Jak mam się sama przygotować do matury 2017? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-22, 21:40   #1
oliwia1290
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Exclamation

Jak mam się sama przygotować do matury 2017?


Cześć wszystkim !

Zdawałam maturę w 2015 roku. Obecnie studiuję wieczorowo. Muszę poprawić wynik matury z historii i wosu oraz napisać rozszerzony polski (po raz pierwszy).Będę musiała pogodzić studia z nauką do matury. Mam kilka pytań:

1) Jak wypełnić podanie ? (chodzi mi o uzyskanie tylko aneksu do matury)

2) Jak napisać uzasadnienie do zmiany miejsca pisania matury (mam 400km do macierzystego liceum z miejsca obecnego zamieszkania)

3) Jak się przygotować do matury z historii? Wystarczy vademeuum z operona z 2015r + stara książka do historii, rozwiązywanie zadań z bazy CKE? Jest jakiś dobry podręcznik/repetytorium/vademecuum? Potrzebuję 80-85% z egzaminu (w zależności od wyników z pozostałych egzaminów).

4) Jak się przygotować do matury z wosu? Wystarczy vademeuum z operona z 2015r + słuchanie wiadomości + rozwiązywanie zadań z bazy CKE? Jest jakiś dobry podręcznik/repetytorium/vademecuum? Potrzebuję 80-85% z egzaminu (w zależności od wyników z pozostałych egzaminów).

5) Jak się przygotować do matury z polskiego na poziomie rozszerzonym? Wystarczy przeczytanie bazy lektur + pisanie wypracowań? Jest jakiś dobry podręcznik/repetytorium/vademecuum? Potrzebuję 80-85% z egzaminu (w zależności od wyników z pozostałych egzaminów).

6)Jakieś dobre rady/sugestie? Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.

Będę wdzięczna, jeżeli odpowiecie na moje pytania - pomożecie mi
oliwia1290 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 14:23   #2
anioleczku01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 16
Dot.: Jak mam się sama przygotować do matury 2017?

Cześć.
Co do zapisania się na maturę to musisz gdzieś we wrześniu, czyli wtedy gdy są takie ogólne zapisy maturalne, przejść się do placówki, w której chcesz zdawać i oni Cię we wszystkim poinstruują. Oczywiście teoretycznie mogą odmówić, ale nie sądzę by ktoś to zrobił. Im to rybka.
Co do matury to nie pisałam ani z wosu ani z hisori, ale coś mi się wydaje , zę to oze ci się przydać .https://www.youtube.com/watch?v=wew1SAkTMRc
Miłego dnia
anioleczku01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 15:09   #3
VeroV
Raczkowanie
 
Avatar VeroV
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: WWL
Wiadomości: 166
Dot.: Jak mam się sama przygotować do matury 2017?

W 2017 będę zdawała maturę po raz pierwszy, ale mogę się podzielić wskazówkami, które do tej pory zabrałam co do historii i polskiego.

Według mojego historyka żeby napisać historię na ponad 80% trzeba sięgnąć po dodatkową lekturę, na razie zdążył tylko polecić tylko "Dzieje Polski do 1795" Henryka Samsonowicza. Trzeba też uczyć się map!

Co do polskiego kiedyś sądziłam, że przeczytanie lektur wystarczy. Nic bardziej mylnego, szczególnie patrząc na tegoroczną maturę. Ważniejsze są motywy, geneza, czas powstania i biografia autora. Rozszerzenie kocha ciekawostki i trudne terminy np. przy omawianiu tegorocznego rozszerzenia nauczycielka zwróciła uwagę, że warto było napisać o tym, że autor tekstu, Jan Parandowski, znany jest z mitologii, chociaż tekst poza jednym porównaniem niewiele z samą mitologią miał wspólnego i sama w życiu bym tego nie napisała. Ot, trzeba pisać wszystko, co się wie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
VeroV jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-05 16:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:23.