Rady dla studentek - o studiach, mieszkaniu, codzienności - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-18, 12:45   #391
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: studia??? jak to wygląda????

Cytat:
Napisane przez Sunny20 Pokaż wiadomość
Każdy kierunek ma swój dziekanat, to jest coś w rodzaju sekretariatu, gdzie studenci załatwiają większość swoich spraw. Nazwa jest myląca, bo tam wcale nie urzęduje dziekan Dziekan ma swój osobny gabinet i osobny sekretariat dziekana (przynajmniej u mnie)
a u mnie w dziakanacie siedzi dziekan, tylko, ze ma tam swoj gabinet, przed ktorym siedza 'panie z dziekanatu', ktore zajmuja sie studentami... ale jak np. studiowalam na UJ-cie, to dla studentow byl sekretariat, a do dziekanatu szlo sie ze sprawami wiekszego kalibru lub zeby wlasnie spotkac sie z dziekanem... wiec jak widac, na kazdej uczelni moze byc roznie.

a i nie zawsze panie z dziekanatu gnebia studentow i sa niemile u mnie sa przemile i wszystko sobie mozna spokojnie zalatwic.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 16:48   #392
izuleczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 163
Rady dla studentek

Prosze o pomoc juz studiujace dziewczyny.Jakie macie rady dla"pierwszakow"?Co was zaskoczylo na studiach??O czym warto wiedziec????
izuleczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 17:22   #393
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Rady dla studentek

ja bym radzila zeby kserowac na biezaco to co ci sie pozniej przyda, a nie zostawiac na sesje, bo potem w kolejkach do ksera mozna zakwitnac

radze tez chodzic na zajecia, bo jednak potem jest duzo mniej nauki w sesji (przynajmniej w moim przypadku)

z wypozyczaniem ksiazek z biblioteki tez do sesji nie czekaj, bo potem z duzym prawdopodobienstwem ksiazki nie dostaniesz.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 17:28   #394
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Rady dla studentek

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
ja bym radzila zeby kserowac na biezaco to co ci sie pozniej przyda, a nie zostawiac na sesje, bo potem w kolejkach do ksera mozna zakwitnac

radze tez chodzic na zajecia, bo jednak potem jest duzo mniej nauki w sesji (przynajmniej w moim przypadku)

z wypozyczaniem ksiazek z biblioteki tez do sesji nie czekaj, bo potem z duzym prawdopodobienstwem ksiazki nie dostaniesz.
Wszystko potwierdzam. Gdybym ja to wiedziała już na początku, to nie miałabym potem problemów ze zdobyciem książek/skryptów, kserówek...
Polecam też chodzenie na wykłady, bo czasem można się naciąć na profesorów puszczających listy (ale nie na każdym wykładzie, tylko wybiórczo-i traf tu na TEN wykład). Pozdrawiam i życzę powodzenia na studiach wszystkim "pierwszakom"
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 17:30   #395
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Rady dla studentek

zależy co i gdzie studiujesz

Najważniejsza rada-dowiedz się jak najwięcej o wykładowcach i ćwiczeniowcach od poprzednich roczników
__________________
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 17:32   #396
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: Rady dla studentek

chodzenie na wyklady i przede wszystkim notowanie - z doswiadczenia wiem, ze nie ma to jak wlasne notatki plus oczywiscie kserowanie na bierzaco materialow, jednak przed kserowaniem ksiazem raczej sie trzeba 2 razy zastanowic, bo czesto i tak sie ich nie przeczyta i jest 30zl w plecy.
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 17:36   #397
april:)
Zakorzenienie
 
Avatar april:)
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3 470
Dot.: Rady dla studentek

Tak jak dziewczyny już mówiły, lepiej sobie załatwić książki/skrypty już na samym początku zanim wszystko wypożyczą Warto też uśmiechnąć się do rocznika wyżej po materiały, oraz rady- np na co zwraca dany wykładowca uwagę na ćwiczeniach/egzaminie (może nawet będą mieli testy z ubiegłych lat ) W moim przypadku chodzenie na wykłady było w większości przypadków zupełnie nieprzydatne- więc je sobie odpuściłam.
april:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-13, 17:45   #398
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Rady dla studentek

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Polecam też chodzenie na wykłady, bo czasem można się naciąć na profesorów puszczających listy (ale nie na każdym wykładzie, tylko wybiórczo-i traf tu na TEN wykład). Pozdrawiam i życzę powodzenia na studiach wszystkim "pierwszakom"
o tak juz nie raz trafilam na ten dzien, kiedy na nieobowiazkowym wykladzie poszla lista, a potem za obecnosc na takiej liscie wykladowca przychylniej patrzyl przy egzaminie

nie wiem jak twoja uczelnia, ale te na ktorych ja studiuje maja fora internetowe, na ktorych mozna dowiedziec sie wielu interesujacych rzeczy o konkretnych wykladowcach, a takze uzyskac notatki, testy z poprzednich lat, i dowiedziec sie jakiego typu pytania sa zazwyczaj na egzaminie.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 18:59   #399
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: Rady dla studentek

zgadzam sie z "przedmowczyniami" i dodam ze trzeba tez zwracac uwage na to co dzieje sie na "tablicy" lub stronie internetowej... nie ma tak jak w LO ze wszyscy sie o Ciebie troszcza- jak sama sie czegos nie dowiesz/ nie zalatwisz/ nie dopytasz to nikt Cie nie poinformuje (przynajmniej u mnie tak bylo- panie z sekretariatu nie zawracaja sobie glowy pierwszakami bo i tak czesc z nich nie znajdzie sie na 2 roku)
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 19:03   #400
Laurieen
Zadomowienie
 
Avatar Laurieen
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Piaseczno/Lca/Pszczyna
Wiadomości: 1 161
Dot.: Rady dla studentek

Podłączam się do pytania izuleczka, dziękuję za dotychczasowe rady i czekam na kolejne
Może na studiach/ na wykładach jest coś, czego broń Boże nie można robić?
__________________
Dziewczyna, u której szybko poszło


26.07.2016

zaręczyny

17.06.2017
ślub




Laurieen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 19:13   #401
izuleczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 163
Dot.: Rady dla studentek

dziewczyny a warto miec dyktafon???Boje sie ze nie nadaze ze wszystkim
izuleczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-13, 19:31   #402
laura_piejko
Raczkowanie
 
Avatar laura_piejko
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 54
Dot.: Rady dla studentek

to zalezy od wykladowcy, jedni pozwalaja nagrywac inni nie...
laura_piejko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 19:32   #403
basia_tb
Raczkowanie
 
Avatar basia_tb
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 185
GG do basia_tb
Thumbs up Dot.: Rady dla studentek

1. miec dobre kontakty z starszymi rocznikami < mozna potem pozyczyc notatki i co najwazniejsze pytania jakie byly na egz. )

2. jezeli wchodzisz do dziekanatu to zawsze z usmiechem na twarzy a jak nie bedziesz czegos miec np. bedzie ci brakowac jakiegos dokumentu do stypendium to najlepiej udawaj tzw glupka , moz ze nie wiedzialas itp , przynajmniej sie na ciebie strasznie nie bedzie wydzierac

3 chodz na wyklady ( potem masz swoje notatki co jest bardzo przydatne ( ja nienawidze sie potem odczytywac czyjegos pisma)

4. wczesniej wypozyczaj ksiazki

5 i proponuje zalozyc forum lub maila swojego roku i grupy ( to sie bardzo przydaje bo wzucasz tam wazne inf, skany wykladow i inne wazne rzeczy )

6. IMPREZUJ

i nie denerwuj sie , pomysl ze cala reszta jest tak samo zestresowana jak ty
trzymam kciuki :-*
basia_tb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 19:47   #404
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Rady dla studentek

Przede wszystkim - wypytaj starszy rocznik o każdego wykładowcę. To podstawa

Co do dziekanatu - wchodź z uśmiechem a wychodź zgięta w pas bijąc pokłony - babeczki to zapamiętują

Jak wszędzie - pierwsze wrażenie jest najważniejsze Już w październiku nabij sobe punktów u wykladowców, często sie zgłaszaj, wypowiadaj, bądź przygotowana, chodź na wszystkie zajęcia - to zaowocuje w przyszłosci, na egzaminie
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 19:47   #405
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Rady dla studentek

Cytat:
Napisane przez izuleczek Pokaż wiadomość
dziewczyny a warto miec dyktafon???Boje sie ze nie nadaze ze wszystkim
ja nie nosze, bo spokojnie zdaze wszystko zanotowac a jakbym miala jeszcze raz tyle godzin sluchac tego samego to bym chyba zeszla szczegolnie jak wyklad w duzej mierze opiera sie na rysunkach, wykresikach i tabelkach na tablicy.


i zgadzam sie: wspolny mail to dobra sprawa. my tak sobie przesylalismy informacje i rozne materialy, a takze czesto wykladowcy tak sie z nami kontaktowali. podstawa to poinformowac WSZYSTKICH jaki jest login i haslo.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 20:59   #406
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Rady dla studentek

Sprawdź zasady studiowania [np. czy na 1 roku możesz mieć warunek, jak wygląda sesja, terminy, itp.] i warunki stypendium naukowego [które oceny się liczą, itp.]
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 21:00   #407
gramma
Zadomowienie
 
Avatar gramma
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 197
Dot.: Rady dla studentek

Ja też polecam się zgłaszać i nie bać wykładowców - w ten sposób naprawdę można zapunktować i być np. zwolnionym z egzaminów.

Poza tym xerować na bieżąco.

Dyktafonu nigdy nie używałam ze względów wymienionych przez Lain.
gramma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 21:10   #408
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Rady dla studentek

Cytat:
Napisane przez basia_tb Pokaż wiadomość
1. miec dobre kontakty z starszymi rocznikami < mozna potem pozyczyc notatki i co najwazniejsze pytania jakie byly na egz. )
Cytat:
Napisane przez ankasz Pokaż wiadomość
Przede wszystkim - wypytaj starszy rocznik o każdego wykładowcę. To podstawa
O właśnie, to też moja rada "Zaprzyjaźnij sie" z kimś z wyższego rocznika. Wiedza z pierwszej ręki często ułatwia sprawę .

I nie panikuj, bo niestety pierwszaki to lubią . Wszystko się ułoży, ze wszystkim zdążysz i się odnajdziesz .
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 21:10   #409
Reijel
Wtajemniczenie
 
Avatar Reijel
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Włóczkowo
Wiadomości: 2 369
Dot.: Rady dla studentek

A ja dodam od siebie: nie pijesz - nie żyjesz Rada pół-żartem, żeby nie wyszło, że wszyscy studenci to alkoholicy.
Reijel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-13, 21:19   #410
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Rady dla studentek

Cytat:
Napisane przez Reijel Pokaż wiadomość
A ja dodam od siebie: nie pijesz - nie żyjesz Rada pół-żartem, żeby nie wyszło, że wszyscy studenci to alkoholicy.


Dziewczyny dobrze radzą.

Najlepiej na początku wybadać grunt u osób ze starszych roczników. Te informacje są bezcenne. Ale bierz poprawkę, bo ludzie uwielbiają straszyć

Ucz się przede wszystkim z wykładów.

Zaangażuj się w jakąś działalność studencką, związaną z tym co chcesz później robić. Przy okazji można poznać fajnych ludzi.

Dobrze trzymaj z dziekanatem - fakt, najlepiej zawsze uśmiechnięta. To działa

Będzie fajnie

__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 21:48   #411
pirania82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 36
Dot.: Rady dla studentek

zgadzam się z dziewczynami: systematyczne notatki, na bieżąco ksera, obecność na wykładach - u mnie było tak, że za obecność można było mieć zaliczenia i to czasami na fajną ocene

Mój rok oprócz grupowej skrzynki email, miał jeszcze założone forum Dużą zaletą było to, że wszystko było czytelnie i przejżyście prowadzone; na mejlu wiadomości często były usuwane przez kogoś komu chyba najwidoczniej się nudziło a na forum nie dało się tego robić; nad wszystkim czuwał admin - kolega z grupy .

Powodzenia! Też kiedyś byłam pierwszakiem, jak sobie to przypomne to chce mi się śmiać z siebie ten strach, to przerażenie im dalej tym lepiej
Jak będziecie miały okazje iść na impreze do akademika to jak najbardziej polecam To sa dopiero imprezy
pirania82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 21:51   #412
trawka
Raczkowanie
 
Avatar trawka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 304
GG do trawka
Dot.: Rady dla studentek

Ja bym radziła, żeby na zapas do dziekanatu wchodzić zawsze złym :P Bo, przynajmniej na mojej uczelni, wejście do dziekanatu to "desperado"
__________________
"Jeżeli chcesz wiedzieć, co ma na myśli kobieta, nie słuchaj tego co mówi - patrz na nią"
trawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 22:00   #413
Laurieen
Zadomowienie
 
Avatar Laurieen
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Piaseczno/Lca/Pszczyna
Wiadomości: 1 161
Dot.: Rady dla studentek

Hehe, dzięki dziewczyny za liczne rady, nie powiem- niektóre mnie rozbawiły, szczególnie, jeśli chodzi o panie z dziekanatu. Oczywiście postaram się do nich zastosować.
__________________
Dziewczyna, u której szybko poszło


26.07.2016

zaręczyny

17.06.2017
ślub




Laurieen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 22:07   #414
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Rady dla studentek

U mnie pani z dziekanatu jest boska i nie raz uratowała skórę niejednemu studentowi (mnie też )
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 22:21   #415
Julie_K
Wtajemniczenie
 
Avatar Julie_K
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 2 430
Dot.: Rady dla studentek

Właściwie chyba wszystko zostało powiedziane Przede wszystkim nie panikuj, na początku faktycznie może być trochę strasznie, ale jak się już rozkręcisz i poznasz fajnych ludzi- pójdzie z górki! Kseruj na bieżąco, bo przed sesją nie nadążysz Książki też wypożycz wcześniej- mi się to nigdy nie udaje i potem mam za swoje;/ Z tym słuchaniem starszych roczników bym nie przesadzała- u mnie lubią straszyć i potem zwykle 70% tego co mówią to bajki. Choć dobrze by było też z drugiej strony zakumplować się z kimś wyżej choćby dla materiałów Ucz się w miarę na bieżąco. U mnie oceny z ćwiczeń do niczego się nie liczą i większość leci na trójach, ale rzetelna nauka do kół naprawdę popłaca Co do dziekanatu- wchodź tam tylko wtedy kiedy MUSISZ Na moim wydziale przysłowiowe "panie z dziekanatu" to już legenda i to raczej nie w sensie pozytywnym...Pilnuj tablicy dla swojego rocznika, śledź forum i NAJWAŻNIEJSZE- baw się!! Studenckie imprezy...
__________________
19.09.2015r.
Julie_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 22:47   #416
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Rady dla studentek

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
U mnie pani z dziekanatu jest boska i nie raz uratowała skórę niejednemu studentowi (mnie też )
Na rozdaniu dyplomow mojego rocznika dostała największe brawa, przebiła wszystkich profesorów. Niemniej jednak różnie bywało, miała swoje sympatie i wprost przeciwnie.
__________________
Akuku

Edytowane przez yedanna
Czas edycji: 2008-08-13 o 23:10
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 23:03   #417
ushia
Zadomowienie
 
Avatar ushia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 802
Dot.: Rady dla studentek

Cytat:
Napisane przez Laurieen Pokaż wiadomość
Hehe, dzięki dziewczyny za liczne rady, nie powiem- niektóre mnie rozbawiły, szczególnie, jeśli chodzi o panie z dziekanatu. Oczywiście postaram się do nich zastosować.
nigdy nie lekcewaz pani w dziekanacie - choc niestety baaardzo czesto sa niemile, opryskliwe i na widok studenta mowia "nie da sie!"
z drugiej strony, zauwaz jak wiele osob wchodzi do dziekanatu z zadaniem, a nie prosba i jak czesto jest to zadanie pozbawione sensu, albo takie ktore mozna samemu zalatwic

od razu (najlepiej jeszcze we wrzesniu) zorientuj sie, kiedy mozna odebrac indeksy i legitymacje - to BARDZO wazne, bo bez nich nie zalatwisz np biblioteki

jakbys sie zapisywala do biblioteki MIEJSKIEJ, nie uczelnianej, to nie przyznawaj sie ze studiujesz, bedzie o jedna pieczatke mniej do wybicia na koniec roku

i najwazniejsza rada: MYŚL i nie panikuj

studia sa fajne
ushia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 10:35   #418
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Rady dla studentek

Cytat:
Napisane przez andziuchna Pokaż wiadomość
zgadzam sie z "przedmowczyniami" i dodam ze trzeba tez zwracac uwage na to co dzieje sie na "tablicy" lub stronie internetowej... nie ma tak jak w LO ze wszyscy sie o Ciebie troszcza- jak sama sie czegos nie dowiesz/ nie zalatwisz/ nie dopytasz to nikt Cie nie poinformuje (przynajmniej u mnie tak bylo- panie z sekretariatu nie zawracaja sobie glowy pierwszakami bo i tak czesc z nich nie znajdzie sie na 2 roku)
Oooo tak To potwierdzam - "tablica" to wyrocznia.

Radze też uważać na "sydrom jednego dnia" ---> "gdybym miała jeszcze jeden dzień to bym się wszystkiego nauczyła"


EDYCJA 1 :
Co do imprez - nie wszędzie sie "da" imperzować, dużo zalezy od kierunku, od podejścia do studiów (albo sie studiuje albo studiuje ) i od tegpo w jakiej części miasta sie mieszka no i czy sie pracuje czy nie. Ja mało imprezowałam bo:
- przez prawie 3 lata miałam zajęcia od rana do wieczora
- miałam dużo nauki na kolokwia, pisanie sprawozdań itp
- pracowałam w weekendy od II roku, więc wszystko co miaąłm do przygotowania musiałam zrobić w tygodniu
- od końca I roku mieszkałam dosyć daleko od centrum i nie chiałao mi się zbierać czasem ruszyłam do kogoś, ale tez był problem z powrotem - wracałam wiec wczesniej lub musiałam u kogos przekimać


EDYCJA 2:
Aaa i jeszcze jedno - warto dbać o porządek w notatkach/kserach, bo potem niczego nie mozna znaleźć
Rada moze nieco samolubna i neizbyt dobzre widziana przez innych ale: nie pożyczac książek/notatek osobom "niezaufanym", z którymi nie "trzymasz się" lub chodzicie do innych grup - mozna wtedy pożegnać sie z cennymi materiałami na zawsze ...

EDYCJA 3:
zanim zrezygnujesz z chodzenia na jakieś wykłądy zorientuj sie czy chodzi na nie osoba która robi dobre i czytelne notatki

EDYCJA 4:
na I wykladzie warto wypytać wykładowce o forme zaliczenia/egzaminu - ustny, pisemny, praca, test, pytania otwarte ... To pomoże uniknąć nieporozumien (choć i tak nieraz w chwili rozpoczęcia egz okazywało sie ze zamiast opisówki jest test, a wiadomo ze inaczej sie uczy na opisówke a inaczej an test ) i pozwoli na prowadzenie notatek w odpowiedniej formie (jesli ma byc test, to warto notowac szczegóły, a jeśli "opisówka" to ważne aby odpowiednio "zatytułować" sobie to o czym sie pisze i wiedziec czego sie potem uczy )

EDYCJA 5:
Bardzo dobrym pomysłem jest zorganizowanie "piwka" integracyjnego - najlepiej "puścić" liste na jakimś wykładzie napisac datę, godzine, miejsce spotkania i z prośbą zeby sie wpisały chetne osoby, lub podały inny termin jeśli komuś nie pasuje.



Ufff... tyle edycji, ale ciągle mi coś do głowy wpada
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2008-08-14 o 10:56
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 10:46   #419
cannelle89
Raczkowanie
 
Avatar cannelle89
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 363
Dot.: Rady dla studentek

Przylacze sie do watku. W tym roku zaczynam studia, wiec dobrze poznac kilka wskazowek Chociaz z tego co widze, nie jest to wszystko zbyt skomplikowane. (cale szczescie)
__________________
cannelle89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 10:57   #420
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Rady dla studentek

Na zajęciach organizacyjnych wypytajcie wszystkich wykładowców o ich zasady, terminy, itp. Koniecznie o nieobecności. Są tacy, którzy nawet zwolnień lekarskich [ba, szpitalnych] nie uznają.
Przez pierwszy miesiąc chodźcie na absolutnie wszystkie zajęcia. Lepiej samodzielnie zbadać, co się przyda.
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-04 19:46:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:42.