Zdrowa dieta,produkty zastępcze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-01-20, 13:26   #1
kalmostka19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 3

Zdrowa dieta,produkty zastępcze


Hej Dziewczyny.
Nie szukam diety bo generalnie nie o to mi chodzi. Sporo przytyłam,plus ostatnio wgłębiłam się w temat i zdałam sobie sprawę,że jem tragicznie.
Podstawa mojej diety to węglowodany(do pracy bułki+ser,szynka pomidor) na obiad tez głównie węglowodany(makaron z sosami,lub ziemniaki PODSMAŻANE,mięso również smażone i jakas sałatka na odpierdziel np.mizeria,pomidory w śmietanie),kolacja,zgadni jcie,kanapki.
Monotonnie ale i praktycznie zero warzyw,owoców.
Narazie chce powykluczać smażenie ziemniakow,zmienić makaron na razowy,zmienić tluszcz do smażenia-na jaki? Zaczęłabym gotować zupy. Planuję kupic buliony w kostkach bez tego syfu w składzie,keczup z dobrym składem.
Ale no właśnie,czy jest sens? Lubię gotować,ale po pracy mi się po prostu nie chce.
Co zmieniłyście w swojej kuchni,co wykluczyłyscie i nie zrujnowało Was to finansowo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kalmostka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-23, 11:44   #2
tinpanalley
Zadomowienie
 
Avatar tinpanalley
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 479
Dot.: Zdrowa dieta,produkty zastępcze

Sama gotuję wędliny. Jest zdrowiej i trochę taniej.
Robię dużo przetworów latem i jesienią. Zimą mam własne, bez zbędnych rzeczy i nie muszę już kupować.
Gotuję często zupy, z mięsa z rosołu robię pasty do chleba. Czasem piekę chleb np z kaszy gryczanej białej.
tinpanalley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-26, 14:46   #3
MartaOstojska
Raczkowanie
 
Avatar MartaOstojska
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 56
Dot.: Zdrowa dieta,produkty zastępcze

Najlepiej żadnych kostek. Zamiast tego dodawaj lubczyku, całą włoszczyzne i zawszebulion będziesz mieć super Do smażenia, oliwa z oliwek, olej rzepakowy, ale.... z tym to jest akurat ciężko, masło klarowane. Ja smażę np mięso na oliwie z oliwek, z tym, że na 100g mam 5g oliwy. Tak to wygląda Do kotletów, zamiast jajka- mleko dodaję. Mam spersonalizowaną dietę
MartaOstojska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-29, 09:02   #4
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Zdrowa dieta,produkty zastępcze

Bulki tez mozesz zamienic na razowe lub zytnie. Wtedy nadal mozesz brac kanapki do pracy ale nie z bialym pieczywem.

Kup sobie parowar - wtedy ograniczysz smazenie. A jaki tluszcz teraz uzywasz ?

Ja az takich bledow w opisie nie widze, ale moze jesz za duze porcje albo podjadasz miedzy posilkami i jesz slodycze.

Pomysl tez o chodzeniu na jakis sport.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-15, 20:56   #5
kaktus66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 54
Dot.: Zdrowa dieta,produkty zastępcze

Zaczęłam sama piec chleb. Mam możliwość robić zdrowe przetwory, bo mam działkę warzywno-owocową. Np. robię dżemy i kompoty bez cukru.Do tych upraw nie stosuję żadnej chemii. Ostatnio kupiłam szynkowar i robię przetwory mięsne.
Tak wiem,że nie jest łatwo zgubić zbędne kilogramy...Postawiam na chodzenie z kijami...
kaktus66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 02:19   #6
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_64582d7210082
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 470
Dot.: Zdrowa dieta,produkty zastępcze

Ja z kolei polecam zupy. Sama robię bez mięsa (chyba że rosół) i kostek rosołowych. Unikam też dodawania kasz i ziemniaków (jak już, to dodaję takie węglowodanowe składniki symbolicznie). Nie dodaję też śmietany, masła, zasmażki. Tak jak ktoś wyżej pisał, przyprawy i duża ilość warzyw robią robotę. W Internecie jest mnóstwo dobrych przepisów.
Zwłaszcza polecam barszcze, botwinki, kapuśniaki, zupy z dyni - kiedy dbam o sylwetkę, te sprawdzają mi się najlepiej. Wystarczy ugotować raz w dużym garnku i jest jedzenie na kilka dni. Syte, rozgrzewające, pożywne.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_64582d7210082 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-27, 14:55   #7
MartaOstojska
Raczkowanie
 
Avatar MartaOstojska
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 56
Dot.: Zdrowa dieta,produkty zastępcze

Jeszcze co do pieczywa to spoko opcją jest też pieczywo bezglutenowe czy np chleb na mące ryżowej No i jedna zasadnicza rzecz- zacznij liczyć kcal. Niestety, ale jak będziesz zdrowo jadła, ale wiecej niż twoje zapotrzebowanie to i tak nie schudniesz.
MartaOstojska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-03-27, 19:51   #8
Marysia1982
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-03
Wiadomości: 5
Dot.: Zdrowa dieta,produkty zastępcze

Najlepiej samemu przygotowywać zdrowe posiłki, które zawierają dużo warzyw i owoców.
Marysia1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-03, 15:01   #9
MartaOstojska
Raczkowanie
 
Avatar MartaOstojska
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 56
Dot.: Zdrowa dieta,produkty zastępcze

Warzywa i owoce owszem, jednak pamiętajmy też o białku, które jest nam potrzebne do funkcjonowania organizmu, może być albo pozyskane z mięsa albo z roślin.
MartaOstojska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-28, 07:44   #10
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Zdrowa dieta,produkty zastępcze

Smażenie tylko na oliwie. Jest to najlepszy tłuszcz do smażenia, następny w kolejnosci jest z z awokado, ale to już znacznie drożej wychodzi.

Tanio to sezonowo, ja chodzę co tydzień na rynek i kupuję te warzywa i owoce, które są aktualnie najtańsze, teraz wchodzimy w sezon bogactwa warzyw, wiec to idealny moment U mnie w mieście rynek jest wyraźnie tańszy niż markety!
Poza tym kupuje kasze, rośliny strączkowe, twaróg, jajka.
W przypadku droższych produktów często czekam na promocje (najdroższym elementem mojej diety są chyba orzechy i oleje albo "wymyślne" sery ).
Białą mąkę zastąpiłam gryczaną, z ciecierzycy (uwielbiam!), owsianą, jaglaną...

Do pracy zabieram kaszę wymieszaną z warzywami i sosem na bazie zdrowych olei albo ciecierzycę/fasolę wymieszaną z warzywami. Czasem są to warzywa surowe, czasem przesmażone.

Kanapek w zasadzie nie jem. Ale lubię pieczywo wiec czasem robię sobie michę sałatki a do niej pieczywo ale chleb to zawsze dodatek a nie baza posiłku.
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 08:30   #11
malllwiina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2
Dot.: Zdrowa dieta,produkty zastępcze

Ja odstawiłam w całości sklepowe wędliny, robię sama z dobrej jakości mięsa. Warzywa staram się kupować od rolników. Zamiast smażenia gotuję na parze, czasami oczywiście usmażę schabowego ale nie za często. Chleb też piekę sama. Odkąd zmieniłam sposób odżywiania czuję się znacznie lepiej i przeszły mi dolegliwości żołądkowe na które cierpiałam od kilku lat.
malllwiina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-18 09:30:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:13.