Jak uniknąć błędów z podkładem w musie?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-06, 22:28   #1
Nika04
Raczkowanie
 
Avatar Nika04
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 37
Question

Jak uniknąć błędów z podkładem w musie??


Bardzo lubię podkład w musie za to, że jest lekki i mimo tego dobrze kryje i matuje . Ale często pojawia się u mnie problem. Zauważyłam, że co jakiś czas przy nakładaniu zaczyna się on rolkować Na twarzy nie zostaje nic tylko brzydkie wałeczki. I w tedy muszę od nowa umyć twarz i nakładać krem. Jaki najlepiej zastosować krem pod podkład w musie?? Nawilżający czy nawilżająco - matujący?? I czy odczekać aż się wchłonie czy od razu rozsmarować?? Dodam, że mam podkład z Daxa.
Nika04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 06:50   #2
green-aria
Raczkowanie
 
Avatar green-aria
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 126
Dot.: Jak uniknąć błędów z podkładem w musie??

Mam podobne odczucia,zwłaszcza po kremie matującym.Wydaje mi się ,że podkład w musie lepiej nakładać na krem nawilżający,aby miał lekki ,,poślizg".
green-aria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 07:52   #3
Lipglossjunkie
Zakorzenienie
 
Avatar Lipglossjunkie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 8 241
GG do Lipglossjunkie
Dot.: Jak uniknąć błędów z podkładem w musie??

Mysle , ze trzeba nakladac go na dobrze nawilzona buzie
__________________
Cute Overload
" Nie oczekuj zrozumienia, chowaj głębiej te rachunki! "
Guarana

Lipglossjunkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 09:18   #4
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Jak uniknąć błędów z podkładem w musie??

Cytat:
Napisane przez Lipglossjunkie Pokaż wiadomość
Mysle , ze trzeba nakladac go na dobrze nawilzona buzie
o tak, obowiązkowo
podkład wałkuje/roluje się też wtedy, kiedy naklada się go za dużo.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 23:01   #5
Nika04
Raczkowanie
 
Avatar Nika04
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 37
Dot.: Jak uniknąć błędów z podkładem w musie??

Ehh no właśnie ja tak mam mimo nawilżania skóry I na pewno jak weźmie się za dużo na palec to on nie "jedzie" po skórze tylko się wałkuje.
Dziewczyny a waszym zdaniem kiedy pod podkład lepiej jest dać krem matujący a kiedy po prostu nawilżający?? Chodzi mi o wszystkie podkłady i te w kompakcie też
Nika04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-08, 14:21   #6
Mariah
Zakorzenienie
 
Avatar Mariah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 050
Dot.: Jak uniknąć błędów z podkładem w musie??

Gdzieś kiedyś czytałam, że zasada jest podobno taka:

krem nawilżający - podkład matujący

krem matujący - podkład nawilżający/kryjący

Jeśli zastosujesz na krem matujący dodatkowo podkład o takim samym działaniu, to może on za bardzo wysuszyć skórę i podkreślić suche skórki.
Nika04, a w jaki sposób nakładasz podkład w musie? Rozsmarowujesz go na twarzy czy wklepujesz w skórę? U mnie świetnie sprawdził się następujący patent -> nabieram niewielką ilość podkładu (w musie), rozcieram go delikatnie w dłoniach aby się troszeczkę rozgrzał (wtedy lepiej się stapia ze skórą) i ostrożnie oklepuję dłońmi twarz. Wtedy nie ma mowy o żadnym rolowaniu, bo podkład idealnie się wtapia
__________________
Każdego poranka dostajemy szansę na nowe życie i tylko od nas zależy, czy zaświeci słońce. Pomimo chmur - walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach a słońce świeci ponad nimi.
Mariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-08, 18:00   #7
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Jak uniknąć błędów z podkładem w musie??

Cytat:
Napisane przez Nika04 Pokaż wiadomość
Bardzo lubię podkład w musie za to, że jest lekki i mimo tego dobrze kryje i matuje . Ale często pojawia się u mnie problem. Zauważyłam, że co jakiś czas przy nakładaniu zaczyna się on rolkować Na twarzy nie zostaje nic tylko brzydkie wałeczki. I w tedy muszę od nowa umyć twarz i nakładać krem. Jaki najlepiej zastosować krem pod podkład w musie?? Nawilżający czy nawilżająco - matujący?? I czy odczekać aż się wchłonie czy od razu rozsmarować?? Dodam, że mam podkład z Daxa.
Niko, mogę się wypowiedzieć, bo od dawna używam tego podkładu. Otóż najlepiej gra z kremami samego Daxa, ja używam pod niego Illuminatora i gra i trąbi, ale równie dobrze współgrał mi z nawilżającym i vulcanikiem tej firmy. Natomiast bardzo nie lubią się z Vichy. Mam nadzieję, że choć trochę mogłam pomóc, bo ja uważam ten podkład za perfekcyjny i wręcz nie pamiętam ile opakowań już zuzyłam.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-03, 23:15   #8
Nika04
Raczkowanie
 
Avatar Nika04
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 37
Dot.: Jak uniknąć błędów z podkładem w musie??

Dziękuję bardzo za pomoc. Teraz rzadziej przytrafiają mi się takie sytuacje. Nakładam krem nawilżający i przez chwilę zajmuję się czymś innym i dopiero nakładam podkład i jest ok. A z tego co mi się wydaje zaczyna się wałkować jeśli dam za dużo kremu A więc jest już dobrze.
Nika04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 02:58   #9
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Jak uniknąć błędów z podkładem w musie??

Czytałam "gdzies, kiedys" o tym, że czasem też krem sie roluje, jesli jest zbyt "bogaty" jak na potrzeby naszej skóry. Ja jak kiedyś nałozylam za duzo Hydrafresh L'oreala, to wlasnie potem przy podkladzie mialam rolki...ale kremu

A nim krem sie wchłonie warto poczekać, wtedy też podkład (tak sądzę) lepiej sie wtapia, bo krem nie tworzy takiej tłustawej powłoczki (ja np mam krem z filtrem i jak nie odczekam to mam coś takiego).
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:28.