~Oczy są odzwierciedleniem duszy ~ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Wygraj serum do rzęs Inveo!

Notka

Wygraj serum do rzęs Inveo! Podziel się z nami swoimi trikami i poznaj sposoby innych Wizażanek na piękne oczy i rzęsy! Może to właśnie ty wygrasz hypoalergiczne serum do rzęs Inveo!

 
 
Narzędzia
Stary 2013-12-11, 23:14   #1
ines1996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1

~Oczy są odzwierciedleniem duszy ~


Skóra wokół naszych oczu jest bardzo wrażliwa i delikatna, dlatego potrzebuje codziennej i starannej pielęgnacji. Aby osiągnąć wymarzony efekt, trzeba naprawdę się poświęcić i każdego dnia o niego walczyć. "Oczy są odzwierciedleniem duszy", to one przyciągają największą uwagę i to właśnie po nich możemy rozpoznać wnętrze człowieka, dlatego są takie ważne.


Jestem osobą, która już od dłuższego czasu (ponad roku) przykłada szczególną uwagę do pielęgnacji moich oczu. Myślę, że w końcu nadszedł czas, abym podzieliła się z wami moimi wskazówkami. Mnie one naprawdę pomogły, mam nadzieję, że tak samo będzie również z wami.




ZASADA 1 : CODZIENNIE, DOKŁADNE ZMYWANIE MAKIJAŻU - Dlaczego jest to takie ważne? A to przede wszystkim dlatego, że resztki makijażu pozostawione na naszej twarzy przez całą noc, zatrzymują wchłanianie chociażby kremów, a nawet mogą zatkać pory. Po każdym dniu należy zmyć go całkowicie!

ZASADA 2 : STOSOWANIE ŁAGODNYCH KOSMETYKÓW - Kosmetyki są ważnym elementem pielęgnacji skóry wokół oczu, dlatego ich dobieranie powinno być odpowiednie do rodzaju naszej skóry. Dobry krem powinien zawierać filtry UVA i UVB. Zmywanie makijażu także wymaga delikatności, najlepiej w tym przypadku spiszą się mleczka i toniki bezalkoholowe. Od razu trzeba wybić sobie z głowy mocne pocieranie okolic oka co wiąże się z jego podrażnieniem. Najwygodniejszą metodą jest przyłożenie płatka kosmetycznego do oka - wcześniej nawilżonego i pozostawienie go na chwilkę. Potem możemy zmywać tusze, cienie i inne kosmetyki.

ZASADA 3 : MASAŻ - Być może na początku wydawać się to śmieszne, ale za to jakie efektowne! Wystarczy masować skórę wokół oczu raz dziennie, opuszkami palców, aby poprawić krążenie. Co za tym idzie? Nasze "worki" pod oczami zaczną się z czasem zmniejszać.


PIELĘGNACJA :




~CIENIE, ZMARSZCZKI - Najlepszym sposobem jest używanie odpowiednich kremów. Jeśli natomiast spieszy nam się i chcemy wyjść szybko z domu, a pod naszymi oczami widoczne są cienie to polecam użyć Roll-Onów firmy Garnier.

~RZĘSY- Każda dziewczyna marzy o pięknych, długich i gęstych rzęsach. Jedne wybierają prosty sposób-doczepianie, osobiście tego nie polecam, gdyż przy wyczesywaniu ich wypadają także te nasze, naturalne. Jest za to wiele innych sposobów, przetestowanych także przeze mnie na wymarzone rzęsy. Podzielę się z wami kilkoma z nich.

- ODRZUĆ WYSUSZAJĄCE TUSZE
- ODRZUĆ ŻELE ZAWIERAJĄCE LICZNE DETERGENTY


* OLEJEK RYCYNOWY - Jest to chyba jeden z najpopularniejszych sposobów na piękne rzęsy. Przyznam się, że stosowałam go przez około 2 miesiące i jedynie co zauważyłam to ich przyciemnienie. Jestem jasną blondynką więc byłam zachwycona, gdyż moje oko stało się naturalnie podkreślone. Olejek lubi dostawać się do oka, a przez to lekko je podrażnia. Stosowałam go na noc, a rano wstawałam ze sklejonymi rzęsami i zamkniętymi oczami więc nie wspominam tego za miło.


* BALSAM DO UST- Przed każdym pójściem spać wystarczy nanieść odrobinę balsamu na szczoteczkę do rzęs i wyczesać nią nasze rzęsy. Przypomina to proces nakładania tuszu do rzęs, więc większość z was ma w tym wprawę. Jeśli nie macie balsamu do ust możecie użyć pomadki ochronnej lub wazeliny, która jest dostępna w drogeriach za niecałe 3 zł. W porównaniu do olejku rycynowego po przebudzeniu oczy nie są sklejone, a efekt jest widoczny już po kilku tygodniach. Rzęsy stają się przede wszystkich wzmocnione i są zabezpieczone przed zewnętrznymi czynnikami. To mój sposób numer jeden już od 8 miesięcy!


* OLIWA Z OLIWEK - Oliwę z oliwek nakłada się na rzęsy tak samo jak olejek rycynowy i wazelinę. Niestety jej konsystencja jest rzadsza, więc trzeba uważać, aby się nie zabrudzić, gdyż ścieka ze szczoteczki. Jest na szczęście drugi sposób polegający na namoczeniu w oliwie wacika i położeniu go na rzęsach na kilka minut. Następnie można przejść do opłukania twarzy. Oliwa z oliwek jest szeroko dostępna i chyba każda z was ma ją w domu, a jej regularne stosowanie na pewno poprawi kondycję waszych rzęs, więc do boju!


* KAPSUŁKI- Ostatnio także dość popularne stały się kapsułki z keratyną, która wzmocni nasze rzęsy. Jedno opakowanie firmy GAL, kupiłam za kilkanaście złotych więc nie był to majątek. Efekt zauważyłam po 2 tygodniach, więc mogę szczerze polecić ten sposób.


~ BRWI - Mają one przede wszystkim chronić nasze oczy przed zewnętrznymi czynnikami takimi jak : kurz i pot. Stanowią więc ważny element i wymagają specjalnej pielęgnacji. Kształt brwi powinno się dostosować do kształtu naszej twarzy. Najlepiej zrobi to kosmetyczka u której regulacja kosztuje około 10 zł. Sama chodzę do niej raz na miesiąc lub więcej razy, w zależności w jakim stanie są rzęsy. Przede wszystkim je reguluję a także przyciemniam henną, gdyż również jak moje włosy są jaśniutkie. Mimo to, wyglądają naturalnie i pięknie się układają co jest naprawdę trudne, przy moich kręconych i długich brwiach. Codziennie należy czesać je szczoteczką, a przed wyjściem nakładać żele lub odżywki. Sama zaopatrzyłam się w dość ciekawy produkt a mianowicie : Korektor do brwi firmy Delia, który pięknie przyciemnia moje brwi i dzięki niemu uzyskuję taki kształt jaki właśnie chcę. Nie szarpcie ich pęsetą, jeśli nie macie z tym doświadczenia. Oddajcie się więc w ręce specjalisty, a na pewno dobrze na tym wyjdziecie.

~ STARANNY MAKIJAŻ : Podkreślenie oczu jest ważną rzeczą, dlatego coraz popularniejsze stają się makijaże w stylu "KOCIEGO OKA". Moim zdaniem, nie wygląda to zbyt atrakcyjnie jako makijaż dzienny. Oczywiście od czasu do czasu można się w ten sposób umalować, np. na dyskotekę. Na co dzień natomiast polecam wam lekkie podkreślanie oka cieniami oraz kredkami.


-Oczy niebieskie: zielenie, żółcie, róże, kolory kontrastujące - brązy, czernie, fiolety

-Oczy zielone: błękity, żółcie kolory kontrastujące - czarny, fioletowy, miedziany, brązowy

-Oczy piwne: brązy, brzoskwinie, korale kolory kontrastujące - czernie, błękity, fiolety

- Oczy brązowe odcienie harmonijne: czerwień, pomarańcz kolory kontrastujące - szary, czarny, zielony, purpurowy

Mam nadzieję, że chociaż części z Was pomogą moje rady. Pamiętajcie, że należy codziennie dbać o nasze oczy i ich okolice jeśli chcemy zauważyć jakikolwiek efekt. Nic samo się nie zrobi.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_1078.jpg (44,2 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg korektor do brwi1.jpg (26,7 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg olio (1).jpg (13,1 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg RTEmagicC_Clipboard02.jpg.jpg (10,6 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg rycynowy olej.jpg (23,4 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pobrane.jpg (6,4 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Garnier-Nutritionist-Caffeine-Eye-Roll-On-26125-1078.jpg (22,7 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 31895_250.jpg (7,2 KB, 0 załadowań)
ines1996 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Wygraj serum do rzęs Inveo!


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:16.