Czy zmienić dermatologa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-02, 11:50   #1
xyz9455
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 4

Czy zmienić dermatologa?


Hej ostatnio poszłam na moją pierwszą wizytę u dermatologa z powodu kaszki na czole i skroniach (dołączam zdjęcie). Miałam nadzieję, że dermatolog przypisze mi jakąś maść lub coś lekkiego jako że nie sądzę żeby trądzik był mocny, widać tylko grudki. Jednak lekarz nawet nie ocenił jaką mam cerę, tylko spojrzał na moje czoło(nawet nie pod lupą), nie zapytał kiedy się pojawiło czy jakich kosmetyków używam. Sama mu powiedziałam że mam to od ponad pół roku, nie zmieniałam drastycznie diety(teraz trochę zdrowiej się odżywiam) ani nie rezygnowałam z aktywności fizycznej. Nigdy wcześniej nie miałam czegoś takiego, moja skóra była gładka, pojawiały się pojedyncze pryszcze. Dermatolog stwierdził że jest to typowo trądzikowe i przypisał mi Tetralysal na 1,5 miesiąca. Co o tym myślicie? Czy naprawdę na te krosty potrzebny jest antybiotyk? Czytałam też opinie o tym leku i jeszcze bardziej mnie do niego zniechęcają Czy to faktycznie typowe i tylko tabletki na to pomogą? Mam wątpliwości bo to była pierwsza wizyta u dermatologa, a z powodu odległych terminów nie mogłam się umówić do lekarki sprawdzonej i polecanej przez moją siostrę. Lekarz ma niby dobre opinie, ale wiele z tych opinii jest na temat zabiegów laserowych.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg derma.jpg (50,9 KB, 16 załadowań)
xyz9455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-05, 14:04   #2
anka8823
Przyczajenie
 
Avatar anka8823
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 22
Dot.: Czy zmienić dermatologa?

hej.

Sama mam problem z zaskórnikami zamkniętymi. Ostatnio zauważyłam, że to co mnie zapycha to podkład. Więc odstawiłam wszystko i cera po mału zaczyna się regenerować.

Nigdy bym nie brała na to antybiotyków ( chyba, że problem by się nasilił). Oczywiście mówię o sobie, każdy może mieć inne zdanie na ten temat. Twoje czoło nie wygląda tragicznie, niemniej jednak warto reagować na problem na bieżaco, bo moze się nasilić.
Czasami nie trzeba zmieniać pielegnacji czy diety, aby pojawiły się zaskórniki. Na Twoim miejscu zaczęłabym przykładać się do oczyszczania cery ( nie jakimś mleczkiem, które może tylko pobieżnie to robic), zainwestowała w naturalne kosmetyki i może gąbkę konjac albo szczoteczkę soniczną. I na pewno dwa razy w tygodniu dobry peeling.
Jeśli dobra pielegnacja nie da efektów, wtedy warto zbadać poziom hormonów. Dla mnie antybiotyki to konieczność, często pomagają na jedno, a mogą bardzo zniszczyć np. flore jelit.
Pozdrawiam
anka8823 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-06, 11:55   #3
Pieczarka02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 41
Dot.: Czy zmienić dermatologa?

Miałam kiedyś niemalże identycznie. Moim zdaniem antybiotyk może się nie sprawdzić na ten typ krostek, ale nie mi to oceniać. Miałam podobny problem i na moje problemy pomógł w ostateczności izotek, ale to już ostateczność. Myślę, że warto zaczekać i pójść do sprawdzonego dermatologa, szczególnie jeśli pomógł Twoje siostrze (bo z tego powodu go poleciła jak mniemam?). do tego polecam dokładne oczyszczanie cery, to może bardzo pomóc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pieczarka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-06 12:55:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:35.