Nasze codzienne jadłospisy, część V - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-06-24, 21:08   #3001
zielonamorelka
Zakorzenienie
 
Avatar zielonamorelka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: tam gdzie mnie nogi poniosły...
Wiadomości: 6 232
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

te bialka sa az tak bardzo wazne?to chyba zaczne je wcinac bo u mnie raczej nie jest ich duzo[bo y cto raczej sa prawda?]nie wiem nie orituje sie zabardzo.prosze o pomoc
__________________
drożdże part 5 od 10.11.13r.
waga max-103,2kg
SBDiet 19.10.13r
teraz-88,8kg
wzrost 172cm
zielonamorelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-24, 21:08   #3002
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Krytia Pokaż wiadomość
Mmmmmmmmmmmmm

Moje P w końcu nie wiem czy za mało czy za dużo czy w sam raz
Ślicznie prosze o ocene

Śn.owsianko-żytnianka (garść owsianych, garśćżytnich, 0,5szklanki mleka sojowego, łyżeczka budyniu kokosowego) garść musli fruit, 10gpoduszek toffee, 2 łżyeczki otrębów z jabłkiem, garść jagód, jogurt piny wiśnia (musli, daktyl,kawałek mango,śliwka) suszone, kaszka dla dzieci truskawkowa ok

miało być do sn ale było 1 godz po: hipcio taki jak kinder bueno, moca kawa mrożona na wodzie okkk


@śn. 2 wafle ryżowe, 1 z masłem nerkowcowym 2 z masłem migdałowym, jabłko, danio z nasionami, 2 okrągłe kromeczki pumpernikla fajnie

20min spokojnego biegu w miejscu

Ob. ok 90g płatków ryżowych, troche mleka sojowego,kawałek manga suszonego, daktyl suszonym orzech brazylijski, ok. 5g orzechów makadamia, 4 orzechy laskowe, 5orzchów nerkowca, jagody,2 szczypty fitelli jabłkowo-cynamonowej, trche gratki mleczno-jogurtowej dziwnnnnyyy obiad i nie wiem, czy to dużo czy mało :/ boję się, że płatków było mniej

D kawalątek ciasta jogurtowego( daje zobaczyłam pleśń), gryz batonika musli morelowego(bleee), garsteczka fitelli cynamonowo-jabłkowej(na pocieszenie tych doznań), 2 pierniczki luk, atlant, 20 czereśni prosto z drzewa ok zazdroszczę czereśni

malowanie pokoju

P: makrela w sosie pom-imbirowym, grahamka, kakał cukini, kromka pumpernikla okrągła, śnieżka ok mogło być więcej chyba, jakiś owoc czy coś ;P

malowanie pokoju

K: serek wiejski z 2 łyżeczkami serka waniliowego, resztą fitelli, 2 wafle ryżowe 1 z masłem migdałowym 2 z masłem z ziemnych, kromka żytniego ze śliwką kromka orkiszowego, kawałek twarogu, , garśćBF odrobina gratki mlecz-jog, precelek, ciesteczko musli, jabłkowg mnie zamiast tych wafli mogło by być normalne pieczywko, wafle ew. potem
poza tym ok

Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
ufff ) zjadłam ryż o 18 teraz wrocilam z rowerku i nie mam zamiaru juz niczego jesc moze mi sie w koncu uda!
koniecznie coś zjedz, 2-3 h przed snem białko + węgle, później czyste białko.

Cytat:
Napisane przez schism_ Pokaż wiadomość
P ,p i jeszcze raz P

I.gęsta zupa meksykańska 9kawałki indyka,pomidor,papryka,bi ała i czerwona fasola,multum przypraw)zawsze masz takie nieśniadaniowe śniadania

przekąski : z 20g orzechów laskowych,ciastko Digestive, mała paczka Cheetos'ow (wiem,wiem przegrałam życie ) ja też cały czas podjadam ostatnio

II. Duszona bitka wołowa,kromka bułki żytniej pełnoziarnistej z Pastellą śródziemnomorską, mizeria ogórkowa a nie wolisz do tego hmm posiłku zjeśc kaszy/ziemniaków/ryżu...?

III. sernik krakowski, mała tarteletka razowa z truskawkami i kremem waniliowym, miseczka truskawek, 100ml lodów bakaliowych, kawa z mlekiem 2%

IV Wiejski lekki, z musem jagodowym Gerber,truskawkami, 20g Cheerios'ów ,tyleż samo BF,szczypta Nutelli pyszności

V. Leczo drobiowe duża porcja ok

ok.2600

Btw. mam kilka nurtujących mnie od dawna pytań
Przez długi okres czasu jadłam 'wyliczone'1600kc ,waga stała w miejscu, jeśli zwiększę utrzymaniową ilość do 2000 przy siedzącym trybie ;> (ze sportem dojdzie do 2400)to organizm potraktuje to jako 'nadwyżkę' ?? nie, na pewno nie. zwłaszcza, że teraz jesz 2600. zapomnij o tym, że kiedyś jadłaś te 1600

Jak również ,gdy jestem obecnie na P, mam z powodu osłabienia organizmu po zabiegu szczątkową ilość ruchu , czy mimo dużej podaży białka (2g/kg)zamiast mięśni wykształci się tylko tkanka tłuszczowa
hmmmm, powiem Ci, że jak się tyje, to niekoniecznie ta 'masa' to tłuszcz. kurczę, nie umiem tego wytłumaczyć, ale np. wiele tyjących wizażanek ( :P ) nie ruszało się podczas P jakoś bardzo, a nie obrosły tłuszczem, tylko po prostu wyglądały lepiej i zdrowiej niejasno się wyrażam, mam nadzieję, że rozumiesz, o co mi chodzi

Cytat:
Napisane przez NiejakaBeznadziejna Pokaż wiadomość
Dalej proszę o ocenke gdyż widzę, że mój post został ominięty
Napisane przez NiejakaBeznadziejna
R

1. Owsianka na mleku 0,5 % (3 łyżki płatków owsianych zwykłych, 1 górskich, otręby pszenne), jabłko mało, mogło być więcej białka

2. Homo naturalny, kromka chleba graham z wędliną, sałatą i pomidorem. ok

3. Ryż brązowy 50g z jogurtem naturalnym i truskawkami. hmmm, ok... tylko to białko

4. Wieśniak z kilkoma nerkowcami. ok

Proszę o ocenę.

a gdzie posiłek namber fajv?

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jeszcze raz prosze o pomoc. Będąc na redukcji, ile moge dziennie zjeść białek z gotowanych jajek?Dzisiaj zjadłam do sniadania 2 bialka i do obiadu jedno, jako że nie mialam innego zródla białka.
myślę, że ta ilosć jest odpowiednia, ale nie jedz codziennie jajek, urozmaicaj źródła białka
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-24, 21:12   #3003
fhancuzeczka
Raczkowanie
 
Avatar fhancuzeczka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: szczecin/poznan
Wiadomości: 452
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez juliaaa161190 Pokaż wiadomość
Heh, ja czasem nawet już spać się nie kładę ... np. w sobotę wróciłam o 7 a na 9 musiałam już być u kuzyna, bo mu dziecko pilnuję ;P i tak leci ... a właśnie z tym głodem to też nie czuje go ;/ i tu jest problem, bo jak myślę o tym że muszę zjeść co te 3h to jem ... a tak to różnie bywa ...
no wlasnie... ale ja zauwazylam ze przez te bardzo pozne male sniadania, zaczelam wiecej jesc pod wieczor co moze zle skutkowac... a ile wazysz normalnie? i do jakiej wagi schudlas?
__________________
"Love the life you live. Live the life you love"
Bob Marley
fhancuzeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-24, 21:16   #3004
NiejakaBeznadziejna
Rozeznanie
 
Avatar NiejakaBeznadziejna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Południe ;)
Wiadomości: 837
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
a gdzie posiłek namber fajv?
Wstałam póżno i nie miałam gdzie zmieścić tego piatego posiłku A co do białka w obiedzie i sniadaniu, to nie miałam pomysłu co mogłabym do nich białkowego dodać.
NiejakaBeznadziejna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-24, 21:20   #3005
zielonamorelka
Zakorzenienie
 
Avatar zielonamorelka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: tam gdzie mnie nogi poniosły...
Wiadomości: 6 232
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

a mi nikt nie powie czy dobrze jadlam;( sory ze tak mecze ale dopiero sie ucze
__________________
drożdże part 5 od 10.11.13r.
waga max-103,2kg
SBDiet 19.10.13r
teraz-88,8kg
wzrost 172cm
zielonamorelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-24, 21:27   #3006
201705250937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 097
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez zielonamorelka Pokaż wiadomość
te bialka sa az tak bardzo wazne?to chyba zaczne je wcinac bo u mnie raczej nie jest ich duzo[bo y cto raczej sa prawda?]nie wiem nie orituje sie zabardzo.prosze o pomoc
Nie białka jajek a biało, jest bardzo wazne. Każda dieta musi miec opowiednie proporcje biełek, tłuszczów i węgli.

Cytat:
Napisane przez principita Pokaż wiadomość
dziewczyny, w ogóle ! zjadłam właśnie 100g mieszanki studenckiej i dwa wafelki. moja dieta to nic. ;[
To jakies 300 kcal, nie martw się, to jakby jeden posiłek za dużo, a co to jest dla organizmu? może warto poćwiczyć sobie, co jest na r jak najbardziej wskazane i przy okazji wszystko slicznie sie spali. Węgle do ćwiczen- jak znalazł

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jeszcze raz prosze o pomoc. Będąc na redukcji, ile moge dziennie zjeść białek z gotowanych jajek?Dzisiaj zjadłam do sniadania 2 bialka i do obiadu jedno, jako że nie mialam innego zródla białka.
Bardzo mało tych białek, na pewno nie za dużo Generalnie, jesli w innych posilkach masz mało biaka, możesz zjesc ich więcej. Z tym, ze najlepiej dostarczac bialaka z wielu źródeł ale skoro nie było nic pod reką, to spokojenie jeszcze możesz dozucić.

Cytat:
Napisane przez zielonamorelka Pokaż wiadomość
no ja was nie ocenie bo sama dopiero sie ucze
bylabym wdzieczna gdyby ktos mnie troche poprawil
R
1.bulka sojowa posmarowana wiesniakiem light i szczypiorkiem - ok
2.szklanak marchwianki i banan - trochę mało pożywne. Proponuję jakieś orzechy z twarogiem, jogurt, może lepiej inne owoce, np. truskawki, jagody, poziomki, cytrusy, jabłka
3.2 golobki i 3 mlode ziemniaki - ok
4.kawalek arbuza i kawa mrozona - tu podobnie jak przy II śn
W Twojej diecie nie ma wogóle tłuszczów. nie mozna ich całkowicie eliminowac z diety, sa niezbędnetak jak i białko, którego, tez nie dodałaś. Dodaj orzechy, oliwe z oliwek, tłuste ryby morskie a jako źródło biłka dobre będzie białe mięso, taróg.

Cytat:
Napisane przez biała_dama Pokaż wiadomość


Moje pytania, byłabym wdzięczna gdyby ktoś odpowiedział:

- Czy na redukcji mogę jeść: awokado, arbuza? - jasne, awokado jak najbardziej, arbuz tez ujdzie
- Czy kolacja może być jedzona ok 20? ( kładę sie po 23) - oczywiście
- Czy oliwę z oliwek można zastąpić zwykłym olejejem (np. kujawskim)? - lepiej pozostac przy oliwie, z tym, ze tej z drugiego tłoczenia jeśli długo smażymy
- Czy zamiast 2 litrów wody mogę pić zieloną i czerwoną herbatę ( wodę też, ale czy herbata wlicza się do tych przepisowych 2l czy nie)?- tak, wlicza się, z tym, ze lepiej pić zieloną niz czerwoną herbatę, jest zdrowsza
jak wyżej
201705250937 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-24, 21:33   #3007
zielonamorelka
Zakorzenienie
 
Avatar zielonamorelka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: tam gdzie mnie nogi poniosły...
Wiadomości: 6 232
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Toffiee Pokaż wiadomość
W Twojej diecie nie ma wogóle tłuszczów. nie mozna ich całkowicie eliminowac z diety, sa niezbędnetak jak i białko, którego, tez nie dodałaś. Dodaj orzechy, oliwe z oliwek, tłuste ryby morskie a jako źródło biłka dobre będzie białe mięso, taróg.
no tak staram sie jesc jakies mieso no ale jakos tak no niewiem nie chce mi sie.a co do tluszczow to hmmm cos musze pokombinowac
__________________
drożdże part 5 od 10.11.13r.
waga max-103,2kg
SBDiet 19.10.13r
teraz-88,8kg
wzrost 172cm
zielonamorelka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-24, 21:36   #3008
201705250937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 097
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez zielonamorelka Pokaż wiadomość
no tak staram sie jesc jakies mieso no ale jakos tak no niewiem nie chce mi sie.a co do tluszczow to hmmm cos musze pokombinowac
Możenajlepiej poszykaj przepisów na potrawy dietetyczne- jest taki wątek na dietetyce. Tam większosc potraw zawiera jednocześnie i bialka, zdrowe tłuszcze i węgle
201705250937 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-24, 21:46   #3009
juliaaa161190
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 220
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
OK ale mało jak na u zwłaszcza, że schudłaś rozumiem, że trochę Ci się skurczył żoladek?
Pewnie troszkę też, ale ja nigdy głodu nie odczuwam ;/ a jak już to wystarczy że zjem 1-2 gryzy czegokolwiek np. jabłka i na parę godzin mi wystarczy ;/ nie wiem z czego to wynika, ale niestety tak mam ... czasem ciężko mi dokończyć nawet coś co mam zaplanowane i muszę zostawić ;/
__________________
2-13.08 Hiszpania z moimi Świrami ;*

^Nothing suprises me any more.
juliaaa161190 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-24, 21:49   #3010
Krytia
Zadomowienie
 
Avatar Krytia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 847
GG do Krytia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
poza tym ok


Obiad był pycha zmodyfikowałam troche przepis na pudełku i wyszedł super a płatki były liczone 'ręcznym' sposobem (bateria w wadze siadła) ale raczej nie było ich dużo mniej(granice 5-10g).A co do wafli to nieraz tak mnie do nich ciągnie a na chleb nie mam ochoty
__________________
Życie jest niepewne,
zaczynaj od deseru.
Erneste Ulmer
Niebo mnie nie chce,
a piekło obawia się,
że nim zawładnę.
Liz Taylor
Życie jest do kitu i tyle.
Krytia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-24, 21:55   #3011
juliaaa161190
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 220
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez fhancuzeczka Pokaż wiadomość
no wlasnie... ale ja zauwazylam ze przez te bardzo pozne male sniadania, zaczelam wiecej jesc pod wieczor co moze zle skutkowac... a ile wazysz normalnie? i do jakiej wagi schudlas?

Ważyłam najpierw ok. 50kg jak rozpoczęłam redukcję, doszłam do 46/7/8 różnie tak i chciałam żeby tak zostało a dzisiaj rano zobaczyłam 43,6 ;/ no to trochę mało nawet bardzo jak dla mnie i nie chce tak ;/
a co do jedzenia to u mnie właśnie jest tak, że jak zjem np. owsiankę na śniadanie to jakoś później już nic nie muszę ... idę na imprezę do rana i też nic później tą owsiankę i tak w kółko ... ale już się biorę za to jedzenie moje nieszczęsne ;/
__________________
2-13.08 Hiszpania z moimi Świrami ;*

^Nothing suprises me any more.
juliaaa161190 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-24, 22:05   #3012
zielonamorelka
Zakorzenienie
 
Avatar zielonamorelka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: tam gdzie mnie nogi poniosły...
Wiadomości: 6 232
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Toffiee Pokaż wiadomość
Możenajlepiej poszykaj przepisów na potrawy dietetyczne- jest taki wątek na dietetyce. Tam większosc potraw zawiera jednocześnie i bialka, zdrowe tłuszcze i węgle
o dzieki za rady zaraz sobie czegos pyszneo poszukam
__________________
drożdże part 5 od 10.11.13r.
waga max-103,2kg
SBDiet 19.10.13r
teraz-88,8kg
wzrost 172cm
zielonamorelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-24, 22:25   #3013
monochrome
Rozeznanie
 
Avatar monochrome
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Katowice / Kraków
Wiadomości: 701
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
ładnie a po kolacji tradycyjnie orzeszki??
Dzięki. Tym razem migdały. Ten mus dr Oetkera nieco dziwny, ale może być.

Cytat:
Napisane przez Krytia Pokaż wiadomość
Mmmmmmmmmmmmm

Moje P w końcu nie wiem czy za mało czy za dużo czy w sam raz
Ślicznie prosze o ocene

Śn.owsianko-żytnianka (garść owsianych, garśćżytnich, 0,5szklanki mleka sojowego, łyżeczka budyniu kokosowego) garść musli fruit, 10gpoduszek toffee, 2 łżyeczki otrębów z jabłkiem, garść jagód, jogurt piny wiśnia (musli, daktyl,kawałek mango,śliwka) suszone, kaszka dla dzieci truskawkowa

miało być do sn ale było 1 godz po: hipcio taki jak kinder bueno, moca kawa mrożona na wodzie


@śn. 2 wafle ryżowe, 1 z masłem nerkowcowym 2 z masłem migdałowym, jabłko, danio z nasionami, 2 okrągłe kromeczki pumpernikla

20min spokojnego biegu w miejscu

Ob. ok 90g płatków ryżowych, troche mleka sojowego,kawałek manga suszonego, daktyl suszonym orzech brazylijski, ok. 5g orzechów makadamia, 4 orzechy laskowe, 5orzchów nerkowca, jagody,2 szczypty fitelli jabłkowo-cynamonowej, trche gratki mleczno-jogurtowej

D kawalątek ciasta jogurtowego( daje zobaczyłam pleśń), gryz batonika musli morelowego(bleee), garsteczka fitelli cynamonowo-jabłkowej(na pocieszenie tych doznań), 2 pierniczki luk, atlant, 20 czereśni prosto z drzewa

malowanie pokoju

P: makrela w sosie pom-imbirowym, grahamka, kakał cukini, kromka pumpernikla okrągła, śnieżka

malowanie pokoju

K: serek wiejski z 2 łyżeczkami serka waniliowego, resztą fitelli, 2 wafle ryżowe 1 z masłem migdałowym 2 z masłem z ziemnych, kromka żytniego ze śliwką kromka orkiszowego, kawałek twarogu, , garśćBF odrobina gratki mlecz-jog, precelek, ciesteczko musli, jabłko
Fajnie. ^^ Wydaje się w sam raz. Też muszę przeżyć malowanie. :|

Cytat:
Napisane przez schism_ Pokaż wiadomość
P ,p i jeszcze raz P

I.gęsta zupa meksykańska 9kawałki indyka,pomidor,papryka,bi ała i czerwona fasola,multum przypraw)

przekąski : z 20g orzechów laskowych,ciastko Digestive, mała paczka Cheetos'ow (wiem,wiem przegrałam życie )

II. Duszona bitka wołowa,kromka bułki żytniej pełnoziarnistej z Pastellą śródziemnomorską, mizeria ogórkowa

III. sernik krakowski, mała tarteletka razowa z truskawkami i kremem waniliowym, miseczka truskawek, 100ml lodów bakaliowych, kawa z mlekiem 2%

IV Wiejski lekki, z musem jagodowym Gerber,truskawkami, 20g Cheerios'ów ,tyleż samo BF,szczypta Nutelli

V. Leczo drobiowe duża porcja

ok.2600

Btw. mam kilka nurtujących mnie od dawna pytań
Przez długi okres czasu jadłam 'wyliczone'1600kc ,waga stała w miejscu, jeśli zwiększę utrzymaniową ilość do 2000 przy siedzącym trybie ;> (ze sportem dojdzie do 2400)to organizm potraktuje to jako 'nadwyżkę' ??

Jak również ,gdy jestem obecnie na P, mam z powodu osłabienia organizmu po zabiegu szczątkową ilość ruchu , czy mimo dużej podaży białka (2g/kg)zamiast mięśni wykształci się tylko tkanka tłuszczowa
Nie sądzę, ja przy moim szalonym P mało się ruszam (w zasadzie siedzę i się uczę ;p ot zachciało mi się prawo studiować ;p) i nie otłuszcza mnie za bardzo. A Twój organizm potrzebuje tego do rekonwalescencji, więc co on tam będzie jakieś fałdki produkować, jak ma ważniejsze rzeczy do roboty. Zdrówka życzę.
__________________
I can ride my bike with no handlebars
monochrome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-24, 23:29   #3014
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez -Finezja- Pokaż wiadomość
Czytałam że nie trzeba pić przepisowych 2l dziennie wody. Pół litra przyjmujemy z pokarmem wiec zostaje 1.5l i jak ktoś chce to może pić litr wody mineralnej a te pół litra w postaci herbat.
Czy to taki duży problem pić 2, a nawet 3 litry dziennie? Wybaczcie, ja po prostu nie wyobrażam sobie pić tak mało^^
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-25, 06:17   #3015
biała_dama
Raczkowanie
 
Avatar biała_dama
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 49
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez biała_dama Pokaż wiadomość
Witam. Czy mogłaby któraś z was ocenić obiektywnie mój jadłospis na R?

Sniadanie: 3 kromki chleba pełnoziarnistego( takie kwadratowe), pół awokado, pomidor mały
2 sniadanie: kawa, brzoswinia, truskawki
obiad: filet rybny smażony+ surówka z kapusty
podwieczorek: kawałek arbuza, truskawki
kolacja: makaron pełnoziarnisty z bazylią

Moje pytania, byłabym wdzięczna gdyby ktoś odpowiedział:

- Czy na redukcji mogę jeść: awokado, arbuza?
- Czy kolacja może być jedzona ok 20? ( kładę sie po 23)
- Czy oliwę z oliwek można zastąpić zwykłym olejejem (np. kujawskim)?
- Czy zamiast 2 litrów wody mogę pić zieloną i czerwoną herbatę ( wodę też, ale czy herbata wlicza się do tych przepisowych 2l czy nie)?

Proszę was dziewczyny, czy ktoś by mógł ocenić moją dietkę wczorajszą? Będę bardzo wdzięczna.
biała_dama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-25, 06:26   #3016
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 579
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Iza, racja nie najadłam się wieśniakiem toteż zjadłam do niego grahamkę z wędliną i łyżkę słonecznika Co do obiadów, wiem, że są takie trochę lipne, ale teraz póki są warzywa, to takie jem razem z mamą, tj. ona daje do tego cukier ja białko i tłuszcz

Co do l-karnityny... prawda, to nie były czyste intencje Ruch... ten 'normalny' to tylko ten wieczorem i spacer z mamą. Nikt mi nie kazał łazić 1,5 samej i jeździć rano na rowerze Słodycze... mam ostatnio nie fajne myśli. Ale to nie na to forum. Mykam na KZ.
Annie1441 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-25, 08:28   #3017
Krytia
Zadomowienie
 
Avatar Krytia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 847
GG do Krytia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

No nie 4 raz mi skasowało tego samego posta

Cytat:
Napisane przez biała_dama Pokaż wiadomość
Witam. Czy mogłaby któraś z was ocenić obiektywnie mój jadłospis na R?

Sniadanie: 3 kromki chleba pełnoziarnistego( takie kwadratowe), pół awokado, pomidor mały łączysz tłuszcze(awokado) z węglami(chleb), brak białka
2 sniadanie: kawa, brzoswinia, truskawki owoce to nie posiłek, brak białka
obiad: filet rybny smażony+ surówka z kapustyhmm ok na czym smażona ryba?
podwieczorek: kawałek arbuza, truskawki tak jak w 2sn. owoce to nie posiłek, według zasad wizażu owoce powinno się jeść do ok 16 ale to zależy od organizmu
kolacja: makaron pełnoziarnisty z bazylią na ile przed snem?jakieś warzywko?

Moje pytania, byłabym wdzięczna gdyby ktoś odpowiedział:

- Czy na redukcji mogę jeść: awokado, arbuza? awokado raczej tak ale nie łącz go z węglami, arbuz to sama nie wiem chyba ma za dużo cukru
- Czy kolacja może być jedzona ok 20? ( kładę sie po 23) tak na ok 3 godziny przed snem węglowo-białkowa z przewagą białka, na 1godz przed snem białko
- Czy oliwę z oliwek można zastąpić zwykłym olejejem (np. kujawskim)? oliwa z oliwek jest zdrowsza
- Czy zamiast 2 litrów wody mogę pić zieloną i czerwoną herbatę ( wodę też, ale czy herbata wlicza się do tych przepisowych 2l czy nie)? tak raczej tak
no j.w
__________________
Życie jest niepewne,
zaczynaj od deseru.
Erneste Ulmer
Niebo mnie nie chce,
a piekło obawia się,
że nim zawładnę.
Liz Taylor
Życie jest do kitu i tyle.
Krytia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-25, 08:43   #3018
biała_dama
Raczkowanie
 
Avatar biała_dama
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 49
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Krytia ślicznie dziękuję Kolacja była 3 godziny przed snem. Ryba smażona na oleju zwykłym. Czy z tego wynika, ze nie mogę jeść białka z węglowodanami np. chleba z serkiem białym, polędwicą? Czy owoce z bialkiem np. ser, jogurt będą w porządku?
biała_dama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-25, 09:02   #3019
Krytia
Zadomowienie
 
Avatar Krytia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 847
GG do Krytia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez biała_dama Pokaż wiadomość
Krytia ślicznie dziękuję Kolacja była 3 godziny przed snem. Ryba smażona na oleju zwykłym. Czy z tego wynika, ze nie mogę jeść białka z węglowodanami np. chleba z serkiem białym, polędwicą?takie połączenie jest dobre tylko na R raczej nie łączy się tłuszczy z węglowodanami. Czy owoce z bialkiem np. ser, jogurt będą w porządku?
Owoce z białkiem są ok ser biały, serek homogenizowany naturalny, jogurt nat. też można.
__________________
Życie jest niepewne,
zaczynaj od deseru.
Erneste Ulmer
Niebo mnie nie chce,
a piekło obawia się,
że nim zawładnę.
Liz Taylor
Życie jest do kitu i tyle.
Krytia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-25, 09:47   #3020
Superchic(k)
Zakorzenienie
 
Avatar Superchic(k)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 150
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Czy to taki duży problem pić 2, a nawet 3 litry dziennie? Wybaczcie, ja po prostu nie wyobrażam sobie pić tak mało^^
No ja też tego nie rozumiem . Szczególnie teraz, gdy jest tak gorąco... Co innego pić jak nie wodę z lodem?

Cytat:
Napisane przez Krytia Pokaż wiadomość
No nie 4 raz mi skasowało tego samego posta
Krytia, skopiuj sobie zawsze swoją wypowiedź przed wysłaniem .
__________________
" There is something in her eyes
and I think it's fear "


Superchic(k) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-25, 09:51   #3021
agolek
Wtajemniczenie
 
Avatar agolek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 373
GG do agolek
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

dzien dobry!

dziewczyny, zrzucilam 1 kg i bardzo mnie to zmowtywowalo do dalszej walki

Jesze 1.5 kg przede mna do zrzucenia. A wiec na dzis nastepujaco:

S Koktajl z bialka(100g)+ 100gmrozonych owocow+blonnik+mleko sojowe
II male jablko i baby bell, cappuccino
lunch kromki chlebka PurPur z musztarda i 100g chudej poledwicy
Podw male jablko + baby bell
obiadokolacja jajecznica z 2 jaj na szynce z keczupem i pomidorki

prosze o konstruktywna krytyke
__________________
Akcja Odchudzanie !!!2kg do zgubienia....
agolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-25, 10:01   #3022
Carmel Choco
Rozeznanie
 
Avatar Carmel Choco
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 530
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

U

1. miska truskawek + 200g wieśniaka
50ml mleka krowiego tłustego
kawa z dużą ilością mleka 0,5%
2 czereśnie

łyżeczka domowego dżemu z jabłek

2. omlet z 1 jaja + truskawki + 330g jogurtu naturalnego bez cukru

3. pewnie miseczka truskawek:P

4. grahamka z szynką i świeżym ogórkiem
Carmel Choco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-25, 10:14   #3023
juliaaa161190
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 220
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Doszłam do wniosku, że nie bd pisała na razie jadłospisów ... bo to nie ma sensu - łapię się na tym że np. głupio mi iż zjadłam za mało czy coś ... bd tylko śledziła wątek, może czasem coś napiszę ... Pozdrawiam.
__________________
2-13.08 Hiszpania z moimi Świrami ;*

^Nothing suprises me any more.
juliaaa161190 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-25, 10:40   #3024
Ewusia_marchew
Zakorzenienie
 
Avatar Ewusia_marchew
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20 591
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Wczorajsze [U]:

śn: homo naturalny z musli i poduszkowcami, kawa z mlekiem
II śn: kromka chleba pełnoziarnistego z fromage paprykowym, kubek ryżu na mleku waniliowego, brzoskwinia
Ob: makaron szpinakowy (duża porcja) w sosie śmietanowym z marchewką, kostka sojowa (ok 50 g)
podw: homo kokosowy z musli, migdałami i pestkami dyni
kol: 2 kromki chleba pełnoziarnistego z fromage paprykowym i wieśniakiem (ok 100 g), pomidor, herbata zielona
__________________
Na ratunek koniom

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015




Ewusia_marchew jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-25, 11:15   #3025
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

R, jak narazie pochłonełam:

Śn - mega duze jak dla mnie dwie kromki chleba dyniowego, jeden plasterek dziurawca, jeden szynki z indyka, wieśniak light, maly pomidor, kawa ricore z mlekiem 0,5% jedna lyzeczka

II Śn - pol miseczki maslanki truskawkowej z musli, jablko, jogurt naturalny...

O - zraz chyba wieprzowy w sosie pieczarkowym, ok 50 g brazowego ryzu + salatka z czerwonej kapusty

Podwieczorek sobie daruje bo okropnie jestem napchana i znow mam wrazenie ze za duzo zjadlam.

Kolacja (19-00) pita z serem, szynka i ogorkiem, herbata

moze byc?
__________________

Edytowane przez N4TI
Czas edycji: 2008-06-25 o 15:19 Powód: uzupelnienie
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-25, 11:28   #3026
zielonamorelka
Zakorzenienie
 
Avatar zielonamorelka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: tam gdzie mnie nogi poniosły...
Wiadomości: 6 232
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

krytia napisalas:- Czy na redukcji mogę jeść: awokado, arbuza? awokado raczej tak ale nie łącz go z węglami, arbuz to sama nie wiem chyba ma za dużo cukru
arbuz chyba na redukcje sie nadaje.ma zaledwie 15kcal,0,3g bialka,0,1g tluszczu,3,2g wegli.wiec wg mnie jest calkowicie wpozadku[chociaz moge sie mylic]no i przedewszystkim pyszny i ma duzo wody w sobie.
__________________
drożdże part 5 od 10.11.13r.
waga max-103,2kg
SBDiet 19.10.13r
teraz-88,8kg
wzrost 172cm
zielonamorelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-25, 11:53   #3027
Krytia
Zadomowienie
 
Avatar Krytia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 847
GG do Krytia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez zielonamorelka Pokaż wiadomość
krytia napisalas:- Czy na redukcji mogę jeść: awokado, arbuza? awokado raczej tak ale nie łącz go z węglami, arbuz to sama nie wiem chyba ma za dużo cukru
arbuz chyba na redukcje sie nadaje.ma zaledwie 15kcal,0,3g bialka,0,1g tluszczu,3,2g wegli.wiec wg mnie jest calkowicie wpozadku[chociaz moge sie mylic]no i przedewszystkim pyszny i ma duzo wody w sobie.

No to nie wiedziałam dokładnie jak z tym arbuzem bo go nie jadam tak więc chyba można go jeść ale nie jako sam na posiłek
__________________
Życie jest niepewne,
zaczynaj od deseru.
Erneste Ulmer
Niebo mnie nie chce,
a piekło obawia się,
że nim zawładnę.
Liz Taylor
Życie jest do kitu i tyle.
Krytia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-25, 12:05   #3028
-Finezja-
Rozeznanie
 
Avatar -Finezja-
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 931
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Czy to taki duży problem pić 2, a nawet 3 litry dziennie? Wybaczcie, ja po prostu nie wyobrażam sobie pić tak mało^^
Nie wiem jak u innych dziewczyn ale dla mnie to problem Po pierwsze zwykłej, czystej wody mineralnej nie lubię. W ogóle nie lubie smaku samej wody. Te smakowe nie są zdrowe i jakoś nie mogę się do nich przekonać. Po drugie nawet jeśli zmuszę się aby pić nieduże ilości wody ale często to z reguły albo zapomnę albo mam tyle do zrobienia że wręcz nie ma kiedy sięgnąć po butelkę z wodą.
Kiedyś nosiłam wodę mineralną w torebce, taką małą 0.5l i podpijałam po kilka łyków co jakiś czas. Wszyscy się mnie pytali czy mam kaca lub czy się odchudzam i dlaczego.. Zazwyczaj o to pierwsze pytali znajomi a o to drugie "dobre ciocie". Po trzecie, po wodzie sikam jak oszalała a teraz w wakacje z reguły jestem poza domem i nie mam możliwości ciągłego biegania do toalety.
Pomimo tego nadal uważam że woda jest zdrowa i powinno się ją pić czy się odchudzamy czy też nie.
__________________


Jestem szczęśliwa. Mam kilka rzeczy które nadają życiu sens

-Finezja- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-25, 12:38   #3029
Madlen898
Raczkowanie
 
Avatar Madlen898
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 214
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

A ja dawno, oj dawno nic nie pisałam na tym wątku, ale lubię go czytać Szczegolnie jakies pyszne P lub U.
Nie ważyłam się przez kilka tyg i okazało się, że moja waga się utrzymuje
Nawet nie wiecie, jak się ucieszyłam.
Wstawiam moje wczorajsze U i proszę o ocenę. Zastrzegam, że traktuje je na luzie.

Śn: 1,5 kromki pszennego posamrowane masłem z twarogiem i miodem, 1 kromka pszennego z twarogiem i dżemem,

II Śn: mały kawałęk ciatsa owocowego z kremem, kawa bez mleka z łyżeczką miodu,

Ob: kilka ziemniaków, pierś z kurczaka w panierce smażona prawie bez tłuszczu, dużo surówki, mała miseczka zupy warzywnej niezabielanej,

Podw: kilka truskawek, pół kubka koktajlu z truskawek,

Kol: 3 małe kromki pszennego posmarowane lekko masłem, plaster szynki, trochę twarogu, miód,

Hmm...
__________________
Keep on goin'
Madlen898 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-25, 12:47   #3030
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Ewusia_marchew Pokaż wiadomość
Wczorajsze [u]:

śn: homo naturalny z musli i poduszkowcami, kawa z mlekiem
II śn: kromka chleba pełnoziarnistego z fromage paprykowym, kubek ryżu na mleku waniliowego, brzoskwinia
Ob: makaron szpinakowy (duża porcja) w sosie śmietanowym z marchewką, kostka sojowa (ok 50 g)
podw: homo kokosowy z musli, migdałami i pestkami dyni
kol: 2 kromki chleba pełnoziarnistego z fromage paprykowym i wieśniakiem (ok 100 g), pomidor, herbata zielona
pysznościowo :P

Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
R, jak narazie pochłonełam:

Śn - mega duze jak dla mnie dwie kromki chleba dyniowego, jeden plasterek dziurawca, jeden szynki z indyka, wieśniak light, maly pomidor, kawa ricore z mlekiem 0,5% jedna lyzeczka

II Śn - pol miseczki maslanki truskawkowej z musli, jablko, jogurt naturalny...
nie wklejamy niekompletnych jadłospisów.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:33.