Jaskra-zawsze utrata wzroku? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-01, 10:02   #1
morphifry
Raczkowanie
 
Avatar morphifry
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 58

Jaskra-zawsze utrata wzroku?


Czy jesli w miare wczesnie wykryje sie jaskre i bedzie sie bralo regularnie krople, to czy mimo wszystko jest szansa na utrate wzroku w przyszlosci? Mam 22 lata, podejrzenie jaskry i boje sie ze mimo leczenia i tak na starosc strace wzrok, bo moze nie da sie zyc z nia bez pogorszenia/utraty calkowitej az tyle lat? Co innego jak ktos zachoruje w podeszlym wieku - nie zdazy stracic wzroku, prawda?
__________________
60 sekund smutku odbiera Ci minutę szczęścia.
morphifry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-02, 12:36   #2
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Jaskra-zawsze utrata wzroku?

Cytat:
Napisane przez morphifry Pokaż wiadomość
Czy jesli w miare wczesnie wykryje sie jaskre i bedzie sie bralo regularnie krople, to czy mimo wszystko jest szansa na utrate wzroku w przyszlosci? Mam 22 lata, podejrzenie jaskry i boje sie ze mimo leczenia i tak na starosc strace wzrok, bo moze nie da sie zyc z nia bez pogorszenia/utraty calkowitej az tyle lat? Co innego jak ktos zachoruje w podeszlym wieku - nie zdazy stracic wzroku, prawda?
Jeśli będziesz pod stałą kontrolą okulisty, będziesz miał dobrze dobrane leki i stale będziesz je przyjmował, ciśnienie w gałce ocznej będzie ciągle na stałym, dobrym poziomie to nie stracisz wzroku.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-15, 22:48   #3
Mesmerise
Przyczajenie
 
Avatar Mesmerise
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 11
Dot.: Jaskra-zawsze utrata wzroku?

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Jeśli będziesz pod stałą kontrolą okulisty, będziesz miał dobrze dobrane leki i stale będziesz je przyjmował, ciśnienie w gałce ocznej będzie ciągle na stałym, dobrym poziomie to nie stracisz wzroku.
A można wiedzieć czy masz tą chorobę? Czy tylko wiedzę z internetu? Też mnie ciekawi ten temat z pewnych powodów a w internecie są różne informacje i niekoniecznie prawdziwe a miałabym kilka pytań do osoby, która faktycznie ma o tym wiedzę.
Mesmerise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-16, 13:38   #4
Mesmerise
Przyczajenie
 
Avatar Mesmerise
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 11
Dot.: Jaskra-zawsze utrata wzroku?

I co mówią lekarze?
Mesmerise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-14, 17:03   #5
Karo7ina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 2
Dot.: Jaskra-zawsze utrata wzroku?

jestem osobą, która od urodzenia choruje na jaskrę i wiem już o tej chorobie praktycznie wszystko. Chętnie podzielę się tą wiedzą, więc pytaj
Karo7ina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-14, 23:18   #6
Mesmerise
Przyczajenie
 
Avatar Mesmerise
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 11
Dot.: Jaskra-zawsze utrata wzroku?

Ja właśnie dzisiaj byłam u okulisty i mam podejrzenie jaskry i dopiero 22 lata ile masz lat i w jakim stopniu choroba uszkodzila twój wzrok?
Mesmerise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-15, 10:23   #7
Karo7ina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 2
Dot.: Jaskra-zawsze utrata wzroku?

Cytat:
Napisane przez Mesmerise Pokaż wiadomość
Ja właśnie dzisiaj byłam u okulisty i mam podejrzenie jaskry i dopiero 22 lata ile masz lat i w jakim stopniu choroba uszkodzila twój wzrok?
Mam 24 lata. W moim przypadku jaskra została zdiagnozowana zbyt późno dlatego też w jednym oku miałam ubytek w polu widzenia na poziomie 60-70%. Na szczęście w drugim oku w ostatniej chwili została zrobiona operacja i nie ma praktycznie żadnych oznak jaskry. Można powiedzieć, że lewe oko mam zdrowe i widzę na nie w 100%.
W Twoim przypadku najważniejsze jest, żebyś znalazła dobrego specjalistę, który szybko i trafnie zdiagnozuje chorobę. Leczenie w rejonowych przychodniach w tym przypadku mija się z celem...
A powiedz mi na jakiej podstawie lekarz ocenił, że może być to jaskra? Jakie miałaś ciśnienie? I czy miałaś robione jakieś badania?
Karo7ina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-17, 15:27   #8
kasiapa94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 18
Dot.: Jaskra-zawsze utrata wzroku?

Mama mojego chłopaka ma jaskrę i codziennie zakrapia sobie oczy, ale jak się jest pod okiem specjalisty to nie ma się co bać. Wiadomo, że jakieś minimalne ryzyko komplikacji jest, ale nie stresuj się tylko regularnie konsultuj z lekarzem
kasiapa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 17:57   #9
Niekonwencjonalna_blog
ŁYSA_MÓWI
 
Avatar Niekonwencjonalna_blog
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 86
Dot.: Jaskra-zawsze utrata wzroku?

Nie zawsze! Moja babcia miała zabieg i wszystko jest dobrze od kilku lat
__________________
Zapraszam na swojego bloga, który jest wsparciem mojej terapii z depresją i pomocą wyjścia z trudnego dzieciństwa.

http://lysamowi.pl
Niekonwencjonalna_blog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-18, 14:43   #10
Mesmerise
Przyczajenie
 
Avatar Mesmerise
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 11
Dot.: Jaskra-zawsze utrata wzroku?

Cytat:
Napisane przez Karo7ina Pokaż wiadomość
Mam 24 lata. W moim przypadku jaskra została zdiagnozowana zbyt późno dlatego też w jednym oku miałam ubytek w polu widzenia na poziomie 60-70%. Na szczęście w drugim oku w ostatniej chwili została zrobiona operacja i nie ma praktycznie żadnych oznak jaskry. Można powiedzieć, że lewe oko mam zdrowe i widzę na nie w 100%.
W Twoim przypadku najważniejsze jest, żebyś znalazła dobrego specjalistę, który szybko i trafnie zdiagnozuje chorobę. Leczenie w rejonowych przychodniach w tym przypadku mija się z celem...
A powiedz mi na jakiej podstawie lekarz ocenił, że może być to jaskra? Jakie miałaś ciśnienie? I czy miałaś robione jakieś badania?
Ciśnienie 21-22, małe ubytki w polu widzenia i OCT w górnej granicy normy. Nie mam jeszcze konkretnej diagnozy ani żadnego leczenia. Wszyscy lekarze każą czekać aż się zacznie pogarszać... Mówią, że wyniki są jeszcze w normie a leczenie jest toksyczne więc nie można go rozpocząć póki nie będzie 100% pewności, że to jaskra czyli póki nie zacznie postępować Bardzo bardzo się boję
Mesmerise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-18 15:43:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:51.