Wypadające włosy cz. V - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-08, 21:37   #361
Auska898
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 43
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Antuanetta Pewnie miałaś podczas któregoś z kolei zabiegu w składnikach minoxidil ten co jest w loxonie i dlaczego pewnie wyrzucił te słabe włosy i na ich miejscu wyrosną nowe. W jakich odstępach czasu mialas robioną mezoterapię i ile włosów dziennie wypada Ci teraz? Ty tez masz problemy z łojotokiem?

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:25 ----------

A co do tego Jantaru ? Jakie ma działanie? Mi po dermenie chyba zmniejszyło sie to wypadanie z 400 do 150 dziennie, a swedzenie i łojotok moze w sumie być od tych upałów

---------- Dopisano o 22:37 ---------- Poprzedni post napisano o 22:31 ----------

Lalita1995 a Tobie od jakiego czasu wypadają Ci włosy? i w jakich ilosciach i wspomniałas też ze mialas łupież tłusty? Nizoral Ci pomógł? Nie obciąża włosów i nie wzmaga wypadania?
Auska898 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 21:55   #362
Antuanetta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 556
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Mezoterapia co tydzień i bez minoxidilu.
Antuanetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 07:23   #363
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Cytat:
Napisane przez Auska898 Pokaż wiadomość
Nizoral Ci pomógł? Nie obciąża włosów i nie wzmaga wypadania?
Jedno jest pewne - nizoral nie obciaza wlosow Bo jak? To szampon i to w dodatku z tych silnych co wymywaja niemal wszystko co sie da

U mnie on pomogl na lupiez tlusty, a raczej LZS tylko wymagalo to 6 tygodni regularnego stosowania co drugi dzien z bardzo dokladnym wmasowywaniem piany w skore glowy.

A co do wzmagania wypadania - samego wypadania nie wzmagal u mnie jako takiego - choc wiadomo, ze takie dokladne wmasowywanie sprawialo, ze wlosow przy myciu wychodzilo wiecej niz jak sie raz-dwa delikatnie umyje czyms prawie wlosow nie ruszajac.

Ale to zrobilby kazdy szampon raczej przy takim sposobie mycia

Ogolnie warto moim zdaniem - jesli ktos sie meczy z warstwa tlusta na glowie czy to lupiez tlusty czy lzs sprobowac nizoroalu...tylko wlasnie czas ma znaczenie i to bardzo dokladne wmasowywanie. Do tego dobre jest tez polaczenie z jakims szamponem z dziegiciem (np. paraderm) w inne dni ..tak ze 2 razy w tygodniu On nizoralowi pomaga
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 08:12   #364
Catacomb_Kitten
Rozeznanie
 
Avatar Catacomb_Kitten
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 513
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Cytat:
Napisane przez Lalita1995 Pokaż wiadomość
Po miesiącu to mało które leki dają spektakularne efekty niestety ;/ Ja również zastanawiałam się nad mezoterapią bo było wszystko ok cieszyłam się że mi nie wypadają tak jak kiedyś zaczęłam "kochać" swoje włosy a tu od tygodnia znowu się pogorszyło i to dziwne że najwięcej przy rozczesywaniu, dziewczyny myślicie, że mogę sobie wyrywać je podczas czesania? Zawsze mi się plączą po myciu nawet łagodnymi szamponami, znacie jakąś dobrą, lekką odżywkę która ułatwia rozczesywanie, bo jantar nic nie daje
Lalita, mi tez najwięcej wypada przy rozczesywaniu. W trakcie mycia góra 20, ostatnio do 10, jak schną trochę leci, ale przy rozczesywaniu jest dramat. Rozczesuje zawsze na lekko wilgotne albo suche włosy, "wisząc" głową w dół nad krzesłem na które te kłaki lecą, przed rozczesaniem spryskuje odżywką bez spłukiwania, dozuje od włosów na długości ucha. Teraz używam Gliss Kur Ultimate Repair 3x liquid keratin komplex bez spłukiwania i daje rade, włosy łatwiej się rozczesują i są dobrze wygładzone, mnie nie obciąża. Staram sie rozczesywać najdelikantniej i najwolniej jak to możliwe, ale to nic nie daje, całe pasma dalej mi się ciągną więc u mnie to chyba nie to ze ja sobie je wyrywam, tylko te włosy tak słabiutko tkwią w skórze że najmniejszy ruch je z niej "wyciaga".
__________________
Naturalne włosy od 14.02.2013 
Catacomb_Kitten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 08:23   #365
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Ja uzywam https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...iwych-len.html i https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...mage-hair.html - tylko ja je stosuje jako do splukowania, choc niby mozna i bez

I ja generalnie czesze wlosy tylko z odzywka na wlosach...pozniej juz nie Ale ja mam lekkie fale

Inna rzecz, ze lagodne szampony czesto wlasnie mocno placza...te takie dla dzieci itp bo nie maja tych wszystkich silikonow i innych poslizgowych rzeczy

A poza tym nie ma sie wlasnie co zadreczac, ze to my je wyrywamy czeszac...skoro one sie tak lewie trzymaja...to i tak by sie nie utrzymaly raczej i po prostu w ciagu dnia by lecialy na ubranie.
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 08:36   #366
Lalita1995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 167
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Auska898 mi włosy wypadają od dwóch lat, ostatnio było dobrze, a nawet super a teraz znowu się zaczyna ;( Mi nizoral pomógł na łupież tłusty stosowałam go co trzeci dzień przez 2 tyg. a teraz raz w miesiącu, nie powodował on u mnie większego wypadania włosów, ale strasznie plącze włoski mimo, że myję nim tylko przy skórze głowy
Lalita1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 08:41   #367
Catacomb_Kitten
Rozeznanie
 
Avatar Catacomb_Kitten
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 513
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
A poza tym nie ma sie wlasnie co zadreczac, ze to my je wyrywamy czeszac...skoro one sie tak lewie trzymaja...to i tak by sie nie utrzymaly raczej i po prostu w ciagu dnia by lecialy na ubranie.
Dokładnie. Dlatego ja już chyba wolę wyczesać od razu to wszystko co ma wylecieć niż później chodzić z ciągnącymi się za mną włosami. Ale obecnie i tak chodzę tylko w upiętych, nie moge wyjść z domu z rozpuszczonymi, tak źle się czuję

quleczka, a gdzie kupujesz tą odżywke z Farmony? widze w opiniach że ktoś pisał że jest ciężko dostępna, a zdaje się być bardzo obiecująca a sama też raczej nie przypominam sobie żebym widziałam ją w Naturze czy Rossmanie
__________________
Naturalne włosy od 14.02.2013 
Catacomb_Kitten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-09, 09:26   #368
maargot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1
Dot.: Wypadające włosy cz. V

reklama

Edytowane przez 201704240951
Czas edycji: 2013-08-09 o 19:20
maargot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 13:00   #369
Antuanetta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 556
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Margot, dziękujemy za reklamę
Jak mawia moja dermatolog, żeby suplementacja witaminowa pomogła na włosy to trzeba by było żyć na prawdę o chlebie i wodzie.
Antuanetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 13:50   #370
Auska898
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 43
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Kupiłam nizoral zobaczymy czy będzie lepiej.. Jeszcze aptekarka poleciła mi emolium.. i szampon seboradin do skóry łojotokowej.. Mam nadzieję ze ta kuracja plus mezoterapia pomoże bo już płakać mi się chce Dziękuję dziewczynki za dobre rady, widzę że nie jestem z tym sama
Auska898 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 13:54   #371
Majdul
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 50
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Dawno mnie tutaj nie było.
Włosy ciągle wypadają, w ilości ok 250 dziennie

W każdym bądź razie, przyszły mi w końcu długo oczekiwane wyniki APW. Nie wskazują jednoznacznie przyczyny wypadania moich włosów, ale na pewno w pewien sposób nakierowały mnie na drogę dalszych badań. Wyszło mi m.in. że mam osłabioną czynność tarczycy (niekoniecznie musi to być niedoczynność), ale delikatnie może mieć wpływ na włosy, niewłaściwa proporcja pewnych pierwiastków wskazuje na pewne wahania hormonalne, mam również skłonność do szybkiego "wydalania" z organizmu żelaza (może prowadzić do anemii), oraz witamin z grupy B. Dowiedziałam się również że mój organizm bardzo źle reaguje na stres tak więc w dalszym ciągu nie wykluczam tej przyczyny wypadania.
Ponadto wiem o sobie kilka całkiem ciekawych rzeczy - jak szybki mam metabolizm, trawienie, starzenie wolnorodnikowe, jaka jest moja reakcja na stres itp.
Z badania jestem bardzo zadowolona i szczerze je polecam, choć nie rozwiązało ono mojego problemu (przyczyny wypadania włosów).

Teraz wybieram się do ginekologa-endokrynologa żeby zbadać hormony, a także wykluczyć PCOS, bo jest on u mnie podejrzewany już od dawna.
Majdul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-09, 19:05   #372
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Wyczesałam teraz włosy po ponad pół roku( wstyd pisać) ale jednak nie była to dobra decyzja. Boże 3 razy zbierałam ze szczotki całą garść kłaków, gdybym dalej czesała to nie wiem czy bym wszystkich nie wyrwała..
K***a mi nic nie pomaga, nnic kompletnie. ani anty, ani witaminy, ani unormowana tarczyca .W dodatku nie mam żadnych nowych włosów, ani jednego. Juz nie wiem gdzie mam jechac do jakiego lekarza ktory choc troche pomógłby Odechciewa sie zyc, zeby w wieku 19 at byc lysym.




Przepraszam za posta ale musiałam gdzies wygadac sie bo nie daje rady. naprawde nie daje rady i sie boje coraz bardziej boje sie najgorszego.


Endokrynolog kazała mim po 3 opakowaniu anty przyjechać za tydzien koncze 2 moze jechac teraz do niej? nie czekać dluzej skoro one nie pomagaja?
__________________
WALCZĘ O WŁOSY

Edytowane przez dzamatasi
Czas edycji: 2013-08-09 o 19:20
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 19:36   #373
Lalita1995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 167
Dot.: Wypadające włosy cz. V

dzamatasi myślę, że każda z nas bardzo dobrze cię rozumie Uważam, że powinnaś jechać do lekarza, a przede wszystkim nie denerwuj się staraj zamykać oczy kiedy wyciągasz włosy ze szczotki i nie licz ich bo to jeszcze gorzej, a stres też się przyczynia do wypadania, może kup sobie herbatkę z melisą, staraj się uspokoić, trzeba wierzyć, że będzie dobrze, musi być dobrze Mi pomaga powtarzanie sobie podczas rozczesywania : "będzie dobrze, musi być, to tylko włosy, zobacz odrastają itp."
Lalita1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 07:20   #374
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Wypadające włosy cz. V

hejka, nie wiem czy ktoś mnie jeszcze tu pamięta. Pewnie nie

Ostatnio wypadają mi włosy, zrobiłam morfologię kriw, badania na anemię i tarczycę i wszystko w normie więc nie wiem o co kaman, Byłam u dermatologa. Powiedziała, że skóra głowy jest ok. Ogólnie nie jestem zadowolona z tej wizyty bo zrobila ze mna słaby wywiad a przepisała takie leki, których nie chce brac póki co bo aż tak włosy mi nie lecą. Wykupiłam loxon 5% i aplicort e, ale doszłam do wiosnku, że póki co sama powalczę z moim wypadaniem. Któraś tego używa? jak coś to mogę wymienić
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 11:33   #375
Lalita1995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 167
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
hejka, nie wiem czy ktoś mnie jeszcze tu pamięta. Pewnie nie

Ostatnio wypadają mi włosy, zrobiłam morfologię kriw, badania na anemię i tarczycę i wszystko w normie więc nie wiem o co kaman, Byłam u dermatologa. Powiedziała, że skóra głowy jest ok. Ogólnie nie jestem zadowolona z tej wizyty bo zrobila ze mna słaby wywiad a przepisała takie leki, których nie chce brac póki co bo aż tak włosy mi nie lecą. Wykupiłam loxon 5% i aplicort e, ale doszłam do wiosnku, że póki co sama powalczę z moim wypadaniem. Któraś tego używa? jak coś to mogę wymienić
Hej większość z nas nie zna przyczyny wypadania włosów więc nie jesteś z tym sama Mi przy początkowym wypadaniu też dermatolog przepisał Loxon 5% i po pierwszym opakowaniu było ok w trakcie drugiego masakra, żałuję, że go używałam bo on jest do łysienia androgenowego o ile dobrze pamiętam więc jeśli nie masz tego stwierdzonego to nie wiem czy ci on pomoże, mi nie pomógł niestety, używałaś Jantara? Mi on przyczynił się do poprawy stanu włosków
Lalita1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 11:59   #376
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Wypadające włosy cz. V

hej, podczytuje wasz wątek, bo sama mam problemy z wypadaniem włosów, zaczęło się w 2007 roku i z przerwami trwa do teraz. Oczywiście robiłam badania, nie było żadnych odstępstw od normy, za wyjątkiem jednego co powtarza się w każdej morfologii, zawsze mam za wysoki poziom limfocytów, ale nigdy żaden lekarz nie zwraca na to uwagi, pewien endokrynolog, powiedział, że jeśli chce mogę iść do hematologa, ale wg niego to nic groźnego. Czy ktoś z Was ma podobnie?
Moje wypadanie jest o tyle dziwne, że włosy wypadają mi np przez miesiąc, potem miesiąc spokój i znowu. na szczęście gęstość włosów raczej się nie zmienia, aczkolwiek okresy wypadania są bardzo frustrujące, włosy są wtedy dosłownie wszędzie, wypada mi wtedy grubo ponad 150 dziennie. Co mi pomaga? Stosowałam tysiące specyfików i chyba najlepiej służą mi ampułki Seboradin, zresztą cała seria Niger jest wg mnie niezła. Teraz znowu włosy wypadają mi niemiłosiernie, mam zamiar stosować Seboradin amoułki i lotion, pić pokrzywę i Gelacet.
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 13:06   #377
Catacomb_Kitten
Rozeznanie
 
Avatar Catacomb_Kitten
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 513
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Wyczesałam teraz włosy po ponad pół roku( wstyd pisać) ale jednak nie była to dobra decyzja. Boże 3 razy zbierałam ze szczotki całą garść kłaków, gdybym dalej czesała to nie wiem czy bym wszystkich nie wyrwała..
K***a mi nic nie pomaga, nnic kompletnie. ani anty, ani witaminy, ani unormowana tarczyca .W dodatku nie mam żadnych nowych włosów, ani jednego. Juz nie wiem gdzie mam jechac do jakiego lekarza ktory choc troche pomógłby Odechciewa sie zyc, zeby w wieku 19 at byc lysym.




Przepraszam za posta ale musiałam gdzies wygadac sie bo nie daje rady. naprawde nie daje rady i sie boje coraz bardziej boje sie najgorszego.


Endokrynolog kazała mim po 3 opakowaniu anty przyjechać za tydzien koncze 2 moze jechac teraz do niej? nie czekać dluzej skoro one nie pomagaja?
Kochana, trzymaj się Teraz mam takie dni że codziennie jestem podobnie wkur***na jak Ty w tym poście, a cały czwartek ryczałam po wizycie u doktorki. W dodatku mama powiedziała że ma już dość moich włosów i nie chce o nich słyszeć dłużej, ale co ja mam poradzić jak te cholerne włosy stały się moją obsesją i całym życiem, w negatywnym znaczeniu oczywiście. Nikt i nic nie jest mi w stanie pomóc, czasami po prostu myślę ze takie życie nie ma sensu, w kółko użeranie się z wlosami, ja sie nawet boje ich dotknąć. Całe dnie mam upięte i w ogóle ich nie ruszam z obawy sie ze się posypią. 7 miesiąc dawno minął jak wypadają garściami i już nawet moja teoria o telogenie się rypie, bo telogen trwa z reguły do 6 miesięcy.

Co do Twoich antyków i endokrynologa, po skończeniu 2 opakowań ja bym chociażby do niej zadzwoniła, jeśli jest możliwość i powiedziała jak sprawa stoi, bo może niepotrzebnie je zażywasz. Chyba że poprawa możliwa jest dopiero po 3 opakowaniach i jesli tak uważa lekarz, no to nie ma wyjścia.
__________________
Naturalne włosy od 14.02.2013 
Catacomb_Kitten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 15:14   #378
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Jest coś takiego, jak telogen chroniczny. Diagnozuje się go wtedy, gdy włosy lecą dłuzej niż te 6msc. W telogenie chronicznym włosy mogą lecieć nawet kilka lat. Zatem nic straconego, nadal możesz miś telogen. Tak sobie myślę, ze wiele z nas takie coś właśnie ma.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 15:52   #379
Catacomb_Kitten
Rozeznanie
 
Avatar Catacomb_Kitten
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 513
Dot.: Wypadające włosy cz. V

O rany Gdybym miała naprawdę telogen chroniczny i obecna sytuacja miałaby trwać bez żadnej poprawy przez kilka lat, to nie ma mowy żebym to wytrzymała psychicznie
Moja ostatnia "nadzieja" to fakt że łysieje przez lekką anemię, więc dziś zaczęłam suplementację żelazem Chela-Ferr Forte z Olimpu...Pierwszy dzień zażywania i nie czuję póki co żadnych skutków ubocznych, oby tak już zostało Dodatkowo zaczynam łykać cynk, z tym może być trochę gorzej bo po Zincteralu od dermatologa strasznie mnie mdliło, ale on ma 45mg cynku więc przy 10mg może tak źle nie będzie
__________________
Naturalne włosy od 14.02.2013 
Catacomb_Kitten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-10, 16:10   #380
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Wypadające włosy cz. V

.
__________________
WALCZĘ O WŁOSY

Edytowane przez dzamatasi
Czas edycji: 2013-08-10 o 20:53
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 16:38   #381
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Wypadające włosy cz. V

i co na taki telogen chroniczny można poradzic?
tak jak pisałam nie mam żadnych nieprawidłowośći w wynikach badań krwi, jedynie limfocyty podniesione, trwa to już 6 lat.
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 16:52   #382
danka48
Przyczajenie
 
Avatar danka48
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3
Dot.: Wypadające włosy cz. V

witam serdecznie to mój pierwszy post na tym forum.
ja również borykam się z wypadającymi włosami tylko ja znam przyczyny..... cukrzyca i niedoczynnosc tarczycy - ta druga dołożyła oliwy do ognia.
do tego jeszcze wkroczyłam w okres menopauzy.
w zeszłym roku jesienią zaczęłam dosłownie liniec -wszędzie wypadnięte włosy nie wspomnę o traumie przy każdym myciu czy czesaniu.
wówczas przy okazji badań dodatkowo zrobiłam badania tarczycy i wyszło nie ok.
zaczęłam przyjmowac lek na tarczycę -na obecną chwilę jest poprawa ale jeszcze ustalana dawka.
włosy mniej mi wypadają.
co stosowałam ?
marz hair specjal - suplement ,który zakupiłam w aptece niemieckiej
tam również zakupiłam szampon Plantur 39 z kofeiną ,specjalnie skomponowany przy problemach łysienia na tle hormonalnym i po 40 czyli jak się zaczyna menopauza.
włosy myję na przemian szamponem Plantur 39 i szamponem firmy Tiande z żeńszeniem.
włosy nie są przesuszone i nie łamią się i mniej wypadają.
nawet zaczęły "kiełkowac" nowe
danka48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 17:02   #383
Catacomb_Kitten
Rozeznanie
 
Avatar Catacomb_Kitten
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 513
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Cytat:
Napisane przez Sybil_ Pokaż wiadomość
i co na taki telogen chroniczny można poradzic?
tak jak pisałam nie mam żadnych nieprawidłowośći w wynikach badań krwi, jedynie limfocyty podniesione, trwa to już 6 lat.
Na telogen niestety nie ma lekarstwa. Z tego co czytałam jedyna pomoc dla cierpiących na łysienie telogenowe to...pomoc psychologa
Moje wypadnie też trwa od ok 6 lat, było lepiej, było gorzej, ale teraz jest najgorzej. Wg doktorki moje badania krwi są rewelacyjne, ale za dobrze znam ją żeby móc jej ufać i wierzyć, chodze do niej jedynie po skierowania zeby chociaż za morfologie nie płacić.
Dla niej żelazo na poziomie 10 umol/l + obniżone HTC i moja informacja ze łysieje, jestem wiecznie zmęczona i zmarznięta nie oznacza kompletnie nic, a już na pewno nie anemię Jak prosilam ja o skierowanie na ferrytyne to powiedziała że to "odmiana żelaza" więc nie ma sensu robic. A mi się wydawało że ferrytyna to białko wiążące żelazo a nie jego odmiana..
Wybaczcie te dygresje o mojej doktorce ale czasami po prostu nie mogę uwierzyć że są tacy lekarze na świecie
__________________
Naturalne włosy od 14.02.2013 

Edytowane przez Catacomb_Kitten
Czas edycji: 2013-08-10 o 17:04
Catacomb_Kitten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 19:51   #384
201706121151
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 228
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Cześć wszystkim, mam problem z wypadającymi włosami i kilka pytań, więc mam nadzieję, że znajdzie się jakaś dobra dusza, która udzieli mi pomocy.

Od kiedy pamiętam, włosy wypadają mi garściami. Od pewnego czasu staram się nawet czesać je jak najrzadziej, bo każdy ruch szczotką czy grzebieniem to kilka kolejnych włosów na mojej dłoni. Po myciu zbieram z podłogi cały kołtun. Naprawdę, dziwię się, że cokolwiek jeszcze mam na tej głowie. Moje włosy są długie, fryzjerzy chwalą, że są ładne, błyszczące, ale, no właśnie, cienkie.
Tu pojawia się mój problem, nie wiem co z nimi zrobić. Naprawdę, mam już dosyć. Chciałam przeczytać te wątki, ale nie sądzę, że dam radę przedrzeć się przez te kilka części i setki stron. Ilość specyfików, które mogą uratować taką sytuację jest przeogromna.
Czy któraś z Was mogłaby z grubsza mi powiedzieć od czego zacząć? Odstawić szampony z SLS? Te bez sprawią, że włosy mi się bardzo poplączą. Czy w takiej sytuacji korzystać z odżywek? Jakich najlepiej? Słyszałam, że na wypadanie włosów dobry jest Radical, to prawda?
Ile taka "terapia" powinna trwać? Czy jest szansa, że włosy przestaną mi wypadać czy do końca życia będę musiała używać różnych specyfików?

Proszę o pomoc albo chociaż o linki do przydatnych stron, artykułów, bo sama szukałam, ale niczego, co mogłoby naprawdę pomóc, nie znalazłam...
201706121151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 11:27   #385
Auska898
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 43
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Hej. Wczoraj wyskoczyły mi 3 swędzące czerwone krostki otaczające mieszek włosa? Mam takich więcej na głowie tylko niektóre nie sa tak czerwone, ale też swędzą. Czy to po nizoralu? Co to może być?
Auska898 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 12:09   #386
LanaFlo20
Rozeznanie
 
Avatar LanaFlo20
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 522
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Witajcie dziewczyny. Od paru tygodni zauważyłam, że strasznie wypadają mi włosy. Zawsze miałam tendencję do wypadania ale teraz podczas mycia włosy wypadają mi garściami. Kupiłam sobie szampon Radical. Zużyłam prawie całą butelkę ale na razie nie widzę efektów. Najlepsze jest to, że moje włosy nie wyglądają na zniszczone. Są lśniące, gładkie i świetnie się układają. Tym bardziej się martwię tymi wypadającymi. Pomożecie?
LanaFlo20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 22:40   #387
Lalita1995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 167
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Skończył mi się szampon i odżywki i sobie tak pomyślałam, że zrobię z tydzień albo więcej przerwy, a tu dzisiaj jakiś szok chyba ze 100 włosów mi wypadło podczas rozczesywania, kurcze żebym ja jeszcze wiedziała od czego mi te włosy wypadają to bym tak się nie załamywała, ale wyniki wszystkie super, kosmetyki dobieram starannie , suplementy diety biorę, a tu taka rewolucja na głowie, patrzę że dużo z nas ma taki problem że wypadają a nie wiadomo od czego ;/ i weź tu walcz z tym jak nie wiadomo co stosować ahhh te włoski...
Lalita1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 06:55   #388
empressofshadows
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 347
Dot.: Wypadające włosy cz. V

U mnie mija 6 tydzień używania Seboradinu Forte,i tak jak na początku wydawało mi się,że jest lepiej,to teraz stwierdzam,ze nie ma żadnych rezultatów,nie widzę,też nowych baby hairów po nim,tak więc wracam do Jantara i zakupię ponownie kozieradkę.27 wizyta u nowej p.dermatolog,zobaczymy co ona powie
empressofshadows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 13:08   #389
Bawol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 16
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Witam, mam powazny problem.
Jakies 2 miesiace temu moja fryzjerka zauwazyla, iz strasznie zaczely mi wypadac wlosy i wychodzily one wlasciwie przy kazdym przeczesaniu. Mialem wtedy straszny lupiez (od wielu lat sie z nim meczylem) i dopiero 4 tygodniowa kuracja Pirolamem pomogla mi z tym problemem. Fryzjerka zalecila mi wtedy pojscie do dermatologa, jednak ja wolalem sprobowac najpierw poradzic sobie z problemem na wlasna reke. Do fryzjera chodze co miesiac i przy nastepnej wizycie, wypadanie nie bylo juz az tak widoczne i fryzjerka nic nie mowila, powiedziala tylko, ze faktycznie nie mam juz lupiezu. Po scieciu ze srednich na troche krotsze wydawalo sie, ze problem ustal, jednak teraz, gdy odrosly znowu zaczelo to byc zauwazalne. Najdziwniejsze jest to ze wlosy wypadaja w glownej mierze z grzywki po lewej stronie (mam niesymetryczna grzywke, ktora jest dluzsza po tej stronie), prawa strona grzywki i czubek glowy jest w normie. Zupelnie nie wiem, czemu tak jest. Po umyciu glowy i splukaniu zawsze zwisaja mi z lewej strony wlosy, ktore za chwile wypadna i moge je wlasciwie 'wyciagnac'. Wlosy myje szamponami Head & Shoulders Citrus Fresh i Nivea Straight & Easy. Byc moze te szampony maja jakis negatywny wplyw na moje wlosy?
Dodam jeszcze, iz mam 23 lata i od dluzszego czasu biore Skrzypovite.

Edytowane przez Bawol
Czas edycji: 2013-08-13 o 13:11
Bawol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 21:24   #390
Siempretalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 146
Dot.: Wypadające włosy cz. V

Dziewczyny, zastanawiam się nad zrobieniem badań tych hormonów mogących mieć wpływ na wypadanie włosów i potrzebuje porady Mam iść z tym do lekarza ( hmm jeśli tak to jakiego? Endokrynologa?) czy może lepiej zrobić badania na własna rękę i ewentualnie po ich interpretację udać się do lekarza, i jakie hormony powinnam zbadać pod kątem wypadania włosów?
Siempretalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-20 13:09:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:16.