Przedświąteczna wizyta w Quality :D - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-14, 10:42   #1
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594

Przedświąteczna wizyta w Quality :D


Parę dni temu dostałam ulotkę z informacjami o świątecznych atrakcjach w Quality i elegancki katalog perfumerii. Dałam się zwieść, miałam zamiar dziś iść do Mariottu (i chyba to zrobię), ale już wczoraj przez "przypadek" znalazłam się w Blue City . Tzn. pojechałam tam w zupełnie innym celu - jesteśmy z mężem na etapie poszukiwania mebli i innych gadżetów do domu, ale postanowiłam zajrzeć do perfumerii "przy okazji". No i mieliśmy z lubym kolejną ucztę zapachową w towarzystwie przemiłych pań .

Testowałam Premier Figuier L'Artisan – świeże, zieloniutkie figi, wraz z liśćmi i łodyżkami, dokładnie takie, jak opisała je Madlaine. Figuier kojarzy mi się z latem, nawet nie z rześką wiosną, a zielonym, słonecznym latem. Fajny zapach, ale zupełnie nie mój. Mogłabym mieć natomiast spray do pomieszczeń lub świecę o tym zapachu .

Następnie zapachy Etro: Etrę, Shaal Nur, Heliotrope i Musk.
Etra - nie dane mi było poznać Le Feu, co do podobieństwa się zatem nie wypowiem, natomiast zapach szalenie mi się spodobał, niby łagodny, kobiecy, ale jednocześnie nieco pikantny, z pazurem, z taką odrobiną męskości , jaką lubię w damskich perfumach

Shaal Nur, początkowo ostry, cytrusowy, koloński wręcz, później wychodzą z niego przyprawy (najmocniej czuję estragon ) i robi się bardzo, bardzo ciekawy. Dziś rano natomiast zdziwiłam się wielce, bo cytrusy całkowicie wyparowały z blotterka .

Heliotrope - lody waniliowo-pistacjowe z migdałami . Tak smakowity, słodki i nieprzytłaczający jednocześnie, że spodobał mi się od pierwszego niuchnięcia, podobnie jak Petite Cherie - rozkoszna gruszeczka. Mogłabym je nosić np. wiosną .

Z kolei Musk jest niesłychanie zmysłowy, uwodzicielski, ale nie wulgarny. Piękne piżmo .

Artemisia niedawno wprowadzonej do Quality marki Penhaligon's – kwiaty wzbogacone ciepłą ambrą i delikatnymi nutami drzewnymi (których nota bene nie wyczułam). Perfumy dyskretne, bezpieczne, można by rzec "uniwersalne".

Night Aoud - moim zdaniem jest to bardziej kobieca (choć nie damska) wersja Aoud Micallef, mniej ostra, jakby nieco zmiękczona. Zapach gęsty, orientalny i bardzo sexy.

Duel natomiast to zapach dla panów Annick Goutal z wyraźną skórzaną nutą. Duel - pojedynek - oznacza dwoistą naturę męską; ścieranie się opiekuńczego, ciepłego mężczyzny "udomowionego" z dzikim, wojowniczym samcem. Perfumy bardzo intrygujące, świeże i intensywne, a jednocześnie zmysłowe i zadziorne. Z dymnym ogonem (tabaka?).


Wyszłam z perfumerii z wachlarzem z blotterków, pachnącymi nadgarstkami i dylematem, co wybrać na początek: Etrę, Musk czy Night Aoud?

demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 11:00   #2
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: Przedświąteczna wizyta w Quality :D

dla mnie Etra jest pikantniejsza niz Le Feu- ktore niestety nutke "pieprzna" traci doslownie w minute..ale maja podobna mlecznosc w sobie.Chociaz wachalam je juz jakis czas temu i zaluje troszke ze nie skusilam sie..teraz planuje znow zapoznac sie z Etra -zobacze czy wrazenia beda nadal tak pozytywne.
a Heliotrope znam tylko z opisow ..niestety..
musze znalezc troche czasu(skad???) na wizyte w Quality ..i tak sobie obiecuje juz od jakiegos czasu..
evee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 11:23   #3
malaika7
Rozeznanie
 
Avatar malaika7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 529
Dot.: Przedświąteczna wizyta w Quality :D

Ja w Szczecinie, więc Quality niet, ale tak się szczęśliwie złożyło, że dziś z samego rana mój mąż znalazł się w Warszawie, i zaliczył wizytę w Quality Zameldował, że ma dla mnie próbeczki. Niech no tylko wróci!!
malaika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 14:50   #4
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Przedświąteczna wizyta w Quality :D

Cytat:
Napisane przez evee
musze znalezc troche czasu(skad???) na wizyte w Quality ..i tak sobie obiecuje juz od jakiegos czasu..
Masz rację, potrzeba trochę czasu, by tam pobuszować . Ja "mariottowe" Quality mam akurat po drodze do domu i chyba dziś znów tam zajrzę .
demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 15:53   #5
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: Przedświąteczna wizyta w Quality :D

Cytat:
Napisane przez demonik
Masz rację, potrzeba trochę czasu, by tam pobuszować . Ja "mariottowe" Quality mam akurat po drodze do domu i chyba dziś znów tam zajrzę .
hehe, coż z tego, że też mam Q po drodze do domu, jak mi się przeważnie nie chce z tramwaju wysiąść... zwłaszcza, że na czas jakiś powinnam sobie nałożyc embargo na wąchanie, bo jeszcze coś kupię...
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 16:52   #6
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Dot.: Przedświąteczna wizyta w Quality :D

Cytat:
Napisane przez demonik
[...] nie dane mi było poznać Le Feu, co do podobieństwa się zatem nie wypowiem, natomiast zapach szalenie mi się spodobał, niby łagodny, kobiecy, ale jednocześnie nieco pikantny, z pazurem, z taką odrobiną męskości , jaką lubię w damskich perfumach
Demoniku, trzeba było mówić, że chciałabyś powąchać Le Feu, byłaś o krok od butelki (no, maksymalnie dwa kroki ). Jeśli chcesz, to możemy się jakoś spotkać i mogę Ci je na jakiś czas pożyczyć (nie mam fiolek i nie mam czasu, żeby te fiolki, których nie mam odpachniać).
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 17:35   #7
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Przedświąteczna wizyta w Quality :D

Demoniku, jelsi chodzi o takie niszowe i niedostepne zapachy to ja jestem laikiem Czy zapachy Etro, a konkretnie Musk to zapachy damskie? W jakies sa cenie i w jakiej pojemnosci wystepuja? Wlasnie szukam czegos zmysowego i pizmowego i Twoj opis mnie zaintrygowal, ale do Wawy na razie sie nie wybieram...
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-14, 20:07   #8
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Przedświąteczna wizyta w Quality :D

Cytat:
Napisane przez Mgiełka
Demoniku, trzeba było mówić, że chciałabyś powąchać Le Feu, byłaś o krok od butelki (no, maksymalnie dwa kroki ). Jeśli chcesz, to możemy się jakoś spotkać i mogę Ci je na jakiś czas pożyczyć (nie mam fiolek i nie mam czasu, żeby te fiolki, których nie mam odpachniać).
Mgiełko, jesteś kochana . Dwa kroki, he he . Przyznam, że nie w głowie mi wtedy były perfumy (dodam tylko, że balsam Sunflowers nie mój , a zdjęcia robione były tylko kosmetykom w ramach dokumentacji - chyba, że się mylę ).
Próbkę Le Feu zrobi dla mnie Pixie , a spotkać się możemy bez okazji .
demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 20:49   #9
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Przedświąteczna wizyta w Quality :D

Cytat:
Napisane przez ropuszka
Demoniku, jelsi chodzi o takie niszowe i niedostepne zapachy to ja jestem laikiem Czy zapachy Etro, a konkretnie Musk to zapachy damskie? W jakies sa cenie i w jakiej pojemnosci wystepuja? Wlasnie szukam czegos zmysowego i pizmowego i Twoj opis mnie zaintrygowal, ale do Wawy na razie sie nie wybieram...
Ropuszko, jeśli chodzi o zapachy Etro, to nie ma wśród nich sztywnego podziału na damskie i męskie. Na stronie Quality jest sporo informacji o tej marce: http://www.perfumeriaquality.pl/inde...fe8d0489b60a84 .

Musk wg mnie jest bardzo kobiecy i, jak już napisałam, bardzo sexy . Nie jest słodki - jest drzewny (gwajak, cedr, sandałowiec) i bardzo ciepły. Wahałam się dziś długo, co też sobie strzelić: Etrę, Musk czy Night Aoud i padło na ten pierwszy . Tym razem . Wiosną będę ogrzewać się Muskiem albo fantastyczną Ambrą, którą dziś poznałam . Tuż po psiknięciu wydawało mi się, że przypomina mi coś, co baaardzo lubię. Już wiem - Scent! Przepiękna, wibrująca ambra .

Zapachy Etro dostępne są w postaci edt, w jednej pojemności - 100 ml / ok. 370 zł. Butelka kryształowa, grawerowana, podnosi nieco cenę. Ja kupiłam Etrę w "zwykłym" flakonie .


I znów mam arsenał pachnących papierków i cudeńka w próbkach - kolejne miłe testy przede mną .

demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 22:39   #10
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Dot.: Przedświąteczna wizyta w Quality :D

Cytat:
Napisane przez demonik
Mgiełko, jesteś kochana . Dwa kroki, he he . Przyznam, że nie w głowie mi wtedy były perfumy (dodam tylko, że balsam Sunflowers nie mój
Ooo, ktoś czyta to, co piszę . A myślałam, że moje maile giną w cyberprzestrzeni (albo je roztocza zjadają zanim w ogóle uda mi się je wysłać).

Cytat:
Napisane przez demonik
a zdjęcia robione były tylko kosmetykom w ramach dokumentacji - chyba, że się mylę ).
Myślę, że chyba się mylisz , istnieje coś takiego jak tradycja, do cholery .

Cytat:
Napisane przez demonik
Próbkę Le Feu zrobi dla mnie Pixie , a spotkać się możemy bez okazji .
No właśnie zauważyłam, że nie wszystkie wątki przejrzałam i już się dogadujesz z Pixie. Chciałabym, żeby przyszła do mnie pewna wiadomość, po której będę mogła wyprawić spotkanie z okazją . Choć spotkanie bez okazji też jest bardzo fajną sprawą
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 08:52   #11
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: Przedświąteczna wizyta w Quality :D

Po cichu zazdroszczę że macie możliwość testowania tych zapachów
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-15, 10:30   #12
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: Przedświąteczna wizyta w Quality :D

E fajnie fajnie, tylko takie testowanie zazwyczaj sie zle konczy
evee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 10:32   #13
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: Przedświąteczna wizyta w Quality :D

Cytat:
Napisane przez evee
E fajnie fajnie, tylko takie testowanie zazwyczaj sie zle konczy
Oj, tak
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 10:32   #14
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Przedświąteczna wizyta w Quality :D

Cytat:
Napisane przez Mgiełka
Ooo, ktoś czyta to, co piszę . A myślałam, że moje maile giną w cyberprzestrzeni (albo je roztocza zjadają zanim w ogóle uda mi się je wysłać).
A czyta, czyta... Tylko do odpisywania zebrać się jakoś nie może .

Cytat:
Napisane przez Mgiełka
Myślę, że chyba się mylisz , istnieje coś takiego jak tradycja, do cholery .
Tradycja powiadasz? To piękne imię dla dziewczynki . A fleszem po oczach nie dostałam, widziałam natomiast sprawnie obfotografowane skarby .


Cytat:
Napisane przez Mgiełka
No właśnie zauważyłam, że nie wszystkie wątki przejrzałam i już się dogadujesz z Pixie. Chciałabym, żeby przyszła do mnie pewna wiadomość, po której będę mogła wyprawić spotkanie z okazją . Choć spotkanie bez okazji też jest bardzo fajną sprawą
Spotkanie "w ogóle" byłoby niewątpliwie miłe . Ściskam kciuki, by jednak przyszła do Ciebie ta oczekiwana wiadomość .
demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 10:36   #15
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: Przedświąteczna wizyta w Quality :D

Demoniku, doszedł do Ciebie PW? Coś mi komputer szwankuje
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 10:38   #16
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Przedświąteczna wizyta w Quality :D

Cytat:
Napisane przez E
Demoniku, doszedł do Ciebie PW? Coś mi komputer szwankuje
Sprawdziłam, mam . Ja z kolei od wczoraj zapoznaję się z Mozillą .
demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 21:04   #17
Benita5
Raczkowanie
 
Avatar Benita5
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 360
Dot.: Przedświąteczna wizyta w Quality :D

[QUOTE=demonik]A czyta, czyta... Tylko do odpisywania zebrać się jakoś nie może .

Ano wlasnie
Benita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 07:39   #18
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Przedświąteczna wizyta w Quality :D

Cytat:
Napisane przez Benita5
Ano wlasnie
Benitko kochana , na Twój mail z 2 XI odpisałam 8 XI - późno co prawda , ale jednak . I nie miałam zwrotu, sprawdziłam przed chwilą w skrzynce . Na wszelki wypadek prześlę raz jeszcze. Innego nie dostałam...



demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 10:43   #19
Benita5
Raczkowanie
 
Avatar Benita5
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 360
Dot.: Przedświąteczna wizyta w Quality :D

Demoniku magiczny!!

Boszz wreszcie dotarlo!!i zbieram szczeke z podlogi Odpisze ale dopiero po poludniu.Teraz jestem zarobiona...
Benita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-22, 12:05   #20
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Przedświąteczna wizyta w Quality :D

ile kosztuje Petite Cherrie Annick Goutal?
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-22, 13:40   #21
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Przedświąteczna wizyta w Quality :D

Cytat:
Napisane przez beliczek
ile kosztuje Petite Cherrie Annick Goutal?
Beliczku, jak już napisałam w sms-ie 50 ml kosztuje chyba ok. 350 zł - nie pamiętam tylko edp czy edt .
demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:12.