Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy! - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Pokaż wyniki sondy: postinor
zażywałam i zadziałał 26 50,98%
zażywałam i nie zadziałał 2 3,92%
nie zażywałam 23 45,10%
Głosujący: 51. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-17, 14:42   #1831
szyszkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Dziewzyny piszę, bo mam wrażenie, że o wczoraj popadłam w paranoję Mój tż od lutego pracuje w USA(firma go wysłała), widujemy się raz na miesiąc/dwa na parę dni. Z tego powodu odstawiłam tabletki- Novynette- i wróciliśmy do prezerwatyw. Wszystko było ok do sierpnia, kiedy spotkaliśmy się ostatni raz. W pewnym momencie "zapomnieliśmy" się i nie użyliśmy prezerwatyw, co prawda tż skończył na moim brzuchu, ale zawsze... W jakieś 10 h po zażyłam Postinor Duo, potem 2 tabletkę z opakowania. Abstrahując od gorszego samopoczucia po tych tabletkach, po 7 dniach dostałam krwawienia, które trwało 5 dni. Gdyby nie Postinor "właściwą" miesiaczkę powinnam dostać ok. tygodnia później. Przyjęłam, że to krwawienie, które wystąpiło, było po Postinorze, ale normalnej miesiączki już nie dostałam. Po 2 tygodniach po feralnym stosunku zrobiłam test ciążowy, który wyszedł negatywny. No i wczoraj zaczęłam świrować: do dziś nie miałam okresu, od tamtego plamienia; od paru dni mam rozpulchnioną pochwę i jakieś dziwne wrażenie powiększonych piersi(aczkolwiek po biustonoszach tego nie widać), do tego wzmożony apetyt( ale tak miałam zawsze na tydzień przed okresem). Tu moje pytanie do Was, czy to możliwe, żebym mimo wszystko była w ciąży? Czy są to tylko moje schizy i po prostu okres się zbliża? Czy jest sens by biec do apteki po jeszcze jeden test, czy rejestrować się do gin?
szyszkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 09:32   #1832
szyszkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

no i okazało się, że niepotrzebnie panikowałam
szyszkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 21:34   #1833
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

spokojnie przeciez wiadomo ze po takiej dawie hormonow okres może świrować. Fajnie ze dostałaś już
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 16:59   #1834
agattee
Zakorzenienie
 
Avatar agattee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Germany.
Wiadomości: 9 640
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

ja tydzień temu w piątek odbyłam stosunek i zaszła możliwość, że nasienie mogło się jednak dostać w niepowołane () miejsce.
na drugi dzień w sobotę od razu pojechaliśmy do ginekologa, więc 12h po stosunku zażyłam Escapelle.

w dniu stosunku miałam 13 dzień cyklu, okres powinnam dostać tak jak zawsze 29 września, czyli jeszcze przede mną. zastanawia mnie tylko czy istnieją jakieś skutki uboczne, czy okres może mi się przesunąć? z tego co widzę, któraś z Was napisała, że po zażyciu Escapelle okres dostała wcześniej...

nie wiem czy to te objawy które teraz mam są wynikiem zażycia tabletki, ale od kilku dni mam straszne napady obżarstwa i bolące piersi jak przed okresem...
__________________

R.




Edytowane przez agattee
Czas edycji: 2010-09-19 o 17:02
agattee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 15:55   #1835
Celestia
Zakorzenienie
 
Avatar Celestia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 8 541
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez agattee Pokaż wiadomość
ja tydzień temu w piątek odbyłam stosunek i zaszła możliwość, że nasienie mogło się jednak dostać w niepowołane () miejsce.
na drugi dzień w sobotę od razu pojechaliśmy do ginekologa, więc 12h po stosunku zażyłam Escapelle.

w dniu stosunku miałam 13 dzień cyklu, okres powinnam dostać tak jak zawsze 29 września, czyli jeszcze przede mną. zastanawia mnie tylko czy istnieją jakieś skutki uboczne, czy okres może mi się przesunąć? z tego co widzę, któraś z Was napisała, że po zażyciu Escapelle okres dostała wcześniej...

nie wiem czy to te objawy które teraz mam są wynikiem zażycia tabletki, ale od kilku dni mam straszne napady obżarstwa i bolące piersi jak przed okresem...
skutki uboczne jak najbardziej są wszystkie wypisane na ulotce. okres też może się przesunąć, albo kilka dni przed albo po spodziewanym okresie. ja po zazyciu escapelle mialam okres 3 dni wczesniej niż powinnam.
Celestia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 20:40   #1836
Pestka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 146
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, od 13 dni zażywam Unidox Solutab (doksycyklina) oraz od paru miesięcy Heviran (acyklowir), wczoraj wzięłam Escapelle i tu moje pytanie czy to, że przyjmowałam Unidox (na ulotce jest napisane, że może osłabiać skuteczność środków antykoncepcyjnych) i Heviran może osłabić działanie Escapelli?
Pestka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 21:33   #1837
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Pestko bardzo chcialabym Ci pomoc ale ginekologiem nie jestem. nie pytalas sie lekarza czy wejdzie w reakcje??


z tego co wiem -
ja jestem pewna co do Hevirana- nie jest to antybiotyk , wiec nie wchodzi w reakcje.


Unidox osłabia ,ale escapelle ma duża ilosc hormonow i bierzesz to jednorazowo wiec masa hormonów i tak zostanie, nawet jak część wypłucze sie.

a po jakim czasie od tosunku wzielas pigułke??
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-30, 22:07   #1838
Pestka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 146
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
Pestko bardzo chcialabym Ci pomoc ale ginekologiem nie jestem. nie pytalas sie lekarza czy wejdzie w reakcje??


z tego co wiem -
ja jestem pewna co do Hevirana- nie jest to antybiotyk , wiec nie wchodzi w reakcje.


Unidox osłabia ,ale escapelle ma duża ilosc hormonow i bierzesz to jednorazowo wiec masa hormonów i tak zostanie, nawet jak część wypłucze sie.

a po jakim czasie od tosunku wzielas pigułke??

Racepte na Escapelle uzyskałm od innego lekarza, do ginekologa wybieram się jutro. Wzięłam ją po 27 godz, bo miałam drobne kłopoty z uzyskaniem tej recepty:/
Wczoraj i dzisiaj nie brałam Unidoxu i Heviranu, jutro w sumie zapytam gina czy już bez obaw mogę brać


Więc byłam u ginekologa powiedział, że Unidox nie ma wpływu na działanie Escapelli.

Edytowane przez Pestka_
Czas edycji: 2010-10-01 o 13:46
Pestka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 20:29   #1839
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

to przynajmniej się uspokoiłas będzie dobrze
pamietaj ze jest cos takiego jak metoda yuzpe wiec warto ( nie namawian na to , bo wiadomo masa hormonów , ale raz się moze podwinąć kazdemu noga ) mieć opakowanie tabletek ktore są zamiennikiem. ja wlasnie uzywałam w ten sposob rigevidonu
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 19:28   #1840
Pestka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 146
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
to przynajmniej się uspokoiłas będzie dobrze
pamietaj ze jest cos takiego jak metoda yuzpe wiec warto ( nie namawian na to , bo wiadomo masa hormonów , ale raz się moze podwinąć kazdemu noga ) mieć opakowanie tabletek ktore są zamiennikiem. ja wlasnie uzywałam w ten sposob rigevidonu
No już mniej się stresuje, ale całkowity spokój będzie jak dostane normalny okres
Pestka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-08, 18:03   #1841
Anna1987
Zakorzenienie
 
Avatar Anna1987
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 770
GG do Anna1987
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Jakieś 2 miechy temu też musiałam zażyć escapelle - niestety (nie, nie miałam wpadki, zdarzyło się coś innego, ale nie będę o tym opowiadać), było to po około 30 godzinach, może później, nie pamiętam dokładnie. Ze skutków ubocznych był tylko lekki ból brzucha i dziwne samopoczucie. Nie powiem stracha miałam mega po 2 tyg. zrobiłam test - negatyw, oczywiście cykl mi się rozregulował chodziłam cała w stresie co dodatkowo opóźniało mi miesiączkę ;/ po kolejnych 2 tyg. dla pewności zrobiłam kolejny test - też negatyw no i dostałam normalny okres Także tabletka działa, naprawdę bardzo mi ulżyło że oba wyniki wyszły negatywnie. Teraz zaczęłam brać tabletki anty, okres mi się reguluje i mam nadzieję że już nigdy nie przydarzy mi się taka przykra przygoda.
Pozdrawiam Dziewczyny
__________________
.
Anna1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-11, 10:57   #1842
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

pytanie ktore zadala mi kolezanka: czy cilest nadaje sie do metody yuzpe? czy tylko te wymienione 4 rodzaje rtabletek?
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 11:04   #1843
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
pytanie ktore zadala mi kolezanka: czy cilest nadaje sie do metody yuzpe? czy tylko te wymienione 4 rodzaje rtabletek?
Dostałam kiedyś receptę na Cilest abym mogła go używać czasem do tej metody więc może się nadaje.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 11:08   #1844
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Dostałam kiedyś receptę na Cilest abym mogła go używać czasem do tej metody więc może się nadaje.
dziekowka za odpowiedz kolezanka nie mogla wziac wolnego zeby isc na gina i prosila o pomoc mnie bo mam dostep do neta . wiesz jak to dawkowac?
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 12:39   #1845
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
pytanie ktore zadala mi kolezanka: czy cilest nadaje sie do metody yuzpe? czy tylko te wymienione 4 rodzaje rtabletek?
Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Dostałam kiedyś receptę na Cilest abym mogła go używać czasem do tej metody więc może się nadaje.
Nie. Cilest nie nadaje się do metody Yuzpe. Nadają się tabletki z levonorgestrelum. Cilest nie ma tego składnika.
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 12:57   #1846
matumaini
TU i TAM
 
Avatar matumaini
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: ck/krk
Wiadomości: 5 624
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

.

Edytowane przez matumaini
Czas edycji: 2010-11-20 o 17:57
matumaini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 13:28   #1847
agattee
Zakorzenienie
 
Avatar agattee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Germany.
Wiadomości: 9 640
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

do ginekologa za darmo?

w swojej przychodni gdzie jesteś zarejestrowana tylko tam będziesz musiała dłużej czekać na wizytę, czasami czeka się nawet 2 tygodnie, różnie bywa.

jeśli potrzebujesz od razu, już, teraz to tylko prywatnie.
__________________

R.



agattee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 13:30   #1848
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

na nfz. szpital/pogotowie badz lekarz w przychodni
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 15:05   #1849
matumaini
TU i TAM
 
Avatar matumaini
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: ck/krk
Wiadomości: 5 624
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

.

Edytowane przez matumaini
Czas edycji: 2010-11-20 o 17:57
matumaini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-14, 15:24   #1850
Celestia
Zakorzenienie
 
Avatar Celestia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 8 541
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez matumaini Pokaż wiadomość
znacie moze w krakowie?
poczytaj wątek o polecanych ginekologach
Celestia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 16:53   #1851
rain88
Rozeznanie
 
Avatar rain88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 673
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Przyznam, że przez jakis czas czytałam ten wątek. Byłam zmuszona wziąć escapelle i chciałam sprawdzic jakie są opnie na jej temat. Ale może od początku. Jak chyba u większosci z was powodem wziecia tabletki była peknieta prezerwatywa. Tabletke wziełam po ok 5 h od stosunku. Co prawda wypadły mi wtedy dni niepłodne, ale nie chcialam ryzykowac. Po 2 tygodniach zrobiłam test. Ciązy nie ma. jeżeli chodzi o samą tabletkę to nie miałam żadnych skutków ubocznych, czy krwawienia. Okres również dostałam w "spodziewanych" dniach. Tak wiec, jeżeli któras sie martwi, że nic sie z nią nie dzieje po zazyciu, to niech się uspokoi, bo skutki uboczne moga, ale wcale nie musza występować.
__________________
Nie zależy mi na pieniądzach i na sławie, chcę być tylko doskonała.

bloguję 11.12.2013 nowy post
rain88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 17:22   #1852
kaska18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 59
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Hej, co sądzicie o takiej sytuacji. Od ostatniego okresu (19.11) przeżyłam ekstrakcję ósemki, tydzień na antybiotyku, wielkie krwawienie po wyrwaniu, tydzień leków zwiększających krzepliwość, meega stres przez kilka dni, pęknięta gumka 11-12.11. Po 15-20 min zastosowałam metodę Yuzpe. Po niej pobolewał mnie brzuch, byly minimalne krótkotrwałe plamienia, ból w dole brzucha, obrzmienie piersi, gęsty ciągnący śluz. Dziś zrobiłam test Quick Vue- dodatni!!! Nie mam mdłości, częstego siusiania, zwiększonego apetytu...Czy jednak jest prawdopodobieństwo błędu testu i brak ciąży?
kaska18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 17:47   #1853
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kaska18 Pokaż wiadomość
Hej, co sądzicie o takiej sytuacji. Od ostatniego okresu (19.11) przeżyłam ekstrakcję ósemki, tydzień na antybiotyku, wielkie krwawienie po wyrwaniu, tydzień leków zwiększających krzepliwość, meega stres przez kilka dni, pęknięta gumka 11-12.11. Po 15-20 min zastosowałam metodę Yuzpe. Po niej pobolewał mnie brzuch, byly minimalne krótkotrwałe plamienia, ból w dole brzucha, obrzmienie piersi, gęsty ciągnący śluz. Dziś zrobiłam test Quick Vue- dodatni!!! Nie mam mdłości, częstego siusiania, zwiększonego apetytu...Czy jednak jest prawdopodobieństwo błędu testu i brak ciąży?

Jakich pigułek użyłaś do metody Yuzpe?
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 18:21   #1854
kaska18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 59
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Microgynon, dobra data ważności, 4 bezpośrednio po wpadce i 4 po 12h...
kaska18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 21:35   #1855
kaska18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 59
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

W mojej poprzedniej wypowiedzi wkradł się mały błąd, bo ostatni okres był 19.10, czyli normalnie powinien sie pojawić ok. 17-19.11. Czy ktoś może miał choćby zbliżoną sytuację? Jak wg. Was wygląda prawdopodobieństwo ciąży? Wg. mnie szybkie zastosowanie Yuzpe wręcz wyklucza ciążę, lecz test...cóż, może żle go odczytałam (chociaż widziałam 2 kreski, ta kluczowa byla rozmyta...), albo żle zadziałał, bo przebywał ze mną w mrozie przez co najmniej 2h...a na opakowaniu było napisane nie zamrażać(!)
kaska18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 06:11   #1856
Ewelinka_00
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka_00
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 439
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Jeden test zawsze może okazać się popsuty, albo coś, więc jak chcesz, to dla pewności zrób jeszcze jeden.
Nie wiem jak tam w przypadku metody Yuzpe, ale ja po Escapelle dostałam okres właściwy z ponad 3 tyg. opóźnieniem i też troche się martwiłam, bo na różnych forach wyczytywałam, że okres może się spóźnić max do 2 tyg. ;]
Tak więc na twoim miejscu nie martwiłabym się tak, bo tabletki rozregulowały cykl. Czekaj spokojnie, albo zrób kolejny test dla pewności.
Ewelinka_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 13:07   #1857
kaska18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 59
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Hej, w sumie przy tej pogodzie, to zanim dotrę do domu, to każdy test mi zmarznie;-) Byłam dziś na badaniu krwi na obecność betaHCG i we wtrorek odbiorę wyniki. Trzymajcie kciuki za negatywny wynik! Wiem, że tabletki robią zamieszanie hormonalne i wszystko jest możliwe... Ehh...to był dla mnie wyjątkowo pechowy miesiąc CAŁY...
kaska18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 21:50   #1858
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

dziewczyny potrzebuję rady - kochałam się 10 dnia cyklu, mój cykl trwa 28 dni. Powinnam brać tabletkę po? od 3 miesięcy nie biorę tabsów i mam regularny okres ale organizm to nie kalkulator i strasznie się pękam że owulację dostanę 2 dni wcześniej np czyli że może dojść do zapłodnienia. Co o tym myślicie? iść jutro do lekarza?

Edytowane przez eelmirka
Czas edycji: 2011-01-16 o 21:55 Powód: omyłeczka
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 22:09   #1859
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez eelmirka Pokaż wiadomość
dziewczyny potrzebuję rady - kochałam się 10 dnia cyklu, mój cykl trwa 28 dni. Powinnam brać tabletkę po? od 3 miesięcy nie biorę tabsów i mam regularny okres ale organizm to nie kalkulator i strasznie się pękam że owulację dostanę 2 dni wcześniej np czyli że może dojść do zapłodnienia. Co o tym myślicie? iść jutro do lekarza?
jeśli nie chcesz jeszcze dziecka - lepiej iść do lekarza i załatwić tabletkę PO. decyzja należy do Ciebie ale ryzyko istnieje i trzeba się z tym liczyć.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 08:52   #1860
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: Postinor, Escapelle, metoda Yuzpe - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
jeśli nie chcesz jeszcze dziecka - lepiej iść do lekarza i załatwić tabletkę PO. decyzja należy do Ciebie ale ryzyko istnieje i trzeba się z tym liczyć.
idę
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-28 16:55:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:50.