Primolut - nor - kiedy brać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-29, 14:13   #1
hrabinadesroutoutou
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 148

Primolut - nor - kiedy brać?


Hej! Byłam dziś u ginekologa i w związku z tym, że stwierdził mocno przerośnięte endometrium (co, jak się okazuje, wiąże się z moimi poprzednimi problemami...) i zalecił brać Primolut nor właśnie. W USG widać piękne pęcherzyki gotowe do pęknięcia, także mam owulację. Jajniki też mega bolą i podbrzusze, czyli mój owulacyjny standard. Lek mam brać przez 10 dni dwa razy dziennie i pojawić się tuż po miesiączce (która wypada na 17.02 teoretycznie). Dziś jestem w 13 dniu cyklu i nie wiem - mam brać ten primolut (czyli progesteron, luteina, jak zwał, tak zwał) od dziś czy od 16 dnia cyklu tak, jak powinno się brać luteinę? Nie zapytałam lekarza, wyszłam z przychodni - recepta była tak napisana, że nie odczytałam i nie wiedziałam, co właściwie mi wypisał Gdybym to rozszyfrowała, to zapewne bym zapytała. Lekarz powiedział tylko: brać przez 10 dni. I tyle w temacie. Kazał zapisać się na wizytę tuż po miesiączce, czyli, jak policzyliśmy wspólnie - na 24 lutego.
No i pytanie: jeżeli będę brała od teraz, to okres powinnam dostać za ok. 13 dni, czyli termin, na który kazał mi się zapisać nie będzie terminem "tuż po @". Jeżeli zacznę brać od 16 dnia cyklu to teoretycznie powinnam się w ten termin wstrzelić.
Ktoś mądrzejszy ode mnie mi powie?
hrabinadesroutoutou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 16:24   #2
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Primolut - nor - kiedy brać?

Cytat:
Napisane przez hrabinadesroutoutou Pokaż wiadomość
Hej! Byłam dziś u ginekologa i w związku z tym, że stwierdził mocno przerośnięte endometrium (co, jak się okazuje, wiąże się z moimi poprzednimi problemami...) i zalecił brać Primolut nor właśnie. W USG widać piękne pęcherzyki gotowe do pęknięcia, także mam owulację. Jajniki też mega bolą i podbrzusze, czyli mój owulacyjny standard. Lek mam brać przez 10 dni dwa razy dziennie i pojawić się tuż po miesiączce (która wypada na 17.02 teoretycznie). Dziś jestem w 13 dniu cyklu i nie wiem - mam brać ten primolut (czyli progesteron, luteina, jak zwał, tak zwał) od dziś czy od 16 dnia cyklu tak, jak powinno się brać luteinę? Nie zapytałam lekarza, wyszłam z przychodni - recepta była tak napisana, że nie odczytałam i nie wiedziałam, co właściwie mi wypisał Gdybym to rozszyfrowała, to zapewne bym zapytała. Lekarz powiedział tylko: brać przez 10 dni. I tyle w temacie. Kazał zapisać się na wizytę tuż po miesiączce, czyli, jak policzyliśmy wspólnie - na 24 lutego.
No i pytanie: jeżeli będę brała od teraz, to okres powinnam dostać za ok. 13 dni, czyli termin, na który kazał mi się zapisać nie będzie terminem "tuż po @". Jeżeli zacznę brać od 16 dnia cyklu to teoretycznie powinnam się w ten termin wstrzelić.
Ktoś mądrzejszy ode mnie mi powie?
jak mogłaś wyjść z gabinetu jak nawet nie wiedziałaś co Ci lekarz wypisał i jak masz brać? BRAWO!!! A teraz rób sobie jak sobie wymyślisz albo jak Ci ktoś w internecie powie a nie jak powinno być, czyli według zaleceń lekarza.
a potem lecą takie panienki do teleekspresu z pretensjami, że lekarz pisze nieczytelnie i one nie wiedzą a jak sobie zrobią krzywdę bo szukają rad w internecie zamiast u lekarza.
Jak nie mogłaś się rozczytać powinnaś ZAPYTAĆ! każdy może mieć chociażby dysgrafię.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 16:48   #3
hrabinadesroutoutou
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 148
Dot.: Primolut - nor - kiedy brać?

Wiedziałam, co mi wypisał - progesteron. Nie wiem tylko, czy jest jakaś różnica między braniem progesteronu syntetycznego (jakim jest primolut) a naturalnego - jakim jest luteina. Inaczej się je dawkuje. Wiem, że progesteron bierze się po owulacji. Pytam, bo może ktoś był w podobnej sytuacji, z resztą - tu na forum też jest lekarz.

Za to czytając Twoje posty, pffe, już dawno radziłabym Ci zejść z tonu.
hrabinadesroutoutou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 17:11   #4
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Primolut - nor - kiedy brać?

Cytat:
Napisane przez hrabinadesroutoutou Pokaż wiadomość
Wiedziałam, co mi wypisał - progesteron. Nie wiem tylko, czy jest jakaś różnica między braniem progesteronu syntetycznego (jakim jest primolut) a naturalnego - jakim jest luteina. Inaczej się je dawkuje. Wiem, że progesteron bierze się po owulacji. Pytam, bo może ktoś był w podobnej sytuacji, z resztą - tu na forum też jest lekarz.

Za to czytając Twoje posty, pffe, już dawno radziłabym Ci zejść z tonu.
Powinnaś zadać te pytania lekarzowi i nie masz bladego pojęcia czy ktoś sobie nie robi jaj podszywając się pod lekarza. Lecz się przez internet, brawo. A każdy organizm jest inny i może się okazać, że ktoś miał brać inaczej niż Ty i Ty sobie narobisz tym problemów.
Nie wychodzi się z gabinetu nie wiedząc co ma się brać, po co i w jaki sposób dawkować.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 19:02   #5
cicci
Rozeznanie
 
Avatar cicci
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 581
Dot.: Primolut - nor - kiedy brać?

Cytat:
Napisane przez hrabinadesroutoutou Pokaż wiadomość
Hej! Byłam dziś u ginekologa i w związku z tym, że stwierdził mocno przerośnięte endometrium (co, jak się okazuje, wiąże się z moimi poprzednimi problemami...) i zalecił brać Primolut nor właśnie. W USG widać piękne pęcherzyki gotowe do pęknięcia, także mam owulację. Jajniki też mega bolą i podbrzusze, czyli mój owulacyjny standard. Lek mam brać przez 10 dni dwa razy dziennie i pojawić się tuż po miesiączce (która wypada na 17.02 teoretycznie). Dziś jestem w 13 dniu cyklu i nie wiem - mam brać ten primolut (czyli progesteron, luteina, jak zwał, tak zwał) od dziś czy od 16 dnia cyklu tak, jak powinno się brać luteinę? Nie zapytałam lekarza, wyszłam z przychodni - recepta była tak napisana, że nie odczytałam i nie wiedziałam, co właściwie mi wypisał Gdybym to rozszyfrowała, to zapewne bym zapytała. Lekarz powiedział tylko: brać przez 10 dni. I tyle w temacie. Kazał zapisać się na wizytę tuż po miesiączce, czyli, jak policzyliśmy wspólnie - na 24 lutego.
No i pytanie: jeżeli będę brała od teraz, to okres powinnam dostać za ok. 13 dni, czyli termin, na który kazał mi się zapisać nie będzie terminem "tuż po @". Jeżeli zacznę brać od 16 dnia cyklu to teoretycznie powinnam się w ten termin wstrzelić.
Ktoś mądrzejszy ode mnie mi powie?
Ja brałam po owulacji ale staramy się o dziecko, więc wszystko jest u mnie obliczone pod tym kątem. Chyba nikt nie weźmie sobie odpowiedzialności za radzenie Ci jak masz brać leki, nawet jeśli chodzi o luteinę, bo nie zna ani Twojego organizmu, ani problemu na który został Ci przepisany Primolut. Najlepiej zadzwoń do lekarza i dopytaj
cicci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-29 20:02:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:36.