Zmniejszenie podbicia stopy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-03, 13:13   #1
Natalka1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 38
Question

Zmniejszenie podbicia stopy


Hej wszystkim

czy któraś z was może mi wytłumaczyć na czym polega mój problem? wydaje mi się że to może być wysokie podbicie,

ale do rzeczy

chodzi o to że w wielu butach mam problem z wsadzeniem nogi do końca mimo że z przodu pełno luzu, zazwyczaj to wygląda w ten sposób, że wkładam nogę i gdy nastaje moment utwardzenia pięty to tam jest opór i nie włożę bo bym urwała but, albo inna sytuacja noga wchodzi łatwo, ale np w kozakach, nie ruszę zamkiem, np teraz kupiłam fajne botki, które są na mnie idealne, ale do skarpetki rajstopowej choć też muszę się pomęczyć z zamkiem, natomiast jak wkładam stope w innej skarpecie, to nie dość że muszę się pomęczyć z włożeniem nogi to i tak zamkiem nie ruszę nawet może minimalnie, nawet kupując adidasy, muszę w sklepie zawsze rozwiązać je bardzo mocno aby wyjąć sznurówki z tej zaczepki na języku bo inaczej nie włożę nogi, słyszałam że to może być wina szerokiej stopy, ale moje stopy są wąskie, więc to odpada, moje pytanie brzmi jeżeli to podbicie to co ma do tego zamek z boku buta, PS buty zapinane z tyłu też odpadają gdyż nawet 2 rozmiary za duże nie pozwolą mi ruszyć zamkiem, więc byłabym wdzięczna o wyjaśnienie mi co jest nie tak w mojej stopie że mam wyżej wymienione problemy, która część stopy jest przerośnięta czy coś i czy są jakieś operacje, które mogą to skorygować bo to nie kaprys tylko na prawdę utrudnia mi to kupno butów. Dzięki wielkie za odpowiedzi.
Natalka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-13, 21:36   #2
Natalka1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 38
Dot.: Zmniejszenie podbicia stopy

podbijam. Dzięki za porady
Natalka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-13, 22:51   #3
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Zmniejszenie podbicia stopy

Idź do ortopedy - jeżeli masz tzw.stopę wysklepioną, być może będzie jakieś leczenie . Normalnego wysokiego podbicia się nie leczy .
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 13:28   #4
boguslawak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 3
Dot.: Zmniejszenie podbicia stopy

Tak samo jak powiedziała koleżanka u góry, koniecznie do ortopedy. Operacja nie będzie zapewne potrzebna, ale jakieś ćwiczenia czy rehabilitacja będą mogły Ci pomóc
boguslawak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-15 14:28:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:45.