Grzywka u faceta? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-18, 14:37   #1
Proctor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1
Question

Grzywka u faceta?


Hej!
Jestem facetem, mam długie włosy- tak do połowy pleców. Podgolone od spodu. Nie chce ścinać włosów na krótko, bo lubię długie włosy ale zmieniłbym fryzurę. Zastanawiam się nad ścięciem sobie grzywki. Prostej i krótkiej, mniej więcej jak na załączonym zdjęciu. Co o tym sądzicie? Ciekawi mnie opinia innych, ponieważ ciężko będzie ukryć grzywkę jeżeli okaże się niewypałem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 12166911_1060589317298530_190544253_n.jpg (29,9 KB, 33 załadowań)
Proctor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-18, 15:16   #2
Kaminka24
Rozeznanie
 
Avatar Kaminka24
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 762
Dot.: Grzywka u faceta?

Może jestem za mało nowoczesna, ale zdecydowane NIE. Nie podobają mi się takie krótkie grzyweczki na ćwierć czoła u kobiet a co dopiero u faceta. Uwielbiam długie włosy u mężczyzn, ale grzywka wg mnie powinna być zarezerwowana tylko dla damskich fryzur.
Kaminka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-18, 17:21   #3
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Grzywka u faceta?

Ale pojechałeś, lepie napisz na gotyckim forum, bo tu na pewno ci laski napiszą, że to niemęskie, brzydkie i nie nie nie.
Ty rób jak chcesz, to ty będziesz ją nosić. Póki nie zetniesz, nie będziesz wiedział.
Ale jeśli masz wątpliwości - nie ścinaj. Takiej krótkiej tak łatwo potem nie ukryjesz.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 12:37   #4
Zuzanna_K.
Raczkowanie
 
Avatar Zuzanna_K.
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 151
Dot.: Grzywka u faceta?

Grzywka ze zdjęcia totalnie odpada. Rzadko kto wyglądałby dobrze w tak przyciętej grzywce (bez względu na płeć). Może komuś się to podoba, ale jest to bardzo wąska grupa ludzi.

Trudno doradzać ścięcie skoro nie wiemy jakie masz włosy - gęste/średnie/rzadkie - proste/falowane/kręcone ani tego jaka jest ich długość.
Jaką masz linię włosów nad czołem? Jeśli masz zakola - grzywka odpada.
Rysy twarzy - tu też trzeba uważać. Przykładowo - jeśli ktoś ma duży nos - prosta grzywka tylko to podkreśli.
Pamiętaj, że efekt po obcięciu zależy od tego jakie masz włosy.

Jeśli koniecznie chcesz coś zmienić, to możesz pokusić się o coś w stylu z poniższych linków.

Półdługa grzywka na bok. Pasuje wielu osobom, a jeśli Ci się znudzi, to nie będzie problemu z odrastaniem, czy ukryciem takiej grzywki.

http://xpressmag.com/wp-content/uplo...ept-bangs.jpeg

Możesz też poprosić fryzjera o warstwy w przedniej części włosów - tej która okala twarz. Poproś by nie ścinał w ten sposób całych włosów. Jeśli wycieniujesz całe włosy, możesz sporo stracić na objętości - będzie wyglądać jakbyś miał mniej włosów niż masz (kucyk będzie wyglądał jak wygryziona miotła).

Poniżej dwie propozycje włosów z różnymi warstwami:

http://content.latest-hairstyles.com...-for-a-man.jpg

http://i2.wp.com/therighthairstyles....rcut.jpg?w=500

Cieniowanie z lekką grzywką na boki - z lat 70:
http://www.brianmay.com/queen/queenn...ed_550x543.jpg

Na koniec - zastanów się, czy chcesz to zrobić.
Przycięta grzywka czy stopniowanie włosów utrudniają zebranie włosów w kucyk - włosy będą z niego wypadać i rozwiewać się wokół głowy. Może to przeszkadzać w

uprawianiu niektórych dyscyplin sportu, czy majsterkowaniu.
Nie wiem ile masz lat - na wszelki wypadek dodam, że grzywka czy jakiekolwiek włosy opadające na twarz sprzyjają podrażnieniom. Znam osoby, którym grzywki "zafundowały" wysyp pryszczy na czole.
Fryzurę powinieneś dostosować do tego jakie masz włosy, rysy twarzy i do stylu życia.
Zuzanna_K. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 10:48   #5
SaraTakajek
Przyczajenie
 
Avatar SaraTakajek
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5
Dot.: Grzywka u faceta?

Grzywka u faceta potrafi być bardzo elegancka i seksowna, ale warunek jest taki, by była o wiele dłuższa niż ta na załączonym zdjęciu, i delikatnie podkręcona w górę. Najlepiej oczywiście, gdyby włosy same układały się w ten sposób, bo nie sądzę, by jakiekolwiek sztuczne podkręcanie było interesujące dla jakiegoś Pana. Poza tym to nie jest to samo, niestety. Także generalnie odradzałabym absolutnie taką strasznie krótką grzywkę, bo to wygląda po prostu co najmniej dziwnie, i tyle w tej kwestii. Ale z drugiej strony o gustach się nie dyskutuje.
SaraTakajek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-23 11:48:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:48.