na dobry poczatek - jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-21, 12:20   #61
atka83
BAN stały
 
Avatar atka83
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 022
Dot.: na dobry poczatek - jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach?

Cytat:
Napisane przez marcowa Pokaż wiadomość
A tak trochę z innej beczki...

U której ręki założył Wam TZ pierścionek zaręczynowy??

Chyba na palec serdeczny, ale zawsze zastanawia mnie na którą rękę

Słyszałam, że na lewą rękę zaręczynowy, a jak już sie chajtniesz to obrączka na prawej a na lewej dalej zaręczynowy, a może najpierw zaręczynowy na prawej ręce, a gdy już ma się obrączkę to wtedy zakłada się zaręczynowy na lewą?!?! hmm


Z góry dzięki za odpowiedzi


______________

pozdro
Pierscionek zakłada się na serdeczny palec prawej ręki,tam gdzie będzie obrączka.A potem gdy przyjdzie czas na zaobraczkowanie,mozna przełożyć na srodkowy palec np,albo nosić razem z obrączką.
atka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 12:23   #62
marcowa
Raczkowanie
 
Avatar marcowa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 109
Dot.: na dobry poczatek - jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach?

dziękuję bardzo za odpowiedź
marcowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 06:42   #63
onagosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8
Dot.: na dobry poczatek - jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach?

czesc dziewczyny
U mnie problem wygląda następująco: jesteśmy już klika dni po zaręczynach i strasznie chciałabym już o tym powiedzieć rodzicom, ale nie mogę zrobić tego osobiście a jedynie przez telefon. Mój Tż nalega, żebyśmy powiedzieli o tym razem osobiście i żeby On od razu poprosił ich o moją rękę, ale to będzie dopiero za 2 tygodnie. Boję się, że do tego czasu dowiedzą się Oni od kogoś innego (o zaręczynach wie kuzyn mojego Tż i nie wiemy czy nie przekazał tego komuś dalej zanim go poprosiliśmy, żeby nic nie mówił). Poza tym, nie wiem czy wytrzymam tyle czasu nie mowiąc. Myśle, że bardziej by się ciesyzli jakbysmy powiedzieli to osobiscie
Dzwonić? czy nie dzwonić i powiedzieć dopiero jak przyjedziemy ?
onagosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 09:14   #64
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: na dobry poczatek - jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach?

Ja bym powiedziała, nie byłabym w stanie wytrzymać tak długo A przyjeżdżając tak czy siak Tż może przeciez poprosić o Twoją rękę
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 09:58   #65
honolinka
Zakorzenienie
 
Avatar honolinka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 061
GG do honolinka
Dot.: na dobry poczatek - jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach?

Ja bym zrobiła tak. Zadzwoń i powiedz,ale podkreśl,że przy wizycie jeszcze TŻet by chciał z nimi porozmawiać,by nie czuli się urażeni. Napewno się ucieszą i będą usatysfakcjonowani.
honolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 10:40   #66
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: na dobry poczatek - jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach?

będzie im milej, niż gdyby się dowiedzieli za 2 tygodnie, że jesteście od kilkunastu dni zaręczeni, a oni nic nie wiedzą.
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 07:02   #67
onagosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8
Dot.: na dobry poczatek - jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach?

Ja też bym chciała szybko i od razu ale jeśli się dowiedzą telefonicznie to jak przyjedziemy będą przygotowani na to wszystko.. a chciałabym ich zaskoczyć, zeby Cieszyli się tak smao jak ja się cieszyłam, kiedy Tż mnie zaskoczył. ich na pewno też zaskoczy .. to jeszcze troche ponad tydzien. Chyba poczekam.. ale już nei mogę się doczekać :P
onagosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-19, 14:30   #68
Alicja z Krainy Czarów
utknęła w Króliczej Norze
 
Avatar Alicja z Krainy Czarów
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: bliżej dołu niż środka
Wiadomości: 273
Dot.: na dobry poczatek - jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach?

podziwiam, że potraficie wytrzymać z powiedzeniem rodzince o zaręczynach ja gdy wyszłam z szoku i przestałam płakać od razu chciałam podzielić się swym szczęściem z rodzicami! mój TŻ kupił kwiaty i dobre wino weszliśmy do domu rodzice nic nie podejrzewali (tego dnia moja kuzynka miała urodziny). TŻ powiedział do mojego taty "chciałbym prosic pana o rękę" dopiero później powiedział, że chodzi o moją było wspaniale
__________________
Most people never show up in their own lives
Alicja z Krainy Czarów jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 12:23   #69
niunia32
Zakorzenienie
 
Avatar niunia32
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 987
Dot.: na dobry poczatek - jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach?

myśmy wracając z weekendu zaręczynowego wpadliśmy do sklepu i kupiliśmy 2 szampany.
najpierw pojechaliśmy do A. mamy i powiadomiliśmy ją o zaręczynach, wypijając z tej okazji szampana.
zadzwoniłam do domu, pwiedzieć, że przyjdziemy z A. mamą (rodzice odpoczywali po imprezie, więc wolałam ich przygotować na gości, by czasem nie leżeli w łóżku (jeszcze albo i już))
I w domu mój kochany spytał się czy oni się zgadzają na nasze zaręczyny

i drugi szampan poszedl. i nagle pojawil się kolejny, bo po telefonie mama się chyba domysliła
niunia32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 13:26   #70
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: na dobry poczatek - jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach?

Ja też nie wiem jakbym miala powiedziec rodzicom. Ale moj TZ chce ich poprosic o moja ręke z tego co wiem. Tylko też nie wiem jak
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 16:56   #71
momo_16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: na dobry poczatek - jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach?

hejo kobietki. moj chlopak ma problem... powiedzcie jak sie rozmawia z rodzicami o zareczynach... tzn chodzi tu o to jak sie ich zapytac o to...
momo_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-14, 19:30   #72
Tenebre
Rozeznanie
 
Avatar Tenebre
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 938
Dot.: na dobry poczatek - jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach?

Mój stał przed moimi rodzicami jak taka sierotka i słowa nie umiał powiedzieć, w końcu ja im oznajmiłam co i jak za niego a następnego dnia dopiero kupił kwiaty i alkohol i zrobiliśmy takie malutkie "przyjęcie". Jego mamie później powiedzieliśmy, tu na szczęscie już sam się wykazał.
Tenebre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 19:00   #73
bezaczek7
Zakorzenienie
 
Avatar bezaczek7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsk cieszyński
Wiadomości: 3 809
Dot.: na dobry poczatek - jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach?

może i ja się wypowiem byłam w fartuchu i robiłam obiad-pomysł na roladki schabowe a jak wszedł z kwiatami i jakąś taką minę miał, dał kwiaty i poleciał do przedpokoju po coś, to się domyśliłam mamy nie było<z ojcem nie mieszkamy> a jak przyszła, to było tak: stanęłam przed nią, on za mną, powiedziałam mamo, chcemy ci coś powiedzieć, zaręczyliśmy się. mama w płacz-myślę, że ze szczęścia, ja w płacz, bo już tak mam, że jak mama płacze to ja też, i najlepsze-chcecie mi jeszcze coś powiedzieć? hmm. chyba myślała, że "wpadliśmy"
bezaczek7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 15:51   #74
Mola90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 14
Dot.: na dobry poczatek - jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach?

Witam jestm z moim chlopakiem 3,5 roku, od dawna chciałam zaręczyn,ale od jakiegos czasu w ogóle o tym nie wspominałam,za to on zaczął,ucieszyło mnie to obydwoje jestesmy pewni tego ze chcemy być ze sobą,planujemy przyszłość,chce zebym z nim mieszkała itp.Sęk w tym że moi rodzice nie traktują nas poważnie wg nich jesteśmy jeszcze dziećmi a jego rodzice traktują nas zupełnie powaznie,mówią o mnie dobrze,itp. Moi rodzice co prwda lubią mojego przyszłego..
Cieszę się,ze niedlugo pewnie nastanie ta chwila,ale obawaim się (moze nieslusznie) reakcji moich rodziców
nie noszę zadnej biżuterii,gdyż mam uczelnie na różne metale, i mogę raczej tylko platynę,a platyna jest bardzo droga i niezbyt ładne są wyroby,dlatego On postanowił dać mi na próbę tylko złoty pierścionek,dał mi go wczoraj i rozmawialiśmy wczoraj na ten temat,ze chciałby i ze bardzo chce być ze mną (o czym wiem od dawna) Chciałby się teraz oświadczyc,a ślub jak skonczę studia,czyli za jakies góra 2 lata juz nawet tak mówił..oświadczyny chcielibyśmy oficjalnie przed rodzicami.. Pomocy
Mola90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 09:53   #75
ruda1984m
Raczkowanie
 
Avatar ruda1984m
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Z-cie
Wiadomości: 383
Dot.: na dobry poczatek - jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach?

A dlaczego nie zrobić tak że stawiasz ich przed faktem dokonanym? Przecież to że Ci się oświadczy nie znaczy od razu że za rok czy mniej musicie się pobrać. Chyba że chcecie żeby było oficjalnie i przy rodzicach - ale tu tez wzięłabym ich z zaskoczenia. Bo nie wiem czy jeśli będziesz przygotowywać rodziców na ten moment to mogą Cię przekonywać że to za wcześnie itd. itp. (nie wiem jak dokładnie twoi rodzice do tego tematu podchodzą, ile macie lat??) U nas było tak że mój TŻ oświadczył mi się na naszym wyjeździe w góry i po powrocie wszystkich poinformowaliśmy o tym. Był mały szampan i gratulacje i też rodzice TŻ bardziej sie cieszyli z tej wiadomości niż moi. Moi podchodzą do tego spokojnie z dystansem a jego juz by chcieli ślub i wnuki po prostu zróbcie jak uważacie - wy znacie swoich rodziców bardziej niż my z twoich opisów
__________________
Kochaj i szalej i nie pytaj co dalej !!
ruda1984m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 18:15   #76
Mola90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 14
Dot.: na dobry poczatek - jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach?

Masz rację,wiem,ale po prostu się boje reakcji mamy głównie..ja mam 20 i studiuję,on 21 i pracuje i jest wojskowym,wiec jest dobrze.. nieraz mam dość tych moich głupich wkrętów i mówie sobie ze nic nie ma do gadania i zrobie co uważam,jego rodzice są ze mnie bardzo zadowoleni i chcą taką "synową" mówią to wprost..nawet pomagają mu przy arańżacji z tego co nie oficjalnie wiem..
Mola90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 08:05   #77
Mola90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 14
Wink Dot.: na dobry poczatek - jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach?

Witam jestem po zareczynach i po powiedzeniu rodzicom o tym jestem strasznie podekscytowana to było wczoraj,jesgo rodzice pomogli wszystko aranżować,potem pojechalismy do moich i powiedział że wlasnie sie zareczylismy i po prostu mnie kocha dał mamie kwiatka, a tacie dobrą flaszkę,rodzice mnie przytulili,mama sie wzruszyła ze szczęścia a tato mówił: "zeby dalej było nam ze sobą dobrze i zebysmy byli szczęśliwi dalej"
Oświadczył się przy jego rodzicach,klęknął,drżał mu słodko głos i powiedział to jego tato nagrywał to,ja się popłakałam ze szczęścia i rzuciłam mu się na szyję i powiedzalam,ze oczywiście
są podczas przeprowadzki i mnie zostawili samą w nowym domu,a oni sami pojechali po meble i po resztę o czym nie wiedzialam,jak wrocili to wziął mnie na górę zebym pomogła mu sprzątać cały czas podrzucał mi papiery,które juz były posegregowane,a ja nie wiedzialam o co chodzi,a jego rodzice na dole przygotowali wino,kieoliszki i kwiaty i zawołali nas,zeszliśmy,zobaczyłam wszystko i już czułam coś,klęknął wtedy i zapytał byłam w szoku,nadal jestem podekscytowana
Więc dziewczyny to nic strasznego,to najcudowniejsza chila w życiu
Mola90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 15:14   #78
Mola90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 14
Wink Dot.: na dobry poczatek - jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach?

Teraz moja mama chce zaprosic przyszłych teściów na impreze
Mola90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 22:08   #79
Darysiaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Piotrków trybunalski
Wiadomości: 31
GG do Darysiaczek Wyślij wiadomość przez MSN do Darysiaczek Wyślij wiadomość przez Yahoo do Darysiaczek
Dot.: na dobry poczatek - jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach?

Może w tej chwili to jest śmieszne ale my zTŻ tez planujemy zareczyny na wakacje tego roku.. i tez mam problem jak mam to rodzica powiedziec jestesmy razem rok czasu w sierpniu bedzie 1.8 mcy ale co z tego skoro mam 21lat i moi rodzice uwazaja mnie jeszcze za dziecko.. oswiadczyny beda moim najpieknijeszym dniem w moim zyciu ale powiedzenie im o tym mnie zabija... rodzice na mysl ze moge nagle zajsc w ciaze robia z tego dramat.. ciagle mi wmawiaja ze zajde w ciaze... niby relacje mamy ok.. ale to przez to ze rodzice wyszli za maz z wpadki...a ja nie mam zamiaru robic tego co oni chcemy wziasc slub dopiero wtdy kiedy skoncze licencjat czyli za 2lata..
__________________
"...Ja wiem jak to jest kiedy spać Ci się chce I znikąd nijak nie nadchodzi sen ..."
Darysiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-19, 18:52   #80
Mola90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 14
Smile Dot.: na dobry poczatek - jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach?

U mnie bylo to samo,też rodzice tak myślą nadal niestety..naprawde nie bó sie reakcji rodziców też się bałam aż mój pow,.że raz kozie śmierć i poszlismy i powiedzielismy będzie co będzie,a źle napewno nie będzie my też chcemy wziąć slub jak skończe licencjat,czyli za jakieś nie całe 2 lata..spokojnie,trzymam kcuki zeby było dobrze
Mola90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 15:55   #81
robaszek87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2
Dot.: na dobry poczatek - jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach?

Ja mam troszeczkę inny problem. Przekazanie tej wiadomości będzie kilka dni po zaręczynach. Mamy z Ł dwie opcje do wyboru z czego każde z nas woli inną . Z racji tego, że nasi rodzice się nie znają i kiedyś muszą się poznać to Ł wolałby zaprosić swoich rodziców oraz mnie z moimi rodzicami do restauracji u mnie w mieście i wtedy im przekazać tą nowinę. Z kolei ja wolałabym przekazać im to osobno np najpierw wspólnie moim rodzicom potem szybko pojechać do niego do domu i przekazać jego rodzicom, a wspólne spotkanie zrobić jak będzie odpowiedni moment. Jak sądzicie która z tych dwóch opcji będzie lepsza?

Dodam, że mieszkamy spory kawałek od siebie i następne spotkanie rodziców będzie pewnie w okolicach ślubu.
robaszek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 16:08   #82
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: na dobry poczatek - jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach?

Cytat:
Napisane przez robaszek87 Pokaż wiadomość
Ja mam troszeczkę inny problem. Przekazanie tej wiadomości będzie kilka dni po zaręczynach. Mamy z Ł dwie opcje do wyboru z czego każde z nas woli inną . Z racji tego, że nasi rodzice się nie znają i kiedyś muszą się poznać to Ł wolałby zaprosić swoich rodziców oraz mnie z moimi rodzicami do restauracji u mnie w mieście i wtedy im przekazać tą nowinę. Z kolei ja wolałabym przekazać im to osobno np najpierw wspólnie moim rodzicom potem szybko pojechać do niego do domu i przekazać jego rodzicom, a wspólne spotkanie zrobić jak będzie odpowiedni moment. Jak sądzicie która z tych dwóch opcji będzie lepsza?

Dodam, że mieszkamy spory kawałek od siebie i następne spotkanie rodziców będzie pewnie w okolicach ślubu.
Twoja lepsza - zresztą my tak samo zrobiliśmy. Nasi rodzice poznali się 6 miesięcy przed ślubem. My zaręczyliśmy się 11 miesięcy przed ślubem
__________________
<ciach_reklama>
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:57.