Joga - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-24, 12:33   #2971
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez macmiki Pokaż wiadomość
O, taśmy. Jak to w ogóle działa? Śniegowa, oklejasz się tym? Bo gdzieś czytałam, że najlepiej dawać się oklejać fizjoterapeutom, ale samemu też pewnie idzie się tego jakoś nauczyć.
Tylko czy faktycznie to działa, czy jednak bardziej siła sugestii?
Masz rację, lepiej oddać się w ręce kogoś kto się na tym zna. Młoda jest na drugim roku technika masażysty, i jest po kursie "tejpingu", więc wie o co chodzi.

Miałam klejoną łydkę po kontuzji. Nie do końca w to wierzyłam, ale efekt był spektakularny wręcz. Taśmy odciążyły bolące miejsce i dzięki temu szybciej się zagoiło. Wrażenie było takie, jakby ktoś mi delikatnie dłońmi podtrzymywał mięsień
Oczywiście da się nauczyć, ale nie w każdym miejscu sama jesteś w stanie je nakleić. Cała zabawa, polega generalnie na odpowiednim naciąganiu taśmy. Jedne miejsca klei się np na napiętym mięśniu, bez naciągania taśmy a inne na luźnym mięśniu naciągając taśmę o 50 czy 75%.
Inne metody klejenia są w przypadku obrzęków inne przy urazach mięśniowych a jeszcze inne np przy urazach stawów.
Kolor taśmy nie ma znaczenia- to tylko kwestia estetyczna.
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram

Edytowane przez Śniegowa
Czas edycji: 2016-10-24 o 12:34
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 12:35   #2972
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Joga

Wada wzroku jest jakimś przeciwwskazaniem do niektórych asan? Ostatnio instruktorka zamist świecy kazała zrobic coś innego. Nie dopytalam dokładnie o szczegóły tylko mówiła właśnie o wzroku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 12:45   #2973
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Wada wzroku jest jakimś przeciwwskazaniem do niektórych asan? Ostatnio instruktorka zamist świecy kazała zrobic coś innego. Nie dopytalam dokładnie o szczegóły tylko mówiła właśnie o wzroku.
]
Tak, przy niektórych wadach nie wykonuje się pozycji odwróconych.
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 12:57   #2974
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
Tak, przy niektórych wadach nie wykonuje się pozycji odwróconych.
Żadnych czy tylko niektórych?
Znasz jakiś artykuł dobry do poczytania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 13:24   #2975
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Żadnych czy tylko niektórych?
Znasz jakiś artykuł dobry do poczytania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szczegółowo nie wiem, bo moja wada nie jest na tyle duża bym nie mogła wykonywać tych pozycji, ale ogólnie co do zasady, to Twoje ciało jest Twoim najważniejszym nauczycielem- jeśli wysyła Ci negatywne sygnały, to nie powinno się wykonywać danej pozycji.
KLIK tu coś znalazłam
KLIK i tutaj
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 13:37   #2976
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
Szczegółowo nie wiem, bo moja wada nie jest na tyle duża bym nie mogła wykonywać tych pozycji, ale ogólnie co do zasady, to Twoje ciało jest Twoim najważniejszym nauczycielem- jeśli wysyła Ci negatywne sygnały, to nie powinno się wykonywać danej pozycji.
KLIK tu coś znalazłam
KLIK i tutaj
Dziękuję. Czyli najpierw wizyta u okulisty i dokładne badanie oczu, a potem rozmowa z istruktorem.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 13:39   #2977
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Dziękuję. Czyli najpierw wizyta u okulisty i dokładne badanie oczu, a potem rozmowa z istruktorem.
To opcja idealna
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-24, 14:10   #2978
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez macmiki Pokaż wiadomość
O, taśmy. Jak to w ogóle działa? Śniegowa, oklejasz się tym? Bo gdzieś czytałam, że najlepiej dawać się oklejać fizjoterapeutom, ale samemu też pewnie idzie się tego jakoś nauczyć.
Tylko czy faktycznie to działa, czy jednak bardziej siła sugestii?
Działa, tylko to jest jedynie wspomaganie na jakiś czas, nie można się tym ciągle oklejac.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 13:51   #2979
shani_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 136
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
Oj to pewnie też nie lubisz pozycji odwróconych?
Nie wiem, od stania na rękach/głowie dzielą mnie dłuuuugie miesiące, jak nie lata Ale w psie z głową w dół czuję się dobrze, więc może nie będzie źle.
shani_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 13:59   #2980
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez shani_ Pokaż wiadomość
Nie wiem, od stania na rękach/głowie dzielą mnie dłuuuugie miesiące, jak nie lata Ale w psie z głową w dół czuję się dobrze, więc może nie będzie źle.
To trzymam kciuki za owocną praktykę
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 08:35   #2981
macmiki
Raczkowanie
 
Avatar macmiki
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 465
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
Masz rację, lepiej oddać się w ręce kogoś kto się na tym zna. Młoda jest na drugim roku technika masażysty, i jest po kursie "tejpingu", więc wie o co chodzi.

Miałam klejoną łydkę po kontuzji. Nie do końca w to wierzyłam, ale efekt był spektakularny wręcz. Taśmy odciążyły bolące miejsce i dzięki temu szybciej się zagoiło. Wrażenie było takie, jakby ktoś mi delikatnie dłońmi podtrzymywał mięsień
Oczywiście da się nauczyć, ale nie w każdym miejscu sama jesteś w stanie je nakleić. Cała zabawa, polega generalnie na odpowiednim naciąganiu taśmy. Jedne miejsca klei się np na napiętym mięśniu, bez naciągania taśmy a inne na luźnym mięśniu naciągając taśmę o 50 czy 75%.
Inne metody klejenia są w przypadku obrzęków inne przy urazach mięśniowych a jeszcze inne np przy urazach stawów.
Kolor taśmy nie ma znaczenia- to tylko kwestia estetyczna.
Tzn sama się raczej nie będę za to na poważnie zabierać, może tylko kupię taśmę i będę dla zabawy próbować Ale naprawdę ciekawi mnie, jak to działa, że taka taśma pomaga. Może przejdę się gdzieś kiedyś z czymś

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Działa, tylko to jest jedynie wspomaganie na jakiś czas, nie można się tym ciągle oklejac.
To wiem, niby osłabia mięśnie czy coś.Ale genialne to

---------- Dopisano o 08:35 ---------- Poprzedni post napisano o 08:33 ----------

A, chodzi ktoś na flow?
macmiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-26, 09:00   #2982
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez macmiki Pokaż wiadomość
Tzn sama się raczej nie będę za to na poważnie zabierać, może tylko kupię taśmę i będę dla zabawy próbować Ale naprawdę ciekawi mnie, jak to działa, że taka taśma pomaga. Może przejdę się gdzieś kiedyś z czymś

To wiem, niby osłabia mięśnie czy coś.Ale genialne to
Nie próbowałabym chyba "dla zabawy". Krzywdy nie zrobi, ale niewłaściwie naklejona nie da efektu.


hehe, włeśnie efekt zależy od tego jak nakleisz. Może osłabiać, ale może i wzmacniać pracę mięśnia. Dlatego lepiej oddać się w łapki kogoś kto wie o co chodzi w tym
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram

Edytowane przez Śniegowa
Czas edycji: 2016-10-26 o 09:02
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 09:14   #2983
macmiki
Raczkowanie
 
Avatar macmiki
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 465
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
Nie próbowałabym chyba "dla zabawy". Krzywdy nie zrobi, ale niewłaściwie naklejona nie da efektu.


hehe, włeśnie efekt zależy od tego jak nakleisz. Może osłabiać, ale może i wzmacniać pracę mięśnia. Dlatego lepiej oddać się w łapki kogoś kto wie o co chodzi w tym
Nieee, chodzi mi o "naklejam i ściągam po 10 minutach". Skoro tak to działa, to nie chcę ryzykować. Ale ciekawa jestem jak się nakleja i jak to wygląda
macmiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 09:19   #2984
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez macmiki Pokaż wiadomość
Nieee, chodzi mi o "naklejam i ściągam po 10 minutach". Skoro tak to działa, to nie chcę ryzykować. Ale ciekawa jestem jak się nakleja i jak to wygląda
Uuuu... To byłby hardkor! To się trzyma dość dobrze przez 5 dni. Zerwanie tego zaraz po nałożeniu... auć! Depilacja gratis
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 09:20   #2985
macmiki
Raczkowanie
 
Avatar macmiki
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 465
Dot.: Joga

Oooo... To skutecznie mnie zniechęciłaś
macmiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 09:34   #2986
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez macmiki Pokaż wiadomość
Oooo... To skutecznie mnie zniechęciłaś
tak właśnie czułam.
Niemniej "w razie czego" to świetna sprawa.
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 09:40   #2987
macmiki
Raczkowanie
 
Avatar macmiki
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 465
Dot.: Joga

No ja mam uszkodzone kostki. W zasadzie jedną kostkę, w drugiej nodze śródstopie. I czasem ciągnie od tego śródstopia ból aż do kolana. Miałam skręcone nogi jakiś czas temu
I nadal nie mogą dojść do siebie. Tak o tym myślałam, że może by coś pomogło. Bo o ile kostka nie boli i jedynie niektórych asan nie mogę zrobić dobrze, bo trochę jest za sztywno, tak z tą stopą czasami jest mi nawet trudno chodzić. Nawet opaska nie pomaga.
Tak więc chyba szukam jakiegoś naklejacza :P
macmiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 09:54   #2988
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez macmiki Pokaż wiadomość
No ja mam uszkodzone kostki. W zasadzie jedną kostkę, w drugiej nodze śródstopie. I czasem ciągnie od tego śródstopia ból aż do kolana. Miałam skręcone nogi jakiś czas temu
I nadal nie mogą dojść do siebie. Tak o tym myślałam, że może by coś pomogło. Bo o ile kostka nie boli i jedynie niektórych asan nie mogę zrobić dobrze, bo trochę jest za sztywno, tak z tą stopą czasami jest mi nawet trudno chodzić. Nawet opaska nie pomaga.
Tak więc chyba szukam jakiegoś naklejacza :P
A to zdecydowanie jest dobry pomysł. W tym przypadku taśma zabezpieczyła by kostkę i pomogła przy wykonywaniu pozycji, ewentualnie nie pozwoliła na pewne ruchy.
W Damianie płaciłam za to 30 PLN, więc to nie majątek.
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 10:10   #2989
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Joga

To może i mnie by pomogła taka taśma? latem miałam wypadek na rowerze i w sumie bark przestał bolec po kilku tygodniach ale teraz odzywa się przy jodze do tego mięsień boli gdzieś między udem a tyłkiem i łydka od biegania. I tak już dwa miesiące. Chyba powinnam wybrać się do fizjoterapeuty.
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-26, 10:19   #2990
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
To może i mnie by pomogła taka taśma? latem miałam wypadek na rowerze i w sumie bark przestał bolec po kilku tygodniach ale teraz odzywa się przy jodze do tego mięsień boli gdzieś między udem a tyłkiem i łydka od biegania. I tak już dwa miesiące. Chyba powinnam wybrać się do fizjoterapeuty.
Generalnie, przy aktywności fizycznej, w przypadku kontuzji, zawsze warto się skonsultować

Wiem, że przy jodze czasem zdarza się że nagle jakiś mięsień ciągnie i boli. Może się to wiązać z "przebudową" ciała, ale nigdy nie powinnyśmy ignorować zupełnie takich sygnałów, tylko słuchać tego co nam mówi ciało.
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 10:51   #2991
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Joga

Ta taśmy nie zastąpią wizyty i ortopedy i odpowiedniej rehabilitacji. Powinno się to skonsultować, a nie przyklejac na próbę, bo może pomoże. Źle naklejona taśma może wzmocnić objawy.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 11:09   #2992
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Ta taśmy nie zastąpią wizyty i ortopedy i odpowiedniej rehabilitacji. Powinno się to skonsultować, a nie przyklejac na próbę, bo może pomoże. Źle naklejona taśma może wzmocnić objawy.
Absolutnie się z Tobą zgadzam, dlatego pisałam, że odradzam samodzielną zabawę.
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 13:44   #2993
macmiki
Raczkowanie
 
Avatar macmiki
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 465
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Ta taśmy nie zastąpią wizyty i ortopedy i odpowiedniej rehabilitacji. Powinno się to skonsultować, a nie przyklejac na próbę, bo może pomoże. Źle naklejona taśma może wzmocnić objawy.
Na swoje usprawiedliwienie: byłam w szpitalu. Jestę już po.
macmiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 20:05   #2994
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Joga

U mnie jest o tyle fajnie, że nie ma przymusu. Wykupuje się karnet i można korzystac z zajęc tyle ile się chce.
A z tym niełączeniem jogi z innymi zajęciami to raczej prawda. Szczególnie po intensywnych zajęciach mój nauczyciel mówi "Uważajcie jak się poruszacie" bo ciało jest bardziej podatne na urazy. Zwlaszcza należy unikac gwałtownych ruchów i dźwigania. No i masaż po jodze ( tego samego dnia) jest też niewskazany. Dopiero następnego.
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 07:18   #2995
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
U mnie jest o tyle fajnie, że nie ma przymusu. Wykupuje się karnet i można korzystac z zajęc tyle ile się chce.
A z tym niełączeniem jogi z innymi zajęciami to raczej prawda. Szczególnie po intensywnych zajęciach mój nauczyciel mówi "Uważajcie jak się poruszacie" bo ciało jest bardziej podatne na urazy. Zwlaszcza należy unikac gwałtownych ruchów i dźwigania. No i masaż po jodze ( tego samego dnia) jest też niewskazany. Dopiero następnego.
Tego o masażu nie wiedziałam. Wiesz może dlaczego?
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 10:34   #2996
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Joga

Nie jestem pewna czy dobrze zrozumiałam ale chyba chodzi o coś w tym stylu, że joga wzmacnia mięśnie a masaż je rozbija i rozluźnia. Czyli ciało nie ma szansy się wzmocnic jeśli pójdziemy na masaż zbyt wcześnie.
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 11:09   #2997
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
Nie jestem pewna czy dobrze zrozumiałam ale chyba chodzi o coś w tym stylu, że joga wzmacnia mięśnie a masaż je rozbija i rozluźnia. Czyli ciało nie ma szansy się wzmocnic jeśli pójdziemy na masaż zbyt wcześnie.
Rozumiem. Dzięki
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 12:02   #2998
201612291251
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 010
Dot.: Joga

Kurcze a ja chcialam po jodze chodzic na spinning, nie sadzilam, ze sa jakies przeciwskazania, nawet myslalam wrecz odwrotnie, ze joge potraktuje jako rozgrzewke dla organizmu, porozciagam miesnie itd.

Wysłane z jeżynki
201612291251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-01, 14:06   #2999
himymdk95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 46
Joga & medytacja

Jestem ciekawa, czy są tutaj jakieś osoby które praktykują jogę i medytację. Czytałam dużo artykułów na temat plusów jogi, wyciszenie, rozciąganie etc. ale jaki jest największy plus całych tych ćwiczeń? Co one dają? Czy warto (wszędzie jest napisane, że tak, ale bez większego wyjaśnienia)? Interesują mnie opinie, które są bardziej wyczerpujące niż "warto, sama zobacz".

Czemu zaczęłyście praktykować jogę i czy/w jakim stopniu zmieniła Wasze życie?

O co dokładnie chodzi w medytacji? Nie potrafię sobie wyobrazić siedzenia na podłodze i kompletnie nie myśleć o niczym, bo zawsze coś mi po głowie chodzi. Jakie są zalety medytacji (poza "wewnętrznym wyciszeniem") i czy coś zmieniło się z Waszym życiu, odkąd zaczęłyście praktykować? Jaki ma to wpływ na życie codziennie, jeżeli ma?

Chcę sama spróbować w niedalekiej przyszłości i jogi i medytacji, ale jestem ciekawa Waszych spostrzeżeń i doświadczeń. Jakiekolwiek wskazówki byłyby mile widziane.
himymdk95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-01, 20:00   #3000
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Joga & medytacja

Cytat:
Napisane przez himymdk95 Pokaż wiadomość
Jestem ciekawa, czy są tutaj jakieś osoby które praktykują jogę i medytację. Czytałam dużo artykułów na temat plusów jogi, wyciszenie, rozciąganie etc. ale jaki jest największy plus całych tych ćwiczeń? Co one dają? Czy warto (wszędzie jest napisane, że tak, ale bez większego wyjaśnienia)? Interesują mnie opinie, które są bardziej wyczerpujące niż "warto, sama zobacz".

Czemu zaczęłyście praktykować jogę i czy/w jakim stopniu zmieniła Wasze życie?

O co dokładnie chodzi w medytacji? Nie potrafię sobie wyobrazić siedzenia na podłodze i kompletnie nie myśleć o niczym, bo zawsze coś mi po głowie chodzi. Jakie są zalety medytacji (poza "wewnętrznym wyciszeniem") i czy coś zmieniło się z Waszym życiu, odkąd zaczęłyście praktykować? Jaki ma to wpływ na życie codziennie, jeżeli ma?

Chcę sama spróbować w niedalekiej przyszłości i jogi i medytacji, ale jestem ciekawa Waszych spostrzeżeń i doświadczeń. Jakiekolwiek wskazówki byłyby mile widziane.
https://www.google.pl/search?q=joga+...hrome&ie=UTF-8
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-05 14:52:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:07.