Naturalne mydła i mydełka :) - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-15, 17:41   #211
lieselotte
Raczkowanie
 
Avatar lieselotte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 109
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
W dwóch fabrykach produkujących mydło w których miałam okazję być (jedna w Polsce, druga we Francji, w obu smród niesamowity ) mydła leżakują w 50 stopniach. Mydła robione w Turcji leżakują na słońcu więc temperatura teoretycznie "pokojowa", ale wysoka
Dzięki za odpowiedź Ja bym takiej metody już nie nazwała zimna , tylko "mieszaną" - w końcu jest jakieś źródło ciepła przyspieszające reakcję (w t.pokojowej najlepiej, aby mydło leżakowało około 6-8 tygodni).
lieselotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 19:01   #212
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez lieselotte Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź Ja bym takiej metody już nie nazwała zimna , tylko "mieszaną" - w końcu jest jakieś źródło ciepła przyspieszające reakcję (w t.pokojowej najlepiej, aby mydło leżakowało około 6-8 tygodni).
mi się wydaje że producenci w ten sposób się w pewien sposób zabezpieczają. Jeśli mydło leżakuje w 50 stopniach to mniejsze jest prawdopodobieństwo że zostanie taka ilość wodorotlenku która mogłaby podrażnić skórę. Swoją drogą to też oszukują bo reakcja biegnie w temperaturze "pokojowej", ale o leżakowaniu już nie wspominają. Ja na swojej skórze odczuwam różnicę w mydłach robionych na zimno i mydłach gotowanych. dostałam kiedyś robione na zimno z oleju z oliwek i laurowego (80%:20%) i skórę po nim miałam strasznie wysuszoną, ściągniętą i czułam pieczenie. po mydłach robionych na ciepło nie miałam problemów.
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 20:13   #213
lieselotte
Raczkowanie
 
Avatar lieselotte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 109
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
mi się wydaje że producenci w ten sposób się w pewien sposób zabezpieczają. Jeśli mydło leżakuje w 50 stopniach to mniejsze jest prawdopodobieństwo że zostanie taka ilość wodorotlenku która mogłaby podrażnić skórę. Swoją drogą to też oszukują bo reakcja biegnie w temperaturze "pokojowej", ale o leżakowaniu już nie wspominają. Ja na swojej skórze odczuwam różnicę w mydłach robionych na zimno i mydłach gotowanych. dostałam kiedyś robione na zimno z oleju z oliwek i laurowego (80%:20%) i skórę po nim miałam strasznie wysuszoną, ściągniętą i czułam pieczenie. po mydłach robionych na ciepło nie miałam problemów.
Zabezpieczyć się należy dobrą recepturą, nadmiarem tluszczów, no i porządni producenci sprawdzają pH każdej serii. Przy prawidłowych przeliczeniach i czasie leżakowania ewentualne śladowe ilości zasady w mydle robionym na zimno nie będą się różniły od tych w mydle robionym metodą gorącą, a na pewno nie mają prawa powodować pieczenia - to mydło było po prostu złej jakości.
Ja używam mydeł robionych na zimno i bardzo je lubię. Mnie akurat takie mydła mniej wysuszają, bo są często przetłuszczone w większym stopniu. Poza tym chyba tylko metoda na zimno pozwala na zastosowanie mleka jako 100% fazy wodnej.

Edytowane przez lieselotte
Czas edycji: 2010-12-15 o 20:46 Powód: poprawka
lieselotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 08:54   #214
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez adriannamucha Pokaż wiadomość
Ja od dawna używam mydełek Savon du Midi.. głownie do mycia twarzy i rąk. Do ciała ostatnio używam aleppo z czerwoną glinką.
Mam przetestowany migdał, kokos, vanilia, sandał, lipa.

Najbardziej zadzowolona jestem z migdałka vanili i kokosu.
Sandał jest fajny ale dla panów typowo męski zapach. Lipa mnie nie zachwyciła. Mydełka nie wysuszają pieknie pachną i są bardzo wydajne.

Są to mydełka które na stałe zagościły w mojej łazience.

Widac, co użytkownik, to inna opinia Mnie w tym mydelku urzeka jego konsystencja, wspaniale się pieni, a jednocześnie czuć pod palcami te oleje. Jestem JESZCZE laikiem w kwestii naturalnych mydel i mazidel, ale to mydelko jest na tyle dobre dla mojej cery, że
sklonilo mnie do kolejnych testów. Po tylu latach katowania cery produktami z drogerii widzę, że zaczyna mi się wreszcie odwdzięczać po radykalnej zmianie. Od ponad tygodnia żadnych wyprysków i poznikaly zaskórniki.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2010-12-16 o 08:56
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 14:23   #215
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

dziękuję Wam bardzo dziewczynki bardzo mi pomogłyście!!!
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 15:39   #216
adriannamucha
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 46
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Widac, co użytkownik, to inna opinia Mnie w tym mydelku urzeka jego konsystencja, wspaniale się pieni, a jednocześnie czuć pod palcami te oleje. Jestem JESZCZE laikiem w kwestii naturalnych mydel i mazidel, ale to mydelko jest na tyle dobre dla mojej cery, że
sklonilo mnie do kolejnych testów. Po tylu latach katowania cery produktami z drogerii widzę, że zaczyna mi się wreszcie odwdzięczać po radykalnej zmianie. Od ponad tygodnia żadnych wyprysków i poznikaly zaskórniki.
Oj tak kosmetyki naturalne to cos cudownego. Mają niesamowity wpływ na naszą urodę, jednak trzeba na to czasu. Polecam Ci również zrezygnować z kosmteyków chemicznych do ciała włosów i twarzy ale to już temat na inny wątek.

Pozdrawiam
adriannamucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-19, 12:00   #217
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Próbowałyście mydła tego użytkownika z allegro? Klik!
Obecnie ma mało wystawionych mydeł, ale od pół roku kusi mnie ich zakup
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-19, 12:29   #218
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

ja miałam, ale używałam głównie do rak, których nie wysuszało. Bardzo się ciapcia, trudno się spienia.

A kto to załatwił bana dla adymuchy?

Edytowane przez nie_ma_mnie
Czas edycji: 2010-12-19 o 12:38
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 11:51   #219
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
ja miałam, ale używałam głównie do rak, których nie wysuszało. Bardzo się ciapcia, trudno się spienia.

A kto to załatwił bana dla adymuchy?
Więc polecasz spróbować do twarzy? Bo do twarzy chcę kupić jakiś ziołowy, do włosów a amlą i do ciała z kawą.
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 14:02   #220
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

one wszystkie chyba są dość przetłuszczone, ale na zimę czy to wystarczy Jak jeszcze nie było mrozu to na twarzy pozostawiło olejową warstewkę, ale wystarczyło, że temperatury spadły poniżej zera a moją twarz obsuszyło
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 15:03   #221
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
one wszystkie chyba są dość przetłuszczone, ale na zimę czy to wystarczy Jak jeszcze nie było mrozu to na twarzy pozostawiło olejową warstewkę, ale wystarczyło, że temperatury spadły poniżej zera a moją twarz obsuszyło
Dziękuję za opinię
Jeśli jeszcze mogę spytać, jaką masz cerę?
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-25, 16:11   #222
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2010-12-25 o 16:13
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 16:59   #223
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Falabella podzielam twoj zachwyt nad syndetami, chodz nadal uwielbiam mydla naturalne zwlaszcza alepoo.
Sama w tej chwili kupilam syndet Dove do mycia rak, bo mam dosc tego osadu po mydla na zlewie. Wczesniej kupilam syndet Sebamed ale nowy z oliwa z oliwek, kosta jest biala. bardzo sliczny( jak dla mnie) zapach, ale jednak teraz w zimie nie jest taki jak bym chciala. Bez kremu do rak sie nie obejde. Kilka razy umylam nim buzie i niestety przez to ze sie slabiej pieni niz inne syndety ktore do tej pory mialam, to owszem rozpuscil mi tusz ale jakos slabo, bo przy zmywaniu woda rostaly mi szare podkowki w kolo oczu, wygkladalam jak mis panda. Dove wersja cream oil, jakos lepiej sobie radzi i owszem co jakis czas uzyje go tez do buzi, chodz nie bede przyczyc ze teraz zima lepiej sprawdzaja sie tluste mleczka, ktore splukuje woda, no, ale ja nie mam tlustej cery, wiec to zrozumialy, ze syndety moga mnie az za nadto oczyscic i cera przy codziennym uzytkowaniu moza sie sciagac mimo smarowania kremem, ktory przy uzywaniu mleczka jest wystarczajacy.
Masz race syndety super oczysczaja, zaskorniki znikaja. Niektore syndety sa polecany do cer tlustych jak np Sebamed pH 5,5 ta zielona kostka. On zalecany jest do kazdej cery poza sucha, dlatego u mnie jak przyszly jesienne chlody juz musialam go odstawic. za to na lato... miodzik. byl czas ze mylam sie nim cala, bardzo odswiezal mnie ten meski zapach, ktory lubilam. kostka Isana( recenzja w KWC) tez mila, ale tez nie na chlodne miesiace u mnie. W zimie uzywalam tylko syndetu Avene, ale teraz jest nowy sklad tej kostki( w kwc jest stara) i tej nie znam. jednak Avene duzo drozsza jest chodz ja ta moja kupilam taniej w aptece internetowej. jednak i tak byl to najdrozszy syndet jaki mialam.
Wogole przestawienie sie na mydla naturalne zaczelam od uzywania syndetow. Moja skora na calym ciele dobrze zareagowala, nie dzialy sie z nia cuda jak po tych wszystkich zelach. Dobrze byla skora umyta, zwlaszcza jesli chodzi o twarz, zaskorniki zniknely ( dostalam wlasnie pod chodinke puszcze z kosmetykami Nivea i tam jest zel diamentowy pod prysznic. oby mnie nie podraznil).
Ogolem uwazam ze jak ktos chce uzywac zelu do mycia twarzy, zwlaszcza majac cere tlusta, sklonna do zanieczyszczen, to lepiej zeby sprobowal z syndetem. Niby oba produkty maja syntetyczne detergenty, ale jednak wersja w plynie jest mniej skuteczna niz wersja w kostce, a jak jest to duzo osob skarzy sie ze taki zel im cere wysuszyl.
Do ciala uzywam caly czas chetnie mydla naturalnego, chodz w tej chwili wyciagnelam z szafki zel Isana z mocznikiem. Kupilam jakis czas temu zobaczyc czy taki dobry bedzie jak kosmetyki mocznikowe z apteki, wiec trzeba zuzyc, ale nie mam zamiaru kupowac ponownie, chodz jest tak samo dobry jak apteczne produkty, a duzo tanszy. Polubilam mydla naturalne, zwlaszcza alepoo, ktore nadaje sie u mnie tez do hig. intemnej.
Na zlewie stoi mydlo w plynie bo moi panowie, zwalszcza maz, nie lubia kostek, ale ze mi w tej zimie jakos rece bardziej sie wysuszaja od takiego mydla, a od naturalnego musialabym ciagle pucowac zlew, to zakupilam najtanszy i chyba najpopularniejszy syndet Dove w wersji ktotej jeszcze nie probowalam i delektuje sie tym zapachem czystosci i nie wysuszonymi rekoma. Jesli uzyje kremu do rak to juz nie w taaaakiej ilosci i wkoncu nawet w zimie nie mam wysuszonych skorek w kolo paznokci.
syndety obok mydlem naturalnych sa bardzo fajnym wynalazkiem.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 21:24   #224
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 10:12   #225
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta

A jakie mydło allepo używasz ile ma %? Czytałam, że są różne i chce jakieś kupić, tylko jakie będzie dobre
Zastanawiam się też nad tymi mydełkami Savon du midi.
Mam cerę mieszaną i nie wiem czy dla mnie będzie dobre ?
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 12:13   #226
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 14:54   #227
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Ja kurcze też nie wiem czy do cery tłustej musi być wiekszy % oleju laurowego czy może mniejszy...

Może ktoś pomoże
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 11:56   #228
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez shiraz81 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem nie ma lepszych kosmetyków niż naturalne, różnicę widać już od pierwszego użycia. Wszystkich naokoło przekonuję do mydeł z masłem Shea ) ostatnio kupuję na spam.org fajne i eleganckie. Większość prezentów tam kupiłam na święta

---------- Dopisano o 12:09 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------


skarpetta, spróbuj te może. Ja się zakochałam to jakaś nowa firma, od niedawna na allegro http://allegro.pl/spamer?uid=
Gdyby powiększyli ofertę, pewnie bym się skusiła

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2010-12-31 o 15:53
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 20:34   #229
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Pojawiła się jakaś nowa marka. Nie znalazłam INCI, ale podobno zawierają do 20% niezmydlonych olejków (awokado, migdałowy, z pestek winogron), lanolinę i są ręcznie wytwarzane. Coś tam wypisują o technologii mieszania na zimno. Firma wytwarza też (choć na razie są niedostępne) produkty dla czworonogów.
Ciekawe co to jest. Konwalia, miód, wiosenny zapach świeżych kwiatów i trawy, bez, jaśmin, gorzkie migdały To wszystko z olejków eterycznych?

Stoba

Zdjęcie na jakimś blogu
http://viennaphoto.wordpress.com/201...8/seife-*soap/
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-04, 18:17   #230
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

shiraz tez wcięło?

mentha jak jesteś w Wawie to te mydła są w zielarskim na płockiej. Ja pamiętam tylko, ze to połączenie mydła sodowego i potasowego. Takie jak na przykład to w wersji bardziej eko http://www.biokonopia.pl/mydla/31-my...i-aloesem.html.

Znalazłam też wpis z zdjęciem białego jelenia retro http://marchu24.blogspot.com/2010/07...zare-mydo.html

Mam też nowe, fajne tym razem mydło! Udaje mu się nawilżać moja skórę i domykać pory - ze wspomnianej już egipskiej kanciapy na centralnym za 16 zeta. W ogóle jak tam przychodzę to zawsze mi ktoś coś wykupi. Dostałam od sprzedawcy ulotkę z rozpiską nowych rodzajów mydeł ziołowych, ale stronie noblesoap.pl jeszcze ich nie ma
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1285864794_738e5b703bd256e8db3fe5d7ed185c71_orginal.jpg (33,2 KB, 54 załadowań)

Edytowane przez nie_ma_mnie
Czas edycji: 2011-01-04 o 18:19
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 18:57   #231
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
shiraz tez wcięło?

mentha jak jesteś w Wawie to te mydła są w zielarskim na płockiej. Ja pamiętam tylko, ze to połączenie mydła sodowego i potasowego. Takie jak na przykład to w wersji bardziej eko http://www.biokonopia.pl/mydla/31-my...i-aloesem.html.

Znalazłam też wpis z zdjęciem białego jelenia retro http://marchu24.blogspot.com/2010/07...zare-mydo.html

Mam też nowe, fajne tym razem mydło! Udaje mu się nawilżać moja skórę i domykać pory - ze wspomnianej już egipskiej kanciapy na centralnym za 16 zeta. W ogóle jak tam przychodzę to zawsze mi ktoś coś wykupi. Dostałam od sprzedawcy ulotkę z rozpiską nowych rodzajów mydeł ziołowych, ale stronie noblesoap.pl jeszcze ich nie ma
Pisałam do tej użytkowniczki z uwagą, że wszystkie jej posty są o tej firmie i żeby przystopowała, bo moderator ją dorwie, ale widzę, że złoś załatwił sprawę

Znasz może skład?
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 19:19   #232
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

szlachetne mydło laurowe: oliwa z oliwek 50%, olejek laurowy 30%, oliwa z nasion bawełny 5%, olej kokosowy 5 %, woda 10%.
Nowe mydła ziołowe mają mieć po 30% lub 70% oleju laurowego, trochę olejków kokosowego, sojowego, z nasion bawełny.
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 09:53   #233
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
shiraz tez wcięło?

mentha jak jesteś w Wawie to te mydła są w zielarskim na płockiej. Ja pamiętam tylko, ze to połączenie mydła sodowego i potasowego. Takie jak na przykład to w wersji bardziej eko http://www.biokonopia.pl/mydla/31-my...i-aloesem.html.

Znalazłam też wpis z zdjęciem białego jelenia retro http://marchu24.blogspot.com/2010/07...zare-mydo.html

Mam też nowe, fajne tym razem mydło! Udaje mu się nawilżać moja skórę i domykać pory - ze wspomnianej już egipskiej kanciapy na centralnym za 16 zeta. W ogóle jak tam przychodzę to zawsze mi ktoś coś wykupi. Dostałam od sprzedawcy ulotkę z rozpiską nowych rodzajów mydeł ziołowych, ale stronie noblesoap.pl jeszcze ich nie ma
Nie_ma_mnie, nawet tam nie bywam, ale dziękuję.

Takie mydła można kupić czasem na aukcjach.

Tutaj, np.

Cytat:
Wyprodukowane przez Wrocławską Fabrykę Przemysłu Chemicznego.

Przedmiotem sprzedaży jest szare mydło z PRL , waga 200 gram Potasowe, Mydło posiada juz 40 LAT!!!

Dla kolekcjonera, umyć pewnie sie nim też można.

UNIKALNE!!! Zachowane jak nowe nigdy nie użyte.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 12:05   #234
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
Mam też nowe, fajne tym razem mydło! Udaje mu się nawilżać moja skórę i domykać pory - ze wspomnianej już egipskiej kanciapy na centralnym za 16 zeta. W ogóle jak tam przychodzę to zawsze mi ktoś coś wykupi.
Kurcze gdzie Ty masz tą budę bo szukałam i trafić nie mogę. Ona napweno jest otwarta w czasie tego całego remontu?
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 12:27   #235
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

byłam tam tuż przed świętami jak idziesz od tej części z makdonaldem, to musisz wejść po schodkach w korytarz pomiędzy pizzernią czy kawiarnia teraz a klitka obuwniczą ( koło zejścia wkd). Idziesz prawie do końca korytarza, po prawej stronie jest sklepik z sziszami, rzeźbami kotów itp a w nim Egipcjanin , w ogóle złoto bije w oczy Koleś wywiesił jakieś karteczki, ze ma jakieś khole itp.
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 17:21   #236
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Z nowości wylukałam takie coś:
Ma Provence, 4 mydła bio: http://allegro.pl/listing.php/search...3855&country=1
http://magor-cosm.pl/nowosci/ma-prov...rganiczne.html

Himalaya Herbals Organique: http://www.evergreen.pl/advanced_sea...x=0&button.y=0

Edytowane przez nie_ma_mnie
Czas edycji: 2011-01-31 o 20:45
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 10:13   #237
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

a ktoś z Was może sam robił mydełka w domu?
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 10:17   #238
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2011-01-26 o 18:47
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 11:09   #239
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

same mydełka alterry nie maja znaczka bdih, z tego co pamietam; skład z tetrasodium
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 15:31   #240
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Zgadza sie maja konserwnt bo to te same mydla co wczesniej tylko zmienili im szate graficzna i wsadzili do serii Alterra, wiec jak wczesniej mielismy konwaliowe, oliwkowe , miodowe itp w tych innych opakowaniach tak teraz mamy to samo o tym samym skladzie, ale jako Alterra
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-05 09:44:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:24.