masła, oleje... czyli natura na rozstępy w ciazy? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-08, 23:07   #31
johns
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3
Dot.: masła, oleje... czyli natura na rozstępy w ciazy?

ja jestem w 34 tyg ciazy i na poczatku uzywalam produktow pharmaceris zapobiegawczych na rozstepy i bylam bardzo zadowolona, lecz kumpela polecila mi poprostu dobra oliwe z oliwek z pierwszego tloczenia i od 4 miesiaca uzywam wlasnie oliwy i jestem poki co baaardzo zadowolona skora jest niesamowicie gladka no i narazie roztepow nie widac , zobaczymy pozniej. Kumpeli nie pojawily sie ale ja tez jestem zdania ze jest to uwarunkowane genetycznie, kazda z nas ma inna skore itd... ale trzeba byc dobrej mysli smaruje brzuszek do okola biodra pupe piersi i nogi az po kolana takze POLECAM!!
johns jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 13:06   #32
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: masła, oleje... czyli natura na rozstępy w ciazy?

Ja polecam oliwke z Hippa

Na brzuchu rozstepów nie mam, za to na posladkach sie nie rozwijaja, bo tam sie pojawiły duzo wczesniej
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 09:35   #33
NIUSIA 27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 44
Dot.: masła, oleje... czyli natura na rozstępy w ciazy?

hej,
fajne porady dajecie no i wszystko dot.naturalnych rzeczy i preparatów .Myśle, ze skorzytam z tego co jest na forum.Pozdr.
NIUSIA 27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 09:37   #34
kejtiryba
Wtajemniczenie
 
Avatar kejtiryba
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: miasto, które umiera
Wiadomości: 2 780
Dot.: masła, oleje... czyli natura na rozstępy w ciazy?

Odświeżam wątek
Ja smaruję się codziennie, jeszcze przed zajściem w ciążę tak robiłam, bo dzidziol planowany, wiec tak w razie "W".
Brzuch mam wielki, szybko mi wyskoczył, waga z resztą też ogromna, bo przytyłam już 16 kg!!! a pilnuję się bardzo... Smutno mi ogólnie, bo wszyscy tylko "o jaaaaa, jaki wielki brzuch" "co Ty, bobu się najadłaś?" "ale Ty duża". Całe życie walczyłam z nadwagą, ustabilizowałam się jakieś 4 lata temu z wagą 66 przy 168 cm. No a przed samym zajściem 4 kg podskoczyły (zupełnie nie wiem z czego ,ale wyglądałam jakbym nabierała wody). Ale rozstępów wtedy żadnych.
Smaruję się codziennie i wczoraj, o zgrozo, znalazłam 3 rozstępy na podbrzuszu! I to dopiero przeglądając się w lustrze, no bo brzuch wielki, to z góry nie widzę...
Nie wiem już co robić, nie dość, że wielka, to jeszcze jak zebra będę Fissan jest pomocny? Jakie macie doświadczenia?
Buziaki
kejtiryba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 10:32   #35
bibish
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 30
Dot.: masła, oleje... czyli natura na rozstępy w ciazy?

Jestem w 16 tygodniu, brzuch mały (nie mogę się doczekać jak urośnie !) od wagi 54 przed ciąża póki co skoczyła zaledwie do 55,4 kg mimo że nie wymiotowałam wcale i jadłam sporo. Smarowałam się typowymi preparatami dla kobiet w ciąży a od paru dni używam 100% masła karite ( shea) bez dodatków, nierafinowane. Pachnie orzechowo-drzewnie, ma konsystencję dość woskową, ale topi się w temperaturze ciała także szybko nabiera fajnej konsystencji po podgrzaniu w rękach. Jest tłuste ( komuś może to przeszkadzać, ja to lubię) i ma właściwości podobne do lipidowej warstwy skóry. Ja jestem bardzo zadowolona. Dodatkowo smaruję na noc twarz i mimo że mam skórę skłonną do niedoskonałości ( i większość preparatów które stosowałam przed ciążą musiałam odstawić) potwierdzam że robi jej świetnie. Rano wszystko wchłonięte, nowych zmian brak, stare bledsze. Można także na noc nałożyć na włosy.
bibish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 13:15   #36
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: masła, oleje... czyli natura na rozstępy w ciazy?

No właśnie dziewczyny, można stosować regularnie masełka naturalne? Od początku ciąży stosuję olejek BDFM i powiem tak- jestem w 20 tc, brzuch mam niewielki, ale chyba zaczyna szybko rosnąć, bo mam wrażenie, że skóra mi pęknie Widocznie mi oliwka, olejek nie pomagają. Posmarowałam się zwykłym balsamem- dalej nic. Chciałam zamówić balsmay Palmer's, takie chwalone w necie, ale na jednym blogu doczytałam o jakieś szkodliwości składników, więc nie ryzykuję...Wygrzebałam z szafki resztkę masła jojoba, które kiedyś zamówiłam na BU i cud pomogło. Zastanawiam, się w takim razie, które masło ma jakieś ''predyspozycje'' chroniące przed rozstępami? Shea, jojoba...?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 08:59   #37
skrytka
Raczkowanie
 
Avatar skrytka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: prowincja :)
Wiadomości: 127
Dot.: masła, oleje... czyli natura na rozstępy w ciazy?

Ja w 5 miesiącu stosuje balsam z rossmana dla mam wzbogacony kwasem hialuronowym, pantenolem i olejem migdałowym. Dopiero teraz czuję naciągniecie skóry brzucha, myślę co by tu jeszcze dodać do mojej mieszanki, może elastyna, żeby się jakoś zabezpieczyć? Bo chyba teraz zaczyna się u mnie okres potencjalnych rozstępów.
__________________
...Wizaż Victim...
skrytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-23, 16:45   #38
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: masła, oleje... czyli natura na rozstępy w ciazy?

Cytat:
Napisane przez buziaczka3 Pokaż wiadomość
Ja używałam codziennie oliwki Bambino.Tania i naprawde zadowalające efekty.Smarowałam brzusio,piersi i biodra.Zero rozstępów.
Bambino ta sama parafina... Polecam jej tańszy zamiennik różową oliwkę Babydream fur Mama z Rossmana. Zawiera same oleje naturalne i wit E
Z naturalnych rzeczy uwielbiam olejek Eucerin (porównywalny z Weledą), masło palmowe (pomarańczowo brudzi więc rzadko używam), mieszanki z lanoliną.
Wewnętrznie też warto się "naoliwić".

Czasem używam serii Bielendy Sexi Mama ale razi mnie zawartość polakrylamidu (w Musteli 9 m-cy też chyba widziałam to paskudztwo).

Tak w ogóle to największy atak rozstępów przypada na okres przed i po porodzie. Często osoby w 8 m-cu cieszą się gładkością skóru a parę tygodni później...
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 08:21   #39
ObserwujeCie
Wtajemniczenie
 
Avatar ObserwujeCie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: To tu, to tam
Wiadomości: 2 021
Dot.: masła, oleje... czyli natura na rozstępy w ciazy?

Cytat:
Napisane przez skrytka Pokaż wiadomość
Ja w 5 miesiącu stosuje balsam z rossmana dla mam wzbogacony kwasem hialuronowym, pantenolem i olejem migdałowym. Dopiero teraz czuję naciągniecie skóry brzucha, myślę co by tu jeszcze dodać do mojej mieszanki, może elastyna, żeby się jakoś zabezpieczyć? Bo chyba teraz zaczyna się u mnie okres potencjalnych rozstępów.
Ja zastanawiałam się nad ekstensyną - kolagenem roślinnym. Wydaje się że nie ma przeciwwskazań w ciąży. Dodatkowo do domowych mieszanek stosuje olej z róży piżmowej.


No ale ogólnie wszystkie źródła na niebie i ziemi mówią, że nie ma żadnej metody 100 % zapobiegającej rozstępom ani ich zwalczania już po (poza plastyką brzucha ).. w dużej mierze sprawy genów i tyle. Więc jedynie co można to nawilżać tą skórę. I liczyć na cud

---------- Dopisano o 09:21 ---------- Poprzedni post napisano o 09:18 ----------

Cytat:
Napisane przez KONICZYNKA 47 Pokaż wiadomość
Polecam jej tańszy zamiennik różową oliwkę Babydream fur Mama z Rossmana. Zawiera same oleje naturalne i wit E
:
Bardzo fajny, z dobrym składem produkt - a dodatkowo w porównaniu do innych firm, które chcą nas ograbić z $, naprawdę dobry stosunek składu do ceny.
__________________
Dziedzic
ObserwujeCie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 10:18   #40
skrytka
Raczkowanie
 
Avatar skrytka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: prowincja :)
Wiadomości: 127
Dot.: masła, oleje... czyli natura na rozstępy w ciazy?

Gdzieś na wizażu "rzuciło mnie się po oczach", że dziewczyny nie polecały oliwki przeciw rozstępom, bo nie nawilża dodatkowo a jedynie zapobiega utracie nawilżenia, co w naszym przypadku nie jest wystarczające.
__________________
...Wizaż Victim...
skrytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 10:28   #41
emisia8
Emilia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 44
Dot.: masła, oleje... czyli natura na rozstępy w ciazy?

Istniejące rozstępy można minimalnie spłycić i rozjaśnić, dzięki czemu będą mnie widoczne. Najlepszą bronią jest ochrona czyli masowanie się olejkiem migdałowym. Polecam np. ten: http://pl.loccitane.com/certyfikowan....htmPamiętajmy, że nie tylko brzuch rośnie, ale powiększają nam się piersi, uda, a niektórym kobietom rozstępy wychodzą na tylnej części pleców, więc lepiej zwiększyć pielęgnowany obszar, niż potem żałować
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama/
emisia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-26, 11:52   #42
JulitaJ
Raczkowanie
 
Avatar JulitaJ
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 103
Dot.: masła, oleje... czyli natura na rozstępy w ciazy?

Kochane podbijam wątek. raczkuję w sprawach naturalnej pielęgnacji. Jestem dopiero w 16 tyg, ale już mnie skóra delikatnie swędzi na brzuchu, co oznacza, że skóra się rozciąga, chociaż nie widze, żebym brzuch mi rósł.
----------------------------------------------------------------------
Jakie naturalne oleje czy masła polecacie do smarowania, Jakie mieszanki?
Próbowałam przed ciązą masło shea - niestety cięzko się rozsmarowywało i ciągnęło mi skórę, ale dobrze regenerowało skórę.
Masło kokosowe: bardzo dobrze rozprowadzało się, ale.. moim zdaniem nie natłuszcza rewelacyjnie.
Poradźcie co jeszcze można samemu ukręcić do smarowania w ciąży
__________________
Obym był zdrowa i silna, czego i Wam Wizażanki życzę
JulitaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-12, 13:56   #43
gabis123
Przyczajenie
 
Avatar gabis123
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 2
Dot.: masła, oleje... czyli natura na rozstępy w ciazy?

Wydaje mi się, że dużo lepiej działają masaże... Na przykład w Bydgoszczy polecam ten gabinet masażu http://masaz-bydgoszcz.pl/
__________________
Śmiałe marzenia mogą się przekształcić w rzeczywistość! - Napoleon Hill

Edytowane przez gabis123
Czas edycji: 2018-10-18 o 09:35
gabis123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-12 14:56:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:09.