jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ?? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-15, 01:19   #31
abinitio
Raczkowanie
 
Avatar abinitio
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 33
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Cytat:
Napisane przez wilwia Pokaż wiadomość
Witam.
A ja mam pytanie czy ktos ma takie cos http://www.youtube.com/watch?v=9i6YGTnSuyM bardzo mnie kusi to ''urzadzonko'' tylko najpierw chcialabym poznac opinie kogos kto takowe posiada
Mam coś podobnego tylko bez tego pstryczka na górze. Czyli zwykła kawiarkę do expresso. Ale jutro zaryzykuję i spróbuję zrobić jak w tym filmiku, myślę że nie będzie problemu.
Próbowałam kawy z Dolce Gusto, wszystkich rodzajów (chociaż chyba ostatnio jakąś nową chemiczną wiązankę smakową popełnili) i niestety rozczarowanie na całej linii. Nie chce urazić kogoś komu smakuje, ale jak lubisz smak prawdziwej kawy to podzielisz moją opinię, że to jest fuj...Wodniste, bez wyraźnego smaku, w żadnym wypadku nie smakuje tak jak wskazuje na to nazwa. Jak sobie kupisz pudełko cappuccino w proszku to będzie ta sama jakość a ile kasy zaoszczędzone. Od wszystkich użytkowników tego urządzenia słyszę to samo: "ale te kapsułki drogie". Także cieszę się, że nie dałam się nabrać i najpierw spróbowałam zanim kupiłam. Tobie też tak polecam, bo wszystko znajdzie jakiś amatorów, więc może jednak
abinitio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 06:44   #32
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość

nie chce być złośliwa,ale może czas uświadomić nieuświadomionych, że NIGDY, PRZENIGDY nie pija się expresso w kubku, bo zawsze jest go mało, chyba, że wpuścisz im do tego kubka 10x expresso, żeby mogli się opić
expresso zawsze w filiżaneczce, nawet są do tego specjalne miniaturowe
kubek? jestem w szoku
chyba troche przesadzasz, mój mąż je spaghetti łyżką i widelcem i nie uważam, że jest nieuświadomiony (choć jest dla mnie... zastanawiające) Skoro tak lubi i tak mu wygodnie..

Ewkaaa8891 zapytała tylko, jak zwiększyć objętość napoju - może jest np. opcja double espresso? triple espresso?
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 07:41   #33
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Cytat:
Napisane przez orenda Pokaż wiadomość

Ewkaaa8891 zapytała tylko, jak zwiększyć objętość napoju - może jest np. opcja double espresso? triple espresso?
W tym wypadku trzeba po prostu użyć dwóch czy trzech kapsułek. Robienie z jednej kapsułki espresso kubka pojemności 200 czy nawet 100ml to jakaś pomyłka.
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 07:50   #34
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

[1=c0f5ee3455cfe7f4618d1cb f50b63003f960a820;3106530 2]W tym wypadku trzeba po prostu użyć dwóch czy trzech kapsułek. Robienie z jednej kapsułki espresso kubka pojemności 200 czy nawet 100ml to jakaś pomyłka.[/QUOTE]

Eileen - myślałam, że może są kapsułki wielokrotnego espresso
dodam tylko że znam osobę która zamawiając espresso zawsze prosi o większy kubek a zimną wodę którą dostaję do espresso dolewa do kawy
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 08:28   #35
Lev
Raczkowanie
 
Avatar Lev
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 78
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Cytat:
Napisane przez orenda Pokaż wiadomość
chyba troche przesadzasz, mój mąż je spaghetti łyżką i widelcem i nie uważam, że jest nieuświadomiony (choć jest dla mnie... zastanawiające) Skoro tak lubi i tak mu wygodnie..
W niektórych częściach Włoch (chyba na południu) się tak je. Na stronach z wyposażeniem kuchni spotkałam się parę razy z zestawami sztućców 'do spaghetti' składających się z łyżki i widelca właśnie.
Lev jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 08:31   #36
Asiczkaa
Rozeznanie
 
Avatar Asiczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 979
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Cytat:
Napisane przez orenda Pokaż wiadomość
chyba troche przesadzasz, mój mąż je spaghetti łyżką i widelcem i nie uważam, że jest nieuświadomiony (choć jest dla mnie... zastanawiające) Skoro tak lubi i tak mu wygodnie..
Je poprawnie, we Włoszech i wielu restauracjach w Polsce i zagranicą właśnie tak jada się długi makaron żeby nawijać na łyżce - nic Ci się nie ciągnie itd. Tak więc Twój maż jest jak najbardziej uświadomiony

A co do tematu to kawa z tych kapsułek jest moim zdaniem niesmaczna, a do tego użytkowanie tych ekspresów dość kosztowne jeśli ktoś pija dużo kawy. Lepiej podobną kwotę wydać na porządny ekspres i paczkę dobrej kawy. Zdecydowanie taniej i smaczniej.

---------- Dopisano o 09:31 ---------- Poprzedni post napisano o 09:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Lev Pokaż wiadomość
W niektórych częściach Włoch (chyba na południu) się tak je. Na stronach z wyposażeniem kuchni spotkałam się parę razy z zestawami sztućców 'do spaghetti' składających się z łyżki i widelca właśnie.
O no właśnie widzę, że koleżanka też z tym się spotkała i mnie wyprzedziła z odpowiedzią

Edytowane przez Asiczkaa
Czas edycji: 2011-12-15 o 08:33
Asiczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 08:37   #37
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Cytat:
Napisane przez Asiczkaa Pokaż wiadomość
Je poprawnie, we Włoszech i wielu restauracjach w Polsce i zagranicą właśnie tak jada się długi makaron żeby nawijać na łyżce - nic Ci się nie ciągnie itd. Tak więc Twój maż jest jak najbardziej uświadomiony
oj właśnie we Włoszech chyba tylko malutkie dzieciaki jedzą łyżką i widelcem, znajomi Włosi kiedy zobaczyli taki sposób jedzenia dopytywali się czy to jakiś polski sposób w wytycznych savoir-vivrowych jedzenie łyżko-widelcowe też opisywane jest jako faux pas...
acz wykłócać się nie będę, znawcą nie jestem

dodam tylko, że ja mężowi uświadomienia jak już pisałam nie odbieram

Edytowane przez 201607211724
Czas edycji: 2011-12-15 o 08:42
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-15, 18:35   #38
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Cytat:
Napisane przez orenda Pokaż wiadomość
chyba troche przesadzasz, mój mąż je spaghetti łyżką i widelcem i nie uważam, że jest nieuświadomiony (choć jest dla mnie... zastanawiające) Skoro tak lubi i tak mu wygodnie..
dyskusja nie dotyczy sposoby jedzenia spaghetti, więc nie rozumiem
nie wypowiadam się jak jedzą Włosi makaron, tylko w czym się podaje expresso i na pewno nie jest to kubek
a co komu wygodnie to inna sprawa
do mnie jak przychodzę goście i życzą sobie konkretnej ilości mocnej kawy, to biorę kubek nastawiam na "3 ziarna" tak mam w Simensie i podaję kubek kawy
nie wyobrażam sobie ten sam kubek z ledwo zakrytym dnem kawy expresso
mogłabym wpuścić do tego kubka 20x expresso i będzie pełny
ale to byłoby morderstwo

[1=c0f5ee3455cfe7f4618d1cb f50b63003f960a820;3106530 2]W tym wypadku trzeba po prostu użyć dwóch czy trzech kapsułek. Robienie z jednej kapsułki espresso kubka pojemności 200 czy nawet 100ml to jakaś pomyłka.[/QUOTE]

dokładnie

Cytat:
Napisane przez orenda Pokaż wiadomość
Eileen - myślałam, że może są kapsułki wielokrotnego espresso
dodam tylko że znam osobę która zamawiając espresso zawsze prosi o większy kubek a zimną wodę którą dostaję do espresso dolewa do kawy
w istocie osobliwe
rozumiem, że jak to jest kawiarnia to życzenie jest złożone wcześniej
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 18:52   #39
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość

w istocie osobliwe
rozumiem, że jak to jest kawiarnia to życzenie jest złożone wcześniej
zdecydowanie duuużżżooo wcześniej, to jest cały rytuał instruowania obsługi jak ma to wyglądać acz to wiekowa i przemiła osoba i na 2 razy kiedy miałam możliwość wypicia kawy w jej towarzystwie nikt z współkawoszy ani nawet z pracowników kawiarni nie padł trupem
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 06:29   #40
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

no tak, de gustibus non est disputandum
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 01:02   #41
abinitio
Raczkowanie
 
Avatar abinitio
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 33
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

W kwestii espresso w kubku, ja zamówiłam kiedyś w kawiarni zaintrygowana nazwą, której nie znałam - "doppio". Okazało się to być espresso tyle, że duże, w konkretnej ilości. Także mężowi spragnionemu mocnej kawy w końskiej dawce polecam właśnie doppio
abinitio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-17, 08:14   #42
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Cytat:
Napisane przez abinitio Pokaż wiadomość
W kwestii espresso w kubku, ja zamówiłam kiedyś w kawiarni zaintrygowana nazwą, której nie znałam - "doppio". Okazało się to być espresso tyle, że duże, w konkretnej ilości. Także mężowi spragnionemu mocnej kawy w końskiej dawce polecam właśnie doppio
Pytanie dotyczyło jednak tego, jak z jednej kapsułki espresso zrobić duży kubek.. A to bez sensu
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 01:54   #43
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
Jak ekspres jest włączony (a u mnie praktycznie cały czas jest włączony) to zrobienie herbaty trwa szybciej aniżeli zagrzanie wody na płycie indukcyjnej wiem bo też korzystam z indukcji jak pewnie większość społeczeństwa
a ja sadzilam, ze wiekszosc spoleczenstwa korzysta z czajnikow elektrycznych

Cytat:
Napisane przez Ewkaaa8891 Pokaż wiadomość
Hej, wczoraj z TŻ kupiliśmy ekspress Tassimo. Jak na kilka przygotowanych kaw jest świetny. Ale jedyne co mnie wkurza to to że espresso wychodzi takie malutkie... jak dla mnie ok, ale niektorzy moi goście nie lubią pić w filiżankach a w kubkach no i espresso jest tak malutkie że śmieje się że muszą go szukać w kubku . Czytałam w instrukcji że moge ręcznie dostosować łagodność samku i zwiększyć bądź zmniejszyć objętość napoju ALE JAK ??? Jeżeli ma ktoś z was ten ekspres to prosze o pomoc
yyy... to ja zadam gUpie pytanie - pilas kiedys espresso w knajpie? przeciez to kawa-morderstwo, wiec musi byc malutka, zeby pikawa komus nie stanela.

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
no tak, de gustibus non est disputandum
raczej - de gustibus non disputandum est


jak dla mnie ekspresy na kapsulki sa strasznie drogie. za 8 kaw wychodzi 20 zl, jesli 2 osoby pija po 1 kawie dziennie to wychodzi jakies 160zl na miesiac. ja pije okolo 3 kubkow kawy dziennie, moi rodzice podobnie, wiec to by sie na pewno nie sprawdzilo.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 07:06   #44
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
jak dla mnie ekspresy na kapsulki sa strasznie drogie. za 8 kaw wychodzi 20 zl, jesli 2 osoby pija po 1 kawie dziennie to wychodzi jakies 160zl na miesiac. ja pije okolo 3 kubkow kawy dziennie, moi rodzice podobnie, wiec to by sie na pewno nie sprawdzilo.
Ja za 10 kapsułek płacę 9,90. Wszystko zależy od ekspresu.
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 07:58   #45
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
raczej - de gustibus non disputandum est
http://www.slownik-online.pl/kopalin...B7003F13DA.php

http://en.wikipedia.org/wiki/De_gust...st_disputandum
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 16:34   #46
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

non est nie rozdzielamy


i tak OT nieco i prywata do tego - piłam dziś pierwszą kawę kapsułkową - śmiejcie się, ale dopiero po tej całej dyskusji się.. przemogłam caffe lungo bodajże - smaczna sprawa
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 19:06   #47
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

[1=c0f5ee3455cfe7f4618d1cb f50b63003f960a820;3117893 4]Ja za 10 kapsułek płacę 9,90. Wszystko zależy od ekspresu.[/QUOTE]

Kapsułki z Tchibo? Ten ekspres jest o tyle dobry, że ma spieniacz do mleka więc wystarczy tylko jedna kapsułka+mleko. A w Dolce Gusto do jednej kawy trzeba czasem zużyć dwie kapsułki w której jedna to właśnie mleko w proszku. Dlatego moim zdaniem jeżeli ktoś chce się bawić w kapsułki to lepiej wybrać Cafissimo, kawa wychodzi dwa razy tańsza.
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 19:35   #48
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 299
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Z calym szacunkiem do wszystkich tu zgromadzonych, ale nie mowi sie expresso, ale espresso.

http://en.wikipedia.org/wiki/Expresso
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 08:13   #49
Adelina85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Witajcie. Od kilku lat jestem szczęśliwą posiadaczką Saeco Taela Ring. Osobiście cenię sobie ekspresy do kawy z młynkiem i to się już raczej nie zmieni. Chcę jednak kupić kapsułkowca mamie na urodziny. I tu moje pytanie: A Modo Mio jest ok?
Adelina85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-26, 09:51   #50
Pretty___Woman
Raczkowanie
 
Avatar Pretty___Woman
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 68
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Ja dostałam w prezencie Dolce Gusto. Nie piję kawy na co dzień, jednak przyznaję, że kawa z tego ekspresu bardzo mi smakuje, jedyny minus jaki zauważyłam to temperatura wody nie jest do końca taka jak powinna być. Cena kapsułek bardzo wysoka jednak jeżeli ktoś pije kawy od święta tak jak ja to ekspres jak najbardziej godny polecenia. Gdybym była kawowym smakoszem to raczej zdecydowałabym się na ekspres ciśnieniowy.
Pretty___Woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 00:58   #51
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Cytat:
Napisane przez Ewkaaa8891 Pokaż wiadomość
Czytałam w instrukcji że moge ręcznie dostosować łagodność samku i zwiększyć bądź zmniejszyć objętość napoju ALE JAK ??? Jeżeli ma ktoś z was ten ekspres to prosze o pomoc
Hej,ja mam Tassimo i tez po czasie doszłąm,co oznacza w instrukcji to tajemnicze "łagodzenie smaku"
Po zakończeniu parzenia, jak ta kontrolka z filiżnacezką z + miga,trzeba przytrzymać przycisk,aż coś zacznie się dziać(jakieś 5-9 sek.). Express wtedy pobiera na nowo wodę (lepiej nie trzymać za długo,bo za dużo wody nabierze,można sobie powtarzać kilka razy) i jak już puścisz przycisk,to znów przez tą kapsułkę z kawą przelatuje wrzątek.Napar jest już marny,ale kawa w kubku się rozrzedza.W zasadzie to już nie jest espresso, tylko zwykła kawa.

Ja dostałąm Tassimo od tżeta na gwiazdkę.Marzyłąm o takim kapsułkowym expresiku,ale podobał mi się starsznie ten Dolce Gusto (chyba bardziej za tą "czerwoną główkę").No ale tż dowiadywał się itd. i wyszło, że Tassimo ma lepsze parametry (to ciśnienie czy cuś),no i kawa Jacobs lepsza gatunkowo
Ja pijam tylko taką bieloną kawę, matchiatto karmelowe z tego ekspresu jest po prostu boskie,capuccino też.Fakt,że tanio nie wychodzi, ale za taką kawę latte lub podobną w knajpie trzeba zapłącić min. 10 zł, więc i tak wychodzi taniej

A w takim expresie ciśnieniowym też można taką warstwową machiatto zrobić?

Edytowane przez xandra78
Czas edycji: 2012-04-15 o 01:01
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 09:16   #52
_GlamourGirl_
Zakorzenienie
 
Avatar _GlamourGirl_
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 4 738
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Ekspres Nescafe Dolce Gusto jak dla mnie zbyt drogi jak na razie kiedyś przymierzałam sie do zakupu tego ekspresu dla rodziców.. jednak doszłam do wniosku jest on zbyt drogi.. Może w przyszłości z moim Tż bede piła kawe własnie z takiego ekspresu.. jak narazie wystarcza mi taki zwykly w miare racjonalnej cenie
_GlamourGirl_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 12:56   #53
wiznatalka
Rozeznanie
 
Avatar wiznatalka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 831
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Witam

Na prezent ślubny dostaliśmy Tchibo Caffisimo, fakt kapsułki stosunkowo tanie, ale do wyboru tylko kawy Tchibo, które mi akurat nie podchodzą. Doedukowałam sie w internecie,że można te kapsułki wybebeszyć i stają się wielokrotnego użytku, owszem jest z tym trochę kombinacji, ale jaka oszczędność i gatunek kawy jaki się zamarzy.. Co do spieniacza do mleka - działa różnie, może trzeba go odkamienić, ja sobie kupiłam taki mini mikserek do spieniania mleka i świetnie się sprawdza, a koszt paru złotych
wiznatalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 16:15   #54
mrowaq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

witam
przepraszam ze nie pisze z polskimi literami ale niestety nie posiadam ich na klawiaturze wiec tak jestem posiadaczem maszyny do kawy DeLonghi ECAM 23.450 S mam kilka pytan odnosnie tej maszyny jezeli ktos takowa posiada moze moglby mi pomoc glownie chodzi o ustawienie ilosci kawy jakosc kawy i kilka innych pytan jezeli ktos posiada maszyne prosze o prywatna wiadomosc napisze jakie mam problemy
dziekuje i pozdrawiam
mrowaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 04:27   #55
Lev
Raczkowanie
 
Avatar Lev
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 78
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
dyskusja nie dotyczy sposoby jedzenia spaghetti, więc nie rozumiem
nie wypowiadam się jak jedzą Włosi makaron, tylko w czym się podaje expresso i na pewno nie jest to kubek
a co komu wygodnie to inna sprawa
do mnie jak przychodzę goście i życzą sobie konkretnej ilości mocnej kawy, to biorę kubek nastawiam na "3 ziarna" tak mam w Simensie i podaję kubek kawy
nie wyobrażam sobie ten sam kubek z ledwo zakrytym dnem kawy expresso
mogłabym wpuścić do tego kubka 20x expresso i będzie pełny
ale to byłoby morderstwo



dokładnie



w istocie osobliwe
rozumiem, że jak to jest kawiarnia to życzenie jest złożone wcześniej
Można gościom zawsze zrobić americano.
Lev jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 14:25   #56
pitahaya
Zakorzenienie
 
Avatar pitahaya
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 564
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Jedna kapsułka równa się jednej kawie?
__________________
pitahaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 15:45   #57
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Cytat:
Napisane przez pitahaya Pokaż wiadomość
Jedna kapsułka równa się jednej kawie?
W Tassimo z jednej kapsułki jest tylko esspreso.Jak chcesz latte czy inne mleczne kawusie,to musisz wrzucić drugą kapsułkę z mleczkiem
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 08:53   #58
pitahaya
Zakorzenienie
 
Avatar pitahaya
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 564
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Dziękuję za odpowiedź. Chyba za droga ta impreza...15 opakowań kapsułek to już drugi ekspres
__________________
pitahaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 13:05   #59
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Mój Tassimo stoi i się kurzy.Najpierw szał ciał-kawki,czekoladki,tż nawet sobie mięte kupił w tych kapsułkach (to dopiero drogo wychodzi), potem się zrobiło za drogo,kupowałam 1 opakowanie,jak mieli goście przyjść,no a potem stwierdziłam,że wolę kupić dobrą kawę rozpuszczalną (uwielbiam te łagodne typu "Velvet" ) i mleko UHT
Szkoda mi,bo to był prezent od tżeta na gwiazdkę,no ale...
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 14:08   #60
pitahaya
Zakorzenienie
 
Avatar pitahaya
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 564
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Miętę w kapsułkach? Łohohoho...nie podejrzewałabym, że coś takiego istnieje Czyli ogólnie mówisz, że to zabawa na krótko?
__________________
pitahaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-29 13:32:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:06.