Nasze codzienne jadłospisy, część V - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-06-01, 07:31   #2071
deMitia
Rozeznanie
 
Avatar deMitia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 746
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Ale ja na Ciebie nie naskoczyłam, w ogole to chciałabym zauważyć, że jestem jedną z niewielku wizażystek które w ogole miały cierpliwośc doTwoich jadłospisów, bo właściwie ja jako jedyna je oceniałam od jakiegoś czasu (już nie bedę, skoro tak mi się dziękuje )....ja po prostu oceniłam Twój jadłospis- oceniłam tak jak samo jakby ktoś inny go wstawił. Nie widzę powodu aby oceniać kazdy poszczególny jadłopis poprzez pryzmat tego kto jest kim z zawodu, jaki ma dzień... bo nie znam was i nie wiem czy jecie mało, bo macie 3 dzień okresu, czy dlatego, że sobie taką dietę wybrałyście.Rozumiem kiedy inaczej ocenia się jadłospisy dziewczyn, które miały ed, bo wiadomo, ze dla nich sukcesem jest kromka białego chleba- ale kiedyś ktoś planuje zjeść "odrobinkę" to nie wiem co tak oburzającego w tym, że napisałam, że je mało. Reasumując: bardzo ładnie się tu dziękuje za poświęcoy czas i uwagę. Zapamiętam to sobie
__________________
"Myśli pan, że tylko jabłko deserowe warte jest grzechu?"
deMitia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 08:03   #2072
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Demita carmel jest modelką - musi jeść niewiele (nie znaczy to, że mało). Nie czepiajcie się jej. Modelki mają swoje prawa, a my ludzie normalni (czyt nie modelki) mamy inne. One muszą jeść nie wiele by dobrze na wybiegu wyglądać (choć nie głodzić się). carmel ma umnie duży plus, bo nie je jak nie które - same warzywa. Acha jadłospisy wstawiam od poniedziałku - zaczynam (znowu) P.
to nie do końca dlatego, Carmel po prostu ma tak z natury jak pisała - zawsze jadła malutko i zaczyna jeść więcej

Cytat:
Napisane przez deMitia Pokaż wiadomość
Skoro zamieszczanie jadłospisów poniżej 1000 kalorii jest zabronione to znaczy, ze jest zabronione.... niezależnie od tego czy jest się modelką, pisarką, ogrodnikiem czy kierowcą autobusu.
Tego zalecenie nie wymyślił sobie nikt tak żeby było "fajnie", tylko dlatego, zeby dziewczyny nie sugerowały się takimi jadłospisami...
a sugeruja się.
jest zabronione, ale Carmel dostała ostrzeżenie a potem zaczęła wklejać naprawdę dużo lepsze jadłospisy jak na siebie. Trzeba uszanować to, że się stara mimo, iż jej naturalne potrzeby są mniejsze niż (yyy...) zwykłych ludzi.

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Nie sugerują się. I weź przestań tak szukać dziury w całym. Ja tak kiedyś zrobiłam, no i co. I teraz mam nauczkę. Carmel je ponad 1000, może według ciebie mniej. Wogóle nie będę z tobą dyskutować. Nie mam zamiaru się kłócić. Wkurza mnie jedynie to gdy ktoś wytyka innym zasady. Carmel je tak jak umie i potrafi a ty nie rób z niej idiotki, bo pisząc te jadłospisy zna zasady Dietetyki. Koniec dyskusji.
też to proponuję, bo schodzi ona na zły tor... znowu. ostatnio za dużo kłótni na tym wątku



Cytat:
Napisane przez Carmel Choco Pokaż wiadomość
uważam, że moje jadłospisy są o wiele lepsze niż wcześniejsze. może ten dzisiejszy pozostawia do życzenia, ale o powodzie napisałam wcześniej. z tego co zauwazylam, to prawie kazdej wizazance zdarzał się gorszy dzien, jesli chodzi o jedzenie. nikt na nie jakoś nie naskakiwał, więc proszę o wyrozumiałość. ZWLASZCZA, ze jem o wiele więcej niż jadłam jeszcze jakieś 2 tygodnie temu... a organizmu się nie oszuka, dziś mam trudny dzień i jedzenie to moj wrog
znam to uczucie . Ja Cię bardzo szanuję za to, że zaczynasz jeść coraz więcej, bo moja siostra była niejadkiem i miała anemię - musiała zacząć jeść znienawidzone warzywa etc. - bardzo się męczyła, ale dała radę
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 08:17   #2073
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Nie sugerują się. I weź przestań tak szukać dziury w całym. Ja tak kiedyś zrobiłam, no i co. I teraz mam nauczkę. Carmel je ponad 1000, może według ciebie mniej. Wogóle nie będę z tobą dyskutować. Nie mam zamiaru się kłócić. Wkurza mnie jedynie to gdy ktoś wytyka innym zasady. Carmel je tak jak umie i potrafi a ty nie rób z niej idiotki, bo pisząc te jadłospisy zna zasady Dietetyki. Koniec dyskusji.
nie wybuchaj tak, bo raczej nie chcemy tu kłótni, nie chcesz sie kłócić, ale jak czyta się Twoja wypowiedź to słychać krzyk w Twoim głosie...
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 09:10   #2074
aluchelek
Raczkowanie
 
Avatar aluchelek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 496
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Djapira Pokaż wiadomość
Carmel, czy kalarepę się gotuje, czy je sie na surowo? Szczerze powiedziawszy nigdy nie jadłam, a mam ochotę spróbować
Jeszcze jak byś mi napisała z czym to można jeść



juliaaa jesteś wegetarianką ?
ja obieram kalarepę z tej skórki i kroję na plastry...wcinam na surowo

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Nie sugerują się. I weź przestań tak szukać dziury w całym. Ja tak kiedyś zrobiłam, no i co. I teraz mam nauczkę. Carmel je ponad 1000, może według ciebie mniej. Wogóle nie będę z tobą dyskutować. Nie mam zamiaru się kłócić. Wkurza mnie jedynie to gdy ktoś wytyka innym zasady. Carmel je tak jak umie i potrafi a ty nie rób z niej idiotki, bo pisząc te jadłospisy zna zasady Dietetyki. Koniec dyskusji.
co za zmiana.....




Mój R dzisiejszy:

1ś: trzy kromki chleba razowego pytlowego, a na nich: a) biały serek z sosem chili, b) pasta ze zmiksowanej czerwonej fasoli, koncentratu pomidorowego, sos chili, przyprawy, prażonymi pestkami dyni c) pasta rybna (z dorsza), herbata miętowa bez cukru

kawa z mlekiem

2ś: kalarepa, szklanka mleka 1,5%

obiad u mamy: nie wiem co będzie, zjem mało i będę unikać sosu i ziemniaków

podwieczorek: kulka lodów (no dzień dziecka no! )

kolacja: kanapka z tuńczykiem

miłego dnia!
__________________
PM 2011

aluchelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 10:31   #2075
gothic_lencia
Zadomowienie
 
Avatar gothic_lencia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 416
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

ja jak na razie dzisiaj:
9.30 - śniadanie: 1 kromka pszennego :/ chlebka z cieniutka warstwą masła ,plastrem szynki drobiowej
+miseczka sałatki greckiej ze słoika
11.00 - pomarańczkę
__________________
PROFIL NIEAKTUALNY
gothic_lencia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 10:36   #2076
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Cytat:
Napisane przez agatka-a Pokaż wiadomość
nie wybuchaj tak, bo raczej nie chcemy tu kłótni, nie chcesz sie kłócić, ale jak czyta się Twoja wypowiedź to słychać krzyk w Twoim głosie...
to też jest prawdą niestety.

może pozostawmy decyzję o jadłospisach Carmel moderatorom. budzą one wiele kontrowersji - fakt, ale po prostu je ignorujcie, ok? Bo komentarze - zarówno te 'za' jak i 'przeciw' rodzą nieprzyjemne wymiany zdań, a potem konflikty... a NCJ było takim miłym wątkiem (jeszcze pod nazwą idz, a dokładniej jego II częścią)

Cytat:
Napisane przez aluchelek Pokaż wiadomość

Mój R dzisiejszy:

1ś: trzy kromki chleba razowego pytlowego, a na nich: a) biały serek z sosem chili cóż to za sosik?, b) pasta ze zmiksowanej czerwonej fasoli, koncentratu pomidorowego, sos chili, przyprawy, prażonymi pestkami dyni c) pasta rybna (z dorsza podasz jej b/t/w?), herbata miętowa bez cukru

kawa z mlekiem

2ś: kalarepa, szklanka mleka 1,5% brak białka, i - generalnie -warzywko to nie posiłek

obiad u mamy: nie wiem co będzie, zjem mało i będę unikać sosu i ziemniaków zjedz ziemniaki, nie umrzesz od tego po prostu nie używaj sosu rzeczywiście grunt, żebyś nie połączyła tłuszczy z węglami, ale jeśli już to zrobisz, wielka tragedia się nie stanie, nie przeginajmy w żadną stronę

podwieczorek: kulka lodów (no dzień dziecka no! ) zjedz ją na deser, a na podwieczorek zjedz sobie na przykład serek homo z nnkt bo masz ich mało wręcz wcale

kolacja: kanapka z tuńczykiem ok, ale wrzuć jakieś warzywo

miłego dnia!
j.w.

Cytat:
Napisane przez gothic_lencia Pokaż wiadomość
ja jak na razie dzisiaj:
9.30 - śniadanie: 1 kromka pszennego :/ chlebka z cieniutka warstwą masła ,plastrem szynki drobiowej mało jak na śniadanie, brak warzyw, malutko białka
+miseczka sałatki greckiej ze słoika z serkiem feta, tak?? jeśli tak, na r nie bardzo
11.00 - pomarańczkę to nie posiłek, brak białka...
poza tym...
nie wklejamy niekompletnych jadłospisów, kobieto
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 10:46   #2077
gothic_lencia
Zadomowienie
 
Avatar gothic_lencia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 416
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

przepraszam,wkleję cały
__________________
PROFIL NIEAKTUALNY
gothic_lencia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-01, 11:09   #2078
Carmel Choco
Rozeznanie
 
Avatar Carmel Choco
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 530
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Mam nadzieję, że mój dzisiejszy jadłospis nie wzbudzi tyle kontrowersji . Uwazam też, że każdy zasługuje na szanse. Zwłaszcza, że STARAM SIE i moje jadłospisy sa odrobinę lepsze od wczesniejszych.... U 1. 250 ml mleka z michą truskawek + serek wiejski + kawa z duuużą ilością mleka 0,5% kromka razowca pełnoziarnistego z pomidorkiem, cebulką i pieprzem 2. lód Big Toffee + garść truskawek + 330 ml soku z dyni, banana, jabłka, papai... 3. kartofelki z koperkiem + chuda pierś z kurczaczka + 450 ml kefiru 0% 4. serek wiejski z warzywami i kromką czarnego chleba Baby14, kalarepke obieram i szamię na surowo (moj TZ lubi sobie posypać solą)
Carmel Choco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 11:26   #2079
aluchelek
Raczkowanie
 
Avatar aluchelek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 496
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

kurczę, trudno jednak ułożyć taki jadlospis.... ciągle o czymś zapominam

pasta rybna to Pastella (jest potwornie kaloryczna), ale niestety wyrzuciłam już pudełko. Sos chili Tao tao, zawiera głównie cukier, ale jest bardzo pikantny, więc na kanapce jest go bardzo mało.

Zmodyfikuję swoje dzisiejsze menu; dziękuję za sugestie
__________________
PM 2011

aluchelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 11:30   #2080
imposing
Rozeznanie
 
Avatar imposing
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 707
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Carmel Choco Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że mój dzisiejszy jadłospis nie wzbudzi tyle kontrowersji . Uwazam też, że każdy zasługuje na szanse. Zwłaszcza, że STARAM SIE i moje jadłospisy sa odrobinę lepsze od wczesniejszych.... U 1. 250 ml mleka z michą truskawek + serek wiejski + kawa z duuużą ilością mleka 0,5% kromka razowca pełnoziarnistego z pomidorkiem, cebulką i pieprzem 2. lód Big Toffee + garść truskawek + 330 ml soku z dyni, banana, jabłka, papai... 3. kartofelki z koperkiem + chuda pierś z kurczaczka + 450 ml kefiru 0% 4. serek wiejski z warzywami i kromką czarnego chleba Baby14, kalarepke obieram i szamię na surowo (moj TZ lubi sobie posypać solą)
Kochana, jak miło widzieć takie postępy.
Szkoda, że 4 posiłki.
Ale ogólnie jest fajnie.
A jeśli chodzi o śniadanie.. jesz truskawki z mlekiem? Jak? Rozgniatasz je i zalewasz mlekiem , czy inaczej?
imposing jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 11:52   #2081
Carmel Choco
Rozeznanie
 
Avatar Carmel Choco
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 530
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez gothic_lencia Pokaż wiadomość
przepraszam,wkleję cały
Cytat:
Napisane przez imposing Pokaż wiadomość
Kochana, jak miło widzieć takie postępy.
Szkoda, że 4 posiłki.
Ale ogólnie jest fajnie.
A jeśli chodzi o śniadanie.. jesz truskawki z mlekiem? Jak? Rozgniatasz je i zalewasz mlekiem , czy inaczej?
wlewam do pojemnika 250 ml mleczka, wrzucam truskawki i miksuje blenderem robię taki koktajl. Pychotka, uzaleznilam się
Carmel Choco jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-01, 11:53   #2082
tamonita
Zakorzenienie
 
Avatar tamonita
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poza granicami naszego pięknego kraju
Wiadomości: 5 977
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Nie sugerują się. I weź przestań tak szukać dziury w całym. Ja tak kiedyś zrobiłam, no i co. I teraz mam nauczkę. Carmel je ponad 1000, może według ciebie mniej. Wogóle nie będę z tobą dyskutować. Nie mam zamiaru się kłócić. Wkurza mnie jedynie to gdy ktoś wytyka innym zasady. Carmel je tak jak umie i potrafi a ty nie rób z niej idiotki, bo pisząc te jadłospisy zna zasady Dietetyki. Koniec dyskusji.
Weroniko, nie unoś się tak, bo jakies 3 dni temu sama naskakiwałaś i to jeszcze gorzej na Carmel grożąc jej i zgłaszając jej jadłospisy moderatorom, a teraz nale stajesz i to agresywnie w jej obronie, określ się, bo szczerze to wprowadzasz tu troche zamętu...
__________________
Jesteśmy razem od: 21.12.2008 r. http://www.suwaczek.pl/cache/f9e7365b00.png
Zaręczeni od: 09.07.2011 r.
http://www.suwaczek.pl/cache/008a20f1c3.png
Nasz Dzień: 04.08.2012 r. http://www.suwaczek.pl/cache/d5ce1e934e.png

Niech się stanie... !
KCP

tamonita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 12:05   #2083
imposing
Rozeznanie
 
Avatar imposing
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 707
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Carmel Choco Pokaż wiadomość
wlewam do pojemnika 250 ml mleczka, wrzucam truskawki i miksuje blenderem robię taki koktajl. Pychotka, uzaleznilam się
Ach, to ja często robie tak samo tylko z jogurtem naturalnym. ^^
ale dzięki, spróbuje też tak.
imposing jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 12:07   #2084
MartaS1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 185
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

PILNE
Jak dietetycznie mogę przygotować karkówkę?? Do dyspozycji: patelnia teflonowa, ewentualnie piekarnik
MartaS1992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 12:28   #2085
juliaaa161190
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 220
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Djapira Pokaż wiadomość
juliaaa jesteś wegetarianką ?
Do końca nie, czasem zdarzy mi się zjeść mięso, ale są to raczej sporadyczne przypadki - nawet bardzo. Jeżeli mam wybierać to wolę ryby a z mięsa to jedynie pierś z kurczaka mogę zjeść i to rzadko - jakoś tak mnie to odrzuca ... z reguły jem mięso jak już rodzice bardzo nastają - w minimalnej ilości ... nie przepadam za nim i dlatego w moich jadłospisach nie pojawia się zbyt często, bo nigdy z własnej woli go tam nie umieszczę ...



Co do weekendowego R to nie chce mi się wstawiać nawet jadłospisów. Nie są jakieś bardzo złe, ale nie są również dobre bo oparte praktycznie na owocach, które do R wiadomo jak się mają ... a ja tak kocham owoce i w weekend jem je bez ograniczeń ... wczoraj chyba z kg truskawek, dużooo arbuza, jabłka ... dzisiaj jabłka, nektaryny, arbuz ... czasem można
__________________
2-13.08 Hiszpania z moimi Świrami ;*

^Nothing suprises me any more.
juliaaa161190 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 14:16   #2086
ifrit
Zadomowienie
 
Avatar ifrit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 959
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

sniadanie:
mały banan,1/2 marchewki,jabłko, kawałek chudego twarogu +ok 200g jogurtu naturalnego (wszystko zmiksowane w blenderze)+otreby i płatki owsiane
kawa bez cukru
II śniadanie: koktail z I sniadania + jezyny
obiad: sałatka (sałata zielona,pomidor,ogorek,pe stki dynii) kalafior,tunczyk w sosie własnym , troche keczupu
podwieczorek: jabłko,jogurt +twarog chudy+ oteby ,kawa bez cukru
kolacja pewnie tunczyk w sosie wlasnym z pomidorem
__________________
W myślach wszystko ma początek!
ifrit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 14:41   #2087
Djapira
Zadomowienie
 
Avatar Djapira
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez aluchelek Pokaż wiadomość
ja obieram kalarepę z tej skórki i kroję na plastry...wcinam na surowo
Dzięki

Cytat:
Napisane przez juliaaa161190 Pokaż wiadomość
Do końca nie, czasem zdarzy mi się zjeść mięso, ale są to raczej sporadyczne przypadki - nawet bardzo. Jeżeli mam wybierać to wolę ryby a z mięsa to jedynie pierś z kurczaka mogę zjeść i to rzadko - jakoś tak mnie to odrzuca ... z reguły jem mięso jak już rodzice bardzo nastają - w minimalnej ilości ... nie przepadam za nim i dlatego w moich jadłospisach nie pojawia się zbyt często, bo nigdy z własnej woli go tam nie umieszczę ...
Zapytałam z czystej ciekawości, bo w każdym posiłku przewija się biały ser, wieśniak itp.
__________________
"Jeśli nie odważysz się zrobić kroku, nigdy nie dowiesz się tego, do czego jesteś zdolny. Ufaj po prostu, że w nowej sytuacji dasz radę"!


Djapira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 15:34   #2088
201705250937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 097
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Djapira, ile masz wzrostu?
201705250937 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 15:57   #2089
smak6malin
Wtajemniczenie
 
Avatar smak6malin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2 566
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Krytia Pokaż wiadomość
a śniadanie całkiem spore było z opisu może wydawać sie małe
na spacer nie wzięłam bo to była droga ze szkoły
Wiesz jadłam już i 3500
Możliwe, że się tak tylko wydaję. O 3500 to ładnie

Cytat:
Napisane przez ifrit Pokaż wiadomość
R,U, P?
sniadanie:
mały banan,1/2 marchewki,jabłko, kawałek chudego twarogu +ok 200g jogurtu naturalnego (wszystko zmiksowane w blenderze)+otreby i płatki owsiane
kawa bez cukru
II śniadanie: koktail z I sniadania + jezyny
obiad: sałatka (sałata zielona,pomidor,ogorek,pe stki dynii) kalafior,tunczyk w sosie własnym , troche keczupu
podwieczorek: jabłko,jogurt +twarog chudy+ oteby ,kawa bez cukru
kolacja pewnie tunczyk w sosie wlasnym z pomidorem


Cytat:
Napisane przez Libra2 Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze U
Sniadanie :Twarożek domowy,pomidor,ogórek, kromka chleba razowego ok
II Śniadanie : Jagodzianka, nescafe 3 w1 mogłaś dorzucić jakiś owoc
Obiad: 200 g grillowanej piersi z kurczaka, 300 g warzyw na patelnię z przyprawą włoską, 2 ziemniaki ok
Na deser ogromna ilość czerwonych winogron ok
Podwieczorek: Vitello kokosowy z 2 łyżkami fitelli kokosowej z crunchy i 5 podusiakami kokosowymi mhm..
Kolacja : Serek wiejski z pomidorem,1/2 zielonej papryki, 1/2 ogórka, fit-upem i szczypiorkiem , kromka chleba graham, zielona herbata ok
Pamiętaj o NNKT.

Cytat:
Napisane przez bejbi19 Pokaż wiadomość
R,

1. 1/4 arbuza, kawa z mlekiem to nie posiłek, sam owoc i napój ? to kiepskie śniadanie, zadbaj o to, żeby w śniadaniu znalazły się białka, węgle
2. sałatka warstwowa (jest przepyszna!!!) napisz dokładnie co wchodziło w skład, bo to co napisałaś nie daje zbyt wiele
3. 2 nozki kurczaka, 3 skrojone pomidory w jaki sposób przygotowane te nóżki z kurczaka?
4. twarozek chudy z szczypiorkiem (miseczka) ok
5. jeszcze nie wiem co na kolacje :P
Jw. Brak NNKT.
__________________





smak6malin jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-01, 15:58   #2090
monochrome
Rozeznanie
 
Avatar monochrome
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Katowice / Kraków
Wiadomości: 701
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Dzisiejszy jadłospis - P.

Śniadanie:
1/2 szklanki płatków owsianych, szklanka mleka, Danio Intenso kokosowy, banan, orzechy, rodzynki, kokosowe płatki śniadaniowe

II śniadanie:
Grahamka z twarożkiem, pomidorem i szczypiorkiem
Jogobella z muesli tropikalna z dodatkową mandarynką

III śniadanie:
McFlurry

Obiad:
Zupa pomidorowa z makaronem, zabielana
Wołowina w sosie chrzanowym
Kilka ziemniaków
Buraczki

Deser:
Kawałek sernika
Kawa z mlekiem

Podwieczorek:
Dwa tosty francuskie z twarożkiem i dżemem
Truskawki z jogurtem

Kolacja:
Tortilla z kurczakiem, sałatą, żółtym serem i majonezem
__________________
I can ride my bike with no handlebars
monochrome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 16:04   #2091
smak6malin
Wtajemniczenie
 
Avatar smak6malin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2 566
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Moje wczorajsze U ( weselne )

śniadanie :
2 kromki chleba słonecznikowego, pomidor,szczypiorek, jajecznica : 2 jajka, czosnek, fit up do jajek, łyżeczka oliwy z oliwek, łyżeczka masła

II śniadanie : serek homo naturalny 180 gr, 400 gr truskawek

iii zaczyna się

obiad : 3 kluski śląskie, 2 średniej wielkości ziemniaki, pierś z kurczaka, duszone pieczarki z cebulą, duuużo sałatki greckiej ( bez fety), 200 ml rosołu z białym makaronem ( nie jadłam kilka lat białego makaronu, przyznam, że był niedobry :P ),

deser : 2 kawałki sernika z brzoskwiniami i kruszonką, kiść winogron, brzoskwinia

podwieczorek: 2 kromki chleba razowego z szynką, kilka łyżek sałatki jarzynowej, jajko, 3 małe grzanki z czosnkiem

kolacja : mały kotlet schabowy, 100 gr frytek, surówka : kapusta pekińska, kukurydza, jogurt, przyprawy

Poza jedzeniem pojawił się alkohol : szampan , kilka kieliszków wódki, piwo, kilka kieliszków wódki kakaowej
__________________





smak6malin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 16:05   #2092
Libra2
Zadomowienie
 
Avatar Libra2
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 203
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Moje dzisiejsze U
Śniadanie: 3 kromki chleba razowego ze słonecznikiem z sałatą 3 plastrami poledwicy sopockiej, pomidorem i ogórkiem , latte maciatto z cynamonem
II Śniadanie: Twarożek domowy z pomidorem, ogórkiem, fit-upem , kromka chleba razowego ze słonecznikiem
Obiad: 1/2 filetu z Pangii pieczonego w folii , 2 ziemniaki, sałatka grecka
Podwieczorek: Kasza manna poranna wisniowa, jabłko
Kolacja: Tuńczyk w sosie słodko-kwaśnym z kromką razowca ,i kromka razowca z sałatą, serem żółtym fit ,pomidor, ogórek,zielona herbata
Libra2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 16:09   #2093
smak6malin
Wtajemniczenie
 
Avatar smak6malin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2 566
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Libra2 Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze U
Śniadanie: 3 kromki chleba razowego ze słonecznikiem z sałatą 3 plastrami poledwicy sopockiej, pomidorem i ogórkiem , latte maciatto z cynamonem ładnie
II Śniadanie: Twarożek domowy z pomidorem, ogórkiem, fit-upem , kromka chleba razowego ze słonecznikiem ok
Obiad: 1/2 filetu z Pangii pieczonego w folii , 2 ziemniaki, sałatka grecka czemu nie cały?
a deser ?
Podwieczorek: Kasza manna poranna wisniowa, jabłko ok
Kolacja: Tuńczyk w sosie słodko-kwaśnym z kromką razowca ,i kromka razowca z sałatą, serem żółtym fit ,pomidor, ogórek,zielona herbata jakiej firmy tuńczyk, bo nie widziałam nigdy w sosie słodko-kwaśnym, dobry?
Smaczny jadłospis, ale mogło by być więcej NNKT.

Cytat:
Napisane przez monochrome Pokaż wiadomość
Dzisiejszy jadłospis - P.

Śniadanie:
1/2 szklanki płatków owsianych, szklanka mleka, Danio Intenso kokosowy, banan, orzechy, rodzynki, kokosowe płatki śniadaniowe jak na P moim zdaniem mało

II śniadanie:
Grahamka z twarożkiem, pomidorem i szczypiorkiem
Jogobella z muesli tropikalna z dodatkową mandarynką
ok

III śniadanie:
McFlurry
ok

Obiad:
Zupa pomidorowa z makaronem, zabielana
Wołowina w sosie chrzanowym
Kilka ziemniaków
Buraczki
ok

Deser:
Kawałek sernika
Kawa z mlekiem
mogłaś tu dorzucić owoc

Podwieczorek:
Dwa tosty francuskie z twarożkiem i dżemem
Truskawki z jogurtem
czemu nie ze śmietaną, zawsze więcej kcal

Kolacja:
Tortilla z kurczakiem, sałatą, żółtym serem i majonezem ok
Jw. DO deseru mogłabyś jeszcze dorzucić jakieś orzechy czy coś, bo NNKT też nie za wiele.
__________________





smak6malin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 16:13   #2094
Libra2
Zadomowienie
 
Avatar Libra2
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 203
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez smak6malin Pokaż wiadomość
Smaczny jadłospis, ale mogło by być więcej NNKT.

.
Bardzo dziękuje za ocenę, deseru nie było bo jakoś nie miałam ochoty ten upał potrafi wykończyć biednego człowieka, a tuńczyk a własciwie sałatka z tuńczyka Biedronkowa, pychota to chyba będzie moje nowe uzależnienie !!
Libra2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 16:27   #2095
smak6malin
Wtajemniczenie
 
Avatar smak6malin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2 566
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Libra2 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuje za ocenę, deseru nie było bo jakoś nie miałam ochoty ten upał potrafi wykończyć biednego człowieka, a tuńczyk a własciwie sałatka z tuńczyka Biedronkowa, pychota to chyba będzie moje nowe uzależnienie !!
Oj to jak tak chwalisz,to muszę spróbować
No w taki upał to na deser idealnie pasowałyby lody
__________________





smak6malin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 16:37   #2096
Libra2
Zadomowienie
 
Avatar Libra2
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 203
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez smak6malin Pokaż wiadomość
Oj to jak tak chwalisz,to muszę spróbować
No w taki upał to na deser idealnie pasowałyby lody
Spróbuj ,spróbuj naprawdę warto ,a co do lodów to jakoś nikomu się nie chciało iść do sklepu no i poza tym po raz kolejny zaczynam 100 dni bez słodyczy ale już czuje że moja słaba silna wola przegra z dobrymi chęciami
Libra2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 16:42   #2097
gaia
Zadomowienie
 
Avatar gaia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 1 852
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Moje dzisiejsze U
bez owsianki bo myślałam ze nie ma jabuszek

S:
długa bułka ziarnista, posmarowana jogurtem naturalnym
na jednej połowie 2 plasterki wędliny drob. a na drugiej pół pomidora
100g białego chudego sera
pół małego banana

S2:
małe jabłko, 200g jog.nat z cynamonem

O:
eskalopek wołowy 60g, 100g ziemniaków, 200g mlodej kapusty bez tłuszczu

P:
małe jabłko, 200g jog.nat z cynamonem

10g pestek z dyni

K:
puszka tuńczyka wsw, pomidor, kawałek ogórka i czerw papryki, 2 liście pekinki
marchewka

A w ciągu dnia 1,5 dzbana lemoniady(zielona herbata, woda i duuuzo cytryny)
__________________
A musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda

Będę odchudzoną inżynierką
68,5 68 67 66 65 64 63 62 61 60

Edytowane przez gaia
Czas edycji: 2008-06-01 o 17:22
gaia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 17:09   #2098
smak6malin
Wtajemniczenie
 
Avatar smak6malin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2 566
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Libra2 Pokaż wiadomość
Spróbuj ,spróbuj naprawdę warto ,a co do lodów to jakoś nikomu się nie chciało iść do sklepu no i poza tym po raz kolejny zaczynam 100 dni bez słodyczy ale już czuje że moja słaba silna wola przegra z dobrymi chęciami
Rozumiem, w takim razie życzę wytrwałości
__________________





smak6malin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 17:41   #2099
brak-nicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 371
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

U:
I 2 kromki chleba razowego z serem żółtym i pieczarkami -> zapieczone i polane ketchupem, cappuccino marcepanowe bez cukru.
II 150 g twarożku domowego z wtartym jabłkiem i cynamonem; marchewka.
III 4 malutkie ziemniaczki młode, duszona pierś z kurczaka. Deser: 2 kostki czekolady mlecznej.
IV 125 g mrożonego serka homo jabłkowo-cynamonowego, 50 g orzechów ziemnych.
V 2 kromki chleba razowego i 150 g serka homo naturalnego, 3 rzodkiewki.
brak-nicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 17:45   #2100
smak6malin
Wtajemniczenie
 
Avatar smak6malin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2 566
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez brak-nicka Pokaż wiadomość
U:
I 2 kromki chleba razowego z serem żółtym i pieczarkami -> zapieczone i polane ketchupem, cappuccino marcepanowe bez cukru.
II 150 g twarożku domowego z wtartym jabłkiem i cynamonem; marchewka.
III 4 malutkie ziemniaczki młode, duszona pierś z kurczaka. przydałaby się jeszcze jakaś surówka czy coś
Deser: 2 kostki czekolady mlecznej.
IV 125 g mrożonego serka homo jabłkowo-cynamonowego, 50 g orzechów ziemnych.
V 2 kromki chleba razowego i 150 g serka homo naturalnego, 3 rzodkiewki.
B. ładny jadłospis
__________________





smak6malin jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:30.