Mamusie lutowe 2016 :) - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-07-31, 19:38   #2131
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez ja :) Pokaż wiadomość
Z tego co widziałam to gin wrzuca tam więcej danych do jakiegoś programu i na ich podstawie obliczają. Nie tylko przezorność ale jeszcze wiek matki i jakieś tam inne pomiary. Ale to tylko tyle co podpatrzyłam wiec nie wiem jak to do konca jest.


Sent from my iPhone using Tapatalk

no wiek i przezierność to wiadomo, ale nie wiem co jeszcze wpływa na to.

Cytat:
Napisane przez Mami87 Pokaż wiadomość
Czyli jak? Że mam w brzuchu chłopaków? Kolejna wizyta za 4tygodnie dopiero i mam nadzieję, że wtedy już się dowiem
Patrząc na Twojego avka to tylko chłopaki pasują A co byś wolała?
Chyba jesteś tu jedyną podwójną mamusią?
Ja jestem niedoszłą- na pierwszym usg były dwa pęcherzyki + jeden, który był takim cieniem i już się wchłaniał. A po dwóch tygodniach został już tylko jeden.
Ale u Ciebie inna sytuacja bo masz z jednego jajeczka

Cytat:
Napisane przez kaaasi Pokaż wiadomość
Mamusie pytanko mam jak to ja czy ginekolog zlecał Wam konsultacje stomatologiczną? Wasze uzębienie ucierpiało jak byłyście już w ciąży ?
Ja w poprzedniej ciąży miałam tylko jeden ząb do zrobienia i go zrobiłam. I zęby mi nie ucierpiały.A na wizycie niedawno też był tylko jeden do poprawki (a u mnie to świetnie, bo mam kiepskie zęby) i teraz już jestem na czysto
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.

Edytowane przez butterfly20
Czas edycji: 2015-07-31 o 19:40
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 19:52   #2132
MamaKarolci28
MamaKarolci28
 
Avatar MamaKarolci28
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 054
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez sweeney Pokaż wiadomość
Co do owłosienia, to ja ostatnio siedzialam na kanapie obok lampy i nagle mąż patrzy na mnie, oczy mu się zrobiły jak 5 złotych i mówi: "Ty masz włosy na twarzy !!!" Pobiegłam do łazienki i faktycznie wyskoczył mi na polikach, i bokach twarzy taki jasniutki meszek mam nadzieję, ze zniknie bo jak nie to będziemy się zmęzem co rano razem golić I w ogóle włosy min rosna bardzo szybko wszędzie, tylko nie na głowie
Mam to samo potrafie ogolic nogi a za 43-4 dni mam juz takie jak wczesniej po prawie 2 tygodniach, jak mowilam siostrom to sie smialy ze taki porost wrozy synka nie wiem ile w tym prawdy ale z cora tego nie mialam
MamaKarolci28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 19:58   #2133
MamaKarolci28
MamaKarolci28
 
Avatar MamaKarolci28
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 054
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Mami87 Pokaż wiadomość
Wróciliśmy właśnie z usg. Jesteśmy w 13t2d, Bąbelki zdrowe, ciągle się ruszają, płci jeszcze nie znamy, mają 6,69cm i 7,13cm <3 Przytyłam 2kg
jakie slodkie dzidzie super ze sa zdrowe i spore chyba co? moje ma 5,60cm u mnie 12 tydz
MamaKarolci28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 20:18   #2134
Mami87
Raczkowanie
 
Avatar Mami87
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 161
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
Patrząc na Twojego avka to tylko chłopaki pasują A co byś wolała?
Chyba jesteś tu jedyną podwójną mamusią?
Ja jestem niedoszłą- na pierwszym usg były dwa pęcherzyki + jeden, który był takim cieniem i już się wchłaniał. A po dwóch tygodniach został już tylko jeden.
Ale u Ciebie inna sytuacja bo masz z jednego jajeczka
Niestety jestem tu samotną bliźniaczą mamusią
Natura zrobiła nam psikusa i zarodek podzielił się na dwa Mąż się śmieje, że to rekompensata za poprzednie dwie stracone ciąże
Tak na prawdę to obojętne jaka będzie płeć, najważniejsze aby ciąża przebiegła dobrze i Bąbelki urodziły się całe i zdrowe Ale gdybym mogła wybierać to chciałabym synów, bo już córeczkę mam Jeśli będą dziewczyny to współczuję mężowi 4 bab w domu hi,hi

Edytowane przez Mami87
Czas edycji: 2015-07-31 o 20:21
Mami87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 20:29   #2135
justynka333
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka333
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 680
GG do justynka333
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Mnie też włosy rosną jak szalone :/ Co do ząbków to przed ślubem w kwietniu byłam u stomatologa wymienić plombę i mam wszytko zdrowe. Planuję kontrole może koło listopada żeby sprawdzić czy wszystko ok

Powiem Wam że coś mnie trapi To moja pierwsza ciąża a ja jakoś dziwnie ją przeżywam... Cieszę się że noszę pod sercem dzieciątko i troszczę się o nas ale tak naprawdę to nie czuję się w ciąży Może to dlatego że nie miałam praktycznie żadnych objawów... Mąż mi wczoraj powiedział ze zazdrości mi że jestem z nim 24h/dobę a mam wrażenie że on bardziej to przeżywa, tuli brzuszek i z nim rozmawia. Aż czasem mi wstyd że jestem beznadziejna i jeszcze te pytania wszystkich czy czuję się inaczej bo jestem w ciąży ja praktycznie nie czuję wielkiej różnicy...
__________________
15.09.2013 Poznaliśmy się.
24.09.2014 Zaręczyny.
18.04.2015 Ślub
06.06.2015 II kreski
06.02.2016 Jakub Andrzej syn Justyny i Michała
14.12.2016 II kreski
16.08.2017 Barbara Maria córka Justyny i Michała
justynka333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 20:39   #2136
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez MamaKarolci28 Pokaż wiadomość
Mam to samo potrafie ogolic nogi a za 43-4 dni mam juz takie jak wczesniej po prawie 2 tygodniach, jak mowilam siostrom to sie smialy ze taki porost wrozy synka nie wiem ile w tym prawdy ale z cora tego nie mialam
No to w takim razie ja mam na pewno drugą dziewuszkę, bo mam marne owłosienie jak zawsze

Cytat:
Napisane przez Mami87 Pokaż wiadomość
Niestety jestem tu samotną bliźniaczą mamusią
Natura zrobiła nam psikusa i zarodek podzielił się na dwa Mąż się śmieje, że to rekompensata za poprzednie dwie stracone ciąże
Tak na prawdę to obojętne jaka będzie płeć, najważniejsze aby ciąża przebiegła dobrze i Bąbelki urodziły się całe i zdrowe Ale gdybym mogła wybierać to chciałabym synów, bo już córeczkę mam Jeśli będą dziewczyny to współczuję mężowi 4 bab w domu hi,hi
No to prawda, mojemu z trzema też nie będzie o wiele lepiej. A nie, wliczając naszą kotkę Lilkę to już cztery

Cytat:
Napisane przez justynka333 Pokaż wiadomość
Mnie też włosy rosną jak szalone :/ Co do ząbków to przed ślubem w kwietniu byłam u stomatologa wymienić plombę i mam wszytko zdrowe. Planuję kontrole może koło listopada żeby sprawdzić czy wszystko ok

Powiem Wam że coś mnie trapi To moja pierwsza ciąża a ja jakoś dziwnie ją przeżywam... Cieszę się że noszę pod sercem dzieciątko i troszczę się o nas ale tak naprawdę to nie czuję się w ciąży Może to dlatego że nie miałam praktycznie żadnych objawów... Mąż mi wczoraj powiedział ze zazdrości mi że jestem z nim 24h/dobę a mam wrażenie że on bardziej to przeżywa, tuli brzuszek i z nim rozmawia. Aż czasem mi wstyd że jestem beznadziejna i jeszcze te pytania wszystkich czy czuję się inaczej bo jestem w ciąży ja praktycznie nie czuję wielkiej różnicy...
Każda z nas przeżywa to inaczej.
Ale napiszę jak to było u mnie- w pierwszej ciąży miałam takie odczucia jak ty, to po prostu było mega nierealne,że mam człowieczka w brzuchu, nawet jak już kopała, nawet jak już zaraz miała się urodzić- no kosmos i tyle. Wiadomo- bardzo się cieszyłam, czekałam, ale jakoś to do mnie nie docierało.To było magiczne, kosmiczne i był ten dreszczyk emocji.Ale nierealne.

W drugiej ciąży jest inaczej. Mam już jednego takiego małego człowieka obok siebie, widzę jak rośnie i że wcześniej był tak jak ten mały fasol w moim brzuchu. Teraz jakoś tak bardziej świadomie odczuwam to, co dzieje się w moim ciele. I od samego początku, od tej komóreczki,blastocysty, od zarodka- to jest mój DZIDZIUŚ. Od początku jest dla mnie KIMŚ i potrafię już sobie wyobrazić moje życie jak się urodzi.Ale podchodzę do tego o wiele spokojniej
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 20:50   #2137
justynka333
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka333
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 680
GG do justynka333
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
No to w takim razie ja mam na pewno drugą dziewuszkę, bo mam marne owłosienie jak zawsze



No to prawda, mojemu z trzema też nie będzie o wiele lepiej. A nie, wliczając naszą kotkę Lilkę to już cztery



Każda z nas przeżywa to inaczej.
Ale napiszę jak to było u mnie- w pierwszej ciąży miałam takie odczucia jak ty, to po prostu było mega nierealne,że mam człowieczka w brzuchu, nawet jak już kopała, nawet jak już zaraz miała się urodzić- no kosmos i tyle. Wiadomo- bardzo się cieszyłam, czekałam, ale jakoś to do mnie nie docierało.To było magiczne, kosmiczne i był ten dreszczyk emocji.Ale nierealne.

W drugiej ciąży jest inaczej. Mam już jednego takiego małego człowieka obok siebie, widzę jak rośnie i że wcześniej był tak jak ten mały fasol w moim brzuchu. Teraz jakoś tak bardziej świadomie odczuwam to, co dzieje się w moim ciele. I od samego początku, od tej komóreczki,blastocysty, od zarodka- to jest mój DZIDZIUŚ. Od początku jest dla mnie KIMŚ i potrafię już sobie wyobrazić moje życie jak się urodzi.Ale podchodzę do tego o wiele spokojniej
Dziękuję Ci za to co napisałaś Już się zaczynałam zastanawiać czy coś ze mną nie tak... Oczywiście ciąża planowana i bardzo chciana ale myślałam że będzie jakiś większy entuzjazm
Ja to jeszcze mam to do siebie że boję się czymś tak na 100% cieszyć żeby nie zapeszyć
__________________
15.09.2013 Poznaliśmy się.
24.09.2014 Zaręczyny.
18.04.2015 Ślub
06.06.2015 II kreski
06.02.2016 Jakub Andrzej syn Justyny i Michała
14.12.2016 II kreski
16.08.2017 Barbara Maria córka Justyny i Michała
justynka333 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-31, 21:02   #2138
Lutka2016
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 54
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Mami87 Pokaż wiadomość
Czyli jak? Że mam w brzuchu chłopaków? Kolejna wizyta za 4tygodnie dopiero i mam nadzieję, że wtedy już się dowiem
Ja Ci już pisałam,że czuję,że to chłopaki





Cytat:
Napisane przez kaaasi Pokaż wiadomość
Mamusie pytanko mam jak to ja czy ginekolog zlecał Wam konsultacje stomatologiczną? Wasze uzębienie ucierpiało jak byłyście już w ciąży ?
Ja sama z siebie chodzę co pół oku.dentysta mi powiedział,że to wcale nie jest tak,że zęby się bardziej psują w ciąży,tylko kobiety mają wtedy inne sprawy na głowie i czasem zapominają o higienie jamy ustnej.i,rzeczywiście,na początku jak wpadałam w śpiączkę pomijałam często wieczorne mycie zębów.
Lutka2016 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 21:52   #2139
ewkien
Raczkowanie
 
Avatar ewkien
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 59
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

To ja myje zeby po kazdym posilku i tak musialam zeba wyrwac w pierwszej ciazy, a teraz znow bola.
Ja to czytalam gdzies, ze ma to zwiazek z odwapnianiem zebow czy cos takiego. Teraz wszystkie mineraly ida do Maluszkow
ewkien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-01, 08:23   #2140
sweeney
Zakorzenienie
 
Avatar sweeney
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Solothurn
Wiadomości: 3 706
GG do sweeney
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Co do zębów to ja planując ciaże wszytkie wyleczyłam, pozbyłam sie kamienia itd , ale za to odkad tylko dowiedziałam sie o ciąży to strasznie krwawią mi dziąsła

Ale jestem niewyspana Dziś w Szwajcarii ważne świeto narodowe i juz od wczoraj dają do wiwatu fajerwerkami gorzej niż w sylwestra
__________________


sweeney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-01, 09:28   #2141
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez kaaasi Pokaż wiadomość
Mamusie pytanko mam jak to ja czy ginekolog zlecał Wam konsultacje stomatologiczną? Wasze uzębienie ucierpiało jak byłyście już w ciąży ?

tak, u mnie na pierwszej wizycie od razu kazała chodzic do dentysty
teraz bedziemy we wrzesniu w pl to pojde na kontrol bo jakis rok temu zrobiłam wszystkie zeby


a ja niedawno wstałam

w koncu sie wyspałam
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-01, 12:46   #2142
kingula111
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 809
GG do kingula111
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

jejku dziwczyny ale ja to jestem zacofana zas mam problem powiedzcie mi jak to jest?
Powiedzmy ze jestem w 10 tyg i 6 dzien
czyli jutro jest 11 tydz i 0 dzien

czy jesli jestem w 10 tyg i 6 dzien
to jtro jest 10 tydz i 7 dzien
a pojutrze bedzie 11 tydz i 0 dzien
czy 11 tydz i 1 dzien

no dziewczyny mam takie myslenie od wczoraj ze szok.ja poprostu siedze w domu i chyba z tych nudow takie sobie problemy znajduje
kingula111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-01, 13:19   #2143
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Kingula jak dzisiaj 10 t 6 dzień to jutro 11 t 0 d, siódmego dnia nie ma bo się liczy od zera czyli szósty dzień jest siódmym. Nie wiem czy to jasno napisałam

---------- Dopisano o 14:19 ---------- Poprzedni post napisano o 14:15 ----------

A ja lecę się szykować bo niedługo przyjedzie po nas mój brat i jedziemy świętować 40 rocznicę ślubu moich rodziców Dobrze że TŻ już się dobrze czuje, leki faktycznie pomogły
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-01, 13:21   #2144
kingula111
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 809
GG do kingula111
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

o kurcze ciezkie to dla mnie to jak 20 lipca bylam u gina i wedlug usg mialam 10 tydz i 6 dzien to dzis ktory jest tydzien??
a wedlug okresu byl 11/12 to wedlug okresu jest ktory?

boziu czarna magia zawsze myslalam ze sie liczy pelny tydzien czyli jak jest 10 tydz 7 dzien to potem jest 11 tydz 1 dzien
kingula111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-01, 13:33   #2145
agaczilla21
Zakorzenienie
 
Avatar agaczilla21
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-ce ;)
Wiadomości: 4 041
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Kinga według usg masz dzisiaj 12tydz4d
agaczilla21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-01, 17:09   #2146
mia8544
Zakorzenienie
 
Avatar mia8544
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 743
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Fantasmagori Pokaż wiadomość
Kingula jak dzisiaj 10 t 6 dzień to jutro 11 t 0 d, siódmego dnia nie ma bo się liczy od zera czyli szósty dzień jest siódmym. Nie wiem czy to jasno napisałam

---------- Dopisano o 14:19 ---------- Poprzedni post napisano o 14:15 ----------

A ja lecę się szykować bo niedługo przyjedzie po nas mój brat i jedziemy świętować 40 rocznicę ślubu moich rodziców Dobrze że TŻ już się dobrze czuje, leki faktycznie pomogły
Bawcie się dobrze
mia8544 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-01, 18:43   #2147
dorek89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Aneth:) Pokaż wiadomość
też tak mam, że co chwilę patrzę na te zdjęcia . A ostatnie tak mi się podobają.. zakochana jestem w moim Żabku. .

Gratuluje wszystkich udanych wizyt prenatalnych! bardzo dobrze czytać Wasze dobre wieści, piszcie ile maleństwa mają cm

A muszę się pochwalić. Oddałam swoje włosy na fundację chorych na raka, oddałam aż 35 cm.. poniosło mnie . Włosy mam teraz ciut za brodę, a miałam no prawie przed pas. Szybko raczej odrosną, o ile nie będzie różnicy, że w ciąży wolniej rosną.

Słuchajcie ja dzisiaj mam normalnie zachcianki na wieczór. Wzięło mnie na dżem, ananasy z puszki, potem na pasztet (ale darowałam sobie to), czekoladę - o dziwo słodkie . I teraz jak czytałam o pierogach Agaczilli to mi się zamarzyły ale takie z kapustą i grzybami, wigilijne.. Normalnie nie wiem co się ze mną dzieję . Jestem głodna co godzinę! Cieszę się, że w ogóle jem, po 2-tygodniowym braku apetytu to wielka ulga.

I nie jestem pewna czy dostałam tą linię Negra, ale jest jakby jakaś jasna kreska (jestem blondynką, ale czy to ma znaczenie?), ale dalej nie mam pewności czy to np.nie szew od spodni.
Jestem pod wrażeniem! Takie gesty się chwali!

Tak czytam wasze wiadomości i jestem chyba jedną z nielicznych, która nie poszła na badania prenatalne..

A tak w ogóle to: Dorota, lat 25, tp 06.02.2016.
dorek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-01, 19:42   #2148
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

możecie polecić jakąś książke, coś konkretnego jak się przygotować do porodu sn? ostatnio po 19h wylądowałam na cc, ale jeśli w tej ciąży nie będę musiała leżeć, to mam zamiar urodzić sn, tylko muszę się jakoś przygotować do tego... ja z tych co muszą wszystko wiedzieć przed, jak mi coś w trakcie się dzieje czego się nie spodziewałam to wpadam w panikę... wiem dziwna jestem
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-01, 19:52   #2149
Aneth:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Aneth:)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 022
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez dorek89 Pokaż wiadomość
Jestem pod wrażeniem! Takie gesty się chwali!

Tak czytam wasze wiadomości i jestem chyba jedną z nielicznych, która nie poszła na badania prenatalne..

A tak w ogóle to: Dorota, lat 25, tp 06.02.2016.
dziękuję tym bardziej, że teraz już nie podoba mi się układanie moich włosów jak są krótkie, ale przeżyję :P.

Piszecie o owłosieniu.. nie zauważam zmiany. Meszku nie mam, na nogach normalnie rośnie, pachy ciężko mi określić bo miałam depilację laserową.

A zęby.. byłam u dentysty jakoś w 7 czy 8 tygodniu bo miałam iść przed ciążą jeszcze. Wszystko dobrze, ale ja mam ogólnie wrażliwe dziąsła (zęby raczej mocne), osunięte szyjki i dentystka powiedziała, że w ciąży może mi się pogorszyć. W ciąży mam chodzić co 3 miesiące do kontroli. Ja czuję takie dziwne coś.. rano jak wstaje (tylko rano to ma) to czuję na powierzchni zęba takie dziwne coś, takie zimno jakby, taki dreszcz.. nie wiem jak to określić. Podobno takie coś miała moja babcia..

Justynka333 - każda przechodzi inaczej, ale pewnie jak zaczniesz czuć ruchy, kopniaki to inaczej podejdziesz do ciąży.

A ja jakbym coś już czuła tam w moim brzuchu..czułam nagłe łaskotanie wczoraj, aż nie mogłam się powstrzymać od śmiechu. Nie wiem czy możliwe, ale jelita nigdy mnie nie łaskotały haha.

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:49 ----------

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
możecie polecić jakąś książke, coś konkretnego jak się przygotować do porodu sn? ostatnio po 19h wylądowałam na cc, ale jeśli w tej ciąży nie będę musiała leżeć, to mam zamiar urodzić sn, tylko muszę się jakoś przygotować do tego... ja z tych co muszą wszystko wiedzieć przed, jak mi coś w trakcie się dzieje czego się nie spodziewałam to wpadam w panikę... wiem dziwna jestem
kupiłam książkę o tym "Ciąża i poród bez obaw", ale nie ocenię, bo nie otwierałam jeszcze. Nie czuję, że to dla mnie czas na ten temat po prostu, i kiedy będę gotowa to zacznę czytać. Wydaje mi się, że dużo dowiem się też w szkole rodzenia? ale ja jeszcze nie rodziłam, a Ty pewnie już tam chodziłaś.
__________________
Aneth:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-01, 19:59   #2150
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Aneth:) Pokaż wiadomość

kupiłam książkę o tym "Ciąża i poród bez obaw", ale nie ocenię, bo nie otwierałam jeszcze. Nie czuję, że to dla mnie czas na ten temat po prostu, i kiedy będę gotowa to zacznę czytać. Wydaje mi się, że dużo dowiem się też w szkole rodzenia? ale ja jeszcze nie rodziłam, a Ty pewnie już tam chodziłaś.
chodziłam i na moją dociekliwość to rozmowa ogólna w grupie to trochę za mało...
ogólnie zastanawiam się czy do porodu iść z położną czy z doulą, tż drugi raz tam nie będę ciągnąć.... ale i tak chce się lepiej przygotować... niby sporo wiedziałam, za pierwszym razem, ale jednak było to dla mnie nie wystarczające....
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-01, 20:07   #2151
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
możecie polecić jakąś książke, coś konkretnego jak się przygotować do porodu sn? ostatnio po 19h wylądowałam na cc, ale jeśli w tej ciąży nie będę musiała leżeć, to mam zamiar urodzić sn, tylko muszę się jakoś przygotować do tego... ja z tych co muszą wszystko wiedzieć przed, jak mi coś w trakcie się dzieje czego się nie spodziewałam to wpadam w panikę... wiem dziwna jestem
A może te wszystkie programy typu "Położne", "Porody"?

Bo w sumie na szkołę rodzenia to może bez sensu, bo jeśli chodzi o teorię na temat dzieci to już masz, a w sumie te ćwiczenia oddechów itp. to nie wiem czy coś dają

No właśnie nie wiem czy chcesz się przygotować psychicznie, czy może właśnie jak oddychać, jak się zachowywać itp.

Jak dla mnie fajna jest książka " W oczekiwaniu na dziecko"
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-01, 20:31   #2152
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
A może te wszystkie programy typu "Położne", "Porody"?

Bo w sumie na szkołę rodzenia to może bez sensu, bo jeśli chodzi o teorię na temat dzieci to już masz, a w sumie te ćwiczenia oddechów itp. to nie wiem czy coś dają

No właśnie nie wiem czy chcesz się przygotować psychicznie, czy może właśnie jak oddychać, jak się zachowywać itp.

Jak dla mnie fajna jest książka " W oczekiwaniu na dziecko"
telewizji prawie wcale nie oglądam, to nawet nie wiedziałam że takie programy są pooglądam, zobaczę, dzięki
oddychać położne na sali w momencie nauczą, no łapie się to skoro pomaga ;-)
a muszę się przygotwać psychicznie na to co mnie może czekać (czyt. wiedzieć jak najwięcej się da przed), bo inaczej to zacznę panikować.... a chce uniknąć 2 cc, gdyby jakimś cudem udało mi sie kolejny raz zajść w ciąże....
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-01, 20:51   #2153
mia8544
Zakorzenienie
 
Avatar mia8544
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 743
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez dorek89 Pokaż wiadomość
Jestem pod wrażeniem! Takie gesty się chwali!

Tak czytam wasze wiadomości i jestem chyba jedną z nielicznych, która nie poszła na badania prenatalne..

A tak w ogóle to: Dorota, lat 25, tp 06.02.2016.
a ja to aż wstyd się przyznać ale nie orientowałam się w tym temacie zupełnie. Gin mi powiedział na jednej wizycie że na kolejnej zrobimy badania. No i miałam tylko USG a o tym teście Pappa dowiedziałam się tutaj A już "po ptakach" bo skończyliśmy 13 tygodni
mia8544 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-01, 22:36   #2154
justynka333
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka333
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 680
GG do justynka333
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
A może te wszystkie programy typu "Położne", "Porody"?

Bo w sumie na szkołę rodzenia to może bez sensu, bo jeśli chodzi o teorię na temat dzieci to już masz, a w sumie te ćwiczenia oddechów itp. to nie wiem czy coś dają

No właśnie nie wiem czy chcesz się przygotować psychicznie, czy może właśnie jak oddychać, jak się zachowywać itp.

Jak dla mnie fajna jest książka " W oczekiwaniu na dziecko"
Czytałam i polecam
Choć coś więcej na temat porodu bym poczytała
__________________
15.09.2013 Poznaliśmy się.
24.09.2014 Zaręczyny.
18.04.2015 Ślub
06.06.2015 II kreski
06.02.2016 Jakub Andrzej syn Justyny i Michała
14.12.2016 II kreski
16.08.2017 Barbara Maria córka Justyny i Michała
justynka333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-02, 05:20   #2155
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cześć dziewczyny za mną ciężka noc zaraziłam się od TŻ i mam jelitówkę całą noc nie spałam. Zaczęło się w samochodzie jak wracaliśmy i trwa do teraz TŻ nie przesadzał, naprawdę koszmarnie się czuję. Wymiotuję nawet zwykłą wodą i boję się odwodnienia po południu może będzie mi lepiej to Was nadrobię miłego dnia wszystkim
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-02, 05:27   #2156
agaczilla21
Zakorzenienie
 
Avatar agaczilla21
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-ce ;)
Wiadomości: 4 041
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Fantasmagori zdrowka 😊

Ja od kiedy całymi dniami mam mdłości uwielbiam noc. Bo jak śpię to nic mi nie dolega. Dzieci spały całą noc do 5.30 więc nie jest źle 😊
agaczilla21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-02, 05:58   #2157
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
telewizji prawie wcale nie oglądam, to nawet nie wiedziałam że takie programy są pooglądam, zobaczę, dzięki
oddychać położne na sali w momencie nauczą, no łapie się to skoro pomaga ;-)
a muszę się przygotwać psychicznie na to co mnie może czekać (czyt. wiedzieć jak najwięcej się da przed), bo inaczej to zacznę panikować.... a chce uniknąć 2 cc, gdyby jakimś cudem udało mi sie kolejny raz zajść w ciąże....
Ale to nie w tv, a w necie.Na ipli chyba.

Cytat:
Napisane przez justynka333 Pokaż wiadomość
Czytałam i polecam
Choć coś więcej na temat porodu bym poczytała
ja może tak nie zwracałam uwagi na to co jest o samym porodzie sn, bo mnie to nigdy nie będzie potrzebne.

Cytat:
Napisane przez agaczilla21 Pokaż wiadomość
Fantasmagori zdrowka 😊

Ja od kiedy całymi dniami mam mdłości uwielbiam noc. Bo jak śpię to nic mi nie dolega. Dzieci spały całą noc do 5.30 więc nie jest źle 😊
5.30? Łojeju współczuję. A ja narzekam, jak moja wstanie po 6.30,a rzadko się zdarza.
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-02, 08:08   #2158
agaczilla21
Zakorzenienie
 
Avatar agaczilla21
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-ce ;)
Wiadomości: 4 041
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Butterfly 5.30 to nie taka zła godzina biorąc pod uwagę ze po 20 poszly spać a w ciagu dnia miały drzemke 2godziny 😊
agaczilla21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-02, 08:36   #2159
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez agaczilla21 Pokaż wiadomość
Butterfly 5.30 to nie taka zła godzina biorąc pod uwagę ze po 20 poszly spać a w ciagu dnia miały drzemke 2godziny 😊
myślę,że ty już jesteś przyzwyczajona

Moja Natka chodzi spać koło 20 i sypia przeważnie do 7.30 a w dzień też ma drzemki 1,5-2 godziny
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-02, 08:40   #2160
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Fantasmagori Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny za mną ciężka noc zaraziłam się od TŻ i mam jelitówkę całą noc nie spałam. Zaczęło się w samochodzie jak wracaliśmy i trwa do teraz TŻ nie przesadzał, naprawdę koszmarnie się czuję. Wymiotuję nawet zwykłą wodą i boję się odwodnienia po południu może będzie mi lepiej to Was nadrobię miłego dnia wszystkim
o matko biedna ...
koniecznie duzo pij bo to strasznie odwadnia organizm i maluszka...

nie wiem czy w ciazy można cos brac na to zeby szybciej przeszlo
Moze zadzwon do lekarza i zapytaj ?

u nas dzisiaj piekna pogoda, zjemy sniadanie i idziemy na piknik
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-12 20:45:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:09.