Pielęgnacja z wyższej półki. Chanel, Estee Lauder, Lancome, Biotherm, Clinique, Dior - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-24, 23:28   #1
Burbery
Zadomowienie
 
Avatar Burbery
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 307
Talking

Pielęgnacja z wyższej półki. Chanel, Estee Lauder, Lancome, Biotherm, Clinique, Dior


Wątek założyłam po pierwsze z miłości do pielęgnacji z wyższej półki, po drugie z braku takiego rodzaju wątku zbiorczego, gdzie uwagę poświęcamy tylko markom ekskluzywnym takim jak:

Estee Lauder, Lancome, Chanel, Dior, Biotherm, Sisley, YSL, Clinique, Helena Rubinstein, Guerlain, Givenchy, Clarins itp.

Skąd moja miłość do tego typu pielęgnacji? Być może z próżności i tęsknoty za odrobiną luksusu, być może z tego, że częściej jest rzeczywiście lepsza niż zwykłe kremy za 10-40 złotych. Możliwe że jestem ofiarą reklamy, pięknych modelek i flakoników..

Jednak chciałabym się z Wami wymienić doświadczeniami na temat nowości kosmetycznych, używanych produktów i sposobami ich najkorzystniejszego zakupu.

Jedne kobiety kochają torebki, inne buty, jeszcze inne tysiące kolorowych lakierów. Ja jestem uzależniona od pielęgnacji z wyższej półki. Jeśli są tu kobietki, którym wchodząc do Sephory czy Douglasa w strefę pielęgnacji serce bije szybciej, a nowy luksusowy kosmetyk sprawia nieopisaną, dziecięcą radość, proszę odezwijcie się. Mam nadzieję że nie żyję sama ze swoją małą obsesją
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg shiseido.jpg (20,2 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 22bf9ea131ea5ee415cd071457489f33.jpg (17,4 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg c10f6f225c44e9b5_Lancome_Visionnaire.jpg (17,1 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: gif clinique.gif (41,4 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg este-lauder.jpg (52,4 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Review-Dior-Capture-Totale-One-Essential.jpg (9,7 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bioth.jpg (36,6 KB, 10 załadowań)
__________________
Mój raczkujący blog o woskach zapachowych
http://woskomania.blogspot.com/
https://www.facebook.com/woskomania/

Edytowane przez Burbery
Czas edycji: 2011-09-24 o 23:44
Burbery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 00:48   #2
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 299
Dot.: Pielęgnacja z wyższej półki. Chanel, Estee Lauder, Lancome, Biotherm, Clinique,

Ja uzywam Clinique od zawsze, ale mieszkam w Stanach i tu kosmetyki tej marki to wlasciwie zaden luksus, nawet dla przecietnie zarabiajacych kobiet. A Estee Lauder jest jedna z tanszych firm.
Dlatego ja uwazam, ze nie ma czegos takiego jak luksusowy kosmetyk
Owszem, lubie sobie pojsc do Sephory, poogladac ladne kartoniki, zakupic co nieco, ale nie przywiazuje do tego wiekszej wagi, bo wiem ze 80% ceny mojego kosmetyku to reklama i opakowanie.
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 09:28   #3
Burbery
Zadomowienie
 
Avatar Burbery
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 307
Dot.: Pielęgnacja z wyższej półki. Chanel, Estee Lauder, Lancome, Biotherm, Clinique,

masahiko, a przystępność cen wynika z tego że w stanach są tańsze, czy z tego że więcej się zarabia? jakie kosmetyki są uznawane przez Amerykanki za "luksusowe"?

Mimo że mam świadomość że chodzi psychologię konsumencką - o reklamę, drogie flakony, prestiż marki, to jednak odczuwam różnicę w użytkowaniu takich kosmetyków a markami tańszymi do tego stopnia, że chyba już nigdy nie kupię sobie kremu typu Soraya, Lirene, AA itp. Z tańszych marek akceptuję tylko Garnier. Myślę że składniki aktywne są dużo lepsze niż u tańszych producentów, ponieważ takie firmy prowadzą specjalistyczne laboratoria i chronią swoje receptury patentami. W przypadku mniejszych firm receptury są wykupywane od większych firm i są to zwykle receptury które są odrzucane przez małą skuteczność. W przypadku np. Oriflame zanim kosmetyk wejdzie na rynek prowadzone są ad nim wieloletnie badania, a dla kontrastu Avon z tego co wiem nie posiada żadnych laboratoriów co oznacza, że ich kosmetyki nie posiadają własnej receptury.
__________________
Mój raczkujący blog o woskach zapachowych
http://woskomania.blogspot.com/
https://www.facebook.com/woskomania/
Burbery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 13:22   #4
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Pielęgnacja z wyższej półki. Chanel, Estee Lauder, Lancome, Biotherm, Clinique,

Wydaje mi się, że o ile przy młodej cerze potrzebującej nawilżania albo oczyszczania luksusowe kosmetyki nie robią takiej różnicy, to przy działaniu przeciwzmarszczkowym - widzę dużą różnicę - myślę, że chodzi o składniki aktywne, ale też o technologię ich "zamknięcia" w kremie. Ale szczerze mówiąc chyba nie ma co dyskutować - dla jednych ziaja jest odkryciem dla innych lancome, wszystko zależy od preferencji i bardzo bym chciałam, żeby ten wątek był nie tyle od przerzucania się argumentami co lepsze, a od wymiany doświadczeń.

Ja używam kremu pod oczy z Lancome:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...zy.html&next=1
I mogę powiedzieć, że działa - wyraźnie mniejsze zrobiły się pierwsze kreseczki pod oczami (mam 25 lat).
Polecam też płyny złuszczające z Clinique - ładnie ujednolicają cerę. Tylko polcam wziać numerek niżej niż to wynika z naszej cery, są dość mocne.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-2.html&next=1

Aktualnie szukam kremu na całą twarz, koniecznnie lekkiego do cery mieszanej.
Testuję Biotherm Aquasource, ale błyszczę się chyba za bardzo po nim.

Pozatym też lubię ładne słoiczki
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 14:33   #5
Burbery
Zadomowienie
 
Avatar Burbery
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 307
Dot.: Pielęgnacja z wyższej półki. Chanel, Estee Lauder, Lancome, Biotherm, Clinique,

Moje KWC to:
*Estee Lauder Idealist - serum/reparator
*Estee Lauder Night Repair - serum/reparator
*Clinique Turnaround - cała seria wygładzająca

Na to mi się aż uszy trzęsą:
MUSZĘ TO MIEĆ!
*Lancome Visionnaire - reparator/serum
*Estee Lauder Even Skin Tone Illuminator - reparator/serum
*Biotherm - Skin Ergetic (mam nadzieję że poszczęści mi się w wizażowym konkursie)

Moje ostatnie zakupy:
* HR Prodigy Powercell
* Estee Lauder DayWear
* Chanel Hydramax
* Lancome Absolute Procious Cells
* Estee Lauder Hydrationist
* Cała tona różnego rodzaju produktów do pielęgnacji włosów L'oreal Pro.

W tym miesiącu się obkupiłam po uszy, jakoś mnie bardzo naszło na dbanie o cerę bo ostatnie miesiące używałam tylko kremu i niezbyt o siebie dbałam, zawsze mi się zmienia na jesień, mam 300% mobilizacji o dbanie o cerę, włosy i ogólny Image zdam relacje ze stosowania, chociaż pewnie będzie tak że codziennie będę używać czegoś innego a w takich przypadkach ciężko jest recenzować kosmetyki.

Ja także nadal poszukuję idealnego kremu, który z jednej strony nie będzie obciążał ani się świecił, ale z drugiej strony będzie doskonale wygładzał i nawilżał, oraz w miarę możliwości chronił przed działaniem czynników zewnętrznych. Nadal się łudzę że kiedyś tak dobiorę swoją pielęgnację, że będę miała niemowlęco piękną skórę i pierwsze zmarszczki dopiero po 40
__________________
Mój raczkujący blog o woskach zapachowych
http://woskomania.blogspot.com/
https://www.facebook.com/woskomania/

Edytowane przez Burbery
Czas edycji: 2011-09-25 o 14:44
Burbery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 16:47   #6
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Pielęgnacja z wyższej półki. Chanel, Estee Lauder, Lancome, Biotherm, Clinique,

Burbery - a ty czytasz składy kremów?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 19:52   #7
mousette
Przyczajenie
 
Avatar mousette
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1
Dot.: Pielęgnacja z wyższej półki. Chanel, Estee Lauder, Lancome, Biotherm, Clinique,

Cytat:
Napisane przez Burbery Pokaż wiadomość
W przypadku np. Oriflame zanim kosmetyk wejdzie na rynek prowadzone są ad nim wieloletnie badania, a dla kontrastu Avon z tego co wiem nie posiada żadnych laboratoriów co oznacza, że ich kosmetyki nie posiadają własnej receptury.
Avon ma swoje laboratoria w Suffern, USA. Używam ich kremu na dzień z linii Solutions na zmianę z Lancome Bienfait Multivital, który kupuję kiedy mam potrzebę luksusu
mousette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-25, 21:34   #8
Burbery
Zadomowienie
 
Avatar Burbery
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 307
Dot.: Pielęgnacja z wyższej półki. Chanel, Estee Lauder, Lancome, Biotherm, Clinique,

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
Burbery - a ty czytasz składy kremów?
szczerze powiedziawszy to nigdy
__________________
Mój raczkujący blog o woskach zapachowych
http://woskomania.blogspot.com/
https://www.facebook.com/woskomania/
Burbery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 22:29   #9
Elaen
Raczkowanie
 
Avatar Elaen
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 265
Dot.: Pielęgnacja z wyższej półki. Chanel, Estee Lauder, Lancome, Biotherm, Clinique,

Cytat:
Napisane przez Burbery Pokaż wiadomość
szczerze powiedziawszy to nigdy
Gdybys przeczytala choc 1 sklad i przeanalizowala go, dowiedzialabys sie, ze owe "luksusowe" kosmetyki to tak naprawde mieszanina roznego badziewia, ktore nie ma nic wspolengo z luksusem, a skladniki czynne sa w ilosciach homeopatycznych, czyli kropelka skladnika, ktory moze zdzialac prawdziwe cuda, rozpuszczona we wiadrze badziewia.
Elaen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 03:01   #10
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 299
Dot.: Pielęgnacja z wyższej półki. Chanel, Estee Lauder, Lancome, Biotherm, Clinique,

Cytat:
Napisane przez Burbery Pokaż wiadomość
masahiko, a przystępność cen wynika z tego że w stanach są tańsze, czy z tego że więcej się zarabia? jakie kosmetyki są uznawane przez Amerykanki za "luksusowe"?
Podam Ci maly przyklad.
Studentka pracujaca w Polsce zarabia 8zl na godzine. Krem Clinique (sprawdzilam na allegro) kosztuje 119 zl.
Studentka w USA zarabia $8 na godzine. Ten sam krem Clinique kosztuje $20.
Wnioski mozna latwo wyciagnac.

Tutaj normalne drogeryjne kosmetyki sa o niebo lepsze od naszych. Zgodze sie z Toba, ze kremy niektorych tanszych w Polsce firm to makabra, raz mialam krem Soraya i uzywalam go do smarowania piet

Szczerze mowiac to tutaj nie przywiazuje sie wagi do marki kosmetykow, a juz na pewno nie do mody. Tylko jak mowie, kupilam sobie tusz Cover Girl za $5 i jest rownie dobry jak Dior, ktorego uzywalam wczesniej, wiec ciezko powiedziec czy tutaj w ogole istnieje cos takiego jak luksusowy kosmetyk.

A co do Estee Lauder Night Repair, gdzies wyczytalam ze na swiecie sprzedaje sie 1 buteleczka tego kosmetyku na sekunde tez bardzo lubie.
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 10:44   #11
anes119
Zadomowienie
 
Avatar anes119
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: WROCLOVE
Wiadomości: 1 168
Dot.: Pielęgnacja z wyższej półki. Chanel, Estee Lauder, Lancome, Biotherm, Clinique,

Mi szczególnie podchodzą kosmetyki: Rexaline, E. Lauder, Clinique, Sampar, Lancome, i Shiseido. Lancome ma bardzo dobre kremy pod oczy, a z Rexaline cała seria nawilżająca jest godna polecenia.
__________________
Bloguję http://www.whitepraline.pl/
anes119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 12:28   #12
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: Pielęgnacja z wyższej półki. Chanel, Estee Lauder, Lancome, Biotherm, Clinique,

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Polecam też płyny złuszczające z Clinique - ładnie ujednolicają cerę. Tylko polcam wziać numerek niżej niż to wynika z naszej cery, są dość mocne.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-2.html&next=1
"
Skład: alcohol denat, water purified, witch hazel (hamamelis virginiana), glycerin, menthol, sodium borate, ext. d & c violet no. 2 (ci 60730), d &c red no. 33 (cl 17200), d &c red no. 6 (ci 15850) [iln3714]

Cena: 100 ml - 11 euro
200 ml - 17 euro
400 ml - 26 euro "

faktycznie, nie każdy może pozwolić sobie na taki luksus jak smarowanie skóry "denatem" a cena wprost rozśmiesza.
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 12:40   #13
boangelina
Rozeznanie
 
Avatar boangelina
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: ślązaczka-śpiewaczka
Wiadomości: 641
Dot.: Pielęgnacja z wyższej półki. Chanel, Estee Lauder, Lancome, Biotherm, Clinique,

Eh, jednak psychologia tu odgrywa wielką role. Ja kupuje kosmetyki do pielęgnacji wylacznie w aptece lub naturalne. Nie akceptuje mnostwa syfu, ktory wrzucaja do tych drogich kremow. Po co komu perfum w kremie? Kosmetyki apteczne są tym bardziej badane, bezzapachowe i bez konserwantow.
__________________
Aga walczy o idealną sylwetkę !
-> cel: 54 kg

moje recenzje -> https://wizaz.pl/kosmetyki/recenzent...ent=boangelina
boangelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 13:41   #14
Elaen
Raczkowanie
 
Avatar Elaen
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 265
Dot.: Pielęgnacja z wyższej półki. Chanel, Estee Lauder, Lancome, Biotherm, Clinique,

Cytat:
Napisane przez boangelina Pokaż wiadomość
Kosmetyki apteczne są tym bardziej badane, bezzapachowe i bez konserwantow.
Konserwanty miec musza, inaczej musialyby byc przechowywane w lodowce, a ich termin waznosci od momentu produkcji wynosilby 2 tygodnie-2 miesiecy ewentualnie kilka miesiecy w przypadku kosmetykow z baza olejowa.
Elaen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 16:32   #15
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Pielęgnacja z wyższej półki. Chanel, Estee Lauder, Lancome, Biotherm, Clinique,

Cytat:
Napisane przez MysiaJadwisia Pokaż wiadomość
"
Skład: alcohol denat, water purified, witch hazel (hamamelis virginiana), glycerin, menthol, sodium borate, ext. d & c violet no. 2 (ci 60730), d &c red no. 33 (cl 17200), d &c red no. 6 (ci 15850) [iln3714]

Cena: 100 ml - 11 euro
200 ml - 17 euro
400 ml - 26 euro "

faktycznie, nie każdy może pozwolić sobie na taki luksus jak smarowanie skóry "denatem" a cena wprost rozśmiesza.
Cieszę się, że rozszyfrowałaś jeden składnik kosmetyku, a już oceniasz skład.
I nie wiem co to ma do tematu wątku?
Tak samo jest z kosmetykami - można znaleźć fajny tusz z essence za 10 zł, ale jednak sporo kobiet kupuje chanel - i co? Przepłacają? Bo tusz to tusz i efekt podobny?

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2011-09-26 o 16:56
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 17:32   #16
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Pielęgnacja z wyższej półki. Chanel, Estee Lauder, Lancome, Biotherm, Clinique,

Cytat:
Napisane przez Burbery Pokaż wiadomość
szczerze powiedziawszy to nigdy
no własnie a to czesto jest dziadostwo

nie mółwie że trzeba kupowac krem za 5 złoty, nie o to chodzi, chociaz je sli by miał dobry skład, to bym kupiła, bo nie ma co przepłacac skoro moge kupić taniej,


te kremy z dobrymi składami które widuje np w sklepach ecologicznych są np po 50 zł, i patrząc na skład śmiało moge takowe polecic sa tancze od lancome, diorów itp, a smiałabym twierdzić że lepsze w działaniu
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 18:56   #17
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: Pielęgnacja z wyższej półki. Chanel, Estee Lauder, Lancome, Biotherm, Clinique,

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Cieszę się, że rozszyfrowałaś jeden składnik kosmetyku, a już oceniasz skład.
I nie wiem co to ma do tematu wątku?
to ma do tematu wątku, że "luksusowym" czyni ten kosmetyk wygórowana cena i nazwa producenta, a nie skład, który nie jest nadzwyczajny (do Twojej wiadomości - może ekspertem biochemicznym nie jestem, ale tu nie ma co "rozszyfrowywać" , bo skład tego kosmetyku jest prosty jak budowa cepa czepiłam się alkoholu, bo ja bym nie traktowała skóry "denatem" nawet gdyby mi dopłacali boraksu też używam raczej do innych celów niż kosmetyczne...)
same się przyznajecie, że nie analizujecie składów, tylko sugerujecie się reklamami sama napisałaś, że ten kosmetyk "wyżera skórę" - więc skąd ten pogardliwy ton?

Edytowane przez MysiaJadwisia
Czas edycji: 2011-09-26 o 19:05
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 09:45   #18
jelonki
Wtajemniczenie
 
Avatar jelonki
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wieje chłodem
Wiadomości: 2 316
Dot.: Pielęgnacja z wyższej półki. Chanel, Estee Lauder, Lancome, Biotherm, Clinique,

Cytat:
Napisane przez anes119 Pokaż wiadomość
Mi szczególnie podchodzą kosmetyki: Rexaline, E. Lauder, Clinique, Sampar, Lancome, i Shiseido. Lancome ma bardzo dobre kremy pod oczy, a z Rexaline cała seria nawilżająca jest godna polecenia.
Też mam kilka produktów Sampar i są bardzo fajne. Mało znana u nas marka, dostępna chyba tylko w Sephorze. Ogólnie to używam kosmetyków z różnych półek. Wydaje mi się, że każda firma i tańsza, i droższa ma swoje hity i kity też
__________________
No silicone



jelonki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 12:25   #19
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Pielęgnacja z wyższej półki. Chanel, Estee Lauder, Lancome, Biotherm, Clinique,

Cytat:
Napisane przez MysiaJadwisia Pokaż wiadomość
to ma do tematu wątku, że "luksusowym" czyni ten kosmetyk wygórowana cena i nazwa producenta, a nie skład, który nie jest nadzwyczajny (do Twojej wiadomości - może ekspertem biochemicznym nie jestem, ale tu nie ma co "rozszyfrowywać" , bo skład tego kosmetyku jest prosty jak budowa cepa czepiłam się alkoholu, bo ja bym nie traktowała skóry "denatem" nawet gdyby mi dopłacali boraksu też używam raczej do innych celów niż kosmetyczne...)
same się przyznajecie, że nie analizujecie składów, tylko sugerujecie się reklamami sama napisałaś, że ten kosmetyk "wyżera skórę" - więc skąd ten pogardliwy ton?
Produkty z kwasami też złuszczają, a jednak bardzo chętnie są używane. To też jest typowym złuszczacz - zresztą nazywa się płyn złuszczający, więc to nie jest wada, a cecha produktu.
Żle trafiłaś z oceną w moim przypadku, składy kremów umiem przeanalizować, zresztą kilka lat temu jeszcze używałam tylko samoorobionych. Co nie zmienia tego, że nie rozumiem zarzutu, że nie czytamy składów - wiele osób nie czyta, tych używających Ziaji też, nie wiem czemu według Ciebie tylko kupując droższe kosmetyki popełnia się grzech nie czytając składu? Pozatym przeczytanie składu nie oznacza, że będziemy w stanie przewidzieć rekację skóry. Ja wiem, że tak skutecznych kremów pod oczy nie znalazłam na niższej półce.
Wątek miał służyć do wymiany doświadczeń, a nie do tłumaczenia się z wydatków. Z mojej storny EOT.

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:23 ----------

Cytat:
Napisane przez jelonki Pokaż wiadomość
Też mam kilka produktów Sampar i są bardzo fajne. Mało znana u nas marka, dostępna chyba tylko w Sephorze. Ogólnie to używam kosmetyków z różnych półek. Wydaje mi się, że każda firma i tańsza, i droższa ma swoje hity i kity też
Zgadzam się. I liczyłam, że na tym wątku poczytam o kitach i hitach "wyższej półki", ale chyba nic z tego.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 23:15   #20
Burbery
Zadomowienie
 
Avatar Burbery
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 307
Dot.: Pielęgnacja z wyższej półki. Chanel, Estee Lauder, Lancome, Biotherm, Clinique,

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Produkty z kwasami też złuszczają, a jednak bardzo chętnie są używane. To też jest typowym złuszczacz - zresztą nazywa się płyn złuszczający, więc to nie jest wada, a cecha produktu.
Żle trafiłaś z oceną w moim przypadku, składy kremów umiem przeanalizować, zresztą kilka lat temu jeszcze używałam tylko samoorobionych. Co nie zmienia tego, że nie rozumiem zarzutu, że nie czytamy składów - wiele osób nie czyta, tych używających Ziaji też, nie wiem czemu według Ciebie tylko kupując droższe kosmetyki popełnia się grzech nie czytając składu? Pozatym przeczytanie składu nie oznacza, że będziemy w stanie przewidzieć rekację skóry. Ja wiem, że tak skutecznych kremów pod oczy nie znalazłam na niższej półce.
Wątek miał służyć do wymiany doświadczeń, a nie do tłumaczenia się z wydatków. Z mojej storny EOT.

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:23 ----------


Zgadzam się. I liczyłam, że na tym wątku poczytam o kitach i hitach "wyższej półki", ale chyba nic z tego.
Podpisuję się obiema rękoma, chociaż to chyba w sumie moja wina że temat schodzi na taki tor bo zaczęłam go dosyć samokrytycznie.

Myślę że nie ma sensu rozkminianie składu bo nie znamy ani proporcji ani pochodzenia poszczególnych składników - być może przytoczony tu denat występuje w ilościach śladowych, kiedy ten sam w innym kremie w o wiele większych stężeniach? skład składowi nie równy, powiem więcej - składnik składnikowi nie równy, podobnie jak różne produkty spożywcze, pozornie te same, mogą smakować zupełnie inaczej. zresztą gdyby drogie kosmetyki były kitem to po jakimś czasie nikt by ich nie kupował. zwykle wydając duże pieniądze wymagamy efektu, a nie podlega dyskusji że w przypadku dużej większości kosmetyków "z wyższej półki" osiągałam pełną satysfakcję z wydanych pieniędzy.



Co do alkoholu w kosmetykach!
Jestem zagorzałą wielbicielką toniku Clinique z serii 3 kroków - nie wysusza ani nie podrażnia, oceniam go w samych superlatywach, a nie trzeba go nawet specjalnie obwąchiwać ani analizować etykiety żeby poczuć intensywny zapach alkoholu. Skoro taki produkt mi się szkodzi, to nie mam żadnych obaw przed kremami z alkoholem które bez wątpienia go zawierają wielokrotnie mniej. Myślę że analiza składu w niektórych przypadkach robi kosmetykom krzywdę, bo czytałam opinie typu "genialny tonik! (...) niestety zawiera w składzie alkohol, za co odejmuję gwiazdkę". nie czuję się więc przez analizowanie składu mniej świadoma, to moja skóra wyraża swoje zdanie na temat kosmetyku.

A tak poza tym to słuchajcie dziewczyny, pozwólmy temu wątkowi rozwinąć się w kierunku rozmowy na temat kosmetyków z wyżej półki na zasadzie wymiany doświadczeń. oczywiście chętnie porozmawiam także o kwestiach "czy warto przepłacać" ale myślę że to temat na tyle obszerny, że możnaby założyć nowy wątek na ten temat. Taka moja propozycja, jeśli nikt nie wyjdzie z inicjatywą to chętnie go założę osobiście.


powracając jednak do tematu, jednym z najbardziej przeze mnie wyczekiwanych kosmetyków jest Lancome Visionnaire, powoli wchodzi do drogerii. cena ok. 300zł/30ml. Jest to reparator zwalczający niedoskonałości skóry na wszystkich płaszczyznach - blizny, zmarszczki, rozszerzone pory, nierównomierny koloryt. Jeśli robi wszystko co zapewnia producent, to będzie to połączenie największych hiciorów wśród dotychczasowych serum (serów?) tego typu - EL Idealista, EL Skintone Illuminator, Lancome Genifique i Clinique Even Better. Oszczędziłoby to stosowania wszystkich wymienionych jednocześnie. Jak okaże się w praktyce - zobaczymy . na razie muszę niestety zwolnić tempo z kupowaniem bo ostatnim rozrzutnym miesiącu....
__________________
Mój raczkujący blog o woskach zapachowych
http://woskomania.blogspot.com/
https://www.facebook.com/woskomania/

Edytowane przez Burbery
Czas edycji: 2011-09-27 o 23:32
Burbery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 09:59   #21
Karolinitka
Zadomowienie
 
Avatar Karolinitka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocloveeee
Wiadomości: 1 133
Dot.: Pielęgnacja z wyższej półki. Chanel, Estee Lauder, Lancome, Biotherm, Clinique,

Oho, temat dla mnie

Zanim przejdę do sedna napiszę tylko jedno - to nie jest temat pod tytułem: "Wyższość kremów aptecznych nad drogeryjnymi", więc nie wiem skąd te wszystkie dyskusje. To kwestia wyboru - i nikomu nic do tego, że jedni używają kosmetyków takich a nie innych.

I w związku z powyższym - swego czasu (dawno temu) miałam bardzo brzydką cerę (mnóstwo zaskórników, wyprysków, rozszerzone pory, przebarwienia i takie tam) używałam kosmetyków wyłącznie aptecznych. Bioderma, Avene, Vichy. Wszystkie kosmetyczki polecały mi te firmy. I co? I nic. Zero poprawy. Dopiero kiedy poszłam na studia, i przy okazji zaczęłam zarabiać konkretne pieniądze to mogłam sobie pozwolić na droższe kosmetyki. W końcu trafiłam na Kanebo. Zaraz się pewnie podniosą głosy, że skład tych kosmetyków jest gorszy od psiej kupy, ale mi jakoś pomogło. Nigdy wcześniej nie miałam tak nieskazitelnej cery jak do tej pory. Zero przebarwień, pryszczy, rozszerzonych porów. Buzia jak z fotoszopa

Zdarza mi się zdradzić Kanebo na rzecz Clarinsa, Lancome czy Sisleya. Te firmy też uwielbiam Z kolei bardzo nie lubię Clinique i EL. Mam zbyt wysuszoną skórę po ich zastosowaniu. Nie rozumiem zachwytu nad Advanced Night Repair Naprawdę. No, ale co kto lubi

Tak samo jest z kolorówkę - widzę GIGANTYCZNĄ różnicę pomiędzy tańszymi a droższymi kosmetykami. Chodzi o kolorystykę, trwałość, zapach etc.

Poza tym lubię drogie kosmetyki. Może z próżności. Nie wiem. Nigdy na nich nie oszczędzam, bo wierzę, że to inwestycja w przyszłość. Poza tym twarz to nasza wizytówka. Chcę o nią dbać. Sprawia mi to przyjemność.


Autorko, ja też wierzę, że moja buzia zacznie starzeć się później. Ba! Już teraz patrząc na twarze moich rówieśniczek widzę różnicę
__________________
Two roads diverged in a wood, and I
I took the one less traveled by,
And that has made all the difference.


R.Frost


Cel osiągnięty.
Karolinitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 10:35   #22
Burbery
Zadomowienie
 
Avatar Burbery
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 307
Dot.: Pielęgnacja z wyższej półki. Chanel, Estee Lauder, Lancome, Biotherm, Clinique,

Karolinitko, EL i Clinique to ta sama korporacja, więc bardzo proawdopodobne że oba kosmetyki jednakowo nie podchodzą Twojej skórze .

Jak Twoim zdaniem wygląda idealna pielęgnacja swoimi ulubionymi produktami? Używasz tylko kremów Kanebo, Sisley, Lancome itd., czy stosujesz też jakieś koncentraty, maseczki, preparaty do oczyszczania?
__________________
Mój raczkujący blog o woskach zapachowych
http://woskomania.blogspot.com/
https://www.facebook.com/woskomania/
Burbery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 11:47   #23
Karolinitka
Zadomowienie
 
Avatar Karolinitka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocloveeee
Wiadomości: 1 133
Dot.: Pielęgnacja z wyższej półki. Chanel, Estee Lauder, Lancome, Biotherm, Clinique,

Cytat:
Napisane przez Burbery Pokaż wiadomość
Karolinitko, EL i Clinique to ta sama korporacja, więc bardzo proawdopodobne że oba kosmetyki jednakowo nie podchodzą Twojej skórze .

Jak Twoim zdaniem wygląda idealna pielęgnacja swoimi ulubionymi produktami? Używasz tylko kremów Kanebo, Sisley, Lancome itd., czy stosujesz też jakieś koncentraty, maseczki, preparaty do oczyszczania?
Burbery, opiszę Ci w takim razie moją codzienną pielęgnację (np. z wczoraj - bo różnie ona wygląda w zależności od potrzeb skóry i pory roku).

Rano:
- myję twarz zielonym żelem SVR (używam tylko przegotowanej lub mineralnej wody), buzię myję specjalną gąbeczką Kanebo.
-następnie tonizuję skórę Lotionem Kanebo lub płynem micelarnym Biodermy
-następne nakładam na twarz kem-fluid Shiseido 50+ oraz krem pod oczy Kanebo - Supply eye cream (zimą używam bardziej treściwej emulsji Kanebo albo Kremu Multi Active Clarinsa)

Wieczorem:
-robię bardzo dokładny demakijaż!
-najpierw nakładam na twarz olejek do demakijażu Kenaebo, na nim robię masaż twarzy, następnie zmywam go i twarz kolejny razem myję mydełkiem Kanebo. Na koniec przemywam buzię micelami Biodermy. Wtedy mam pewność, że mam idealnie czystą buzię.
- natępnie nakładam na buzię lotion Kanebo (ten sam rano) - nalewam odrobinę na dłonie i wklepuję w twarz, potem nakładam emulsję, a na koniec krem (również Kanebo - mam większość, więc używam ich naprzemiennie) oraz krem pod oczy (także Kanebo).

Tak jak pisałam różnie bywa z kremami. Mam w kosmetyczce różne marki, ale najczęściej używam Kanebo. Najbardziej mi odpowiada.

Z Kanebo używam również peelingu enzyamtycznego (cudo) oraz wszystkich ich maseczek.
Moim rytuałem jest peeling (w każdą środę i sobotę), następnie na ok. pół godziny kładę maskę oczyszczającą, a potem maskę nawilżającą.

Co do ser i ampułek - to dwa razy w roku chodzę na serię zabiegów mikrodermabrazji. Przez kolejny miesiąc pod krem na noc zamiast emulsji używam serum. Bardzo odpowiada mi One Essencial Diora albo Double Serum Generation Clarinsa.

Uff, dużo tego
Burbery, a jak to wygląda u Ciebie?

P.S. Jeśli lubisz EL to mogę polecić Ci nowego Idealista. Dla mnie jest troszkę za "suchy", ale efekt jest cudny. W zasadzie właściwości ma te same co stary Idealist, ale ten ma w sobie drobinki, które ładne rozświetlają buzię, poza tym ma cudowny zapach
__________________
Two roads diverged in a wood, and I
I took the one less traveled by,
And that has made all the difference.


R.Frost


Cel osiągnięty.
Karolinitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 11:51   #24
jelonki
Wtajemniczenie
 
Avatar jelonki
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wieje chłodem
Wiadomości: 2 316
Dot.: Pielęgnacja z wyższej półki. Chanel, Estee Lauder, Lancome, Biotherm, Clinique,

Przyznam się , choć że jednym z moich hitów jest Clinique Mild Lotion . Ma on działanie podobne do działania toniku aspirynowego ( czyli niskie 0,5 % stezenia kwasu BHA), ale jest ekonomiczniejszy niż robiony w domu
__________________
No silicone



jelonki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 12:00   #25
Karolinitka
Zadomowienie
 
Avatar Karolinitka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocloveeee
Wiadomości: 1 133
Dot.: Pielęgnacja z wyższej półki. Chanel, Estee Lauder, Lancome, Biotherm, Clinique,

Cytat:
Napisane przez Burbery Pokaż wiadomość

Moje ostatnie zakupy:
* HR Prodigy Powercell
* Estee Lauder DayWear
* Chanel Hydramax
* Lancome Absolute Procious Cells
* Estee Lauder Hydrationist
* Cała tona różnego rodzaju produktów do pielęgnacji włosów L'oreal Pro.
I jak Ci się spisują nowe kremy? Ja nie znam tylko HR Prodigy - i tego kremu najbardziej jestem ciekawa
Uwielbiam za to Lancome Absolute (zresztą i w tej nowej jak i starej wersji) (napisałam nawet recenzję na KWC). Kiedyś podkradałam Mamie, teraz doczekałam się swojego słoiczka - w wersji na noc. Dokupiłam jeszcze serum - też jest cudowne. Skóra jest niesamowicie nawilżona po nocy. Ale stosuję ich (serum +krem) w ramach kuracjiprzez kilka dni raz w miesiącu.
Nie sprawdził mi się za to Hydramax Chanela - znowu z powodu niewystarczającego nawilżenia. Niby mam skórę mieszaną, ale lubię czuć krem na buzi cały dzień. Po Hydramaxie dotykając twarzy miałam wrażenie, że jest wysuszona.
__________________
Two roads diverged in a wood, and I
I took the one less traveled by,
And that has made all the difference.


R.Frost


Cel osiągnięty.
Karolinitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 12:39   #26
Burbery
Zadomowienie
 
Avatar Burbery
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 307
Dot.: Pielęgnacja z wyższej półki. Chanel, Estee Lauder, Lancome, Biotherm, Clinique,

Cytat:
Napisane przez Karolinitka Pokaż wiadomość
I jak Ci się spisują nowe kremy? Ja nie znam tylko HR Prodigy - i tego kremu najbardziej jestem ciekawa
Przyznam że nic jeszcze nie używałam z powyższych bo paczka z allegro przyszła w czasie kiedy jestem na wyjeździe, pod koniec tygodnia od razu zacznę wszystko testować.

I powiem Ci że Twój rytuał pielęgnacyjny powala, dużo tego! i same fantastyczne, obrzydliwie drogie produkty niestety mnie (jeszcze) na to nie stać..

Ja czasem mam miesiące kiedy robię demakijaż, myję twarz żelem i kładę krem i to wszystko (głównie ze względu na brak funduszy na nowe serum). Zwykle jednak kiedy mam manię pielęgnacyjną i trochę ulubionych kosmetyków:

RANO:
* Myję twarz żelem, zwykle coś aptecznego typu Avene, LaRoche, Ivostin. Apteczne żele mi bardzo służą
* Nakładam albo od razu krem (tu nie ma reguły bo często, czasem jest to Chanel, czasem Clinique, czasem LaRoche, czasem inny) albo jeżeli mam, to przed kremem stosuję Idealist lub Clinique Turnaround.

WIECZOREM:
*Zmywam makijaż albo micellami (apteka), albo tonikiem dwufazowym do makijażu wodoodpornego L'oreal
* Myję skórę żelem
*Czasem stosuję tonik Clinique
* Stosuję serum - zwykle jest to EL Night Repair, Czasem był to Dior OE
* Na to wszystko krem.

Raz w tygodniu lubię zastosować maskę złuszczającą Turnaround Clinique albo coś nawilżającego, np. Avene (albo jedno i drugie). ok. 3 razy do roku jestem na zabiegu kwasami w gabinecie medycyny estetycznej. Nie stosuję jeszcze żadnych kuracji przeciwzmarszczkowych (22 lata).

Obecnie mam manię na nowości i nowe kosmetyczne doznania, dlatego te zakupy. Pokładam ogromne nadzieje w tym Skinetone Illuminator, bo plamy pigmentacyjne to obecnie mój wróg nr 1
__________________
Mój raczkujący blog o woskach zapachowych
http://woskomania.blogspot.com/
https://www.facebook.com/woskomania/

Edytowane przez Burbery
Czas edycji: 2011-09-28 o 12:45
Burbery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 20:13   #27
Karolinitka
Zadomowienie
 
Avatar Karolinitka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocloveeee
Wiadomości: 1 133
Dot.: Pielęgnacja z wyższej półki. Chanel, Estee Lauder, Lancome, Biotherm, Clinique,

Cytat:
Napisane przez Burbery Pokaż wiadomość
Przyznam że nic jeszcze nie używałam z powyższych bo paczka z allegro przyszła w czasie kiedy jestem na wyjeździe, pod koniec tygodnia od razu zacznę wszystko testować.
W takim razie, jak już przyjdzie Twoja paczka to podziel się koniecznie swoimi doświadczeniami

Cytat:
Napisane przez Burbery Pokaż wiadomość

I powiem Ci że Twój rytuał pielęgnacyjny powala, dużo tego! i same fantastyczne, obrzydliwie drogie produkty niestety mnie (jeszcze) na to nie stać..
Ja w Twoim wieku (zabrzmiało jakbym miała conajmniej 60 lat) też zbierałam miesiącami na jakiś dobry krem. Kupowałam go w saszetkach na Allegro, a potem wciskałam do słoiczka Pamiętam, że moim pierwszym kremem górnopółkowy był Primordiale Lancome. Wtedy byłam nim zachwycona. Teraz uważam, że jest słaby Apetyt rośnie w miarę jedzenia... To jest tak ja Ty piszesz, że nigdy już nie użyjesz kremu AA. Ja mam dokładnie tak samo
Teraz mogę wydawać więcej na kosmetyki i chociaż moja kolekcja jest już dosyć pokaźna to raczej mało ekserymentuję. Znalazłam już swoje perełki.

Cytat:
Napisane przez Burbery Pokaż wiadomość
RANO:
* Myję twarz żelem, zwykle coś aptecznego typu Avene, LaRoche, Ivostin. Apteczne żele mi bardzo służą
* Nakładam albo od razu krem (tu nie ma reguły bo często, czasem jest to Chanel, czasem Clinique, czasem LaRoche, czasem inny) albo jeżeli mam, to przed kremem stosuję Idealist lub Clinique Turnaround.

WIECZOREM:
*Zmywam makijaż albo micellami (apteka), albo tonikiem dwufazowym do makijażu wodoodpornego L'oreal
* Myję skórę żelem
*Czasem stosuję tonik Clinique
* Stosuję serum - zwykle jest to EL Night Repair, Czasem był to Dior OE
* Na to wszystko krem.

Raz w tygodniu lubię zastosować maskę złuszczającą Turnaround Clinique albo coś nawilżającego, np. Avene (albo jedno i drugie). ok. 3 razy do roku jestem na zabiegu kwasami w gabinecie medycyny estetycznej. Nie stosuję jeszcze żadnych kuracji przeciwzmarszczkowych (22 lata).

Obecnie mam manię na nowości i nowe kosmetyczne doznania, dlatego te zakupy. Pokładam ogromne nadzieje w tym Skinetone Illuminator, bo plamy pigmentacyjne to obecnie mój wróg nr 1
Moim zdaniem masz doskonałą pielęgnację dobraną do potrzeb swoejgo wieku - czyli dokładne oczyszczanie plus nawilżanie.
Na Twoim miejscu zainwestowałabym już w coś przeciwzmarszczkowego. Profilaktyki nigdy diść

P.S. Skąd te przebarwienia? Słońce? (nie widzę filtrów w kremie!)
__________________
Two roads diverged in a wood, and I
I took the one less traveled by,
And that has made all the difference.


R.Frost


Cel osiągnięty.
Karolinitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 22:52   #28
Burbery
Zadomowienie
 
Avatar Burbery
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 307
Dot.: Pielęgnacja z wyższej półki. Chanel, Estee Lauder, Lancome, Biotherm, Clinique,

Przyznam że nie zawsze latem stosowałam i do dziś widać.... stosowałam 3 rodzaje blokerów - isis pharma, biodermy i avene i po każdy miałam okropne uczucie zapchania i błyszczenie, więc nie stosowałam ich chętnie. No i mam drobne pamiątki po licealnym rozdrapywaniu wyprysków
__________________
Mój raczkujący blog o woskach zapachowych
http://woskomania.blogspot.com/
https://www.facebook.com/woskomania/
Burbery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 08:19   #29
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: Pielęgnacja z wyższej półki. Chanel, Estee Lauder, Lancome, Biotherm, Clinique,

Ech, też się ostatnio łapię na tym, że buty i torebki mnie nie cieszą tak, jak nowy krem. Ale mogę się podpisać bardziej pod tym:

Cytat:
Napisane przez boangelina Pokaż wiadomość
Ja kupuje kosmetyki do pielęgnacji wylacznie w aptece lub naturalne. Nie akceptuje mnostwa syfu, ktory wrzucaja do tych drogich kremow. Po co komu perfum w kremie? Kosmetyki apteczne są tym bardziej badane, bezzapachowe i bez konserwantow.
Nad niektórymi selektywnymi ciągle się zastanawiam, ale bardziej z ciekawości, więc kto wie, może kiedyś Ciekawa jestem zwłaszcza wysokopółkowych kosmetyków do makijażu, czy rzeczywiście efekt jest bardziej profesjonalny, ale to nie o tym temat.

Nie rozumiem tylko tego szału na Clinique, jakoś nieufnie do nich podchodzę i chyba nigdy nie kupię, ich kosmetyki chyba tylko w Polsce uznawane są za luksusowe, bo za granicą ludzie tymi tonikami łazienki myją i ogólnie mają o nich niskie mniemanie, wystarczy poczytać zagraniczne fora.

Edytowane przez BrigitteBardot
Czas edycji: 2011-09-29 o 08:30
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 10:12   #30
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Pielęgnacja z wyższej półki. Chanel, Estee Lauder, Lancome, Biotherm, Clinique,

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Produkty z kwasami też złuszczają, a jednak bardzo chętnie są używane. To też jest typowym złuszczacz - zresztą nazywa się płyn złuszczający, więc to nie jest wada, a cecha produktu.
Żle trafiłaś z oceną w moim przypadku, składy kremów umiem przeanalizować, zresztą kilka lat temu jeszcze używałam tylko samoorobionych. Co nie zmienia tego, że nie rozumiem zarzutu, że nie czytamy składów - wiele osób nie czyta, tych używających Ziaji też, nie wiem czemu według Ciebie tylko kupując droższe kosmetyki popełnia się grzech nie czytając składu? Pozatym przeczytanie składu nie oznacza, że będziemy w stanie przewidzieć rekację skóry. Ja wiem, że tak skutecznych kremów pod oczy nie znalazłam na niższej półce.
[SIZE=2]Wątek miał służyć do wymiany doświadczeń, a nie do tłumaczenia się z wydatków. Z mojej storny EOT.
Może i nie na temat z mojej strony, ale co mają kwasy do toniku, który tych kwasów nie ma ani troche? Nie ma w nim nic złuszczającego jedynie odtłuszczanie, tylko 3 i 4 maja salicyla. Skoro polecasz jako złuszczające to polecaj 3 i 4, a nie numer niższe.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:59.