Joga - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-16, 13:06   #2881
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Mój kurs wstępny będzie z innym nauczycielem. Mam nadzieję, że będzie równie czujny. Miałam do wyboru: karnet open i dołączenie do grupy 0 albo kurs wstępny - 24 zajęcia półtoragodzinne wprowadzające dla osób, które nigdy nie miały styczności z jogą. Zdecydowałam na ten kurs. Jeśli mi się spodoba i załapię bakcyla to kupię karnet open
To wiesz jak powinno to dobrze wyglądać, to plus

Ja za 3 godzinki mam sesję

---------- Dopisano o 14:06 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Agacik Pokaż wiadomość
Taka kontrola to fajnie, przynajmniej wiadomo, że dobrze się robi O tym centrum na Przymorzu nie słyszałam, przyjrzę się dokładniej w internecie.
Dokładnie o to chodzi
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 13:11   #2882
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Joga

Agacik - joga daje mi dużo energii i równowagę psychiczną. Jak regularnie ćwiczę, to trudniej mnie wyprowadzić z równowagi. Ostatnio zarzuciłam jogę i jestem kłębkiem nerwów...
Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Tydzień temu poszłam na bezpłatne zajęcia i dostałam mocno w kość hehe. Aż się zdziwiłam, bo myślałam, że jak jestem aktywna fizycznie na codzień to będzie luzik a tu niespodzianka i zakwasy przez 4 dni.
Super!
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 13:18   #2883
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Joga

A wiecie co mi się najbardziej podobało? oprócz końcowego relaksu oczywiście to, że jak jedną pozycję - psa, wykonywaliśmy w różny sposób to przy pierwszej podstawowej wymiękałam, a przy każdej kolejnej jeszcze bardziej (dłonie i stopy różnie ustawiane) ale kiedy pod koniec zajęć powróciliśmy do tej pierwszej podstawowej, okazało się, że ona jest prosta!

Edytowane przez tymena
Czas edycji: 2016-09-16 o 13:19
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 13:24   #2884
Agacik
Raczkowanie
 
Avatar Agacik
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 144
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Agacik - joga daje mi dużo energii i równowagę psychiczną. Jak regularnie ćwiczę, to trudniej mnie wyprowadzić z równowagi. Ostatnio zarzuciłam jogę i jestem kłębkiem nerwów...
Czyli jednak Energii jeszcze więcej tez się przyda Jestem bardzo ciekawa jak to będzie. Muszę zebrać odwagę i pójść na zajęcia

tymena takie postępy to dla mnie najlepsza motywacja
Agacik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 13:44   #2885
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Agacik - joga daje mi dużo energii i równowagę psychiczną. Jak regularnie ćwiczę, to trudniej mnie wyprowadzić z równowagi. Ostatnio zarzuciłam jogę i jestem kłębkiem nerwów...
Tak też sie spodziewałam, ze każdy nieco inaczej to odbiera.
Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
A wiecie co mi się najbardziej podobało? oprócz końcowego relaksu oczywiście to, że jak jedną pozycję - psa, wykonywaliśmy w różny sposób to przy pierwszej podstawowej wymiękałam, a przy każdej kolejnej jeszcze bardziej (dłonie i stopy różnie ustawiane) ale kiedy pod koniec zajęć powróciliśmy do tej pierwszej podstawowej, okazało się, że ona jest prosta!
Hahaha, super. Tak to zazwyczaj jest
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 15:36   #2886
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
A wiecie co mi się najbardziej podobało? oprócz końcowego relaksu oczywiście to, że jak jedną pozycję - psa, wykonywaliśmy w różny sposób to przy pierwszej podstawowej wymiękałam, a przy każdej kolejnej jeszcze bardziej (dłonie i stopy różnie ustawiane) ale kiedy pod koniec zajęć powróciliśmy do tej pierwszej podstawowej, okazało się, że ona jest prosta!
Fantastyczne, nie?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 20:18   #2887
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Joga

Szczerze mówiąc to ja jeszcze nie wiem czy to mi się to podoba bo byłam zrypana i obolała na maksa, trudno powiedzieć po jednych zajęciach ale postanowiłam podjąć to wyzwanie

Wiecie, ja miałam trochę inne wyobrażenie o jodze - zawsze myślałam, że ona uczy miłości i czułości do swojego ciała a tu się okazało, że nie mam dla niego litości.

Edytowane przez tymena
Czas edycji: 2016-09-16 o 20:26
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-17, 07:35   #2888
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Joga

Jogapark jak najbardziej. Jeśli kurs prowadzi Patrycja to dobrze trafilas.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTEW przy użyciu Tapatalka
__________________

curry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-17, 22:49   #2889
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Joga

Curry, niestety, Patrycja prowadzi kurs dla zaawansowanych. Będę się uczyć u Edyty.
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-18, 07:35   #2890
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
Czy poprawia... niezupełnie wg mnie.
Bardziej: wycisza, uspokaja, relaksuje, regeneruje.
Myślę, że wiele zależy od podejścia
Na niektóre osoby joga działa pobudzajaco nawet, więc nie ma reguły.
Cytat:
Napisane przez Agacik Pokaż wiadomość
Ja bym zaczynała głównie z takim podejściem i oczekiwaniami. Chodziłam na terapię, ale musiałam chwilowo przerwać i bardzo mi brakuje takiego wsparcia. Szukam różnych rzeczy i pomyślałam o jodze właśnie, żeby mieć taką wewnętrzną równowagę.
Joga nie zastąpi terapii. Takie zajęcia nie oferują wsparcia, wyciszenie zależy bardziej od Twoich umiejętności zrelaksowania się niż przychodzi samo z siebie.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-18, 09:12   #2891
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Curry, niestety, Patrycja prowadzi kurs dla zaawansowanych. Będę się uczyć u Edyty.
Ja nie przepadam akurat, ale może Tobie będzie odpowiadać ja nie chodzilam na kurs wstepny, zaczęłam chodzić na "0", teraz już na I i II. Od pn otwierają kolejna sale, widzialam, że są też nowi nauczyciele. Przy takiej ilości zajęć każdy znajdzie coś dla siebie.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTEW przy użyciu Tapatalka
__________________

curry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-18, 09:18   #2892
Agacik
Raczkowanie
 
Avatar Agacik
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 144
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Na niektóre osoby joga działa pobudzajaco nawet, więc nie ma reguły.

Joga nie zastąpi terapii. Takie zajęcia nie oferują wsparcia, wyciszenie zależy bardziej od Twoich umiejętności zrelaksowania się niż przychodzi samo z siebie.
Wiem, że nie zastąpi, ale miałam nadzieję, że pomoże w tym czasie, zanim znowu będę mieć terapię. Ja właśnie chyba nie bardzo mam umiejętności zrelaksowania się...
Agacik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-18, 17:38   #2893
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 895
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Agacik Pokaż wiadomość
Wiem, że nie zastąpi, ale miałam nadzieję, że pomoże w tym czasie, zanim znowu będę mieć terapię. Ja właśnie chyba nie bardzo mam umiejętności zrelaksowania się...
Agacik, troszkę wyskoczyłam w temacie, nie doczytałam jaki masz problem. Mi joga pomogła przejść przez najgorsze chwile (miałam 3 lata temu stany niepokoju i paniki przez pracę - postanowiłam nie brać leków, cieszę się) i nadal pomaga. Teraz przechodzę znowu przez chorobę, a joga uczy mnie cierpliwości i miłości własnej.

Choć szczerze, najbardziej to mi pomogła medytacja, pierwsze warsztaty z medytacji, odosobnienia medytacyjne, wsparcie sanghi, wsparcie grupy.

Widzę często taką "fitnessową" jogę, czyli zajęcia fizyczne, ale np u mojej nauczycielki, albo jak ja prowadzę zajęcia, to grupy są małe, zna się imiona ludzi, zawsze oferuję, że po zajęciach robię 2 czajniczki herbaty i każdy praktykujący może dołączyć i porozmawiać, jest wsparcie. Ludzie z tego korzystają, nie pędzą do domu, zasiadają do herbaty, otwierają się, cieszą się z obecności innego człowieka. Tak szczerze, nie na szybko.

A dziś byłam na całodniowym odosobnieniu medytacyjnym. Medytacja pomogła mi się uspokoić, jest dla mnie czymś cudownym. A grupa ludzi z którymi medytuje, ich zrozumienie, super - polecam.
__________________
Moje Ilustracje - Zapraszam serdecznie <3

Kobiece Zen - Strefa dla Ciała i Duszy (grupa FB)
nimrodel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-18, 21:02   #2894
Agacik
Raczkowanie
 
Avatar Agacik
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 144
Dot.: Joga

nimrodel Nie pisałam nigdzie jaki mam problem ale podobnie do ciebie mam napady niepokoju i lęków, do tego obniżenie nastroju itp. No i jeszcze bardzo niskie poczucie własnej wartości, co wyszło na terapii... . Muszę się przyjrzeć bardziej medytacji, kiedyś się nad tym zastanawiałam, ale potem zapomniałam zupełnie. Możesz coś więcej o tym napisać? Może są jakieś strony warte poczytania?
Jeszcze chciałabym nauczyć się prawidłowo oddychać, bo podobno mój oddech oznacza, ze jestem emocjonalnie zamknięta (to prawda...).
Agacik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 07:10   #2895
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc to ja jeszcze nie wiem czy to mi się to podoba bo byłam zrypana i obolała na maksa, trudno powiedzieć po jednych zajęciach ale postanowiłam podjąć to wyzwanie

Wiecie, ja miałam trochę inne wyobrażenie o jodze - zawsze myślałam, że ona uczy miłości i czułości do swojego ciała a tu się okazało, że nie mam dla niego litości.
Hahahah, nieźle.
W sumie to tak, joga uczy słuchania własnego ciała. Dzięki regularnej praktyce masz większą świadomość co może Twoje ciało, i czego jeszcze mu brak
Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Na niektóre osoby joga działa pobudzajaco nawet, więc nie ma reguły.
Tak, wiem Dlatego nie napisałam autorytatywnie, że tak jest, tylko że tak mi się wydaje.
Cytat:
Napisane przez Agacik Pokaż wiadomość
nimrodel Nie pisałam nigdzie jaki mam problem ale podobnie do ciebie mam napady niepokoju i lęków, do tego obniżenie nastroju itp. No i jeszcze bardzo niskie poczucie własnej wartości, co wyszło na terapii... . Muszę się przyjrzeć bardziej medytacji, kiedyś się nad tym zastanawiałam, ale potem zapomniałam zupełnie. Możesz coś więcej o tym napisać? Może są jakieś strony warte poczytania?
Jeszcze chciałabym nauczyć się prawidłowo oddychać, bo podobno mój oddech oznacza, ze jestem emocjonalnie zamknięta (to prawda...).
Praca z oddechem to pranajama, możesz jej spróbować.
To jest bardziej medytacyjne właśnie.
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 09:11   #2896
Agacik
Raczkowanie
 
Avatar Agacik
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 144
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
Praca z oddechem to pranajama, możesz jej spróbować.
To jest bardziej medytacyjne właśnie.
O właśnie, słyszałam o tym kiedyś spróbuję.
Agacik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 09:51   #2897
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc to ja jeszcze nie wiem czy to mi się to podoba bo byłam zrypana i obolała na maksa, trudno powiedzieć po jednych zajęciach ale postanowiłam podjąć to wyzwanie

Wiecie, ja miałam trochę inne wyobrażenie o jodze - zawsze myślałam, że ona uczy miłości i czułości do swojego ciała a tu się okazało, że nie mam dla niego litości.
Kiedyś w Indiach popularny był nurt, że poprzez ekstremalne wyrzeczenie, umartwienie, człowiek może pozbyć się ignorancji, pragnień i niechęci
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 15:30   #2898
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Agacik Pokaż wiadomość
nimrodel Nie pisałam nigdzie jaki mam problem ale podobnie do ciebie mam napady niepokoju i lęków, do tego obniżenie nastroju itp. No i jeszcze bardzo niskie poczucie własnej wartości, co wyszło na terapii... . Muszę się przyjrzeć bardziej medytacji, kiedyś się nad tym zastanawiałam, ale potem zapomniałam zupełnie. Możesz coś więcej o tym napisać? Może są jakieś strony warte poczytania?
Jeszcze chciałabym nauczyć się prawidłowo oddychać, bo podobno mój oddech oznacza, ze jestem emocjonalnie zamknięta (to prawda...).
Medytacja może pomóc, ale to jest tylko działanie behawioralne - pozwala poradzić sobie z objawami takimi właśnie jak napady niepokoju, paniki, lęku, gonitwa myśli itd, terapia działa również poznawczo poprzez zmianę struktur poznawczych i schematów, które doprowadzają do takich objawów. Jednak joga nie jest tożsama z medytacją. Medytację albo relaksację wprowadza się również podczas niektórych terapii, w zależności od nurtu, a na wielu zajęciach jogi medytacji nie ma albo ogranicza się ona do mówienia "bądź tu i teraz" przy relaksacyjnej muzyce, co osobom początkującym nijak nie przynosi często efektu, bo nie potrafią się wyciszyć. Więc jeśli szukasz efektu wyciszenia to raczej celowałabym w medytację lub zajęcia jogi, gdzie medytacji jest więcej niż ostatnie 10 minut zajęć.

Nie wiem w jakim nurcie pracuje Twój terapeuta, ale wielu daje praktyczne rady, co robić w czasie występowania objawów, jak się wyciszać, w podejściu poznawczo-behawioralnym są zadania domowe, dzienniki myśli itd., może to by Ci pomogło.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 17:10   #2899
Agacik
Raczkowanie
 
Avatar Agacik
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 144
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Medytacja może pomóc, ale to jest tylko działanie behawioralne - pozwala poradzić sobie z objawami takimi właśnie jak napady niepokoju, paniki, lęku, gonitwa myśli itd, terapia działa również poznawczo poprzez zmianę struktur poznawczych i schematów, które doprowadzają do takich objawów. Jednak joga nie jest tożsama z medytacją. Medytację albo relaksację wprowadza się również podczas niektórych terapii, w zależności od nurtu, a na wielu zajęciach jogi medytacji nie ma albo ogranicza się ona do mówienia "bądź tu i teraz" przy relaksacyjnej muzyce, co osobom początkującym nijak nie przynosi często efektu, bo nie potrafią się wyciszyć. Więc jeśli szukasz efektu wyciszenia to raczej celowałabym w medytację lub zajęcia jogi, gdzie medytacji jest więcej niż ostatnie 10 minut zajęć.

Nie wiem w jakim nurcie pracuje Twój terapeuta, ale wielu daje praktyczne rady, co robić w czasie występowania objawów, jak się wyciszać, w podejściu poznawczo-behawioralnym są zadania domowe, dzienniki myśli itd., może to by Ci pomogło.
Jest dokładnie tak jak mówisz, na terapii poznałam schematy, doszłam do głębi problemów i je zrozumiałam. Musiałam chwilowo przerwać, bo terapeutka urodziła dziecko, a ja przy okazji chciałam zobaczyć jak się czuję "bez opieki". Bardzo dobrze trafiłam, więc planuję kontynuować u niej, jak już będzie mogła. Pracujemy w nurcie Gestalt.
Dziękuję za takiego szczegółowego posta
Agacik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-21, 09:41   #2900
macmiki
Raczkowanie
 
Avatar macmiki
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 465
Dot.: Joga

Hahah, ja mam nową obsesję. ZUMBĘ! Jak tam z jogi trafiłam, to myslałam, że pomyliłam jednak adresy. A teraz siedzę i słucham cały czas latino i mi się skakać chce :P Ha, najgorzej, że jogę mam we wtorki i piątki, piątki mam zazwyczaj w rozjazdach, a we wtorek też zumba właśnie. Niestety. Ale chyba będę chodzić i na to, i na to. Szkoda, że 1,5 godziny przerwy pomiędzy. Choć przynajmniej na kawę sobie pójdę :P
macmiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 09:52   #2901
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez macmiki Pokaż wiadomość
Hahah, ja mam nową obsesję. ZUMBĘ! Jak tam z jogi trafiłam, to myslałam, że pomyliłam jednak adresy. A teraz siedzę i słucham cały czas latino i mi się skakać chce :P Ha, najgorzej, że jogę mam we wtorki i piątki, piątki mam zazwyczaj w rozjazdach, a we wtorek też zumba właśnie. Niestety. Ale chyba będę chodzić i na to, i na to. Szkoda, że 1,5 godziny przerwy pomiędzy. Choć przynajmniej na kawę sobie pójdę :P
Jest to dobry pomysł tylko wtedy, gdy Zumba jest przed joga. Odwrotnie niekoniecznie.

Mi akurat Zumba nie podeszła, ale joga fantastycznie uzupełnia mi treningi
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 12:00   #2902
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez macmiki Pokaż wiadomość
Hahah, ja mam nową obsesję. ZUMBĘ! Jak tam z jogi trafiłam, to myslałam, że pomyliłam jednak adresy. A teraz siedzę i słucham cały czas latino i mi się skakać chce :P Ha, najgorzej, że jogę mam we wtorki i piątki, piątki mam zazwyczaj w rozjazdach, a we wtorek też zumba właśnie. Niestety. Ale chyba będę chodzić i na to, i na to. Szkoda, że 1,5 godziny przerwy pomiędzy. Choć przynajmniej na kawę sobie pójdę :P
Chodziłam na zumbę lata temu, jak ją sprowadzono do Polski i bardzo to lubiłam. Chodziłam do przeuroczej babeczki w Nowej Hucie, ale jak wybierałam się do innego klubu, nie odpowiadał mi styl prowadzenia i ćwiczenia, po których bolały mnie kolana. Ze względu na brak czasu na pokazanie właściwej techniki ruchu przerzuciłam się na GTX.

Po latach jogi, jako że lubię latynoski power, poszłam na salsę solo oraz w parach i wciągnęło mnie to.

Joga mnie pobudza, izoluje i zwiększa uważność, więc lubię chodzić na zajęcia po niej - moje ruchy są miększe, a obroty szybsze
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 12:30   #2903
macmiki
Raczkowanie
 
Avatar macmiki
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 465
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
Jest to dobry pomysł tylko wtedy, gdy Zumba jest przed joga. Odwrotnie niekoniecznie.

Mi akurat Zumba nie podeszła, ale joga fantastycznie uzupełnia mi treningi
Właśnie niestety joga o 17:30, zumba o 20. Ale przetestuję za tydzień, może jakoś pójdzie
Załuję, że nie jest od razu jedno po drugim i własnie z zumbą na pierwszy ogień.
macmiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 12:37   #2904
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez macmiki Pokaż wiadomość
Właśnie niestety joga o 17:30, zumba o 20. Ale przetestuję za tydzień, może jakoś pójdzie
Załuję, że nie jest od razu jedno po drugim i własnie z zumbą na pierwszy ogień.
No szkoda.
Kiedyś nauczycielka mi powiedziała, że jogą powinno się zamknąć.
Ma to związek z przepływem energii
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 12:41   #2905
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Joga

U mnie joga wieczorem wywołuje bezsenność, czasem z nadmiaru energii wracałam biegiem do domu, żeby się jakoś zmęczyć.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-22, 07:36   #2906
Agacik
Raczkowanie
 
Avatar Agacik
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 144
Dot.: Joga

A dziewczyny powiedzcie mi jeszcze, czy samemu w domu można się nauczyć rozciągania? i w ogóle giętkości bo trochę się na razie wstydzę iść na jogę, bo jestem mega sztywna Czy ćwiczenia z youtubem (ale nie joga, po prostu rozciąganie) mają sens?
Agacik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-22, 08:05   #2907
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Agacik Pokaż wiadomość
A dziewczyny powiedzcie mi jeszcze, czy samemu w domu można się nauczyć rozciągania? i w ogóle giętkości bo trochę się na razie wstydzę iść na jogę, bo jestem mega sztywna Czy ćwiczenia z youtubem (ale nie joga, po prostu rozciąganie) mają sens?
Nie ma się czego wstydzić bo każdy ma inne możliwości.
Są rzeczy które z łatwością zrobisz od początku i są takie które będą Ci sprawiać problem po wielu latach praktyki.
Pamiętaj, że jak pójdziesz na sesję, to ma ona służyć tylko Tobie, a nie pokazaniu, że coś potrafisz.
Może i rozciąganie w domu ma sens, ale na pewno nie jako przygotowanie do jogi, bo jak pójdziesz na sesję to i tak okaże się, że długa droga jeszcze przed Tobą.

Np, ja praktykuję już dość długo- najpierw sama w domu (jakieś 12-13 lat), a od 6 lat w szkołach- a do dziś mam tak ściągnięte achillesy, że bez pomocy nie postawię pięt na podłodze w psie.
Inna sprawa, że sama w domu praktykując, właśnie źle nauczyłam się wykonywać psa, i do dziś uczę się właściwej pozycji. Podobnie było z pracą ud, w pozycjach stojących, czy podciąganiem rzepek itd... Dlatego też jestem zwolenniczką pierwszych kroków pod opieką dobrego nauczyciela. Tyle dobrze, że nie zaszkodziłam sobie robiąc coś na siłę.
Wiadomo- te 20 lat temu nie było szkół, nie było takiej wiedzy na ten temat. Niemniej teraz widzę, ze ta domowa samodzielna praktyka, nie dała mi prawie nic. Rok pod opieką nauczyciela dał mi więcej niż te kilkanaście samodzielnych.
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-22, 08:55   #2908
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Joga

Jestem po dwóch zajęciach z jogi. Na pierwszych wykład i nauka siadu skrzyżnego w wczoraj już pełne 1,5 godziny nauki leżenia siadu, stania przy ścianie. Bardzo mi się podoba! Nie żałuje ani złotówki wydanej na kurs i już nie mogę się doczekać piątku
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-22, 08:58   #2909
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Jestem po dwóch zajęciach z jogi. Na pierwszych wykład i nauka siadu skrzyżnego w wczoraj już pełne 1,5 godziny nauki leżenia siadu, stania przy ścianie. Bardzo mi się podoba! Nie żałuje ani złotówki wydanej na kurs i już nie mogę się doczekać piątku
Hihhihi, jak to brzmi zabawnie
Cytat:
1,5 godziny nauki leżenia siadu, stania przy ścianie
, ale wiem o co chodzi
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-22, 10:00   #2910
yuuna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 51
Dot.: Joga

jakich używacie mat? ja znalazłam jakąś od NATURAL FITNESS MATA DO JOGI ECO-SMART i się zastanawiam czy to dobre maty. cena niby nie jest wygórowana, ale nie chcialabym wyrzucic kasy w błoto.
yuuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-05 14:52:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:18.