Czy jechać?? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-13, 08:22   #31
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Czy jechać??

A ja myślę, że jeśli to Pierre Fabre i chodzi o nadzorowanie badań, jak Paris_Paris pisze, to to wcale nie jest przesada z tą pensją.
Ja bym pojechała natychmiast (chociaż Lyon mi się nie bardzo spodobał, ale byłam tam tylko dwa dni wiele lat temu, może teraz byłoby inaczej?).
A poważnie: wydaje mi się, że powinnaś spróbować. Francuskiego na dobrym kursie nauczysz się szybko, skoro go trochę znasz i będziesz się nim posługiwać na co dzień. To Ci zostanie na zawsze, nie minie wraz z kontraktem i może się przyda w jakiejś innej pracy. Poza tym przecież po jakimś czasie możesz spróbować nostryfikować dyplom we Francji i tam zająć się takim rodzajem pracy, jaki Ci bardziej odpowiada. A jeśli nawet zdecydujesz się wrócić, to doświadczenie pracy na wysokim stanowisku w takim koncernie, jak P. Fabre, będzie bardzo dużym autem przy szukaniu pracy tu. Na pewno jesteś młoda, więc te kilka lat nie jest aż takim problemem - jeśli odłożysz jakąś niedużą kwotę w czasie tego kontraktu, to po powrocie do Polski będziesz mogła sobie pozwolić na nadrabianie zaległości w branży bez konieczności natychmiastowego zarabiania.
To tak z praktycznego punktu widzenia.
Ja bym pojechała z ciekawości.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 09:01   #32
Juliettt
Rozeznanie
 
Avatar Juliettt
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 888
GG do Juliettt
Dot.: Czy jechać??

Cytat:
Napisane przez Paris Paris
Zakładam ten wątek dla waszych przemyśleń, dla argumentów za i przeciw. Jechać?? Zostać??

Zakładam go też dlatego,że sama stanęłam przed taką decyzją.

Dostałam propozycje pracy we |Francji, dla Pierre Fabre. Ale propozycja ta, trochę rozmija się z oczekiwaniami jakie pokładałam w moim zawodzie. Prowadziłabym badania kliniczne.
Oferują super kasę, intensywny kurs francuskiego , rozwój...

cóż robić...??
Paris, jak nie pojedziesz, to cale zycie bedziesz sie zastanawiac, co by bylo gdyby........ Pomyśl tylko, jak świetne to byłoby przeżycie i jaki plus w karierze. (nauczysz sie bardzo dobrze języka i będziesz miała takie doświadczenie zawodowe, o którym niektórzy mogą pomarzyć).

Jeżeli nie trzyma Cię tutaj miłość, to jedź !!!!
Powodzenia !!!!
Juliettt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 13:41   #33
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy jechać??

Wypisz sobie na kartce z jednej strony plusy takiego wyjazdu,a z drugiej strony wypisz minusy.Zobaczysz jaki będzie bilans,może to ci wskaże jakąś podpowiedz,co zrobić.
Pozdrawiam
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 20:32   #34
Paris Paris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz / os. 6 Planet
Wiadomości: 1 860
GG do Paris Paris
Dot.: Czy jechać??

hej dziewczyny
długo mnie tu nie było, bo jak wieczorem wracałam do domu, to padałam
Rozmawiałam z profesorem - nie chce się zgodzić, jeżeli wyjadę, raczej nie mam powrotu
nie wiem...
a co do tego - skąd mieli namiary. W zeszłe wakacje ( akutat byłam w Paryżu ) złożyłam aplikację, za namową brata przyjaciela, który tam pracuje ( francuz ) no i tak się potoczyło. Zadzwonili, czy dalej jestem zainteresowana , potem nowe aktualne cv wysłałam, potem znowu dzwonili, a teraz , jeżeli się zdecyduję mam za 2 tyg spotkanie w Wawie z p. Corinne Fabre, hihi
i nie wiem czy pojadę
Paris Paris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 22:21   #35
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy jechać??

Tak właśnie się zastanawiałam,że się nie odzywasz ,nie chcialam być ciekawska ,to czekałam cierpliwie .Może jak pojedziesz do Warszawy na spotkanie to dowiesz się czegoś więcej?Może w bezpośredniej rozmowie usłyszysz coś co Cię zachęci ,lub coś co Cię zniechęci?Trudna decyzja przed Tobą,zwłaszcza po tym co usłyszałas od profesora ,ale przede wszystkim patrz co będzie najlepsze dla Ciebie-nie tylko pod względem ekonomicznym,ale także możliwości pracy,poszerzania wiedzy i tego ,co naprawdę Cię interesuje i co byś chciała robić.
Pozdrawiam serdecznie i życzę ,żebyś podjęła dobrą dla siebie decyzję
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 10:28   #36
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Czy jechać??

Paris_Paris, powinnaś chyba pójść na tę rozmowę - choćby po jakieś dodatkowe argumenty dla samej siebie. A co do profesora, to przecież - jeśli wrócisz - możesz robić doktorat lub szukać pracy (bo nie wiem, od czego ten profesor) u innego promotora. Chociaż ja w ogóle nie bardzo rozumiem jego stanowisko - przecież wyjechałabyś jednak do pracy w zawodzie, co podnosi Twoje kwalifikacje i daje możliwość zdobycia nowych doświadczeń, nie mówiąc o nauce języka.
Nie chcę namawiać na siłę, ale ja jednak jestem bardzo na 'tak'.
Napisz koniecznie, jakie wrażenia będziesz miała po spotkaniu.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 00:09   #37
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Czy jechać??

Cytat:
Napisane przez Paris Paris
. Wypadając w pewnym momencie, bardzo ciężko nadrobić stracone lata. Tym bardziej, gdy ktoś obraca się w specjalnościach zabiegowych, manualne zdolności odfruwają, nie ćwiczysz, nie praktykujesz, ręce robią się drewniane, zwłaszcza gdy ktoś jest na początku tego wszystkiego, tak jak ja. Z pewnością, doświadczeni specjaliści nie mieliby problemu z powrotem do operacji czy innych zabiegów, ale ktoś na początku drogi zawodowej, gdy dopiero zdobywa umiejętności, za kilka lat nie będzie dobry nawet gdy wróci. I jeszcze ta wiedza, która umyka, której się nie przyswaja, nowości, w ciągu jednego roku tyle się zmienia.
Dlatego dylemat, dlatego rozterka.
Hmm
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-04, 00:18   #38
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Czy jechać??

Cytat:
Napisane przez Paris Paris
. Wypadając w pewnym momencie, bardzo ciężko nadrobić stracone lata. Tym bardziej, gdy ktoś obraca się w specjalnościach zabiegowych, manualne zdolności odfruwają, nie ćwiczysz, nie praktykujesz, ręce robią się drewniane, zwłaszcza gdy ktoś jest na początku tego wszystkiego, tak jak ja. Z pewnością, doświadczeni specjaliści nie mieliby problemu z powrotem do operacji czy innych zabiegów, ale ktoś na początku drogi zawodowej, gdy dopiero zdobywa umiejętności, za kilka lat nie będzie dobry nawet gdy wróci. I jeszcze ta wiedza, która umyka, której się nie przyswaja, nowości, w ciągu jednego roku tyle się zmienia.
Dlatego dylemat, dlatego rozterka.
Dla mnie to troche pokrętne, twój wiek wskazuje, że ledwie po stażu jesteś , bez specjalizacji a Ty już o zabiegach.......hmmm.
Poza tym skoro tak kochasz swoj zawód, masz etat w klinice, rozpoczęty doktorat, to po co składalaś tą aplikację .....
Takie to trochę niepoważne.
I cały ten wątek, kóry umarł smiercią naturalną bez wyjaśnień, chocaż tyle osób żywo zainteresował.
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 17:46   #39
Paris Paris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz / os. 6 Planet
Wiadomości: 1 860
GG do Paris Paris
Dot.: Czy jechać??

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA
Dla mnie to troche pokrętne, twój wiek wskazuje, że ledwie po stażu jesteś , bez specjalizacji a Ty już o zabiegach.......hmmm.
Poza tym skoro tak kochasz swoj zawód, masz etat w klinice, rozpoczęty doktorat, to po co składalaś tą aplikację .....
Takie to trochę niepoważne.
I cały ten wątek, kóry umarł smiercią naturalną bez wyjaśnień, chocaż tyle osób żywo zainteresował.
1. umarł, bo na wizaż nie zaglądałam , z braku czasu

2. zabiegi jak zabiegi, ale jeżeli pracuję to nie patrzę tylko na starszych , jeśli o to ci chodzi. operatorem nie jestem, lecz asystą, wszystko wymaga czasu. Ale chyba się nie bardzo orientujesz, skoro atakujesz
są rzeczy, które robię sama, i są to zabiegi - porody, łyżeczkowania, szycie krocza itd. to najogólniej

3. umarł, bo na rozmowę nie pojechałam, więc nie miałam o czym pisać

4. kocham swój zawód, ale dalej tweirdzę, że wynagrodzenie jezt żadne w naszym kraju

5. jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to słucham
__________________
You say the word
you know I will find you
Or if you need some time
I don’t mind
I don’t hold on
to the tail of your kite
I’m not like the girls that you’ve known
But I believe I’m worth coming home to
Kiss away night
This girl only sleeps with Butterflies

Paris Paris
Paris Paris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 18:20   #40
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Czy jechać??

Cytat:
Napisane przez Paris Paris
1. umarł, bo na wizaż nie zaglądałam , z braku czasu

2. zabiegi jak zabiegi, ale jeżeli pracuję to nie patrzę tylko na starszych , jeśli o to ci chodzi. operatorem nie jestem, lecz asystą, wszystko wymaga czasu. Ale chyba się nie bardzo orientujesz, skoro atakujesz
są rzeczy, które robię sama, i są to zabiegi - porody, łyżeczkowania, szycie krocza itd. to najogólniej

3. umarł, bo na rozmowę nie pojechałam, więc nie miałam o czym pisać

4. kocham swój zawód, ale dalej tweirdzę, że wynagrodzenie jezt żadne w naszym kraju

5. jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to słucham
Dziękuję , nie mam. Mam siedmiu lekarzy w rodzinie, w razie potrzeby mam kogo zapytać
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 12:39   #41
sonia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 23
Dot.: Czy jechać??

Witam moze to nie na temat ,ale planuje wyjechac z meżem do irlandii do pracy ,mąż jest fryzjerem ja jestem fizjoterapeutką ,ale rowniez robie tipsy czy mozeci mi powiedzieć jakie są najniższe zarobki w tych zawodach w irlandi? Wielkie dzieki
sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:08.