Tussipect - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-06, 22:03   #121
DoDuSs17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
Dot.: Tussipect

Same nie macie pojęcia co piszecie... Ja biorę Tussi i jakoś nie odczuwam zawrotów głowy i kołotania serca.... Nikogo też nie namawiam do brania tego, ale uważam ze wypisywanie treści typu "ja to brałam od tego ma się złe samopoczucie człowiek jest odwodniony" są śmieszne.... Chciałam zauważyć że każdy z nas ma inny ogranizm i inaczej reagujemy na brane przez nas leki...
Zanim coś negatywnego o tym napiszecie to lepiej się zastanówcie..... A i chciałam jeszcze dodać ze zarówno syrop jak i tabletki nie są na recepte.... Wiem bo cały czas je kupuje bez i wynosi mnie to 6,60zł za 20 tabletek.....
DoDuSs17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 06:37   #122
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: Tussipect

Cytat:
Napisane przez DoDuSs17 Pokaż wiadomość
Same nie macie pojęcia co piszecie... Ja biorę Tussi i jakoś nie odczuwam zawrotów głowy i kołotania serca.... Nikogo też nie namawiam do brania tego, ale uważam ze wypisywanie treści typu "ja to brałam od tego ma się złe samopoczucie człowiek jest odwodniony" są śmieszne.... Chciałam zauważyć że każdy z nas ma inny ogranizm i inaczej reagujemy na brane przez nas leki...
Zanim coś negatywnego o tym napiszecie to lepiej się zastanówcie..... A i chciałam jeszcze dodać ze zarówno syrop jak i tabletki nie są na recepte.... Wiem bo cały czas je kupuje bez i wynosi mnie to 6,60zł za 20 tabletek.....
zażywasz tussipect jak lekarstwo ? bo może w tym sęk że u Ciebie nie występują ww objawy.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 07:31   #123
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Tussipect

Cytat:
Napisane przez DoDuSs17 Pokaż wiadomość
Same nie macie pojęcia co piszecie... Ja biorę Tussi i jakoś nie odczuwam zawrotów głowy i kołotania serca.... Nikogo też nie namawiam do brania tego, ale uważam ze wypisywanie treści typu "ja to brałam od tego ma się złe samopoczucie człowiek jest odwodniony" są śmieszne.... Chciałam zauważyć że każdy z nas ma inny ogranizm i inaczej reagujemy na brane przez nas leki...
Zanim coś negatywnego o tym napiszecie to lepiej się zastanówcie..... A i chciałam jeszcze dodać ze zarówno syrop jak i tabletki nie są na recepte.... Wiem bo cały czas je kupuje bez i wynosi mnie to 6,60zł za 20 tabletek.....
no śmieszne to chyba nie jest, chyba, że śmieszy Cię jak drugi człowiek wypowiada opinie różne od Twoich...
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 18:17   #124
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Tussipect

tu nie chodzi o opinie tylko o reakcje organizmu. Jedni mają włosy blond inni czarne, jedni mają nadciśnienie i efedryna to dla nich zabójstwo, inni niedociśnienie i dla tych- błogosławieństwo...
Domyślam się ze Doduś doskonale wie o co chodzi i nie am na myśli brania tussi w celu zwalczania kaszlu.
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 15:20   #125
DoDuSs17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
Dot.: Tussipect

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
no śmieszne to chyba nie jest, chyba, że śmieszy Cię jak drugi człowiek wypowiada opinie różne od Twoich...
Nie śmieszą mnie wypowiedzi innych, ale śmieszy mnie to że piszecie o tych objawach jakby świat się walił.... A przecież na ulotce dołączonej od opakowania są wypisane skutki uboczne, które mogą występować nawet przy braniu ich prawidłowo czyli 2 tabletki 3 razy dziennie tak jak jest napisane na opakowaniu.... Więc czy weźmiesz 2 czy 5 objawy będą takie same.....
DoDuSs17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 20:48   #126
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Tussipect

Cytat:
Napisane przez DoDuSs17 Pokaż wiadomość
A i chciałam jeszcze dodać ze zarówno syrop jak i tabletki nie są na recepte.... Wiem bo cały czas je kupuje bez i wynosi mnie to 6,60zł za 20 tabletek.....
hmm, od czego to zależy? pytałam dziś u mnie w aptece, odpowiedź: "nie ma i jest na receptę"
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 18:47   #127
gaia
Zadomowienie
 
Avatar gaia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 1 852
Dot.: Tussipect

A to coś nowego....

Słyszałam, że niektórzy biorą tussipect hmm "dla fazy"
Ale o cudownych właściwościach odchudzających to jeszcze nie słyszałam
__________________
A musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda

Będę odchudzoną inżynierką
68,5 68 67 66 65 64 63 62 61 60
gaia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-11, 18:02   #128
DoDuSs17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
Dot.: Tussipect

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
hmm, od czego to zależy? pytałam dziś u mnie w aptece, odpowiedź: "nie ma i jest na receptę"
Wiesz tak naprawdę to nie wiem o co z tym chodzi.... Moze tabletki są na recepte a syrop nie..... Nie mam pojęcia
DoDuSs17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 19:29   #129
Baby Jane
Raczkowanie
 
Avatar Baby Jane
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 447
Dot.: Tussipect

Mojej mamy koleżanka pracuje w aptece i jakiś czas temu powiedziała mi że te wszystkie recepty na tussipect to ściema. mówiła że w niektórych aptekach sprzedają normalnie, w innych nie, tym bardziej jeśli widzą młodą dziewczynę
Baby Jane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 22:26   #130
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: Tussipect

ja ostatnio bralam tussipect syrop na zapalenie oskrzeli i na ulotce wyraznie bylo napisane,ze jest to lek tylko na receptę- w koncu! przeciez te nawiedzone nastolatki biegajace do apteki i zyjace tylko na tusspiectcie to juz jakas masowa plaga byla
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 08:41   #131
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Tussipect

No tak, ale każdy kij ma dwa końce- tussipect nie? Ooo to znajdziemy coś lepszego.
Swego czasu pisałam na forum anorektyczek/bulimiczek i tam wszystkei po tussipekcie przechodziły na adipex, meride, albo bóg wie co.
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-13, 12:55   #132
Geiko
Raczkowanie
 
Avatar Geiko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków/Zielonki
Wiadomości: 480
Dot.: Tussipect

RANY to jest jakaś porażka.... jak można brać lek na kaszel w celu odchudzenia się albo poprawienia swoich wyników w nauce? Podpisuje się obiema rękami pod propozycję wprowadzenia recepty na niego. Ktoś to musi kontrolować. Niektórzy farmaceuci zgodnie z prawem odmawiają sprzedaży Tussi jak widzą młode dziewczyny i chwała im za to a reszta niech już rozważy to we własnym sumieniu, że ich zachowanie może stać się przyczyną śmierci młodej osoby. Oni też powinni składać przysięgę Hipokratesa.
Co do brania jakichkolwiek środków na odchudzanie: uważam że to dno, skrajne lenistwo i pójście po najmniejszej linii oporu. Weźmie taka dziewczyna tabletkę, schudnie, odstawi lek, rzuci na jedzenie, przytyje tyle co schudła a może jeszcze więcej i pomyśli: A wezmę tabletkę to schudnę. I tak w kółko. Nie wkładając w to wysiłku nigdy tego nie doceni
A te wszystkie anorektyczki i dziewczynki z obsesją na punkcie swojego wyglądu gdyby włożyły choć połowę tej energii którą przeznaczają na wyszukiwanie nowych leków w ćwiczenia, nie tylko byłyby zdrowsze ale wyglądałyby jak ludzie a nie jak szkielety.
Dlaczego nikt nie zastanawia się nad późniejszymi skutkami: zniszczonym sercem, wątrobą, nerkami? Sory ale dawcy narządów nie rosną na drzewach....
__________________
the Devil wears Zara
Geiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 11:38   #133
NiepozornaWampirka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 393
Dot.: Tussipect

Tussipect (zarówno w tabletkach jak i syropie). Kiedyś nie był na receptę.
Jednak po tym jak zauważono ,że coraz częściej kupują go studenci i duża ilość nastolatków to wprowadzono recepty.
Efedryna działa pobudzająco i to własnie jej dzialanie chciano wykorzystać ->czy to w nauce czy odchudzaniu.

A co do realiów to w jednych aptekach nie sprzedadzą bez recepty a w innych tak.

Jednak jak pisałam oficjalnie jest to lek na receptę .
__________________
***Distract me, please...***
NiepozornaWampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 13:48   #134
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Tussipect

ale tussi ma pseudoefedryne, prawda?
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 19:59   #135
uulleennccjjaa
Raczkowanie
 
Avatar uulleennccjjaa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Dubai
Wiadomości: 195
Dot.: Tussipect

Prawda.
uulleennccjjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 08:02   #136
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Tussipect

efedrynę.
pseudoefedrynę zawiera np. sudafed, grripex max (składnik zmniejszający katar).
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 09:31   #137
NiepozornaWampirka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 393
Dot.: Tussipect

Cytat:
Napisane przez kiciakasia Pokaż wiadomość
ale tussi ma pseudoefedryne, prawda?
Tussi ma efedrynę.
__________________
***Distract me, please...***
NiepozornaWampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 15:41   #138
Kluuseek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Tussipect

Dziewczyny jak was czytam to niekiedy szkoda mi waszych osob...
nie zgromadze tu wszystkich odpowiedzi na wasze bzdety... ale chociaz czesc z nich.

1.Tussipect nie ma efedryny tylko HCL ! - CHLOROWODOREK efedryny
2.mysle ze to zalezy od organizmu ale na poczatek mala dawka da "kopa" ale organizm dosc szybko adaptuje sie na to.
jednak dziala on na receptory beta-2 co swiadczy o tym ze nawet gdy nie czujemy jego "wlasciwosci" to nadal dziala pod kilkoma wzgledami..np..wplywa na antykatabolizm(w jakis stopniu) itp.
3.Tussipect uzywany do odchudzania , tak? a gdzie dieta i trening , farmakologia to tylko przydatny dodatek to calego tego cyklu.. Tussipec a raczej HCL Efedryny(to nie czysta efedyna!) zawarty w nim pomaga nam podniesc termogeneze ciala(temperature) przez co bardziej sie pocimy , jest to srodek na astme wiec rozrzesza oskrzela. a wracajac jeszcze do treningu pomaga on przez to w podniesieniu wydolnosci organizmu , co powoduje "mocniejszy" trening a co za tym idzie spalamy wiecej kalorii...przez co mozemy sobie wiecej podjesc (bilans i tak musi byc na minusie)

Nie wiem co wam tu jeszcze opowiedziec hehe.. ale pytajcie.

Do wlasnych odczuc to. na poczatku minimalna dawka daje pobudzenie , przyspieszenie akcji serca , inny oddech, brak checi do jedzenia , mdlosci , brak checi do wszystkiegoitp. jednak nie zapominajmy ze jest to substancja z grupy beta-2(ocb powyzej). gdy wzielem sobie wieksza dawke "dla fazy" to oczywiscie skutki te same , wieksza gadanka , wlosy sie jezyly , jednak brak ochoty na jedzenie i zle samopoczucie nie wystapilo.
ktos napisal 2 tabletki rano+kofeina i to samo popoludniu i pod spodem ze po kilku dniach arytmia serca w szpitalu hehe... ciekawie :P
ktos wspomnial ze dziala jak AMFA , prawda , podobno z efedyny idzie wytworzyc metamfetamine.

Sorry za niekiedy nezrozumiale pisanie ale pisze to na szybko ;]

piszcie i pytajcie...
Pozdrawiam !
Kluuseek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 17:14   #139
tomciopaluch999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Dot.: Tussipect

ja kiedys bralem po 3+ kawa i pojawilo sie lekkie kolatanie ale uczylem sie jak szalony,pojawia sie skupienie i bardzo dobra koncentracja. tak bylo u mnie. teraz jest na recepte.
tomciopaluch999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:48.