Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-10, 13:23   #781
kasiabelgia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 24
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
A czy znasz może ten krem z retinolem czy pierwszy raz wziełaś? Pytałam o niego stronę wcześniej, ale nikt się nie wypowiedział
ja tez probowalam przeszukac forum , ale nic nie znalazlam na temat tego kremu kurcze moze to jakas nowosc
CZY KTOS WYPROBOWAL KREM RENEW z retinolem ?
kasiabelgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 16:01   #782
Ostrovia
Raczkowanie
 
Avatar Ostrovia
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa/Toruń
Wiadomości: 134
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ja tydzień temu zamówiłam:

- serum migdałowe AHA 10% (byłam kiedyś na kwasach u kosmetyczki i moja skóra pięknie na nie reagowała - jednak nie stać mnie na kolejną serię zabiegów bo każdy z nich to koszt 150-170zł)
- puder bambusowy z jedwabiem razem z pudełkiem
- hydrolat oczarowy
- mleczko jedwabne do włosów z keratyną (będę je stosować intensywnie na końcówki włosów)
- buteleczkę z atomizerem
- olejek myjący pomarańczowy

Teraz czekam z niecierpliwością na wszystkie produkty! To moje pierwsze zamówienie z BU i mam nadzieję że będę z niego zadowolona

Pytanie do Was, wizażanki: Możecie mi polecić coś głęboko nawilżającego z BU co jednocześnie nie zatykałoby mi porów? Testowałyście coś takiego??

Edytowane przez Ostrovia
Czas edycji: 2011-10-10 o 16:02
Ostrovia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 20:09   #783
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Ostrovia Pokaż wiadomość
Pytanie do Was, wizażanki: Możecie mi polecić coś głęboko nawilżającego z BU co jednocześnie nie zatykałoby mi porów? Testowałyście coś takiego??
Dobre! Jak znajdziesz taki produkt, to się podziel wiedzą
Każdego zapycha co innego - nie ma produktów niekomedogennych w 100% Możemy tylko mówić o prawdopodobieństwie zatykania porów, ale nigdy pewności nie ma, że nie znajdzie się ktoś, kogo jednak zapcha. Niestety.

Jedyny produkt nawilżający z BU, który mnie nie zapycha to olej z róży rdzawej i krem regenerujący z kwasem liponowym, który bazuje na tym oleju.
Proponuję spróbować skwalen, który w teorii nie zapycha (chociaż jest tu trochę osób, co jednak z tą teorią polemizowałoby w ramach doświadczeń komedogennych) i do tego kwas hialuronowy, najlepiej podwójny, który także w teorii głęboko nawilża, chociaż są osoby, które wysusza

Jedyne co pozostaje zrobić, to empirycznie na sobie zbadać ewentualne rozbieżności pomiędzy teorią a praktyką
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 20:13   #784
neroza
Zadomowienie
 
Avatar neroza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 385
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

A może macie sprawdzone kosmetyki dla przesuszonej skóry? Odtatnio miałam terapię Differinem i mam masakrę.
Który HA polecacie? Bo jest ich tyle rodzajów, że już sama nie wiem głupieje po prostu, kurde zaczynam się wciągać w te kosmetyki...
__________________
neroza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 20:38   #785
kasiabelgia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 24
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Ostrovia Pokaż wiadomość
Ja tydzień temu zamówiłam:

- serum migdałowe AHA 10% (byłam kiedyś na kwasach u kosmetyczki i moja skóra pięknie na nie reagowała - jednak nie stać mnie na kolejną serię zabiegów bo każdy z nich to koszt 150-170zł)
- puder bambusowy z jedwabiem razem z pudełkiem
- hydrolat oczarowy
- mleczko jedwabne do włosów z keratyną (będę je stosować intensywnie na końcówki włosów)
- buteleczkę z atomizerem
- olejek myjący pomarańczowy

Teraz czekam z niecierpliwością na wszystkie produkty! To moje pierwsze zamówienie z BU i mam nadzieję że będę z niego zadowolona

Pytanie do Was, wizażanki: Możecie mi polecić coś głęboko nawilżającego z BU co jednocześnie nie zatykałoby mi porów? Testowałyście coś takiego??
dla mnie pani z BU polecila żel
- Odżywczy żel hialuronowy jest najlepszą opcją dla cery odwodnionej i suchej.
ale dopiero zlozylam na niego zamowienia
kasiabelgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 07:35   #786
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dziewczyny jaki to konserwant jest potrzebny do stworzenia tych kremów z BU?
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 08:19   #787
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jaki to konserwant jest potrzebny do stworzenia tych kremów z BU?
Taki wcześniej byl Roknosal jesli nazwy nie przekreciłam . Jesli masz z innego sklepu z półproduktami to też może być .
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-11, 08:31   #788
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez kasiabelgia Pokaż wiadomość
dla mnie pani z BU polecila żel
- Odżywczy żel hialuronowy jest najlepszą opcją dla cery odwodnionej i suchej.
ale dopiero zlozylam na niego zamowienia
sam żel hialuronowy wysusza, bylo o tym pisane tutaj nie raz. Nie wiem jak BU moze polecac cos takiego dla sucharów
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 08:40   #789
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez neroza Pokaż wiadomość
A może macie sprawdzone kosmetyki dla przesuszonej skóry? Odtatnio miałam terapię Differinem i mam masakrę.
Który HA polecacie? Bo jest ich tyle rodzajów, że już sama nie wiem głupieje po prostu, kurde zaczynam się wciągać w te kosmetyki...
Cytat:
Napisane przez kasiabelgia Pokaż wiadomość
dla mnie pani z BU polecila żel
- Odżywczy żel hialuronowy jest najlepszą opcją dla cery odwodnionej i suchej.
ale dopiero zlozylam na niego zamowienia
Proponuję przeszukać II cz. wątku - temat był wałkowany do znudzenia.

I tak jak pisze ktsw - sam żel hialuronowy może wysuszać skórę - potrzebny jest do tego jakiś składnik tworzący okluzję (krem, olej). Tu również odsyłam do przeszukania II cz. wątku - to, dlaczego sam HA wysusza też było obszernie wytłumaczone.
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 09:38   #790
wolfshade
Raczkowanie
 
Avatar wolfshade
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 171
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
A ja chyba pokocham tonik BHA tudziez krem azelo... Uzywa obu tych kosmetykow od miesiaca i moja cera po chcilowym wysypie zaczyna wygladac coraz lepiej...
Ja tez nieśmiało pochwale krem azelo/bha Przyznaje ze na początku i czasami teraz : troche piecze zaraz po aplikacji, przy pierwszym użyciu rano miałam lekko zaczerwieniona buźkę, w ciagu dnia - wyrównało sie. Buzka wyglada duzo lepiej - ku mojemu zaskoczeniu mam wrażenie ze nawet wiecznie zapchany nosek nieśmiało zaczyna wyglądać lepiej, co próbowałam osiągnąć pilingami... a tu krem.. zobaczymy, jeszcze dajcie mi 2 tyg to sama go do KWC zgłoszę
wolfshade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 09:56   #791
Ostrovia
Raczkowanie
 
Avatar Ostrovia
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa/Toruń
Wiadomości: 134
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

kawa. dziękuję za wyczerpującą i jakże profesjonalną odpowiedź póki co jestem kompletnym laikiem w tej dziedzinie, więc nie złość się na mnie za głupie pytania :P

kasiabelgia ja stosuję kwas hialuronowy w połączeniu z kremem regenerująco-nawilżającym z Dermiki (z serii Aquaoptima) i sprawdza się u mnie dobrze
Ostrovia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-11, 11:01   #792
neroza
Zadomowienie
 
Avatar neroza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 385
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Proponuję przeszukać II cz. wątku - temat był wałkowany do znudzenia.

I tak jak pisze ktsw - sam żel hialuronowy może wysuszać skórę - potrzebny jest do tego jakiś składnik tworzący okluzję (krem, olej). Tu również odsyłam do przeszukania II cz. wątku - to, dlaczego sam HA wysusza też było obszernie wytłumaczone.
Dzięki już szukam

Ok wątek przeszukałam i nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie.
W większości piszecie że HA nadaje się raczej dla skór mieszanych a nie suchych.
Ja mam straszny problem z dobraniem odpowiednich kosmetyków bo mam ŁZS i jakby się komuś mogło wydawać wcale nie jest to skóra wymagająca osuszania łoju wręcz przeciwnie każde odwodnienie i przesuszenie skóry powoduje u mnie złuszczanie i wypryski.
Na prawdę nie wiem jak mam sobie z tym poradzić, moja dermatolog przepisuje mi silne maści po który skóra mi się łuszczy, skrzydełka nosa pieką i jestem sucha jak kartka papieru.
Jeżeli któraś z Was ma cerę z ŁZS lub suchą, ale odwodnioną to napiszcie mi proszę czego używacie i co Wam pomaga, bo na mnie kosmetyki z drogerii czy apteki na prawdę już nie działają mam 25 lat i boję się, że jak nie dostanę porządnego nawodnienia to w ciągu bardzo krótkiego czasu będę pomarszczona jak staruszka.
__________________

Edytowane przez neroza
Czas edycji: 2011-10-11 o 11:37
neroza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 13:03   #793
Modraszka
Zadomowienie
 
Avatar Modraszka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 635
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Taki wcześniej byl Roknosal jesli nazwy nie przekreciłam . Jesli masz z innego sklepu z półproduktami to też może być .
O, naturalny konserwant, ciekawe Chyba niedługo skuszę się na zamówienie z BU Kusi krem antyoksydacyjny i nowe hydrolaty, no i naturalny konserwant by się przydał
__________________

Modraszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 19:39   #794
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Apsik13, wyczytałam, że zamawiałaś serum oliwkowe Renew . Czy mogłabyś napisać jak się spisuje?

Miałabym jeszcze pytanie do osób posiadających peeling perłowy. Czy on jest ekonomiczny? Dużo się go zużywa?

Dzięki
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.

Edytowane przez Shazney
Czas edycji: 2011-10-11 o 19:48
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 20:27   #795
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

dziewczyny widziałyście nowość hydrolat z drzewa oliwkowego

http://biochemiaurody.com/sklep/hydrolatolive.html
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 20:32   #796
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Tweet Pokaż wiadomość
dziewczyny widziałyście nowość hydrolat z drzewa oliwkowego

http://biochemiaurody.com/sklep/hydrolatolive.html
Moje 3 hydrolaty i 2 w drodze powstrzymuja mnie od zakupu, ale brzmi baaaardzo kusząco Te właściwości antyoksydacyjne, przeciwzapalne, do tego na naczynka... Fiu, fiu...
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 20:36   #797
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Tweet Pokaż wiadomość
dziewczyny widziałyście nowość hydrolat z drzewa oliwkowego

http://biochemiaurody.com/sklep/hydrolatolive.html
Jest na mojej liście zakupowej
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 21:10   #798
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Jest na mojej liście zakupowej
moja też już się wydłużyła
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 21:23   #799
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Moja lista zakupów to:
- masło shea
- olejek myjący herbaciany
- tonik z kwasami AHA/BHA 10 %


Mam na dzieję, że olejek i tonik jakoś podleczą ten mój nieszczęsny trądzik. Boję się tylko wysypu po toniku... Może lepszy będzie ten z kwasem migdałowym, jak myślicie?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-11, 21:57   #800
ddiamentowaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 212
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dzisiaj dostalam swoje zamowienie i odrazu zaczelam je krecic wspollokatorki stwierdzily ze tu robie jakies nielegalne interesy wszedzie jakies zele i proszki zmylam odrazu twarz olejkiem myjacym i nalozylam peeling enzymatyczny, na dzis chyba wystarczy nowosci, myslicie ze moge jutro rano spokojnie oczyscic twarz samym hydrolatem oczarowym ? i czy moge dzis polozyc na krosty po tych zabiegach masc na krosty ?
__________________
zapuszczam włoskii
41>42>43>44>45>46>47>48>49>..> 60

staram się jeść tak by nie utyć
ddiamentowaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 06:03   #801
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ja czekam na paczke a w niej:
Masło ze SKRZYPEM - 50 g
Olej MONOI - 50 ml
Olej MONOI - Frangipani EKOLOGICZNY - 50 ml
Olej z owoców rokitnika - 15 ml
Serum-olejek na blizny
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 08:12   #802
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Łohoho te hydrolaty ekologiczne są mega drogie...
Jednak zostanę przy oczarze.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 08:16   #803
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Tweet Pokaż wiadomość
dziewczyny widziałyście nowość hydrolat z drzewa oliwkowego

http://biochemiaurody.com/sklep/hydrolatolive.html
Kurcze mam jeszcze zapasik, i malwa i oczar.... ale ten kusi, oj kusi
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 09:50   #804
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez gatilla Pokaż wiadomość
Kurcze mam jeszcze zapasik, i malwa i oczar.... ale ten kusi, oj kusi
Jak ci podszedł zapach hydrolatu z malwy? Ja wymieszałam z hydrolatem różanym, ale niestety malwa przebija...
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 10:03   #805
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Witajcie dziewczyny.
Przyszłam się do Wasz dzisiaj pożalić Moja buzia już była taka ładna przez lato, a teraz po używaniu kolejnych naturalnych nabytków się posypało wszystko i wyszła mi jakaś masakra na twarzy. Próbuję dojść, co źle robię, albo co mi szkodzi. Może Wy będziecie miały jakiś pomysł.
Całe lato moim głównym produktem był olej z pestek malin - świetnie się wchłaniał, praktycznie do matu na buźce spryskanej hydrolatem z kwiatu pomarańczy. Na to krem z filtrem (Soraya SPF 45) i puder bambusowy z jedwabiem i było super. Buzia naprawdę się poprawiła. Do tego raz w tyg. peeling z bromelainą. We wrześniu jak mi się olej z malin skończył zrobiłam nowe zamówienie i tym razem po długich przemyśleniach (chciałam coś nie zapychającego) kupiłam olej z pestek arbuza i z pestek granatu. Do tego wzięłam kwas hialuronowy roślinny 1%, skuszona opiniami jego świetnego nawilżania, w celu mieszania właśnie z tymi olejami. Z ZSK złapałam jeszcze ekstrakt do cery naczynkowej, który z polecenia jednej z Wizażanek dolewam sobie do hydrolatu cytrynowego (poleciła go na rozjaśnienie cery).
Nie załadowałam wszystkiego naraz na twarz, zaczęłam od oleju z pestek granatu i żelu HA, wszystko było OK, potem dołączyłam olej arbuzowy (bo docelowo myślałam nad nakładaniem granatu tylko w okolice oczu). Przez pierwsze chyba 2 tygodnie zużywałam resztę hydrolatu z kw. pomarańczy z tym ekstraktem na naczynka. Potem robiłam mieszankę z cytrynowym. Jednocześnie przestałam już używać filtra. No i nagle, w zasadzie mam wrażenie że z dnia na dzień na brodzie i wokół ust, ale głównie na brodzie zrobił się wysyp zaskórników zamkniętych (tak mi się zdaje-podskórne malutkie grudki, po wyciśnięciu przepraszam za określenie wyłaziła biała niteczka). Po wyciśnięciu tych dziadów (wiem, może nie powinnam była ich ruszać) pojawiło się dużo takich kropeczek wypełnionych wodą lub ropnych, bezbolesnych takich tuż pod skórą i ogólnie skóra tam taka chropowata się zrobiła. No masakra po prostu, dawno mi takie cholerstwo na twarzy nie gościło Po hydrolacie cytrynowym miałam wrażenie wysuszenia i takiego napięcia skóry, więc postanowiłam dodać do niego kapkę gliceryny roślinnej i wrażenie zniknęło. Z tydzień męczyłam się z tą tarką na brodzie strasznie to wyglądało. Odstawiłam w pierwszej kolejności hydrolat cytrynowy i wymieniłam go na oczarowy. Broda bardzo powoli się goi, ale nie wygląda dobrze, na szczęście nic nowego się tam nie pojawia narazie, ale nie wiem czy to była wina hydrolatu cytrynowego?
Nie wiem też jak z tymi olejami. Malinowy super się wchłaniał, do matu praktycznie. Te jakoś nie bardzo mam wrażenie chcą się wchłaniać, w mieszance z HA jest lepiej. I mam po kilku godzinach wrażenie takiego nieprzyjemnego napięcia skóry, suchości. I teraz nie wiem, czy skóra jest za mało nawilżona (powinnam dodać do pielęgnacji jakiś tradycyjny krem czy coś), czy może nie wysusza mnie czasem puder bambusowy? Z filtrem zachowywał się ok, a bez używania filtra wysusza? Zauważyłam że popołudniu już na twarzy robi się taka ciastowa warstwa jakby z pudru i to napięcie nieprzyjemne.

Przepraszam dziewczyny za elaborat,ale nie mam się komu pożalić, a może coś mi poradzicie? Coś dodać, coś użyć inaczej? Strasznie się wkurzam, bo staram się zawsze robić przemyślane zakupy i jak się okazuje, że coś szkodzi/nie działa jak trzeba, to denerwuję się że wyrzucone pieniądze itp.
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 10:26   #806
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;29918484]No i nagle, w zasadzie mam wrażenie że z dnia na dzień na brodzie i wokół ust, ale głównie na brodzie zrobił się wysyp zaskórników zamkniętych (tak mi się zdaje-podskórne malutkie grudki, po wyciśnięciu przepraszam za określenie wyłaziła biała niteczka). Po wyciśnięciu tych dziadów (wiem, może nie powinnam była ich ruszać) pojawiło się dużo takich kropeczek wypełnionych wodą lub ropnych, bezbolesnych takich tuż pod skórą i ogólnie skóra tam taka chropowata się zrobiła. [/QUOTE]

Mi się wydaje, ze to jakaś reakcja na hydrolat cytrynowy. Oczar powinien pomóc, choć dziewczyny się skarzyly, ze może ściągac i podrażniać.

Ja też nie wiem co mam myślec o tym oleju z pestek malin. Mam ostatnio tak, że skóra go dosłownie pije, a czasem nie chce się wchłaniac, a skóra jest potem i tak ściągnięta (czuć taką jakby chropowatość z napięciem skóry mimo tłustej warstwy pod palcami )

Ciasto na twarzy często miałam po bambusowym - też mi towarzyszyło uczucie ściągnięcia (sam czy nawet nałozony na filtr), więc zaprzestałam stosowania. Mnie zbyt wysusza. Ja bym to odstawiła.

Hmm... mam bardzo podobnie, ale u mnie winien jest właśnie olej z pestek malin. Mieszam go tylko z HA roślinnym, nawilżaczem cukrowym i kompleksem na naczynka z Naturalisa. Wyprysków mam coraz wiecej...
Mi się do tego pojawiły takie malutkie, naprawde drobne wypryski z białym czubkiem, z ktorym (o dziwo!) sie nie da nic zrobic (probowalam benzacne i 2 inne mazidla). A jak "drapnę" to pozostaje w nienaruszonym stanie i skora na 1 cm dookoła jest czerwona nawet do 30minut

Mimo wszystko chyba lepiej nie ruszać ani nie wyciskac. Z autopsji wiem, ze bedzie gorzej Próbowałaś może maść ichtiolową, co może pomogłaby wyciągnąć to wszystko ze środka wyprysków na zewnątrz?

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;29918484]Strasznie się wkurzam, bo staram się zawsze robić przemyślane zakupy i jak się okazuje, że coś szkodzi/nie działa jak trzeba, to denerwuję się że wyrzucone pieniądze itp.[/QUOTE]

Rozumiem Cie, bo tez sie tym denerwuje ale niestety czesto znalezienie właściwej pielegnacji wiąze sie z wyrzucaniem pieniedzy. Przy półproduktach jest o tyle przyjemniej dla ducha, że mozna je wykorzystać na wiele sposobow.
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 10:35   #807
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;29918484]
Strasznie się wkurzam, bo staram się zawsze robić przemyślane zakupy i jak się okazuje, że coś szkodzi/nie działa jak trzeba, to denerwuję się że wyrzucone pieniądze itp.[/QUOTE]

Witaj w klubie... Szkoda, że BU nie robi od czasu do czasu promocji. Żal byłby mniejszy
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 10:50   #808
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość
Mi się wydaje, ze to jakaś reakcja na hydrolat cytrynowy. Oczar powinien pomóc, choć dziewczyny się skarzyly, ze może ściągac i podrażniać.

Ja też nie wiem co mam myślec o tym oleju z pestek malin. Mam ostatnio tak, że skóra go dosłownie pije, a czasem nie chce się wchłaniac, a skóra jest potem i tak ściągnięta (czuć taką jakby chropowatość z napięciem skóry mimo tłustej warstwy pod palcami )

Ciasto na twarzy często miałam po bambusowym - też mi towarzyszyło uczucie ściągnięcia (sam czy nawet nałozony na filtr), więc zaprzestałam stosowania. Mnie zbyt wysusza. Ja bym to odstawiła.

Hmm... mam bardzo podobnie, ale u mnie winien jest właśnie olej z pestek malin. Mieszam go tylko z HA roślinnym, nawilżaczem cukrowym i kompleksem na naczynka z Naturalisa. Wyprysków mam coraz wiecej...
Mi się do tego pojawiły takie malutkie, naprawde drobne wypryski z białym czubkiem, z ktorym (o dziwo!) sie nie da nic zrobic (probowalam benzacne i 2 inne mazidla). A jak "drapnę" to pozostaje w nienaruszonym stanie i skora na 1 cm dookoła jest czerwona nawet do 30minut

Mimo wszystko chyba lepiej nie ruszać ani nie wyciskac. Z autopsji wiem, ze bedzie gorzej Próbowałaś może maść ichtiolową, co może pomogłaby wyciągnąć to wszystko ze środka wyprysków na zewnątrz?



Rozumiem Cie, bo tez sie tym denerwuje ale niestety czesto znalezienie właściwej pielegnacji wiąze sie z wyrzucaniem pieniedzy. Przy półproduktach jest o tyle przyjemniej dla ducha, że mozna je wykorzystać na wiele sposobow.

W sumie mam nadzieję, że to przez hydrolat cytrynowy, to najmniejsza strata by była. Jeśli wszystko wróci do normy po oczarowym, to jakoś ten cytrynowy będę zużywać, może po troszku będę dolewać do oczaru i taką mieszanką psikać (chociaż nie wiem czy będę psikać, bo mi wczoraj upadła na podłogę buteleczka z atomizerem i coś mu się spsuła i już nie rozpyla tylko psika strumieniem ) Albo na włosy...
A te Twoje wypryski to nie są przypadkiem kaszaki/prosaki? Takie właśnie małe, białe twarde nie do wyciśnięcia? Rzuć sobie okiem w google.


Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Witaj w klubie... Szkoda, że BU nie robi od czasu do czasu promocji. Żal byłby mniejszy
Właśnie, albo gratisowych wysyłek od czasu do czasu... Mnie się będzie kończył peeling z bromelainą który mam z BU, ale jak mam wydać drugie tyle na wysyłkę to mnie zniechęca...
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 11:26   #809
jagodkaa1
Raczkowanie
 
Avatar jagodkaa1
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 48
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Do hydrolatów mam mieszane uczucia - np. oczarowy uwielbiam - za cudowny zapach przede wszystkim, potem kupiłam różany i to już nie to samo, mdli mnie od tego zapachu. Szczerze polecam olejki myjące - świetnie radzą sobie ze zmywaniem makijażu, nawet wodoodpornego
jagodkaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 11:33   #810
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;29919293]( ) Albo na włosy...[/QUOTE]

Ja bym już na włosy własnie zużyła.

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;29919293]A te Twoje wypryski to nie są przypadkiem kaszaki/prosaki? Takie właśnie małe, białe twarde nie do wyciśnięcia? Rzuć sobie okiem w google.[/QUOTE]

Hmmm raczej nie. Odstawię malinę i zobacze jak wtedy będzie wyglądała skóra. Jak będzie tak dalej, czeka mnie wycieczka do dermatologa, choć tak ich nie lubię...


[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;29919293] Właśnie, albo gratisowych wysyłek od czasu do czasu... Mnie się będzie kończył peeling z bromelainą który mam z BU, ale jak mam wydać drugie tyle na wysyłkę to mnie zniechęca...[/QUOTE]

Oj przydałoby się coś takiego
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:04.