ŁZS - pierwszy atak - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-06, 15:47   #1
Safeway1615
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1

ŁZS - pierwszy atak


p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; } Cześć.
Dermatolog stwierdził, że mam ŁZS oraz liszajca pospolitego na twarzy. Dostałam na to doustnie antybiotyk UnidoxSolutab i na wszystkie zmiany maść antybiotykową MUPIROX. Oprócz tego dermatolog zapisał mi steryd DEXAPOLCORT (do stosowania na pół twarzy - ale na razie go nie używam). Oprócz tego dostałam szampon PIROLAM – lekarz kazał używać piany na zmiany na twarzy – jednak wydaje mi się, żeto jeszcze bardziej podrażnia mi skórę. Skóra na czole i policzkach jest okropnie czerwona, wysuszona i swędząca. Robią się też jakieś żółte zaschnięte plamy. Już nie wiem co robić? Czy twarz nawilżać kremami? Czy stosować Cetaphil (mam dermoprotektor). Mam wrażenie, że wszystko tylko bardziej podrażnia mi skórę. Antybiotyki stosuję już od jakiegoś czasu i nie widzę poprawy Czy samymi antybiotykami da się „zaleczyć” ŁZS?
Safeway1615 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-08, 09:32   #2
guru9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2
Dot.: ŁZS - pierwszy atak

Do się zaleczyć ale problem powróci. Antybiotyk zwalczy bakterię/grzyba rozwijającego się w porach ale nie usunie samego ŁZS. Terapię antybiotykiem trzeba zatem stosować regularnie. Czy to jest zdrowe? Nie wiadomo jak długo skóra wytrzyma. Jeżeli chcesz poznać przyczyny ŁZS skontaktuj się z dietetykiem. ŁSZ to choroba autoimmunologiczna, alergen zawarty w pożywieniu gromadzi się w skórze i pory ulegają zakażeniu. Samo zakażenie jest tylko wtórnym objawem ale nie przyczyną. Skontaktuj się z poradnią www.acai.waw.pl tam diagnozują dietetyczne przyczyny chorób skórnych. Zapewne trzeba będzie odstawić jakieś jedzenie na jakiś czas ale myślę że warto.
guru9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-15, 10:41   #3
paulapaulina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 14
Dot.: ŁZS - pierwszy atak

Ja ŁZS zaleczyłam maścią sterydową, zaczerwienienie zostało i do tej pory nie umiem sobie z tym poradzić. Pozbyłam się tych okropnych strupów, ale ciagle cos wyskakuje, jakies plamki na szyi itp. NIe umiem zaobserwować co mi naprawde pomaga, jedynie ten steryd ale nie chce sie tym smarowac ciagle. Leczę sie jeszcze przy okazji izotekiem ale to juz na trądzik, pech chcial ze miesiac przed rozpoczeciem leczenia pokazało mi sie ŁZS i te objawy ktore mam na buzi nie do konca wiem czym sa spowodowane.. Moja dermatolog mowi ze izotek tez leczy ŁZS.
paulapaulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-15 11:41:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:52.