Obowiązek zapisania dziecka do przychodni - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-15, 12:11   #1
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216

Obowiązek zapisania dziecka do przychodni


Witam.

Czy jako matka mam obowiązek zapisać dziecko do przychodni? Moje dziecko jest aktualnie zapisane do pediatry w ramach nfz. Chcę ją wyrejestrować i teraz pytanie:

czy moge wypisać córkę i nigdzie jej nie rejestrowac?Jeśli nie ,to czy jest jakaś podstawa prawna do tego przymusu?
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 17:42   #2
misiula_88
Raczkowanie
 
Avatar misiula_88
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 495
Dot.: Obowiązek zapisania dziecka do przychodni

yyy nie wiem, czy jest obowiązek zapisania do jakiejś przychodni (w sumie to możesz przecież chodzić prywatnie jedynie przecież), ale jak zmieniasz przychodnię, to w tej starej (w moim przypadku tak było) podajesz adres nowej, żeby przesłali kartę szczepień. Mogą chyba fochy stroić, że nie ma gdzie wysłać, nie jestem pewna.
__________________
Kacpruś

[*] 3.12.13

cieszę się życiem!

Ninka!

misiula_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 18:16   #3
ula2689
Wtajemniczenie
 
Avatar ula2689
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 2 406
Dot.: Obowiązek zapisania dziecka do przychodni

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
Witam.

Czy jako matka mam obowiązek zapisać dziecko do przychodni? Moje dziecko jest aktualnie zapisane do pediatry w ramach nfz. Chcę ją wyrejestrować i teraz pytanie:

czy moge wypisać córkę i nigdzie jej nie rejestrowac?Jeśli nie ,to czy jest jakaś podstawa prawna do tego przymusu?
Jak wyrejestrowujesz to podajesz adres nowej przychodni.
Czy obowiązek jest nie wiem? Może zadzwoń do Rzecznika Praw Pacjenta?
ula2689 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 18:30   #4
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Obowiązek zapisania dziecka do przychodni

Wiem tylko, że zmieniając przychodnie zgłaszasz się do nowej i oni załatwiają formalności przeniesienia dokumentów (można też zrobić to w starej przychodni).

Co do obowiązku to nie wiem jak jest, pewnie jakiś lekarz pediatra w ramach NFZ musi być wybrany, ale nie musisz tam chodzić, jeśli masz własnego, pryatnego pediatrę.

Może zadzwoń do swojego oddziału NFZ, zapytaj.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 19:12   #5
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Obowiązek zapisania dziecka do przychodni

Problem w tym, że moja przychodnia często wprowadza w błąd i obawiam się, że działa bezprawnie odmawiajac mi wypisu ! Nie chcę zapisywać dziecka do przychodni w ramach nfz tylko leczyć małą prywatnie.Do prywatnej kliniki nie chcą z kolei wysłać dokumentów ( karty szczepień np) bo ta nie ma kontraktu z nfz
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 19:44   #6
misiula_88
Raczkowanie
 
Avatar misiula_88
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 495
Dot.: Obowiązek zapisania dziecka do przychodni

Karty szczepień do ręki nie dostaniesz. A może w przychodni tej prywatnej coś Ci podpowiedzą?
__________________
Kacpruś

[*] 3.12.13

cieszę się życiem!

Ninka!

misiula_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 13:14   #7
Anulka_p
Zakorzenienie
 
Avatar Anulka_p
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 803
Dot.: Obowiązek zapisania dziecka do przychodni

Hmm, a nie możesz mieć dziecka zapisanego w tej przychodni, w której jest, a leczyć się prywatnie, a nie właśnie w tej przychodni? Ona byłaby jego przychodnią na papierku. Wydaje mi się, że dziecko musi być gdzieś zgłoszone. Może w NFZ odpowiedzą.
__________________
28.07.2012- I ślubuję Ci miłość...
09.07.2013 g. 4:55- Wreszcie jesteś- Michaś   
Anulka_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-16, 17:41   #8
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Obowiązek zapisania dziecka do przychodni

A jaki to problem, żeby dziecko było zarejestrowane dalej w tej przychodni, a leczyć u prywatnego pediatry? Ja tak robię, na NFZ do tej zgłoszonej chodzę tylko na szczepienia, bilans i skierowania do szpitali. Nie ma chyba obowiązku zgłoszenia dziecka do państwowej przychodni, ale jeśli wypadnie wizyta w poradni specjalistycznej (szpitalnej państwowej) to mogą być problemy.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 18:20   #9
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Obowiązek zapisania dziecka do przychodni

Problem jest taki że nie chcę szczepić
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 19:19   #10
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Obowiązek zapisania dziecka do przychodni

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
Problem jest taki że nie chcę szczepić
To chyba podpisujesz papierek, że nie chcesz ( ja szczepiłam na wszystko co tylko możliwe, więc dokładnie nie wiem). Kiedyś sanepid ścigał za braki szczepień, teraz już chyba nie ściga.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 19:29   #11
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Obowiązek zapisania dziecka do przychodni

Cytat:
Napisane przez misiula_88 Pokaż wiadomość
Karty szczepień do ręki nie dostaniesz. A może w przychodni tej prywatnej coś Ci podpowiedzą?
jak przenosilam corke do innej przychodni to sama odbieralam karte szczepien ze starej i zanosilam do nowej.
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-16, 19:41   #12
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Obowiązek zapisania dziecka do przychodni

To chyba podpisujesz papierek, że nie chcesz ( ja szczepiłam na wszystko co tylko możliwe, więc dokładnie nie wiem). Kiedyś sanepid ścigał za braki szczepień, teraz już chyba nie ściga.

nadal sciga i bezprawnie nakłada grzywny. Dochodzi nawet do spraw sądowych.
To jak to w końcu jest? W jednej przychodni można odebrać kartę szczepień a w innej nie? To kto łamie prawo? Ten co wydaje karty czy ten który nie wydaje?
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 21:31   #13
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Obowiązek zapisania dziecka do przychodni

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
Witam.

Czy jako matka mam obowiązek zapisać dziecko do przychodni? Moje dziecko jest aktualnie zapisane do pediatry w ramach nfz. Chcę ją wyrejestrować i teraz pytanie:

czy moge wypisać córkę i nigdzie jej nie rejestrowac?Jeśli nie ,to czy jest jakaś podstawa prawna do tego przymusu?
Możesz nigdzie nie zapisywać, ale jak raz zapiszesz to wypisanie się jest praktycznie niemożliwe.
Niektórzy zgłaszają np wyjazd za granicę i wtedy karta szczepień wędruje:
albo do ręki (niezgodne z przepisami, błąd personelu) albo do archiwum.
Możesz zgłosić przeprowadzkę do innego miasta i jest szansa, że mówiąc, że jeszcze nie wybrałaś nowej przychodni dostaniesz kartę do ręki.

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Co do obowiązku to nie wiem jak jest, pewnie jakiś lekarz pediatra w ramach NFZ musi być wybrany, ale nie musisz tam chodzić, jeśli masz własnego, pryatnego pediatrę.
Nie ma obowiązku, nie trzeba wybierać lekarza na nfz. W nagłym wypadku pogotowie lub szpital i tak musi przyjąć.

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
To chyba podpisujesz papierek, że nie chcesz ( ja szczepiłam na wszystko co tylko możliwe, więc dokładnie nie wiem). Kiedyś sanepid ścigał za braki szczepień, teraz już chyba nie ściga.
Odradzam podpisywanie czegokolwiek. Nie ma obowiązku tłumaczenia się z decyzji nieszczepienia przed lekarzem i podpisywanie odmowy. Sanepid nie ma prawa ścigać za szczepienia, jednak praktyka jest taka, że wiele to robi i próbuje zastraszyć rodziców i wyłudzić pieniądze.

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
To jak to w końcu jest? W jednej przychodni można odebrać kartę szczepień a w innej nie? To kto łamie prawo? Ten co wydaje karty czy ten który nie wydaje?
Ten kto wydaje Ale możesz korzystać z czyjejś niewiedzy.

Ja korzystam z przychodni na nfz od urodzenia córki i kartę szczepień mam cały czas w domu. Nigdy nie zaniosłam do przychodni.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 21:38   #14
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Obowiązek zapisania dziecka do przychodni

Ale szczepić możesz również u prywatnego pediatry, wcale nie trzeba w nfz-towskiej przychodni.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 21:39   #15
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Obowiązek zapisania dziecka do przychodni

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
Problem jest taki że nie chcę szczepić
Nie szczep i już. Bez żadnych przenosin do innej przychodni. Ją swojego 3latka nie szczepie na nic, sama jestem nieszczepionym "odmiencem" nic Sie nie stanie, nie boj. Po prostu nie idziesz w wyznaczonym terminie na szczepienie i po sprawie.

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 23:24   #16
Wróżka_Dzyńdzyńdzyń
Zadomowienie
 
Avatar Wróżka_Dzyńdzyńdzyń
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 019
Dot.: Obowiązek zapisania dziecka do przychodni

A wiecie jak sprawa dokumentów wygląda po porodzie? Czy szpital może mi je dać do ręki, czy wysyłają bezpośrednio do przychodni? I co w przypadku kiedy nie chcę szczepić w szpitalu, trzeba podpisać jakieś oświadczenie?
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają ale mogą sprawić, że w całym twoim nieszczęściu będziesz żyła niezmiernie komfortowo."
Clare Boothe Luce

Jeśli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu nierodowodowych zwierząt -> Zajrzyj

STOP OKRUCIEŃSTWU - klik
Wróżka_Dzyńdzyńdzyń jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 00:55   #17
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Obowiązek zapisania dziecka do przychodni

Cytat:
Napisane przez Wróżka_Dzyńdzyńdzyń Pokaż wiadomość
A wiecie jak sprawa dokumentów wygląda po porodzie? Czy szpital może mi je dać do ręki, czy wysyłają bezpośrednio do przychodni? I co w przypadku kiedy nie chcę szczepić w szpitalu, trzeba podpisać jakieś oświadczenie?
Nie masz obowiązku wskazania przychodni w szpitalu. Jak nie wybierzesz żadnej to szpital ma problem, bo oficjalnie karty do ręki nie powinnaś dodać.
A w szpitalu oświadczenie w kilku egzemplarzach, podpisaną przez nich kopię chowasz, i pilnowanie dziecko 24h. Zależy od szpitala jak trafisz.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 02:17   #18
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Obowiązek zapisania dziecka do przychodni

Ją moja córkę zarejestrowalam do publicznej przychodni na krótko przed 1. Urodzinami. Wczesniej miałyśmy prywatny pakiet, a w przychodni pod domem nie było miejsc na nfz, dlatego wolalam poczekać, niż zapisywać gdzieś dalej. Nie miałam żadnych problemów z tytułu braku wpisania młodej do przychodni
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 07:40   #19
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Obowiązek zapisania dziecka do przychodni

Głodomorek ma rację, od momentu przyjścia na świat małej zaczęłam sie interesować tematem szczepień i wiem, że podpisanie oświadczenia o braku zgody na wykonanie szczepień tylko działa na moją niekorzyść bo sanepid szybciej otrzymuje tą informację.

la'Mbria problem w tym, ze przychodnia już do mnie wydzwania w sprawie braku szczepień i ponoć zgłosili mnie już do sanepidu więc pewnie niedługo przyjdzie stamtąd jakiś monit.

Wróżka_Dzyńdzyńdzyń pielęgniarami w szpitalu się nie przejmuj. Mnie najpierw oszukali że jest obowiązek wyboru przychodni bo inaczej pielęgniarka środowiskowa nie przyjdzie na wizytę. Wybrałam więc. Jak już przyszła to podsunęła mi papiery żebym wybrała pediatrę.Wybrałam. Teraz nie mogę się uwolnić od tych upierdliwych urzędasów.
Jeśli nie chcesz szczepić dzieciątka to koniecznie weź potwierdzenie odbioru przez szpital Twojej pisemnej odmowy bo inaczej powiedzą że nie dostali i zaszczepią Ci dziecko bez Twojej zgody.

TERAZ NAJLEPSZE! W szpitalu wykryto u mojego dziecka szmery nad serduszkiem i kazano bardzo pilnie pójść do kardiologa. Na skierowaniu jest zaznaczone na cito. Wczoraj mój pediatra państwowy od którego chcę uciec uznał, że nie jest to ŻADNE PRZECIWWSKAZANIE DO SZCZEPIENIA! Mało tego, dał mi skierowanie do przychodni szczepień bo tam po wydaniu opinii od razu mi dziecko zaszczepią.
Czy to nie jest chore ze podejrzenie choroby serca u dziecka nie jest dla pediatry argumentem żeby szczepienia odłożyć w czasie ?
Jak zapytałam o powikłania poszczepienne to mi powiedzieli że tego to nikt nie wie i moga teoretycznie wystąpić.

Gdyby wystapiły to moje dziecko nagle nikogo nie będzie obchodzic.

Edytowane przez mamasierpniowa
Czas edycji: 2014-01-17 o 07:43
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-17, 07:51   #20
pieleszka
Wtajemniczenie
 
Avatar pieleszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 869
Dot.: Obowiązek zapisania dziecka do przychodni

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość

TERAZ NAJLEPSZE! W szpitalu wykryto u mojego dziecka szmery nad serduszkiem i kazano bardzo pilnie pójść do kardiologa. Na skierowaniu jest zaznaczone na cito. Wczoraj mój pediatra państwowy od którego chcę uciec uznał, że nie jest to ŻADNE PRZECIWWSKAZANIE DO SZCZEPIENIA! Mało tego, dał mi skierowanie do przychodni szczepień bo tam po wydaniu opinii od razu mi dziecko zaszczepią.
Czy to nie jest chore ze podejrzenie choroby serca u dziecka nie jest dla pediatry argumentem żeby szczepienia odłożyć w czasie ?
Jak zapytałam o powikłania poszczepienne to mi powiedzieli że tego to nikt nie wie i moga teoretycznie wystąpić.

Gdyby wystapiły to moje dziecko nagle nikogo nie będzie obchodzic.
i tu Cię pewnie zaskoczę, ale jeżeli dziecko ma wadę to po pierwsze:
- musisz ją poznać jak najszybciej!
- po drugie - jeżeli jest to wada powiedzmy nie bardzo złożona (dająca się zaleczyć chirurgicznie w jednoetapowej operacji), to szczepić powinnaś na wszystko, bez gadania i mrugnięcia okiem!!! przy bardziej złozonych wadach kalendarz szczepień konsultuje kardiolog prowadzący. ale szczepienia muszą być!!!! chore dzieci trzeba chronić, zabezpieczać jeszcze bardziej niż te w pełni zdrowe.
pisze Ci to mama dziecka urodzonego z wadą serca..
__________________
Haneczka

Kobiety nigdy nie zrozumiesz. Nawet jeśli jesteś kobietą! (A.J.Cronin)
pieleszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 08:32   #21
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Obowiązek zapisania dziecka do przychodni

no to mnie zaskoczyłaś bo jesli dziecko będzie miało odczyn poszczepienny i z tego powodu będzie miało jakieś poważne powikłania to to w leczeniu serca na pewno nie pomoże.
Wskazanie do szcepień logicznie myśląc powinno byc potwierdzone dopiero po zdiagnozowaniu o jakiej wadzie serca jest mowa

Edytowane przez mamasierpniowa
Czas edycji: 2014-01-17 o 08:36
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 08:39   #22
pieleszka
Wtajemniczenie
 
Avatar pieleszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 869
Dot.: Obowiązek zapisania dziecka do przychodni

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
no to mnie zaskoczyłaś bo jesli dziecko będzie miało odczyn poszczepienny i z tego powodu będzie miało jakieś poważne powikłania to to w leczeniu serca na pewno nie pomoże.
Wskazanie do szcepień logicznie myśląc powinno byc potwierdzone dopiero po zdiagnozowaniu o jakiej wadzie serca jest mowa
nie, to nie tak. szczepienia powinny być wszystkie wykonywane + dodatkowe, i to przy wadach wiadomo. jedynie nieraz ze wzgl. na złożenie wady, rodzaj i ilość zabiegów, trzeba jakieś szczepienie przesunąć.
i uwierz mi, jeżeli ma się dziecko poważnie chore, to nie zastanawia się czy pojawi się np. temperatura po szcczepieniu.
__________________
Haneczka

Kobiety nigdy nie zrozumiesz. Nawet jeśli jesteś kobietą! (A.J.Cronin)
pieleszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 09:19   #23
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Dot.: Obowiązek zapisania dziecka do przychodni

Wady serca, zdaje się, często są czynnikiem predysponującym do szczepień, a nie przeciwskazaniem.
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 09:25   #24
pieleszka
Wtajemniczenie
 
Avatar pieleszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 869
Dot.: Obowiązek zapisania dziecka do przychodni

Cytat:
Napisane przez brumek Pokaż wiadomość
Wady serca, zdaje się, często są czynnikiem predysponującym do szczepień, a nie przeciwskazaniem.
otóż to Brumku
dzieci z wadami serca są (oprócz szczepień podstawowych)- podobnie jak wcześniaki- objęte darmowym szczepieniem na pneumokoki
__________________
Haneczka

Kobiety nigdy nie zrozumiesz. Nawet jeśli jesteś kobietą! (A.J.Cronin)

Edytowane przez pieleszka
Czas edycji: 2014-01-17 o 09:31
pieleszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 09:42   #25
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Obowiązek zapisania dziecka do przychodni

Cytat:
Napisane przez brumek Pokaż wiadomość
Wady serca, zdaje się, często są czynnikiem predysponującym do szczepień, a nie przeciwskazaniem.


Moja córka też się urodziła z wadą serca.

mamosierpniowa, jesli chodzisz do prywatnej przychodni to idz prywatnie do kardiologa dziecięcego i sie skonsultuj
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 09:52   #26
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Obowiązek zapisania dziecka do przychodni

Dlaczego jest to czynnik predysponujący? Pytam poważnie bo nie znam się na medycynie. Co w sytuacji w której dziecko ma np. uczulenie na składnik szczepionki lub bardzo słabą odpornosć i nastąpi znacznie większe pogorszenie zdrowia niż np. gorączka?
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 10:19   #27
pieleszka
Wtajemniczenie
 
Avatar pieleszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 869
Dot.: Obowiązek zapisania dziecka do przychodni

najogólniej mówiąc - dzieci z wadami serca są narażone w wysokim stopniu na IZW (infekcyjne zapalenie wsierdzia), dlatego każda infekcja, choroba jest dla tych dzieci bardzo groźna.
__________________
Haneczka

Kobiety nigdy nie zrozumiesz. Nawet jeśli jesteś kobietą! (A.J.Cronin)
pieleszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 11:23   #28
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Obowiązek zapisania dziecka do przychodni

Cytat:
Napisane przez pieleszka Pokaż wiadomość
i tu Cię pewnie zaskoczę, ale jeżeli dziecko ma wadę to po pierwsze:
- musisz ją poznać jak najszybciej!
- po drugie - jeżeli jest to wada powiedzmy nie bardzo złożona (dająca się zaleczyć chirurgicznie w jednoetapowej operacji), to szczepić powinnaś na wszystko, bez gadania i mrugnięcia okiem!!! przy bardziej złozonych wadach kalendarz szczepień konsultuje kardiolog prowadzący. ale szczepienia muszą być!!!! chore dzieci trzeba chronić, zabezpieczać jeszcze bardziej niż te w pełni zdrowe.
pisze Ci to mama dziecka urodzonego z wadą serca..
Mamasierpniowa zastanawia sie jak nie szczepic a nie czy szczepic przy podejrzeniu wady serca.
A juz na pewno nie szczepilabym przed diagnostyka tylko dopiero po zapoznaniu sie ze stanem zdrowia dziecka.

Nie ma przymusu
u szczepien. To jest indywidualna decyzja rodzicow.

Wysłane z mojego QUANTUM 4 przy użyciu Tapatalka
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 11:24   #29
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Obowiązek zapisania dziecka do przychodni

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Nie masz obowiązku wskazania przychodni w szpitalu. Jak nie wybierzesz żadnej to szpital ma problem, bo oficjalnie karty do ręki nie powinnaś dodać.
A w szpitalu oświadczenie w kilku egzemplarzach, podpisaną przez nich kopię chowasz, i pilnowanie dziecko 24h. Zależy od szpitala jak trafisz.
ja nie wskazywalam bo nie wiedzialam do jakiej sie zapisze i wszelkie papiery w tym karte szczepien dostalam do reki i mialam sobie zaniesc.

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość

TERAZ NAJLEPSZE! W szpitalu wykryto u mojego dziecka szmery nad serduszkiem i kazano bardzo pilnie pójść do kardiologa. Na skierowaniu jest zaznaczone na cito. Wczoraj mój pediatra państwowy od którego chcę uciec uznał, że nie jest to ŻADNE PRZECIWWSKAZANIE DO SZCZEPIENIA! Mało tego, dał mi skierowanie do przychodni szczepień bo tam po wydaniu opinii od razu mi dziecko zaszczepią.
Czy to nie jest chore ze podejrzenie choroby serca u dziecka nie jest dla pediatry argumentem żeby szczepienia odłożyć w czasie ?
Jak zapytałam o powikłania poszczepienne to mi powiedzieli że tego to nikt nie wie i moga teoretycznie wystąpić.

Gdyby wystapiły to moje dziecko nagle nikogo nie będzie obchodzic.
moja corka tez ma wade serca, dokladnie ubytek w przegrodzie miedzykomorowej. kardiolog powiedzial ze mam mloda szczepic na wszystko, czyli procz podstawowych dodatkowo pneumokoki i meningokoki. no i przy najmniejszym przeziebieniu leciec do lekarza i ewentualnie nie wzbraniac sie przed antybiotykami. tak jak napisala pieleszka, dzieci z wada serca sa bardziej narazone na zapalenie wsierdzia.
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 11:32   #30
pieleszka
Wtajemniczenie
 
Avatar pieleszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 869
Dot.: Obowiązek zapisania dziecka do przychodni

głodomorku dlatego napisałam po pierwsze żeby rozpoznać czy w ogóle jest wada (nie zawsze szmer oznacza wadę, ale niestety bardzo często jednak tak)!

mamosierpniowa, skoro miałaś na skierowaniu na cito, to czy byłaś już u kardiologa z dzieckiem???
__________________
Haneczka

Kobiety nigdy nie zrozumiesz. Nawet jeśli jesteś kobietą! (A.J.Cronin)
pieleszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-20 12:25:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:23.