Aparaty ortodontyczne cz. III - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-09-09, 18:15   #4231
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

czeeesc kobietki!
o rety
ze 2 dni chyba mnie tu nie bylo:P
ledow zyje, i prawie glos stracilam;/ dzieci mi w kosc porzadnie daja dzis az sie jeden poryczal prawie tak mnie blaga zebym do wychowawcy nie wysylala go ale bylam nieugięta;] hehe zołza jestem ;D

witam nowe aparatki!
Jodus gratuluje nowego wyposazenia
Moje zebiszcza stoja sobie dalej w miejscu nic sie nie dzieje;P ehehe...

Milego wieczorka bede starala sie was podczytywac;-)


ps dygotka ale duuuza zmiana!!) slicznie!
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-09, 18:22   #4232
~Gonia~
Rozeznanie
 
Avatar ~Gonia~
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 619
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

no no dygotka, super różnica!!! ząbki się pięknie prostują a tym kamieniem się nie przejmuj, przy noszeniu aparatu to normalne, że się kamień bardziej osadza - nie ma tu znaczenia jak często będziesz szorować zęby (przynajmniej tak twierdzi moja dento), po prostu co jakiś czas musisz się wybrać do dentysty na ściąganie kamienia
__________________
aparatka 2007-2009
Goniowe karteczki quillingowe


soy una soñadora incorregibla por que espero al príncipe azul
~Gonia~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-09, 19:33   #4233
99GirlOoo99
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: zach-pomorskie
Wiadomości: 812
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

dygotka noo ładnie ci sie prostują mam nadzueje że u mnie efekty również bedą zadawalające
__________________
'' z życia dużo już wyniosłam więc przestań mnie doświadczać, nie chce tak do końca walki z problemami staczać ''
99GirlOoo99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-09, 19:33   #4234
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez dygotka8 Pokaż wiadomość
a oto i moje obiecane ząbki.pierwsze to też pierwszy miesiąc,potem były turkusowe,ale nie mam zdjęcia,na 3 wizycie miałam różowe gumeczki,ale też zdjęcia mi się zpaodziały,następnie granatowe i dwa ostatnie zdjęcia to aktualne.powinnam miec wizytę w nast tyg,ale będę musiała z niej zrezygnować i dopiero w październiku pójdę po około chyba 6 tygodniach
wg mnie ładnie ząbki mi się prostują tylko ten kamień mi się osadza i nie wiem jak sobie z nim poradzić,ale cóś-będę dłużej i częściej szorowała zęby-może pomoże.

a jak Wam sie podobają moje zębiszcza??przepraszam za brzydko umalowane usta,ale one akurat nie są najważniejsze
no dygotka widac znakomite roznice jeszcze torszeczke i bedziesz miec idealny usmiech
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-09, 19:41   #4235
amitashi
Raczkowanie
 
Avatar amitashi
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Krk;)
Wiadomości: 116
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez dygotka8 Pokaż wiadomość
a jak Wam sie podobają moje zębiszcza??przepraszam za brzydko umalowane usta,ale one akurat nie są najważniejsze
Dygotka - suuuper a jakie usteczka hmm, godne pozazdroszczenia

ewciaa92aa - ja też mam na górze porcelanę i jestem b. zadowolona tzn nie oszukujmy się z bliska aparat widać, z daleka znacznie mniej, ale i tak jest spoko prawie wszyscy moi znajomi mówią, że jest gicior! ładnie i estetycznie

dziewczyny, problem mam... miałam już płyn do płukania Denivit i taki z Aquafresh, ten pierwszy zawiera chlorheksydynę, drugi strasznie mnie piecze przy płukaniu. tak więc zapytuje, znacie jakiś skuteczny i łagodny, a przede wszystki stosowny do aparatów, plisss
a poza tym martwi mnie że te moje nieszczęsne 6 z prawej strony dotykają się tylko dosłownie 1/4 zęba, nie wiem czy nie zadzw. do orto, chodź głupio tak, w końcu pewnie tak ma być... chodź dziwnie jest
nooo i w pon. idę wyrywać 4 tego boje się postoktoć bardziej niż zakładania aparatu no ale cóż..........
__________________
aparacik (już tylko dół!) od 03.09.2008
All I need is the air I breathe & a place to rest my head
amitashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-09, 19:41   #4236
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

dziękuję za Wasze słowa
jeszcze tylko luka po wyrwanym zębie musi się zamknąć i zgryz ustawić...i jeszcze chciałbym założyć na dół aparat żeby od razu wyprostować wszystkie zęby i dopasować górę do dołu...ale dół może dopiero w grudniu uda mi się założyć choć chciałabym wcześniej...
a wiecie może czy kamień można usuwać bez zdejmowania łuku

amitashi dzięki za komplement

co do płynów do płukania delikatnych to nie wiem...bo ja używałam listerine a teraz colgate niebieski,ale z tego co pamiętam to colgate różowy jest bardzo delikatny bo chyba jest dla wrażliwych używałam kiedyś tego różowego i nic a nic mnie po nim nie piekło.

przypomniało mi się-amitashi-ja też miałam wyrwaną 4-górną-bardzo nie bolało,ale trudno mi było się rozstać z tym moim zdrowym zębem...polecam tylko najeść się przed wyrwaniem bo potem może być ciężko jeść,ale nie martw się-będzie dobrze ja żałuję,że sama poszłam wtedy do dentysty bo o mało nie uciekłam...3mam kciuki za Ciebie!!
__________________


Edytowane przez dygotka8
Czas edycji: 2008-09-09 o 20:18
dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-09, 19:49   #4237
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez Magdalena Dobrowolska Pokaż wiadomość
Tez tak miałam Miałam wyrywane dwa zęby, więc od wyrwania pierwszego był miesiąc do założenia aparatu
ja tez mialam wyrywane tak mniej wiecej co 2 tyg zeby sie ladnie pozagajalo ale slyszalam, ze niktorzy to dwa na raz wyrywali, wiec roznie to bywa i zalezy od pacjenta i dentysty
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-10, 08:35   #4238
amitashi
Raczkowanie
 
Avatar amitashi
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Krk;)
Wiadomości: 116
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

dygotka8 - super, dziękuję bardzo za odp z miłą chęcią bym się w końcu najadła ale niestety mam (chyba) podwyższony zgryz przez co gryzę bardzo nieporadnie i to tylko miękkie rzeczy... ale jest lepiej niż było co do płynu zakupię sobie ten, o którym wspominasz albo elmex (koleżanki z pracy polecają). Dziś np wpadam do pracy, patrzę w lustro a tu zonk moje gumki są niebieskie od płynu... bogu dzięki zeszło jak je wyszczotkowałam!
a wyrywanka się bojem !!
buźka
__________________
aparacik (już tylko dół!) od 03.09.2008
All I need is the air I breathe & a place to rest my head
amitashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 09:01   #4239
aluchelek
Raczkowanie
 
Avatar aluchelek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 496
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

no no dygotka: pełen wypas.

Co do żółknięcia to mi ostatnio dentystka powiedziała, że mam myć pastą dla palaczy....Że ona tak mocno nie odbarwia zębów, żebym miała ślad jak zdejmę aparat. No to myję....

a z tą colą i pepsi i fantą....yyyy <rotfl> hahaha. Ja tam wcinam wszystko jak leci: colę, orzeszki, popcorn. A zamki się odklejają jak są źle przyklejone.
__________________
PM 2011

aluchelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 11:51   #4240
jodus
Raczkowanie
 
Avatar jodus
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 68
GG do jodus
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

no to się doczekałam...jakbym nie miała problemów...to musiałam sobie przystworzyć kolejnego bólu... mam nadzieję że to tylko w pierwsze dni a nie przez calusieńki rok (aż do następnego aparatu na górę)... na szczęście ból nie jest duży nawet nie wiem jak o opisać... najbardziej doskwiera kiedy gryzę albo zawadzę górnymi zębami...
no ale cóż proste zęby to było moje marzenie więc przetrwam a na razie jem jogurty i inne płynne pokarmy których gryźć nie trzeba

acha dostałyście po założeniu aparatu wosk ? bo ja tak i mam go sobie nakładać gdyby aparat uwierał albo drapał policzka

acha i zapomniałam napisać o wieku(apropo kogoś wątpliwości co do tego)
ja mam 20 lat i obecnie drugi dzień chodzę z aparatem ze srebnymi gumeczkami ... może 20 lat to mało ale zdejmę aparat w wieku 23 lat albo później (odpukać w niemalowane ). Wiekiem nie ma co się przejmować i ludźmi też nie bo oni zawsze dużo mówią
__________________
Aparatka
dół - 09.09.2008r

góra - 18.09.2009r
Prościutkie zębule od kwietnia 2011r


jodus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 12:43   #4241
Agussiek
Raczkowanie
 
Avatar Agussiek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 166
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

cześć dziewczyny
Ciężko jest przejrzeć ten cały wątek Dołączam się do grona- niedługo będę nosić aparat. Przed tym czeka mnie wyrwanie dwóch górnych czwórek i trochę sie tego obawiam. bo to zdrowe żeby i przede wszystkim widoczne :/ Orto powiedziała że lepiej je wyrwać bo mam za bardzo wysuniętą góre ale ja nie wiem.... chyba pójde jeszczcze do innego i się upewnie co o tym myślicie?
pozdrawiam
__________________
"Nikomu nie wolno drżeć przed nieznanym, gdyż każdy jest w stanie zdobyć to, czego pragnie i to, czego mu potrzeba."
Agussiek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-10, 12:49   #4242
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez Agussiek Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny
Ciężko jest przejrzeć ten cały wątek Dołączam się do grona- niedługo będę nosić aparat. Przed tym czeka mnie wyrwanie dwóch górnych czwórek i trochę sie tego obawiam. bo to zdrowe żeby i przede wszystkim widoczne :/ Orto powiedziała że lepiej je wyrwać bo mam za bardzo wysuniętą góre ale ja nie wiem.... chyba pójde jeszczcze do innego i się upewnie co o tym myślicie?
Że dobrze zrobisz jeśli to jeszcze skonsultujesz z innym lekarzem, albo nawet z kilkoma
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 13:32   #4243
Agussiek
Raczkowanie
 
Avatar Agussiek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 166
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Dziękuje za odpowiedź
Zastanawiam się tylko czy znowu będą robić mi wyciski zębów aby stwierdzić czy jest konieczność ich wyrwania? Bo za każdą konsultacją u innego Ortodonty jest to dość problemowe i wydłuża się w czasie
__________________
"Nikomu nie wolno drżeć przed nieznanym, gdyż każdy jest w stanie zdobyć to, czego pragnie i to, czego mu potrzeba."
Agussiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 14:03   #4244
innnaboinnainaczej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 289
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Dziewczyny z LUBLINA, są tu takie ?
Gdzie robilyscie aparaty i w jakich cenach? Bo juz postanowione - niedługo sie wybieram na wizyte i cche sie jescze rozeznac?
innnaboinnainaczej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 16:28   #4245
KASIUNIU
Raczkowanie
 
Avatar KASIUNIU
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 73
GG do KASIUNIU Send a message via Skype™ to KASIUNIU
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Od wczoraj jestem APARATKĄ Na szczęście ząbki nie bolą, najwyżej odczuwam ból kiedy jem....i te okropne pierścienie obcierają ale na ukojenie smaruję takim czymś ziołowym.

Obiecałam,że opisze zakładanie: na początku musiałam umyć ząbki ( zostałam szczoteczkę i taka nieprzyjemną pastę) potem wyjęli mi gumeczki po separacji, założyli pierścienie, obniżyli fotel i założyli takie coś co mi buzie rozszerzało, i dali taką rurkę do buzi. Następnie przykleili zamki i założyli łuki.... i najlepsza chwila wybieranie gumeczek ( moje różowe jasne z ciemnym ). Po wszystkim podejście do lustra i TOTALNE zaskoczenie Zakladanie 1h

A oto mój aparacik tylko sie nie przestraszcie moich krzywych ząbków
Ech... Nieostre:/

Aparat.jpg
KASIUNIU jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 17:36   #4246
KASIUNIU
Raczkowanie
 
Avatar KASIUNIU
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 73
GG do KASIUNIU Send a message via Skype™ to KASIUNIU
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Amitashi


Mi moja otro poleciła płyn ,,Ortho Kin,, specjalnie do osób noszących aparat stały. Niby to jakiś FENOMEN i pojawił się na rynku w tym roku... i chociaż stosuje go dopiero 2 dzień to efekt jest rzeczywiście zadowalający...skoro był tak gorąco polecany to chyba rzeczywiście warto w niego zainwestować. Ja kupiłam go w aptece za 16 zł

Pozdrawiam wszystkie znane mi aparatki to suuper kobitki
KASIUNIU jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 18:00   #4247
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez KASIUNIU Pokaż wiadomość
Amitashi


Mi moja otro poleciła płyn ,,Ortho Kin,, specjalnie do osób noszących aparat stały. Niby to jakiś FENOMEN i pojawił się na rynku w tym roku... i chociaż stosuje go dopiero 2 dzień to efekt jest rzeczywiście zadowalający...skoro był tak gorąco polecany to chyba rzeczywiście warto w niego zainwestować. Ja kupiłam go w aptece za 16 zł

Pozdrawiam wszystkie znane mi aparatki to suuper kobitki
a czym on wg ciebie różni się od innego płynu do płukania???ma jakiś inny skład czy co???
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 18:18   #4248
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez Agussiek Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedź
Zastanawiam się tylko czy znowu będą robić mi wyciski zębów aby stwierdzić czy jest konieczność ich wyrwania? Bo za każdą konsultacją u innego Ortodonty jest to dość problemowe i wydłuża się w czasie
Trochę się wydłuży, nie da się ukryć. Wycisków nie potrzebowałam, tylko komple zdjęć. Nie było problemu ze zwrotem fotek. Potem kilka dni czekania u innego lekarza na opinie.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 19:17   #4249
effciaa16
Zakorzenienie
 
Avatar effciaa16
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 874
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez innnaboinnainaczej Pokaż wiadomość
Dziewczyny z LUBLINA, są tu takie ?
Gdzie robilyscie aparaty i w jakich cenach? Bo juz postanowione - niedługo sie wybieram na wizyte i cche sie jescze rozeznac?
w wątku dobry ortodonta.. ktoś poleca Panią dr. Małgorzatę Klimek tu masz link

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=174847&page=12
__________________
Dzieciństwo kończy się wtedy, gdy bezpowrotnie przestajemy pytać dlaczego.

effciaa16 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-10, 19:28   #4250
innnaboinnainaczej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 289
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

o jeszcze mam jedno pytanie
czy bardziej opłaca sie załozyc aparat , gdzie łuk kosztuje 1200 zł, a kazda wizyta 100 zł(nawet konsultacyjna-50)
czy aparat za 1600, gdzie wizyty kosztują od 50-130 zł ?
innnaboinnainaczej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 21:47   #4251
rutka_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 161
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

DO STARSZYCH APARATEK Kochani powiedzcie mi czy odkleil sie Wam zamek jesli tak tyo ile Was skasowali ?/ mi chyba sie odkleja nie jestem pewna ale wydaje mi sie ,ze zamek sie troche rusza .Nie wiem czy isc do orto czy czekac jak odpadnie...
__________________
Aparatek kosmetyczny - góra od 09. 2007
rutka_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 22:02   #4252
tulipek
Raczkowanie
 
Avatar tulipek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 97
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

mi raz odpadł. ale sama tego nie zauważyłam tylko orto. u mnie to kosztowało 100 zł (bo z mojej winy).
tak póżniej zastanawiając się to chyba z powodu jedzenia kukurydzy gotowanej ))

Muszę się pochwalić, bo przed rodziną utrzymuję to w tajemnicy i chcę zrobić niespodziankę...
ale za 2 tygodnie najprawdopodobniej ściągam aparat )))))
O ile znowu nie przesunę terminu... z powodu że znowu coś mi się wykrzywi kilka dni przed ściągnięciem
tulipek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 07:11   #4253
rutka_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 161
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez tulipek Pokaż wiadomość
mi raz odpadł. ale sama tego nie zauważyłam tylko orto. u mnie to kosztowało 100 zł (bo z mojej winy).
tak póżniej zastanawiając się to chyba z powodu jedzenia kukurydzy gotowanej ))

Muszę się pochwalić, bo przed rodziną utrzymuję to w tajemnicy i chcę zrobić niespodziankę...
ale za 2 tygodnie najprawdopodobniej ściągam aparat )))))
O ile znowu nie przesunę terminu... z powodu że znowu coś mi się wykrzywi kilka dni przed ściągnięciem
ale odpadl Ci zamek calkiem czy tylko tak jak mi leciutko sie ruszał ?? mialas ten zamek czy musialas zakladac nowy bo ja mam kosmetyczny wiec boje sie ze moze to troche kosztowac cholera i taka rada NIE OBGRYZAJCIE PAZNOKCI ja sie zapomnialam jak nigdy od zal;ozenia aparatu i prosze masz Ci babo placek:
__________________
Aparatek kosmetyczny - góra od 09. 2007
rutka_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 08:20   #4254
milunia27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 251
GG do milunia27
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez dygotka8 Pokaż wiadomość
a oto i moje obiecane ząbki.pierwsze to też pierwszy miesiąc,potem były turkusowe,ale nie mam zdjęcia,na 3 wizycie miałam różowe gumeczki,ale też zdjęcia mi się zpaodziały,następnie granatowe i dwa ostatnie zdjęcia to aktualne.powinnam miec wizytę w nast tyg,ale będę musiała z niej zrezygnować i dopiero w październiku pójdę po około chyba 6 tygodniach
wg mnie ładnie ząbki mi się prostują tylko ten kamień mi się osadza i nie wiem jak sobie z nim poradzić,ale cóś-będę dłużej i częściej szorowała zęby-może pomoże.

a jak Wam sie podobają moje zębiszcza??przepraszam za brzydko umalowane usta,ale one akurat nie są najważniejsze
no pewnie ,że się podobają prostują się grzecznie miałaś jedynki bardzo na sobie a teraz już ładnie wychodzą na prostą
Dygocia ja też koło grudnia może założę zależy jak z kasą bedzie:/ ale marzę że się uda
__________________
...Tylko Ty Kochany ...bo być piękną to czuć się dobrze we własnym ciele...

Aparatka od 27 maja 2008r.
góra-metal
dół-metal od 4 marca 2009r.

Zdałam egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem!!!!!!-04.09.2009.
milunia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 08:37   #4255
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

rutka_86 poczekaj do wizyty, chyba że ja masz za pondad miesiąc. Powinno kosztować tyle samo co normlana wizyta, przynajmniej z metalowym tak miałam.
Nie tylko paznokci nie wolno obgryzać np jeść słonecznika i pestek dyni w łupinkach.

innnaboinnainaczej a czym się różnią te aparaty ?
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 08:53   #4256
rutka_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 161
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość
rutka_86 poczekaj do wizyty, chyba że ja masz za pondad miesiąc. Powinno kosztować tyle samo co normlana wizyta, przynajmniej z metalowym tak miałam.
Nie tylko paznokci nie wolno obgryzać np jeść słonecznika i pestek dyni w łupinkach.

innnaboinnainaczej a czym się różnią te aparaty ?
kurde wiem.. ale cos sie zapomnialam jakos no wizyte mam za dwa tyg jak myslisz wytrzyma?? a jakby sie odkleil to bedzie sie trzymac na tym druciaku??? zeby nie spadl kurde bo kaplica- w weekend bede w pracy na weselu wiec nie chce wygladac jak UFO a orto mam kilkadziesiat km od m-ca zamieszkania .Eh co ja mam z tym aparatem jakos moje zęby chcą sie go jush pozbyc najwyrazniej bo co jakis czas jakies protesty robia i komplikacje
__________________
Aparatek kosmetyczny - góra od 09. 2007
rutka_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 09:10   #4257
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

jeśli się rusza a nie jest całkiem odklejony to po prostu uważaj na niego. a jak cię całkiem odklei to spróbuj ja wydostać, żeby się nie zgubił.
Metalowe odklejone to i tak złom i zakłada się nowego. nie wiem jak jest przy kosmetycznym.
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 09:39   #4258
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

hej
ja nie placilam za oderwany zameczek kosztowalo mnie tyle co normalna wizyta
ja na twoim miejscu, jesli bylby zameczek calkowicie oderwany zdjela go ostroznie i schowala i nie nosila dyndajacego na luku, bo w kazdej chwili mozesz go zgubic, albo polknac podczas jedzenia ehh
milego dnia
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 10:27   #4259
rutka_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 161
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

oj dzieki dziewczynki a dzien napewno bedzie mily przynajmniej milo sie zaczął zaraz zadzwonie do orto tylko wstyd troche bo wczoraj dzwonilam o zdjecie pierscieni na rezonans a teraz znowu to badziewie :/ p.s. a zamek nie dynda.. ale czuje ze zle sie trzyma na zębie tak jakby sie lekko ruszal
__________________
Aparatek kosmetyczny - góra od 09. 2007
rutka_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 10:31   #4260
tulipek
Raczkowanie
 
Avatar tulipek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 97
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

mi się zamek lekko poruszał na łuku. Ale ortodonta i tak go wyrzucił i dał nowy zamek.Zapłaciłam standardowo za wizyte plus koszt zamka 100 zł :/ ... może dlatego że nowy doklejał. (mam kosmetyczny aparat) a jak mi doklejał to powiedział, że skończyły mu się białe zamki i mi dokleja czarny .... ale się wystraszyłam , od razu wyobrażałam sobie jak będe wyglądać z czarnym zamkiem na dwójce... a on po chwili, że żartuje :P
tulipek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:39.