Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-12-15, 08:23   #751
NieMamPomysluNaNick
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Z nienacka;)
Wiadomości: 98
GG do NieMamPomysluNaNick
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Drogie Panie
Nie chce zaśmiecać tego tematu, także jeżeli macie wolną sekundke to prosił bym o wypowiedzenie się tutaj:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=225409
Bo jakoś.. nikomu sie nie chce
Pozdrawiam
NieMamPomysluNaNick jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-15, 10:02   #752
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Zestaw dla amatora... :)

czessc
tez mam bardzo problematyczna cere, wiec mocno kombinuje w tym temacie...
a wiec:
peeling mi bardzo pasuje z avonu clearskin, mozesz wyprobowac tez maseczke aspirynowa albo rozne glinki, ktore bardzo korzystnie wplywaja na cere

krem eff. K na rozszerzone pory pomoze, ale po dluzszym czasie dopiero w odroznieniu od niego lysanel ma kwasy BHA - jak eff K, i kwasy AHA, ktore zluszczaja naskorek, czyli skora szybciej sie robi nowa, pozbywasz sie powoli przebarwien itp ale lysanela nie da sie stosowac codziennie, + dodatkowo potrzebne sa kremy z wysokim filtrem, bo kwasy AHA + kontakt ze sloncem = nabawisz sie przebarwien

effaclar mat to zwykly krem matujacy, on moze ewentualnie pomoc na przetluszczani skory, ale sa tansze od niego, ktore spelniaja te funkcje

afrodyta okropnie wysusza, ja stosuje punktowo do dezynfekcji i jest ok, ale do uzywania jako tonik- zdecydowanie sie nie nadaje!

kremy vichy sa ogolnie nieslawne na tym forum maja duzo alkoholu i sa drogie
zel do mycia effaclar to dla mnie ideal, teraz testuje zelik avene cleanance...

wlasnie, moze przejrzyj tez oferte avene? ostatnio sie do nich bardzo przekonalam, diacneal jest duzo lepszy niz lysanel chociaz mneij wydajny, a zel do mycia ma tez lepsze opinie niz effaclar, chociaz ja nie zauwazylam wysuszenia po eff.
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron

Edytowane przez Zuziku
Czas edycji: 2007-12-15 o 13:31
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-15, 11:13   #753
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Zestaw dla amatora... :)

Do Pana bez Pomysłu na Nick:

Twoja pielęgnacja wymaga małego zmodyfikowania. Uważam że zupełnie nie potrzebny Ci Adnis/Afrodyta - masz przecież kwasy. Również, zrezygnowałabym z peelingów mechanicznych - skóra w trakcie terapii kwasowej może źle reagować na takie złuszczanie. POza ty, kwasy to załatwią.

Ja polecam coś takiego:

- preparat na trądzik, do stosowania na noc: Diacneal i Effaclar K. Ale nie co noc - kak juz pewnie wiesz Diacneal to w zasadzie preparat łączący kwas AHA i retinaldehyd, a Effaclar zawiera kwas LHA. W ten sposób będziesz działał wielotorowo- - preparaty te będa jednocześnie normalizowac pracę gruczołów łojowych, usuwac poskórne grudki, zaskórniki i odświeżac koloryt cery, a takż eusuwac drobne blizenki i przebarwienia.
Jest jeden minus - na począ tku możesz zaliczyć wysyp krost (ale niekoniecznie) i skóra może się złuszczać (tez nie jest to regułą). Grunt to nie poddawac się i kontynuowac kurację.
Polecam taki pan:
noc 1 - Diacneal
noc 2 - krem nawilzajacy o prostym składzie *
noc 3 - jak wyzej
noc 4 - Effaclar K
noc 5 - nawilzanie
noc 6 - nawilzanie
noc 7 - diacneal
itd.

Jesli skóra będzie łądnie reagowac na kurację, bez więszych podraznien, mozeszwtedy przejsc na słynną "trójpolówkę":
noc 1 - diacneal
noc 2 - nawilzanie
noc 3-effaclar k
i tak w kółko


Warunkiem koniecznym dla bezpiecznego stosowania effaclaru jest zabezpieczanie buzi na dzien wysokim filtrem - min spf 40. poczytaj forum, o filtrach napisano tu juz tony postów, zresztą większość filtrów ma osobne wątki. na mężczyznach chyba najlepiej sprawdzają się filtry Vichy, fluid La ROche Posay - niestety, tu juz musisz sam poeksperymentowac i poszukac, co niestety wiąże się z żebraniem po aptekach o próbki (albo kupienie ich na Allegro).

MYcie buzi: czymś absolutnie łągodnym, nawilżającym i nie-przeciwtrądizkowym. Moc łagodnego preparatu docenisz dopiero wtedy kiedy zaliczyć przesuszenie po kwasach/retinoidach. Wtedy ciężko nałożyć na twarz cokolowiek, żeby nie piekło. POlecam: zel do mycia buzi Calma HLC ZIaji, Cleanance od Avene, Effaclar H pianka, oliwka hydrofilna do mycia ze sklepu dla chemików-amatorów, np biochemia Urody/ Mazidła.

*Krem nawilżający o prostym składzie - chodzi o to, aby krem nie zapychał porów. Niestety, Bambino i Nivea Soft są nafaszerowane parafiną - pierwszy i podstawowy zapychacz. Kup sobie coś aptecznego - te mają jak najmniej udziwnione składy. Najlepiej przy takich kuracjach sprawdzają się:
- Avene Hydrance Omtimale Legere (lekki) lub Riche (bogatszy)
- Hydraphase Legere lub Riche od LRP
- Xerial 5 od SVR
- cos o podobnej nazwie z "hydrance" Biodermy

Zobaczysz, ze stosując retinoidy albo kwasy, twoja skora bedzie chłonęła krem.

Do porannej toalety polecam CI wodę termalną - np. zamiast toniku. Wystarczy do odświeżenia skóry - psykamy, chwilkę czekamy i oszuszamy twarz ręcznikem.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-15, 11:19   #754
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez NieMamPomysluNaNick Pokaż wiadomość
Drogie Panie
Nie chce zaśmiecać tego tematu, także jeżeli macie wolną sekundke to prosił bym o wypowiedzenie się tutaj:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=225409
Bo jakoś.. nikomu sie nie chce
Pozdrawiam
Już odpowiedziałam. I dołączam twój wątek do tego.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-15, 14:35   #755
agusiamatyldka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 254
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

witam serdecznie
otoz ja mam pewien problem... na mojej buzce pojawiaja sie zaskorniki i grudki , pryszcze rowniez ale w mniejszym stopniu...

stosuje obecnie:
-sebium akn zel i krem
-jakis punktowy zel z kosmetycznego

i zastanawiem sie nad Avene Diacneal gdyz moja twarz nie poprawia sie po biodermie ktora stosuje od 3 lat...tylko ze... obawiam sie kwasów po lysanel dostalam mega gul zapalnych po dstawieniu zeszlo jakies 5 lat temu to bylo...ostatnio uzywalam effaclar AI punktowo i nic nie dawalo tez mi sie wydawalo ze bylo pogorszenie uczuleniowe...dodam jeszcze ze po pillingu migdalwym u dermatologa leczylam sie 2 msc u innego dermy z tradziku grudkowatego....sama nie wiem co mi szkodzi a co nie nie znam sie wogole na tych kwasach....ehh....bardzo proz o pomoc!

dziekuje i pozdrawiam
agusiamatyldka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-17, 09:49   #756
kaktulek
Raczkowanie
 
Avatar kaktulek
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: DK
Wiadomości: 226
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Witam,
Troche sie już pogubiłam z tymi wszystkimi kosmetykami i nie wiem jak dbać o moja cerę Mam cere tradzikowa, przyszcze pojawiaja sie pojedyncze w okolicach brody, nosa i policzkow, czasami na czole, chociaz w wiekszosci to zaskorniki, mam tez pełno czarnych wagrow na nosie (ktorych nie moge sie pozbyc), skora mi sie przesusza i mam zaczerwienienia na policzkach w okolicach nosa. Nie jest tez równa i mam gdzieniegdzie przebarwienia (ogólnie rzecz biorąc jest straszna ). Ponieważ tyle tego to nie wiem jakich kosmetyków używać? Czy są jakieś kompleksowe?
Teraz zaczęłam uzywac kremu Effaclar K na noc, do mycia mam zel Effaclar ale go odstawie bo mam uczucie sciagniecia po nim i chyba mnie tez przesusza(tylko nie wiem co w zamian?), do nawilżenia probowalam Hydraphase xl od LRP ale mialam wysyp po nim albo tez effaclar k zaczal dzialac - nie wiem, na dzien mam anthelios xl fluid ale jak to filtr wygladam bialawo blado i czuje taka "cierpkosc" skory. Effaclar K dobrze dziala na przyszcze niestety tylko i zaczerwienienia w kolo nich, skora jest fajna rano jak wstaje tylko wydaje mi sie ze caly efekt niwecze reszta kosmetykow. Ale nie radzi sobie z nierownosciami i wagrami kompletnie . Prosilabym bardzo o pomoc w doborze kosmetykow i ich stosowania.
Dziekuje bardzo i pozdrawiam
kaktulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-17, 19:35   #757
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

kaktulek, skoro zauważyłaś dobroczynne działanie effaclaru k na skórę, to nie rezygnuj z niego. Może wybierz jakiś inny żel do mycia albo przestaw sie na płyny micelarne. Spróbuj stosować effaclar co drugi dzień na zmiane z nawilżaczem. Widocznie masz wrażliwą, łatwo przesuszającą się cerę.
Z filtrów z czystym sumieniem polecam Ci spray lub mleczko Klorane. Nie zapychają, świetnie nawiżają, pielęgnują. Są tańsze niż filtry LRP.
anah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-18, 09:30   #758
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

L_V ja mam takie pytanko, czy cos w tym peelingu moze powodowac pogorszenie stanu skory? w niedziele sie tym wydrapalam, skora supergladka, a wczoraj rano obudzilam sie z rozsianymi po twarzy chyba 10cioma takimi gleboko pod skora drobnymi czrwonymi z ropa (miniwersjami ogromnych ropnych cyst)

Dr Irena Eris, Odmładzanie, Trójfazowy intensywny zabieg z mikrodermabrazją
/microscrub/: Aqua, Polyethylene, Disodium Ricinoleamido MEA-Sulfosuccinate, Glycerin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Polysorbate 20, Benzyl Alcohol,
Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum,
Limonene, Linalool.

jeszcze podejrzewam linoderm, moze on ma takie wlasciwosci wyciagajace??
Skład: Aqua, Petrolatum, Zinc Oxide, Linum Usitatissimum (Vitaminum F), Sorbitan Sesquioleate, Decyl Oleate, Chamomilla Recutita (and) Paraffinum Liquidum, Potentilla Tormentilla, Cera Alba, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Glycerin, Allantoin, Panthenol, Xanthan Gum, Lactic Acid, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Propylene Glycol.
nie mialam zadnych stanow zapalnych, wiec peeling na pewno nic nie rozniosl i nie mam pojecia co moglo sie tak zrobic
w piatek uzywalam korektora mineralnego rhea, ale on chyba tez nie zapchal?
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-18, 10:28   #759
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Zuziku Pokaż wiadomość
L_V ja mam takie pytanko, czy cos w tym peelingu moze powodowac pogorszenie stanu skory? w niedziele sie tym wydrapalam, skora supergladka, a wczoraj rano obudzilam sie z rozsianymi po twarzy chyba 10cioma takimi gleboko pod skora drobnymi czrwonymi z ropa (miniwersjami ogromnych ropnych cyst)

Dr Irena Eris, Odmładzanie, Trójfazowy intensywny zabieg z mikrodermabrazją
/microscrub/: Aqua, Polyethylene, Disodium Ricinoleamido MEA-Sulfosuccinate, Glycerin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Polysorbate 20, Benzyl Alcohol,
Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum,
Limonene, Linalool.

jeszcze podejrzewam linoderm, moze on ma takie wlasciwosci wyciagajace??
Skład: Aqua, Petrolatum, Zinc Oxide, Linum Usitatissimum (Vitaminum F), Sorbitan Sesquioleate, Decyl Oleate, Chamomilla Recutita (and) Paraffinum Liquidum, Potentilla Tormentilla, Cera Alba, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Glycerin, Allantoin, Panthenol, Xanthan Gum, Lactic Acid, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Propylene Glycol.
nie mialam zadnych stanow zapalnych, wiec peeling na pewno nic nie rozniosl i nie mam pojecia co moglo sie tak zrobic
w piatek uzywalam korektora mineralnego rhea, ale on chyba tez nie zapchal?

Stawiałabym na to że linoderm tak cię zapchał Tam jest mnóstwo emolietnów: parafina, wazelina, gliceryna. Być może peelingiem otworyłaś pory, do tego doszedł linoderm i pryszcz gotowy. W peelingu tez masz glicerynę.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-18, 23:44   #760
aniuafen
Rozeznanie
 
Avatar aniuafen
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łączkowice (25 km od słynnej Włoszczowy vel Gosiewa)
Wiadomości: 972
GG do aniuafen Send a message via Skype™ to aniuafen
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ktore to wazelina w tym składzie? Nie moge znaleźc nic Przepraszam kiespko sie poruszac jest w tych nazwach....
I jeszcze - jesli w maseczce jest gliceryna to ona tez moze zapchac jesli nawet jest te 15 minut na skorze? Zobaczymy stosowałam z zielonej glinki maseczke nic mi nie wyskoczyło ale tam jest własnie gliceryna w składzie... W pilingu TEZ zapycha??kurcze
__________________
"Każda kobieta jest piękna w swoim rozmiarze"
Strona rodzinna
Instrukcja przygotowywania fotek na aukcje na allegro
aniuafen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-19, 06:06   #761
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

dziekuje za odp
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-19, 08:19   #762
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez aniuafen Pokaż wiadomość
Ktore to wazelina w tym składzie? Nie moge znaleźc nic Przepraszam kiespko sie poruszac jest w tych nazwach....
I jeszcze - jesli w maseczce jest gliceryna to ona tez moze zapchac jesli nawet jest te 15 minut na skorze? Zobaczymy stosowałam z zielonej glinki maseczke nic mi nie wyskoczyło ale tam jest własnie gliceryna w składzie... W pilingu TEZ zapycha??kurcze
Petrolatum to wazelina
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-19, 12:00   #763
aniuafen
Rozeznanie
 
Avatar aniuafen
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łączkowice (25 km od słynnej Włoszczowy vel Gosiewa)
Wiadomości: 972
GG do aniuafen Send a message via Skype™ to aniuafen
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Dzieki!
__________________
"Każda kobieta jest piękna w swoim rozmiarze"
Strona rodzinna
Instrukcja przygotowywania fotek na aukcje na allegro
aniuafen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-19, 16:28   #764
tomeknh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

cześć,
a co powiecie na temat mojej kuracji?

używam
  • ANEFAN Asa (według mnie krem jest super, tylko mała ta tubka - starcza na 10 dni gdzieś) POLECAM!!
  • Eveline Cosmetics - specjalistyczny głęboko oczyszczający żel na pryszcze i wągry z kwasem salicylowym - z serii pure control
  • Garnier - Maseczko-żel-piling - pure - deep cleanser 3 in 1 total purity - zinc + clay (zależnie jak się stosuje taki efekt, np. nakłada się na 3 minuty działa jako maseczka, myję się buźke działa jako żel itp.) POLECAM!!
  • Avon - z serii Clearskin - Oczyszający tonik przeciwko wągrom POLECAM!!
  • Eveline Cosmetics - Pure Control - Specjalistyczny krem nawilżająco matujący - zinc system + triclosan, uva , uvb filtry
  • Mydełko z chmielu i drzewa cherbacianego
  • witamina A + E
  • Cynk w tabletkach "zincas"
RANO
witamina a,e + cynk
mycie żelem Garnier
mycie żelem Eveline Cosmetics
krem Acnefan Asa

ŚRODEK DNIA
cynk
krem Acnefan Asa

WIECZÓR
witamina a,e + cynk
maseczka co 2gi dzień Garnier
mycie żelem Garnier
mycie żelem Eveline Cosmetics
krem Acnefan Asa
mycie mydełkiem z chmielu i drzewa cherbacianego

i niekiedy używam toniku Avon i kremu nawilżająco - matującego Eveline


W ciągu dnia oczywiście dużo wody - ale to normalne dla mnie od zawsze no i staram się nie jeść jakiegoś syfu.

Szczerze dziala to wszystko nawet ok , ale nadal mam problem tradziku.. więc jednak coś brakuje


Co o tym myślicie?
tomeknh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-21, 20:11   #765
NieMamPomysluNaNick
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Z nienacka;)
Wiadomości: 98
GG do NieMamPomysluNaNick
Dot.: Zestaw dla amatora... :)

LV: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=753
Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Do Pana bez Pomysłu na Nick:

Twoja pielęgnacja wymaga małego zmodyfikowania. Uważam że zupełnie nie potrzebny Ci Adnis/Afrodyta - masz przecież kwasy. Również, zrezygnowałabym z peelingów mechanicznych - skóra w trakcie terapii kwasowej może źle reagować na takie złuszczanie. POza ty, kwasy to załatwią.

Ja polecam coś takiego:

[...]

Do porannej toalety polecam CI wodę termalną - np. zamiast toniku. Wystarczy do odświeżenia skóry - psykamy, chwilkę czekamy i oszuszamy twarz ręcznikem.

Jeszcze kilka pytań:

Primo: Czy filtr jest obowiązkowo konieczny? Skórę mam stosunkowo ciemną - na lato symbolicznie smatuje [5]. I nigdy nie bylem spalony
Dlaczego pytam? Bo wydalem na La Roche Posay MAJąTEK i gazdy grosz... boli W mętnych odmętach szafki znalazłem:
http://www.sklep.dax.com.pl/produkt/...ilijny-spf-30/
Moze byc? Nie? Dlaczego?

Secundo:
L_V piszesz:
Cytat:
MYcie buzi: czymś absolutnie łągodnym, nawilżającym i nie-przeciwtrądizkowym. Moc łagodnego preparatu docenisz dopiero wtedy kiedy zaliczyć przesuszenie po kwasach/retinoidach. Wtedy ciężko nałożyć na twarz cokolowiek, żeby nie piekło. POlecam: zel do mycia buzi Calma HLC ZIaji, Cleanance od Avene, Effaclar H pianka, oliwka hydrofilna do mycia ze sklepu dla chemików-amatorów, np biochemia Urody/ Mazidła.
http://allegro.pl/item284791397_la_r...y_zestaw_.html
Jakiś żel jest tutaj w zestawie - co to za żel?

Wogole... strasznie to wszystko drogie z obliczen mi wyszło prawie 200!

Pozdrawiam i prosze o odpowiedz
NieMamPomysluNaNick jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 07:20   #766
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez NieMamPomysluNaNick Pokaż wiadomość
LV: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=753



Jeszcze kilka pytań:

Primo: Czy filtr jest obowiązkowo konieczny? Skórę mam stosunkowo ciemną - na lato symbolicznie smatuje [5]. I nigdy nie bylem spalony
Dlaczego pytam? Bo wydalem na La Roche Posay MAJąTEK i gazdy grosz... boli W mętnych odmętach szafki znalazłem:
http://www.sklep.dax.com.pl/produkt/...ilijny-spf-30/
Moze byc? Nie? Dlaczego?

Secundo:
L_V piszesz:


http://allegro.pl/item284791397_la_r...y_zestaw_.html
Jakiś żel jest tutaj w zestawie - co to za żel?

Wogole... strasznie to wszystko drogie z obliczen mi wyszło prawie 200!

Pozdrawiam i prosze o odpowiedz
'

Primo - tak, filtr obowiązkowo koneiczny i Twoja karnacja ni fakt że jest zima nie mają tu nic do rzeczy. CHodzi o dwie spary: kwasy uwrażliwiają skórę na wpływ promieni UV (zimą są one również obecne, a UVA wcale nie w mniejszym stopniu niż latem). POnadto, jeśli będziesz się złuszczał, bez ochrony filtrem możesz nabawić sie ziemnych (brązowych, bordowych) przbarwień - jeśli zaryzykujesz bycie plamiastym - twój wybór.

Nie, filtr daxa się nie nadaje. Dlaczego:
1. Nie jest fotostabilny (nie oparty na nie ulagających destabilizacji filtrach: Mexorylach lub Tinosorbach).
2. Jeśli leży w szafce ponad rok, jest juz nic nie warty.

Secundo - żel effaclar moze być.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 14:52   #767
NieMamPomysluNaNick
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Z nienacka;)
Wiadomości: 98
GG do NieMamPomysluNaNick
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Czyli żelu do mycia nie musze kupować? Wystarczy te 50 ml co dostałem gratis?

Dalej:
L_V wymieniałeś żele nawilżające:

Cytat:
Krem nawilżający o prostym składzie - chodzi o to, aby krem nie zapychał porów. Niestety, Bambino i Nivea Soft są nafaszerowane parafiną - pierwszy i podstawowy zapychacz. Kup sobie coś aptecznego - te mają jak najmniej udziwnione składy. Najlepiej przy takich kuracjach sprawdzają się:
- Avene Hydrance Omtimale Legere (lekki) lub Riche (bogatszy)
- Hydraphase Legere lub Riche od LRP
- Xerial 5 od SVR
- cos o podobnej nazwie z "hydrance" Biodermy
A czy może być Effaclar H? link:
http://allegro.pl/item283980960_la_r...wilzajacy.html


I ostatnie:
Kiedy juz będę w posiadaniu:
*Effaclar K
*Avene Diacneal
*LRP Żel do mycia tważy - gratis do effaclaru k
*Filtru ( chyba wybiore (LRP ANTHELIOS))
*wody termalnej LRP

To w jakiej kolejności - co nakładać? rękami? wacikiem? płatkami?

Pozdrawiam
NieMamPomysluNaNick jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-27, 08:04   #768
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez NieMamPomysluNaNick Pokaż wiadomość
Czyli żelu do mycia nie musze kupować? Wystarczy te 50 ml co dostałem gratis?

Dalej:
L_V wymieniałeś żele nawilżające:



A czy może być Effaclar H? link:
http://allegro.pl/item283980960_la_r...wilzajacy.html


I ostatnie:
Kiedy juz będę w posiadaniu:
*Effaclar K
*Avene Diacneal
*LRP Żel do mycia tważy - gratis do effaclaru k
*Filtru ( chyba wybiore (LRP ANTHELIOS))
*wody termalnej LRP

To w jakiej kolejności - co nakładać? rękami? wacikiem? płatkami?

Pozdrawiam

Może być żel dołączony do zestaqwu. jako kkrem nawilżający Effaclar H sprawdzi się świetnie.

Jak nakłądać?

RANO:
Spryskujesz twarz wodą termalną, osuszasz ręcznikiem. Nakłądasz filtr i wystarczy.

WIECZOREM:
Myjesz twarz żelem.
Effaclar Klub Diacneal, albo krem nawilżający (w przerwach między tymi dwoma). Effaclar albo Diacneal rozsmarowujesz opuszkami palców.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-28, 10:41   #769
Astra
Rozeznanie
 
Avatar Astra
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 692
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Droga L_V widze ze pomagasz wszystkim potrzebujacym rady,wiec ja tez sie zglaszam Najwiekszy moj problem to tradzik niestety Prawie 2lata szukalam odpowiedniego kremu,ktory by mnie nie zapychal Znalazlam taki na ktory moja skora reaguje pozytywnie to Iwostin Elixine Uratowal moje czolo ktore bylo strasznie przesuszone Zel do mycia twarzy bez SLS mam Zamierzam kupic teraz Physiogel Stosowalam Effaclar K ale oczywiscie jak na wiekszosc stosujacych go,dzialal do pewnego momentu wiec odstawilam Na blizny mam Skinoren,ale moge nim posmarowac blizny najwyzej raz w tygodniu bo czeste stosowanie konczy sie przesuszeniem ktore ciezko potem zwalczyc Tonik mam z Dermedic Acne Expert ,bardzo fajny ale nie moge codziennie go stosowac bo tez przesusza Jestem totalnie zagubiona Co zrobic zeby ujednolicic koloryt cery? Juvit C rowniez zagoscil u mnie ale na krotko bo zapychal Nie wiem co robic zeby z twarza bylo lepiej,pogubilam sie juz w tym wszystkimIm wiecej czytam na ten temat tym jestem glupszaWiem ,nie jestes lekarzem ale posiadasz duza wiedze na ten temat wiec prosilabym o jakiekolwek wskazowki Jakie preparaty nabyc,jak czesto stosowac Zgory dziekuje
__________________


Astra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-29, 17:53   #770
Chadzidza
Raczkowanie
 
Avatar Chadzidza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 265
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

A ja mam problem z wypryskami na plecach, czy znacie na to jakieś środki? 26 stycznia idę na wesele i mam dość wydekoltowaną sukienkę, zależy mi na tym, żeby w miarę szybko poprawić wygląd pleców.
Chadzidza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-29, 18:35   #771
ona_szalona14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z Będzina
Wiadomości: 20
GG do ona_szalona14
Exclamation Garnier czysta skóra !! Trądzik!!

Witam wszystkich
Mam taki pytanka dotyczace kosmetykow na trądzik mam juz go dosc;//
~`jakich uzywacie kosmetykow na tradzik?
~stosywalyscie moze cos z garniera czysta skora ?
~Jak tak to cO?
~ są jakes efekty?

Ja uzywam z garniera zel oczyszczajacy dałam (14,99)
tonik ściągający (14,19)
płatki zwalczają nieoskonalosci w 5h (13,99)

Jak narazie jestem zadowolona z zelu skora jest oczyszczona z platkow naprawde zwalczaja niedoskonalosci lecz nie w 5h , a w ok.2 dni sa wysuszone. A tonik bardzo dobrze ściąga skorę.!

Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam
__________________
Karola
ona_szalona14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-29, 18:38   #772
*m!ss X*
Raczkowanie
 
Avatar *m!ss X*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Pń
Wiadomości: 43
Dot.: Garnier czysta skóra !! Trądzik!!

Garnier używałam. Żel jak każdy inny. żadna rewelacja ja używam płynu Afronis. Jest dobry ale służy tylko do odkarzania skóry
__________________
' !dealna Komb!nacja - Kob!eta i Mężczyzna ' ;"
*m!ss X* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-29, 19:05   #773
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

polecam tonik z BHA (np. z biochemii urody) albo tonik octowy
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-29, 19:20   #774
Chadzidza
Raczkowanie
 
Avatar Chadzidza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 265
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Ella77 Pokaż wiadomość
polecam tonik z BHA (np. z biochemii urody) albo tonik octowy
Dziękuję
Chadzidza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-29, 19:31   #775
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

astra a Ty z piekar? o.O
bylam miesiac temu w siemianowicach :P
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-29, 19:53   #776
Silent Witch
Raczkowanie
 
Avatar Silent Witch
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 265
GG do Silent Witch
Dot.: Garnier czysta skóra !! Trądzik!!

także kiedyś używałam żelu...na początku wydawało mi się,że super oczyszcza...ale po jakimś czasie ZNISZCZYŁ mi cere. Niesamowicie podrażnił,(NIC w życiu mnie tak nie podrażniło, a miałam juz wszystko, kwasy, Differin....) wysuszył na wiór...NIGDY WIĘCEJ! Czym prędzej zrezygnuj z drogeryjnych "specyfików" antyacne, bo zniszczą Ci buzie:/ I polecam DOGŁĘBNĄ lekturę forum...tutaj już chyba każdy temat był poruszany....
Silent Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-29, 20:03   #777
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Chadzidza Pokaż wiadomość
Dziękuję
no problemo

u mnie w dwa tygodnie, przy codziennym stosowaniu ten tonik z kwasem salicylowym poradzil sobie z krostkami na plecach i dekolcie - tyle że trezba tez co jakis czas nawilzac bo potrafi wysuszyc.

a ten octowy był chwalony w tej kwestii przez dziewczyny w oddzoelnym wątku właśnie o tymże toniku
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-30, 09:12   #778
Astra
Rozeznanie
 
Avatar Astra
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 692
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Zuziku Pokaż wiadomość
astra a Ty z piekar? o.O
bylam miesiac temu w siemianowicach :P
Urodzona w Lodzi Od roku mieszkajaca w Piekarach A so? Chyba nie odpowiednie miejsce na taka rozmowe takze ciii
__________________


Astra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-30, 09:30   #779
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

ja jestem po 4 miesiącach kuracji retinoidami doustnymi (Aknenormin). Jestem bardzo zadowolona, narazie wysypu nie miałam, buźka czyściutka, że aż miło
Zostały mi jeszce nieliczne, ale jednak grudki - pryszzce podskórne.
Ze skutków ubocznych zanotowałam (zaznaczam, że nie trwają one cały czas, tylko np. raz w miesiącu, co kilka dni....)
1. Suche usta - cały czas
2. Krwotoki z nosa - raz na tydzień, na 2 tygodnie - różnie
3. Sucha skóra - cały czas
4. Ucisk na klatkę piersiową - w ciągu 4 miesięcy - 2-3 razy
5. Delikatny katar - prawie ciągle
6. przeziebienia (ból gardła i katar) - ok. 1 w miesiącu (mniej odporny organizm)
7. Suche włosy - wystarczy je myć co 3-4 dni (ja myje co drugi dzień)
8. Troszkę szybciej się męczę
9. Ból stawów ( u mnie biodrowy) - 2-3 razy w ciągu 4 miesięcy
i chyba to wszystko.... ale tak naprawdę nie są to uciążliwe skutki, generalnie jestem bardzo zadowolona
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-30, 09:51   #780
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

goniu a na trawienie nie maja u Ciebie wplywu? zeby np. zaburzaly prace jelit albo cos, bo wiem ze antybiotyki czesto tak robia, a retinoidy?
i czy te bole stawow to takie jak z przeciazenia? jesli masz porownanie- bierze sie na rozne takie bole glukozamine zeby odbudowac chrzastke, jedza galaretki itp myslisz ze da sie uprawiac w ogole sport, czy to kompletnie dyskwalifikuje?
dzieki za odp
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:40.