Czy na początku związku zawsze jest wow? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-11, 11:19   #31
pogubiona88
Zadomowienie
 
Avatar pogubiona88
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 166
Dot.: Czy na początku związku zawsze jest wow?

Cytat:
Napisane przez Duszaniola Pokaż wiadomość
To może go zapytaj, czy on w ogóle lubi pisać sms-y. Jak nie, to spróbujcie dzwonić do siebie i wtedy sobie wszystko opowiedzieć.
A z tą reakcją na miłe słowa daj mu trochę czasu. Mówiłaś, że był w długim związku, więc pewnie trochę ciężko mu się teraz przestawić.
No ja też byłam w długim, ale nie przykładam jednej miary. Bo każdy jest inny... Widzicie, to jest tak - ja mam swoje "schizy" po ex, że np. będzie się kontaktował nadmiernie z byłą partnerką, albo coś takiego. I gdzieś to jest we mnie ale nie przelewam na niego. Nie uważam też że ma na wszystko tak reagować jak mój ex. Natomiast ja chyba trochę płacę frycowe za jego nieudany związek.
pogubiona88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 11:32   #32
Duszaniola
Wtajemniczenie
 
Avatar Duszaniola
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 2 375
Dot.: Czy na początku związku zawsze jest wow?

Jasne, że nie powinno, tylko ludzie są różni. Ty potrafisz odsunąć na dalszy plan, on nie. Jeżeli Ci zależy, to ja bym się jednak trochę poczekała, jak po np. miesiącu dalej tak będzie i nie będziesz widziała postępów, to wtedy trzeba się zastanowić, czy potrafisz z tym wytrzymać.
__________________

Duszaniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 11:36   #33
pogubiona88
Zadomowienie
 
Avatar pogubiona88
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 166
Dot.: Czy na początku związku zawsze jest wow?

Cytat:
Napisane przez Duszaniola Pokaż wiadomość
Jasne, że nie powinno, tylko ludzie są różni. Ty potrafisz odsunąć na dalszy plan, on nie. Jeżeli Ci zależy, to ja bym się jednak trochę poczekała, jak po np. miesiącu dalej tak będzie i nie będziesz widziała postępów, to wtedy trzeba się zastanowić, czy potrafisz z tym wytrzymać.
Pewnie tak. Może powinnam zwyczajnie poobserwować wszystko....
pogubiona88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 12:19   #34
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Czy na początku związku zawsze jest wow?

Ja nie cierpię początkowych randek, ekscytacji i wydaje mi się, że na początku jestem spokojną osobą, nie mam takiej fazy totalnego szaleństwa, że piszę 10 wiadomości dziennie etc. Na pewno początkowa faza jest ekscytująca, ale w sumie ja naprawdę sobie cenię to, co jest później. I nie przeżywam pierwszej fazy tak jak większość. Co nie zmienia faktu, że obecnie jestem w fazie początkowej i jestem baaaaardzo zakochana.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 12:43   #35
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Czy na początku związku zawsze jest wow?

Cytat:
Napisane przez pogubiona88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny. Jakie macie doświadczenia? Czy na początku związku zawsze jest "boom", szaleństwo, niedostrzeganie najmniejszych wad itp? Czy często jest tak że jest spokojnie, bardzo racjonalnie a potem z tego tworzy się związek na lata, czy życie? Taki nierozerwalny?

Pytam, bo jestem po kilku związkach. Zawsze było szaleństwo,minuty bez siebie nie można było wytrzymać, totalne zauroczenie...
Teraz jest dobrze, ale dostrzegam wady, widzę też masę zalet...Traktujemy się poważnie, myślimy o wspólnej przyszłości, ale też jesteśmy strasznie sparzeni na poprzednich związkach.

Ale właśnie nie ma tego boom, tych nieprzespanych z wrażenia nocy, ścisku żołądka itp....
Nie wiem, jak mają inni. Mogę tylko powiedzieć o sobie. Z TŻ-em mieliśmy trudne początki. Owszem jakaś fascynacja była, ale nie pisaliśmy do siebie codziennie, nie widzieliśmy się w każdej wolnej chwili. Na początku były ostre dyskusje dotyczące światopoglądu, oczekiwań itd. Jak się "dotarliśmy" to pojawiła się przyjaźń, przywiązanie i to sobie cenię najbardziej.

Nie jestem fanką, motyli, tęsknoty, pierwszych randek- no nie lubię tego.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 12:56   #36
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Czy na początku związku zawsze jest wow?

Nie zawsze są te motyle. Początki związku mojego i TŻ- ta były dość trudne. Tzn. poznaliśmy się, zaprzyjaźniliśmy i po roku czasu zaczęliśmy być parą. Oboje z lekkimi traumami z poprzednich związków. Na pewno było dużo tęsknoty - ot, dobrze nam się ze sobą przebywało, rozmawiało, chciało się więcej. Ale było bardzo dużo strachu i niepewności, czy to wypali (akurat mieliśmy sporo do stracenia w przypadku zerwania). To paraliżowało i może dlatego nie było tych początkowych motyli w brzuchu. Ale jak się sytuacja wyjaśniła po 2,3 miesiącach, że jednak jest bardzo dużo rzeczy, które łączy, że potrafimy się dogadać i pójść na kompromis - pojawiły się i te iskierki. I też z początku TŻ nie był zbyt sms-owy czy nastawiony na rozmowy telefoniczne, spotkania nie były takie długie... Z czasem się rozgadał, a i często się zdarza, że spędzamy ze sobą całe dnie.
Nie ma sensu się przejmować powszechnymi opiniami. Dojrzałe związki mogą mieć to do siebie, że jest więcej obaw na początku, trzeba też więcej wyjaśniać. Ale jak już przyjdzie poczucie pewności, to i zdarzają się te osławione motyle
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 13:04   #37
paolyn
Rozeznanie
 
Avatar paolyn
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 911
Dot.: Czy na początku związku zawsze jest wow?

w obecnym ziazku nie było na początku żadnego wow. Ale z dnia na dzień czuję się coraz bardziej szczęśliwsza i takie wow mam na co dizeń
__________________
więcej w wiary w siebie!

50 kg
75B -> 65E/F
paolyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-11, 14:13   #38
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Czy na początku związku zawsze jest wow?

Pewnie nie zawsze jest "wow". Pytanie brzmi czy powinno byc? Moim zdaniem tak. A skoro tak to czemu godzic sie na mniej niz sie oczekuje?
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 14:20   #39
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Czy na początku związku zawsze jest wow?

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;39703186]Pewnie nie zawsze jest "wow". Pytanie brzmi czy powinno byc? Moim zdaniem tak. A skoro tak to czemu godzic sie na mniej niz sie oczekuje?[/QUOTE]

Moim zdaniem zdecydowanie nie powinno być żadnych wow. Wolę chłodne i bardziej stonowane emocje. Wielkie wybuchy mnie jakoś nie kręcą
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 14:23   #40
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Czy na początku związku zawsze jest wow?

Czy zawsze jest wow?
Nie.
Czy powinno być?
Zależy co lubisz.

Byłam w związku bez 'wow', tylko taki który narodził się z sympatii, miłego rozmawiania, przyjaźni. Ani wybitnego zachwytu wyglądem, a ni jakiejś chemii nie było, trwałam w tym bo tłumaczyłam sobie, że nie potrzebuję takich tanich bajerów i liczy się coś więcej. Z perspektywy czasu widzę, że był to zmarnowany czas, a ja wmówiłam sobie, że muszę godzić się na półśrodki bo wydawało mi się, że opowieści o wilekiej romantycznej miłości to bujda.

Obecnie jestem w związku z 'wow' i co by się nie stało - nigdy nie przytaknę już nikomu kto będzie chciał mi wmówić, że można być szczęśliwym w związku 'z rozsądku', gdzie miłość jest zwykłą przyjaźnią, bez większych emocjonalnych dodatków. Jak już się owe 'wow' poczuje, to widać, że jednak czegoś brakowało.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 14:23   #41
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Czy na początku związku zawsze jest wow?

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Moim zdaniem zdecydowanie nie powinno być żadnych wow. Wolę chłodne i bardziej stonowane emocje. Wielkie wybuchy mnie jakoś nie kręcą
Nie rozumiem czemu "wow" kojarzysz z jakimis wybuchami. O jakich zreszta wybuchach mowa?

Poza tym smutne to, co napisalas jest moim zdaniem. Chlodne relacje to mozna miec z sasiadka a nie z chlopem, z ktorym sie jest.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-11, 14:33   #42
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Czy na początku związku zawsze jest wow?

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;39703409]Nie rozumiem czemu "wow" kojarzysz z jakimis wybuchami. O jakich zreszta wybuchach mowa?

Poza tym smutne to, co napisalas jest moim zdaniem. Chlodne relacje to mozna miec z sasiadka a nie z chlopem, z ktorym sie jest.[/QUOTE]

A to nie ma naprawdę niczego pomiędzy motylami w brzuchu na czyjś widok a chłodnymi relacjami?

Ja z natury nie mam jakiś wybuchowych emocji- jestem raczej spokojna w przezywaniu uczuć. Jeśli kocham to intensywnie, ale spokojnie, jeśli nienawidzę to nie ślepo tylko po prostu staram się unikać nielubianego. Jeśli się cieszę to nie skaczę pod sufit, a jak się smucę to nie płaczę z pudełkiem lodów czekoladowych w ręku tylko robię się bardziej melancholijna.

To nie znaczy, że nie czuję, po prostu nie przeżywam intensywnie. Intensywność mnie męczy, wolę spokój i bezpieczeństwo. Nie lubię motyli w brzuchu, ciarek na plecak- nie wyobrażam sobie nawet jakie męczące musi być coś takiego przez dłuższy czas.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 14:42   #43
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Czy na początku związku zawsze jest wow?

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
A to nie ma naprawdę niczego pomiędzy motylami w brzuchu na czyjś widok a chłodnymi relacjami?

Jest. Nie napisalam, ze nie ma.
Ty sama zreszta pisalam o chodzie.


Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Ja z natury nie mam jakiś wybuchowych emocji- jestem raczej spokojna w przezywaniu uczuć. Jeśli kocham to intensywnie, ale spokojnie, jeśli nienawidzę to nie ślepo tylko po prostu staram się unikać nielubianego. Jeśli się cieszę to nie skaczę pod sufit, a jak się smucę to nie płaczę z pudełkiem lodów czekoladowych w ręku tylko robię się bardziej melancholijna.

Piszesz tu raczej o spokojnej relacji. Wczesniej pisalas o chlodnej. Nie wiem wiec o co Ci juz chodzi. Jak sie zdecydujesz to dokoncz swoja mysl .
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 14:50   #44
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Czy na początku związku zawsze jest wow?

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;39703822]Jest. Nie napisalam, ze nie ma.
Ty sama zreszta pisalam o chodzie.

Piszesz tu raczej o spokojnej relacji. Wczesniej pisalas o chlodnej. Nie wiem wiec o co Ci juz chodzi. Jak sie zdecydujesz to dokoncz swoja mysl .[/QUOTE]

Tak- pisałam o chłodzie, ale w sensie pozytywnym. Rozumiem, że mogło to być odebrane na opak, po prostu użyłam wyrazu "chłodne" w opozycji do powszechnej konotacji o "gorących emocjach"
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 16:20   #45
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Czy na początku związku zawsze jest wow?

U mnie było* wielkie WOW, bum i co tam jeszcze.
Co nie znaczy, że nie dostrzegałam, czy nie dostrzegam teraz wad TŻta. Ślepa przecież nie jestem Na dodatek mieszkamy razem, więc ciężko pewnych aspektów nie widzieć Ale nie są to takie wady, które uniemożliwiałyby nam związek i to najważniejsze.

*po dwóch latach mogę śmiało powiedzieć, że NADAL mam wielkie WOW i motyle w brzuchu
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 20:51   #46
WDM
Rozeznanie
 
Avatar WDM
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 980
Dot.: Czy na początku związku zawsze jest wow?

Cytat:
Napisane przez pogubiona88 Pokaż wiadomość
jak mu powiem coś miłego to nie podziękuje, albo nie odwzajemni komplementem tylko zaczyna się dyskusja na 10 minut że zapewne tylko tak mówie, ze ma nadzieję, że jestem świadoma tego co powiedziałam itp... I nie jest to tak że on chce usłyszeć jeszcze 10 zapewnień, tylko to że poprzedniczka moja go oszukiwała.


Odpisał, żebym czekała, nie miała oczekiwań i go nie pospieszała... Więc powiedziałam że nie chcę pośpieszać, a oczekiwania chyba każdy jakieś ma. I ja w stosunku do niego i on do mnie. Nie odpisał. Następnego dnia zapytałam czy się obraził. Powiedział że już nie pamięta o co chodziło i zmienił temat...

Nie oglądasz wpływu przeszłości, a charakter tego faceta.

Tekst z brakiem oczekiwań - furtka do odejścia oraz brak szacunku.

Reakcja po rozmowie - lekceważenie.
WDM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 07:41   #47
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Czy na początku związku zawsze jest wow?

A wg.mnie coś tu jest nie tak. Przecież poza sms-ami są rozmowy telefoniczne, nie wierze by nie miał czasu. On coś nie bardzo sie angazuje.
Ja wcale nie dziwie się, ze troszke jesteś zdezorientowana.
Oczywiscie , ze jesli tęskni to bedzie pisać sms, o22 niech przyjdzie pod pracę.
Ja rozumiem, ze to wasze początki. Wiemy , ze zakochani robia rozne rzeczy by zobaczyć partnera czy partnerkę
A wogole to jak z nim rozmawiać skoro następnego dnia mowi, ze nie pamieta o czym pisaliscie wczoraj...
Przyjrzyj sie troche temu związkowi jaki tworzył wczesniej. Moze jeszcze nie zapomniał o tej byłej dziewczynie? Moze ma mega kompleksy? Praiwsz mu komplementy by było mu miło, nie musi wierzyć, traci sie przyjemnosc z mowienia do takiego kogos miłych rzeczy. Ba, komplementy są zawsze subiektywne...Zamiast cieszyć sie tym zwiazkiem i być szczęsliwą to zawracasz sobie głowę pierołami. Jeszcze Cię w kompleksy wpędzi...
Dziwny facet. Pogadać z nim to nie bardzo, widzę...
Weż sobie zrob z nim przerwę parę dni, zobacz jak będzie się zachowywał. Jak mu zalezy to i z wc napisze, zadzwoni albo przyjdzie. A jak nie to tego kwaitu to poł swiatu. Będziesz sobie młodość marnowac...
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 09:52   #48
raita
Zakorzenienie
 
Avatar raita
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 4 354
Dot.: Czy na początku związku zawsze jest wow?

Ja na początku z moim TŻ to zanim byliśmy razem to szaleństwo, a w dzień jak zostaliśmy oficjalną parą to już tego wieczoru zastanawiałam się czy to ma sens i czy nie chcę zerwać I tak miałam wątpliwości, raczej nie było wielkich emocji.
Z czasem jednak się tak wkręciłam, że wiem dobrze, że wynikało to tylko z mojego analizowania i doszukiwania się dziury w całym. Oj uwielbiam tak się zamartwiać na zapas i wszędzie widzieć problem, " co by nie było za dobrze". Może u Ciebie to też jest spowodowane takim nadmiernym myśleniem i wyobrażaniem sobie nie wiadomo czego.
Daj sobie czas, przecież Cię facet do siebie nie przywiązał i w każdym momencie możesz się wycofać. Narazie jednak polecam czekać i zobaczyć jak to będzie.
__________________
A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć.



raita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 11:50   #49
ariadn_a
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 324
Dot.: Czy na początku związku zawsze jest wow?

Cytat:
Napisane przez pogubiona88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny. Jakie macie doświadczenia? Czy na początku związku zawsze jest "boom", szaleństwo, niedostrzeganie najmniejszych wad itp? Czy często jest tak że jest spokojnie, bardzo racjonalnie a potem z tego tworzy się związek na lata, czy życie? Taki nierozerwalny?

Pytam, bo jestem po kilku związkach. Zawsze było szaleństwo,minuty bez siebie nie można było wytrzymać, totalne zauroczenie...
Teraz jest dobrze, ale dostrzegam wady, widzę też masę zalet...Traktujemy się poważnie, myślimy o wspólnej przyszłości, ale też jesteśmy strasznie sparzeni na poprzednich związkach.

Ale właśnie nie ma tego boom, tych nieprzespanych z wrażenia nocy, ścisku żołądka itp....
I uwierz, z tego może być dużo poważniejszy związek. A boom może przyjść nawet po 3 latach <tak jak u mnie>
ariadn_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-12, 17:01   #50
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Czy na początku związku zawsze jest wow?

U mnie nie było takiego WOW bo zaczęło sie od dobrego koleżeństwa, potem przyjaźni i tak zostało.
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 17:09   #51
201711281122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 17 591
Dot.: Czy na początku związku zawsze jest wow?

Jestem w związku od pół roku. Jest to mój pierwszy związek, kiedy to nie szalałam z miłości na początku. Zaczęłam się zastanawiać, czy to na pewno to. W miarę upływu czasu uczucie między nami zaczęło się nakręcać i chyba dopiero teraz mamy totalnego świra na swoim punkcie.
201711281122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 20:17   #52
aza3994
Zakorzenienie
 
Avatar aza3994
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 353
Dot.: Czy na początku związku zawsze jest wow?

Droga Autorko z tej sytuacji jest jedno wyjście. Jeśli zakładasz taki wątek na wizażu to znaczy, że masz pewne wątpliwości. Musisz porozmawiać, ale przede wszystkim ze sobą - zrozumieć, co czujesz, czego pragniesz i oczekujesz. Następnie, jeśli będziesz miała sprecyzowane oczekiwania porozmawiaj ze swoim facetem, wytłumacz mu, że zależy Ci, ale brakuje Ci tego i tego. Ewentualnie daj jemu i Wam trochę więcej czasu, może tego potrzebujecie
__________________
cel 1:
68,0 - 61,5 -....- 60 kg

3/2017
aza3994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:41.