Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-02, 15:35   #571
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez paula856 Pokaż wiadomość
taka mała rada dla Ciebie jak chodzisz na basen to powinnaś po basenie wymieniać soczewki. W wodzie sa różne bakterie jak akantoameba i nie fajnie by było gdybyś sie nabawiła syfu. I wtedy najlepsze są jdnodniow(jdnorazowe)
Jeśli kupi w sklepie sportowym szczelne okularki ochronne to nie ma takiej potrzeby.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 15:53   #572
paula856
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 23
Smile Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Jeśli kupi w sklepie sportowym szczelne okularki ochronne to nie ma takiej potrzeby.
Jeśli kupi a domyślam sie że kolezanka ich nie ma bo napisała że gdy chlusnęła w jeje oczy woda to wyleciała ta soczewka
paula856 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 15:57   #573
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez paula856 Pokaż wiadomość
Jeśli kupi a domyślam sie że kolezanka ich nie ma bo napisała że gdy chlusnęła w jeje oczy woda to wyleciała ta soczewka
No tutaj się zgodzę, ja miałam taką sytuację w te wakacje że chlusnęłam sobie w oko wodą nad zalewem i soczewki miesięczne po tym incydencie wyrzuciłam. A okularków nie miałam bo nie zamierzałam pływać a tylko się opalać
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 22:28   #574
SaBka =)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 43
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez nimrodel Pokaż wiadomość
powinno byc ok, ale pamietaj aby wszystko robic pod kontrola lekarza. nie dobieraj sobie soczewek sama. POZNIEJ mozesz sama kupowac, np na Allegro.

ja zrobilam ten blad ze sama sobie zmienilam i sie okazalo ze mi te soczewki szkodzily... na szczescie dostalam lek na oczy i odstawie te soczewki. ale gdybym je dluuugo nosila, to bym sobia aaua zrobila

czulas ze cos jest nie tak ? jak nosilas te zle dobrane soczewki? jakie mialas objawy ...? ja niestety strasznie eksperymentuje na moich oczkach ... mialam J&J potem ZEISS to po miasiac na probe od optyka potem Ciba Vision kupilam sobie sama na moja wade, bylam teraz po pol roku i okulistki i powiedziala ze wszytsko ok zastanawiam sie teraz czy kupic sobie dalej ciba vision one sa wlansie o 0.1 wieksze od mojej srednicy czy sprobowac solfensy B&L 0.1 mniejsze mojego B.C?
SaBka =) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 22:53   #575
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 895
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

tak. nawet po ponad pol roku noszenia czulam je na oczach, bez kropel sie nie obeszlo. po zdjeciu oczy byly czerwone i takie jakby zmeczone

bylam za granica, wiec troche mi byla nie po drodze wizyta u okulisty, ale w koncu sie zmusilam i wybralam sie. zmieniam teraz na Bifinity. po miesiacu ich uzywania planuje kolejna wizyte u okulisty aby sprawdzil czy wszystko jest ok. jak bede wieziala ze jest- dpiero wtedy bede zamawiala soczewki sama
nimrodel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-05, 10:06   #576
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez SaBka =) Pokaż wiadomość
czulas ze cos jest nie tak ? jak nosilas te zle dobrane soczewki? jakie mialas objawy ...? ja niestety strasznie eksperymentuje na moich oczkach ... mialam J&J potem ZEISS to po miasiac na probe od optyka potem Ciba Vision kupilam sobie sama na moja wade, bylam teraz po pol roku i okulistki i powiedziala ze wszytsko ok zastanawiam sie teraz czy kupic sobie dalej ciba vision one sa wlansie o 0.1 wieksze od mojej srednicy czy sprobowac solfensy B&L 0.1 mniejsze mojego B.C?
Jak wszystko jest ok w cibie to już nie kombinuj z nowymi. Po co męczyć oczy.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 16:56   #577
SaBka =)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 43
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Jak wszystko jest ok w cibie to już nie kombinuj z nowymi. Po co męczyć oczy.

jest naparwde spoko ale nie wiem czy nie bylo by lepiej ... no w tych bouscha'ch...
SaBka =) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-06, 19:44   #578
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 895
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

mi lekarka powiedziala ze soflensy sa bardzo do tylu jesli chodzi o nowoczesnosc itp. sa na szarym koncu listy w rankingu soczewek. faktycznie, mi bardzo sie nich oczy meczyly. zle przepuszczaja tlen, a to podstawa
nimrodel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 08:33   #579
paula856
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 23
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez nimrodel Pokaż wiadomość
mi lekarka powiedziala ze soflensy sa bardzo do tylu jesli chodzi o nowoczesnosc itp. sa na szarym koncu listy w rankingu soczewek. faktycznie, mi bardzo sie nich oczy meczyly. zle przepuszczaja tlen, a to podstawa
Faktycznie są to soczewki starej technologii hyrożelowej. Słabą mają przepuszczalność tlenu,ale dobre uwodnienie. Natomiast w tej nowszej technologi soczewki silikonowe mają bardzo dobrą przepuszczalność tlenu a uwodnienie kiepskie. A w zasadzie przepuszczalność i uwodnienie jest ważne.Wiesz tyle jest ludzi to każdemu co innego odpowiada.
paula856 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 09:53   #580
LadyInBlack2
Rozeznanie
 
Avatar LadyInBlack2
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 573
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez paula856 Pokaż wiadomość
taka mała rada dla Ciebie jak chodzisz na basen to powinnaś po basenie wymieniać soczewki. W wodzie sa różne bakterie jak akantoameba i nie fajnie by było gdybyś sie nabawiła syfu. I wtedy najlepsze są jdnodniow(jdnorazowe)
wiecie co, ja nigdy nie zakładam soczewek jak idę na basen. Bałabym się właśnie kontaktu oko-soczewka-chlorowana woda, mimo, że ZAWSZE pływam w okularach ale czasem mają one swoje kaprysy i się rozszczelniają Pewnie że mam problemy z widzeniem i odczuwam tym samym dyskomfort Naprawdę można używać soczewek na basenie bez obaw o jakieś zapalenia oka czy jak to określiła paula- "syfy"?
__________________
(...) I look and feel this way because I drank, and I smoked, I lived, and I loved, danced, sang, wept, and screwed my way through a pretty damn good life. Getting old ain't bad. Getting old thats earned!
-The Guardian, 2006-

LadyInBlack2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 10:09   #581
betig1975
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 595
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Można używać jednorazówek i zdjąć soczewki po wyjściu z basenu. Ja ostatnio pływałam w soczewkach i było suuuper. Pierwszy raz w życiu widziałam dobrze na basenie, niesamowite uczucie.
betig1975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-08, 16:04   #582
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez paula856 Pokaż wiadomość
Faktycznie są to soczewki starej technologii hyrożelowej. Słabą mają przepuszczalność tlenu,ale dobre uwodnienie. Natomiast w tej nowszej technologi soczewki silikonowe mają bardzo dobrą przepuszczalność tlenu a uwodnienie kiepskie. A w zasadzie przepuszczalność i uwodnienie jest ważne.Wiesz tyle jest ludzi to każdemu co innego odpowiada.
Nie ma czegoś takiego jak "dobre uwodnienie". Generalnie im jest ono mniejsze tym lepiej dla oczu, bo tym mniej łez z niego wyciągają, także dla osób z suchym okiem najlepsze są soczewki o jak najmniejszym uwodnieniu. Ale wielu osobom, które nie mają problemu suchych oczu lepiej się korzysta z soczewek wysoko uwodnionych.

Dziewczyny jeśli piszecie o Soflensach to piszcie dokładnie o których, bo jest straszne zamieszanie jak piszecie po prostu Soflensy.
Ja noszę kwartalne soczewki Soflens 38 i z wszystkich wypróbowanych przeze mnie są dla mnie najlepsze (próbowałam Johnsony Advance i Oasysy, Ciby Optixy, Zeissy, Procleary i różne jednodniówki oraz Bauscha Soflens59).
Natomiast Soflens 59 to najgorsze soczewki jakie miałam. Potwornie wysuszają oczy, które w nich pieką, momentalnie robią się czerwone, mi porysowały rogówkę.

Tak więc piszcie o które dokładnie soczewki Wam chodzi.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 16:13   #583
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Bezpiecznie w soczewkach można pływać tylko jednodniowych które wyrzucamy po wyjściu z basenu (jeśli zmokną nie wolno ich wyjąć od razu bo są "napęczniałe" ale czeba odczekać jakieś pół godziny i wtedy zdjąć.
Możemy też pływać w soczewkach długoterminowych ale wtedy konieczne jest używanie szczelnych okularków pływackich, które nie będą się "rozszczelniać"
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 16:50   #584
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Witam serdecznie, potrzebuje rady w sprawie soczewek

Otóż kiedyś nosiłam soczewki, potem pogorszyła mi się wada i poszłam do okulisty, ale takiego który nie badał na soczewki, wypisał mi tylko receptę na okulary.

Czy muszę iść na badanie na soczewki czy mogę sobie kupić soczewki o takiej mocy jak okulary??
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 16:55   #585
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Witam serdecznie, potrzebuje rady w sprawie soczewek

Otóż kiedyś nosiłam soczewki, potem pogorszyła mi się wada i poszłam do okulisty, ale takiego który nie badał na soczewki, wypisał mi tylko receptę na okulary.

Czy muszę iść na badanie na soczewki czy mogę sobie kupić soczewki o takiej mocy jak okulary??
A jaka to moc?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 17:34   #586
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
A jaka to moc?
-1,5 oraz -1,75
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 17:41   #587
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
-1,5 oraz -1,75
To możesz.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 17:51   #588
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
To możesz.

A możesz napisać coś więcej Dlaczego przy takiej akurat wadzie mogę? I skąd posiadasz tą tajemną wiedzę

Będę wdzięczna
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 18:04   #589
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
A możesz napisać coś więcej Dlaczego przy takiej akurat wadzie mogę? I skąd posiadasz tą tajemną wiedzę

Będę wdzięczna
Do -3.5 soczewki dobiera się o takiej samej mocy jak okulary, a powyżej tej wady o mniejszej, więc najlepiej udać się w tym celu do okulisty niż dobierać w ciemno. Twoja wada jest poniżej więc soczewki będziesz nosić o tej samej mocy co okulary. Poszperaj w internecie, na wizażu też wielokrotnie o tym pisano, stąd wiem
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-09, 11:16   #590
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 895
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość

Dziewczyny jeśli piszecie o Soflensach to piszcie dokładnie o których, bo jest straszne zamieszanie jak piszecie po prostu Soflensy.
Ja noszę kwartalne soczewki Soflens 38 i z wszystkich wypróbowanych przeze mnie są dla mnie najlepsze (próbowałam Johnsony Advance i Oasysy, Ciby Optixy, Zeissy, Procleary i różne jednodniówki oraz Bauscha Soflens59).
Natomiast Soflens 59 to najgorsze soczewki jakie miałam. Potwornie wysuszają oczy, które w nich pieką, momentalnie robią się czerwone, mi porysowały rogówkę.

Tak więc piszcie o które dokładnie soczewki Wam chodzi.

Soflens 59


Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Witam serdecznie, potrzebuje rady w sprawie soczewek

Otóż kiedyś nosiłam soczewki, potem pogorszyła mi się wada i poszłam do okulisty, ale takiego który nie badał na soczewki, wypisał mi tylko receptę na okulary.

Czy muszę iść na badanie na soczewki czy mogę sobie kupić soczewki o takiej mocy jak okulary??

mimo wszystko radze wizyte u lekarza przy pierwszym doborze soczewek
nimrodel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 16:50   #591
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez nimrodel Pokaż wiadomość




mimo wszystko radze wizyte u lekarza przy pierwszym doborze soczewek
Przecież ona nie pisze o pierwszym doborze soczewek, soczewki już miała dobrane ale jej się wzrok pogorszył, przecież pisze wyraźnie.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 16:08   #592
ellefant
Raczkowanie
 
Avatar ellefant
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 360
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Soczewki kontaktowe noszę już od...14 lat. Moje pierwsze zakładane u okulistki to były jeszcze jednoroczne, bauscha.

uważam, że to jeden z najlepszych wynalazków, moja wada to:-8, choć jak zaczęłam nosić była niższa, ale ciąże i pewnie wysiłek związany z noszeniem dzieciarni spowodował pogorszenie.

podczas ostatniej ciąży i trochę po urodzeniu dziecka(2007 rok) nosiłam przez jakiś czas okulary, niestety nie mogłam się przyzwyczaić, przejście przy takiej wadzie z soczewek na okulary to interesujące doświadczenie, np. w czasie prowadzenia auta

ja jestesm wierna optimie kwartalnej.
ellefant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 10:45   #593
Ewelino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

To prawda ja do auta nie wsiadam bez soczewek kontaktowych, jest bardzo zasadnicza różnica jeżdżąc w soczewkach, a w okularach. Ostatnio musiałam zapłacić za nowe prawo jazdy, bo miałam wpisane, że mogę prowadzić pojazd tylko w okularach. Ciekawe jak teraz udowodnię Panu Policjantowi, że mam na sobie soczewki kontaktowe.
Ewelino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 11:00   #594
betig1975
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 595
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Ewelino Pokaż wiadomość
To prawda ja do auta nie wsiadam bez soczewek kontaktowych, jest bardzo zasadnicza różnica jeżdżąc w soczewkach, a w okularach. Ostatnio musiałam zapłacić za nowe prawo jazdy, bo miałam wpisane, że mogę prowadzić pojazd tylko w okularach. Ciekawe jak teraz udowodnię Panu Policjantowi, że mam na sobie soczewki kontaktowe.
Musiałaś zanieść do wydz. komunikacji zaświadczenie od lekarza? Bo ja też mam, że muszę jeździć w okularach, a jeżdżę w soczewkach. i nie wiem, jak się do tego zabrać.
betig1975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 00:38   #595
Ewelino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Nie wiem czy zaświadczenie jest wymagane (może da radę bez) ja wziełam przy okazji wizyty kontrolnej u okulisty. Co ważne najlepiej jest wyrobić prawojazdy z oznaczeniem, że możesz prowadzić pojaz zarówno w okularach jak i w soczewkach, a nie tylko w okularach albo tylko w soczewkach. A samo prawojazdy wyrabiałam przy okazji zmiany adresy zamieszkania, po pewnym istotnym wydarzeniu w moim zyciu
Ewelino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 08:21   #596
Abigail123
Rozeznanie
 
Avatar Abigail123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 526
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

A ja nosze soczewki od 1.5 roku.
I na początku miałam wadę 0.25 i 0.5 wiec nosiłam okulary ale przeszłam na soczewki, i później mi się zaczęło pogłębiać. Najpierw 0.25 i 0.75 a teraz doszło już do 0.5 i 1.0

czy to może być spowodowane noszeniem soczewek. No bo już sama nie wiem.
Telewizji nie oglądam prawie wcale, przed komputerem nie siedzę długo nie przemęczam oczy, wiec dlaczego jak zaczęłam nosić soczewki wada mi się zaczela poglebiac?
zastanawiam sie czy nie przeniesc sie na okulary.
Abigail123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 08:22   #597
Abigail123
Rozeznanie
 
Avatar Abigail123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 526
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Dopiero zauważyłam ze to forum dla 30 latek w gore a ja mam 18 ale nie znalazłam innego tematu
Abigail123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 19:42   #598
A_K
Raczkowanie
 
Avatar A_K
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gryfino
Wiadomości: 218
GG do A_K
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Ja już ponad 2 tygodnie nosze soczewki i jestem b. zadowolona Rzeczywiście okulistka dała mi J&J Oasys, ktore sa 2 tyg. a mi powiedziala, ze niby 4 tyg. Dlaczego okulisci daja je jako miesięczne niezrozumiale to troche dla mnie, no coz..
efekty uboczne jak wrazenie, ze mam cos w oku zniknely
teraz planuje kupic kwartalne Bausch&Lomb.
Mam pytanie: krzywizna 8,4 J&J odpowaida B&L 8,4 ?
__________________
Ola
A_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 20:29   #599
monaa01
Rozeznanie
 
Avatar monaa01
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 662
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

podobno jest tak ze jak nosisz okulary, to częściej je ściągasz, np gdy zaparują jak wsiadasz do autobusu, a soczewki nosisz około 10 h dziennie i oko nie ćwiczy akomodacji, tak mi powiedziała okulistka, zaczynałam od okularów -0,5 a teraz po 13 soczewek -3,75 i byłam bardzo zdziwiona bo dopóki nosiłam okulary (często chodzilam bez) to mi sie wzrok psuł wolno, przeszlam na 'szkła' i polecial momentalnie
monaa01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 21:43   #600
gohs
Zakorzenienie
 
Avatar gohs
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 5 710
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Ja nosiłam przez jakiś czas Baush&Lomb ale zupełnie mi nie pasowały. Teraz używam Johnsons&Johnsons Acuvue Oasys i są naprawdę spoko Są teoretycznie dwutygodniowe, ale noszę je miesiąc, czasem nawet trochę dłużej bo nie zużywają się tak szybko
Ale i tak najbardziej lubię jednodniowe 1 Day Moist też od Johnsona, no ale niestety kosztują trochę, więc tylko na specjalne okazje i na wakacje

A odnośnie pogarszania się wzroku to nie zauważyłam nic takiego, a noszę soczewki już prawie 2 lata

I polecam sklep internetowy www.szkla.com mają niskie ceny i program rabatowy, naprawdę się opłaca

Edytowane przez gohs
Czas edycji: 2008-12-29 o 21:45
gohs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-01 10:37:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:05.