Haruki Murakami - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-14, 10:51   #241
Ewusia_marchew
Zakorzenienie
 
Avatar Ewusia_marchew
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20 591
Dot.: Haruki Murakami

Fajnie ze natrafiłam na ten wątek, muszę go nadrobić
Ja czytałam na razie Norwegian Wood i jestem w trakcie (bliżej początku) Na południe od granicy, na zachód od słońca. Tę drugą brałam w ciemno z biblioteki i na razie stylistycznie bardzo mi przypomina Norwegian Wood, więc już zaczęłam się zastanawiać czy wszystkiego jego książki są podobne, ale skoro mówicie że nie to koniecznie muszę wgłębić się w wątek i sprawdzić po co jeszcze warto sięgnąć Fantastykę lubię więc jeśli niektóre są takie to mi to pasuje
__________________
Na ratunek koniom

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015




Ewusia_marchew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 20:23   #242
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Haruki Murakami

Widziałyście zapowiedź?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lephant.jpg (65,8 KB, 47 załadowań)
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 23:20   #243
Sunny Tiger
Wtajemniczenie
 
Avatar Sunny Tiger
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 813
Dot.: Haruki Murakami

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Widziałyście zapowiedź?
oo, od kiedy w księgarniach? Świetny cytat na okładce
__________________
Sunny Tiger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 09:01   #244
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Haruki Murakami

Podobno w listopadzie. Dobrze, że wreszcie ją przetłumaczyli, bo już zamierzałam wersję po angielsku zakupić...

BTW, jeżeli nie macie jeszcze skompletowanego Murakamiego, w Dedalusie jego książki bardzo tanio chodzą.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 15:51   #245
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Haruki Murakami

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Podobno w listopadzie. Dobrze, że wreszcie ją przetłumaczyli, bo już zamierzałam wersję po angielsku zakupić...

BTW, jeżeli nie macie jeszcze skompletowanego Murakamiego, w Dedalusie jego książki bardzo tanio chodzą.
hmm... żadnej zapowiedzi na stronie moja koleżanka pracująca w Muzie nic nie wie
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 19:23   #246
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Haruki Murakami

Zapowiedź była na fejsbuku, ja dostałam ją również na maila, bo współpracuję z Muzą.

"Zniknięcie słonia" - listopad 2012

W tym zbiorze opowiadań, podobnie jak w Przygodzie z owcą i w Końcu Świata, Haruki Murakami powodowany geniuszem i odrobiną szaleństwa przypuszcza frontalny atak na normalność, zmieniając i całkowicie dowolnie kształtując rzeczywistość. Ptak nakręcacz każdego dnia nakręca sprężynę świata. Pracownik działu kontroli jakości doznaje olśnienia, patrząc na kangury, i dowiaduje się, czym jest wielka niekompletność. W ciało robotnika z fabryki słoni wnika od dawna poszukiwany przez policję tańczący karzeł. Atak irracjonalnego głodu powoduje, że młode małżeństwo dokonuje nocnego napadu na bar McDonalda. Dziewczyna odkrywa, że budzący grozę zielony zwierz, który rozkopuje ogródek, jest w niej zakochany, a ona nie potrafi mu się oprzeć.

Śmieszne, niezwykłe, wyjątkowe – wszystkie opowiadania zebrane w antologii Zniknięcie słonia są dowodem na to, że Haruki Murakami, mistrz formy, umie z całkowitą swobodą przekroczyć wszelkie granice między światem powieściowym i realnym.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 20:12   #247
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Haruki Murakami

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Zapowiedź była na fejsbuku, ja dostałam ją również na maila, bo współpracuję z Muzą.

"Zniknięcie słonia" - listopad 2012

W tym zbiorze opowiadań, podobnie jak w Przygodzie z owcą i w Końcu Świata, Haruki Murakami powodowany geniuszem i odrobiną szaleństwa przypuszcza frontalny atak na normalność, zmieniając i całkowicie dowolnie kształtując rzeczywistość. Ptak nakręcacz każdego dnia nakręca sprężynę świata. Pracownik działu kontroli jakości doznaje olśnienia, patrząc na kangury, i dowiaduje się, czym jest wielka niekompletność. W ciało robotnika z fabryki słoni wnika od dawna poszukiwany przez policję tańczący karzeł. Atak irracjonalnego głodu powoduje, że młode małżeństwo dokonuje nocnego napadu na bar McDonalda. Dziewczyna odkrywa, że budzący grozę zielony zwierz, który rozkopuje ogródek, jest w niej zakochany, a ona nie potrafi mu się oprzeć.

Śmieszne, niezwykłe, wyjątkowe – wszystkie opowiadania zebrane w antologii Zniknięcie słonia są dowodem na to, że Haruki Murakami, mistrz formy, umie z całkowitą swobodą przekroczyć wszelkie granice między światem powieściowym i realnym.
No skoro jest okładka to coś musi być, ale zawsze o zapowiadanych premierach trąbią Ja mam w Muzie znajomości, zawsze dostawałam fragmenty spooooro przed publikacją, a całe książki nawet 1-2 przed premierą, a tu nic
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-28, 20:15   #248
Sara_m7
Rozeznanie
 
Avatar Sara_m7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Düsseldorf
Wiadomości: 552
Dot.: Haruki Murakami

Już zacieram rączki
Sara_m7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 19:18   #249
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Haruki Murakami

http://muza.com.pl/?module=okladki&id=42389 - jest info na stronie Muzy. Dobrze, że moje kontakty w wydawnictwie nie zawodzą, bo chyba bym się załamała, gdyby to była jakaś plotka
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 06:33   #250
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Haruki Murakami

ale super, miła wiadomość z rana
napewno kupie
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 17:39   #251
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Haruki Murakami

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
http://muza.com.pl/?module=okladki&id=42389 - jest info na stronie Muzy. Dobrze, że moje kontakty w wydawnictwie nie zawodzą, bo chyba bym się załamała, gdyby to była jakaś plotka
Noooo nareszcie, w przyszłym tygodniu będę miała okazję przeczytać
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-04, 15:20   #252
Wredonisia
Zadomowienie
 
Avatar Wredonisia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiadomości: 1 345
GG do Wredonisia
Dot.: Haruki Murakami

Cytat:
Napisane przez pessahson Pokaż wiadomość
murakami to też moje ostatnie odkrycie
przeczytałam jak na razie tylko "kronikę ptaka nakręcacza" i jestem zachwycona, książka liczy około 500 stron ale mogłabym przeczytac jeszcze drugie tyle
na półce jeszcze mam kafke i wild sheep chase (nie wiem jak brzmi polski tytuł) ale od jakiegoś czasu nie mam wolnej chwili żeby się za nie zabrac
a kronika jest świetna, właściwie nic się nie dzieje, akcja płynie sobie powoli ale wciąga...oj wciąga
polecam
Właśnie zaczynam Kronikę (chyba 80ta strona, w tym wypadku to początek )To pierwsza jego książka jaką czytam.
Cytat:
Napisane przez nebraska Pokaż wiadomość
Ja też go uwielbiam! Miałam w Pradze takie przeżycie, że myślałam, że facet siedzący naprzeciwko nas to Murakami, byłam bliska zapytania go czy on to Murakami, ale stchórzyłam. Po przyjeździe do domu i konsultacji z google się okazało, że to jednak nie był on, jakoś tak inaczej mi się zapamiętał...
Hihi, obawiam sie że dla nas Europejczyków to 90% Japończyków wygląda podobnie.
Cytat:
Napisane przez Matplaneta Pokaż wiadomość
Książki Murakami są przyjemne. Nie zachwycają, ale pomagają sie zrelaksować i odpocząć.
Nie wiem czy tylko ja zwracam na to uwagę, ale wg mnie do ich wydania można by użyć połowę ilości parieru! Przeszkadza mi trcohe to marnotrastwo-gdzie są ogromne odstępny między wierszami i bardzo szerokie akapity. W jakim celu? By zuzyć więcej paperu i mieć powód do zaproponowania wyższej ceny za książkę?

A moja ulubiona pozycjs tego atora to "Na południe od granicy na zachód od słońca".
Ja czytam wersję w ebooku - przyznam że wolałabym tradycyjną książkę, ale nie nosiłabym jej ze sobą ze względu na objętość. A koszt papieru to nie jest -jak sądzę - duża część składowa ceny książki.
Wredonisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 08:29   #253
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Haruki Murakami

Znienawidziłam Murakamiego od pierwszego przeczytania. Wszyscy mówili: "Nie kupuj, nie kupuj, to jest Paulo Coelho Dalekiego Wschodu, to Ci się nie spodoba, to nie na Twoje nerwy, Ty już lepiej błyszczyk sobie kup, a nie Murakamiego, błyszczyk już lepiej, naprawdę". No, ale ja pomyślałam, że przecież nie będę uprzedzona, zanim nie przeczytam, że spróbuję, że dam szansę.

Nie. Nienienienie i jeszcze raz nie. Dwa podejścia, nie. Stoi Murakami na półce i się kurzy, chce ktoś "Ślepą wierzbę i śpiącą kobietę"? Bo ja bardzo nie chcę.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 10:25   #254
coccinelle7
Zadomowienie
 
Avatar coccinelle7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: far far away
Wiadomości: 1 188
Dot.: Haruki Murakami

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Znienawidziłam Murakamiego od pierwszego przeczytania. Wszyscy mówili: "Nie kupuj, nie kupuj, to jest Paulo Coelho Dalekiego Wschodu, to Ci się nie spodoba, to nie na Twoje nerwy, Ty już lepiej błyszczyk sobie kup, a nie Murakamiego, błyszczyk już lepiej, naprawdę". No, ale ja pomyślałam, że przecież nie będę uprzedzona, zanim nie przeczytam, że spróbuję, że dam szansę.

Nie. Nienienienie i jeszcze raz nie. Dwa podejścia, nie. Stoi Murakami na półce i się kurzy, chce ktoś "Ślepą wierzbę i śpiącą kobietę"? Bo ja bardzo nie chcę.
Chyba akurat zaczęłaś od najsłabszej książki a porównanie do Coehlo w ogóle nie trafione.
__________________
coccinelle7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 13:23   #255
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Haruki Murakami

a "lepiej kup sobie błyszczyk" to już w ogóle żenada
nienawidzę takich tekstów, kiedyś usłyszałam że nie dostanę ksiązki na urodziny, tylko błyszczyk własnie - na co odparowałam ze niby co się stanie lepszego jak dostanę błyszczyk niż ksiązkę i usłyszałam że jak się ładnie umaluje błyszczykiem to może ktoś na mnie zwróci uwagę bo ksiązka mi chłopa nie znajdzie, nosz kur wór!!!!
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 15:48   #256
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Haruki Murakami

Cytat:
Napisane przez hardgirl123 Pokaż wiadomość
a "lepiej kup sobie błyszczyk" to już w ogóle żenada
nienawidzę takich tekstów, kiedyś usłyszałam że nie dostanę ksiązki na urodziny, tylko błyszczyk własnie - na co odparowałam ze niby co się stanie lepszego jak dostanę błyszczyk niż ksiązkę i usłyszałam że jak się ładnie umaluje błyszczykiem to może ktoś na mnie zwróci uwagę bo ksiązka mi chłopa nie znajdzie, nosz kur wór!!!!
Aby rozwiać wszelkie niejasności-kupuję znacznie więcej książek, niż błyszczyków. Ot taka ironijka.

Cytat:
Napisane przez coccinelle7
Chyba akurat zaczęłaś od najsłabszej książki a porównanie do Coehlo w ogóle nie trafione.
Ale z tego, co rozumiem, to jest przekrój przez właściwie całą jego twórczość, prawda?
Nie podoba mi się styl. W moim odczuciu-mędrkujący, jak u Coelho. Tyle, że o mniejszym ciężarze gatunkowym, bo czytanie Murakamiego to nie taki obciach.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 15:32   #257
Sara_m7
Rozeznanie
 
Avatar Sara_m7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Düsseldorf
Wiadomości: 552
Dot.: Haruki Murakami

Kupiłam dziś nowego Murakamiego w Matrasie z 20% zniżki : jupi:
Sara_m7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 18:24   #258
MarjoryAnn
Raczkowanie
 
Avatar MarjoryAnn
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 51
Dot.: Haruki Murakami

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Nie podoba mi się styl. W moim odczuciu-mędrkujący, jak u Coelho. Tyle, że o mniejszym ciężarze gatunkowym, bo czytanie Murakamiego to nie taki obciach.
Muszę przyznać, że do tej pory sięgnęłam tylko po zbiór opowiadań "Wszystkie boże dzieci tańczą", ale po jego lekturze mam identyczne odczucia! Lepiej bym tego nie ujęła.

Mocno się przez to zraziłam, choć nie wykluczam, że dam mu jeszcze kiedyś szansę. Nawet z czystej ciekawości, czy dalej będą się tworzyć w mym umyśle takie skojarzenia. Co waszym zdaniem jest najlepsza jego pozycją, która mogłaby stłumić negatywne wrażenie po pierwszym zetknięciu z jego twórczością?
MarjoryAnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 18:45   #259
coccinelle7
Zadomowienie
 
Avatar coccinelle7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: far far away
Wiadomości: 1 188
Dot.: Haruki Murakami

Nie wiem czy mogę się jakoś specjalnie wypowiadać na ten temat, bo przeczytałam tylko 2 książki tego autora, ale polecam Norwegian Wood.
Co do porównania do Coelho to zupełnie nie widzę podobieństw. Książki Coehlo są strasznie prymitywne, teksty typu: Kochajmy się. Miłość jest piękna. Jeśli będziemy kochać świat będzie lepszy. I takie tam. Murakami z kolei ma taki 'melancholijny' styl pisania, dosyć specyficznie dobiera słowa opisując rzeczywistość. I ma przy tym bardzo trafne spotrzeżenia. Często czytając go podnoszę głowę z książki i myślę sobie: "Kurde. Lepiej bym tego nie ujęła". Raczej przy Coehlo by mi się coś takiego nie zdarzyło ;P
__________________
coccinelle7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-18, 19:29   #260
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Haruki Murakami

No i jak wam się podobały opowiadania ze "Zniknięcia słonia?
Już się nie mogę doczekać nowej książki Murakamiego.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 21:33   #261
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Haruki Murakami

Mnie bardzo, to jedna z lepszych jego książek.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 11:46   #262
hihicz
Raczkowanie
 
Avatar hihicz
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: ~Łdz
Wiadomości: 480
Dot.: Haruki Murakami

Zachęcona pozytywnymi opiniami oraz tym wątkiem wypożyczyłam wczoraj swoją pierwszą książkę Murakamiego. Jest to "Tańcz tańcz tańcz". Co prawda musi swoje odczekać w mojej własnej kolejce książek do czytania, ale mam nadzieję, że zachwyci mnie tak jak Was.
hihicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 13:35   #263
pasjonautka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 77
Dot.: Haruki Murakami

Jeden z moich ulubionych pisarzy, szczerze nigdy nie wpadłabym na porównanie go z Coelho, ale każdy ma swoje odczucia
__________________
Lubię kosmetyki i inne "babruchy" Ostatnio zaczęłam prowadzić bloga, ale jakoś kiepsko mi idzie... :P Zapraszam - http://pasjonautka.wordpress.com
pasjonautka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 14:45   #264
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Haruki Murakami

czytam obecnie Zniknięcie słonia i nie podoba mi się ani trochę, możliwe że Murakami po prostu mi się znudził...
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 11:39   #265
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Haruki Murakami

Cytat:
Napisane przez hardgirl123 Pokaż wiadomość
czytam obecnie Zniknięcie słonia i nie podoba mi się ani trochę, możliwe że Murakami po prostu mi się znudził...
Ja też mam mieszane odczucia względem tego zbioru. Chyba jedynie 3 opowiadania mi się spodobały.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 19:10   #266
anjya
Rozeznanie
 
Avatar anjya
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 992
Dot.: Haruki Murakami

a ja jestem zakochana w jego stylu, uwielbiam go i nie rozumiem jak można go porównywać do Coehlo, którego swoją drogą nie potrafiłam strawić
czytałam "Norwegian Wood" oraz "Schlaf" (nie wiem jaki jest polski tytuł, o kobiecie, która nie sypia). teraz jestem w trakcie "kroniki ptaka nakręcacza" i jestem zafascynowana! jego książki zdecydowanie pozostają w pamięci ..
jednocześnie wydaje mi się, że albo ktoś polubi albo znienawidzi jego twórczość
uwielbiam Muzę za to, że wydaje go w wersji kieszonkowej, dzięki czemu kosztuje 10zl ^^
anjya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 10:06   #267
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Haruki Murakami

Dziewczyny, czytałyście już najnowszą książkę? Ja mam zamiar kupić dzisiaj i czytać cały weekend. Opis fabuły wydaje się być bardzo realny, a przyznam szczerze, że w 1Q84 poziom abstrakcji trochę mnie przerastał.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 09:36   #268
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Haruki Murakami

Słyszałyście o tej akcji?


Wszelkie info na fejsbuku: https://www.facebook.com/events/325257540969220/

Wybrałabym się, ale TŻ nie będzie mógł, a u mnie odbywa się to daleko od domu i raczej nie pozwoli mi na nocne paradowanie po mieście solo
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 19:29   #269
pankasztan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 765
Dot.: Haruki Murakami

Czytałem Kafkę nad Morzem ładnych parę lat temu i choć trudno mi odtworzyć dokładnie jej fabułę, to pamiętam, że książka zrobiła na mnie duże wrażenie. Świetnie oddaje klimat życia w Japonii, to jak tamtejsze społeczeństwo jest zamknięte.

Szkoda że akcja odbędzie się 20 maja. Inicjatywa piękna. Nie spodziewałem się, że twórczość Murakamiego cieszy się taką popularnością w Polsce.

Edytowane przez pankasztan
Czas edycji: 2014-05-16 o 19:34
pankasztan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 21:58   #270
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Haruki Murakami

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Słyszałyście o tej akcji?


Wszelkie info na fejsbuku: https://www.facebook.com/events/325257540969220/

Wybrałabym się, ale TŻ nie będzie mógł, a u mnie odbywa się to daleko od domu i raczej nie pozwoli mi na nocne paradowanie po mieście solo
Nareszcie! To przecież jego pierwsza książka Cudownie! NIe mogę się doczekac
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-06 10:11:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:16.