Psychologia czy pedagogika ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-10, 19:51   #1
NadIia
Rozeznanie
 
Avatar NadIia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 707

Psychologia czy pedagogika ?


Czesc dziewczyny.

Jestem tegoroczną maturzystką i zastanawiam się nad kierunkiem studiow. Wybrałam te dwa jako że mnie najbardziej interesują. Są może jakieś studentki tych kierunków ? Jak wrażenia , czy są ciekawe ? Bardzo dużo nauki ? Bo wiem że teraz są to dość oblegane kierunki. Może wiecie jakie specjalizacje są najciekawsze ? Ogólnie chce jak najwiecej informacji się dowiedziec
NadIia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 20:20   #2
niuniulka1989
Zakorzenienie
 
Avatar niuniulka1989
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 7 040
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

moze najpierw powiedz co zadwalas na maturze i na jakim poziomie.
niuniulka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 20:25   #3
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

Ja generalnie nie polecam żadnego z tych kierunków. Rynek jest przepełniony psychologami i pedagogami.

Jeżeli już wybierasz którykolwiek, to postaraj się, żeby chociaż specjalizacja była ciekawa. Przykładowo, psychologia pracy...?
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 20:34   #4
NadIia
Rozeznanie
 
Avatar NadIia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 707
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

Zdawalam Polski angielski wos wszytsko na poziomie podstawowym i wiem ze dostanie sie na studia dzienne są nikłe ale zamierzam iść na wieczorowe prywatne
NadIia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 20:36   #5
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

na wieczorowe PRYWATNE to możesz sobie iść na każdy kierunek... więc odradzam pedagogie i psychologie bo tego jest masę tak samo jak anglistów i dziennikarzy...
:/
rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 20:39   #6
NadIia
Rozeznanie
 
Avatar NadIia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 707
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

no tak a wy dziewczyny nie kierujecie sie tym co lubiecie ? mam isc na administracje w ktorej wiem ze nie bede sie dobrze czuc i to nie jest moim spelnieniem ? prosze zebyscie mi nie odradzaly tych kierunków tylko napisaly cos na ich temat bo ja juz jestem zdecydowana i zdaje sobie sprawe ze wszyscy na to ida
NadIia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 20:44   #7
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

no ta... niby tak czasem poniesie cię gdzieś indziej z różnych względów i nie dosc ze da się przyzwyczaić to wychodzi się na tym lepiej
no ale studia to studia... musze patrzeć nie tylko na to co lubie - bo lubie malować tylko na to jaką prace dostane...
rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-10, 20:53   #8
NadIia
Rozeznanie
 
Avatar NadIia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 707
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

no to ty rapifen ;p ja wole potem cale zycie robic to co lubie niz sie meczyc a zarabiac 500 zl wiecej
NadIia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 20:55   #9
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

no to faktycznie ja.
ale zawsze jest optymalny, tzw mniejsze zło.
no ale skoro wolisz robić to co lubisz, to psychologia - tak bym wybrała, ja :P
rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 21:00   #10
bitter
Zadomowienie
 
Avatar bitter
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 432
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
na wieczorowe PRYWATNE to możesz sobie iść na każdy kierunek... więc odradzam pedagogie i psychologie bo tego jest masę tak samo jak anglistów i dziennikarzy...
:/
tak się śmiesznie składa że pracy dla anglistów nie brakuje na moim wydziale CODZIENNIE są oferty pracy dla fil. ang
__________________
NIE KORZYSTAM JUŻ Z TEGO KONTA
bitter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 21:02   #11
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

ale patrz ile ludzi pędzi na filologie, po 12 osób na miejsce....:P
rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-10, 21:06   #12
Black Isabell
Raczkowanie
 
Avatar Black Isabell
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Województwo Kujawsko - Pomorskie
Wiadomości: 473
GG do Black Isabell
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

Z zaproponowanych przez ciebie opcji, wybrałabym psychologię. Sama skończyłam pedagogikę i wiem, jak trudno jest znaleźć pracę w zawodzie. Poza tym wydaje mi się, że psychologia jest bardziej interesującym kierunkiem.
Black Isabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 21:09   #13
kar0link4
Zadomowienie
 
Avatar kar0link4
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie/Pomorskie
Wiadomości: 1 958
GG do kar0link4
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

Ja też wybieram się na pedagogikę, specjalizacja - wczesnoszkolna i przedszkolna.
Będę studiowała w Słupsku, na Akademii Pomorskiej.
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
- Paulo Coelho

Czasami potrzeba odrobiny szaleństwa, by postawić kolejny krok.

Nieustanna marzycielka.!
kar0link4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 22:18   #14
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

Cytat:
Napisane przez NadIia Pokaż wiadomość
no tak a wy dziewczyny nie kierujecie sie tym co lubiecie ? mam isc na administracje w ktorej wiem ze nie bede sie dobrze czuc i to nie jest moim spelnieniem ? prosze zebyscie mi nie odradzaly tych kierunków tylko napisaly cos na ich temat bo ja juz jestem zdecydowana i zdaje sobie sprawe ze wszyscy na to ida
Chciałaś opinii o tych kierunkach więc Ci ją napisałyśmy: za dużo osób je kończy, nie ma po nich pracy.
Powiem tylko tak: znam kilkanaście osób, które poszły na to "co lubiły" (polonistyka, marketing, etc.) i teraz gorzko tego żałują, bo pracują w przedszkolach za 500zł/mc, w sklepach za 5zł/h, udzielając kredytów, lub w telemarketingu i nie lubią tego, co robią, ale są na to skazane. Więc to, co reprezentujesz to dość krótkowzroczna perspektywa: postudiujesz sobie 5 lat "to co lubisz", a przez nastepne 40 lat będziesz kwitła w małodochodowej i niesatysfakcjonującej pracy.

Jeżeli jesteś już zdecydowana, to postaw na psychologię, ale wybierz raczej jakiś dobry uniwersytet, aniżli szkołę XYZ, która nie ma zbyt dobrej opinii, ale przyjmuje wszystkich jak leci.

Edytowane przez wesna
Czas edycji: 2009-05-10 o 22:19
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 23:04   #15
levana
Raczkowanie
 
Avatar levana
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 457
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

ja sie wybieram na psychologie, wydaje mi sie, ze jest ciekawsza
levana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 23:38   #16
blebleble22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 948
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Chciałaś opinii o tych kierunkach więc Ci ją napisałyśmy: za dużo osób je kończy, nie ma po nich pracy.
Powiem tylko tak: znam kilkanaście osób, które poszły na to "co lubiły" (polonistyka, marketing, etc.) i teraz gorzko tego żałują, bo pracują w przedszkolach za 500zł/mc, w sklepach za 5zł/h, udzielając kredytów, lub w telemarketingu i nie lubią tego, co robią, ale są na to skazane. Więc to, co reprezentujesz to dość krótkowzroczna perspektywa: postudiujesz sobie 5 lat "to co lubisz", a przez nastepne 40 lat będziesz kwitła w małodochodowej i niesatysfakcjonującej pracy.

Jeżeli jesteś już zdecydowana, to postaw na psychologię, ale wybierz raczej jakiś dobry uniwersytet, aniżli szkołę XYZ, która nie ma zbyt dobrej opinii, ale przyjmuje wszystkich jak leci.
Jejku... co za krótkowzroczność ja znam za to parę osób, które skończyły to co lubiły, m. in.psychologię, i teraz mają ciekawą i satysfakcjonującą pracę, która na dodatek zapewnia byt materialny, i to na dobrym poziomie. Jeśli coś naprawdę lubisz i jesteś osobą ambitną, pracowitą i kreatywną, to znajdziesz sobie po studiach miejsce pracy, które cię zadowoli. Zawsze można rozpocząć własną działalność, np. założyć gabinet psychoterapeutyczny. Nie twórzmy takich skrajnych wizji, ludziom bardzo różnie się układa. Większość zależy od ciebie. Ja jestem za tym, aby wybierać to, co dla nas interesujące. Znam również parę osób, które idąc na kierunek, po którym łatwo znaleźć dobrze płatną pracę, zmieniały go po pierwszym, czy nawet trzecim roku na coś, co zawsze je interesowało. Tak więc nie ma złotego środka, nie generalizujmy.

Ale zapomniałam o najważniejszym Autorce wątku osobiście polecam właśnie psychologię - zapewnia więcej możliwości rozwoju (tak z własnych obserwacji).

Edytowane przez blebleble22
Czas edycji: 2009-05-10 o 23:40
blebleble22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 00:43   #17
wsiowy_gupek
Zakorzenienie
 
Avatar wsiowy_gupek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 10 954
GG do wsiowy_gupek
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

Jeśli nie chce Ci się uczyć polecam pedagogike
Jestem na pierwszym roku i na razie moge powiedzieć, że mam malutko nauki wporównaniu np do koleżanki z biologii...
__________________
I'll kill Raszpla!!!
I swear, I'll kill her...


Zapuszczam:
włosy, paznokcie i biust.

Po prostu od urodzenia jestem chora na lenia
Wszystko co robię - robię tak od niechcenia...

Bo wolny czas to jest coś co lubie,
tych co pracują i się uczą nie rozumiem!
wsiowy_gupek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 08:33   #18
Sinday
Raczkowanie
 
Avatar Sinday
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 36
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

Cześć Ja studiuje psychologię na UWr i jestem bardzo zadowolona. Rok temu rzuciłam nawet dla niej socjologię. Studia są bardzo ciekawe i przyjemne. W czasie semestru nie mamy aż tak dużo nauki, dopiero podczas sesji. Na pierwszym semestrze odpadło ok 48 osób, dlatego trzeba się przyłożyć. Jednak całym sercem polecam. Psychologia to moja miłość
Jeśli chodzi o pedagogikę to mogę śmiało powiedzieć, że łatwiej się na nią dostać. Z tego co się orientuje to z podstawami masz szansę na dzienne studia choćby na UO. Moja znajoma dostała się w pierwszej turze. Choć nie ukrywam, że miała dobre wyniki (właśnie z podstaw).

Tak naprawdę sama musisz podjąć decyzję. My możemy podzielić się z Tobą swoimi drobnymi sugestiami. Wierzę, że wybierzesz właściwie
Sinday jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 08:39   #19
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

Moim zdaniem obydwa kierunki są ciekawe i w jakiś sposób łącząsię ze sobą Ja osobiście polecam Pedagogikę

A co do pracy: Moim zdaniem osoba po pedagogie czy psychologii szybciej znajdzie pracę niż absolwent politologii czy stosunków międzynarodowych bo z tego co się mówo to rynek nie ma tak dużego zapotrzebowania na absolwentów stm i politologii ...
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-11, 09:36   #20
ladylajla
Zakorzenienie
 
Avatar ladylajla
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 907
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

Cytat:
Napisane przez bitter Pokaż wiadomość
tak się śmiesznie składa że pracy dla anglistów nie brakuje na moim wydziale CODZIENNIE są oferty pracy dla fil. ang
święta racja. nie spotkałam jeszcze bezrobotnego anglisty <a spotkalam paru>

Do autorki wątku: nie wiem, czy jest zapotrzebowanie na psychologów, ale pedagogów rynek pracy jakoś wchłania. zwłaszzca specjalizujących sie w pracy z niepełnosprawnymi, ale to już raczej musi być powołanie. w moim regionie jest uczelnia nakierowana właśnie na kształcenie pedagogiczne i absolwenci z reguły znajdują pracę w szkołach, poradniach. jedyne na co narzekają, to zarobki, ale to już inna bajka
__________________
- Co pani ma do zaproponowania biednym, chorym, starym?
- Zachęcała ich będę, żeby spróbowali być młodzi, zdrowi i bogaci.
ladylajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 10:13   #21
bitter
Zadomowienie
 
Avatar bitter
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 432
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
ale patrz ile ludzi pędzi na filologie, po 12 osób na miejsce....:P
no dobrze, a na japonistykę jest 24 osoby na miejsce na uw uw i czy to sprawia że japonistyka jest taka fantastyczna/dużo ma absolwentów? dostałam się nawet na nią ale zwolniłam miejsce dla większych... pasjonatów

Cytat:
Napisane przez ladylajla Pokaż wiadomość
święta racja. nie spotkałam jeszcze bezrobotnego anglisty <a spotkalam paru>

Do autorki wątku: nie wiem, czy jest zapotrzebowanie na psychologów, ale pedagogów rynek pracy jakoś wchłania. zwłaszzca specjalizujących sie w pracy z niepełnosprawnymi, ale to już raczej musi być powołanie. w moim regionie jest uczelnia nakierowana właśnie na kształcenie pedagogiczne i absolwenci z reguły znajdują pracę w szkołach, poradniach. jedyne na co narzekają, to zarobki, ale to już inna bajka

moja koleżanka studiuje pedagogikę specjalną z logopedią, dorabia sobie w prywatnym żłobku i dostaje za niepełny wymiar godzin ok. 800zl. ale znam też dziesiątki przypadków mniej "obrotnych" absolwentek pedagogiki które raczej później pracują w butikach czy sklepach
__________________
NIE KORZYSTAM JUŻ Z TEGO KONTA
bitter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 11:31   #22
kariera85
Wtajemniczenie
 
Avatar kariera85
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tam i z powrotem..
Wiadomości: 2 156
GG do kariera85
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

ja myslę, że z tych dwóch zdecydowanie psychologia
jesteś młoda, nie wiesz jak się ukształtuje twoja kariera zawodowa
ja startowalam na pedagogice a teraz marzę o zarzadzaniu
a psychologia daje wiedzę bardziej wszechstronną, która przyda się w każdej dziedzinie życia

osobiście nie zgadzam się, żeby byl przesyt absolwentów jakiejkolwiek specjalizacji na rynku pracy, ciągle są potrzebni kolejni fachowcy w każdej dziedzinie tylko studia to nie wszystko.. trzeba jeszcze udokumentować swoje umiejętności przyszłemu pracodawcy
__________________
Małgoszova Entertainment presents:
overcoming imperfections
Episode I: Killing the ogre
Starring: Cudowna Dieta Mniej Żreć
kariera85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 11:32   #23
Ka-Mila
Rozeznanie
 
Avatar Ka-Mila
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Puck, 3-CITY
Wiadomości: 667
GG do Ka-Mila
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

Ja w zeszłym roku dostałam się na prawo. Wszystko ładnie pięknie. Rodzice zadowolenia a ja niepewna swojej decyzjii poszłam na te przyszłościowe i opłacalne studia.
Zrezygnowałam z nich bardzo szybko, WOGÓLE mnie nie interesowało to, czego studia dotyczyły. Miałam nadzieje przebrnąć, by zdobyć opłacalny zawód. Jednak zdecydowałam sie nie katować.
Teraz jestem zdecydowana na psychologię, o której awsze myślałam, ale jednocześnie bałam się , iż po takich studiach trudno będzie z pracą i płacą.
Teraz się tym nie przejmuje. Wiem, jaki mam cel zyciowy. Chce ustalać portrety psychologiczne przestępców. Chcę zrobić specjalizację seksuologi, klinicznej, patologii, kryminalistyki. To jest właśnie to co mnie interesuje. To jest mój życiowy cel, a nie cel n najbliższe 10 lat.
Szkoda, że na studia dzienne nie mam szans (z racjii zdawanyc przedmiotów oraz braku kasy na takie studia) więc wybiorę się na SWPS, choć nie wiem jaką siłą na to zarobię.
Myślę, że w życiu trzeba mieć cel zgodny z naszą duszą i chęć do zdobywania tego celu.
Ka-Mila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 11:56   #24
Absinth87
Raczkowanie
 
Avatar Absinth87
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 112
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

Ładny komentarz - ja też się zgadzam, że trzeba się starać robić co się lubi. Ale z drugiej strony żyjemy w takich czasach, że "magistrów jak psów" tak więc warto też brać pod uwagę czy znajdziemy pracę po studiach.

A tak w ogóle to chodziło ci chyba o patomorfologię, bo patologia to nauka o chorobach ;x Zresztą, jedno i drugie to już chyba medycyna..
Absinth87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 11:58   #25
NadIia
Rozeznanie
 
Avatar NadIia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 707
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

po rozmowie z moja mama doszlam do takich samych wnioskow ze jest lepiej robic to co sie lubi niz meczyc. Ona jest spelniona kobieta jak sama mowi. Zawsze lubila swoja prace fascynowalo ją to i teraz ciagle sie doksztalca w tym kiedrunku by byc jeszcze lepsza bo sprawia jej to przyjemnosc
NadIia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 12:07   #26
Ka-Mila
Rozeznanie
 
Avatar Ka-Mila
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Puck, 3-CITY
Wiadomości: 667
GG do Ka-Mila
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

Cytat:
Napisane przez Absinth87 Pokaż wiadomość
Ładny komentarz - ja też się zgadzam, że trzeba się starać robić co się lubi. Ale z drugiej strony żyjemy w takich czasach, że "magistrów jak psów" tak więc warto też brać pod uwagę czy znajdziemy pracę po studiach.

A tak w ogóle to chodziło ci chyba o patomorfologię, bo patologia to nauka o chorobach ;x Zresztą, jedno i drugie to już chyba medycyna..
Chodziło mi o patologię w psychologii
"Patopsychologia (ang. psychopathology), inaczej psychologia zaburzeń, psychopatologia to dziedzina psychologii klinicznej, dotycząca teoretycznych założeń zaburzeń psychicznych."


Uważam, że takie podejście do życia pozwoli się człowiekowi rozwijać.
Wątpie, że człowiek zmuszony do czegoś będzie miał chęć do rozwijania tego co go ogranicza i zniewala. A kiedy robisz to co lubisz i dodatkowo sie rozwijasz w tej dziedzinie to takie coś jest jak dodatkowe skrzydła, które cię uniosą
Ka-Mila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 12:39   #27
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

a ja poszłam na studia, które niekoniecznie mnie pasjonują, często się zmuszam do nauki, ale jakoś idzie ... a to wszystko po to, by w przyszłości mieć kasę na spełnianie swoich zachcianek i realizację marzeń ;]
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 13:01   #28
modzianka
Raczkowanie
 
Avatar modzianka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Katowice Miasto Jedno Na Sto ;)
Wiadomości: 497
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

hmm jesli mam Ci doradzić to proponuje filologie wschodniosłowiańską. Gospodarka i ekonomia ida na wschód poslki rynek zapełnia się rosjanami i nnnymi narodowiściami azjatyckimi-chcesz być kimś w życiu-naucz podługiwać się jakimś z ich języków. Taka moja rada a pedagogika czy psychologia to raczej ejst do pupy wsadzic....
modzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 13:19   #29
anczysko1
Zakorzenienie
 
Avatar anczysko1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 338
GG do anczysko1
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

Cytat:
Napisane przez Sinday Pokaż wiadomość
Cześć Ja studiuje psychologię na UWr i jestem bardzo zadowolona. Rok temu rzuciłam nawet dla niej socjologię. Studia są bardzo ciekawe i przyjemne. W czasie semestru nie mamy aż tak dużo nauki, dopiero podczas sesji. Na pierwszym semestrze odpadło ok 48 osób, dlatego trzeba się przyłożyć. Jednak całym sercem polecam. Psychologia to moja miłość
Jeśli chodzi o pedagogikę to mogę śmiało powiedzieć, że łatwiej się na nią dostać. Z tego co się orientuje to z podstawami masz szansę na dzienne studia choćby na UO. Moja znajoma dostała się w pierwszej turze. Choć nie ukrywam, że miała dobre wyniki (właśnie z podstaw).

Tak naprawdę sama musisz podjąć decyzję. My możemy podzielić się z Tobą swoimi drobnymi sugestiami. Wierzę, że wybierzesz właściwie
A moglabys napisac co zdawalas i na jakim poziomie? I jak Ci poszło? Od ilu przyjmowali?
bo mnie wlasnie interesuje UWr zamierzam zdać biologie na rozszerzeniu, matemtyke na podstawie, a co do polskiego i angielskiego jeszcze nie wiem.
__________________
Przeciętność nie jest tym, do czego należy dążyć!
anczysko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 13:25   #30
pattsy
Raczkowanie
 
Avatar pattsy
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 79
GG do pattsy
Dot.: Psychologia czy pedagogika ?

Ja również studiuje psychologie
Jeśli czujesz, że masz powołanie, jeśli chcesz pomagać ludziom to jak najbardziej polecamU mnie też bardzo dużo osób odpadło, a ja wybrałam ten kierunek z powołania i jestem bardzo zadowolona
__________________
Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć:''jestem w więzieniu w Meksyku", a on na to odpowie: "nic się nie martw zaraz tam będę."

pattsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:00.