Nauka norweskiego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-04, 20:47   #1
forsvinn
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 884

Nauka norweskiego?


Aloha, szczury lądowe!
Otóż ostatnimi czasy uświadomiłam sobie, że jestem płytka jak woda w kałuży. Szkoła - telefon - Facebook - blog. Kiedyś czytałam, teraz już nie chce mi się, filmów nie oglądam, nie uczę się (ale i tak jestem wzorową uczennicą). Nie mam hobby. Nie mam zdolności manualnych, nie stać mnie na lodowiska, baseny, kino, teatr. Matura za pasem. Ale lubię język angielski. Bardzo. I pomyślałam sobie, czemu tylko angielski? Dojcza nie lubię. Po trzech latach mało intensywnej i 3 latach intensywnej nauki stwierdzam, że muszę pomyśleć dwanaście sekund, nim załapię, jak to się pytało jak masz na imię. Co roku jeżdżę w wakacje do Norwegii. Piękny, cudowny kraj, zakochałam się w nim. I sobie myślę, czemu nie? Spróbuję. Tylkoż właśnie kwestia jest taka, że nie wiem od czego zacząć? Korepetycje najbliżej są bardzo daleko, więc do października odpadają. A nauka samemu? Nie chcę krzywo zaczynać od złej wymowy lub uczyć się jakichś durnych rozmówek z książeczki. Zastanawiam się, czy są jakieś w miarę fajne programy, kojarzycie?
forsvinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 21:13   #2
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Nauka norweskiego?

Żeby dobrze mówić w języku obcym to trzeba się z nim dobrze obsłuchać (np. radio, telewizja- ale czy masz takie programy...??) no i do tego możesz mieć materiały do samodzielnej nauki. Jeśli nie masz większych problemów z nauką języków obcych to powinno Ci jakoś pójść. Ja znam kilka i wiem, że najgorzej jest z pierwszym
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 21:18   #3
forsvinn
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 884
Dot.: Nauka norweskiego?

Jakie konkretnie znasz? Pomijając polski
Mam zwykłą kablówkę, wątpię, żebym miała norweskie kanały. Ale za to norweskie radio to nie problem w dobie Internetu. Jednak teraz, gdy nie umiem jeszcze ani pół słówka, to chyba bez sensu, żebym słuchała czegokolwiek Jak już będę mieć te podsatwy - raz, dwa, trzy, dziękuję, jestem Hania, to wtedy ;D
forsvinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 21:20   #4
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Nauka norweskiego?

Niemiecki, angielski, rosyjski, łacinę. Kiedyś próbowałam z francuskim, ale mnie jakoś "nie wciągnął". Norweskiego niestety nie znam, więc więcej nie pomogę
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 01:45   #5
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nauka norweskiego?

A proszę Cię bardzo:
http://www.jezykowa24.pl/index.php?p...e-wydanie-2013
http://www.jezykowa24.pl/index.php?p...k-for-polakker
http://www.jezykowa24.pl/index.php?p...lyta-cd-w-2010
Ja co prawda bardziej idę w szwedzki bo mam już podstawy, ale o norweskim tez myślałam, więc zrobiłam mały rekonesans, nawet nieco dziabnęłam.
Generalnie w tym roku jest już dostępnych sporo materiałów. Nic tylko się uczyć.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-05 02:45:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:11.