Wyjazd do Anglii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-27, 21:53   #1
zdenerwowana16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10
Question

Wyjazd do Anglii


Hej
Niedługo mam wyjechać na stałe do Anglii. Jest to pomysł mojej mamy, a właściwie cioci, ktora tam mieszka. Mam 16 lat i mialabym zaczac tam naukę. Nie wiem czy nie jest za późno.. (skończyłam w tym roku gimnazjum.) Mój angielski jest raczej na dobrym poziomie. Mam nawet certyfikat. Chodziłam na dodatkowe zajecia z tego przedmiotu i tak szczerze to go lubię. Znam dużo słowek, ale boję się, że pod względem gramatycznym będę wszystko mieszać..;(..że w tej szkole nic nie zrozumiem..;/ i że nikogo nie poznam.. Ale z drugiej strony to jest dla mnie duża szansa, żeby mieć w przyszłości dobrą pracę..

Co mam robić ?! )
Byłabym wdzięczna gdyby ktoś wyraził swoją opinię na ten temat.

Z góry dzięki
zdenerwowana16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 11:49   #2
Flicka
Rozeznanie
 
Avatar Flicka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 689
Dot.: Wyjazd do Anglii

ale jakbyś tam jechała to na rok, krócej, dłużej czy nie wiadomo?

ja bym raczej pojechała, nowa przygoda, doświadczenie, ludzie.. z drugiej strony, jak się Tobie nie spodoba, to chyba możesz wrócić do Polski do mamy? czy masz jakieś inne warunki?
__________________

„Wierzę w kolor różowy. Wierzę, że najlepszym sposobem na spalanie kalorii jest śmiech. Wierzę w pocałunki. Wierzę, że można być silnym, kiedy wszystko wydaje się iść źle. Wierzę, że szczęśliwe dziewczyny są najładniejsze. Wierzę, że jutro będzie kolejny dzień i wierzę w cuda.”
Audrey Hepburn
Flicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 12:00   #3
nicoletia
Raczkowanie
 
Avatar nicoletia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Liverpool, UK
Wiadomości: 99
Dot.: Wyjazd do Anglii

Nikt ci nie moze powiedziec co zrobic. Musisz sama wiedziec. Zycie na obczyznie ma swoje plusy i minusy. Co do szkoly to znam wiele osob, ktore sciagnely tutaj swoje dzieci w wieku gimnazjalnym, ktore teraz maja przyjaciol i mowia bardzo dobrze po angielsku. Powodzenia
__________________
Moj blog
http://happyfitandbeautiful.blogspot.co.uk/

Z gory przepraszam za brak polskich znakow- mam tylko angielska klawiature
nicoletia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 12:56   #4
zdenerwowana16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10
Talking Dot.: Wyjazd do Anglii

Jakbym tam pojechała to już do końca zakończenia edukacji.. czyli kilka lat..

A z tym powrotem do PL to raczej nie byłoby takie proste, bo musiałabym od nowa znaleźć jakąś szkołę..
zdenerwowana16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 16:14   #5
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Wyjazd do Anglii

Czytanie ze zrozumieniem się kłania......








Słuchaj, to jest szansa i to duża - na naukę języka. Życie towarzyskie to jedna wielka niewiadoma - nigdy nie masz pewności jak będą Cię traktować Anglicy, czy inni obcokrajowcy będą dla Ciebie w szkole mili - myślę że tak, będziecie się trzymać razem. Wiele też zależy od tego czy będziesz od razu próbowała mówić czy będziesz miała barierę i jak długo ona potrwa.

Zaraz walnę mega życiową myśl... sorcia : Na pewno wrócisz do Polski, rodzina, znajomi... będziesz tęsknić.

Ale jeśli zależy Ci na języku i nauce - jedź, ucz się. Nie każdemu to wystarczy, niektórzy nie poświęcą zycia towarzyskiego, rodziny, ale czasem warto.

przede wszystkim przemyśl to. i to porządnie.
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 21:20   #6
zdenerwowana16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10
Dot.: Wyjazd do Anglii

Dziękuję za rady (i proszę o więcej ;D)
Muszę to pożądnie przemyśleć..
zdenerwowana16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 10:43   #7
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: Wyjazd do Anglii

A jak w Polsce ( jeśli nie wyjedziesz) trafisz do nowej szkoły gdzie niekoniecznie ci się ludzie spodobają? wiadomo polski znasz ale znać język to nie wszytko żeby poznań fajnych ludzi i ludzie cię przyjemnie traktowali.

Jedź to jest szansa. Najwyżej poszukasz tutaj szkoły, zrobisz sobie kilka miesięcy przerwy do nowego roku lub wbijesz się w trakcie semestru( to nic strasznego). Doszlifowanie języka, nowa kultura, poznanie trochę innego świata.. ciekawa sprawa... a w polsce? wielu kończy w McDonaldzie po studiach... ty możesz mieć asa w rękawie
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-29, 12:50   #8
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Wyjazd do Anglii

hej

Po pierwsze edukacja w UK po 16 roku życia jest NIEOBOWIĄZKOWA (podobnie zreszta jaki w PL teraz - chyba )
Po drugie - wg mnie troszkę za późno zdecydowałaś się na ów krok, gdyż semestr włąśnie się zakończył, obecnie w szkołach możesz zastać jedynie admin staff, który w niczym ci nie pomoże! Jeśli już to odeśle do strony ineternetowej albo do Urzędu gminy.
Po trzecie - nie jestem na 100% pewna ale polskie egzaminy gimnazjalnie nijak maja sie do tutejszego GCSE.

Przyjeżdzając teraz tutaj bedziesz tzw "wolnym strzelcem". Możesz zapisać się do college na jakiś kurs (wszytsko płatne)
możesz sprobować sixth form ( to tak jakby odpowiednik polskiego liceum - uczysz sie tam 3 lata i później zdajesz A-level ezgaminy, które otwierają ci droge na studia )
tyle, że najpierw zorientuj się czy w miescie w ktorm mieszka twoja ciocia, istnieje mozliwosc zapisania sie do takiej klasy.
W niektorych 6th formach warunkiem przyjecia bedzie zadanie egzaminu czy to TOEFL czy IELTS czy UCLES

zreszta poczytaj sobie tutaj http://uk.internationalstudent.com/s...irements.shtml
http://intcourses.thecollege.co.uk/sixth-form-college
albo znajdz strone college w miejscu w ktorym mieszka ciocia.



Wg mnie to dosyć skomplikowana sprawa i twoja ciocia powinna zrobić "rozeznanie" zamim kupisz bilet i przylecisz do tego kraju!

Powodzienia!
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 14:49   #9
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Wyjazd do Anglii

Zeby dostac sie do sixth formu MUSISZ miec zdane egzaminy. Moj brat teraz skonczyl obowiazkowa nauke i idzie wlasnie do sixth formu (o ile sie dostanie) bo wyniki egzaminow, ktore pisali w szkoel w czerwcu sa pod koniec sierpnia. Do tego musial miec z kazdego przedmiotu conajmniej C.
Dla osob przyjezdznych w ogole ciezko jest sie dostac na tá "dalsza edukacje". Wiekszosc idzie do collegu, gdzie niczego praktycznie nie ucza. Porownywane to jest do zawodowki. Bo ida tam osoby ktore sie nie dostaly do sixth formu.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 19:32   #10
matys-magda69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 164
Dot.: Wyjazd do Anglii

kiedy pracowalam w klinice uslyszlalam ze moj angielski jest jak z ulicy musialam szybko nauczuc sie nowego zasobu Ladnych slowek
__________________
matys-magda69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:45.