Kwietniówki 2019 - cz.4 - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-06, 14:12   #1501
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez respekt_girl Pokaż wiadomość
Ja miałam często spięty brzuch - ginekolog kazał mi wtedy brać więcej magnezu (3 razy dziennie 2 tabletki) przez dwa tyg. Później wróciłam do 3 tabletek dziennie. Udało mi się tym sposobem wyciszyć te spięcia.
dziękuję
od 2 dni włączyłam aspargin
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-06, 14:37   #1502
mzgz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 647
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Hej
Ja mam dzień prania bo takie zimne dni ostatnio u nas były a dzis w końcu ciepło i słońce .
Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Aventem takim co dostałam na sr, 60ml. Szybko zjada z tej butelki. Póki co na kp wpływu nie widzę. Jak ja zostawiłam to wypiła te 60stke, dała rady ale nie mogła spać spokojnie, budziła się to smoczkiem się tz ratowal. Jak wróciłam to musiała mocno poprawić z piersi.
Dzisiaj spać nie może, co chwile się kręci, szuka cycka. Karmię, odkładam znowu szuka. Zbieramy się zaraz do ogródka i pewnie tam odleci
Mam pytanie. Wiem ze to moje drugie dziecko ale ciągle mam dylemat jak ubrać takie małe dziecko w taka pogodę?

Wczoraj miała takiego pajaca ocieplanego na bodziaka i pół śpiochy. Ale nie wiem czy to nie za ciepło. Ja sama na krótki rekaw chodziłam u nas 20 stopni i słonecznie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tego co pamietam reguła jest taka ze dziecku ubieramy jedna warstwę więcej niż sobie .... ale pewno jak przyjdzie co do czego to tez będę kminic
mzgz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-06, 14:44   #1503
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Hmm tylko dziecko jest w gondoli wózja gdzie jest cieplej niż nam bezpośredniego na zewnątrz
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-06, 15:09   #1504
mzgz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 647
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Niestety nie pomoge z ubiorem bo ja zawsze z tym mialam problem. Teraz przynajmniej Igor mowi, ze mu za cieplo/za zimno ale z takim noworodkiem pewnie bede miec znow milion rozkmin


U nas dzis brzydka pogoda, pada deszcz, chlopaki gdzies poszli, a ja siedze i ogladam "Friendsow". Pocieszyłam sie chipsami paprykowymi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chipsy paprykowe to znakomity pomysł
Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Hmm tylko dziecko jest w gondoli wózja gdzie jest cieplej niż nam bezpośredniego na zewnątrz
Ale my sie ruszamy a dziecko leży i śpi .... chyba po prostu trzeba raczki i kark sprawdzać

Edytowane przez mzgz
Czas edycji: 2019-04-06 o 15:10
mzgz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-06, 15:49   #1505
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

U nas dziś tak fantastyczna pogoda pięknie i ciepło! Doskwieraja mi strasznie spuchniete stopy, poza tym jest super i żadnych zwiastunów porodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-06, 16:06   #1506
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Dzień dobry ☺
Piękna pogoda, a ten szogun nadal w brzuchu
Wczoraj miały być sexy, ale tak mnie bolało, że nic z tego. Chyba za długa przerwa i mi co nieco zarosło Został tydzień, żeby szanowny książe wyszedł po dobroci.
Odwiedziłam kolejne dwie apteki w poszukiwaniu antybiotyku i nigdzie nie ma. Brak w hurtowniach. Mam sok 100 % żurawiny i będę się tym wspomagać, a w poniedziałek najwyżej znowu zbadam mocz. Brała któraś z Was Urosept albo Urofuragine? Nie wiem czy coś z tego można?
Fajnie, że nasze świeżo upieczone mamy tak dobrze dają sobie radę
Ciekawe jak tam reszta mamusiek: Tereska, Pestka, Justii... Mam nadzieję, że jak się ogarną to się odezwą.
Tymczasem idę trochę pogrzebać w ogródku, może pomoże ☺
Udanego dnia




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja brałam urosept w każdej ciąży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-06, 17:42   #1507
Justi8822
Raczkowanie
 
Avatar Justi8822
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 205
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Hej

Udaje mi się czytać Was regularnie ale czasu brak i siły żeby pisać. Leo niestety coraz częściej boli brzuszek, wygina się i napina wtedy w łóżku. Biorę go wtedy na rece i próbuje wszystkich możliwych pozycji. Staram się go klasc na brzuchu, oczywiście na mnie chętnie zasypia, w łóżeczku gorzej. Ale czasem jest tak że nawet i na brzuchu się nie da położyć. Niby nie ma diety matki karmiącej ale może spróbuję coś wyeliminować...
No i to moje krocze. Byłam u lekarza w czwartek prywatnie niby jakieś zapalenie, ja mu mówię że mnie swędzi a on ze mnie boli krocze ( no boli ale to chyba jeszcze normalne? Tymbardziej jak mi wkłada coś tam) i że jakieś zapalenie, jak nie przejdzie przez weekend stosując nasiadowki z rumianku i przemywajac solą to zapisał antybiotyk. Tylko ja wolałabym wiedzieć na pewno ze musze go wziąć a nie ze sama mam decydować. Oczywiście nie przechodzi, ale poczekam do poniedziałku, położna przychodzi to jeszxze zerknę na to krocze. Ja to niedawno wyczzulam że tak chyba jakiś szew został i dlatego tak swędzi ale cholera wie. Eh myślałam że po ciąży wszystko minie, ale jak nie urok to srac ka. A i jeszcze nie zeszły że mnie wszystkie odchody a już prawie nic nie leci, kazał brać nospe pół godziny przed karmieniem

Taki zalposcik.

Trzymam kciuki za Was

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justi8822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-06, 18:19   #1508
Lisek_kartezjanski
Raczkowanie
 
Avatar Lisek_kartezjanski
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 477
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Co to, nikt dzisiaj nie rodzi?
My byliśmy tylko w decathlonie i dzień zleciał Ale udało się skompletować większość przedszkolnej wyprawki. Młoda tam jak w małpim gaju, wszystkie hulajnogi i deskorolki jej, więc się z lekka nabiegałam i po powrocie walnęłam 3godzinną drzemkę
Potem obiad vel kolacja i już wieczór. Strasznie mi te dni pędzą ostatnio.
Lisek_kartezjanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-06, 18:22   #1509
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ja stworzyłam listę dodatkowych 30 zadań sprzątaniowych, które mamy zrobić w domu z tż. Właśnie walczę z nim, żeby zacząć robić te rzeczy i powoli odhaczać - plan na miły sobotni wieczór
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-06, 18:40   #1510
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Justi8822 Pokaż wiadomość
Hej

Udaje mi się czytać Was regularnie ale czasu brak i siły żeby pisać. Leo niestety coraz częściej boli brzuszek, wygina się i napina wtedy w łóżku. Biorę go wtedy na rece i próbuje wszystkich możliwych pozycji. Staram się go klasc na brzuchu, oczywiście na mnie chętnie zasypia, w łóżeczku gorzej. Ale czasem jest tak że nawet i na brzuchu się nie da położyć. Niby nie ma diety matki karmiącej ale może spróbuję coś wyeliminować...
No i to moje krocze. Byłam u lekarza w czwartek prywatnie niby jakieś zapalenie, ja mu mówię że mnie swędzi a on ze mnie boli krocze ( no boli ale to chyba jeszcze normalne? Tymbardziej jak mi wkłada coś tam) i że jakieś zapalenie, jak nie przejdzie przez weekend stosując nasiadowki z rumianku i przemywajac solą to zapisał antybiotyk. Tylko ja wolałabym wiedzieć na pewno ze musze go wziąć a nie ze sama mam decydować. Oczywiście nie przechodzi, ale poczekam do poniedziałku, położna przychodzi to jeszxze zerknę na to krocze. Ja to niedawno wyczzulam że tak chyba jakiś szew został i dlatego tak swędzi ale cholera wie. Eh myślałam że po ciąży wszystko minie, ale jak nie urok to srac ka. A i jeszcze nie zeszły że mnie wszystkie odchody a już prawie nic nie leci, kazał brać nospe pół godziny przed karmieniem

Taki zalposcik.

Trzymam kciuki za Was

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A szwy masz w srodku czy zewnetrzne? W srodku to samorozpuszczalne powinny byc, a tych zewnetrznych to nie usuneli?
Moze nasiadowki pomoga.

Co do brzuszka to mam nadzieje, ze nie przerodzi sie w kolki to. Ale samo napinanie jeszcze o niczym nie swiadczy jesli nie placze czy nie grymasi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:40 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Co to, nikt dzisiaj nie rodzi?
.
Chetnych pelno tylko jakos bodzca brak



Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Ja stworzyłam listę dodatkowych 30 zadań sprzątaniowych, które mamy zrobić w domu z tż. Właśnie walczę z nim, żeby zacząć robić te rzeczy i powoli odhaczać - plan na miły sobotni wieczór
Wykonczysz go

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-06, 19:06   #1511
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Listopadowa, pisałaś o dźwiganiu głowy.
Vincent podnosi głowę od urodzenia w sumie..
na pierwszym przystawieniu zaraz po urodzeniu to ssał i podnosil glowe jakby delfinem pływał. A to zdjęcie niecałe 24 h.. IMG_1833.jpg
Aż się bałam jak to zobaczyłam, ale już się przezwyczailam...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-06, 19:30   #1512
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ale wysoko podnosi ta głowę a ile ma włosów musisz zacząć już myśleć nad fryzjerem dla niego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-06, 19:32   #1513
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Listopadowa, pisałaś o dźwiganiu głowy.
Vincent podnosi głowę od urodzenia w sumie..
na pierwszym przystawieniu zaraz po urodzeniu to ssał i podnosil glowe jakby delfinem pływał. A to zdjęcie niecałe 24 h.. Załącznik 7671510
Aż się bałam jak to zobaczyłam, ale już się przezwyczailam...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ale czuprynka.
I faktycznie wysoko podnosi głowę. Silny chłopak.
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-06, 19:42   #1514
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mzgz Pokaż wiadomość
Hej
Ja mam dzień prania bo takie zimne dni ostatnio u nas były a dzis w końcu ciepło i słońce .

Z tego co pamietam reguła jest taka ze dziecku ubieramy jedna warstwę więcej niż sobie .... ale pewno jak przyjdzie co do czego to tez będę kminic
To chyba dylematy każdej matki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 20:34 ----------

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Hmm tylko dziecko jest w gondoli wózja gdzie jest cieplej niż nam bezpośredniego na zewnątrz
No właśnie. Ha ale noworodek jednak też szybciej się wychladza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

Cytat:
Napisane przez mzgz Pokaż wiadomość
Chipsy paprykowe to znakomity pomysł

Ale my sie ruszamy a dziecko leży i śpi .... chyba po prostu trzeba raczki i kark sprawdzać
Rączki zawsze będą zimne bo dzieci jeszcze tak krew nie krąży jak u dorosłego dlatego trzeba karczek sprawdzać. Ale jak za ciepło się ubierze to i tak po ptokach gdy dziecko się już spocie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:39 ---------- Poprzedni post napisano o 20:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Justi8822 Pokaż wiadomość
Hej

Udaje mi się czytać Was regularnie ale czasu brak i siły żeby pisać. Leo niestety coraz częściej boli brzuszek, wygina się i napina wtedy w łóżku. Biorę go wtedy na rece i próbuje wszystkich możliwych pozycji. Staram się go klasc na brzuchu, oczywiście na mnie chętnie zasypia, w łóżeczku gorzej. Ale czasem jest tak że nawet i na brzuchu się nie da położyć. Niby nie ma diety matki karmiącej ale może spróbuję coś wyeliminować...
No i to moje krocze. Byłam u lekarza w czwartek prywatnie niby jakieś zapalenie, ja mu mówię że mnie swędzi a on ze mnie boli krocze ( no boli ale to chyba jeszcze normalne? Tymbardziej jak mi wkłada coś tam) i że jakieś zapalenie, jak nie przejdzie przez weekend stosując nasiadowki z rumianku i przemywajac solą to zapisał antybiotyk. Tylko ja wolałabym wiedzieć na pewno ze musze go wziąć a nie ze sama mam decydować. Oczywiście nie przechodzi, ale poczekam do poniedziałku, położna przychodzi to jeszxze zerknę na to krocze. Ja to niedawno wyczzulam że tak chyba jakiś szew został i dlatego tak swędzi ale cholera wie. Eh myślałam że po ciąży wszystko minie, ale jak nie urok to srac ka. A i jeszcze nie zeszły że mnie wszystkie odchody a już prawie nic nie leci, kazał brać nospe pół godziny przed karmieniem

Taki zalposcik.

Trzymam kciuki za Was

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wspolczuje... Ja w poniedziałek idę do giną nich obejrzy czy coś we mnie nie zostało... Powiedz na USG lekarz zobaczy te odchody?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:39 ----------

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Listopadowa, pisałaś o dźwiganiu głowy.
Vincent podnosi głowę od urodzenia w sumie..
na pierwszym przystawieniu zaraz po urodzeniu to ssał i podnosil glowe jakby delfinem pływał. A to zdjęcie niecałe 24 h.. Załącznik 7671510
Aż się bałam jak to zobaczyłam, ale już się przezwyczailam...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
O kudrę nieźle! Ja dzisiaj jeszcze pare razy kładłam ja na brzuch to już sie nie podnosila. Ale główka kręci i delikatnie podnosi. Ona chyba po prostu miała poparcie na moich cyckach stąd się dźwignela

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-06, 19:49   #1515
Justi8822
Raczkowanie
 
Avatar Justi8822
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 205
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Mamaszkrabka a żebym ja to wiedziała jakie ja mam szwy xd chyba te rozpuszczalne o ile dobrze pamiętam informacje z porodu. I no właśnie Leo płaczę i grymasi wtedy, nie żeby godzinę czy dłużej zwykle coś zawsze pomoże jakąś zmiana pozycji czy coś ale na krótko, przyśnie na trochę a potem znowu się wygina i poplakuje.

Ja też kompletnie nie wiedziałam jak ubierać noworodka ale wiecznie położne powtarzaly : nie przegrzewac.
Dziś mieliśmy body na długi, spodenki średniej grubości ani cienkie polspiovhy ani polarowe, ciepłe skarpetki, i. Bluza z polaru na to kocyk minky.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:49 ---------- Poprzedni post napisano o 19:45 ----------

Listopadowa tak na usg mi patrzył

Beata mój Leo ma z tyłu głowy tyle włosów, z przodu już nie xd śmieje się że jak Sławomir wygląda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justi8822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-06, 20:50   #1516
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ściągnęłam sobie wyniki gbs i chyba coś tam wyhodowali nie jest jednoznacznie napisane ujemne/dodatnie, tylko "pojedyncze", tzn. że antybiotyk podadzą?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-06, 20:54   #1517
NuFCia
Zadomowienie
 
Avatar NuFCia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 886
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Jakie materace macie do łóżeczka?
Chcemy zamówić łóżeczko i co do materaca to ile stron tyle opinii
__________________
interior designer
food lover
NuFCia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-06, 21:03   #1518
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez NuFCia Pokaż wiadomość
Jakie materace macie do łóżeczka?
Chcemy zamówić łóżeczko i co do materaca to ile stron tyle opinii
Havea są polecane, a jaki rodzaj to nie wiem, ale z tego co czytałam to miałam takie samo wrażenie - ile materacy tyle opinii My mamy pianka-gryka-trawa cytrynowa?? Jakiś taki dostaliśmy w spadku po dziecku z rodziny, którego łóżeczko parzyło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Ściągnęłam sobie wyniki gbs i chyba coś tam wyhodowali nie jest jednoznacznie napisane ujemne/dodatnie, tylko "pojedyncze", tzn. że antybiotyk podadzą?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj nie pomogę masz jeszcze wizytę u gina?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-06, 21:05   #1519
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Havea są polecane, a jaki rodzaj to nie wiem, ale z tego co czytałam to miałam takie samo wrażenie - ile materacy tyle opinii My mamy pianka-gryka-trawa cytrynowa?? Jakiś taki dostaliśmy w spadku po dziecku z rodziny, którego łóżeczko parzyło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------

Oj nie pomogę masz jeszcze wizytę u gina?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam w środę, o ile do tego czasu nie urodzę ale wolałabym nie rodzić, więc szykuję się na to, że skonsultuję to z ginem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-06, 22:06   #1520
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez NuFCia Pokaż wiadomość
Jakie materace macie do łóżeczka?
Chcemy zamówić łóżeczko i co do materaca to ile stron tyle opinii
My mamy hevea baby max.

Agassek - wydawałoby mi się, że jak coś jest to bezpieczniej podać antybiotyk, ale to tylko takie moje myślenie. Chyba nie ma innego wyjścia jak dowiedzenie się od gina
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-06, 22:23   #1521
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

A ja miałam juz pierwszy zastoj...

My mamy jakiś lateksowy materac z IKEA.. Ale jakoś nie przywiazywalismy szczegolnej uwagii do tego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-07, 06:29   #1522
mia128
Raczkowanie
 
Avatar mia128
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 387
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Dzień dobry
Cytat:
Napisane przez NuFCia Pokaż wiadomość
Jakie materace macie do łóżeczka?
Chcemy zamówić łóżeczko i co do materaca to ile stron tyle opinii
My mamy jakiś lateksowy Hevea. Po prawie 2 latach jestem zadowolona i starszakowi kupiliśmy podobny. Chociaż nie wiem co by musiało z nim być żebym była niezadowolona mały nie narzekał i ładnie spał
Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
A ja miałam juz pierwszy zastoj...

My mamy jakiś lateksowy materac z IKEA.. Ale jakoś nie przywiazywalismy szczegolnej uwagii do tego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Udało się opanować?
Nasłuchałam się w rodzinie o zapaleniu piersi i jestem przeczulona na tym punkcie. Ponoć mega bolesne a mam tendencje genetyczne. przy pierwszym ledwo bo ledwo ale udało się ominąć. Więc trzymaj się i pilnuj opróżniania super że masz pokarm

A ja zaczynam panikować... Jutro CC. Do pierwszej podeszłam wyjątkowo odważnie, z bojowym nastawieniem. Teraz mimo że wiem co mnie czeka i nie miałam poprzednio żadnych dramatów, mam mega stres. jakoś nie było czasu się przygotować w głowie. No i przede wszystkim boję się o starszaka. Jak zniesie rozłąkę i co jakby mnie zabrakło. Z mężem dadzą radę, o to się nie martwię, szczególnie że mają pełną lodówkę ale jakby coś się stało... Brrr.... Chyba stara już jestem z takim myśleniem... Dziś ma być ładny dzień to spędzimy go ostatni raz we 3

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mia128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-07, 06:32   #1523
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez NuFCia Pokaż wiadomość
Jakie materace macie do łóżeczka?
Chcemy zamówić łóżeczko i co do materaca to ile stron tyle opinii
My tym razem mamy kokos-lateks-kokos od jakiegoś polskiego producenta. Wybieraliśmy na zasadzie dotykania, taki który wydał nam się odpowiednio twardy.

Poprzednim razem mieliśmy gryka-kokos. Przeleżał na strychu u rodziców około 8 lat i po dokładnym obejrzeniu nic z niego nie wylazło ale niestety odkształcił się bo leżał na takich półokrągłych belkach i trochę baliśmy się, że przy codziennym użytkowaniu te odkształcenia mogą być problemem ale gdy będziemy nocować u rodziców to będziemy go używali.
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-07, 06:46   #1524
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mia128 Pokaż wiadomość
Dzień dobry My mamy jakiś lateksowy Hevea. Po prawie 2 latach jestem zadowolona i starszakowi kupiliśmy podobny. Chociaż nie wiem co by musiało z nim być żebym była niezadowolona mały nie narzekał i ładnie spał Udało się opanować?
Nasłuchałam się w rodzinie o zapaleniu piersi i jestem przeczulona na tym punkcie. Ponoć mega bolesne a mam tendencje genetyczne. przy pierwszym ledwo bo ledwo ale udało się ominąć. Więc trzymaj się i pilnuj opróżniania super że masz pokarm

A ja zaczynam panikować... Jutro CC. Do pierwszej podeszłam wyjątkowo odważnie, z bojowym nastawieniem. Teraz mimo że wiem co mnie czeka i nie miałam poprzednio żadnych dramatów, mam mega stres. jakoś nie było czasu się przygotować w głowie. No i przede wszystkim boję się o starszaka. Jak zniesie rozłąkę i co jakby mnie zabrakło. Z mężem dadzą radę, o to się nie martwię, szczególnie że mają pełną lodówkę ale jakby coś się stało... Brrr.... Chyba stara już jestem z takim myśleniem... Dziś ma być ładny dzień to spędzimy go ostatni raz we 3

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak udało sie. Matka karmicielka już nie raz z tym walczyła kamienie z pod pachy i chyba puściło. Tkliwee jest więc jeszcze raz dzisiaj tak przystawie. Podejrzewam że będę miała często bo mała szybko zasypia nawet po 3 minutach, mleko cieknie z piersi a ona nieczuta... Jeszcze ściągałam wiec pewnie sobie to spotegowalam. Ale 5 minut i prawie setka już schodzi będą zapasy aby chciała pić mrożone

To już jutro będzie kolejny dzieciaczek stres jest normalny ale postaraj sie wyciszyć ☺ ja w szpitalu ze skurczami jak sobie uświadomiłam ze będę rodzic ze to tu i teraz sie zaczyna dziać dostałam drgawek, ręce mi się trzęsły ja u staruszki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Listopadowaa
Czas edycji: 2019-04-07 o 06:47
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-07, 07:07   #1525
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mia128 Pokaż wiadomość
Dzień dobry My mamy jakiś lateksowy Hevea. Po prawie 2 latach jestem zadowolona i starszakowi kupiliśmy podobny. Chociaż nie wiem co by musiało z nim być żebym była niezadowolona mały nie narzekał i ładnie spał Udało się opanować?
Nasłuchałam się w rodzinie o zapaleniu piersi i jestem przeczulona na tym punkcie. Ponoć mega bolesne a mam tendencje genetyczne. przy pierwszym ledwo bo ledwo ale udało się ominąć. Więc trzymaj się i pilnuj opróżniania super że masz pokarm

A ja zaczynam panikować... Jutro CC. Do pierwszej podeszłam wyjątkowo odważnie, z bojowym nastawieniem. Teraz mimo że wiem co mnie czeka i nie miałam poprzednio żadnych dramatów, mam mega stres. jakoś nie było czasu się przygotować w głowie. No i przede wszystkim boję się o starszaka. Jak zniesie rozłąkę i co jakby mnie zabrakło. Z mężem dadzą radę, o to się nie martwię, szczególnie że mają pełną lodówkę ale jakby coś się stało... Brrr.... Chyba stara już jestem z takim myśleniem... Dziś ma być ładny dzień to spędzimy go ostatni raz we 3

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powodzenia jutro!!
Oby obeszlo sie bez komplikacji juz jutro bedziecie sie tulic


Ja dzis z placzem sie obudzilam. Mam tak serdecznie dosc juz tej ciazy.
Nie spodziewalan sie, ze tak zle ja przejde od poczatku, bylam zalamana jak sie dowiedzialam, ze bedzie drugi syn, myslalam, ze urodze choć troche wczesniei, a tu dzis 40+0 i nic sie nie zapowiada. Skoro wszystko od poczatku jest tak inne to dotarlo do mnie, ze porod tez bedzie trudniejszy i jakas traume bede miec. Boje sie, ze jakas depresja mnie dopadnie, ze nie bede w stanie pokochac tego maluszka. Nie mam ochoty na zadnych gosci, a tu dzis moi rodzice sie zapowiedzieli. Okropnie sie czuje...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-07, 07:12   #1526
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Mamaszkraba dużo siły. Urodzisz i wszystko wróci do normy. Wiem po sobie bo też wpadałam już w jakaś depresję... Nie jest też teraz lekko ale to niesamowite jak energia do życia i sily wracają po porodzie. Mi się nawet w końcu uczyć chce tego mojego języka. A w ciąży plułam sobie w brodę że po co się zapisywałam. Ze to kula u nogi bo nie mam chęci, mózg nie pracuje już tak a teraz przy dwójce się chce uczyc i jeszcze znajduje czas ☺ jesteś z każdym dniem blizej porodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-07, 07:15   #1527
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Mia - będzie dobrze. Jutro będziesz tulić swoją iskierkę. Powodzenia.

Mamaszkraba- a może to "złe dobrego początki"? Maluch karze na siebie czekać i jak już wyjdzie to może odczujesz taką ulgę, że będzie tylko radość? Trzymam kciuki.

Ja z kolei mam lęki dotyczące zdrowia mojego Maluszka. Boję się że sobie coś uszkodzi w drodze ze mnie na świat.
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-07, 07:28   #1528
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Help dla świeżo upieczonej mamusi: jak rozróżnić kolki od problemu z nierobieniem kupki?
Pierwsza troszke trudniejsza noc za nami.
Nie chciał sam zasnąć, tylko przytulony spał.
I nie zrobił konkretnej kupki wczoraj tylko razem z puszczaniem bąków które tez niełatwo szły a (zazwyczaj tylko gdy na cycku wisiał), było troszke w pampersie. Kolor jest jeszcze zielony..
masuje mu brzusio, daje ciepełko, tak mi go szkoda bo się nakrzyczał trochę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-07, 07:33   #1529
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

O jutro będzie kolejny dzieciaczek. Mia trzymam kciuki za jutro i na pewno wszystko będzie dobrze Mamaszkrabka a lekarz a co mówił lekarz każe czekać? Nie dziwię Ci się że jesteś już zmęczona.


Sent from my SNE-LX1 using Wizaz Forum mobile app
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-07, 07:37   #1530
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Mia wow to już jutro suuuuuper! Powodzenia

Ja jeszcze donoszona nie jestem, a już dość mam 🤣 więc naprawdę nie dziwię się że w okolicach tp już jest mocny nerw

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zrobiliśmy wczoraj z tż 17 na 32 zadań sprzataniowych i padlismy, dziś będzie kolejna część

Edytowane przez coco00
Czas edycji: 2019-04-07 o 07:39
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-15 20:31:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:51.