrywać, że te pierwsze foteliki, które są montowane tyłem do kierunku jazdy są dla maluszka najbezpieczniejsze . warunkiem jednak musi być to, aby główka nie wystawała z niego bo to czas na przesiadkę do większego
__________________
O miłości, macierzynstwie, pasji, pracy, codzienności czyli blogujemy

http://sukcespisanyszminka.com

Zapraszam
maggie123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 17:09   #615
cobra115
Zakorzenienie
 
Avatar cobra115
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Śląsk cieszyński :)
Wiadomości: 3 073
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Jutro jadę do szpitala i jeszcze jutro lub w środę będą robić mi amniopunkcję. Oby tam było WiFi, bo się zanudzę
Trzymajcie za mnie kciuki
i to mocne!!

Cytat:
Napisane przez Wróżka_Dzyńdzyńdzyń Pokaż wiadomość
A ja się pochwalę, że byłam dzisiaj na wizycie. Wszystko u nas w porządku i lekarz jest na 100% pewien, że będzie druga dziewczynka
dobrze pamiętam, że chciałaś dziewczynkę??
__________________
Perfect Housewife
Razem
cobra115 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 17:10   #616
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez baja_86 Pokaż wiadomość
Nie będą mieścić się w gondoli, a poza tym jak już dziecko potrafi siedzieć to bardzo buntuje sie by kłaść go na leżąco na spacerachNiby można podnieść oparcie, ale to na dłuższą mete nie wystarcza
A to ci skubańcy szybko rosną

Cytat:
Napisane przez magduś2 Pokaż wiadomość
a na jak długo wystarcza ten pierwszy fotelik samochodowy?
do ok roku czasu z tego co wyczytałam.

Cytat:
Napisane przez Wróżka_Dzyńdzyńdzyń Pokaż wiadomość
A ja się pochwalę, że byłam dzisiaj na wizycie. Wszystko u nas w porządku i lekarz jest na 100% pewien, że będzie druga dziewczynka
OOOO Dziewuszka na wątku Proporcje się wyrównują
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 17:36   #617
Wróżka_Dzyńdzyńdzyń
Zadomowienie
 
Avatar Wróżka_Dzyńdzyńdzyń
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 019
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Dzięki dziewczyny
Cytat:
Napisane przez cobra115 Pokaż wiadomość
i to mocne!!


dobrze pamiętam, że chciałaś dziewczynkę??
Tak
Również ze względów ekonomicznych. Wszystkie ubranka itp. będziemy używać po pierwszej córce więc na początek odpadnie nam sporo wydatków
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają ale mogą sprawić, że w całym twoim nieszczęściu będziesz żyła niezmiernie komfortowo."
Clare Boothe Luce

Jeśli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu nierodowodowych zwierząt -> Zajrzyj

STOP OKRUCIEŃSTWU - klik
Wróżka_Dzyńdzyńdzyń jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 17:37   #618
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Odp: Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/I

Cytat:
Napisane przez Wróżka_Dzyńdzyńdzyń Pokaż wiadomość
A ja się pochwalę, że byłam dzisiaj na wizycie. Wszystko u nas w porządku i lekarz jest na 100% pewien, że będzie druga dziewczynka

Gratuluje dziewczynki
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 18:08   #619
uparta8210
Raczkowanie
 
Avatar uparta8210
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: cztery ściany i nic więcej
Wiadomości: 332
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

proporcje dziewczynki/chłopaki się wyrównują więc mam pytanie do tych mamusiek które znają płeć: które z was mają krostki (więcej mniej) czy jakieś smakowe zachcianki ?? może stosowałyście ten kalendarzyk z trafianiem płci ??
chciałabym wcześniej przewidzieć lokatora w moim brzuszku
uparta8210 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-24, 18:20   #620
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez uparta8210 Pokaż wiadomość
proporcje dziewczynki/chłopaki się wyrównują więc mam pytanie do tych mamusiek które znają płeć: które z was mają krostki (więcej mniej) czy jakieś smakowe zachcianki ?? może stosowałyście ten kalendarzyk z trafianiem płci ??
chciałabym wcześniej przewidzieć lokatora w moim brzuszku
Z krostkami męczyłam sie na początku, ale myślę że to bardziej przez rzucenie palenia niż ciąże. Teraz jest ok. Zachcianki smakowe - najróżniejsze I trymestr - słodycze. Teraz już mniej. Teraz wszystkiego po trochu
Od początku mówiłam wszystkim, że będzie chlopak bo tak mówi chiński kalendarz ciąży
__________________
Mikołajek
26.02.2014



Obudził mnie trzepot skrzydeł
Wyjrzałam przez okno
Na parapecie zostało
Białe piórko -
Pamiątka po Tobie
Mój Aniołku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 18:26   #621
paulina_radom
Raczkowanie
 
Avatar paulina_radom
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 284
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez barankosia1 Pokaż wiadomość
Witam przejrzałam wątek , bo chociaż to moja druga ciąża to jednak pytania się piętrzą jakby to była pierwsza
Mam 30 lat, 5 leniego syna i spodziewam się teraz bliźniąt Są dwujajowe, dwuowodniowe i dwukosmówkowe. Wczoraj według kalkulatora ciążowego zaczęłam II trymestr. Czuje śie zupełnie inaczej niż w pierwszej ciazy więc mam nadzije że trafiła się mi przynajmniej jedna dziewucha
witamy i podwójne gratulacje

Cytat:
Napisane przez magduś2 Pokaż wiadomość
a na jak długo wystarcza ten pierwszy fotelik samochodowy?
u mnie był na 10 miesięcy to nie tylko o wagę chodzi dziecku nie może też główka wystawać

Cytat:
Napisane przez Wróżka_Dzyńdzyńdzyń Pokaż wiadomość
Dokładnie. Ja mężowi kazałam robić wszystko przy małej już w szpitalu. U nas odwiedziny są możliwe na sali gdzie przebywają mamy z maluszkami, więc on przychodził, a ja spokojnie mogłam iść np. pod prysznic. Nie ma tłumaczenia, że facet się boi, że nie wie jak. Ja też byłam przerażona przez kilka pierwszych dni. Wiadomo, że kobieta szybciej nabiera wprawy, bo spędza z dzieckiem cały czas ale tata jeśli się angażuje może nauczyć się wszystkiego bardzo szybko. Także drogie Panie trzeba gonić tatusiów do pomocy, bo (takie jest moje zdanie) to procentuje w przyszłości, również w relacji tata-dziecko.

A ja się pochwalę, że byłam dzisiaj na wizycie. Wszystko u nas w porządku i lekarz jest na 100% pewien, że będzie druga dziewczynka
Mój też robił wszystko po porodzie nawet sam go ubrał po kąpaniu jak ja miałam krew przetaczaną gratuluje córy ja po ciuchu marzę o dziewczynce ale nie chcę się nastawiać ..

a My chorzy młody ma zapalenie oskrzeli a ja się bronie żeby się nie zarazić..
__________________
Moi faceci Adaś Jaś
paulina_radom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 18:32   #622
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez uparta8210 Pokaż wiadomość
proporcje dziewczynki/chłopaki się wyrównują więc mam pytanie do tych mamusiek które znają płeć: które z was mają krostki (więcej mniej) czy jakieś smakowe zachcianki ?? może stosowałyście ten kalendarzyk z trafianiem płci ??
chciałabym wcześniej przewidzieć lokatora w moim brzuszku
Wysypało mnie niemiłosiernie na początku Na twarzy zawsze miałam trądzik, ale ramiona, barki wyglądały okropnie od jakiegoś czasu wszystko się goi, ale twarz dalej woła o pomstę.
Smaków żadnych. Raz słodkie, raz kwaśne.
Nie wymiotowałam ANI RAZU, ale byłam zmęczona i śpiąca.
Będzie PODOBNO chłop
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 18:41   #623
Trisdom
Zadomowienie
 
Avatar Trisdom
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
Wiadomości: 1 052
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez Ela87 Pokaż wiadomość
Wysypało mnie niemiłosiernie na początku Na twarzy zawsze miałam trądzik, ale ramiona, barki wyglądały okropnie od jakiegoś czasu wszystko się goi, ale twarz dalej woła o pomstę.
Smaków żadnych. Raz słodkie, raz kwaśne.
Nie wymiotowałam ANI RAZU, ale byłam zmęczona i śpiąca.
Będzie PODOBNO chłop
Mnie wysypuje teraz okropnie. Szczególnie na szyi i na plecach mam wielkie krosty, a przed ciążą pięknie zaleczone było.
Smaków tez, oprócz słodyczy czasami, nie mam. Podobno chłopak, ale będę na 100% wiedzieć po kolejnej wizycie za 2 tygodnie.

U mnie przeprowadzka na finiszu- prawie wszystko wypakowane.

barankosia1-
witamy i podwójne gratulacje

kozie mleko- trzymamy mooooocno kciuki
__________________
Emilka 25.02.2014
Leon 19.04.2016
Trisdom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 19:12   #624
mona1
Zadomowienie
 
Avatar mona1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: malopolska
Wiadomości: 1 846
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Jutro jadę do szpitala i jeszcze jutro lub w środę będą robić mi amniopunkcję. Oby tam było WiFi, bo się zanudzę
Trzymajcie za mnie kciuki
kochana wspieram Cię i trzymam oczywiście kciuki, na pewno wszystko będzie dobrze

Cytat:
Napisane przez magduś2 Pokaż wiadomość
a na jak długo wystarcza ten pierwszy fotelik samochodowy?
to chyba zależy od fotelika ?! widzialam takie 0-13, a nawet 0-25

Cytat:
Napisane przez Wróżka_Dzyńdzyńdzyń Pokaż wiadomość

A ja się pochwalę, że byłam dzisiaj na wizycie. Wszystko u nas w porządku i lekarz jest na 100% pewien, że będzie druga dziewczynka
wspaniale że spełnia się to co sobie wymarzyłaś

Cytat:
Napisane przez paulina_radom Pokaż wiadomość
Mój też robił wszystko po porodzie nawet sam go ubrał po kąpaniu jak ja miałam krew przetaczaną gratuluje córy ja po ciuchu marzę o dziewczynce ale nie chcę się nastawiać ..

a My chorzy młody ma zapalenie oskrzeli a ja się bronie żeby się nie zarazić..
o rany! miałaś przetaczaną krew kurde coraz bardziej się boję tego porodu

Cytat:
Napisane przez Trisdom Pokaż wiadomość
Mnie wysypuje teraz okropnie. Szczególnie na szyi i na plecach mam wielkie krosty, a przed ciążą pięknie zaleczone było.
Smaków tez, oprócz słodyczy czasami, nie mam. Podobno chłopak, ale będę na 100% wiedzieć po kolejnej wizycie za 2 tygodnie.

[/B]
chłopak? nic się nie chwaliłaś wcześniej, ze poznałaś płeć
__________________
bąbelek

Edytowane przez mona1
Czas edycji: 2013-09-24 o 19:14
mona1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 19:21   #625
bebe97
Wtajemniczenie
 
Avatar bebe97
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 192
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Uf, wróciłam z wojaży.
Witam nowa mamusię i gratuluje bliźniaków
Kici gratuluję synka. Wróżce córci. TeQibie życzę, aby się potwierdził chłopak.
Rossa a tobie bardzo gratuluję tego, że toxo to stare zakażenie i oczywiście bardzo zazdroszczę i po cichu marzę, że powtórne badanie na awidność (bo pierwszy był wynik graniczny) tez okaże się wysoka.
Koziemleko trzymam kciuki za amniopunkcję.

Reszty chyba nie doczytam, a na pewno nie dziś.

Wróciłam wczoraj, ale gdy mąż po mnie przyjechał na lotnisko, dowiedziałam się, że moja mama się połamała i jest w szpitalu, więc od razu się Nią zajęłam.
Dzisiaj trochę odespałam podróż i znowu byłam u mamy i pewnie będą do niej chodzić codziennie, bo jest unieruchomiona w łóżku.

Oslo jest przepiękne i 3 dni to za mało, żeby je całe zobaczyć. Ale widok z Holmenkollen dech zapiera... Tyle kilometrów co zrobiłam przez ten weekend, to nie wiem, czy przez ostatnie 2 miesiące przeszłam. Mam autentyczne zakwasy zwłaszcza w biodrach, bo ostatniego dnia wchodziłyśmy na wysoką górę. No i nagadałyśmy się z dziewczynami do woli, to trochę jak nasze wycieczki w liceum. Cztery dziewczyny jak w "Seks w wielkim mieście" tyle że u nas seksu nie było, tylko śmiech w wielkim mieście. Dziwię się, że nie mam zakwasów na brzuchu, bo tez tyle się uśmiałam, co nachodziłam. Ogólnie to nabrałam oddechu i dystansu, odpoczęłam od wszelkich zmartwień i wróciłam naładowana pozytywną energią. No i lot był całkiem przyjemny za wyjątkiem kilku minut przy lądowaniu, gdy przytkały mi się uszy.
A w domu czekał stęskniony mąż i synek, który powiedział, że "z tęsknoty prawie rozpuścił się na zimną lawę" (jego słowa) i pies, który w ramach buntu przeciwko mojemu wyjazdowi nie chciał nic jeść i spał na chodniku przy drzwiach wejściowych oczekując mojego powrotu.

Gdybym mogła, to bym teraz wstawiła kilka uśmiechów, ale coś nie mogę uruchomić tych emotikonek...

Edytowane przez bebe97
Czas edycji: 2013-09-24 o 19:23
bebe97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 19:44   #626
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Bebe mąż i syn na pewno milo Cię powitali, ale pies mnie rozbroił
__________________
Mikołajek
26.02.2014



Obudził mnie trzepot skrzydeł
Wyjrzałam przez okno
Na parapecie zostało
Białe piórko -
Pamiątka po Tobie
Mój Aniołku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 19:50   #627
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez Wróżka_Dzyńdzyńdzyń Pokaż wiadomość
Dokładnie. Ja mężowi kazałam robić wszystko przy małej już w szpitalu. U nas odwiedziny są możliwe na sali gdzie przebywają mamy z maluszkami, więc on przychodził, a ja spokojnie mogłam iść np. pod prysznic. Nie ma tłumaczenia, że facet się boi, że nie wie jak. Ja też byłam przerażona przez kilka pierwszych dni. Wiadomo, że kobieta szybciej nabiera wprawy, bo spędza z dzieckiem cały czas ale tata jeśli się angażuje może nauczyć się wszystkiego bardzo szybko. Także drogie Panie trzeba gonić tatusiów do pomocy, bo (takie jest moje zdanie) to procentuje w przyszłości, również w relacji tata-dziecko.

A ja się pochwalę, że byłam dzisiaj na wizycie. Wszystko u nas w porządku i lekarz jest na 100% pewien, że będzie druga dziewczynka
Gratuluje córki

I masz rację z tym wdrażaniem tatusiów, nawet o tym nie myślałam
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 19:52   #628
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez bebe97 Pokaż wiadomość
Uf, wróciłam z wojaży.
Witam nowa mamusię i gratuluje bliźniaków
Kici gratuluję synka. Wróżce córci. TeQibie życzę, aby się potwierdził chłopak.
Rossa a tobie bardzo gratuluję tego, że toxo to stare zakażenie i oczywiście bardzo zazdroszczę i po cichu marzę, że powtórne badanie na awidność (bo pierwszy był wynik graniczny) tez okaże się wysoka.
Koziemleko trzymam kciuki za amniopunkcję.

Reszty chyba nie doczytam, a na pewno nie dziś.

Wróciłam wczoraj, ale gdy mąż po mnie przyjechał na lotnisko, dowiedziałam się, że moja mama się połamała i jest w szpitalu, więc od razu się Nią zajęłam.
Dzisiaj trochę odespałam podróż i znowu byłam u mamy i pewnie będą do niej chodzić codziennie, bo jest unieruchomiona w łóżku.

Oslo jest przepiękne i 3 dni to za mało, żeby je całe zobaczyć. Ale widok z Holmenkollen dech zapiera... Tyle kilometrów co zrobiłam przez ten weekend, to nie wiem, czy przez ostatnie 2 miesiące przeszłam. Mam autentyczne zakwasy zwłaszcza w biodrach, bo ostatniego dnia wchodziłyśmy na wysoką górę. No i nagadałyśmy się z dziewczynami do woli, to trochę jak nasze wycieczki w liceum. Cztery dziewczyny jak w "Seks w wielkim mieście" tyle że u nas seksu nie było, tylko śmiech w wielkim mieście. Dziwię się, że nie mam zakwasów na brzuchu, bo tez tyle się uśmiałam, co nachodziłam. Ogólnie to nabrałam oddechu i dystansu, odpoczęłam od wszelkich zmartwień i wróciłam naładowana pozytywną energią. No i lot był całkiem przyjemny za wyjątkiem kilku minut przy lądowaniu, gdy przytkały mi się uszy.
A w domu czekał stęskniony mąż i synek, który powiedział, że "z tęsknoty prawie rozpuścił się na zimną lawę" (jego słowa) i pies, który w ramach buntu przeciwko mojemu wyjazdowi nie chciał nic jeść i spał na chodniku przy drzwiach wejściowych oczekując mojego powrotu.

Gdybym mogła, to bym teraz wstawiła kilka uśmiechów, ale coś nie mogę uruchomić tych emotikonek...
Ale miałaś weekend
Teraz wiadomo kto najbardziej Cię kocha. Syn i mąż jedli normalnie, a pies głodował
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 19:53   #629
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Koziemleko trzymam kciuki za amniopunkcję.

Wszystkim mamom, ktore poznaly plec malych lokatorow gratuluje serdecznie
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 20:21   #630
mona1
Zadomowienie
 
Avatar mona1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: malopolska
Wiadomości: 1 846
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez mmhym Pokaż wiadomość


Wózek wygląda odjazdowo A co znaczy to 4w1? Bo jakoś nie mogę dopatrzyć a ciekawa jestem? i łóżeczko też super - taka szuflada chyba bardzo przydatna.
szczerze to nie wiem na 100% natomiast 3 w 1 to gondola, spacerówka i fotelik
jeśli chodzi o szufladę przy łóżeczku to u nas bardzo się przyda jeszcze jedno miejsce na dzidziusiowe rzeczy pewnie będę trzymać tam pościel, kocyki i takie tam oprócz tego zamierzamy kupić komodę na ciuszki, i tu myślę o czymś z Ikei
__________________
bąbelek

Edytowane przez mona1
Czas edycji: 2013-09-24 o 20:22
mona1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:11.