SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-08, 19:16   #1771
freckledlittle
Rozeznanie
 
Avatar freckledlittle
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Rzeszów/Szczecin
Wiadomości: 905
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez cuciola Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny można dołączyć?
Tez schodze z cieniowania, czytam o pielęgnacji ale wlosomaniaczka na razie nie można mnie nazwać.
Wkrótce zalacze fotki
Witaj, jasne, że można! Może opiszesz tę swoją jeszcze-nie-włosomaniaczą pielęgnację?
__________________
"Na statek zaciągnąłem się,
gdym dzieckiem jeszcze był.
Żeglować chciałem pośród mórz
do końca moich dni.
A okręt najpierw piekłem był,
Lecz niebem mi się stał..."


55 - 57 - ... - 67 - 69 - 71 - 73 - 75

Tańczę salsę!
Trening siłowy
Żeglarstwo
freckledlittle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 19:25   #1772
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomości: 10 227
GG do cuciola
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Staram sie wybierać lagodniejsze szampony, ostatnio u mnie wloski I provenzali z karite, odzywka d/s Avon smooth as silk po każdym myciu, maska raz w tygodniu, teraz Garnier z miodem. Zabezpieczam końcówki jedwabiem Green pharmacy.
Nie zauważyłam jeszcze co lubią moje włosy, czego unikać.
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 22:08   #1773
hoke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 64
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez freckledlittle Pokaż wiadomość
Dla mnie też

Nie cieniuj. To jest never-ending story, człowiek sobie to tłumaczy "żeby się pozbyć zniszczeń", a im dalej w las, tym ciemniej. Nie cieniuj, schodź powolutku z cieniowania i bądź wytrwała
Przekonałaś mnie Zetnę 2-3cm z końców ,a na długości jakoś zejdą z czasem. Nie mam dużych zniszczeń ,ale jak się bliżej przyjrzę to widać białe kropki na końcach krótszych warstw. Będę cierpliwa

Cytat:
Napisane przez cuciola Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny można dołączyć?
Tez schodze z cieniowania, czytam o pielęgnacji ale wlosomaniaczka na razie nie można mnie nazwać.
Wkrótce zalacze fotki
Witaj
hoke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 23:51   #1774
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez hoke Pokaż wiadomość
Przekonałaś mnie Zetnę 2-3cm z końców ,a na długości jakoś zejdą z czasem. Nie mam dużych zniszczeń ,ale jak się bliżej przyjrzę to widać białe kropki na końcach krótszych warstw. Będę cierpliwa



Witaj
Jeśli masz białe końcówki - podetnij, bo zniszczenia pójdą w górę i zacznie się robić coraz bardziej i bardziej porozdwajane siano, którego nigdy nie zapuścisz... Wypadałoby podciąć raz, niezbyt dużo, ale jednak, a potem zabezpieczać też jakimś serum silikonowym także wierzchnią warstwę włosów i dopiero potem zapuszczać do zrównania wszystkiego.

__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 00:08   #1775
hoke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 64
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Jeśli masz białe końcówki - podetnij, bo zniszczenia pójdą w górę i zacznie się robić coraz bardziej i bardziej porozdwajane siano, którego nigdy nie zapuścisz... Wypadałoby podciąć raz, niezbyt dużo, ale jednak, a potem zabezpieczać też jakimś serum silikonowym także wierzchnią warstwę włosów i dopiero potem zapuszczać do zrównania wszystkiego.
Te zniszczenia mam już od jakiegoś czasu i nie zauważyłam ,żeby się pogarszały. Widać je tylko kiedy zwiążę włosy w warkocza i te krótsze włosy z niego wystają ,ale zniszczone są pojedyncze ,nie mam jednej, krótszej ,widocznej warstwy (można podejrzeć na ostatniej aktualizacji). Siano też mi się nie robi , zabezpieczam zawsze serum na długości i na końcach. Podetnę tylko końce , poczekam kilka miesięcy i najwyżej następnym razem wycieniuję lekko ,żeby pozbyć się tych pojedynczych zniszczeń na długości...
hoke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 10:48   #1776
Yoostii
Zadomowienie
 
Avatar Yoostii
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 304
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

chciałam pokazać ile urosły w miesiąc moje włosy. według wyliczeń wychodzi 3cm. ale porównując zdjęcia wyglądają na krótsze bluzka w paski miesiąc temu źle się ułożyła i nie widać różnicy
__________________

Yoostii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 15:30   #1777
hoke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 64
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Ja od trzech miesięcy mierzę włosy i w zeszłym miesiącu wyszedł mi przyrost ponad 3cm.. Nie wiem czy to zasługa wcierek czy moja mama coś źle zmierzyła Jutro będę mierzyć ,zobaczę jak będze.
hoke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-10, 21:16   #1778
freckledlittle
Rozeznanie
 
Avatar freckledlittle
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Rzeszów/Szczecin
Wiadomości: 905
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez hoke Pokaż wiadomość
Ja od trzech miesięcy mierzę włosy i w zeszłym miesiącu wyszedł mi przyrost ponad 3cm.. Nie wiem czy to zasługa wcierek czy moja mama coś źle zmierzyła Jutro będę mierzyć ,zobaczę jak będze.
I jak? Rzeczywiście 3cm więcej? To od razu się pochwal, która wcierka tak działa, bo z moimi znowu mam wrażenie stania w miejscu . Wprawdzie na tej długości niewiele widać, ale mimo wszystko, nawet mierzyć przestałam, żeby się nie zniechęcać
__________________
"Na statek zaciągnąłem się,
gdym dzieckiem jeszcze był.
Żeglować chciałem pośród mórz
do końca moich dni.
A okręt najpierw piekłem był,
Lecz niebem mi się stał..."


55 - 57 - ... - 67 - 69 - 71 - 73 - 75

Tańczę salsę!
Trening siłowy
Żeglarstwo
freckledlittle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 22:15   #1779
hoke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 64
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

freckledlittle Niestety tym razem bez szału,bo tylko 1cm (dobiłam do 65,a jutro idę obciąć) ,ale to chyba efekt odstawienia wszystkich wcierek.Włosy zaczęły mi wypadać i przez ostatni miesiąc używałam tylko kozieradki. Za to poprzednio wcierałam Jantara i dlatego było ,aż 3,5cm.
Ja swoje mierzę z czystej ciekawości ,bo chciałam sprawdzić przyrost bez niczego ,a przy okazji wiem ,że Jantar działa i muszę do niego wrócić. Mam punkt kontrolny ,bo na razie zapuszczam do łokci ,ale po jutrzejszym obcięciu na pewno dalej będę mierzyć ,żeby wrócić do 65 i zapuszczać dalej
hoke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 08:41   #1780
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Mi od 27 lipca do 9 września urosło 2 cm. niezbyt dużo. Aktualnie zmagam się ze swędzeniem skalpu, wcieram na zmianę sesę i maskę babuszki agafii na wzrost. Ale to dopiero od 4 dni. I okrooooopnie lecą mi włosy, idę zaraz po drożdże

Edytowane przez 201803111829
Czas edycji: 2014-09-12 o 08:43
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 10:14   #1781
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez freckledlittle Pokaż wiadomość
I jak? Rzeczywiście 3cm więcej? To od razu się pochwal, która wcierka tak działa, bo z moimi znowu mam wrażenie stania w miejscu . Wprawdzie na tej długości niewiele widać, ale mimo wszystko, nawet mierzyć przestałam, żeby się nie zniechęcać
Cytat:
Napisane przez hoke Pokaż wiadomość
freckledlittle Niestety tym razem bez szału,bo tylko 1cm (dobiłam do 65,a jutro idę obciąć) ,ale to chyba efekt odstawienia wszystkich wcierek.Włosy zaczęły mi wypadać i przez ostatni miesiąc używałam tylko kozieradki. Za to poprzednio wcierałam Jantara i dlatego było ,aż 3,5cm.
Ja swoje mierzę z czystej ciekawości ,bo chciałam sprawdzić przyrost bez niczego ,a przy okazji wiem ,że Jantar działa i muszę do niego wrócić. Mam punkt kontrolny ,bo na razie zapuszczam do łokci ,ale po jutrzejszym obcięciu na pewno dalej będę mierzyć ,żeby wrócić do 65 i zapuszczać dalej
Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Mi od 27 lipca do 9 września urosło 2 cm. niezbyt dużo. Aktualnie zmagam się ze swędzeniem skalpu, wcieram na zmianę sesę i maskę babuszki agafii na wzrost. Ale to dopiero od 4 dni. I okrooooopnie lecą mi włosy, idę zaraz po drożdże
Ja uparcie zapuszczam, ale włosów w ogóle nie mierzę. Ani przyrostu, ani nawet nie wiem ile mam całkowitej długości

Z wcierek skończyłam Seboravit i zaczynam Alpecin, ale oczekuję tylko ograniczenia przetłuszczania. Alpecin jest dość ciężki w używaniu, bo ma mentol i alko, więc najpierw jest zimno w czerep a potem bardzo gorąco

Kosmetycznie stoję w miejscu i nic mnie właściwie nie kusi. No chyba że ktoś zna odżywkę całkowicie bez humektantów, to chętnie Mam teraz 5 odżywek i 4 maski, z czego mogę używać tylko 4 sztuk, reszta nieziemsko mnie puszy, leży w szufladzie i czeka nie wiadomo na co.

Myślę, że do końca roku włosy dorosną mi do zapięcia stanika i wtedy być może pomyślę o podcięciu. Nie chcę hodować całkiem prostej peleryny, więc myślę o ścięciu w lekkie v. Ale to wszystko za jakiś czas.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-14, 13:19   #1782
hoke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 64
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Mi od 27 lipca do 9 września urosło 2 cm. niezbyt dużo. Aktualnie zmagam się ze swędzeniem skalpu, wcieram na zmianę sesę i maskę babuszki agafii na wzrost. Ale to dopiero od 4 dni. I okrooooopnie lecą mi włosy, idę zaraz po drożdże
Ze swędzeniem skalpu zmagam się już od dawna (masakrę na skalpie spowodował u mnie szampon BD). Ulgę przynosi glutek lniany wcierany w skalp i Cerkogel z mocznikiem.
Może u Ciebie winowajcą jest sesa albo maska Agafii ?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja uparcie zapuszczam, ale włosów w ogóle nie mierzę. Ani przyrostu, ani nawet nie wiem ile mam całkowitej długości

Z wcierek skończyłam Seboravit i zaczynam Alpecin, ale oczekuję tylko ograniczenia przetłuszczania. Alpecin jest dość ciężki w używaniu, bo ma mentol i alko, więc najpierw jest zimno w czerep a potem bardzo gorąco

Kosmetycznie stoję w miejscu i nic mnie właściwie nie kusi. No chyba że ktoś zna odżywkę całkowicie bez humektantów, to chętnie Mam teraz 5 odżywek i 4 maski, z czego mogę używać tylko 4 sztuk, reszta nieziemsko mnie puszy, leży w szufladzie i czeka nie wiadomo na co.

Myślę, że do końca roku włosy dorosną mi do zapięcia stanika i wtedy być może pomyślę o podcięciu. Nie chcę hodować całkiem prostej peleryny, więc myślę o ścięciu w lekkie v. Ale to wszystko za jakiś czas.
Dopóki nie kupię nowej butelki Jantara też nie będę mierzyć ,bo 1cm na miesiąc to praktycznie nic..
Z masek i odżywek kusi mnie wszystko ,ale niestety moje włosy są bardzo wybredne i aktualnie szkoda mi kupować cokolwiek nowego ,bo znowu mogę się rozczarować. Moje włosy też nie lubią humektantów oraz protein. Nawet olej lniany ostatnio się nie sprawdza..
Ratunku
Jak osiągnę wymarzoną długość planuję nadanie włosom kształtu 'U'. Kiedy to będzie...
hoke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 11:47   #1783
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez hoke Pokaż wiadomość
Dopóki nie kupię nowej butelki Jantara też nie będę mierzyć ,bo 1cm na miesiąc to praktycznie nic..
Z masek i odżywek kusi mnie wszystko ,ale niestety moje włosy są bardzo wybredne i aktualnie szkoda mi kupować cokolwiek nowego ,bo znowu mogę się rozczarować. Moje włosy też nie lubią humektantów oraz protein. Nawet olej lniany ostatnio się nie sprawdza..
Ratunku
Jak osiągnę wymarzoną długość planuję nadanie włosom kształtu 'U'. Kiedy to będzie...
Mnie właśnie przez tę wybredność nic nie kusi. Byłam ostatnio w stacjonarnym sklepie z rosyjskimi kosmetykami, obmacałam, przejrzałam składy i nic mnie nie ruszyło
To samo w drogeriach. Jedynie może Elseve Fibralogy kiedyś mi wpadła w oko, ale pomyślałam, że poczekam na promocję i potem zapomniałam o niej na jakieś 2 miesiące, więc widać, jak mnie kuszą nowości...

Problemem jest dla mnie jak wspomniałaś obecność protein i nawilżaczy, a jak już produkt ich nie ma (lub jest malutko pod koniec) to z reguły okazuje się rzadkim beleczym, które nic z włosami nie robi, a moje potrzebują wygładzenia i dociążenia.

Zresztą teraz jak myję co 2 dni, to kosmetyki wolniej mi schodzą. Poza tym jesienią szykuje mi się znowu przeprowadzka, więc też nie chcę znowu się zawalić odżywkami, których nie zabiorę ze sobą.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 12:50   #1784
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomości: 10 227
GG do cuciola
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Właśnie umylam włosy morelowym Garnierem dla dzieci.. Jak on pachnie!!! Zaraz w ruch pójdzie miodowa maska tez Garnier, kończę ja po wakacjach.
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 17:27   #1785
jus93tyna
Rozeznanie
 
Avatar jus93tyna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 645
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

byłam dziś na końcówkach
chciałam odświeżyć włosy po wakacjach, miało być dwa cm ale chyba poszło więcej. niby dobrze, bo są zdrowe, ale mi smutno :p
dla porównania zrobiłam zdjęcia, to słoneczne jest przed ścięciem, ciemniejsze już po. jakaś duża ta różnica się wydaje, ale może to tylko kwestia zdjęcia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie 15.09.2014, 14 07 26.jpg (172,4 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie 15.09.2014, 16 49 20.jpg (135,6 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie 15.09.2014, 16 50 47.jpg (197,6 KB, 26 załadowań)
jus93tyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 20:46   #1786
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomości: 10 227
GG do cuciola
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

ale piekne na dlugosci duzo nie stracily
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 18:50   #1787
hoke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 64
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Problemem jest dla mnie jak wspomniałaś obecność protein i nawilżaczy, a jak już produkt ich nie ma (lub jest malutko pod koniec) to z reguły okazuje się rzadkim beleczym, które nic z włosami nie robi, a moje potrzebują wygładzenia i dociążenia.

Zresztą teraz jak myję co 2 dni, to kosmetyki wolniej mi schodzą. Poza tym jesienią szykuje mi się znowu przeprowadzka, więc też nie chcę znowu się zawalić odżywkami, których nie zabiorę ze sobą.
Ja wczoraj w Rossmannie zupełnie spontanicznie kupiłam
odżywkę Gliss Kur ultimate oil elixir. Dzisiaj użyłam jej pierwszy raz i jestem zachwycona efektem. Przyznam szczerze ,że nie patrzyłam na skład ,ale może u Ciebie by się sprawdziła ?

Cytat:
Napisane przez jus93tyna Pokaż wiadomość
byłam dziś na końcówkach
chciałam odświeżyć włosy po wakacjach, miało być dwa cm ale chyba poszło więcej. niby dobrze, bo są zdrowe, ale mi smutno :p
dla porównania zrobiłam zdjęcia, to słoneczne jest przed ścięciem, ciemniejsze już po. jakaś duża ta różnica się wydaje, ale może to tylko kwestia zdjęcia
Jaka długość ! Jakie piękne ! (Zazdroszczę...)
hoke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 19:15   #1788
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez jus93tyna Pokaż wiadomość
byłam dziś na końcówkach
chciałam odświeżyć włosy po wakacjach, miało być dwa cm ale chyba poszło więcej. niby dobrze, bo są zdrowe, ale mi smutno :p
dla porównania zrobiłam zdjęcia, to słoneczne jest przed ścięciem, ciemniejsze już po. jakaś duża ta różnica się wydaje, ale może to tylko kwestia zdjęcia
Masz jakiś założony cel włosowy?
Mnie się podcięcie podoba, bo ostatnio mam jakieś takie skrzywienie, że przy naprawdę długich włosach to całkiem proste, ciężkie końce mi nie grają, dają efekt zbyt dużej ciężkości.

Cytat:
Napisane przez hoke Pokaż wiadomość
Ja wczoraj w Rossmannie zupełnie spontanicznie kupiłam
odżywkę Gliss Kur ultimate oil elixir. Dzisiaj użyłam jej pierwszy raz i jestem zachwycona efektem. Przyznam szczerze ,że nie patrzyłam na skład ,ale może u Ciebie by się sprawdziła ?
Gdyby tylko Gliss Kur łaskawie raczył wypuścić coś bez keratyny.

Kurde, mają JEDENAŚCIE różnych serii i w każdej musi być upchana keratyna
Tak w ogóle to uważam Gliss Kura za winowajcę fatalnego stanu moich włosów sprzed świadomej pielęgnacji. Część z nich źle reagowała na farby, więc fundowałam im coraz bardziej odżywcze kuracje Gliss Kurem, w efekcie miałam coraz większe siano (przeproteinowanie) aż w końcu sięgnęłam po prostownicę i to już był gwóźdź do trumny.

Oil Nutritive poza keratyną ma 3 nawilżacze (w tej nowej wersji jest dodatkowo gliceryna), więc tym bardziej nie dla mnie. Żałuję bardzo, bo kocham zapach tej serii.

A tak w ogóle to wróciłam do nafty
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 19:21   #1789
hoke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 64
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Gdyby tylko Gliss Kur łaskawie raczył wypuścić coś bez keratyny.

Kurde, mają JEDENAŚCIE różnych serii i w każdej musi być upchana keratyna
Tak w ogóle to uważam Gliss Kura za winowajcę fatalnego stanu moich włosów sprzed świadomej pielęgnacji. Część z nich źle reagowała na farby, więc fundowałam im coraz bardziej odżywcze kuracje Gliss Kurem, w efekcie miałam coraz większe siano (przeproteinowanie) aż w końcu sięgnęłam po prostownicę i to już był gwóźdź do trumny.

Oil Nutritive poza keratyną ma 3 nawilżacze (w tej nowej wersji jest dodatkowo gliceryna), więc tym bardziej nie dla mnie. Żałuję bardzo, bo kocham zapach tej serii.

A tak w ogóle to wróciłam do nafty
Moje włosy też nie lubią keratyny.
To nie jest Oil Nutritive ,bo ona u mnie robiła masakrę.
To jest ta https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...szczonych.html z olejem arganowym. U mnie przy pierwszym użyciu się sprawdziła ,ale na pewno nie będę stosować jej przy każdym myciu.
Za to nafta też robi masakrę

Swoją drogą to dzisiaj farbowałam CS odcień 3N i chyba znalazłam swój ideał

Edytowane przez hoke
Czas edycji: 2014-09-16 o 19:23
hoke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-16, 20:37   #1790
Yoostii
Zadomowienie
 
Avatar Yoostii
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 304
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

płukanka z naftą jest cudowna
__________________

Yoostii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 09:52   #1791
burtonistka
Zakorzenienie
 
Avatar burtonistka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 001
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez jus93tyna Pokaż wiadomość
byłam dziś na końcówkach
chciałam odświeżyć włosy po wakacjach, miało być dwa cm ale chyba poszło więcej. niby dobrze, bo są zdrowe, ale mi smutno :p
dla porównania zrobiłam zdjęcia, to słoneczne jest przed ścięciem, ciemniejsze już po. jakaś duża ta różnica się wydaje, ale może to tylko kwestia zdjęcia
Przepiękne masz te włosy
__________________
"Art is an expression of who we are, what we believe, and what we dream about"
Julianne Moore


burtonistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 17:04   #1792
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez hoke Pokaż wiadomość
Moje włosy też nie lubią keratyny.
To nie jest Oil Nutritive ,bo ona u mnie robiła masakrę.
To jest ta https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...szczonych.html z olejem arganowym. U mnie przy pierwszym użyciu się sprawdziła ,ale na pewno nie będę stosować jej przy każdym myciu.
Może kiedyś się skuszę, przy okazji promocji.

Cytat:
Napisane przez Yoostii Pokaż wiadomość
płukanka z naftą jest cudowna
W tej wersji jeszcze nie stosowałam, jakie do tego są proporcje
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 17:39   #1793
Yoostii
Zadomowienie
 
Avatar Yoostii
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 304
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Do miski z wodą wlewam 2-3 krople nafty i w tą miksturkę wkładam na chwilę włosy. W efekcie są wygładzone i błyszczące
__________________

Yoostii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 20:03   #1794
jus93tyna
Rozeznanie
 
Avatar jus93tyna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 645
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Masz jakiś założony cel włosowy?
Mnie się podcięcie podoba, bo ostatnio mam jakieś takie skrzywienie, że przy naprawdę długich włosach to całkiem proste, ciężkie końce mi nie grają, dają efekt zbyt dużej ciężkości.
dziękuję dziewczyny za tak miłe słowa!
mój cel to takie by dało się z nich zapleść ładnego, długiego i grubego warkocza, z którego nie będą mi wystawały wystrzępione końce
w sumie po tym radykalnym (a przynajmniej radykalnym w moim odczuciu) jest już ładny gruby na końcu i nie wystaje z niego tyle kosmyków co wcześniej, ale niestety stracił sporo na długości.
też nie podoba mi się proste cięcie przy takiej długości, szczególnie gdy włosów jest dość dużo. wolę delikatne U. np nadal uważam że mam zbyt dużą różnicę między całością włosów, a tymi krótszymi bokami, ale muszę nadal końcówki po całości ścinać mniej więcej tyle samo, bo te boczne partie nadal się mocno niszczą (dawna grzywka)
jus93tyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 11:52   #1795
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomości: 10 227
GG do cuciola
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Dodaje fotki moich wlosow
Wszelkie rady mile widziane
Mam jeszcze pytanie, zauważyłam ze większość moich balsamow i masek zawiera jedwab, keratyne, odzywiajace olejki: aroganowy np biowax
Czy stosując te odżywki i maski regenerujace nie przeproteinuje wlosow? Po myciu sa miękkie ale pusza sie i dociazam je serumImageUploadedByWizaz Forum1411123740.697443.jpgImageUploadedByWizaz Forum1411123775.011502.jpg

Końcówki takie niewiadome bo miałam rozjasnione cos jak ombre i jeszcze pazurki więc obcielam bo wyglądały marnie. Takie spalone
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 12:16   #1796
freckledlittle
Rozeznanie
 
Avatar freckledlittle
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Rzeszów/Szczecin
Wiadomości: 905
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mnie właśnie przez tę wybredność nic nie kusi. Byłam ostatnio w stacjonarnym sklepie z rosyjskimi kosmetykami, obmacałam, przejrzałam składy i nic mnie nie ruszyło
To samo w drogeriach. Jedynie może Elseve Fibralogy kiedyś mi wpadła w oko, ale pomyślałam, że poczekam na promocję i potem zapomniałam o niej na jakieś 2 miesiące, więc widać, jak mnie kuszą nowości...

Problemem jest dla mnie jak wspomniałaś obecność protein i nawilżaczy, a jak już produkt ich nie ma (lub jest malutko pod koniec) to z reguły okazuje się rzadkim beleczym, które nic z włosami nie robi, a moje potrzebują wygładzenia i dociążenia.

Zresztą teraz jak myję co 2 dni, to kosmetyki wolniej mi schodzą. Poza tym jesienią szykuje mi się znowu przeprowadzka, więc też nie chcę znowu się zawalić odżywkami, których nie zabiorę ze sobą.
A z DM coś? Wybieram się na dniach, mogłabym coś przywieźć i Ci wysłać
W ogóle laski, polecacie coś z DM? Najchętniej bez alkoholu...? Mam baleę blond i more blond i chyba sobie kupię kolejne flaszki, ale coś poza tym?

Cytat:
Napisane przez jus93tyna Pokaż wiadomość
byłam dziś na końcówkach
chciałam odświeżyć włosy po wakacjach, miało być dwa cm ale chyba poszło więcej. niby dobrze, bo są zdrowe, ale mi smutno :p
dla porównania zrobiłam zdjęcia, to słoneczne jest przed ścięciem, ciemniejsze już po. jakaś duża ta różnica się wydaje, ale może to tylko kwestia zdjęcia
Łooooł, kochana!

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Masz jakiś założony cel włosowy?
Mnie się podcięcie podoba, bo ostatnio mam jakieś takie skrzywienie, że przy naprawdę długich włosach to całkiem proste, ciężkie końce mi nie grają, dają efekt zbyt dużej ciężkości.



Gdyby tylko Gliss Kur łaskawie raczył wypuścić coś bez keratyny.

Kurde, mają JEDENAŚCIE różnych serii i w każdej musi być upchana keratyna
Tak w ogóle to uważam Gliss Kura za winowajcę fatalnego stanu moich włosów sprzed świadomej pielęgnacji. Część z nich źle reagowała na farby, więc fundowałam im coraz bardziej odżywcze kuracje Gliss Kurem, w efekcie miałam coraz większe siano (przeproteinowanie) aż w końcu sięgnęłam po prostownicę i to już był gwóźdź do trumny.

Oil Nutritive poza keratyną ma 3 nawilżacze (w tej nowej wersji jest dodatkowo gliceryna), więc tym bardziej nie dla mnie. Żałuję bardzo, bo kocham zapach tej serii.

A tak w ogóle to wróciłam do nafty
Dzięki, stara -.- :P

Gwoli gliss kura - ja ostatnio szukałam czegoś "drogeryjnego, niedrogiego" i wprawdzie nie przejrzałam jedenastu serii, ale po trzeciej butelce, w której widziałam tę piekielną keratynę dałam sobie spokój

Poradziłam koleżance naftę za Twoim przykładem (koleżanka falowana z wiecznym puchem, którego nijak nie może ujarzmić) i była bardzo zadowolona

Cytat:
Napisane przez cuciola Pokaż wiadomość
Dodaje fotki moich wlosow
Wszelkie rady mile widziane
Mam jeszcze pytanie, zauważyłam ze większość moich balsamow i masek zawiera jedwab, keratyne, odzywiajace olejki: aroganowy np biowax
Czy stosując te odżywki i maski regenerujace nie przeproteinuje wlosow? Po myciu sa miękkie ale pusza sie i dociazam je serumZałącznik 5794673Załącznik 5794674

Końcówki takie niewiadome bo miałam rozjasnione cos jak ombre i jeszcze pazurki więc obcielam bo wyglądały marnie. Takie spalone
Ja myślę, że musisz obserwować. No i kwestia jak daleko są w składzie. Większość kosmetyków niestety ma teraz proteiny (najbardziej nie mogę wybaczyć szamponom...), jak tylko zobaczysz przesusz, będziesz wiedziała, że należy odstawić je na chwilę
__________________
"Na statek zaciągnąłem się,
gdym dzieckiem jeszcze był.
Żeglować chciałem pośród mórz
do końca moich dni.
A okręt najpierw piekłem był,
Lecz niebem mi się stał..."


55 - 57 - ... - 67 - 69 - 71 - 73 - 75

Tańczę salsę!
Trening siłowy
Żeglarstwo
freckledlittle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 12:37   #1797
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomości: 10 227
GG do cuciola
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Poszukam spisow odzywek bez protein bo nie chce przedobrzyc.
A jak oceniacie fotki?
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 14:00   #1798
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez cuciola Pokaż wiadomość
Dodaje fotki moich wlosow
Wszelkie rady mile widziane
Mam jeszcze pytanie, zauważyłam ze większość moich balsamow i masek zawiera jedwab, keratyne, odzywiajace olejki: aroganowy np biowax
Czy stosując te odżywki i maski regenerujace nie przeproteinuje wlosow? Po myciu sa miękkie ale pusza sie i dociazam je serumZałącznik 5794673Załącznik 5794674

Końcówki takie niewiadome bo miałam rozjasnione cos jak ombre i jeszcze pazurki więc obcielam bo wyglądały marnie. Takie spalone
Bardzo ładna objętość

Co do protein, to wszystko zależy od zapotrzebowania włosów. Chyba każda z nas kiedyś zaliczyła przeproteinowanie. Nawet jak się czyta składy, to można łatwo przeoczyć, że za często używamy czegoś z proteinami. Ja się kiedyś załatwiłam odżywką Mrs Potters z jedwabiem, którą kładłam na chwilę przed myciem - tyle że prawie codziennie. Dopiero tu mi dziewczyny uświadomiły, że to przeproteinowanie, bo w ogóle nie brałam pod uwagę, że odżywka trzymana na włosach tak krótką chwilę może tak zadziałać.



Cytat:
Napisane przez freckledlittle Pokaż wiadomość
A z DM coś? Wybieram się na dniach, mogłabym coś przywieźć i Ci wysłać
W ogóle laski, polecacie coś z DM? Najchętniej bez alkoholu...? Mam baleę blond i more blond i chyba sobie kupię kolejne flaszki, ale coś poza tym?
Hehe Ja oczywiście nie mogę usiedzieć długo w jednym miejscu i jeszcze w tym roku planuję przeprowadzkę nach Dojczland. Na oferty DM i innych drogerii też już patrzyłam, ale bardziej pod kątem serum do twarzy, które z pasją ostatnimi czasy testuję.
Włosowo jak pisałam na razie nic mnie nie pasjonuje. Zresztą mam dużą nadzieję, że w związku z malejącą wilgotnością powietrza moje włosy trochę zmienią preferencje i będą łatwiejsze w obejściu i może wtedy zaszaleję zakupowo.



Cytat:
Napisane przez freckledlittle Pokaż wiadomość
Dzięki, stara -.- :P


Cytat:
Napisane przez freckledlittle Pokaż wiadomość
Gwoli gliss kura - ja ostatnio szukałam czegoś "drogeryjnego, niedrogiego" i wprawdzie nie przejrzałam jedenastu serii, ale po trzeciej butelce, w której widziałam tę piekielną keratynę dałam sobie spokój

Poradziłam koleżance naftę za Twoim przykładem (koleżanka falowana z wiecznym puchem, którego nijak nie może ujarzmić) i była bardzo zadowolona
Mnie ten Gliss Kur zastanawia, może się z nim przeproszę Ale naprawdę nie rozumiem jak można wypuszczać tyle serii kosmetyków (obecnie jedenaście) i każdą jedną z keratyną

A historia z naftą bardzo mnie cieszy


Moje włosy a właściwie skóra głowy znowu coś strajkują. Myślałam, że już przyzwyczaiły się do mycia do dwa dni, a tu wychodzi że jednak nie, bo już drugiego dnia łapią strąki przy skórze. Może to przez tonik Alpecin, który musi mieć duuużo alko, bo skóra mocno po nim piecze. Może to reakcja obronna na wysyszanie
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 14:14   #1799
Yoostii
Zadomowienie
 
Avatar Yoostii
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 304
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

ależ denerwuje mnie mój Rossmann. Nie ma tego co bym chciała
__________________

Yoostii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 15:25   #1800
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomości: 10 227
GG do cuciola
Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Chimay, kiedyś miałam grubsze włosy zanim nie wzięło mnie na pazurki i ich wieczne stopniowanie od ucha w dół. Teraz jest ich o wiele mniej, ja tu nie widze objętości

W DM kupiłam sobie kilka szamponow Balea i zeli, pięknie pachną
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-01 11:25:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:00.