Praca w Douglas - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-18, 21:02   #61
ShaniQua
Raczkowanie
 
Avatar ShaniQua
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 94
Dot.: Praca w Douglas

A jeśli chodzi o pracę jako wizażysta to jak to tam wygląda? jakie są zarobki? i co należy do jego obowiązków?
ShaniQua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 09:40   #62
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: Praca w Douglas

Cytat:
Napisane przez ShaniQua Pokaż wiadomość
A jeśli chodzi o pracę jako wizażysta to jak to tam wygląda? jakie są zarobki? i co należy do jego obowiązków?
Jakie są zarobki - z tego co ja się dowiedziałam na rozmowie TO NIE MA 'ustalonych' wynagrodzeń. Sama musisz wiedziec ile jesteś 'warta', że tak to określę.

a praca jako wizażystka polega chyba mniej więcej na tym, że jesteś konsultantem i masz obowiązek robienie 'próbek' na klientach plus oczywiście make-upy..
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 11:36   #63
nielegalnaa
Rozeznanie
 
Avatar nielegalnaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 864
Dot.: Praca w Douglas

Dokładnie tak jak mówi Baye, nie ma ustalonych wynagrodzeń. Ale na sam początek (jak podejrzewam) nie dadzą Ci więcej niż 1400 zł na rękę. Zresztą nawet jeśli masz kurs wizażu to długa droga do tego by w Douglasie nosić fartuszek "Make up artist". Ja miałam to szczęście, że dostałam się do nowo otwartej filii i dostałam go od razu, ale normalnie dziewczyny pracują na to, po rok lub dwa.
Co do robienia próbek to tak naprawdę zwykłe konsultantki też je wykonują, ale profesjonalne makijaże wykonuje tylko wizażystka.
Ja sama od siebie mogę powiedzieć, że niekoniecznie opłaca się być wizażystką w Douglasie. Robisz klientce makijaż przez godzinę (czasem np. z bezpłatnego zaproszenia) i zarobisz na swoje konto 70 zł lub nic, podczas gdy inne konsultantki w tę godzinę zrobią kilkaset złotych, a jesteś rozliczana jak każdy inny pracownik.
Tak samo jak np. zdarzy się, że konsultantka zewnętrzna, która danego dnia miała wykonywać makijaże dla swojej marki nie przyjdzie - to wszystkie makijaże zapisane danego dnia musi robić wizażystka, a wiadomo że większość pań przychodzi na taki makijaż tylko dlatego bo jest darmowy i nic nie kupują.
__________________



Edytowane przez nielegalnaa
Czas edycji: 2011-08-19 o 11:39
nielegalnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 11:15   #64
nielegalnaa
Rozeznanie
 
Avatar nielegalnaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 864
Dot.: Praca w Douglas

Wizażanki z Zabrza lub okolic. Douglas M1 Zabrze poszukuje:
- kierownika: aplikujcie tutaj
- konsultanta-sprzedawcę na pełny etat (CV jak na razie bezpośrednio w sklepie, możecie też kontaktować się ze mną). Tutaj dużym atutem będzie ukończona kosmetyka lub kosmetologia.
- prawdopodobnie będzie potrzeby też ktoś na pół etatu (CV - j.w.)
- około 4 osób do pracy tylko przez miesiąc grudzień - chodzi głównie o kasowanie oraz pakowanie prezentów. (CV - j.w.) - świetna opcja dla osób, które chcą sobie dorobić.
__________________


nielegalnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 15:43   #65
hiob79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 4
Dot.: Praca w Douglas

jak wygląda rekrutacja na kierownika w nowo otwieranej filii? Czy jest szansa dla osób z zewnątrz?
hiob79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 21:13   #66
nielegalnaa
Rozeznanie
 
Avatar nielegalnaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 864
Dot.: Praca w Douglas

Cytat:
Napisane przez hiob79 Pokaż wiadomość
jak wygląda rekrutacja na kierownika w nowo otwieranej filii? Czy jest szansa dla osób z zewnątrz?
Jak wygląda to nie wiem...ale jest na pewno kilku etapowa. Co do osób z zewnątrz to jak najbardziej jest taka szansa. Moja kierowniczka była totalnie spoza branży. Teraz w mojej okolicy za rok ma się otwierać nowy Douglas i już teraz szkoli się dziewczyna na kierownika. Również jest spoza Douglasa. Natomiast tego typu kierownicy nie mają najłatwiej, bo zazwyczaj zastępca i starszy konsultant (którzy kilka lat pracują w Douglasie) są zazdrośni o to, że ktoś spoza ich kręgu dostał taką posadę i w niczym nie chcą takiemu kierownikowi pomagać. Potrafią jedynie wytykać błędy za plecami. Ale myślę, że tak jest wszędzie.
__________________


nielegalnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 10:09   #67
hiob79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 4
Dot.: Praca w Douglas

Cytat:
Napisane przez nielegalnaa Pokaż wiadomość
Jak wygląda to nie wiem...ale jest na pewno kilku etapowa. Co do osób z zewnątrz to jak najbardziej jest taka szansa. Moja kierowniczka była totalnie spoza branży. Teraz w mojej okolicy za rok ma się otwierać nowy Douglas i już teraz szkoli się dziewczyna na kierownika. Również jest spoza Douglasa. Natomiast tego typu kierownicy nie mają najłatwiej, bo zazwyczaj zastępca i starszy konsultant (którzy kilka lat pracują w Douglasie) są zazdrośni o to, że ktoś spoza ich kręgu dostał taką posadę i w niczym nie chcą takiemu kierownikowi pomagać. Potrafią jedynie wytykać błędy za plecami. Ale myślę, że tak jest wszędzie.
dzięx
hiob79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-13, 10:37   #68
hiob79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 4
Dot.: Praca w Douglas

..a jak postrzegani są panowie w tej branzy na stanowisku kierowniczym? bo wysłełem właśnie cv od ponad 7 lat pracuję w handlu, jako kierownik sklepu (dużego 1000m2) ponad 4 lata jak widzisz moje szanse? Zawsze chciałem zwiazac sie z ta branżą ale nie było mozliwosci w miescie.Może wiesz kto jest kierownikiem regionalnym w kuj-pom. jak mnie przyjmą może trafię do Twojego sklepu hehe na szkolenie
hiob79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 22:58   #69
nielegalnaa
Rozeznanie
 
Avatar nielegalnaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 864
Dot.: Praca w Douglas

Jeśli mam być szczera to nie znam żadnego mężczyzny na kierowniczym stanowisku, ale w końcu filii w Polsce jest przeszło 100, także gdzieś tam jakiś mężczyzna może i jest. Jeżeli chodziło by o mężczyzn konsultantów - bo tutaj mogę się wypowiedzieć. Myślę, że są jak najbardziej pozytywnie rozpatrywani.

A w moim osobistym odczuciu kierownikiem właśnie powinien być mężczyzna, nie chcę tu generalizować, ale W Douglasach pracują praktycznie same kobiety...i jak to z kobietami bywa - ciągła zazdrość, intrygi, plotki, a taki mężczyzna na kierowniczym stanowisku mógłby uzdrowić nieco atmosferę, swoim innym podejściem do pewnych spraw.

Co do szans to z pewnością je masz, 7 lat to spore doświadczenie, a myślę, że moja była kierowniczka miała mniejsze i jakoś dostała tę posadę.

Co do regionalnego to niestety nie wiem jak to jest w kujawsko-pomorskim, moja filia podchodzi pod Wrocław, także trochę w drugą stronę
__________________


nielegalnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 10:52   #70
t_89
Zakorzenienie
 
Avatar t_89
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 058
Dot.: Praca w Douglas

hej mozecie mi powiedziec gdzie u nich na stronie składa sieaplikacje bo nie widzę czy lepiej osobiscie? bede wdzieczna za odpowiedz
t_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 11:12   #71
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: Praca w Douglas

Na samym dole jest odnośnik 'Pracuj z Nami' czy Pracuj u Nas.
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-16, 13:01   #72
Kukunia23
Rozeznanie
 
Avatar Kukunia23
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 898
Dot.: Praca w Douglas

Hej, błagam pomóżcie! Baaaardzo chcę pracować w Douglasie, ciągle wysyłam cv nawet po dwa razy jak jest rekrutacja i nawet do miast bardzo odległych od miejsca zamieszkania (jestem zdesperowana) i nic. Jak się tam dostac? Ja mam na prawdę dużą wiedzę z zakresu kosmetyków, ukończony kurs makijażu, śledzę nowości, ciągle w tym "siedzę" bardzo mnie to interesuje, ta praca jest takim moim cichym marzeniem, ale ciągle się nie udaje. Proszę o jakies rady osób, które tam się dostały i pracują. Dziękuję!!!!
Kukunia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 09:56   #73
nielegalnaa
Rozeznanie
 
Avatar nielegalnaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 864
Dot.: Praca w Douglas

Cytat:
Napisane przez Kukunia23 Pokaż wiadomość
Hej, błagam pomóżcie! Baaaardzo chcę pracować w Douglasie, ciągle wysyłam cv nawet po dwa razy jak jest rekrutacja i nawet do miast bardzo odległych od miejsca zamieszkania (jestem zdesperowana) i nic. Jak się tam dostac? Ja mam na prawdę dużą wiedzę z zakresu kosmetyków, ukończony kurs makijażu, śledzę nowości, ciągle w tym "siedzę" bardzo mnie to interesuje, ta praca jest takim moim cichym marzeniem, ale ciągle się nie udaje. Proszę o jakies rady osób, które tam się dostały i pracują. Dziękuję!!!!
Może czegoś Ci brakuje w CV. U nas od razu są skreślane CV bez zdjęcia, nawet nikt ich nie czyta. Nie warto też w zainteresowaniach wypisywać czegoś typu: kino, teatr - jest to niestety notoryczne, a nie ukrywajmy, że niektórzy mogli by się trochę wysilić i przy tym jednym CV zmienić to np. na: makijaż, modę, stylizację etc. Dobrze jest zanosić CV osobiści, pokazać swoją pewność siebie. A reszta to już tak naprawdę łut szczęścia, albo ktoś weźmie twoje CV do ręki i się tobą zainteresuje, albo odrzuci. Szansa zawsze jednak jest, ja się dostałam do Douglasa bez znajomości, teraz zatrudniliśmy dwie nowe dziewczyny i też nikt nich nie znał. Powodzenia
__________________


nielegalnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 16:09   #74
Kukunia23
Rozeznanie
 
Avatar Kukunia23
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 898
Dot.: Praca w Douglas

o dzięki za odpowiedz. CV według mnie jest ok, bo napisałam ze mam dobrą znajomość asortymentu kosmetyków kolorowych i pielęgnacyjnych, że moje zainteresowania to wizaż stylizacja, nowe trendy w makijażu, wzbogaciłam też CV w wten sposób że są na nim zdjęcia kosmetyków,np. perfum, cieni, szminki, tak że od razu widać że to moja pasja. A jeżelei osobiście chodzić to prosić o rozmowę z kierownikiem i jemu/jej dać CV? sama nie wiem co lepsze. Proszę jeszcze o podpowiedź. u was są przyjmowane osoby z rekrutacji internetowej czy przychodzą też i zostawiają CV?
Kukunia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 10:13   #75
nielegalnaa
Rozeznanie
 
Avatar nielegalnaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 864
Dot.: Praca w Douglas

Cytat:
Napisane przez Kukunia23 Pokaż wiadomość
wzbogaciłam też CV w wten sposób że są na nim zdjęcia kosmetyków,np. perfum, cieni, szminki, tak że od razu widać że to moja pasja.
Osobiście nie wiem czy dobrym pomysłem jest umieszczanie na CV takich fotografii, CV to w sumie dokument i powinien być według mnie przejrzysty i napisany według określonego formatu. Tak czy inaczej nigdy się nie spotkałam z CV na którym były by tego typu ozdobniki. I nie obraź się za tę opinię, ale ja takiego CV nie wzięłabym na poważnie. Ale pamiętaj to jest tylko moje subiektywne zdanie, według mnie ważniejsze jest to co masz w CV. Czyli Twoje ukończone kursy, szkoły czy poprzednie prace. I co do poprzednich prac, są jeszcze niektórzy pracodawcy, którzy od razu skreślają osoby z dużą ilością prac, także czasami warto się zastanowić, czy wszystko wypisywać.
Cytat:
Napisane przez Kukunia23 Pokaż wiadomość
A jeżelei osobiście chodzić to prosić o rozmowę z kierownikiem i jemu/jej dać CV? sama nie wiem co lepsze. Proszę jeszcze o podpowiedź. u was są przyjmowane osoby z rekrutacji internetowej czy przychodzą też i zostawiają CV?
Co do tego pytania. Ja byłam przyjęta z rekrutacji internetowej, ale przychodzą też do nas osoby, które zostawiają CV w perfumerii. Nie trzeba prosić kierownika. Wystarczy się zapytać kogokolwiek tam pracującego, czy mogłabyś zostawić swoje CV.
__________________


nielegalnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 20:42   #76
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: Praca w Douglas

Dziewczyny orientujecie się może czy jest szansa by na stanowisko konsultant-wizażysta przyjęli osobę bez kwalifikacji w tej dziedzinie, mam roczne doświadczenie w handlu, ogólnie w pracy biurowej i obsłudze klienta, i półroczne w branży związanej z modą ale te jest niestety nie udokumentowane zastanawiam się czy składać cv, bo makijaże, kosmetyki są moją pasją, sama wykonuję makijaże okolicznościowe, na studniówki i śluby, ale robię robię to tylko z polecenia znajomych, nie jestem profesjonalistką, a bardzo mi zależy na takiej pracy.Co mogę zrobić żeby zwiększyć swoje szanse na zdobycie tej pracy, bo właśnie szukają osoby do nowo otwierającego się douglasa w mojej okolicy
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 08:58   #77
Kukunia23
Rozeznanie
 
Avatar Kukunia23
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 898
Dot.: Praca w Douglas

Cytat:
Napisane przez Assathra Pokaż wiadomość
Dziewczyny orientujecie się może czy jest szansa by na stanowisko konsultant-wizażysta przyjęli osobę bez kwalifikacji w tej dziedzinie, mam roczne doświadczenie w handlu, ogólnie w pracy biurowej i obsłudze klienta, i półroczne w branży związanej z modą ale te jest niestety nie udokumentowane zastanawiam się czy składać cv, bo makijaże, kosmetyki są moją pasją, sama wykonuję makijaże okolicznościowe, na studniówki i śluby, ale robię robię to tylko z polecenia znajomych, nie jestem profesjonalistką, a bardzo mi zależy na takiej pracy.Co mogę zrobić żeby zwiększyć swoje szanse na zdobycie tej pracy, bo właśnie szukają osoby do nowo otwierającego się douglasa w mojej okolicy
mam ten sam problem, w handlu nie pracowałam, tylko w biurze, ale mam kurs makijażu i idę już na następny, cv mam napisane pod taką właśnie pracę i NIC. wysłałam chyba już z 10 zgłoszeń przez neta , ja nie iwem kogo oni szukają i czego chcą....Ta praca to moje marzenie ale nie wiem na prawdę nie wiem jakiego oni kandydata szukają....
Dodam, że jeszcze wysyłam zgłoszenia na oferty do miast odległych od miejsca zamieszkania, chyba czas roznieść cv osobiście

Edytowane przez Kukunia23
Czas edycji: 2012-07-29 o 09:13
Kukunia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 17:45   #78
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: Praca w Douglas

Kukunia23 a wysłałaś CV ze zdjęciem? ja mam już gotowe cv, ale bez zdjęcia, nie wiem czy wysyłać, czy większe szanse będą z, bo nie mam odpowiedniego, a nie mam też czasu latać po fotografach. Coś mi się wydaje ze oni patrzą też na wygląd. A takie bezpłciowe cv ląduje w koszu, bo właśnie koleżanka mi opowiadała, ale ona pracuje za granicą.

Ty masz chociaż te kursy porobione, czyli moim zdaniem większe szanse,napisz jak możesz jakie to kursy, tzn ile godzin. Ja znalazłam jeden szybki kurs wizażu i makijażu, ale jest to 5 godz. kurs i wydaje mi się, ze to będzie mało.
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 18:15   #79
Kukunia23
Rozeznanie
 
Avatar Kukunia23
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 898
Dot.: Praca w Douglas

Cytat:
Napisane przez Assathra Pokaż wiadomość
Kukunia23 a wysłałaś CV ze zdjęciem? ja mam już gotowe cv, ale bez zdjęcia, nie wiem czy wysyłać, czy większe szanse będą z, bo nie mam odpowiedniego, a nie mam też czasu latać po fotografach. Coś mi się wydaje ze oni patrzą też na wygląd. A takie bezpłciowe cv ląduje w koszu, bo właśnie koleżanka mi opowiadała, ale ona pracuje za granicą.

Ty masz chociaż te kursy porobione, czyli moim zdaniem większe szanse,napisz jak możesz jakie to kursy, tzn ile godzin. Ja znalazłam jeden szybki kurs wizażu i makijażu, ale jest to 5 godz. kurs i wydaje mi się, ze to będzie mało.
Hej, ja zawsze cv ze zdjęciem wysyłam i wcale nie mam od fotografa, ale też nie jakieś z wesele czy wakacji...normalne zdjęcie i tyle. Jeden kurs był krótki w sumie 8 godzin zegarowych, ale teraz wybieram się na taki z 20 godzinami lekcyjnymi, tylko czekam na ustalenie terminu, ale nie mam gwarancji czy to cos pomoże, ja na prwdę nie wiem na jakiej podstawie wybierają pracowników, dla mnie to jest dziwne, zeby chociaż na rozmowę nie zaprosili...dziwne to wszystko...no ale cóż nie poddaję się tylko non stop wysyłam, bo co mam zrobić?już nawet piszę że jestem dyspozycyjna świątek, piątek czy niedziela i nic...
Kukunia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-31, 19:50   #80
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: Praca w Douglas

Cytat:
Napisane przez Kukunia23 Pokaż wiadomość
Hej, ja zawsze cv ze zdjęciem wysyłam i wcale nie mam od fotografa, ale też nie jakieś z wesele czy wakacji...normalne zdjęcie i tyle. Jeden kurs był krótki w sumie 8 godzin zegarowych, ale teraz wybieram się na taki z 20 godzinami lekcyjnymi, tylko czekam na ustalenie terminu, ale nie mam gwarancji czy to cos pomoże, ja na prwdę nie wiem na jakiej podstawie wybierają pracowników, dla mnie to jest dziwne, zeby chociaż na rozmowę nie zaprosili...dziwne to wszystko...no ale cóż nie poddaję się tylko non stop wysyłam, bo co mam zrobić?już nawet piszę że jestem dyspozycyjna świątek, piątek czy niedziela i nic...
To naprawdę dziwne, też nie mam pojęcia czego oni właściwie szukają, skoro nie chcieli zaprosić cię nawet na te rozmowę kwalifikacyjną. Chyba te najlepsze stanowiska obsadzają wśród znajomych jak wszędzie. A nie wiesz jak tam u nich jest z awansami ? czy łatwo. Bo może warto przyjąć się jako kasjerka na początek. I jak tam wyglądają zarobki.
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 08:27   #81
Kukunia23
Rozeznanie
 
Avatar Kukunia23
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 898
Dot.: Praca w Douglas

Cytat:
Napisane przez Assathra Pokaż wiadomość
To naprawdę dziwne, też nie mam pojęcia czego oni właściwie szukają, skoro nie chcieli zaprosić cię nawet na te rozmowę kwalifikacyjną. Chyba te najlepsze stanowiska obsadzają wśród znajomych jak wszędzie. A nie wiesz jak tam u nich jest z awansami ? czy łatwo. Bo może warto przyjąć się jako kasjerka na początek. I jak tam wyglądają zarobki.
nie wiem nic, mi na początek wystarczyłoby stanowisko konsultantki-sprzedawcy, juz nawet bym scierpiała umowę zlecenie na poczatku, no ale widzisz jak jest...kurde ale skoro daja ogłoszenia na necie to chyba muszą jakieś obce osoby zatrudniać...mi już ręce opadają, ja na prawdę mam dużą wiedzę o kosmetykach, skoro mnie nie chcą to ich strata i to bardzo duża...
Kukunia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 14:58   #82
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: Praca w Douglas

Cytat:
Napisane przez Kukunia23 Pokaż wiadomość
nie wiem nic, mi na początek wystarczyłoby stanowisko konsultantki-sprzedawcy, juz nawet bym scierpiała umowę zlecenie na poczatku, no ale widzisz jak jest...kurde ale skoro daja ogłoszenia na necie to chyba muszą jakieś obce osoby zatrudniać...mi już ręce opadają, ja na prawdę mam dużą wiedzę o kosmetykach, skoro mnie nie chcą to ich strata i to bardzo duża...
a dlaczego ci tak bardzo zależy na douglasie właśnie? może spróbuj w sephorze, albo jakiej innej drogerii.
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 15:24   #83
Kukunia23
Rozeznanie
 
Avatar Kukunia23
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 898
Dot.: Praca w Douglas

Cytat:
Napisane przez Assathra Pokaż wiadomość
a dlaczego ci tak bardzo zależy na douglasie właśnie? może spróbuj w sephorze, albo jakiej innej drogerii.
no właśnie próbuję w innych do sephory też wysyłam i innych,i nic ..chyba zostaje zanieść cv osobiście

no i byłam zanieść osobiście, niestety w sephorze nie przyjmują cv w sklepie, rekrutacja tylko przez neta w douglasie ok można zostawić tak samo w marionnaud, cóż pozosatje czekać już nic więcej nie zrobię, szkoda z tą sephorą bo przez neta to raczej małe szanse...

Edytowane przez Kukunia23
Czas edycji: 2012-08-01 o 19:08
Kukunia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 10:50   #84
nielegalnaa
Rozeznanie
 
Avatar nielegalnaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 864
Dot.: Praca w Douglas

Cytat:
Napisane przez Assathra Pokaż wiadomość
Dziewczyny orientujecie się może czy jest szansa by na stanowisko konsultant-wizażysta przyjęli osobę bez kwalifikacji w tej dziedzinie, mam roczne doświadczenie w handlu, ogólnie w pracy biurowej i obsłudze klienta, i półroczne w branży związanej z modą ale te jest niestety nie udokumentowane zastanawiam się czy składać cv, bo makijaże, kosmetyki są moją pasją, sama wykonuję makijaże okolicznościowe, na studniówki i śluby, ale robię robię to tylko z polecenia znajomych, nie jestem profesjonalistką, a bardzo mi zależy na takiej pracy.Co mogę zrobić żeby zwiększyć swoje szanse na zdobycie tej pracy, bo właśnie szukają osoby do nowo otwierającego się douglasa w mojej okolicy
Ze swoim doświadczeniem raczej masz szansę na stanowisko konsultant-sprzedawca. Jeśli chcesz aplikować na stanowisko konsultant-wizażysta to zrób jakikolwiek kurs wizażu, byle by mieć jakiś papierek. Ja swój certyfikat musiałam na początku pracy zanieść i był on wysyłany do Warszawy.

Cytat:
Napisane przez Assathra Pokaż wiadomość
Kukunia23 a wysłałaś CV ze zdjęciem? ja mam już gotowe cv, ale bez zdjęcia, nie wiem czy wysyłać, czy większe szanse będą z, bo nie mam odpowiedniego, a nie mam też czasu latać po fotografach. Coś mi się wydaje ze oni patrzą też na wygląd. A takie bezpłciowe cv ląduje w koszu, bo właśnie koleżanka mi opowiadała, ale ona pracuje za granicą.
Pisałam to już w tym temacie i napiszę raz jeszcze. CV tylko ze zdjęciem! Reszta przysłowiowo ląduje w koszu, nawet nikt ich nie czyta.

Cytat:
Napisane przez Assathra Pokaż wiadomość
To naprawdę dziwne, też nie mam pojęcia czego oni właściwie szukają, skoro nie chcieli zaprosić cię nawet na te rozmowę kwalifikacyjną. Chyba te najlepsze stanowiska obsadzają wśród znajomych jak wszędzie. A nie wiesz jak tam u nich jest z awansami ? czy łatwo. Bo może warto przyjąć się jako kasjerka na początek. I jak tam wyglądają zarobki.
Powiem tak, pracuję w Douglasie już ponad rok i uwierzcie mi, że od tamtej pory ani jedna osoba nie była zatrudniona po znajomości, a przewinęło się ich kilka. Oczywiście mogę się wypowiadać tylko w kwestii filii, które znam, nie wiem jak jest w całej Polsce, ale w moim regionie tego nie ma.
Awanse - tu już nie ma reguł. W większości decyzje należą do kierownika regionalnego i nie zawsze awansowana jest osoba z większym stażem pracy. Kierownik owszem może podpowiedzieć kto by się nadawał na dane stanowisko, ale ostatecznie decyzję podejmuje regionalny. Duże znaczenie ma przy tym również to czy dana osoba wyrabia swoje plany sprzedażowe itd.
Kasjerka - w Douglasie zasadniczo nie ma takiego stanowiska. Możesz być konsultantem-sprzedawcą, konsultantem-wizażystą, starszym konsultantem, zastępcą kierownika lub kierownikiem. Czasem się może zdarzyć, że na święta zatrudnią kogoś na kasę, ale tylko ze względu na wzmożony ruch, i jest to kwestia umowy-zlecenia na miesiąc. Ale normalnie wszyscy obsługują swoich klientów i to oni ich kasują, ponieważ każdy ma na kasie swój numer i sam pracuje na swoje wyniki.
__________________


nielegalnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 18:38   #85
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: Praca w Douglas

dzięki a jak z awansami?
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 09:40   #86
nielegalnaa
Rozeznanie
 
Avatar nielegalnaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 864
Dot.: Praca w Douglas

Cytat:
Napisane przez Assathra Pokaż wiadomość
dzięki a jak z awansami?
Odpowiedź podałam post wyżej
__________________


nielegalnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 17:34   #87
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: Praca w Douglas

A czy konsultant wizażysta ma większe zarobki od zwykłego konsultanta? Wiesz może,o co mogą zapytać na rozmowie kwalifikacyjnej na to stanowisko i czy łatwo jest się tam dostać na nie. Bardzo mnie interesuje jak wygląda przebieg takiej rozmowy, i kto ją prowadzi.
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 21:00   #88
nielegalnaa
Rozeznanie
 
Avatar nielegalnaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 864
Dot.: Praca w Douglas

Cytat:
Napisane przez Assathra Pokaż wiadomość
A czy konsultant wizażysta ma większe zarobki od zwykłego konsultanta? Wiesz może,o co mogą zapytać na rozmowie kwalifikacyjnej na to stanowisko i czy łatwo jest się tam dostać na nie. Bardzo mnie interesuje jak wygląda przebieg takiej rozmowy, i kto ją prowadzi.
Niestety mimo, że jako wizażysta robisz więcej - zarobek jest ten sam. Co do samej rozmowy kwalifikacyjnej, to oprócz standardowych pytań typu: ile chciałaby pani zarabiać (odradzam podawania wysokich kwot, bo dziewczyny które takie podawały zazwyczaj były skreślane - było to uznawane za zbyt wygórowane oczekiwania) mogą paść pytania takie jak te:
- czy nie było by dla ciebie problemem aby nosić na co dzień do pracy mocny makijaż? (oczywiście mówimy, że nie było by to dla nas problemem)
- czy poza wykonywaniem makijażu potrafisz również zająć się pielęgnacją dłoni, zrobieniem manicure? (zawsze jest to dodatkowy atut)
- jak poradziłabyś sobie z zapamiętaniem na początku wszystkich marek i składów? (No i czy samo zapamiętywanie ich było by dla ciebie jakiś problemem)

Mogą się też pojawić zadania typu: dostajesz zapach, wypróbowujesz go i musisz go jakoś opisać. Tak jakbyś go polecała klientce.
Były też przypadki, gdzie osoby starające się o pracę w Douglasie były przepytywane z wiedzy produktowej - tyczyło się to jednak tylko dziewczyn, które pracowały wcześniej w Sephorze czy Marionnaud.

Czy łatwo się dostać na stanowisko konsultant-wizażysta, konsultant-sprzedawca? Nie odpowiem ci jednoznacznie na to pytanie, bo to wszystko zależy od osoby przyjmującej na dane stanowisko, czyli kierownika filii. Jedni kierownicy wybrzydzają bardziej, drudzy mniej. Mi się udało dostać od razu, mimo, że moim jedynym doświadczeniem była praca przez miesiąc na kasie w Empiku. Dużo jednak dało mi to, że byłam bardzo pewna siebie.
__________________


nielegalnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 10:03   #89
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Praca w Douglas

Oskar i pani Róża -Schmitta

ha- nie ten wątek, przepraszam
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 10:06   #90
magdalenaras
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: Praca w Douglas

Wizażystki !

Poszukuję osób do filii w Rzeszowie na stanowisko wizażysty/konsultanta oraz sprzedawcy/konsultanta.
Więcej informacji an PRIV. Zapraszam do konatktu

Pozdrawiam,
Magda
magdalenaras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-23 14:29:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:24.