Co zabrać na wakacje nad morze? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-17, 17:40   #1
afrodytek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 077

Co zabrać na wakacje nad morze?


Wiem, że pytanie może trywialne, ale nigdy nie byłam na wakacjach... a juz na pewno nie na dłużej i nie nad morzem.
Dlatego nie chciałabym nie wziąć czegoś niezbędnego.
Co powinnam zabrać? Jak z ubraniami? Czy robić jakiś "zapas" w razie wpadki ( ubrudzenie itp) ?
Jadę na tydzień... Jeśli pogoda będzie ładna to pewnie ciągle będzie spędzanie czasu na plaży. Myślałam, żeby zabrać z ubrań: ( arabskimi będę pisać liczbę ubrań) : 1 spodnie długie, 2 spodnie krótkie, 1( może)sukienkę, 3-4 bluzki, kurtkę jeansową, sweterek, z butów to w 1 tenisówkach pojadę i zabiorę 1 japonki na plażę, 2-3 stroje kąpielowe i bieliznę.
Nie chcę zabierać za dużo rzeczy i tego wszystkiego taszczyć dlatego chce się ograniczyć do minimum. Jeśli ktoś jeździł na wakacje to zapewne z własnego doświadczenia wie co jest potrzebne a czego np. zabrało się za dużo.
afrodytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 17:50   #2
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Co zabrać na wakacje nad morze?

3 stroje kąpielowe na tydzień?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 17:53   #3
afrodytek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 077
Dot.: Co zabrać na wakacje nad morze?

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
3 stroje kąpielowe na tydzień?
że dużo czy że mało?? Nigdy nie używałam stroju kąpielowego oprócz basenu, ale to był strój sportowy jedno-częsciowy...
afrodytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 17:54   #4
szynka_w_toscie
Zadomowienie
 
Avatar szynka_w_toscie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 798
Dot.: Co zabrać na wakacje nad morze?

Po co Ci 2-3 stroje kąpielowe? Ja mam 1 główny i 1 zapasowy już starszy, ale i tak tego drugiego nigdy nie potrzebowałam. Z ubraniami to bedziesz lepiej wiedziała bo Ty wiesz czego się spodziewać na wakacjach (czy będziesz też zwiedzać czy tylko leżeć na plaży).
Z innych rzeczy to weź:
- coś na komary
- apteczka
- stoperan
__________________
"When I let a day go by without talking to you...
then that day's just no good."
A.
szynka_w_toscie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 17:54   #5
ewcia1980
Raczkowanie
 
Avatar ewcia1980
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 245
Dot.: Co zabrać na wakacje nad morze?

Ręcznik plażowy, matę lub koc, wiatrołap, namiot plażowy lub parasol plażowy, chustkę na głowę.
ewcia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 17:58   #6
afrodytek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 077
Dot.: Co zabrać na wakacje nad morze?

Cytat:
Napisane przez szynka_w_toscie Pokaż wiadomość
Po co Ci 2-3 stroje kąpielowe? Ja mam 1 główny i 1 zapasowy już starszy, ale i tak tego drugiego nigdy nie potrzebowałam. Z ubraniami to bedziesz lepiej wiedziała bo Ty wiesz czego się spodziewać na wakacjach (czy będziesz też zwiedzać czy tylko leżeć na plaży).
Z innych rzeczy to weź:
- coś na komary
- apteczka
- stoperan
Po prostu mam 2 ładne stroje , których nigdy nie używałam i chciałabym je w końcu wykorzystać a jeden w razie czego bo też nie jest zły. a rozumiecie.. nigdy nie byłam na plaży ani nie opalałam się w stroju i chciałabym zaszaleć
afrodytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 18:34   #7
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Co zabrać na wakacje nad morze?

rozwalają mnie takie wątki dorosłych ludzi...

nie wiem popatrz w domu co masz i zobacz co byś chciała wziąć bo się może przydac..
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-17, 18:40   #8
201607121236
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 665
Dot.: Co zabrać na wakacje nad morze?

trzy kostiumy nad Bałtyk to raczej za dużo
201607121236 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 18:47   #9
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Co zabrać na wakacje nad morze?

Weź jedne dodatkowe długie spodnie. Jeśli nie będzie pogody, a jedne Ci się pomoczą, to drugie będą bardzo przydatne.
W zależności od swoich potrzeb wyposaż apteczkę. Nie zapomnij o kremach z filtrem, okularach słonecznych i czymś na głowę, może się przydać.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 18:52   #10
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Co zabrać na wakacje nad morze?

3-4 bluzki na tydzień to trochę mało
__________________
'Cause for all we know we might be dead by tomorrow.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 19:04   #11
kamilaza
Rozeznanie
 
Avatar kamilaza
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 695
Dot.: Co zabrać na wakacje nad morze?

wzięłabym więcej sukienek (jednak wygodniejsze są na plażę), coś "bardziej" eleganckiego, gdyby naszło was gdzieś wyjść wieczorem plus jeszcze jakieś buty. W samych tenisówkach chcesz śmigać w upale? sandałki weź jakieś
p. s. tak patrząc na listę twoich rzeczy, to tyle ja zabieram na weekend jak jadę do znajomych (no, może z wyjątkiem tych strojów...) Na tydzień to mam zawsze mnóstwo rzeczy, bo a nuż coś mi się przyda na różną okazję. Zresztą zawsze wychodzę z założenia, że lepiej zabrać z domu i obwieźć niż żałować, że nie mam w co się ubrać
aha, i zawsze mam mega wielką apteczkę chociaż, jeśli jedziesz nad polskie morze to też jest wszystko ogólnie dostępne na miejscu.
__________________
"Nie zależy mi na pieniądzach i na sławie, chcę być tylko doskonała."

MM.


Pomóż! http://www.pmiska.pl/
kamilaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-17, 19:12   #12
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Co zabrać na wakacje nad morze?

Cytat:
Napisane przez a34 Pokaż wiadomość
3-4 bluzki na tydzień to trochę mało
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 19:54   #13
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Co zabrać na wakacje nad morze?

Cytat:
Napisane przez a34 Pokaż wiadomość
3-4 bluzki na tydzień to trochę mało
Zdecydowanie mało Z reguły liczę 1 na dzień, zwłaszcza przy upalnej pogodzie, bo jak się przepoci to nie ma jak prać. Ewentualnie można odliczyć jakiś dzień - na sukienkę
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 21:27   #14
CarmineRose
Zadomowienie
 
Avatar CarmineRose
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 776
Dot.: Co zabrać na wakacje nad morze?

Zawsze biorę 1 koszulkę na dzień, nawet jeżeli zabieram sukienki. Zdarzało się, że rano sukienka była ok, ale pod wieczór wolałam już się przebrać. Poza tym, różne wypadki chodzą po ubraniach
Na pewno nie będziesz siedzieć od rana do wieczora przez cały tydzień na plaży, więc zabierz sobie jeszcze jakieś wygodne obuwie: sandałki albo ażurowe baletki. Wychodzę z założenia, że lepiej zabrać więcej niż potem marudzić.


Cytat:
Napisane przez ewcia1980 Pokaż wiadomość
Ręcznik plażowy, matę lub koc, wiatrołap, namiot plażowy lub parasol plażowy, chustkę na głowę.
i torbę plażową/plecak, może pareo
__________________
KOBIETY dla KOBIET czyli KOBBIECIARNIA

A może by tak coś zmienić

CarmineRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 21:41   #15
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Co zabrać na wakacje nad morze?

1. krem z panthenloem
2. filtr 30-50 na twarz
3. filtr 20 na nogi
4. polecam maseczki i żel chłodzacy rossmannowy

---------- Dopisano o 22:41 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

kremy z filtrem to mus, dodatkowo panthenol i żel chłodzacy :P
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 21:49   #16
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Co zabrać na wakacje nad morze?

Pomijając, że zadziwia mnie to, że dorosła osoba ma problem z policzeniem, ile par majtek ma zabrać ze sobą, to na wakacje nad morzem zabrałabym:
-coś przed opalaniem
-balsam chłodzący po opalaniu
-mata/kocyk
-okulary przeciwsłoneczne
-nakrycie głowy
-coś na komary
-jeśli masz uczulenie, ew.gryzą cię dotkliwie - coś na ugryzienia
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 22:24   #17
olgaes
Zadomowienie
 
Avatar olgaes
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 165
Dot.: Co zabrać na wakacje nad morze?

Co masz zabrać? Dobry humor!
olgaes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 07:35   #18
ygerna
Zakorzenienie
 
Avatar ygerna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 585
Dot.: Co zabrać na wakacje nad morze?

Ja w ciągu ostatnich 10 lat byłam z 7 razy nad polskim morzem i zawsze miałam 1 strój i przeżyłam ,nigdy się z nim nic nie działo

Jeśli jedziesz nad Bałtyk to weź bluzę, sweter (coś cieplejszego na pochmurną pogodę, bo nad wodą nieźle gwiździ), lekką kurtkę przeciwdeszczową. Ja miałam zawsze jakąś chustkę pod szyję. Długie spodnie też miałam, ale nigdy nie było tak zimno, żeby je założyć. To samo z adidasami i krytymi butami. Sandałki/klapki/baletki w zupełności wystarczą.
BTW obalę mit, że nad polskim morzem nie ma pogody Ja zawsze wracałam strzaskana na brąz, a deszczowe dni można policzyć na palcach jednej ręki
__________________

ygerna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 08:34   #19
MeredithGrey
Zadomowienie
 
Avatar MeredithGrey
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 468
Dot.: Co zabrać na wakacje nad morze?

krem do opalania to podstawa dla zdrowia... A co do ciuchow -dziwna rozkmina. potrafisz przeciec wyobrazic sobie sroj na kazdy dzien, to po prostu Taki stroj wez.


A strojow kapielowych ja na Cale wakacje... mam ... zawrotna liczbe- 1 !
__________________
Książki 2015
5/52
ROLKOholizm! Jesien 2014. ..
MeredithGrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-18, 09:12   #20
201611241302
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 242
Dot.: Co zabrać na wakacje nad morze?

Jak Baltyk, to wzielabym kalosze.. .
Mi sie przydaly :p

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201611241302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 09:55   #21
Harmonija
Rozeznanie
 
Avatar Harmonija
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: z łona matki.
Wiadomości: 955
Dot.: Co zabrać na wakacje nad morze?

Bałtyk? Sweter, bluzę, skarpety!
Mi się to przydalo ale ja od wieczora do rana siedziałąm na plaży
__________________

Nalej Serce, nalej...




Na początku bóg stworzył człowieka, ale widząc go takim ułomnym, dał mu kota.
Harmonija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 10:24   #22
Goss_
Raczkowanie
 
Avatar Goss_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: Co zabrać na wakacje nad morze?

ja biorę 2 stroje kąpielowe, 2pary spodenek, 2 pary baletek, tenisówki, 3 koszulki, 2 koszule, katanę, leginsy- pewnie ze 3 pary :P, 2 sukienki, 2 spodniczki, okulary, kosmetyczke, kremy do opalania , prostownicę,lokówkę, szampon plus odżywka, ręczniki, ręczniki z przeznaczeniem na plażę, kalendarz:P, telefon, ładowarka, piżamka, dobra lektura, krzyżówki, TŻta. Jadę na 3-4 dni
Goss_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 10:48   #23
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Co zabrać na wakacje nad morze?

Nad Bałtyk jeżdżę co roku, dwa dni temu wróciłam z 2 tygodniowego wyjazdu do Kołobrzegu i pogoda była piękna, padało tylko przez dwa dni, podobno cały lipiec ma być bardzo ładny,więc może aż kaloszy nie trzeba brać, ale na pewno jakieś dwie grubsze bluzy z kapturem bym wzięła na Twoim miejscu, bo wieczorami jednak jest wietrznie, a kiedy wcześniej się opalałaś przez kilka godzin na plazy i ciało masz rozgrzane to szybciej jednak marzniesz. Poza tym na pewno dwie pary długich spodni i choć z 7 bluzek, może nie wszystkie topy, tylko też jakieś z krótkim rękawem , bo jeśli sobie spalisz ramiona, to żebyś sobie mogła nałożyć coś przewiewnego co jednocześnie zakryje oparzenie, czego Ci oczywiście nie zyczę Poza tym kapelusz na głowę,jakieś podstawowe leki,kosmetyki do opalania i po opalaniu,krem nawilżający do twarzy bo skóra się bardzo wysusza., koniecznie jakiś balsam nawilżający do ust, żeby sobie smarować na plazy co jakiś czas.Jeśli używasz podkłau to weź jakiś nawilżający i weźć pod uwagę że jeśli opalisz sobie twarz to potrzebujesz ciemniejszego niż do tej pory. Poza tym zabrałabym coś do depilacji i pumeks /tarkę do stóp ,bo skóra stóp robi się twarda na maska bez tego w mgnieniu okaDwa stroje w zupełności wystarczą, trzeciego bym nie zabierała. Ja bym wzięła jeszcze suszarkę do włosów, bo włosy myję codziennie, a już po plazy to u mnie konieczność. Ja biorę też adidasy, mi wieczorami jest wygodnie w adidasach, klapki piankowe pod prysznic( radzę nie wchodzić gołą stopą pod prysznic jednak), sandałki sportowe na plażę no i coś elegantszego na dyskotekę jakąś. Płaszcz przeciwdeszczowy czy tzw wiatówka też nie zawadzi, może się przydać a to jest lekkie. Ręcznik plażowy i ze 3 ręczniki do kąpieli, bo nie zawsze wszystkie wysychają. Jeśli będziesz miała dostęp do balkonu to ja bym wzięła kilka spinaczy, żeby wywiesić np mokre ręczniki i je przewietrzyć, czy ubrać brudne skarpetki ;p W tym roku żałowałam że nie wziełam spodni 3/4 -fajne są, nie zawsze wieczorami jest tak ciepło by nakładać krótkie jeśli zamierzasz jadać np śniadania i kolacje we własnym zakresie radziłabym zabrać ze sobą jakieś własne sztućce, bo z tym w pensjonatac h to bywa różnie, ja np gdybym nie wzięła teraz własnego noża, to piłowałabym pieczywo stępionym .

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

Cytat:
Napisane przez ygerna Pokaż wiadomość
Ja w ciągu ostatnich 10 lat byłam z 7 razy nad polskim morzem i zawsze miałam 1 strój i przeżyłam ,nigdy się z nim nic nie działo

Jeśli jedziesz nad Bałtyk to weź bluzę, sweter (coś cieplejszego na pochmurną pogodę, bo nad wodą nieźle gwiździ), lekką kurtkę przeciwdeszczową. Ja miałam zawsze jakąś chustkę pod szyję. Długie spodnie też miałam, ale nigdy nie było tak zimno, żeby je założyć. To samo z adidasami i krytymi butami. Sandałki/klapki/baletki w zupełności wystarczą.
BTW obalę mit, że nad polskim morzem nie ma pogody Ja zawsze wracałam strzaskana na brąz, a deszczowe dni można policzyć na palcach jednej ręki
Piąteczka! To samo mogę powiedzieć, jeżdżę co roku i tak naprawdę tylko raz pogoda była beznadziejna.

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2014-07-18 o 10:56
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 11:05   #24
ygerna
Zakorzenienie
 
Avatar ygerna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 585
Dot.: Co zabrać na wakacje nad morze?

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------


Piąteczka! To samo mogę powiedzieć, jeżdżę co roku i tak naprawdę tylko raz pogoda była beznadziejna.

Mały ot Pogoda nad Bałtykiem nie jest wg mnie największym problemem wakacji nad polskim morzem
__________________

ygerna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 12:28   #25
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Co zabrać na wakacje nad morze?

Cytat:
Napisane przez ygerna Pokaż wiadomość

Mały ot Pogoda nad Bałtykiem nie jest wg mnie największym problemem wakacji nad polskim morzem
A co? Nie wiem, nad żadnym innym nie byłam.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 12:32   #26
ygerna
Zakorzenienie
 
Avatar ygerna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 585
Dot.: Co zabrać na wakacje nad morze?

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
A co? Nie wiem, nad żadnym innym nie byłam.
dzieci załatwiające się na plaży, niedopałki papierosów, puste puszki, butelki i inne papierki po jedzeniu zakopane w piasku, zapach kebabów/zapiekanek itp
__________________

ygerna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 13:12   #27
Laurelindorenan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 522
Dot.: Co zabrać na wakacje nad morze?

Nad Bałtyk jeżdżę niemal co roku, przeważnie na kilka dni. Zależy mi na tym, by jak najmniej dźwigać.

Moja wersja niezbędnego zestawu na tydzień: jeden strój kąpielowy, tyle koszulek/bluzek z krótkim rękawem, ile dni trwa wyjazd (bielizna to chyba oczywiste ), dwie spódnice, krótkie spodenki, jedna para długich spodni, ze dwa sweterki, cienka kurtka przeciwdeszczowa, sandały, balerinki lub inne nieco bardziej zakryte buty, coś do spania (w moim przypadku lekka koszulka nocna lub długi T-shirt), krem do opalania z wysokim filtrem, dwa ręczniki, w tym jeden duży, na którym mogę siedzieć na plaży, kosmetyczka z niezbędnymi kosmetykami higieniczno-pielęgnacyjnymi w wersjach mini (można kupić np. w Rossmannie) lub w formie próbek i saszetek (zbieram specjalnie na takie okazje), makijażowe minimum (puder, ew, podkład, tusz do rzęs), tablet zaopatrzony w filmy i ebooki, bo coś trzeba robić wieczorem w pensjonacie

Apteczki nie wożę, ewentualnie coś przeciwbólowego i środek na komary.
Laurelindorenan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 13:35   #28
afrodytek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 077
Dot.: Co zabrać na wakacje nad morze?

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Pomijając, że zadziwia mnie to, że dorosła osoba ma problem z policzeniem, ile par majtek ma zabrać ze sobą, to na wakacje nad morzem zabrałabym:
-coś przed opalaniem
-balsam chłodzący po opalaniu
-mata/kocyk
-okulary przeciwsłoneczne
-nakrycie głowy
-coś na komary
-jeśli masz uczulenie, ew.gryzą cię dotkliwie - coś na ugryzienia
Nie chodzi o majtki i przecież chyba każdy o tym wie. Po prostu nigdy nie byłam nad morzem. Widziałam tylko widokówki czy zdjęcia znajomych. Nie wiem po prostu czy mogę się spodziewać upałów tropikalnych, czy może tam wcale nie jest jakoś cieplej. Chciałam takie porady przydatne od kogoś kto przeżył już ileś tam wakacji i wie czego się spodziewać a nie konkretnie ilość ubrań i majtek. Dodatkowo właśnie nie chce tak jak większość osób brać za dużo a nuż się przyda.. bo zazwyczaj tak robię a potem nie mogę sobie poradzić z wielkością bagażu

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Harmonija Pokaż wiadomość
Bałtyk? Sweter, bluzę, skarpety!
Mi się to przydalo ale ja od wieczora do rana siedziałąm na plaży
Właśnie o takie porady mi chodziło
afrodytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 17:44   #29
CarmineRose
Zadomowienie
 
Avatar CarmineRose
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 776
Dot.: Co zabrać na wakacje nad morze?

Cytat:
Napisane przez afrodytek Pokaż wiadomość
Dlatego nie chciałabym nie wziąć czegoś niezbędnego.
Co powinnam zabrać? Jak z ubraniami? Czy robić jakiś "zapas" w razie wpadki ( ubrudzenie itp) ?
No to najwyraźniej źle sformułowałaś pytanie.

Cytat:
Napisane przez afrodytek Pokaż wiadomość
Nie wiem po prostu czy mogę się spodziewać upałów tropikalnych, czy może tam wcale nie jest jakoś cieplej. Chciałam takie porady przydatne od kogoś kto przeżył już ileś tam wakacji i wie czego się spodziewać a nie konkretnie ilość ubrań i majtek. Dodatkowo właśnie nie chce tak jak większość osób brać za dużo a nuż się przyda..
My też nie wiemy jaka będzie pogoda. Primo: każdy ma inne doświadczenia z pogodą nad morzem (jeden wypad był całkowicie deszczowy i brakło mi ciuchów). Secundo: od czegoś są prognozy pogody. Tertio: nigdy nie wierz prognozom pogody

Zapotrzebowanie zależy w dużej mierze od formy pobytu: domki?hotel?namiot?z własnym wyżywieniem, z możliwością gotowania? a także od sposobu spędzania czasu; jak masz zamiar leżeć cały dzień na plaży to faktycznie wiele rzeczy CI nie potrzeba. Ja bym się w każdym razie zanudziła.

O!, ja zawsze biorę za dużo kosmetyków kolorowych (a potem się w ogóle nie maluje), tu można ograniczyć się do zupełnej podstawy.
Jeżeli chcesz zaoszczędzić na miejscu to przelej sobie szampon/balsam/żel do mycia do mniejszych buteleczek albo skorzystaj z saszetek/próbek
__________________
KOBIETY dla KOBIET czyli KOBBIECIARNIA

A może by tak coś zmienić

CarmineRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 18:24   #30
Mome
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 188
Dot.: Co zabrać na wakacje nad morze?

Cytat:
Napisane przez afrodytek Pokaż wiadomość
Nie wiem po prostu czy mogę się spodziewać upałów tropikalnych, czy może tam wcale nie jest jakoś cieplej.
Nie jest cieplej. Wręcz przeciwnie, zazwyczaj latem jest zimniej niż w innych częściach kraju. I wiatr wieje, weź ciepłą bluzę albo wiatrówkę.

Btw zawsze się dziwiłam czemu mój bagaż jest zawsze o połowę mniejszy niż bagaż przeciętnej osoby, po przeczytaniu waszych wyliczanek już przestałam ^^ No ale ja wolę nawet wziąć mniej bielizny i założyć z góry, że będę robić pranie w trakcie wyjazdu, byle tylko wozić za sobą jak najmniej
Mome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-18 19:24:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:31.