kwas kojowy help! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-15, 21:32   #1
atuchna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 17

kwas kojowy help!


proszę o pomoc z użyciem kwasu kojowego,
chce rozjasnic ciemne plamy nad ustami (hormony) i posiadam kwas kojowy serum melastop (AKTYWNE SKŁADNIKI: Melaslow, Melfade, Urea, Aloe Vera, Kwas kojowy).
Czy mam go z czyms rozcienczyc czy moge zastosowac bezposrednio na skore? Na ile zostawic na przebarwionej skorze, jak czesto stosowac?
atuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 23:01   #2
ketiw
Przyczajenie
 
Avatar ketiw
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Roztocze
Wiadomości: 5
GG do ketiw
Dot.: kwas kojowy help!

Cytat:
Napisane przez atuchna Pokaż wiadomość
proszę o pomoc z użyciem kwasu kojowego,
chce rozjasnic ciemne plamy nad ustami (hormony) i posiadam kwas kojowy serum melastop (AKTYWNE SKŁADNIKI: Melaslow, Melfade, Urea, Aloe Vera, Kwas kojowy).
Czy mam go z czyms rozcienczyc czy moge zastosowac bezposrednio na skore? Na ile zostawic na przebarwionej skorze, jak czesto stosowac?
a nie pisze jakie stężenie % ma?
Z tego co wiem można go rozcieńczyć i używać jako tonik do przemywania twarzy, ale nie wiem jaka będzie jego proporcja lub bezpośrednio na twarz (oczywiście czystą i osuszoną) 14 min skóra normalna lub 7 min skóra wrażliwa tak słyszałam, ale nie jestem tego pewna na 100%. Skąd masz ten kwas? Nie otrzymałaś instrukcji jak go używać? Sama chciałam go też zastosować na plamy potrądzikowe, ale nie jestem pewna..
ketiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 09:38   #3
klaudynawo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 7
Smile Dot.: kwas kojowy help!

Ja zamówiłam kwas kojowy na zróbsobiekrem.pl .Wymieszałam go z 200g buteleczką Hydrolatu z kwiatów pomarańczy gorzkiej NEROLI też zamówionej na zsk.pl Kwas kojowy miał 5 g .Jest napisane: Kwas kojowy używa się w stężeniu od 1% do 4%. pH 1% roztworu wynosi 4.
Nie widzę jeszcze jakiś mega spektakularnych rezultatów . Następnym razem może dodam do 200g buteleczki więcej gram kwasu kojowego ,bo aktualnie ,jeśli się nie mylę wychodzi mi stężenie 2,5% więc do granicy górnej jeszcze troszkę zostało ,ale też bez przesady ,sama nazwa KWAS brzmi groźnie ,a co za duzo to niezdrowo
klaudynawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 12:13   #4
lotta_983
Zakorzenienie
 
Avatar lotta_983
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: planeta Ziemia
Wiadomości: 4 884
Dot.: kwas kojowy help!

Też użyłam kwasu na zrobienie toniku, do 200 ml wody destylowanej dodałam ok 4 gram. Myślę, że mógłby być nawet mocniejszy,następnym razem taki zrobię.
__________________
http://www.pmiska.pl/
lotta_983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 13:13   #5
punkowa666
Przyczajenie
 
Avatar punkowa666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 12
Dot.: kwas kojowy help!

witam
mam takie pytanie dwie noce smarowalam sie mascia pigmanorm na przebarwienia i skora strasznie byla czerwona i piekla teraz schodzi i porobily mi sie gdzie nie gdzie takie stupy a skora jest taka ciemna w sensie przebarwienia stały sie ciemniejsze a nie smarowałam sie juz tej nocy i boje sie czy mi jeszcze bardziej nie sciemnieją:/ wygląda to okropnie... kiedy zejdzie mi ten ciemny kolor?
prosze o szybką odpowiedz
pozdrawiam!
punkowa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 12:29   #6
Patulka1
Raczkowanie
 
Avatar Patulka1
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 76
GG do Patulka1
Dot.: kwas kojowy help!

A czy możecie polecić profesjonalny kwas kojowy, tzn. jakiej firmy? Chodzi mi o kosmetyki gabinetowe. Miałam z Chantarelle, fajny, ale w małych ampułkach a wolałabym w jednej większej buteleczce.
__________________
"Kobiety należy kochać w każdym wieku, zwłaszcza w XXI"
Patulka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 19:50   #7
moniasass
Przyczajenie
 
Avatar moniasass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 28
Dot.: kwas kojowy help!

Cytat:
Napisane przez Patulka1 Pokaż wiadomość
A czy możecie polecić profesjonalny kwas kojowy, tzn. jakiej firmy? Chodzi mi o kosmetyki gabinetowe. Miałam z Chantarelle, fajny, ale w małych ampułkach a wolałabym w jednej większej buteleczce.
moja droga ja kupuje kwas kojowy na allegro naprawde za tanie pieniadze i jestem zadowolona łyzeczka kwasu na 150ml wody zmineralizowanej smaruje najczesciej jak sie da a jak wychodze na dwor krem z filtrem 50 ,no ale coz...lato jest zabójstwem na moje plamy chociaz uzywam kremow 50 uf to i tak wychodza i tak co rok na zime uzywam krem na przebarwienia tez w miare cena przystepna to plamy sa malo widoczne a przychodzi lato to znow te plamytrzeba nauczyc sie z tym zyc a to jest naprawde ciezkie
moniasass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-24, 21:54   #8
Yasminka93
Przyczajenie
 
Avatar Yasminka93
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 27
Dot.: kwas kojowy help!

ja też wszystkim polecam kwas kojowy, zużywam już drugą butelką i jestem mega zadowolona, w moim przypadku zmagam się z piegami i po użyciu drugiej butelki widzę ogromną różnicę, dużo piegów zwyczajnie znikło, a duża część stała się mało widoczna ! polecam ; ))
__________________
Yasminka
Yasminka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-07, 17:56   #9
kroplaa
Przyczajenie
 
Avatar kroplaa
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1
Dot.: kwas kojowy help!

hej a ja mam pytanie do was, tez kupiłam ten kwas i sposób użycia jest taki ze 1 łyżeczkę kwasu daje się na 150 ml wody... tylko chciałam was zapytać czy 1 łyżeczkę taka domowa do herbaty czy jakąś specjalna do odmierzania?
kroplaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-07 18:56:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:20.